miljodiplom

 


 

Tävlingen genomförs med stöd av:
__________________________________________
Samarbetspartners:
__________________________________________

Lag med GPS under 10MILA 2017/Teams with GPS during 10MILA 2017

GPS Tracking

Replay or check Routes for below selected teams at http://www.tulospalvelu.fi/gps/

 

Download pdf for listed teams here

Ungdomsstafetten / Youth Relay

Under ungdomsstafetten skall följande lag bära GPS under sista sträckan (sträcka 4) The following teams shall carry a GPS unit during the last leg (leg 4)

1001 Stora Tuna OK 1

1002 Tampereen Pyrintö 1

1003 Nydalens SK 1

1004 Södertälje-Nykvarn OF 1

1005 Paimion Rasti 1

1006 Konnerud IL 1

1007 Asker SK 1

1008 Trollhättans SOK 1

1009 Växjö OK 1

1010 IF Thor 1

1011 OK Södertörn 1

1012 Espoon Suunta 1

1013 Linköpings OK 1

1014 Halden SK 1

1016 Falköpings AIK OK 1

1023 - IK Hakarpspojkarna

 

 

Dam- och 10MILA-kavlen / Ladies- and 10MILA relay

Följande lag skall bära GPS under hela dam- respektive herr-stafetten. Fler lag kan väljas ut och meddelas då via speaker samt med anslag vid ingång till växlingsfållan

The following teams shall carry a GPS unit during the whole ladies- and 10MILA relay. More teams can be selected during the relay and will then be notified by the speaker and with signs in the entry to the changeover area

1 Södertälje-Nykvarn OF 1

2 IFK Göteborg 1

3 Kalevan Rasti 1

4 IFK Lidingö SOK 1

5 Koovee 1

6 Malungs OK Skogsmårdarna 1

7 Järla Orientering 1

8 Stora Tuna OK 1

9 Ärla IF 1

10 Ikaalisten Nouseva-Voima 1

11 NTNUI 1

12 OK Denseln 1

13 IK Hakarpspojkarna 1

14 IL Tyrving 1

15 Lillomarka OL 1

16 Halden SK 1

17 IFK Mora OK 1

18 OK Pan-Kristianstad 1

19 Vaajakosken Terä 1

25 Tampereen Pyrintö

26 Frol IL 1

27 OK Pan Århus 1

28 Paimion Rasti 1

35 Nydalens SK 1

36 Göteborg-Majorna OK 1

45 OK Linné 1

 

501 OK Pan Århus 1

502 Nydalens SK 1

503 Göteborg-Majorna OK 1

504 IFK Lidingö SOK 1

505 Domnarvets GOIF 1

506 Alfta-Ösa OK 1

507 Koovee 1

508 Halden SK 1

509 Järla Orientering 1

510 Fredrikstad SK 1

511 MS Parma 1

512 SK Pohjantähti 1

513 OK Linné 1

514 Tampereen Pyrintö 1

515 IFK Göteborg 1

517 Södertälje-Nykvarn OF 1

518 OK Tisaren 1

520 Linköpings OK 1

521 Paimion Rasti 1

522 Bækkelagets SK 1

523 OK Ravinen 1

534 Kalevan Rasti 1

536 OK Kåre 1

544 Stora Tuna OK 1

574 Sävedalens AIK 1

 

 

10MILA countdown

Tidigare avsnitt

Avsnitt 1

Avsnitt 2

Avsnitt 3

Avsnitt 4

Terränggenomgångar

Terrängen i Göteborg avsnitt 1

Terränggenomgång avsnitt 2

Terränggenomgång avsnitt 3

Extramaterial

Hela intervjun med Thomas Norgren

 

NYHETER 2017

10MILA.SE