10-MILA10-MILA 1999


Youth / Ungdom : 1 2 3 4            
Legtimes :   2 3 4            
-
Ladies / Damer 1 2 3 4 5          
Legtimes :   2 3 4 5          
-
Men / Herrar leg : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Legtimes :   2 3 4 5 6 7 8 9 10


Results Ladies leg 3 / Damer sträcka 3

DAM        Etappe:  3
 
  1   10  Pargas IF 1                  HANNA HEISKANEN           1:58:28      25:50    1
  2   16  OK Ravinen 1                 KRISTINA ANELAND          1:59:10      25:18   19
  3   20  FK Friskus-Varberg 1         CAROLINE JÖNSSON          1:59:12      26:09    8
  4    1  Baekkelagets Sportsklub      KARI ANN AANESEN          1:59:16      26:32    0
  5   14  Södertälje Orientering 1     CHARLOTTE LARSSON         1:59:19      25:33   15
  6   17  IFK Lidingö SOK 1            MALIN NILSSON             1:59:20      27:47   -5
  7    9  Nydalens SK 1                SANDRA HELD               1:59:21      25:18   19
  7   84  NTNUI 1                      JOHANNA HARTVIK           1:59:21      25:08   20
  9   35  IK Hakarpspojkarna 1         ÅSA GUNNARSSON            1:59:22      26:34   -4
 10   37  Kalevan Rasti 1              HELI NUMMELIN             1:59:25      26:23   -1
 11   56  IK Hakarpspojkarna 2         HANNA RANGERT             1:59:28      26:07    3
 12   15  Haldens Skiklubb 1           RAGNHILD BENTE ANDERSEN   1:59:32      25:35   13
 13   18  Fredrikstad Skiklubb 1       LINDA ANTONSEN            1:59:33      25:54    5
 14    3  Liedon Parma 1               KATJA PELTOLA             1:59:35      26:37   -6
 15    7  LYNX 1                       KAROLIINA HEISKANEN       1:59:37      26:11    0
 16    4  Domnarvets GoIF 1            ANNA NORDANBRO            1:59:40      25:48    5
 16    5  Tampeereen Pyrintö 1         Tiina Jussila             1:59:40      26:28   -3
 18   21  IFK Moras OK 1               CARINA ÖSTLUND            1:59:52      26:50   -9
 19   44  IFK Lidingö SOK 2            TINA NÄSMAN               1:59:55      26:11    0
 20    8  OK Orion 1                   ULRIKA HERMANSSON         1:59:56      26:23   -4
 21   66  Helsingin Suunnistajat 1     HEIDI ARJAMAA             2:00:00      27:05  -15
 22   11  Sundsvalls OK 1              ANNA LUNDBERG             2:00:20      26:24    2
 23   25  Stora Tuna IK 1              BRITTA BACKLUND           2:00:21      26:28    0
 24  114  Hilleröd/Spring Cup 1        PERNILLA SOMMER           2:00:42      27:45  -17
 25  361  Team Ericsson                ZHANG AIXIA               2:00:47      28:07  -22
 26   26  Leksands OK 1                YVONNE NORMAN             2:02:15      25:38   10
 27   30  Turun Suunnistajat 1         ELLI HAAPAMÄKI            2:02:18      26:26    6
 27   34  Sundbybergs IK 1             ELENOR SAMUELSSON         2:02:18      25:05   16
 27   70  OK Linné 1                   Anna Skogtjärn            2:02:18      27:40    2
 30   22  IF Thor 1                    ANNA SANDER               2:02:19      25:38    8
 31  152  Kolding OK 1                 MARIANNE LYNGE            2:02:21      25:45    3
 32   98  OK 77 1                      JOHANNA SNÄLL             2:02:25      25:41    8
 33   40  OK Tyr 1                     ANNIKA HALE               2:02:29      28:15   -5
 34   41  Rajamäen Rykmentti 1         TIINA KOMSSI              2:02:37      26:01    0
 35   48  Södertälje Orientering 2     ÅSA LINDKVIST             2:02:44      28:04   -5
 36   51  Kangasala SK                 EVELIINA PIETILÄ          2:04:02      26:48    8
 36   65  IFK Hedemora OK 1            LINDA CARLSSON            2:04:02      29:16   -5
 38   29  Strängnäs-Malmby OL 1        MARIA WIDOFF              2:04:09      29:02   -6
 39   39  Ärla IF 1                    EMMAANDERSSON             2:05:23      31:45  -22
 40   33  Pargas IF 2                  JEANETTE AUMO             2:06:02      28:36    7
 41   42  Nybro OK                     HELENA KARLSSON           2:08:54      31:29    5
 42  209  IK Hakarpspojkarna 3         KARIN EKLÖF               2:08:55      32:11   -2
 43   74  Paimon Rasti                 MIRJA NURMI               2:09:44      31:27    7
 44   88  OK Skogsfalken               ANNA ANDREASSON           2:09:49      32:34    1
 45   90  IF Thor 2                    ANNIKA RIDELL             2:09:54      27:20   45
 46   72  Fossum IF                    RAGNHILD BERRE            2:11:16      31:39    7
 47   27  Rastikarhut 1                ANNE NURMI                2:11:28      28:36   49
 48   23  Tullinge SK 1                KERSTIN IMARK             2:11:30      28:24   51
 49   31  Domnarvets GoIF 2            ELIN DAHLIN               2:11:31      30:12    7
 49  111  Tullinge SK 2                ANNA STÄLLBERG            2:11:31      29:49   16
 51   24  Linköpings OK 1              Annika Andersson          2:11:36      28:15   50
 52  122  Växjö OK                     IDA LINDGREN              2:11:38      29:14   35
 53   43  Polska OL-landslaget         MARTA FLORKOWSKA          2:11:39      32:43   -1
 54  230  OK Tyr 2                     ANNA ISAKSSON             2:11:46      29:37   28
 55   50  Skogsluffarnas OK 1          KRISTINA BERGSTRAND       2:11:47      29:59   15
 55   60  Ronneby OK 1                 FRIDA NERO                2:11:47      30:00   14
 57   69  Rajamäen Rykmentti 2         PÄIVI KULMALA             2:11:53      30:01   16
 58  249  Boxholm-Mjölby OL            Elin Gustafsson           2:11:55      33:54  -10
 58  294  Finspångs AIK                Karolina Jonsson          2:11:55      30:06   13
 60   64  OK Tisaren 1                 ANETTE BERGMAN            2:11:56      30:33   -3
 61   78  Domnarvets GoIF 3            KARIN ELFVING             2:12:00      30:42   -6
 62   49  Sävedalens AIK 1             MALIN PETTERSSON          2:12:03      30:35   -3
 62   77  Stora Tuna IK 2              ANNA JANSSON              2:12:03      31:09   -8
 64  117  Vehkalahden Veikot           REETTA KIVELÄ             2:12:05      29:43   22
 65  266  OK Ravinen 2                 MARITA AXELSSON           2:12:06      33:57  -16
 66  345  Haldens Skiklubb 2           HANNE NÖVIK               2:12:07      30:14    8
 67   81  Leksands OK 2                JOHANNA KRAFT             2:12:08      30:17    5
 68   71  OK Nolaskogsarna 1           ANNIKA JERNBERG           2:12:10      35:27  -29
 69  136  Hagaby GoIF                  Jenny Winblad             2:12:15      30:48  -11
 69  273  Västerås SOK 1               ANNA NYGÅRD               2:12:15      29:25   26
 71  262  Pargas IF 3                  TOVE GESTRANIUS           2:12:16      30:14    8
 72  125  FK Göingarna                 STINA NILSSON             2:12:17      30:48  -12
 73  332  Pihkaniskat 2                ,ARO HÄMÄLÄINEN           2:12:18      29:21   25
 74  112  OK Tor                       CHRISTINA LEUS            2:12:19      30:49  -13
 75  120  Nydalens SK 2                CHRISTINE THOMSEN         2:12:23      30:29    0
 76  140  Tumba-Mälarhöjdens OK 1      KARIN SKOGHOLM            2:12:29      29:41   18
 77   13  Keravan Urheilijat           SINI TURUNEN              2:12:33      30:33    0
 78  274  Västerås SOK 2               BERIT GUNNARSSON          2:12:44      29:50   19
 79  113  Kristinehamns OK 1           JENNY PERSSON             2:12:45      30:59  -11
 80  346  Haldens Skiklubb 3           KARIANNE HAUGE            2:12:46      30:46   -3
 81  145  IF Thor 3                    LINA ENGLUND              2:12:56      30:26    7
 82  333  Heming/Njård O-lag 2         MARIT RAGNLIEN            2:12:57      30:22    9
 83   61  Forsa OK                     CHRISTINA MATTSSON        2:13:30      30:47    9
 84   82  Heming/Njård O-lag 1         SIGNE ASTRUP ARNESEN      2:13:33      31:49  -18
 85  168  IL Tyrving                   MARIANNE ÖHLCKERS         2:13:35      36:58  -49
 86  128  Köping Kolsva OK             THERESE TÖRNKVIST         2:13:37      32:07  -25
 87  321  NTNUI 2                      MARTE MAGNEM              2:13:39      31:55  -21
 88   47  Almby IK 1                   ANNE GUSTAVSSON           2:13:58      29:32   16
 89   91  Tampeereen Pyrintö 2         Maria Pietilä             2:13:59      29:12   23
 90   12  Espoon Suunta 1              SANNA LAAKSONEN           2:14:01      29:28   15
 91   92  Norrköpings AIS              LOTTA TRÄFF               2:14:13      32:32  -27
 92   45  Göteborg-Majorna OK 1        STNA AHLNÉR               2:14:15      29:22   22
 93   46  Lillomarka OL 1              MONA KJELDSBERG           2:14:19      29:46   12
 94   53  Halmstad OK 1                 ANNA MEMMI               2:14:27      31:13    6
 95   28  Rasti-Lukko                  PIIA GUSTAFSSON           2:14:32      31:47   -2
 96   76  Rasti-Nokia                   RAITA RINTANEN           2:14:37      30:04    9
 97  197  Falköping/Gudhem/Albion 1    ING-MARIE HJERT           2:14:38      29:48   16
 98   80  Östersunds OK                INGER DAHLGREN            2:14:41      29:59   13
 99  129  Hestra IF                    Jenny Spånglund           2:15:11      36:36  -48
100  288  Almby IK 2                   STINA CARLSSON            2:15:17      33:07  -17
101  342  Lappen Riento                LAURA HÄSÄ                2:15:20      38:27  -59
102  163  Grycksbo IF/Bjursås OK       MARIA DANIELSSON          2:15:22      31:00    1
103   87  Eksjö SOK                    CHRISTINA JONSSON         2:15:23      29:19   24
104  108  OK Kolmården                 ANNA JOHANSSON            2:15:35      33:27  -23
105   63  Liedon Parma 2               JANITA KEMPPI             2:15:42      33:40  -26
106   97  Sandefjord OK/OTO            KJERSTI RÖED              2:15:50      33:35  -21
107  126  IF Femman                    VEERA KASTEMA             2:17:03      35:29  -44
108  103  Helsingin Suunnistajat 2     TIINA RAUTAKORPI          2:17:46      31:49   18
109   54  FK Herkules 1                FRIDA WALLSTRÖM           2:17:51      31:57   14
110   75  Suunta 101                   SANNA MULTALA             2:17:52      31:05   20
111   19  Söders SOL 1                 ANNA LARSSON              2:17:56      32:16    6
112  110  IFK Enskede                  THERERE MARTINSSON        2:17:59      32:20    4
113  124  Söders SOL 2                 CAROLIN SJÖKVIST          2:18:04      32:10   10
114  146  Gustavsbergs IF 1            CHRISTINA MOLINE          2:18:09      45:05  ***
115  144  Turebergs IF 1               KERSTIN ROSENGREN         2:18:16      32:36    2
116  148  Tolered-Utby OL              HELENA BERGAGÅRD          2:18:22      32:29    6
117   94  Nyköpings OK 1               SANDRA EDHAGER            2:19:09      33:26    2
118  336  IFK Göteborg                 ANNIKA GUSTAVSSON         2:21:44      39:46  -42
119  240  Gävle OK 1                   LINA ÅSEBY                2:21:46      36:51   -4
120  154  Kovlands IF                  ANNELI WIGREN             2:21:58      33:11   29
121  232  Kungälvs OK 1                Malin Christiansson       2:22:04      34:55   12
121  255  Dalaportens OL 2             LINDA ERIKSSON            2:22:04      33:03   32
123  155  OK 77 2                      KATRI SALO                2:22:07      34:02   17
124  150  OK Alehof 1                  ANNIKA BENGTSSON          2:22:09      34:02   19
125  193  Ruokolahden Suun             MITA VIRTANEN             2:22:12      34:27   13
126  352  OK Roslagen 1                JESSICA PAULSSON          2:22:14      33:21   25
127   73  Farum - Tilsvide OK          IRYNA KUPRIYANOVA         2:22:16      29:15   48
128   62  Ulricehamns OK               ANNA ELFORS               2:22:19      30:41   30
129   93  Hyvinkään Rasti              ELISA NIINIMÄKI           2:22:20      29:00   49
130  135  Jönköpings OK                CARIN ROSIÖ               2:22:21      30:39   29
131  132  Jämsän Retki-Veikot          LAURA HOKKA               2:22:24      30:20   34
131  313  Leksands OK 3                MALIN ANDERSSON           2:22:24      29:05   45
133  156  Säterbygdens OK              Erika Svennberg           2:22:30      29:40   40
134  337  KFUM Örebro                  CHRISTINA MAGNUSSON       2:22:34      33:49   13
135  258  OK Enen 1                    GUNNEL RASK               2:22:35      35:12    1
136  192  Raumar O-lag                 INGRID AAS                2:22:36      34:09    9
137   89  DELTA                        PÄIVI PARTANEN            2:22:38      35:59   -9
138  143  Skogslöparna 1               LINNEA PAULER             2:22:40      34:31    6
138  316  Trollhättans SK              SOFIA JOHANSSON           2:22:40      35:58   -9
140  119  Falkenbergs OK 1             ANNICA SVENSSON           2:22:41      33:56    7
141   58  NLHI                         INGUNN BERGET             2:22:46      38:07  -31
142  330  Fredrikstad Skiklubb 2       KRISTIN DELÅS             2:22:47      30:18   25
143  311  Uddevalla OK                 LINDA MARTINSSON          2:22:55      38:40  -41
144   68  Dalaportens OL 1             CATHRINE WIKSTEN          2:22:56      30:01   30
145  107  Pihkaniskat 1                MERJA RIIKOLA             2:23:01      30:30   23
146   36  Lahden Suunnistajat -37      MIIA KARETJOKI            2:23:02      35:46  -12
146  133  Tjällmo-Godegårds OK         CECILIA ADAMSSON          2:23:02      35:43  -11
148  151  OK Kullingshof               ANNIKA BÄCK               2:23:05      30:29   21
149  351  Keuruun Kisallijat           KATRI RAPO                2:23:06      38:29  -40
150  340  Främmestads IK               KRISTINA JOHANSSON        2:23:27      33:06    5
151  131  OK Pan Århus 1               LINE IVERSEN              2:23:32      36:37  -20
152   57  OK Hedströmmen               HANNA LARSSON             2:23:35      37:50  -32
153  130  Indre Östfold OK 1           Grete Westgaard           2:23:36      31:46   11
154  317  Tullinge SK 3                LINA EHN                  2:23:39      31:35   11
155  343  Sävedalens AIK 2             LINA BÖRJESSON            2:24:45      36:12   -9
156  118  OK Österåker 1               KARIN ÅHLEN               2:24:51      31:26   24
157  123  LYNX 2                       EEVA KARVONEN             2:24:52      35:28   -3
158  226  IFK Lidingö SOK 3            ANNA TARANDI              2:24:55      36:49  -17
159  207  Arboga OK                    HELEN LUNDBERG            2:25:05      36:13   -9
160   55  Pan-Kristianstad 1           SUSANNE ANDERSSON         2:25:09      33:23    3
161   96  IFK Moras OK 2               ANNA DANIELSSON           2:25:15      40:39  -53
162  102  Oppsal IF                    TOVE DALBY                2:25:28      34:06   -5
163   38  OK Hammaren                  KRISTINA BRATTBERG        2:26:01      33:17    8
164  219  OK Hällen 1                  SOFIA BJÖRNBERG           2:26:14      38:08  -23
165  310  Sundsvalls OK 3              KARIN NORDLING            2:26:31      34:47   -5
166  243  Rastikarhut 2                MILLA LANNE               2:26:36      34:51   -4
167  161  Umeå OK 1                    SARA TIMNER               2:26:50      39:20  -30
168  306  OK Rodhen 1                  Emma Sjölander            2:26:57      35:13   -8
169  139  Svärdsjö IF                  KERSTIN JANSSON           2:27:18      41:22  -44
170  339  IF Hagen 2                   INGER WESTERBERG          2:27:20      36:57  -14
171  280  SOK Viljan/Kalmar OK         IDA ANDERSSON             2:27:30      39:34  -32
172  158  Tampeereen Pyrintö 3         Terhi Kauppila            2:27:43      40:39  -40
173  109  Linköpings OK 2              Maia Olofsson             2:27:44      33:07   18
174  160  Tampeereen Pyrintö 5         Anne Vartiainen           2:27:45      38:47  -22
175   83  Raja-Karjalan Suunnistajat   Marjut Måkäläinen         2:27:48      33:03   17
176  222  IF Gular                     LISBETH AADLAND           2:27:51      45:21  -88
177  309  OK Vilse 87                  CECILLIA HÅKANSSON        2:27:52      33:54    9
178   99  OK Skogshjortarna            JEANETTE LARSSON          2:27:57      34:38   -2
179   95  Lessebo OK                   LINDA KARLSSON            2:28:09      35:30   -9
180  189  FK Friskus-Varberg 2         CARINA ANDERSSON          2:28:12      33:23   13
181   52  Södertälje Orientering 3     SUSSANNA NYHRÉN           2:28:21      34:26    4
182   86  SOK Svaide 1                 ELIN WLLQUIST             2:29:29      35:37    2
183  234  OK Måsen                     KATRIN BERGENDAHL         2:29:42      35:33    5
184  227  IFK Lidingö SOK 4            KATJA KINNUNEN            2:30:10      36:21   -1
185  183  Motala AIF OL                INGRID ROOS               2:30:20      36:59   -6
186   59  Sundsvalls OK 2              ANNA HAMMARBERG           2:31:57      34:14   23
187  127  Västerbergslagens OL 1       MARIE ALBINSSON           2:32:17      33:52   30
188  267  OK Ravinen 3                 GABRIELLA VARGAS          2:32:36      39:52  -17
189  208  Ronneby OK 2                 ÅSA LINNERSJÖ             2:33:00      37:13    6
190  194  Odense OK                    METTE SKOVHUS             2:33:06      34:43   26
191  271  Gagnefs OK                   STINA FEIL                2:33:07      35:43   14
192  204  Stora Sundby GoIF            JENNY LIND                2:33:12      36:36    6
193  142  OK Tranan                    KRISTINA JOHANSSON        2:33:56      35:19   26
194  246  KooVee Tampere               HELI KETOLA               2:34:30      37:18    9
195  173  Göteborg-Majorna OK 2        SUZY LARSSON              2:34:38      35:28   30
196  134  Turun Suunnistajat 2         NIINA NISSILÄ             2:34:42      48:54  -75
197  304  Tumba-Mälarhöjdens OK 2      PIA RYDH                  2:35:44      37:32   18
198  167  IFK Hedemora OK 2            JOHANNA SJONS             2:35:52      37:07   24
199  302  OK Tisaren 2                 MARIE CARLBERG            2:36:03      38:26    9
200  210  OK Gipen 1                   ANNIKA SJÖÖ               2:36:04      38:09   11
201  287  FK Herkules 2                ANNA BENGTSSON            2:36:07      38:44    3
202  191  Sundbybergs IK 3             MÄRTA LINDÉN              2:36:09      37:09   22
203  276  Solna OK                     MONICA DARLAND            2:36:17      42:47  -22
204  104  Sundbybergs IK 2             HELÉNE ARRESTAM           2:36:52      39:22    2
205  295  Kjula-Standard OK            KERSTIN PALM              2:37:19      40:18   -5
206  235  Täby OK 2                    INGER VIKSTRÖM            2:37:20      38:48   12
207  200  Oslo Studentenes IK          MONA HOLTE                2:37:34      39:35    6
208  147  OK Linné 2                   Emma Olsson               2:37:57      43:58  -21
208  355  Frölunda OL                  KARIN BALJEU              2:37:57      38:07   20
210  101  Strängnäs-Malmby OL 2        ANNA-KARIN VERNERSSON     2:37:58      38:12   17
210  299  Södertälje Orientering 4     MAUD SUNDAN               2:37:58      37:12   20
212  247  Stora Tuna IK 3              MALIN BLOMSTRAND          2:38:29      34:30   23
213  260  Ballerups OK 1               ANN-CATHRIN DEGN          2:38:54      41:45  -11
214  297  OK Nolaskogsarna 2           JENNY OLSSON              2:39:50      38:15   18
215  354  Rastivarsat                  HERI NYKOPP               2:39:53      45:34  -26
216  187  Snättringe SK 1              BEATRICE LETFORS          2:40:38      46:55  -34
217  265  Söderhamn/Ljusne Ala/Bergvik Louise Furubom            2:40:54      40:55   12
218  205  Katrineholms OK              Eva Forsman               2:41:05      42:22    2
219  322  NTNUI 3                      LINE SOMMERFELT           2:42:20      40:44   14
220  203  Bredared/SOK 68/IK Ymer      SARA ODELBERG             2:42:41      43:48    3
221  356  OK Mangen/OK Jösse           SABINA ALFREDSSON         2:42:51      48:15  -31
222    6  Hämeenlinnan Suunnistajat    HANNA METTÄLÄ             2:44:15      42:03   12
223  338  IF Hagen 1                   LOTTA JOHANSSON           2:44:19      47:17  -22
224  182  Enebybergs IF                CATARINA BOSTRÖM          2:45:47      41:37   12
225  264  Långvikens OK                Hanna Lundmark            2:45:59      46:28    1
225  269  Kongl. O-Teknologerna KTH    SUSANNE HOLM              2:45:59      47:15   -4
227  254  Bredaryds SOK                STINA ALBINSSON           2:46:17      48:20  -15
228  242  Lunds OK                     ANNA EDENBRANDT           2:47:01      41:54   11
229  179  Bromma-Vällingby SOK         KATARINA ALM              2:47:50      41:02   16
230  250  OK Södertörn 1               LENA LÖFGREN              2:48:37      41:51   13
231  159  Tampeereen Pyrintö 4         Senni Saarikko            2:48:40      39:28   28
232  223  Hauhon Sisu                  KIRSI HIIRI               2:48:44      41:48   15
233  195  IF Thor 4                    GUDRUN ELVHAGE            2:48:46      40:51   19
233  214  Korsnäs IF Orientering       SARA GRÖNOSET             2:48:46      38:58   29
235  178  Halmstad OK 2                MARIA BENGTSSON           2:48:47      39:58   23
235  201  Rånäs OK 1                   NINNI BJÄRRENHOLT         2:48:47      37:50   31
237  162  Umeå OK 2                    ANNA JOHANSSON            2:49:03      37:58   35
238  323  NTNUI 4                      Kristin Aabel             2:49:04      41:49   12
239  349  Mariestads FK                KRISTINA NYSTRÖM          2:49:05      40:23   17
240  171  Lillomarka OL 2              PIA OTTESEN               2:49:15      51:04  -26
241  175  Skarpnäcks OL                LILLEMOR GUTELAND         2:49:19      41:08   12
242  176  OK Tylöskog/Vingåkers OK     ANNETTE RAGVALD           2:49:24      48:33  -11
243  279  OK Alehof 2                  LENA BOGE                 2:49:29      36:48   31
244  166  OK Motala                    KARIN LOVANG              2:49:41      39:44   20
245  285  OK Djerf                     SARA DAHLSKOG             2:49:47      41:06   10
246  121  Kvarnsvedens GoIF OK         BARBRO STIGSMARK          2:49:50      38:49   23
246  296  OK Klemmingen                LOUISE-MARIE NILSSON      2:49:50      44:21   -6
248  314  Leksands OK 4                YVONNE ENGMAN             2:49:54      41:08    9
249  290  Linköpings OK 3              Karin Östlin              2:50:38      39:57   16
250  253  Östmarka OK                  ANNA-TEKLA TONSER         2:51:30      46:43  -13
251  268  Långhundra IF                GUN-INGER EKMAN           2:52:12      45:34   -9
252  221  Sigtuna OK                   ANETTE HEDLUND            2:52:14      42:50    8
252  270  Länna IF                     BRITT LAERID              2:52:14      42:42    9
254  335  Haninge SOK 2                INGRID GRANELI            2:52:19      45:07   -5
255  315  Ärla IF 2                    CARINA JOHANSSON          2:52:20      56:39  -61
256  170  OK Dacke                     KARIN NEDFORS             2:52:21      56:30  -60
257  329  Indre Östfold OK 2           Anne Kari Taraldrud       2:53:12      56:38  -60
258  216  OK Kåre 1                    BODIL HALVARSSON          2:56:43      40:11   21
259  149  Väsby OK                     EVA AXELSSON              2:56:47      42:02   19
260  231  OK Tyr 3                     ANN-SOFIE HULTSVED        2:57:08      44:47   13
261  289  Almby IK 3                   BIRGITTA WAHLSTRÖM        2:59:24      48:22    9
262  257  OK Orion 2                   PIA BERGQVIST             2:59:25      42:28   18
263  105  Trosabygdens OK              BRITTA EKLUND             2:59:29    1:01:43  -53
264  177  SOK Svaide 2                 CHRISTINA LARSSON         2:59:30      53:09  -23
265  307  OK Rodhen 2                  Ingrid Sjölander          2:59:31      48:34    1
266  157  OK Kontinent                 EMMA NILSSON              2:59:32      45:02   11
267  184  SMI 1                        ULRIKA THIDEMAN           2:59:34      49:40   -4
267  212  Modum O-lag                  ELI HAUGERUD              2:59:34      51:08  -13
269  259  OK Enen 2                    HELENA DOMINIQUE          2:59:48      48:45    2
270  236  Täby OK 3                    HELENA BACHMAN            2:59:50      52:25  -19
271  334  Haninge SOK 1                AILA HALTUNEN             2:59:53      35:36   21
272  318  Tullinge SK 4                MIA BACKMAN               3:00:32      53:32  -24
273  303  Skogsströvarna/Norrhult      SARA ANTONSSON            3:01:09      42:11    9
274  278  Turebergs IF 2               ANNA PETTERSSON           3:03:57      46:18    7
275  252  Kristinehamns OK 2           BIRGITTA JOHANSSON        3:04:02      35:08   22
276  220  OK Hällen 2                  ULLA LUNDELL              3:04:03      57:11  -30
277  292  Västerviks OK                SUSANNE GRAHN             3:04:08      37:59   18
278  284  OK Linné 3                   Johanna Gullberg          3:04:20      57:33  -34
279  248  Stora Tuna IK 4              ANNA OLSSON               3:05:22      45:18    4
280  244  Sala OK                      ANNA PETTERSSON           3:06:20      40:16   13
281  225  Rotebro IS                   HELENE HILLMERING         3:06:36      44:15    7
282  281  IK Uven/IFK Göteborg         GUNILLA ÖLUND             3:07:20      45:33    4
283  308  Gustavsbergs IF 2            EVA NORDIN                3:07:21      45:20    4
284  348  OK Älvsjö Örby               ELISABET LARSSON          3:07:24      45:44    1
285  138  Nydalens SK 3                MAIKEN MO                 3:07:45      41:40    9
286   85  Domnarvets GoIF 4            JUANNA EKLUND             3:07:48      46:14   -2
287  165  Västerbergslagens OL 2       MARIA KÄHÄRI              3:10:08      43:07    9
288  141  Pan-Kristianstad 2           MARIE KARLSSON            3:10:48      47:55    1
289  324  NTNUI 5                      Maria Sviland             3:10:49      59:49  -21
290  291  Malmö OK                     ÅSA ERSBORG               3:10:51      47:51    1
291  233  Kungälvs OK 2                Eva Samuelsson            3:11:13    1:14:28  -92
292  312  Selånger SOK                 ELISABETH JONASSON        3:12:29      39:50    9
293  251  OK Södertörn 2               ÅSA SUNDBERG              3:12:38      37:35   12
294  164  OK Österåker 2               BODIL NORRBOM             3:12:49      38:02    8
295  298  Vallentuna/Össeby OL         GUDRUN GRASS              3:17:45    1:03:16  -19
296  190  Nässjö OK                    MALIN LINNÅSEN            3:18:17      46:03    3
297  357  OK Klyftamo                  JENNY LARSSON             3:21:33      42:50    9
298  229  Skogsluffarnas OK 2          ÅSA LJUSENIUS             3:21:43    1:16:37  -60
299  347  Falkenbergs OK 2             MARIA SVENSSON            3:27:17      52:16    5
300  305  Tumba-Mälarhöjdens OK 3      CECILIA HAGMAN            3:27:34      52:38    3
301  353  OK Roslagen 2                MARIA LÄNNEVALL           3:27:50    1:04:55  -11
302  224  Nyköpings OK 2               KARIN SUNDSTRÖM           3:32:42    1:02:32   -4
303  326  NTNUI 7                      INGRID KLOKK              3:32:44      51:16    7
304  211  OK Gipen 2                   LISA GUNNARSSON           3:33:59      54:07    3
305  359  OK Milan                     ANNA LINDH                3:34:14      53:07    4
306  341  OK Pan Århus 2               MARIANNE HANSEN           3:38:56      58:07    2
307  237  OK Alferna                   Jnny Allared              3:42:04      49:59    9
308  275  Västerås SOK 3               MALIN TOMASDOTTER         3:45:19      58:42    6
309  199  Falköping/Gudhem/Albion 3    NANNA KJELLBERG           3:55:44    1:13:37    3
310  202  Rånäs OK 2                   MONICA OHLIN              3:57:34    1:12:55    3
311  350  Härlöfs IF/Frosta OK         LINDA SÖDERBERG           4:10:14      54:31    6
312  261  Ballerups OK 2               MAIKEN ANDERSEN           4:11:42    1:19:54    3
313  198  Falköping/Gudhem/Albion 2    LISA GABRIELSSON          4:26:07      47:07    5
314  169  Espoon Suunta 2              RITVA ALAMIEKKAOJA        4:27:18    1:54:53  -14
315  115  IFK Moras OK 3               VIKTORIA ASPH             2:36:01    1:07:51    0
**** Antall fellesstarter  1 ****
316  320  NTNUI 11                     MARIT EDVARDSEN           4:08:51    1:07:53    0
     228  Kalevan Rasti 2              JOHANNA TOLVANEN          DISK              2
      32  Täby OK 1                    LINA BÄCKSTRÖM            DISK            ***
     238  Järfälla OK 1                KARIN PETTERS             DISK              1
     218  OK Gynge                     KATHRINE ERICSSON         DISK            ***
     325  NTNUI 6                      ELISABETH NESSE           DISK              0
     245  Skogslöparna 2               ANNA BERGANDER            DISK              0
     239  Järfälla OK 2                ANNELI WIDÉN              DISK            -48
     181  Espoon Akilles               ANNI SIMOLA               DISK             -1
     100  SoIK Hellas                  JENNY SJÖSTEN             DISK              0
     327  NTNUI 8                      LINDIS MELAND             DISK              0



Uppdaterad : 1999-07-15 av Henrik Persson


10-MILA pages hosted by :

SIGMA