Ungdomslag / Junior´s team: 300  
Damlag / Women´s team: 345  
Herrlag / Men´s team: 350  
Öppen budkavle / Open Relay:  

Svenska  English  Suomeksi
 
Resultat Ungdom

Till resultatsidan

Plats Lag Land Omstart Tid Tid efter
1 Raumar Orientering 1 NOR   2:14:02  
2 MS Parma 1 FIN   2:14:18 +0:16
3 Järla Orientering 1 SWE   2:14:45 +0:43
4 Fossum IF 1 NOR   2:14:54 +0:52
5 FarumTisvilde OK 1 DEN   2:14:55 +0:53
6 Jönköpings OK 1 SWE   2:15:01 +0:59
7 OK Nolaskogsarna 1 SWE   2:15:07 +1:05
8 Attunda OK 1 SWE   2:15:18 +1:16
9 OK Ravinen 1 SWE   2:15:27 +1:25
10 Notodden O-lag 1 NOR   2:15:33 +1:31
11 Sävedalens AIK 1 SWE   2:15:34 +1:32
12 Helsingin Suunnistajat 1 FIN   2:15:40 +1:38
13 Tampereen Pyrintö 1 FIN   2:15:45 +1:43
14 Södertälje-Nykvarn 1 SWE   2:15:47 +1:45
14 Turun Suunnistajat 1 FIN   2:15:47 +1:45
16 Halden Skiklubb 1 NOR   2:15:49 +1:47
17 Eksjö SOK 1 SWE   2:15:52 +1:50
18 IL Tyrving 1 NOR   2:16:16 +2:14
19 Haninge SOK 1 SWE   2:17:29 +3:27
20 Säterbygden/Vansbro 1 SWE   2:17:30 +3:28
21 Fossum IF 2 NOR   2:17:33 +3:31
22 DELTA 1 FIN   2:17:34 +3:32
23 Asker Skiklubb 2 NOR   2:18:03 +4:01
24 Hjärnarps GH OL 1 SWE   2:18:14 +4:12
25 OL Trollelg 2 NOR   2:18:37 +4:35
26 Nyköpings OK 1 SWE   2:18:57 +4:55
27 Asker Skiklubb 1 NOR   2:19:09 +5:07
28 Bromma-Vällingby/Järfälla 1 SWE   2:19:57 +5:55
29 Porsgrunn OL 1 NOR   2:20:01 +5:59
30 Markbygdens OK 2 SWE   2:20:28 +6:26
31 Kongsberg O-lag 1 NOR   2:21:17 +7:15
32 Ås-UMB Orientering 1 NOR   2:21:22 +7:20
33 OK Södertörn 1 SWE   2:21:54 +7:52
34 OL Trollelg 1 NOR   2:22:16 +8:14
35 Trollhättans SOK 1 SWE   2:22:22 +8:20
36 OK Tyr 1 SWE   2:22:25 +8:23
37 Frol IL 1 NOR   2:22:29 +8:27
38 IFK Moras OK 1 SWE   2:22:54 +8:52
39 Rajamäen Rykmentti 1 FIN   2:23:04 +9:02
40 OK Landehof 1 SWE   2:23:12 +9:10
41 Markbygdens OK 1 SWE   2:23:19 +9:17
42 Katrineholms OK 1 SWE   2:23:21 +9:19
43 Lillomarka O-lag 1 NOR   2:23:29 +9:27
44 OK Kåre 1 SWE   2:23:32 +9:30
45 IK Hakarpspojkarna 1 SWE   2:23:33 +9:31
46 Västerås SOK 1 SWE   2:23:45 +9:43
47 Tormestorps IF 1 SWE   2:23:47 +9:45
48 Freidig 2 NOR   2:25:28 +11:26
49 Uddevalla OK 1 SWE   2:25:36 +11:34
50 Attunda OK 2 SWE   2:25:43 +11:41
51 Tullinge SK 1 SWE   2:25:45 +11:43
52 Leksands OK 1 SWE   2:25:52 +11:50
53 OK Linné 1 SWE   2:25:53 +11:51
54 KFUM Örebro OK 1 SWE   2:25:55 +11:53
55 Domnarvets GoIF 1 SWE   2:26:13 +12:11
56 Angelniemen Ankkuri 1 FIN   2:26:33 +12:31
57 Tullinge SK 2 SWE   2:26:43 +12:41
57 KOO-VEE 1 FIN   2:26:43 +12:41
59 Linköpings OK 1 SWE   2:26:49 +12:47
60 Lillomarka O-lag 2 NOR   2:26:53 +12:51
61 Tuusulan Voima-Veikot 1 FIN   2:26:57 +12:55
62 Nydalens Skiklub 2 NOR   2:27:00 +12:58
63 Kungälvs OK 1 SWE   2:27:11 +13:09
64 Täby Ok 1 SWE   2:27:14 +13:12
65 Helsingborg/Torfinn 1 SWE   2:27:15 +13:13
66 Ringsaker OK 1 NOR   2:27:28 +13:26
67 Ringerike o-lag 1 NOR   2:30:19 +16:17
68 Kongsberg O-lag 2 NOR   2:31:16 +17:14
69 Kalevan Rasti 1 FIN   2:31:20 +17:18
70 OK Alehof 1 SWE   2:31:24 +17:22
71 Raumar orientering 2 NOR   2:31:28 +17:26
72 Fossum IF 3 NOR   2:31:32 +17:30
73 Sandefjord o-klubb 1 NOR   2:31:43 +17:41
74 OK Kullingshof 1 SWE   2:32:08 +18:06
75 Frol IL 2 NOR   2:32:12 +18:10
76 Falköpings AIK OK 1 SWE   2:32:16 +18:14
76 Växjö OK 1 SWE   2:32:16 +18:14
78 Løten o-lag 1 NOR   2:32:20 +18:18
79 Hagaby GoIF 1 SWE   2:32:21 +18:19
80 Heming/Njård O-lag 1 NOR   2:32:35 +18:33
81 OK Roslagen 1 SWE   2:32:39 +18:37
82 Göteborg-Majorna 1 SWE   2:32:43 +18:41
83 Kils OK 1 SWE   2:32:44 +18:42
84 OK Kolmården 1 SWE   2:33:00 +18:58
85 Navi 1 FIN   2:33:02 +19:00
86 OK Tisaren 1 SWE   2:33:10 +19:08
87 Eksjö SOK 2 SWE   2:33:14 +19:12
88 Fredrikstads SK 1 NOR   2:33:20 +19:18
89 Långhundra IF 1 SWE   2:33:29 +19:27
90 Degerfors/Lindebygden 1 SWE   2:33:45 +19:43
91 IF Sturla 1 NOR   2:35:41 +21:39
92 Kangasala SK 1 FIN   2:35:56 +21:54
93 Kvarnsvedens GoIF OK 1 SWE   2:35:58 +21:56
94 Tampereen Pyrintö 2 FIN   2:36:04 +22:02
95 Falkenbergs OK 1 SWE   2:36:30 +22:28
96 Vänersborgs SK 1 SWE   2:36:36 +22:34
97 Helsingin Suunnistajat 2 FIN   2:37:04 +23:02
98 Nydalens Skiklub 3 NOR   2:37:06 +23:04
99 Måren OK 1 NOR   2:37:15 +23:13
100 Pomorze Youth Team 1 POL   2:37:43 +23:41
101 Asker Skiklubb 3 NOR   2:37:58 +23:56
102 Lerums SOK 1 SWE   2:38:04 +24:02
103 Västerås SOK 2 SWE   2:38:29 +24:27
104 Södertälje-Nykvarn 2 SWE   2:38:43 +24:41
105 Heming/Njård O-lag 4 NOR   2:38:59 +24:57
106 IK Vista 1 SWE   2:39:00 +24:58
107 Linköpings OK 2 SWE   2:39:07 +25:05
108 OK Roxen 1 SWE   2:39:16 +25:14
109 Ringsaker OK/Hamar OK 1 NOR   2:39:31 +25:29
110 Lillehammer OK 1 NOR   2:39:49 +25:47
111 FK Boken 1 SWE   2:40:00 +25:58
112 Finspångs SOK 2 SWE   2:40:04 +26:02
113 Stora Tuna OK 1 SWE   2:40:09 +26:07
114 Markbygdens OK 3 SWE   2:40:33 +26:31
115 Oppsal IF 1 NOR   2:40:39 +26:37
116 Bjursås OK 1 SWE   2:40:46 +26:44
117 Halden Skiklubb 2 NOR   2:40:51 +26:49
118 Larvik OK 1 NOR   2:41:16 +27:14
119 Nyköpings OK 2 SWE   2:41:58 +27:56
120 OK Hammaren 1 SWE   2:42:08 +28:06
121 Sjövalla FK / Sippurasti 1 SWE   2:42:11 +28:09
122 SOL Tranås 2 SWE   2:42:17 +28:15
123 Ryda SK 1 SWE   2:42:18 +28:16
124 SK Zabovresky Brno 1 CZE   2:42:37 +28:35
125 Konnerud I.L. 2 NOR   2:42:39 +28:37
126 Ås-UMB Orientering 2 NOR   2:43:00 +28:58
127 Mariestads FK 1 SWE   2:43:36 +29:34
128 Snättringe SK 1 SWE   2:44:31 +30:29
129 Västvärmlands OK 1 SWE   2:44:45 +30:43
130 Sävedalens AIK 2 SWE   2:44:49 +30:47
131 LYNX 1 FIN   2:44:54 +30:52
132 Nydalens Skiklub 4 NOR   2:44:57 +30:55
133 Tormestorps IF 2 SWE   2:44:58 +30:56
134 Turun Suunnistajat 2 FIN   2:45:32 +31:30
135 Rastikarhut 1 FIN   2:45:34 +31:32
136 Avesta OK 1 SWE   2:45:42 +31:40
137 Köping-Kolsva OK 1 SWE   2:45:43 +31:41
138 Finspångs SOK 1 SWE   2:46:09 +32:07
139 Skogslöparna/HIoFK 1 SWE   2:46:19 +32:17
140 OK Tyr 2 SWE   2:46:45 +32:43
141 Nyköpings OK 3 SWE   2:46:50 +32:48
142 Sundbybergs IK 1 SWE   2:47:05 +33:03
143 Oppsal IF 2 NOR   2:47:12 +33:10
144 Attunda OK 3 SWE   2:47:31 +33:29
145 Västerbergslagens OL 2 SWE   2:48:11 +34:09
146 GoIF Tjalve 1 SWE   2:48:14 +34:12
147 IL Tyrving 2 NOR   2:48:16 +34:14
148 MS Parma 2 FIN   2:48:25 +34:23
149 Tullinge SK 3 SWE   2:50:34 +36:32
150 Lunds OK 1 SWE   2:51:17 +37:15
151 Sigtuna OK 1 SWE   2:51:19 +37:17
152 Freidig 1 NOR   2:51:26 +37:24
153 Stora Tuna OK 2 SWE   2:52:04 +38:02
154 Linköpings OK 3 SWE   2:52:13 +38:11
155 FarumTisvilde OK 2 DEN   2:52:41 +38:39
156 IF Hagen 1 SWE   2:53:01 +38:59
157 IF Sturla 2 NOR   2:53:14 +39:12
158 Fossum IF 6 NOR   2:53:49 +39:47
159 Modum 1 NOR   2:54:25 +40:23
160 Vänersborgs SK 2 SWE   2:54:33 +40:31
161 Trosabygdens OK 1 SWE   2:54:39 +40:37
162 OK Ravinen 2 SWE   2:54:43 +40:41
163 Tumba-Mälarhöjden OK 1 SWE   2:55:58 +41:56
164 Rajamäen Rykmentti 2 FIN   2:56:04 +42:02
165 Heming/Njård O-lag 3 NOR   2:56:24 +42:22
166 OK Hällen 1 SWE   2:56:53 +42:51
167 Gotlands Bro/Visborg 1 SWE   2:57:22 +43:20
168 OK Tylöskog 1 SWE   2:57:23 +43:21
169 OK Roxen 2 SWE   2:57:28 +43:26
170 Haninge SOK 3 SWE   2:57:30 +43:28
171 OK Klemmingen 2 SWE   2:57:32 +43:30
172 Bromma-Vällingby/Järfälla 2 SWE   2:57:40 +43:38
173 OK Skogsfalken 1 SWE   2:57:51 +43:49
174 FK Herkules 1 SWE   2:58:43 +44:41
175 Haninge SOK 2 SWE   2:58:51 +44:49
176 FK Friskus-Varberg 1 SWE   2:58:58 +44:56
177 Gävle OK/Järbo OK 1 SWE   2:59:18 +45:16
178 OK Milan 1 SWE   3:00:41 +46:39
179 Konnerud I.L. 1 NOR   3:00:57 +46:55
180 Nydalens/Kolbotn/Angelniemin 6 NOR   3:03:28 +49:26
181 Nydalens Skiklub/Lillomarka 5 NOR   3:03:59 +49:57
182 Tibro OK 1 SWE   3:04:19 +50:17
183 IF Sturla 3 NOR   3:04:22 +50:20
184 Örkelljunga FK 1 SWE   3:04:26 +50:24
185 Skogspojkarnas OK 2 SWE   3:04:31 +50:29
186 GoIF Tjalve 2 SWE   3:04:37 +50:35
187 Kristiansand OK 2 NOR   3:05:18 +51:16
188 Umeå OK 1 SWE   3:05:36 +51:34
189 Paimion Rasti 1 FIN   3:05:53 +51:51
190 Hagaby GoIF 2 SWE   3:07:24 +53:22
191 OK Kåre 2 SWE   3:07:39 +53:37
192 Tampereen Pyrintö 3 FIN   3:07:47 +53:45
193 Kongsberg O-lag 3 NOR   3:07:52 +53:50
194 Trøsken IL 1 NOR   3:07:54 +53:52
195 Västerbergslagens OL 1 SWE   3:08:06 +54:04
196 Kungälvs OK 2 SWE   3:08:10 +54:08
197 OK Kåre 3 SWE   3:08:24 +54:22
198 Rånäs OK 1 SWE   3:08:54 +54:52
199 Forsa OK 1 SWE   3:09:42 +55:40
200 KOO-VEE 2 FIN   3:09:47 +55:45
201 OK Södertörn 2 SWE   3:09:48 +55:46
202 Frölunda OL 1 SWE   3:09:51 +55:49
203 OK Roslagen 2 SWE   3:10:05 +56:03
204 Ringerike o-lag 2 NOR   3:10:56 +56:54
205 Asker Skiklubb 4 NOR   3:11:12 +57:10
206 Indre Östfold OK 1 NOR   3:11:18 +57:16
207 Vallentuna-Össeby 1 SWE   3:11:28 +57:26
208 OK Tyr/OK Älgen 4 SWE   3:11:35 +57:33
209 Göteborg-Majorna 2 SWE   3:12:17 +58:15
210 OK Kolmården 2 SWE   3:12:24 +58:22
211 Trollhättans SOK 2 SWE   3:12:32 +58:30
212 Saarijärven Pullistus 1 FIN   3:12:48 +58:46
213 Köping-Kolsva OK 2 SWE   3:12:55 +58:53
214 Sandefjord o-klubb 2 NOR   3:12:59 +58:57
215 Jämsän Retki-Veikot 1 FIN   3:14:35 +1:00:33
216 OK Hällen 2 SWE   3:14:44 +1:00:42
217 Hjärnarps GH OL 2 SWE   3:15:07 +1:01:05
218 OK Nolaskogsarna 2 SWE   3:16:08 +1:02:06
219 Ringerike o-lag 3 NOR   3:16:15 +1:02:13
220 Trollhättans SOK 3 SWE   3:16:31 +1:02:29
221 OK Roslagen 3 SWE   3:16:35 +1:02:33
222 Skarpnäcks OL 1 SWE   3:17:58 +1:03:56
223 Heming/Njård O-lag 2 NOR   3:19:21 +1:05:19
224 Järla Orientering 2 SWE   3:19:28 +1:05:26
225 Tampereen Pyrintö 4 FIN   3:19:51 +1:05:49
226 OK Tyr 3 SWE   3:23:21 +1:09:19
227 Kungälvs OK 3 SWE   3:23:32 +1:09:30
228 Trosabygdens OK 2 SWE   3:24:57 +1:10:55
229 OK Landehof 2 SWE   3:29:19 +1:15:17
230 OK Landehof 3 SWE   3:29:25 +1:15:23
231 IK Gandvik 1 SWE   3:29:32 +1:15:30
232 Tullinge SK 4 SWE   3:33:17 +1:19:15
233 OK Klemmingen 1 SWE   3:34:46 +1:20:44
234 OK Kolmården 3 SWE   3:37:17 +1:23:15
235 Lillomarka O-lag 3 NOR   3:37:40 +1:23:38
236 Falköpings AIK OK 2 SWE   3:37:56 +1:23:54
237 OK Pan Århus 1 DEN   3:39:57 +1:25:55
238 Visborgs OK 1 SWE   4:03:49 +1:49:47
239 IL Tyrving 4 NOR 1 3:30:50 +1:16:48
240 Sjövalla FK 2 SWE 1 3:34:52 +1:20:50
241 Falkenbergs OK 2 SWE 1 3:35:06 +1:21:04
242 Sundbybergs IK 2 SWE 1 3:36:22 +1:22:20
243 Östersund/Storsjön 1 SWE 1 3:38:10 +1:24:08
244 OK Linné 3 SWE 1 3:41:03 +1:27:01
245 OK Linné 2 SWE 1 3:41:23 +1:27:21
246 Stora Tuna OK 3 SWE 1 3:46:47 +1:32:45
247 Ärla IF 1 SWE 1 3:53:34 +1:39:32
248 Östersund/Storsjön 2 SWE 1 3:54:12 +1:40:10
249 Kongsberg O-lag 4 NOR 1 3:54:13 +1:40:11
250 OK Raseborg 1 FIN 1 4:03:24 +1:49:22
251 IL Tyrving 5 NOR 1 4:03:38 +1:49:36
252 Tumba-Mälarhöjden OK 2 SWE 1 4:04:05 +1:50:03
253 Almby IK/Östra Almby FK 1 SWE 1 4:04:24 +1:50:22
254 IL Tyrving 6 NOR 1 4:04:33 +1:50:31
255 OK Ravinen 4 SWE 1 4:13:36 +1:59:34
256 Järla Orientering 3 SWE 1 4:18:36 +2:04:34
257 KFUM Örebro OK 2 SWE 1 4:21:48 +2:07:46
258 OK Ravinen 5 SWE 1 4:29:01 +2:14:59
259 Bromma-Vällingby/Järfälla 3 SWE 1 4:36:05 +2:22:03
260 Hyvinkään Rasti 1 FIN 1 4:46:12 +2:32:10
261 Skarpnäcks OL 2 SWE 1 4:52:46 +2:38:44
262 IFK Enskede 1 SWE 1 4:59:33 +2:45:31
263 Porsgrunn OL 2 NOR 1 5:33:57 +3:19:55
264 Stenungsunds OK 2 SWE 2 4:58:09 +2:44:07
  Boxholm-Mjölby OL 1 SWE   DNF  
  Nydalens Skiklub 1 NOR   MP  
  Bredaryds SOK 1 SWE   MP  
  Skogspojkarnas OK 1 SWE   MP  
  Raumar orientering 3 NOR   MP  
  Kristiansand OK 1 NOR   MP  
  Halden Skiklubb 3 NOR   MP  
  OK Ravinen 3 SWE   MP  
  Fossum IF 4 NOR   MP  
  Fossum IF 5 NOR   MP  
  Tidaholm/Mullsjö 1 SWE   MP  
  Østmarka OK 1 NOR   MP  
  OK Denseln 1 SWE   MP  
  Modum 2 NOR   MP
  Indre Östfold OK 2 NOR   MP  
  Stenungsunds OK 1 SWE   MP  
  Lunds OK 2 SWE   MP  
  Lillehammer OK 2 NOR   MP  
  IL Tyrving 3 NOR   MP  
  OK Moss 1 NOR   MP  
  Malmö OK 1 SWE   DNS  
  Løten o-lag 2 NOR   DNS  
  Västerås SOK 3 SWE   DNS  
  OK Ravinen 6 SWE   DNS  
  Väsby OK/Attunda OK 1 SWE   DNS  
  Ringerike o-lag 4 NOR   DNS  
  OK Tisaren 2 SWE   DNS  
  Västerbergslagens OL 3 SWE   DNS  
  OK Rodhen 1 SWE   DNS  
  Kils OK 2 SWE   DNS  
  Snättringe SK 2 SWE   DNS  
  Ulricehamns OK 1 SWE   DNS  
  Sjövalla FK 3 SWE   DNS  
  Østmarka OK 2 NOR   DNS  
  Domnarvet/Korsnäs 2 SWE   DNS  
  Hallstahammars OK 1 SWE   DNS  
  Kongsberg O-lag 5 NOR   DNS  
  Lerums SOK 2 SWE   DNS  

Till resultatsidan

 

Inlagt av Rickard Lindkvist - 2010-10-17 15:40    Uppdaterad: 2010-10-17 16:10

Sidan är laddad 90731 gånger

 

Huvudsponsor 10MILA 2010
Siemens Industrial Turbomachinery AB

Partners 10MILA 2010

Finspångs Kommun
Norrköpings Kommun
Halikko
Vallonbygden
Finet
Medley
Bovista

Sponsors 10MILA 2010

Swedbank
Bixia
Coor Service Management

Petzl
SM tele
Vänskapsarrangemang

Jukola 19.-20.6.2010
Spring Cup
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.10MILA