Ungdomslag / Junior´s team: 300  
Damlag / Women´s team: 345  
Herrlag / Men´s team: 350  
Öppen budkavle / Open Relay:  

Svenska  English  Suomeksi
 
Resultat Öppen

Till resultatsidan

Plats Lag Land Omstart Tid Tid efter
1 IF Sturla 1 NOR   1:33:38  
2 Kristiansand OK 1 NOR   1:36:10 +2:32
3 Västerbergslagens OL 3 SWE   1:39:14 +5:36
4 OK Klemmingen 1 SWE   1:40:47 +7:09
5 Väsby OK 4 SWE   1:43:01 +9:23
6 Cerveza OL 3 SWE   1:43:36 +9:58
7 Arboga OK 4 SWE   1:44:00 +10:22
8 Lillomarka O-lag 1 NOR   1:44:17 +10:39
9 Cerveza OL 2 SWE   1:44:21 +10:43
10 Cerveza OL 1 SWE   1:44:22 +10:44
11 Arboga OK 2 SWE   1:44:43 +11:05
12 Västerbergslagens OL 2 SWE   1:47:51 +14:13
13 Synsam Lysekil 1 SWE   1:47:56 +14:18
14 Idefjordens SK 1 SWE   1:48:21 +14:43
15 Raumar O-lag 1 NOR   1:49:11 +15:33
16 Centrum OK 2 SWE   1:49:17 +15:39
17 Långhundra IF 1 SWE   1:51:04 +17:26
18 Västerbergslagens OL 1 SWE   1:51:59 +18:21
19 OK Pan Århus 1 DEN   1:53:35 +19:57
20 Fjärås AIK 1 SWE   1:53:40 +20:02
21 Centrum OK 3 SWE   1:54:14 +20:36
22 Pomorze Youth Team 1 POL   1:54:15 +20:37
23 Försvarsmakten 1 SWE   1:55:12 +21:34
24 OK Roxen 1 SWE   1:55:49 +22:11
25 Oppsal IF 1 NOR   1:56:20 +22:42
26 SOK Viljan 1 SWE   1:56:27 +22:49
27 Tullinge SK 1 SWE   1:58:53 +25:15
28 Centrum OK 1 SWE   1:59:52 +26:14
29 Skogslöparna 1 SWE   1:59:56 +26:18
30 Sundbybergs IK 1 SWE   2:00:00 +26:22
31 GoIF Tjalve 1 SWE   2:00:57 +27:19
32 Rånäs OK 2 SWE   2:01:13 +27:35
33 Hallstahammars OK 1 SWE   2:01:33 +27:55
34 Ulricehamns OK 1 SWE   2:01:34 +27:56
35 Falkenbergs OK 2 SWE   2:02:13 +28:35
36 Vallentuna-Össeby 1 SWE   2:02:21 +28:43
37 Rånäs OK 1 SWE   2:02:25 +28:47
38 Trosabygdens OK 1 SWE   2:05:26 +31:48
39 Häverödals SK 1 SWE   2:06:10 +32:32
40 IFK Moras OK 1 SWE   2:06:20 +32:42
41 Centrum OK 4 SWE   2:06:26 +32:48
42 Almby IK/Östra Almby FK 1 SWE   2:07:09 +33:31
43 OK Roxen 2 SWE   2:10:10 +36:32
44 Siemens - Vilse i skogen 8 SWE   2:10:18 +36:40
45 Ankarsrums OK 1 SWE   2:10:57 +37:19
46 NAIS orienteringsklubb 1 SWE   2:12:18 +38:40
47 Hässleby SOK 2 SWE   2:12:22 +38:44
48 Arboga OK 1 SWE   2:13:01 +39:23
49 Lillomarka O-lag 2 NOR   2:13:12 +39:34
50 Tidaholm/Mullsjö 1 SWE   2:19:01 +45:23
51 Siemens - Turbinkraft 7 SWE   2:21:27 +47:49
52 GoIF Tjalve 3 SWE   2:21:48 +48:10
53 Rånäs OK 1 SWE   2:27:51 +54:13
54 OK Roxen 3 SWE   2:28:14 +54:36
55 Långhundra IF 2 SWE   2:33:23 +59:45
56 Hallstahammars OK 2 SWE   2:33:47 +1:00:09
57 GoIF Tjalve 2 SWE   2:33:52 +1:00:14
58 Siemens - Lost in translation 10 SWE   2:34:14 +1:00:36
59 Hässleby SOK 1 SWE   2:34:59 +1:01:21
60 OK Grip 1 SWE   2:35:08 +1:01:30
61 Sigtuna OK 1 SWE   2:36:12 +1:02:34
62 Sigtuna OK 2 SWE   2:38:34 +1:04:56
63 Siemens - R & D Product design 2 3 SWE   2:39:31 +1:05:53
64 Väsby OK 1 SWE   2:52:33 +1:18:55
65 Väsby OK 2 SWE   2:54:25 +1:20:47
66 Väsby OK 3 SWE   2:58:15 +1:24:37
67 Siemens - Stick och brinn 9 SWE   3:29:44 +1:56:06
68 Siemens - Janne och Brudarna 4 SWE   3:42:36 +2:08:58
69 Aalborg OK 1 DEN   3:45:56 +2:12:18
70 Falkenbergs OK 1 SWE   3:46:06 +2:12:28
71 Siemens - Förr eller senare 5 SWE   3:47:33 +2:13:55
72 Siemens - Inte bara STRess 6 SWE   3:55:34 +2:21:56
73 Siemens - R & D Product design 1 2 SWE   4:04:04 +2:30:26
  Sundbybergs IK 2 SWE   MP  
  FK Snapphanarna 1 SWE   MP  
  Väsby OK 5 SWE   DNS  
  Tullinge SK 2 SWE   DNS  
  Häverödals SK 2 SWE   DNS  
  Ronneby OK 1 SWE   DNS  
  Umeå OK 1 SWE   DNS  
  OK Moss 1 NOR   DNS  
  Siemens - Jan-Erikz 1 SWE   DNS  
  Arboga OK 3 SWE   DNS  

Till resultatsidan

 

Inlagt av Rickard Lindkvist - 2010-10-17 15:59    Uppdaterad: 2010-10-17 16:09

Sidan är laddad 90697 gånger

 

Huvudsponsor 10MILA 2010
Siemens Industrial Turbomachinery AB

Partners 10MILA 2010

Finspångs Kommun
Norrköpings Kommun
Halikko
Vallonbygden
Finet
Medley
Bovista

Sponsors 10MILA 2010

Swedbank
Bixia
Coor Service Management

Petzl
SM tele
Vänskapsarrangemang

Jukola 19.-20.6.2010
Spring Cup
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.10MILA