Ungdomslag / Junior´s team: 300  
Damlag / Women´s team: 345  
Herrlag / Men´s team: 350  
Öppen budkavle / Open Relay:  

Svenska  English  Suomeksi
 
Resultat Herrar

Till resultatsidan

Plats Lag Land Omstart Tid Tid efter
1 Kalevan Rasti 1 FIN   10:52:55
2 Kristiansand OK 1 NOR   10:59:22 +6:27
3 Halden Skiklubb 1 NOR   10:59:32 +6:37
4 Tampereen Pyrintö 1 FIN   11:06:19 +13:24
5 OK Linné 1 SWE   11:06:24 +13:29
6 Bäkkelaget SK 1 NOR   11:08:02 +15:07
7 IFK Lidingö SOK 1 SWE   11:09:19 +16:24
8 IFK Göteborg 1 SWE   11:11:05 +18:10
9 Södertälje-Nykvarn 1 SWE   11:11:56 +19:01
10 OK Hällen 1 SWE   11:13:00 +20:05
11 Stora Tuna OK 1 SWE   11:20:32 +27:37
12 IL Tyrving 1 NOR   11:22:06 +29:11
13 Ikaalisten NV 1 FIN   11:25:04 +32:09
14 Malungs OK 1 SWE   11:25:57 +33:02
15 Vaajakosken Terä 1 FIN   11:26:04 +33:09
16 DELTA 1 FIN   11:28:29 +35:34
17 Leksands OK 1 SWE   11:33:31 +40:36
18 Paimion Rasti 1 FIN   11:34:12 +41:17
19 NTNUI 1 NOR   11:35:18 +42:23
20 IFK Moras OK 1 SWE   11:38:24 +45:29
21 Rajamäen Rykmentti 1 FIN   11:38:56 +46:01
22 OK Denseln 1 SWE   11:39:45 +46:50
23 Vehkalahden Veikot 1 FIN   11:43:42 +50:47
24 Angelniemen Ankkuri 1 FIN   11:43:50 +50:55
25 Järla Orientering 1 SWE   11:44:02 +51:07
26 IFK Lidingö SOK 2 SWE   11:51:47 +58:52
27 IK Hakarpspojkarna 1 SWE   11:51:50 +58:55
28 LYNX 1 FIN   11:53:54 +1:00:59
29 MS Parma 1 FIN   11:56:16 +1:03:21
30 Lapuan Virkiä 1 FIN   11:58:54 +1:05:59
31 OK Orion 1 SWE   11:58:55 +1:06:00
32 Kristiansand OK 2 NOR   12:01:07 +1:08:12
33 Sävedalens AIK 1 SWE   12:01:19 +1:08:24
34 Göteborg-Majorna 1 SWE   12:08:27 +1:15:32
35 OK Tisaren 1 SWE   12:09:59 +1:17:04
36 Frol IL 1 NOR   12:11:42 +1:18:47
37 Rehns BK 1 SWE   12:12:17 +1:19:22
38 Hiisirasti 1 FIN   12:12:19 +1:19:24
39 Raumar Orientering 1 NOR   12:12:35 +1:19:40
40 Linköpings OK 1 SWE   12:21:24 +1:28:29
41 Söders SOL-Tyresö 1 SWE   12:21:35 +1:28:40
42 OK Ravinen 1 SWE   12:24:07 +1:31:12
43 IF Sibbo-Vargarna 1 FIN   12:24:14 +1:31:19
44 Lillomarka O-lag 1 NOR   12:27:48 +1:34:53
45 Kalevan Rasti 2 FIN   12:30:19 +1:37:24
46 Halden Skiklubb 2 NOR   12:33:55 +1:41:00
47 Tullinge SK 1 SWE   12:33:57 +1:41:02
48 Gävle OK 1 SWE   12:37:01 +1:44:06
49 Kangasala SK 1 FIN   12:38:16 +1:45:21
50 SK Zabovresky Brno 1 CZE   12:39:57 +1:47:02
51 IFK Umeå 1 SWE   12:44:59 +1:52:04
52 Ärla IF 1 SWE   12:45:01 +1:52:06
53 Nydalens Skiklub 1 NOR   12:45:03 +1:52:08
54 OK Orient 1 FIN   12:45:04 +1:52:09
55 OK Linné 2 SWE   12:45:17 +1:52:22
56 Ulricehamns OK 1 SWE   12:46:47 +1:53:52
57 Anttolan Urheilijat 1 FIN   12:49:15 +1:56:20
58 OK Kåre 1 SWE   12:50:55 +1:58:00
59 Pellon Ponsi 1 FIN   12:53:34 +2:00:39
60 Kongsberg O-lag 1 NOR   12:55:52 +2:02:57
61 Helsingin Suunnistajat 1 FIN   12:55:55 +2:03:00
62 Wing OK Trondheim 1 NOR   12:55:57 +2:03:02
63 Södertälje-Nykvarn 2 SWE   12:58:21 +2:05:26
64 KOO-VEE 1 FIN   12:58:59 +2:06:04
65 OK Tyr 1 SWE   12:59:55 +2:07:00
66 IFK Göteborg 2 SWE   13:00:45 +2:07:50
67 Mäntsälän Urheilijat 1 FIN   13:00:48 +2:07:53
68 KFUM Örebro OK 1 SWE   13:02:28 +2:09:33
69 IF Femman 1 FIN   13:07:04 +2:14:09
70 Vänersborgs SK 1 SWE   13:07:36 +2:14:41
71 Gustavsbergs OK 1 SWE   13:09:45 +2:16:50
72 Hämeenlinnan Suunnistajat 1 FIN   13:14:05 +2:21:10
73 Nybro OK 1 SWE   13:14:16 +2:21:21
74 DELTA 2 FIN   13:14:25 +2:21:30
75 LYNX 2 FIN   13:14:32 +2:21:37
76 Bromma-Vällingby/Järfälla 1 SWE   13:14:41 +2:21:46
77 Turun Suunnistajat 1 FIN   13:17:32 +2:24:37
78 Stora Tuna OK 2 SWE   13:17:56 +2:25:01
79 Ylistaron Kilpa-Veljet 1 FIN   13:19:10 +2:26:15
80 IFK Moras OK 2 SWE   13:20:08 +2:27:13
81 Lappeen Riento 1 FIN   13:20:09 +2:27:14
82 Göteborg-Majorna 2 SWE   13:20:47 +2:27:52
83 Tumba-Mälarhöjden OK 1 SWE   13:22:35 +2:29:40
84 Fredrikstads SK 1 NOR   13:22:42 +2:29:47
85 Pan-Kristianstad 2 SWE   13:25:48 +2:32:53
86 NTNUI 2 NOR   13:26:43 +2:33:48
87 FK Göingarna 1 SWE   13:27:48 +2:34:53
88 Arboga OK 1 SWE   13:31:29 +2:38:34
89 OK Rodhen 1 SWE   13:33:38 +2:40:43
90 Rasti-Kurikka 1 FIN   13:34:05 +2:41:10
91 Västerås SOK 1 SWE   13:38:18 +2:45:23
92 Täby Ok 1 SWE   13:40:43 +2:47:48
93 Turun Metsänkävijät 2 FIN   13:43:02 +2:50:07
94 Hestra IF 1 SWE   13:43:26 +2:50:31
95 OK Skogshjortarna 1 SWE   13:43:42 +2:50:47
96 Växjö OK 1 SWE   13:44:40 +2:51:45
97 Ronneby OK 1 SWE   13:45:06 +2:52:11
98 Järla Orientering 2 SWE   13:46:33 +2:53:38
99 Espoon Suunta 1 FIN   13:47:11 +2:54:16
100 IK Hakarpspojkarna 3 SWE   13:47:46 +2:54:51
101 OK Pan-Århus 1 DEN   13:47:48 +2:54:53
102 Skåneslättens OL 1 SWE   13:51:44 +2:58:49
103 IK Hakarpspojkarna 2 SWE   13:53:05 +3:00:10
104 Vänersborgs SK 2 SWE   13:55:13 +3:02:18
105 OK Ravinen 2 SWE   13:55:23 +3:02:28
106 Leksands OK 2 SWE   13:55:47 +3:02:52
107 SK Pohjantähti 1 FIN   13:59:51 +3:06:56
108 Attunda OK 1 SWE   13:59:54 +3:06:59
109 IF Brahe 1 FIN   14:05:36 +3:12:41
110 Siilin Rasti 1 FIN   14:05:52 +3:12:57
111 OK Hällen 2 SWE   14:07:05 +3:14:10
112 Spring Cup OK 1 DEN   14:08:06 +3:15:11
113 OK Löftan 1 SWE   14:09:52 +3:16:57
114 OK Kolmården 1 SWE   14:14:14 +3:21:19
115 Halmstad OK 1 SWE   14:18:41 +3:25:46
116 Tampereen Pyrintö 2 FIN   14:18:56 +3:26:01
117 Köping-Kolsva OK 1 SWE   14:19:11 +3:26:16
118 Bredaryds SOK 1 SWE   14:19:18 +3:26:23
119 Tjällmo-Godegård 1 SWE   14:21:21 +3:28:26
120 IL Tyrving 2 NOR   14:21:33 +3:28:38
121 Norbergs OK 1 SWE   14:23:00 +3:30:05
122 Nyköpings OK 1 SWE   14:25:55 +3:33:00
123 Lahden Suunnist. -37 1 FIN   14:26:08 +3:33:13
124 SK Praga 1 CZE   14:26:10 +3:33:15
125 Sundsvalls OK 1 SWE   14:26:21 +3:33:26
126 Kankaanpään Suunnist./Hiisirasti 1 FIN   14:28:46 +3:35:51
127 OK Orion 2 SWE   14:29:11 +3:36:16
128 Modum 1 NOR   14:29:28 +3:36:33
129 OK Linné 3 SWE   14:32:30 +3:39:35
130 Skogslöparna 1 SWE   14:34:40 +3:41:45
131 Linköpings OK 4 SWE   14:36:56 +3:44:01
132 Joutsenon Kullervo 1 FIN   14:38:12 +3:45:17
133 Tullinge SK 2 SWE   14:38:18 +3:45:23
134 Jämsän Retki-Veikot 1 FIN   14:49:00 +3:56:05
135 Paimion Rasti 2 FIN   14:49:01 +3:56:06
136 IF Thor 1 SWE   14:54:56 +4:02:01
137 Rastivarsat 1 FIN   14:57:16 +4:04:21
138 OK Hammaren 1 SWE   14:59:46 +4:06:51
139 Indre Östfold OK 1 NOR   15:03:13 +4:10:18
140 Navi 1 FIN   15:11:01 +4:18:06
141 Sävedalens AIK 2 SWE   15:13:45 +4:20:50
142 Suunta Jyväskylä 1 FIN   15:16:17 +4:23:22
143 Boxholm-Mjölby OL 1 SWE   15:42:37 +4:49:42
144 Asker Skiklubb 1 NOR 1 14:01:00 +3:08:05
145 Eksjö SOK 1 SWE 1 14:05:46 +3:12:51
146 IFK Göteborg 3 SWE 1 14:08:09 +3:15:14
147 Fossum IF 1 NOR 1 14:12:00 +3:19:05
148 Kalmar OK 1 SWE 1 14:13:19 +3:20:24
149 Gotlands Bro/Visborg 1 SWE 1 14:15:06 +3:22:11
150 Falkenbergs OK 1 SWE 1 14:15:31 +3:22:36
151 Västvärmlands OK 1 SWE 1 14:16:05 +3:23:10
152 Rånäs OK 1 SWE 1 14:17:15 +3:24:20
153 OK Roslagen 1 SWE 1 14:18:14 +3:25:19
154 Hyvinkään Rasti 1 FIN 1 14:19:29 +3:26:34
155 Vallentuna-Össeby 1 SWE 1 14:20:17 +3:27:22
156 OK Skogsfalken 1 SWE 1 14:20:22 +3:27:27
157 Nydalens Skiklub 2 NOR 1 14:23:44 +3:30:49
158 OK Roxen 1 SWE 1 14:24:14 +3:31:19
159 NOSE 1 FRA 1 14:24:51 +3:31:56
160 Östersund OK 1 SWE 1 14:24:54 +3:31:59
161 Gävle OK 2 SWE 1 14:25:12 +3:32:17
162 Kangasala SK 2 FIN 1 14:26:22 +3:33:27
163 Bromma-Vällingby/Järfälla 2 SWE 1 14:27:06 +3:34:11
164 Göteborg-Majorna 3 SWE 1 14:27:18 +3:34:23
165 OK Landehof 1 SWE 1 14:27:32 +3:34:37
166 OK Klemmingen 1 SWE 1 14:28:05 +3:35:10
167 Tjalve/Västervik 1 SWE 1 14:28:09 +3:35:14
168 Hammarby IF OF 1 SWE 1 14:28:16 +3:35:21
169 OK Tisaren 3 SWE 1 14:28:24 +3:35:29
170 OK Tisaren 2 SWE 1 14:28:47 +3:35:52
171 Östmarka OK 1 NOR 1 14:29:44 +3:36:49
172 Eskilstuna OL/OK Tor 1 SWE 1 14:31:12 +3:38:17
173 Täby Ok 2 SWE 1 14:31:40 +3:38:45
174 NTNUI 3 NOR 1 14:35:26 +3:42:31
175 Linköpings OK 2 SWE 1 14:35:37 +3:42:42
176 Uddevalla OK 1 SWE 1 14:36:34 +3:43:39
177 Haninge SOK 1 SWE 1 14:41:10 +3:48:15
178 Istrums SK 1 SWE 1 14:42:24 +3:49:29
179 OK Södertörn 1 SWE 1 14:43:40 +3:50:45
180 KFUM Örebro OK 3 SWE 1 14:44:36 +3:51:41
181 IK Hakarpspojkarna 4 SWE 1 14:46:01 +3:53:06
182 Snättringe SK 1 SWE 1 14:46:31 +3:53:36
183 OK Botnia 1 FIN 1 14:46:42 +3:53:47
184 Rehns BK 2 SWE 1 14:46:43 +3:53:48
185 Maarian Mahti 1 FIN 1 14:48:16 +3:55:21
186 OK Hällen 3 SWE 1 14:49:09 +3:56:14
187 Jönköpings OK 1 SWE 1 14:49:22 +3:56:27
188 Kvarnsveden/Domnarvet 1 SWE 1 14:50:27 +3:57:32
189 Helsingborgs SOK 1 SWE 1 14:58:35 +4:05:40
190 Sippurasti 1 FIN 1 14:59:22 +4:06:27
191 Ulricehamns OK 2 SWE 1 14:59:53 +4:06:58
192 Helsingin Suunnistajat 2 FIN 1 15:04:31 +4:11:36
193 Jämtland United 1 SWE 1 15:04:47 +4:11:52
194 Västerås SOK 2 SWE 1 15:05:39 +4:12:44
195 OK Kullingshof 1 SWE 1 15:08:58 +4:16:03
196 Tullinge SK 3 SWE 1 15:12:38 +4:19:43
197 Katrineholms OK 1 SWE 1 15:13:08 +4:20:13
198 Suunta-Sepot 1 FIN 1 15:17:22 +4:24:27
199 Skarpnäcks OL 1 SWE 1 15:18:07 +4:25:12
200 Soik Hellas 2 SWE 1 15:18:35 +4:25:40
201 Markbygdens OK 1 SWE 1 15:19:30 +4:26:35
202 Hauhon Sisu 1 FIN 1 15:20:49 +4:27:54
203 Södertälje-Nykvarn 3 SWE 1 15:23:13 +4:30:18
204 Bäkkelaget SK 2 NOR 1 15:25:25 +4:32:30
205 Söders SOL-Tyresö 2 SWE 1 15:26:38 +4:33:43
206 Väsby OK 1 SWE 1 15:26:41 +4:33:46
207 Løten o-lag/Lillehammer/Hamar 1 NOR 1 15:31:44 +4:38:49
208 s-UMB Orientering 2 NOR 1 15:32:07 +4:39:12
209 Markaryd/Älme 1 SWE 1 15:33:52 +4:40:57
210 OK Linné 4 SWE 1 15:36:24 +4:43:29
211 OK Ravinen 3 SWE 1 15:37:24 +4:44:29
212 Trollhättans SOK 1 SWE 1 15:37:33 +4:44:38
213 Pihkaniskat 1 FIN 1 15:40:06 +4:47:11
214 Kexholms SK 1 SWE 1 15:41:36 +4:48:41
215 Lunds OK 1 SWE 1 15:44:06 +4:51:11
216 Lerum/Sjövalla/Herkules 1 SWE 1 15:44:27 +4:51:32
217 Kungälvs OK 1 SWE 1 15:46:20 +4:53:25
218 IFK Enskede 1 SWE 1 15:46:33 +4:53:38
219 Sundbybergs IK 1 SWE 1 15:49:15 +4:56:20
220 Södertälje-Nykvarn 4 SWE 1 15:51:48 +4:58:53
221 Attunda OK 2 SWE 1 15:52:57 +5:00:02
222 Vetelin Urheilijat 1 FIN 1 15:53:59 +5:01:04
223 IF Thor 2 SWE 1 15:58:54 +5:05:59
224 OK Alehof 1 SWE 1 16:00:39 +5:07:44
225 Frölunda OL 1 SWE 1 16:02:07 +5:09:12
226 OK Älvsjö Örby 1 SWE 1 16:03:28 +5:10:33
227 SOK Viljan 1 SWE 1 16:03:54 +5:10:59
228 OK Gipen 1 SWE 1 16:06:10 +5:13:15
229 Linköpings OK 5 SWE 1 16:08:13 +5:15:18
230 Vehkalahden Veikot 2/Essu/OK77 FIN 1 16:08:56 +5:16:01
231 Falköpings AIK OK 1 SWE 1 16:10:50 +5:17:55
232 Friskus-Varberg/Rigor/Fjärås 1 SWE 1 16:19:37 +5:26:42
232 OK Nackhe 1 SWE 1 16:19:37 +5:26:42
234 Matteus SI 1 SWE 1 16:25:41 +5:32:46
235 Heming/Njård O-lag 1 NOR 1 16:54:22 +6:01:27
236 Motala AIF-OL 1 SWE 2 15:31:21 +4:38:26
237 Centrum OK 1 SWE 2 15:47:51 +4:54:56
238 SK Zabovresky Brno 2 CZE 2 16:02:41 +5:09:46
239 IK Hakarpsflickorna 1 SWE 2 16:12:42 +5:19:47
240 OK Moss 1 NOR 2 16:12:50 +5:19:55
241 OK Milan 1 SWE 2 16:14:42 +5:21:47
242 Dalaportens OL 1 SWE 2 16:16:56 +5:24:01
243 Kils OK 1 SWE 2 16:24:36 +5:31:41
244 Pan-Krist./Örkellj/Åsen 3 SWE 2 16:30:44 +5:37:49
245 Ringerike o-lag 1 NOR 2 16:31:54 +5:38:59
246 FK Boken 1 SWE 2 16:32:19 +5:39:24
247 Korahdus 1 FIN 2 16:33:14 +5:40:19
248 OL-Universities of Turku 1 FIN 2 16:35:49 +5:42:54
249 Aaterbaaten 1 SWE 2 16:38:32 +5:45:37
250 OK Måsen 1 SWE 2 16:41:05 +5:48:10
251 Forsa OK 1 SWE 2 16:41:32 +5:48:37
252 Tjällmo-Godegård 2 SWE 2 16:44:27 +5:51:32
253 Saarijärven Pullistus 1 FIN 2 16:50:10 +5:57:15
254 OK Kolmården 2 SWE 2 16:50:15 +5:57:20
255 Tumba-Mälarhöjden OK 2 SWE 2 16:50:41 +5:57:46
256 Ballerup OK 1 DEN 2 16:57:11 +6:04:16
257 Turun Metsänkävijät 3 FIN 2 16:57:26 +6:04:31
258 Nyköpings OK 2 SWE 2 16:58:08 +6:05:13
259 Sigtuna OK/Länna IF 1 SWE 2 17:05:21 +6:12:26
260 Kongsberg O-lag 2 NOR 2 17:08:44 +6:15:49
261 Oppsal IF 1 NOR 2 17:23:01 +6:30:06
262 Linköpings OK 6 SWE 2 17:33:15 +6:40:20
263 Reilut Miehet Havumetsien 1 FIN 2 17:36:26 +6:43:31
264 Sundbybergs IK 2 SWE 2 17:44:37 +6:51:42
265 Jönköpings OK 2 SWE 2 17:50:01 +6:57:06
266 Muurlan Vihuri 1 FIN 2 17:52:32 +6:59:37
267 Bredaryds SOK 2 SWE 2 17:54:29 +7:01:34
268 Korven Honka 1 FIN 2 18:04:16 +7:11:21
269 Rastikarhut 1 FIN 2 18:04:19 +7:11:24
270 Gudhems IF 1 SWE 2 18:05:00 +7:12:05
271 Linköpings OK 3 SWE 2 18:09:36 +7:16:41
272 Härnösands OK 1 SWE 2 18:21:45 +7:28:50
273 LiTHe Vilse 1 SWE 2 18:27:02 +7:34:07
274 Falkenbergs OK 2 SWE 2 18:34:46 +7:41:51
275 Tibro OK 1 SWE 2 18:37:06 +7:44:11
276 OK Grip 1 SWE 2 18:52:26 +7:59:31
277 Lidköping/Gandvik 1 SWE 2 18:59:37 +8:06:42
278 OK Kolmården 3 SWE 2 19:12:23 +8:19:28
279 Stigmännen Karlshamn 1 SWE 2 19:22:00 +8:29:05
280 Svaide Roma SOK 1 SWE 3 18:13:25 +7:20:30
281 Ärla IF 2 SWE 3 19:16:41 +8:23:46
282 OK Raseborg 2 FIN 3 19:24:38 +8:31:43
283 ASS Raisu Lumous 1 FIN 3 19:50:10 +8:57:15
284 Lunds OK 2 SWE 4 20:59:16 +10:06:21
285 NTNUI 5 NOR 4 21:48:41 +10:55:46
286 IS Kullen 1 SWE 4 22:25:21 +11:32:26
  Bromma-Vällingby/Järfälla 3 SWE   Max time  
  Hagaby GoIF 2 SWE   DNF
  Järla Orientering 3 SWE   DNF
  Spring Cup OK 2 DEN   DNF
  KFUM Örebro OK 2 SWE   DNF
  NTNUI 9 NOR   DNF
  Pan-Kristianstad 1 SWE   MP
  Hagaby GoIF 1 SWE   MP
  Soik Hellas 1 SWE   MP
  Rajamäen Rykmentti 2 FIN   MP
  Polish Junior Team 1 POL   MP
  s-UMB Orientering 1 NOR   MP
  OK Tyr 2 SWE   MP
  Klyftamo/Mariestad 1 SWE   MP
  Magnus Orienteering 1 CZE   MP
  Malungs OK 2 SWE   MP
  OK Raseborg 1 FIN   MP
  Bredareds IF/IK Ymer 1 SWE   MP
  FarumTisvilde OK 1 DEN   MP
  Halden Skiklubb 3 NOR   MP
  IK Gandvik 1 SWE   MP
  OK RSP 1 LAT   MP
  Lillomarka O-lag 2 NOR   MP
  Konnerud I.L. 1 NOR   MP
  OK Nolaskogsarna 1 SWE   MP
  OK Österåker 1 SWE   MP
  Säterbygdens OK 1 SWE   MP
  Strängnäs-Malmby 1 SWE   MP
  Valkeakosken Haka 1 FIN   MP
  OK Roslagen 2 SWE   MP
  NTNUI 4 NOR   MP
  OK Orinto 1 SWE   MP
  Porsgrunn OL 1 NOR   MP
  SOL Tranås 1 SWE   MP
  OK Vilse 1 SWE   MP
  IFK Lidingö SOK 3 SWE   MP
  OK Pan-Åhus 2 DEN   MP
  Skogspojkarnas OK 1 SWE   MP
  Kuzmolovo 110 1 SWE   MP
  Täby Ok 3 SWE   MP
  Skåneslättens OL 2 SWE   MP
  Sundsvalls OK 2 SWE   MP
  Umeå OK 1 SWE   MP
  Aalborg OK 1 DEN   MP
  OK Skogshjortarna 2 SWE   MP
  Gisle/Reftele 1 SWE   MP
  Turun Suunnistajat 2 FIN   MP
  OK Tylöskog 1 SWE   MP
  Hjärnarps GH OL 1 SWE   MP
  OK Roskilde 1 DEN   MP
  Ronneby OK 2 SWE   MP
  Rasti E4 1 FIN   MP
  Östmarka OK 2 NOR   MP
  IFK Lidingö SOK 4 SWE   MP
  Tio rättens män 1 FIN   MP
  Bassen OK 1 NOR   MP
  NTNUI 6 NOR   MP
  Turun Metsänkävijät 1 FIN   MP
  SMHI IF 1 SWE   MP
  NTNUI 7 NOR   MP
  NTNUI 8 NOR   MP
  Hyvinkään Rasti 2 FIN   MP
  Hjobygdens OK 1 SWE   MP
  Kristiansand OK 3 NOR   MP
  Halden Skiklubb 4 NOR   DNS
  Avesta OK 1 SWE   DNS
  Halmstad OK 2 SWE   DNS
  Målilla OK 1 SWE   DNS
  OK Rodhen 2 SWE   DNS
  OK Kontinent 1 SWE   DNS
  IF Hagen 1 SWE   DNS
  HOI 1 DEN   DNS
  Linköpings OK 7 SWE   DNS
 

Till resultatsidan

 

Inlagt av Rickard Lindkvist - 2010-10-17 13:59    Uppdaterad: 2010-10-17 16:12

Sidan är laddad 90910 gånger

 

Huvudsponsor 10MILA 2010
Siemens Industrial Turbomachinery AB

Partners 10MILA 2010

Finspångs Kommun
Norrköpings Kommun
Halikko
Vallonbygden
Finet
Medley
Bovista

Sponsors 10MILA 2010

Swedbank
Bixia
Coor Service Management

Petzl
SM tele
Vänskapsarrangemang

Jukola 19.-20.6.2010
Spring Cup
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.10MILA