10-MILA10-MILA 1999


Youth / Ungdom : 1 2 3 4            
Legtimes :   2 3 4            
-
Ladies / Damer 1 2 3 4 5          
Legtimes :   2 3 4 5          
-
Men / Herrar leg : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Legtimes :   2 3 4 5 6 7 8 9 10


Results Ladies leg 2 / Damer sträcka 2

DAM        Etappe:  2
 
  1   17  IFK Lidingö SOK 1            LINA KARLBERG             1:31:33      43:38   22
  2   10  Pargas IF 1                  YVONNE GUNELL             1:32:38      45:03    2
  3  361  Team Ericsson                JANA CIESLAROVA           1:32:40      44:28   46
  4    1  Baekkelagets Sportsklub      MARIKA NIKKOLA            1:32:44      44:57    9
  5   35  IK Hakarpspojkarna 1         ANNA BERGMAN              1:32:48      44:32   49
  6   66  Helsingin Suunnistajat 1     MARI SANE                 1:32:55      45:06    9
  7  114  Hilleröd/Spring Cup 1        SUSANNE MÖLLER            1:32:57      44:57   22
  8    3  Liedon Parma 1               KATJA HONKALA             1:32:58      45:07   10
  9   21  IFK Moras OK 1               JENNY LIMBY               1:33:02      45:27   -5
  9   37  Kalevan Rasti 1              MONICA BOSTRÖM            1:33:02      44:50   40
 11   20  FK Friskus-Varberg 1         JENNY BOBERG              1:33:03      45:02   20
 12  146  Gustavsbergs IF 1            REGULA HULLIGER           1:33:04      44:32   51
 13    5  Tampeereen Pyrintö 1         Satu Vesalainen           1:33:12      45:23    2
 14   56  IK Hakarpspojkarna 2         LINDA SJÖGREN             1:33:21      45:19   20
 15    7  LYNX 1                       ANU ÄLJÄLÄ                1:33:26      45:28   11
 16    8  OK Orion 1                   JENNY WALLSTEN            1:33:33      45:32   15
 17   39  Ärla IF 1                    OLGA LEPOSKOVA            1:33:38      45:45    4
 18   18  Fredrikstad Skiklubb 1       HILDE GRÖNENG             1:33:39      45:27   31
 19   44  IFK Lidingö SOK 2            MAGDALENA DANIELSSON      1:33:44      46:40  -16
 20   14  Södertälje Orientering 1     JEANETTE ENCKELL          1:33:46      45:51    3
 21    4  Domnarvets GoIF 1            ANNIKA BJÖRK              1:33:52      46:12  -12
 21   16  OK Ravinen 1                 MARIA GUSTAVSSON          1:33:52      45:47   19
 23   25  Stora Tuna IK 1              HELENA NORBERG            1:33:53      45:46   20
 24   11  Sundsvalls OK 1              SUSANNE PETTERSSON        1:33:56      45:52   14
 25   15  Haldens Skiklubb 1           KÄTIE WIDLER              1:33:57      46:06   -7
 26    9  Nydalens SK 1                GRO S EIDSMO              1:34:03      45:51   23
 27   84  NTNUI 1                      HEIDI ARNESEN             1:34:13      45:57   27
 28   40  OK Tyr 1                     LINDA FAHLÉN              1:34:14      46:34  -19
 29   70  OK Linné 1                   Anna-Stina Påtedal        1:34:38      46:50  -15
 30   48  Södertälje Orientering 2     LENA NILSSON              1:34:40      46:31   15
 31   65  IFK Hedemora OK 1            ROSE-MARIE FORSLUND       1:34:46      46:41    9
 32   29  Strängnäs-Malmby OL 1        CARINA SUNDBÜE            1:35:07      48:20  -31
 33   30  Turun Suunnistajat 1         JOHANNA SEPPINEN          1:35:52      47:46    9
 34   41  Rajamäen Rykmentti 1         SAANA SEVILL              1:36:36      47:59   33
 34  152  Kolding OK 1                 ULRIKA ÖRNHAGEN JÖRGENSE  1:36:36      48:57  -26
 36   26  Leksands OK 1                MARIA JUNEVIK             1:36:37      48:35   -2
 36  168  IL Tyrving                   BERIT SOFIE GRYDELAND     1:36:37      48:21   18
 38   22  IF Thor 1                    ANNA ZETTERBERG           1:36:41      48:16   21
 39   71  OK Nolaskogsarna 1           AMMIE NYBERG              1:36:43      49:03  -30
 40   98  OK 77 1                      BODIL HOLMSTRÖM           1:36:44      49:08  -34
 40  209  IK Hakarpspojkarna 3         CHRISSIE SCHÖLIN          1:36:44      48:55  -25
 42  342  Lappen Riento                SATU SALORINNE            1:36:53      48:49   -4
 43   34  Sundbybergs IK 1             ANNA SUNDBERG             1:37:13      48:27   29
 44   51  Kangasala SK                 SATU MÄKITAMMI            1:37:14      47:00   70
 45   88  OK Skogsfalken               LINA SVENSSON             1:37:15      48:23   32
 46   42  Nybro OK                     LENA GUMMESSON            1:37:25      49:26  -18
 47   33  Pargas IF 2                  SUSANNA MATTSSON          1:37:26      47:27   55
 48  249  Boxholm-Mjölby OL            Mia Lindberg              1:38:01      49:26   17
 49  266  OK Ravinen 2                 PERNILLA ERIKSSON         1:38:09      48:23   50
 50   74  Paimon Rasti                 EIJA SIPPONEN             1:38:17      49:15   34
 51  129  Hestra IF                    Maria K Helgesson         1:38:35      49:49   21
 52   43  Polska OL-landslaget         ANETA MATUSZKIEWICZ       1:38:56      48:05   76
 53   72  Fossum IF                    KARINE NORDSTRAND         1:39:37      50:35   31
 54   77  Stora Tuna IK 2              ANNELIE ÖSTBERG           1:40:54      52:40   -1
 55   78  Domnarvets GoIF 3            EMMA SÖDERSTRÖM           1:41:18      51:44   38
 56   31  Domnarvets GoIF 2            ÅSA HÖÖG                  1:41:19      53:24  -33
 57   64  OK Tisaren 1                 KARIN ANDERSSON           1:41:23      54:26  -55
 58  136  Hagaby GoIF                  Sofia Holmgren            1:41:27      53:01    3
 59   49  Sävedalens AIK 1             SOFIA GUSTAFSSON          1:41:28      51:24   48
 60  125  FK Göingarna                 ELNA MARTINSSON           1:41:29      53:53  -54
 61  112  OK Tor                       KRISTIN HELLBERG          1:41:30      52:47    8
 61  128  Köping Kolsva OK             ULRIKA JOHANSSON          1:41:30      53:29  -30
 63  126  IF Femman                    MARGIT BRECKLE            1:41:34      52:49    8
 64   92  Norrköpings AIS              STINA BERGGREN            1:41:41      52:58    5
 65  111  Tullinge SK 2                ANNA-KARIN SUNDQVIST      1:41:42      51:35   45
 66   82  Heming/Njård O-lag 1         INGULD KRAVDAL GJESSING   1:41:44      54:01  -54
 66  321  NTNUI 2                      KJERSI HAGEN              1:41:44      52:05   30
 68  113  Kristinehamns OK 1           JOHANNA GUNNARSSON        1:41:46      53:14   -5
 69   60  Ronneby OK 1                 ANNA NORDMARK             1:41:47      48:56   69
 70   50  Skogsluffarnas OK 1          MARIE MALMBORG            1:41:48      53:29  -13
 71  294  Finspångs AIK                Anna Josefsson            1:41:49      53:27  -13
 72   81  Leksands OK 2                ANNA-KARIN JANSSON        1:41:51      48:56   69
 73   69  Rajamäen Rykmentti 2         LILA HARJAMÄKI            1:41:52      51:48   34
 74  345  Haldens Skiklubb 2           HANNE RÅDAL               1:41:53      51:44   38
 75  120  Nydalens SK 2                ANNE BORGEN               1:41:54      54:01  -54
 76  336  IFK Göteborg                 LOTTA JOHANSSON           1:41:58      53:33  -17
 77   13  Keravan Urheilijat           PAULA PÄIVINEN            1:42:00      52:24   17
 77  346  Haldens Skiklubb 3           KARINE BOKEROD HANSEN     1:42:00      53:57  -41
 79   63  Liedon Parma 2               KIRTI REBANE              1:42:02      53:26  -13
 79  262  Pargas IF 3                  MARJO PIENIMÄKI           1:42:02      51:54   32
 81  108  OK Kolmården                 VERONICA LID              1:42:08      50:04   50
 82  230  OK Tyr 2                     MIA GYLLENBERG            1:42:09      53:18   -6
 83  288  Almby IK 2                   KATARINA PERSSON          1:42:10      54:10  -54
 84   32  Täby OK 1                    MARIA VON SCHMALENSÉE     1:42:12      51:50   33
 85   97  Sandefjord OK/OTO            INGRID UNDSTAD            1:42:15      52:13   20
 86  117  Vehkalahden Veikot           LAURA MÄKELÄ              1:42:22      52:23   16
 87  122  Växjö OK                     CECILIA HEDSTIG           1:42:24      53:10    2
 88  145  IF Thor 3                    EVA SVANTESSON            1:42:30      52:29   16
 88  222  IF Gular                     CHRISTINA SANDVAND        1:42:30      54:32  -62
 90   90  IF Thor 2                    ANNA-KARIN NYGREN         1:42:34      51:55   32
 91  333  Heming/Njård O-lag 2         RAGNHILD HAUGLI BRÅTEN    1:42:35      52:15   25
 92   61  Forsa OK                     SOFI THORSELL             1:42:43      53:11    0
 93   28  Rasti-Lukko                  LEENA GUSTAFSSON          1:42:45      53:09    1
 94  140  Tumba-Mälarhöjdens OK 1      THERESE NÄSLUND           1:42:48      52:44   13
 95  273  Västerås SOK 1               YLVA ZANDER               1:42:50      52:02   31
 96   27  Rastikarhut 1                SANNA HEINONEN            1:42:52      53:55  -17
 97  274  Västerås SOK 2               MARIE KEJBERT             1:42:54      54:25  -35
 98  332  Pihkaniskat 2                ANNE KATAJA               1:42:57      52:10   27
 99   23  Tullinge SK 1                BARBRO LÖNNKVIST          1:43:06      49:51   49
100   53  Halmstad OK 1                SUSANNE NILSSON           1:43:14      50:18   42
101   24  Linköpings OK 1              Rebecka Österberg         1:43:21      54:40  -33
102  311  Uddevalla OK                 ANNA NORDH                1:44:15      55:17  -21
103  163  Grycksbo IF/Bjursås OK       JOHANNA MAXÉN             1:44:22      54:43   -7
104   47  Almby IK 1                   LINA BÖRJES               1:44:26      51:05   52
105   12  Espoon Suunta 1              HANNA MIETTINEN           1:44:33      54:35   -4
105   46  Lillomarka OL 1              DORIS LARSSON             1:44:33      53:57   15
105   76  Rasti-Nokia                  ELINA KÄHKÖLA             1:44:33      55:12  -14
108   96  IFK Moras OK 2               STINA STRÖMSTEDT          1:44:36      51:04   54
109  351  Keuruun Kisallijat           TANJA LAVIKONMÄKI         1:44:37      56:27  -62
110   58  NLHI                         INE HOVI                  1:44:39      53:57   13
111   80  Östersunds OK                INGRID SAHLIN             1:44:42      54:05   10
112   91  Tampeereen Pyrintö 2         Laura Koivisto            1:44:47      54:34    1
113  197  Falköping/Gudhem/Albion 1    MALIN PERSSON             1:44:50      54:01   14
114   45  Göteborg-Majorna OK 1        ANNA LJUNGBERG            1:44:53      55:41  -26
115  240  Gävle OK 1                   LINA LINDBERG             1:44:55      56:48  -72
116  110  IFK Enskede                  CARINA PERSSON            1:45:39      51:41   52
117   19  Söders SOL 1                 SARA WALLÉN               1:45:40      51:19   56
117  144  Turebergs IF 1               ULLA MOLIN                1:45:40      51:39   53
119   94  Nyköpings OK 1               JENNY LARFELDT            1:45:43      55:52  -19
120   57  OK Hedströmmen               LINDA LARSSON             1:45:45      52:28   30
121  134  Turun Suunnistajat 2         TUULA NIEMINEN            1:45:48      52:30   31
122  148  Tolered-Utby OL              ANNIE LARSSON             1:45:53      56:56  -43
123   54  FK Herkules 1                ANNA BIGSTEN              1:45:54      52:50   21
123  124  Söders SOL 2                 MALIN SVENSSON            1:45:54      54:27    7
125  139  Svärdsjö IF                  MALIN WIDELUND            1:45:56      53:08   11
126  103  Helsingin Suunnistajat 2     LARISSA EROLA             1:45:57      53:27    7
127   87  Eksjö SOK                    INA SKALBERG              1:46:04      55:48  -12
128   89  DELTA                        KATARIIINA NIKKINEN       1:46:39      53:39   15
129  316  Trollhättans SK              ÅSA HOLMSTRAND            1:46:42      57:27  -39
130   75  Suunta 101                   NIINA  RAATIKAINEN        1:46:47      53:53   10
131  131  OK Pan Århus 1               STINNE SKAMMELSEN         1:46:55      53:49   15
132  158  Tampeereen Pyrintö 3         Marja Joutsen             1:47:04      56:33  -13
133  232  Kungälvs OK 1                Josefina Norin            1:47:09      58:10  -51
134   36  Lahden Suunnistajat -37      PÄIVI MARTIKAINEN         1:47:16      54:33    0
135  133  Tjällmo-Godegårds OK         LENA STRÖM                1:47:19      50:36   72
136  258  OK Enen 1                    JENNIE LARSSON            1:47:23      54:01   21
137  161  Umeå OK 1                    ELISABETH FRIES           1:47:30      54:14   12
138  193  Ruokolahden Suun             HANNA SIITONEN            1:47:45      58:44  -55
139  280  SOK Viljan/Kalmar OK         SONJA HAAS                1:47:56      54:31   19
140  155  OK 77 2                      CAROLA RAY                1:48:05      52:27   51
141  219  OK Hällen 1                  LOVISA JOHANSSON          1:48:06      53:18   36
141  226  IFK Lidingö SOK 3            ANNICA JANSSON            1:48:06      53:45   32
143  150  OK Alehof 1                  EMELIE SVALIN             1:48:07      54:48   11
144  143  Skogslöparna 1               LISA NORDIN               1:48:09      59:58  -96
145  192  Raumar O-lag                 MARIT MOE                 1:48:27      59:38  -70
146  343  Sävedalens AIK 2             JENNY BROBAKKEN           1:48:33      59:25  -60
147  119  Falkenbergs OK 1             CAROLIN JOHANSSON         1:48:45      53:12   39
147  337  KFUM Örebro                  CHRISTINA LARSSON         1:48:45      58:03  -24
149  154  Kovlands IF                  MADELEINE TJERNBERG       1:48:47      53:20   35
150  207  Arboga OK                    MARIA SAHLIN              1:48:52      55:09   16
151  352  OK Roslagen 1                LINA ANDERSSON            1:48:53      54:50   20
152  160  Tampeereen Pyrintö 5         Marianne Eskola           1:48:58    1:00:55  ***
153  255  Dalaportens OL 2             ANNA-KARIN ÖHGREN         1:49:01      55:32    8
154  123  LYNX 2                       MARIKA BOSTRÖM            1:49:24      55:26   14
155  340  Främmestads IK               BIRGITTA ANDERSSON        1:50:21      56:56    3
156  339  IF Hagen 2                   ANNE-MARIE HOLMBERG       1:50:23      59:07  -27
157  102  Oppsal IF                    SYNNÖVE ERDAL             1:51:22      54:05   67
158   62  Ulricehamns OK               EVA ÖLUND                 1:51:38      54:53   52
159  135  Jönköpings OK                LENA HÖGRELL              1:51:42      55:23   37
160  306  OK Rodhen 1                  Annika Ardell             1:51:44      59:23  -28
160  310  Sundsvalls OK 3              KRISTINA LUNDGREN         1:51:44      54:19   68
162  243  Rastikarhut 2                MERVI KÄRKKÄINEN          1:51:45      54:46   51
163   55  Pan-Kristianstad 1           MARIANNE LARSSON          1:51:46      54:46   52
164  130  Indre Östfold OK 1           Astrid Björnerud          1:51:50      55:50   31
165  132  Jämsän Retki-Veikot          MIA JUNNOLA               1:52:04      59:15  -28
165  317  Tullinge SK 3                JANE TANGEN               1:52:04      57:35   11
167  330  Fredrikstad Skiklubb 2       MARIT KAHRS               1:52:29      56:07   30
168  107  Pihkaniskat 1                HELENA MÄKSLÄ             1:52:31      59:04   -8
169  151  OK Kullingshof               ANNELIE LITZELL           1:52:36    1:02:33  -63
170   95  Lessebo OK                   JENNY ANDERSSON           1:52:39      59:21  -18
171   38  OK Hammaren                  LAILA INGERSSON           1:52:44      56:00   38
171  267  OK Ravinen 3                 EMMA ANDERSSON            1:52:44      56:09   34
173  156  Säterbygdens OK              Ann-Mari Westbom          1:52:50      57:01   20
174   68  Dalaportens OL 1             SUSSIE BJÖRKMAN           1:52:55      58:04    4
175   73  Farum - Tilsvide OK          BODIL KARLSMOSE KLIEM     1:53:01      52:29   88
176   99  OK Skogshjortarna            MARIE JOHANSSON           1:53:19    1:02:57  -59
176  313  Leksands OK 3                JENNY SANDER              1:53:19      56:49   24
178   93  Hyvinkään Rasti              KATJA KYCKLING            1:53:20      56:40   28
179  183  Motala AIF OL                SOFIE SVENSSON            1:53:21      59:32  -12
180  118  OK Österåker 1               SOFIA TJÄRNLUND           1:53:25      56:59   19
181  276  Solna OK                     TUULIKKI GYLLENSVÄRD      1:53:30      58:36   -2
182  187  Snättringe SK 1              ELIN SVENSSON             1:53:43    1:04:55  ***
183  227  IFK Lidingö SOK 4            MARIA LARSSON             1:53:49      56:12   52
184   86  SOK Svaide 1                 NINA BJERSANDER           1:53:52      56:27   44
185   52  Södertälje Orientering 3     KRISTINA CARLANDER        1:53:55      58:21    2
186  309  OK Vilse 87                  MARGARETA SVENSSON        1:53:58      54:27   69
187  147  OK Linné 2                   Heater Findlay            1:53:59      57:37   10
188  234  OK Måsen                     TITTI BERGENDAHL          1:54:09      58:35   -1
189  354  Rastivarsat                  TIINA AASTO               1:54:19    1:00:10  -17
190  356  OK Mangen/OK Jösse           KRISTIN JONSSON           1:54:36      59:19   -8
191  109  Linköpings OK 2              Maia Olofsson             1:54:37      58:07    9
192   83  Raja-Karjalan Suunnistajat   Paula Porkka              1:54:45      57:49   19
193  189  FK Friskus-Varberg 2         MADELENE LINDQVIST        1:54:49    1:01:42  -46
194  315  Ärla IF 2                    KARIN LUNDBERG            1:55:41    1:00:47  -15
195  208  Ronneby OK 2                 ANNIKA JOSEFSSON          1:55:47    1:02:13  -31
196  170  OK Dacke                     KRISTINA G ANDERSSON      1:55:51    1:03:04  -61
197  329  Indre Östfold OK 2           Linda Nethus              1:56:34    1:03:41  -58
198  204  Stora Sundby GoIF            THERESIA ELOFSSON         1:56:36    1:00:53   -6
199  233  Kungälvs OK 2                CAMILLA FANT              1:56:45      59:42   18
200  295  Kjula-Standard OK            ANN-SOFI ZETTERLJUNG      1:57:01    1:03:56  -55
201  338  IF Hagen 1                   ANNA OLSSON               1:57:02      59:45   23
202  260  Ballerups OK 1               LINE PEDERSEN             1:57:09    1:02:42  -27
203  246  KooVee Tampere               ELINA HIETALA             1:57:12    1:03:52  -48
204  287  FK Herkules 2                ANETTE BERNHED            1:57:23      59:45   32
205  271  Gagnefs OK                   KAJSA DAHLBERG            1:57:24      59:00   39
206  104  Sundbybergs IK 2             LINDA LÖVHAMMER           1:57:30      58:24   48
207  218  OK Gynge                     CARINA GUSTAFSSON         1:57:34    1:00:23   14
208  302  OK Tisaren 2                 ULRIKA LARSSON            1:57:37      59:25   31
209   59  Sundsvalls OK 2              ANNA LUNDGREN             1:57:43      56:35   57
210  105  Trosabygdens OK              ÅSA WESTLUND              1:57:46    1:01:13   -7
211  210  OK Gipen 1                   MARTINA STULPEN           1:57:55      54:06   71
212  254  Bredaryds SOK                AGNETA HALLBERG-HANSSON   1:57:57    1:08:48  ***
213  200  Oslo Studentenes IK          ÅSE ROTHING               1:57:59    1:00:36   14
214  171  Lillomarka OL 2              REIDUNN HALLAN            1:58:11    1:00:59    8
215  304  Tumba-Mälarhöjdens OK 2      ELSA TÖRNROS              1:58:12      57:43   47
216  194  Odense OK                    NINA HOFFMANN             1:58:23    1:02:58  -33
217  127  Västerbergslagens OL 1       LENA PETRICI              1:58:25    1:00:02   26
218  235  Täby OK 2                    LENA WALLÉN               1:58:32      57:32   46
219  142  OK Tranan                    JENNY MARTINSSON          1:58:37    1:02:48  -26
220  205  Katrineholms OK              Agneta Hartikainen        1:58:43    1:00:40   18
221  269  Kongl. O-Teknologerna KTH    ÅSA SANDGREN              1:58:44    1:00:05   26
222  167  IFK Hedemora OK 2            KATARINA GONDE            1:58:45    1:05:10  -57
223  203  Bredared/SOK 68/IK Ymer      ELLINOR KALLIN            1:58:53    1:03:19  -36
224  191  Sundbybergs IK 3             LISA KRAGMO               1:59:00    1:00:33   21
225  173  Göteborg-Majorna OK 2        MALIN SÖDERBOM            1:59:10    1:00:55   15
226  264  Långvikens OK                Matilda Löfgren           1:59:31    1:02:31  -11
227  101  Strängnäs-Malmby OL 2        CARINA JÖNSSON            1:59:46    1:00:57   21
228  355  Frölunda OL                  ANNA MAX                  1:59:50    1:04:39  -47
229  265  Söderhamn/Ljusne Ala/Bergvik Åsa Boberg                1:59:59    1:06:42  -79
230  299  Södertälje Orientering 4     ANN-MARIE HAPAMÄKI        2:00:46    1:04:14  -28
231  176  OK Tylöskog/Vingåkers OK     KARIN GUSTAVSSON          2:00:51    1:07:19  -69
232  297  OK Nolaskogsarna 2           SUSANNE SCHÖN             2:01:35    1:00:11   35
233  322  NTNUI 3                      JULIA SVANTESSON          2:01:36    1:01:34   27
234    6  Hämeenlinnan Suunnistajat    JENNI METTÄLÄ             2:02:12    1:05:13  -21
235  247  Stora Tuna IK 3              INGRID ALEXANDERSSON      2:03:59    1:00:12   46
236  182  Enebybergs IF                LINDA ANDSJÖ              2:04:10    1:04:36   20
237  253  Östmarka OK                  KJERSTI RUUD              2:04:47    1:07:20   -6
238  229  Skogsluffarnas OK 2          CATRIN JOHNSSON           2:05:06    1:06:07   13
239  242  Lunds OK                     INGELA ANDERSSON          2:05:07    1:00:17   61
240  296  OK Klemmingen                SUSANNA KARLSSON          2:05:29    1:01:04   55
241  177  SOK Svaide 2                 CECILIA HENRIKSSON        2:06:21    1:08:52   -8
242  268  Långhundra IF                KATARINA BENGTSSON        2:06:38    1:09:41  -30
243  250  OK Södertörn 1               ANN DUFVA                 2:06:46    1:10:13  -40
244  284  OK Linné 3                   Maria Swenning            2:06:47    1:11:17  -59
245  179  Bromma-Vällingby SOK         PERNILLA SVEDIN           2:06:48    1:09:22  -15
246  220  OK Hällen 2                  KARIN ÖBERG               2:06:52    1:05:16   23
247  223  Hauhon Sisu                  SANNA NIEMI               2:06:56    1:07:57    4
248  318  Tullinge SK 4                LENA SUNDQVIST            2:07:00    1:03:07   37
249  335  Haninge SOK 2                KERSTIN OHLSSON           2:07:12    1:08:15    1
250  323  NTNUI 4                      Line Libakk               2:07:15    1:10:02  -27
251  236  Täby OK 3                    MY RÖNNHOLS               2:07:25    1:11:50  -61
252  195  IF Thor 4                    CAMILLA NYGREN            2:07:55    1:10:46  -33
253  175  Skarpnäcks OL                EVA MOLÉN                 2:08:11    1:09:10    0
254  212  Modum O-lag                  INGEBORG ÖDERUD           2:08:26    1:04:05   39
255  285  OK Djerf                     KLARA SIBECK              2:08:41    1:05:57   19
256  349  Mariestads FK                MARIA SKOGSBERG-KARLSSON  2:08:42    1:10:14  -10
257  314  Leksands OK 4                ANNA-KARIN DOVÅKER        2:08:46    1:06:46   13
258  178  Halmstad OK 2                EVA-CARIN LINDGREN        2:08:49    1:05:04   21
259  159  Tampeereen Pyrintö 4         Hanna Tuomisto            2:09:12    1:05:09   30
260  221  Sigtuna OK                   EVA VON HEIJNE            2:09:24    1:07:54    8
261  270  Länna IF                     ANNA-STINA NYSTRÖM        2:09:32    1:20:37  ***
262  214  Korsnäs IF Orientering       BIRGITTA HANSSON          2:09:48    1:06:07   16
263  184  SMI 1                        KRISTINA FORS             2:09:54    1:06:54   13
264  166  OK Motala                    KRISTINA LJUNGGREN        2:09:57    1:05:57   23
265  290  Linköpings OK 3              Ingrid Johansson          2:10:41    1:10:36   -4
266  201  Rånäs OK 1                   AGNETA KARLSSON           2:10:57    1:07:06   18
266  307  OK Rodhen 2                  Ingridjölander            2:10:57    1:11:08   -9
268  324  NTNUI 5                      Hege Gjemble              2:11:00    1:11:02   -9
269  121  Kvarnsvedens GoIF OK         THERESE FORS              2:11:01    1:13:41  -43
270  289  Almby IK 3                   JENNY ENGLUND             2:11:02    1:06:50   20
271  259  OK Enen 2                    GUNLIS LARSSON            2:11:03    1:08:48    1
272  162  Umeå OK 2                    ELIN WEGEBRO              2:11:05    1:06:49   19
273  231  OK Tyr 3                     KRISTINA LÖFVENHOLM       2:12:21    1:08:32    9
274  279  OK Alehof 2                  JENNY KULLMAN             2:12:41    1:14:25  -33
275  239  Järfälla OK 2                BIRGITTA BILLSTAM         2:14:00    1:09:20   22
276  298  Vallentuna/Össeby OL         MARIE ÖHMAN               2:14:29    1:13:26  -11
277  157  OK Kontinent                 ANNA C NILSSON            2:14:30    1:11:29    0
278  149  Väsby OK                     ÅSA ÖLWEGÅRD              2:14:45    1:17:13  -44
279  216  OK Kåre 1                    ANNA SIMES                2:16:32    1:14:20   -8
280  257  OK Orion 2                   KATRIN ROS                2:16:57    1:20:14  -73
281  278  Turebergs IF 2               ULRIKA LINDH              2:17:39    1:07:22   23
282  303  Skogsströvarna/Norrhult      SUSANNE PETTERSSON        2:18:58    1:03:44   36
283  248  Stora Tuna IK 4              CAROLINE SVENSSON         2:20:04    1:17:39  -10
284   85  Domnarvets GoIF 4            ANNA DYRSMEDS             2:21:34    1:04:27   36
285  348  OK Älvsjö Örby               MARGARETA WADIN           2:21:40    1:16:46   16
286  281  IK Uven/IFK Göteborg         METTE SUNNERGREN          2:21:47    1:11:02   19
287  308  Gustavsbergs IF 2            AGNETA LINDBLOM           2:22:01    1:22:06  -29
288  225  Rotebro IS                   NINA IVERS                2:22:21    1:18:19    0
289  141  Pan-Kristianstad 2           ANNA HELD                 2:22:53    1:24:33  -47
290  353  OK Roslagen 2                LOTTA KARLSSON            2:22:55    1:18:31    4
291  291  Malmö OK                     LENA WIKÉNIUS             2:23:00    1:25:50  -71
292  334  Haninge SOK 1                YLVA SUNESSON             2:24:17    1:19:32    6
293  244  Sala OK                      LENA ROSENDAL             2:26:04    1:15:55    9
294  138  Nydalens SK 3                ANETTE NILSSON            2:26:05    1:15:14   12
295  292  Västerviks OK                MARIA GRANQVIST           2:26:09    1:13:38   17
296  165  Västerbergslagens OL 2       MARIE ENBERG              2:27:01    1:22:45   -5
297  252  Kristinehamns OK 2           SUSANNA LARSSON           2:28:54    1:26:03  -22
298  224  Nyköpings OK 2               SOFIE HAGBERG             2:30:10    1:25:23    1
299  190  Nässjö OK                    LISA NORDWALL             2:32:14    1:19:33   15
300  169  Espoon Suunta 2              SIRPA JYLMÄ               2:32:25    1:21:15    8
301  312  Selånger SOK                 NINA HJORT                2:32:39    1:19:48   14
302  164  OK Österåker 2               ANN OLSSON                2:34:47    1:23:48    5
303  305  Tumba-Mälarhöjdens OK 3      JOHANNA RAUKOLA           2:34:56    1:30:27   -7
304  347  Falkenbergs OK 2             ANNIKA ERICSSON           2:35:01    1:19:33   15
305  251  OK Södertörn 2               INGER SCHWARTZ            2:35:03    1:22:26    8
306  357  OK Klyftamo                  IDA OLSSON                2:38:43    1:26:18    4
307  211  OK Gipen 2                   ERIKA ÖDLUND              2:39:52    1:27:22    4
308  341  OK Pan Århus 2               HENRIETTE JORGENSSON      2:40:49    1:18:18   14
309  359  OK Milan                     EMMA FRANSSON             2:41:07    1:28:48    0
310  326  NTNUI 7                      INGEBORG BARTNES          2:41:28    1:26:31    7
311  215  Tierps SOK                   ELLIE WILKE GÜNTHER       2:41:56    1:43:01  -62
312  199  Falköping/Gudhem/Albion 3    HELEN GUSTAVSSON          2:42:07    1:38:21  -32
313  202  Rånäs OK 2                   ANNIKA CARLBORG           2:44:39    1:16:43   13
314  275  Västerås SOK 3               SANNA LUNDIN              2:46:37    1:33:45    2
315  261  Ballerups OK 2               DIANA ANDERSEN            2:51:48    1:24:36    9
316  237  OK Alferna                   Birgitta Gustavsson       2:52:05    1:24:30    9
317  350  Härlöfs IF/Frosta OK         ANNA-KARIN BONDESSON      3:15:43    1:13:28   12
318  198  Falköping/Gudhem/Albion 2    JENNY DANIELSSON          3:39:00    1:33:59   12
     228  Kalevan Rasti 2              ILONA HAAPASALO           DISK            ***
     238  Järfälla OK 1                GUNILLA BERGQVIST         DISK            ***
     325  NTNUI 6                      KRISTIN M VIE             DISK            -36
     245  Skogslöparna 2               ANNICA SUNDEBY            DISK            ***
     181  Espoon Akilles               PIRJO PIRINEN             DISK              5
324  328  NTNUI 9                      kARIN  SCHELLER           3:17:54    1:55:06   -1
     100  SoIK Hellas                  ANNA THOR                 DISK             -4
     327  NTNUI 8                      NINA KAROLIUSEN           DISK              7




Uppdaterad : 1999-07-15 av Henrik Persson


10-MILA pages hosted by :

SIGMA