10-MILA10-MILA 1999


Youth / Ungdom : 1 2 3 4            
Legtimes :   2 3 4            
-
Ladies / Damer 1 2 3 4 5          
Legtimes :   2 3 4 5          
-
Men / Herrar leg : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Legtimes :   2 3 4 5 6 7 8 9 10


Results Ladies leg 5/ Damer sträcka 5

DAM        Etappe:  5
 
  1   10  Pargas IF 1                  EIJA KOSKIVAARA           3:24:04      48:50    2
  2   17  IFK Lidingö SOK 1            LUCIE BÖHM                3:24:33      49:11    4
  3    5  Tampeereen Pyrintö 1         Liisa Anttila             3:25:35      50:21    0
  4   15  Haldens Skiklubb 1           HEATHER MONROE            3:25:36      50:23   -2
  5    1  Baekkelagets Sportsklub      HANNE STAFF               3:25:38      49:03    2
  6    9  Nydalens SK 1                ELISABETH INGVALDSEN      3:25:44      50:34   -5
  7   16  OK Ravinen 1                 MARIA SANDSTRÖM           3:25:56      48:20    5
  8   37  Kalevan Rasti 1              JOHANNA ASKLÖF            3:25:57      49:19    1
  9    4  Domnarvets GoIF 1            KAROLINA ARWEVÅNG         3:28:03      51:01    1
 10   35  IK Hakarpspojkarna 1         ANETTE GRANSTEDT          3:28:09      51:32   -2
 11   14  Södertälje Orientering 1     MONICA HATLEN             3:28:32      53:18   -8
 12    3  Liedon Parma 1               REETA KOLKKALA            3:32:33      54:56    1
 13   11  Sundsvalls OK 1              KATARINA ALLBERG          3:34:47      53:06    5
 14   34  Sundbybergs IK 1             KAROLINA SAMUELSSON       3:34:49      51:54   10
 15   22  IF Thor 1                    GUNILLA SVÄRD             3:34:50      51:49   11
 16   30  Turun Suunnistajat 1         SIMONE LUDER              3:34:54      53:42    0
 17   18  Fredrikstad Skiklubb 1       BIRGITTE HUSEBYE          3:35:15      58:03   -6
 18   21  IFK Moras OK 1               MALL ALEV                 3:35:44      54:32   -2
 19    8  OK Orion 1                   WERONICA CARLSSON         3:36:07      54:57   -4
 20   44  IFK Lidingö SOK 2            EVA JURENIKOVA            3:38:32      55:41    3
 21   26  Leksands OK 1                INGELA ROLANDS            3:38:34      55:37    4
 22   70  OK Linné 1                   Åsa Hedin                 3:38:50      54:58    7
 23   56  IK Hakarpspojkarna 2         CAROLIN JONASSON          3:39:01      55:48    5
 24   98  OK 77 1                      BRIGITTE WOLF             3:39:59      53:18    8
 25   29  Strängnäs-Malmby OL 1        ANNA GARIN                3:40:05      53:58    6
 26   84  NTNUI 1                      ELLEN MOEN                3:40:46    1:02:59  -12
 27   48  Södertälje Orientering 2     EVA GUSTAVSSON            3:40:50      57:45    0
 28   41  Rajamäen Rykmentti 1         KAISA SALMINEN            3:42:16    1:00:20   -8
 29   51  Kangasala SK                 HENNA-RIIKA HUHTA         3:42:40    1:00:37   -8
 30   24  Linköpings OK 1              Anna Mårsell              3:45:23      52:33   12
 31   64  OK Tisaren 1                 MARLENA JANSSON           3:45:50      52:00   19
 32   20  FK Friskus-Varberg 1         HELENA ANDERSSON          3:48:19      59:49    1
 33   60  Ronneby OK 1                 MARIA SIBILEVA            3:48:36      55:07   13
 34   25  Stora Tuna IK 1              EMMA ENGSTRAND            3:48:37    1:06:44  -15
 35   27  Rastikarhut 1                HELI JUKKOLA              3:49:25      56:48    5
 36   43  Polska OL-landslaget         BARBARA BACZEK            3:50:06      59:05    1
 37   66  Helsingin Suunnistajat 1     HEIDI LILJESTRÖM          3:50:06      58:03    2
 38  114  Hilleröd/Spring Cup 1        DORTHE DAHL               3:50:13    1:06:01   -8
 39   88  OK Skogsfalken               CHRISTINA SMEDBERG        3:50:14      56:25   10
 40   42  Nybro OK                     ANNA SVENSSON             3:50:22      57:09    5
 41  117  Vehkalahden Veikot           LEENA-MARJA HARJU         3:50:33      56:47    7
 42   40  OK Tyr 1                     JOHANNA RÅBERG            3:50:34      56:43    9
 43  266  OK Ravinen 2                 CAMILLA PETTERSSON        3:50:36      57:07    3
 44  152  Kolding OK 1                 YVONNE FJORDSIDE          3:50:42      59:34   -6
 45   49  Sävedalens AIK 1             CAMILLA OLSSON            3:50:43      57:39   -1
 46  209  IK Hakarpspojkarna 3         MARIA OSSIANSSON          3:50:45      57:42   -3
 47   23  Tullinge SK 1                MARIA PETTERSSON          3:53:00    1:00:13   -6
 48   65  IFK Hedemora OK 1            LINDA SJÖGREN             3:53:05    1:02:19  -12
 49   71  OK Nolaskogsarna 1           ANNA DANIELSSON           3:53:53      59:54    3
 50  345  Haldens Skiklubb 2           FRAUKE SCHMITT GRAN       3:53:54      53:52   32
 51   13  Keravan Urheilijat           MARI HEINONEN             3:53:55      56:05   23
 52  342  Lappen Riento                SVETLANA GORBATENKOVA     3:53:57      56:20   19
 53  113  Kristinehamns OK 1           JENNY NILSSON             3:54:00      57:08    3
 54  128  Köping Kolsva OK             MARIA GUSTAFSSON          3:54:03      55:23   22
 55   50  Skogsluffarnas OK 1          ELISABETH TOLLEMARK       3:54:04      56:26   17
 56   33  Pargas IF 2                  HANNA LJUNGQVIST          3:54:13      53:46   27
 57  111  Tullinge SK 2                ANNA STRAND               3:54:16      57:07    7
 58   31  Domnarvets GoIF 2            VIKTORIA PETRÉ            3:54:22    1:03:51  -23
 59  321  NTNUI 2                      VALBORG MADSLLEN          3:54:35      58:01   -6
 60   47  Almby IK 1                   LINDHA HELLNER            3:55:37      58:43   -3
 61  230  OK Tyr 2                     THERESE PERSSON           3:55:42      58:43   -2
 62   77  Stora Tuna IK 2              STINA GRANEFELT           3:55:45      58:38    0
 63   28  Rasti-Lukko                  JENNI MALMLUND            3:56:08      59:19   -8
 64  125  FK Göingarna                 LINDA FERM                3:56:28      59:06    3
 65  273  Västerås SOK 1               EVA SINGMAN               3:56:30      59:26   -4
 66   69  Rajamäen Rykmentti 2         HANNE JUNNILAINEN         3:56:31      59:06    2
 67   87  Eksjö SOK                    CARINA SVENSSON           3:58:36      56:59   17
 68   74  Paimon Rasti                 MIRKKA SALMELIN           3:58:48    1:01:21    1
 69   45  Göteborg-Majorna OK 1        ÅSA SVENSSON              3:58:49      56:55   16
 70  249  Boxholm-Mjölby OL            Susanne Olsson            3:59:12    1:02:05   -8
 71   91  Tampeereen Pyrintö 2         Katri Kerkola             3:59:30    1:02:53  -17
 72   90  IF Thor 2                    DOROTHE SPILLMAN          3:59:33    1:02:14   -6
 73   61  Forsa OK                     ULRIKA SWÄRD-BUTIKOFFER   3:59:42    1:02:06   -3
 74   62  Ulricehamns OK               JENNY JOHANSSON           4:02:14      54:23   33
 75  140  Tumba-Mälarhöjdens OK 1      DIANA SARMIALA            4:02:16    1:04:34   -2
 76  129  Hestra IF                    Sara Åberg Grahn          4:02:18    1:03:38    0
 77   54  FK Herkules 1                LAILA HÖGLUND             4:02:26      55:30   23
 78   39  Ärla IF 1                    MARCELA KLAPALOVA         4:02:47      58:00   10
 79   82  Heming/Njård O-lag 1         BIRTE RIDDERVOLD          4:02:50    1:03:43    0
 80  168  IL Tyrving                   KRISTIN ÖVERÖYEN          4:02:52      56:56   13
 81   81  Leksands OK 2                BITTI SANDAHL             4:02:54      58:02    8
 82   12  Espoon Suunta 1              SINI KEMPPAINEN           4:02:55      55:08   24
 83   75  Suunta 101                   MILLA VEHKAOJA            4:02:59      56:21   15
 84  124  Söders SOL 2                 MADELEINE LARSSON         4:03:22      57:19   10
 85  274  Västerås SOK 2               KARIN ANDERSSON           4:03:26    1:06:24  -25
 86   80  Östersunds OK                SUSSI WIKLUND             4:03:36      57:26    9
 87  262  Pargas IF 3                  RAJA RANTANEN             4:03:38    1:04:52   -9
 88  122  Växjö OK                     ANNA PERSSON              4:03:45    1:06:27  -23
 89  120  Nydalens SK 2                ELLEN AURE                4:03:47    1:05:50  -14
 90  135  Jönköpings OK                KARIN ÖHLI N              4:03:50      55:39   20
 91  145  IF Thor 3                    ELISABETH NILSSON         4:03:54    1:04:27  -11
 92   92  Norrköpings AIS              ULRIKA LARSSON            4:04:01      57:30    5
 93  107  Pihkaniskat 1                RIINA KASKENTAUS          4:04:30      59:27   -3
 94   19  Söders SOL 1                 ANNA WALLÉN               4:05:17    1:00:09   -3
 95   53  Halmstad OK 1                EVA BULOW                 4:09:47    1:10:17  -14
 96  139  Svärdsjö IF                  JENNY BORGSTRÖM           4:10:05      52:01   60
 97  123  LYNX 2                       ANASTASIA PLODOVITOVA     4:10:31      58:32   32
 98  336  IFK Göteborg                 JANA BERKOVA              4:10:42    1:02:07   16
 99  109  Linköpings OK 2              Madelaine Ölvingsson      4:10:44      56:42   41
100  136  Hagaby GoIF                  Eva Oskarsson             4:10:50    1:05:42   -9
101  146  Gustavsbergs IF 1            LINDA NORDIN              4:10:50    1:03:17    3
102  148  Tolered-Utby OL              PIA HERMANSSON            4:10:52    1:01:52   19
103   68  Dalaportens OL 1             MONIKA BLOMBERG           4:11:00    1:02:11   14
104   96  IFK Moras OK 2               ULLA SVAHN                4:11:12    1:00:35   21
105  154  Kovlands IF                  PIA LINDBERG              4:11:35    1:02:38   15
106  317  Tullinge SK 3                MARIA KLEIST              4:11:37    1:04:28   -3
107  316  Trollhättans SK              MARTINA DAHLSTRÖM         4:11:41    1:03:09    6
108   46  Lillomarka OL 1              INGRID EIDE RAPP          4:11:49    1:03:42    1
109  232  Kungälvs OK 1                Susanne Svensson          4:11:53    1:04:15   -4
110   78  Domnarvets GoIF 3            HANNA CEDER               4:12:03    1:15:06  -52
111   55  Pan-Kristianstad 1           MARIE SVENSSON            4:12:12    1:01:24   17
112   76  Rasti-Nokia                  PIRJO AALTO               4:12:18    1:03:31    3
113   72  Fossum IF                    GÖRIL FRISTAD             4:12:32    1:03:45    2
114   93  Hyvinkään Rasti              PAULA TUKIAINEN           4:12:52    1:04:53   -6
115   58  NLHI                         LINE NYBAKKEN             4:12:55    1:04:06    2
116  150  OK Alehof 1                  KARIN KULLMAN             4:13:40    1:04:38    6
117  119  Falkenbergs OK 1             KRISTINA KULL             4:14:50    1:00:32   24
118  352  OK Roslagen 1                LOUISE JOHANSSON          4:14:54      58:44   32
119  288  Almby IK 2                   CHARLOTTE WAHLSTRÖM       4:15:03    1:00:35   26
120  132  Jämsän Retki-Veikot          MAARET RANTANEN           4:15:04    1:04:24    6
121  126  IF Femman                    ELISABETH LAX             4:15:06    1:08:56  -26
122  130  Indre Östfold OK 1           Ann Karin Ramböl          4:15:09    1:01:30   13
123   86  SOK Svaide 1                 EVA KVARNBERG             4:15:18    1:01:00   18
124  313  Leksands OK 3                ANKI BJÖRKLUND            4:15:23    1:06:58  -13
125  306  OK Rodhen 1                  Jenny Eriksson            4:17:08    1:03:20   12
126   95  Lessebo OK                   MARIA LINDAHL             4:21:14    1:03:25   28
127  311  Uddevalla OK                 LINDA KARLSSON            4:21:17    1:00:23   40
128  158  Tampeereen Pyrintö 3         Riitta Mähönen            4:21:52    1:07:29   16
129  346  Haldens Skiklubb 3           ANNE HAUGEN               4:22:20    1:11:49   -5
130  258  OK Enen 1                    JOHANNA SVENSSON          4:22:24    1:08:29    9
131  143  Skogslöparna 1               KARIN ARVIDSSON           4:22:26    1:03:48   30
132  337  KFUM Örebro                  MARIA MAGNUSSON           4:22:30    1:04:03   28
133  112  OK Tor                       VIKTORIA ANDERSSON        4:22:32    1:18:21  -46
134  197  Falköping/Gudhem/Albion 1    HELENA KARLSSSON          4:23:55    1:10:27   -1
135  226  IFK Lidingö SOK 3            NINA ANDERSSON            4:23:59    1:08:17   14
136  333  Heming/Njård O-lag 2         MARIE LOUISA RYGH         4:25:24    1:14:40   -9
137   63  Liedon Parma 2               SIRJA KULMALA             4:25:25    1:18:43  -38
137  294  Finspångs AIK                Barbara Svensson          4:25:25    1:11:33    1
139  361  Team Ericsson                TANG WANHUI               4:25:34    1:43:17  ***
140  131  OK Pan Århus 1               RIKKE HOLM                4:25:47    1:11:27    3
141  343  Sävedalens AIK 2             MARIA FRÖDEN              4:25:52    1:07:35   17
142  247  Stora Tuna IK 3              MARGARETA LÖVEGERN        4:25:54    1:04:14   27
143   94  Nyköpings OK 1               SOFIA SUNDSTRÖM           4:25:59    1:18:53  -41
144  118  OK Österåker 1               ANNETE LANTZ              4:26:00    1:10:33    4
145  144  Turebergs IF 1               JENNY HOLMBERG            4:26:08    1:16:48  -22
146  332  Pihkaniskat 2                LIDA LUKANER              4:26:19    1:22:13  -60
147   59  Sundsvalls OK 2              LINDA SUNDH               4:26:22    1:07:40   15
148  155  OK 77 2                      NINA SEBBAS               4:27:01    1:13:18  -12
149  108  OK Kolmården                 SOFIA WESTERBERG          4:27:35    1:12:09   -2
150   36  Lahden Suunnistajat -37      ANNE LAURILA              4:28:37    1:08:00   15
151  339  IF Hagen 2                   MARIA KINDBOM             4:28:42    1:05:39   23
152   83  Raja-Karjalan Suunnistajat   Ulla Silventoinen         4:28:50    1:06:16   19
153  110  IFK Enskede                  MALIN LINDSKOG            4:28:56    1:15:29  -21
154  276  Solna OK                     MAADELEINE LIMPAR         4:28:57    1:03:52   32
155  156  Säterbygdens OK              Carina Sandberg           4:29:02    1:05:37   22
156  351  Keuruun Kisallijat           JATTA HAAPAMÄKI           4:29:06    1:10:43    3
157  127  Västerbergslagens OL 1       CAROLINE KAIPE            4:29:13    1:07:14   13
158  151  OK Kullingshof               MARIA LARSSON             4:29:28    1:12:54   -5
159  255  Dalaportens OL 2             CAMILLA HOLMGREN          4:29:49    1:22:51  -58
160  161  Umeå OK 1                    ANNA RINGVALL             4:29:50    1:13:22   -8
161  133  Tjällmo-Godegårds OK         ANNALENA AXELSSON         4:29:56    1:21:27  -49
162   52  Södertälje Orientering 3     ANNIKA ANDREASSON         4:30:07    1:07:18   11
163  193  Ruokolahden Suun             RUUSA VANHANEN            4:30:11    1:16:38  -29
164  267  OK Ravinen 3                 LENA SVENSSON             4:31:38    1:06:10   23
165  234  OK Måsen                     SOFIE BERGENDAHL          4:31:39    1:07:13   14
166   73  Farum - Tilsvide OK          MARIANNE TANG SEERUP      4:31:47    1:07:32   12
167  219  OK Hällen 1                  SARA BJÖRNBERG            4:32:32    1:09:26    8
168  240  Gävle OK 1                   INGELA ERIKSSON           4:33:22    1:20:43  -38
169  330  Fredrikstad Skiklubb 2       JEANETTE LÖVLAND          4:35:15    1:19:01  -18
170  309  OK Vilse 87                  MALIN SVENSSON            4:36:10    1:13:04    5
171  235  Täby OK 2                    KARIN WALLÉN              4:40:13    1:14:05   20
172  246  KooVee Tampere               KATRI MATTILA             4:40:23    1:15:43   12
173  207  Arboga OK                    BERIT WETTER              4:40:26    1:22:26  -18
174  173  Göteborg-Majorna OK 2        LISELOTTE NILSSON         4:40:31    1:16:01    8
175   99  OK Skogshjortarna            KATARINA ÖSTLING          4:40:34    1:19:53   -9
176  191  Sundbybergs IK 3             LENA GUMAELIUS            4:41:19    1:15:45   13
177  227  IFK Lidingö SOK 4            ANNIKA ANDERSSON          4:43:25    1:18:58    3
178  142  OK Tranan                    ÅSA MARTINSSON            4:44:03    1:12:24   19
179  102  Oppsal IF                    GUNN THORSBERG            4:44:49    1:20:06    6
180  310  Sundsvalls OK 3              LIGNELL                   4:44:51    1:26:44  -23
181  208  Ronneby OK 2                 THERESE LILJA             4:44:59    1:17:16   12
182  104  Sundbybergs IK 2             CATHARINE JÄDERBERG       4:45:03    1:16:57   12
183  265  Söderhamn/Ljusne Ala/Bergvik Eva Edejärn               4:46:04    1:07:51   24
184  204  Stora Sundby GoIF            KARIN HALL                4:46:12    1:14:21   14
185  189  FK Friskus-Varberg 2         MALIN JOHANSSON           4:46:21    1:25:24  -17
186  101  Strängnäs-Malmby OL 2        ANNA TELYAKIVYCH          4:47:28    1:17:45    9
187  304  Tumba-Mälarhöjdens OK 2      HELENA PERSSON            4:47:36    1:13:33   15
188  182  Enebybergs IF                MIA HEDÉN                 4:49:26    1:13:55   17
189   89  DELTA                        SUSANNA ENGBLOM           4:50:00    1:41:07  -70
190  203  Bredared/SOK 68/IK Ymer      MARTINA EDLUND            4:51:27    1:11:20   18
191  340  Främmestads IK               LISA JANSSON              4:51:32    1:23:55    1
192   38  OK Hammaren                  ANNA-KARIN IVARSSON       4:51:34    1:15:01   14
193  147  OK Linné 2                   Anette Petersson          4:51:38    1:26:07   -5
194  287  FK Herkules 2                GUNILLA CARLSSON          4:51:43    1:27:08  -11
195  338  IF Hagen 1                   LOTTA JANSSON             4:51:44    1:17:04    8
196  210  OK Gipen 1                   ANNA OLAUSSON             4:52:49    1:20:52    3
197  171  Lillomarka OL 2              HANNE SKAGEMO             4:53:05    1:03:49   40
198  134  Turun Suunnistajat 2         PIIA JUHOLA               4:53:24    1:04:05   40
199    6  Hämeenlinnan Suunnistajat    NIINA LAAKSO              4:53:49    1:11:00   17
200  178  Halmstad OK 2                SUSANNA ADAMSSON          4:54:16    1:12:18   14
201  302  OK Tisaren 2                 MARIE MÄKINRANTA          4:54:23    1:20:57   -1
202  355  Frölunda OL                  ALEXANDRA ALFROST         4:54:42    1:14:32    7
203  299  Södertälje Orientering 4     KERSTIN FRENCKNER         4:54:55    1:20:04    1
204  280  SOK Viljan/Kalmar OK         KARIN LINDQVIST           4:54:57    1:09:42   17
205  222  IF Gular                     HEGE FJELLBIRKELAND       4:55:11    1:24:20   -9
206  295  Kjula-Standard OK            EVA SVENSSON              4:56:46    1:23:16   -5
207  187  Snättringe SK 1              KARIN HELANDER            4:56:56    1:14:08    8
208  103  Helsingin Suunnistajat 2     HENNA HÄLVÄ               4:57:10    1:32:42  -27
209  297  OK Nolaskogsarna 2           MONIKA BYSTRÖM            4:57:53    1:17:23    2
210   97  Sandefjord OK/OTO            GUO HESSNER               4:57:56    1:45:12  -79
211  183  Motala AIF OL                CARINA BERGER SVENSSON    4:58:04    1:16:54    2
212  250  OK Södertörn 1               PIA HELLGREN              4:58:04    1:05:26   36
213  194  Odense OK                    RIKKE NYGÅRD              4:58:07    1:17:28   -1
214  285  OK Djerf                     ÅSA ERIKSSON              4:58:22    1:09:08   22
215  162  Umeå OK 2                    KARIN OLSSON              4:58:26    1:09:58   14
216  176  OK Tylöskog/Vingåkers OK     CATRIN HÄGGROT            4:58:32    1:09:53   15
217  192  Raumar O-lag                 BODIL BURAAS              4:58:50    1:39:53  -54
218  269  Kongl. O-Teknologerna KTH    MARIA SJÖDIN              4:58:53    1:09:46   17
219  290  Linköpings OK 3              Florence Axelsson         4:59:35    1:14:29    0
220  236  Täby OK 3                    MARIE BERGLIND            5:02:55    1:14:10   13
221  216  OK Kåre 1                    LOTTA BERGSTRÖM           5:03:32    1:10:40   31
222  279  OK Alehof 2                  KRISTIN OLSSON            5:03:32    1:19:02   -5
223  296  OK Klemmingen                MONIKA NILSSON            5:03:33    1:17:59    1
224  195  IF Thor 4                    MARIA HELD                5:03:37    1:17:50    1
225  170  OK Dacke                     LINDA INGMANSSON          5:03:39    1:13:40   18
226  149  Väsby OK                     PIA BOUDRIE               5:03:52    1:09:09   29
227  322  NTNUI 3                      SIGRID SIMENSEN           5:04:00    1:23:49  -17
228  214  Korsnäs IF Orientering       BRITT-MARI HOLMBERG       5:04:04    1:15:17    6
229  121  Kvarnsvedens GoIF OK         ELIN EK                   5:04:19    1:03:29   40
230  254  Bredaryds SOK                ANNA KARLSSON             5:04:34    1:19:09   -8
231  179  Bromma-Vällingby SOK         KRISTIN ÅBERG             5:04:44    1:14:22   14
232  160  Tampeereen Pyrintö 5         Raija Laukkanen           5:05:02    1:42:23  -60
233  201  Rånäs OK 1                   ANNA JANSSON              5:05:12    1:15:49    7
234  314  Leksands OK 4                BODIL PETTERSSON          5:05:16    1:04:26   35
235  205  Katrineholms OK              Annbritt Hellström        5:05:23    1:15:50    6
236  334  Haninge SOK 1                LISA PETTERSSON           5:05:24    1:17:11  -10
237  159  Tampeereen Pyrintö 4         Anne Tuomisto             5:05:33    1:17:11  -10
238  315  Ärla IF 2                    ANNI FORSBERG             5:05:39    1:16:18    1
239  253  Östmarka OK                  VIGDIS HOBÖL              5:06:00    1:11:25   15
240  223  Hauhon Sisu                  MINNA PANNULA             5:06:03    1:13:25    8
241  167  IFK Hedemora OK 2            ING-MARIE BACH            5:06:11    1:15:17    6
242  177  SOK Svaide 2                 ULRIKA SVENSSON           5:06:45    1:18:18  -14
243  268  Långhundra IF                BIRGITTA LINDELL          5:06:54    1:14:06    8
244  354  Rastivarsat                  ANNE RANHAMÄKI            5:06:56    1:07:26   23
245  165  Västerbergslagens OL 2       EVA KÄCK                  5:07:16    1:12:00   11
246  231  OK Tyr 3                     REBECKA LINDER            5:07:35    1:18:51  -14
247  242  Lunds OK                     THERESE PERSSON           5:07:40    1:22:09  -24
248  349  Mariestads FK                MONICA LÖÖF               5:13:37    1:29:06  -30
249  184  SMI 1                        ELISABETH BJÖRKÉN         5:16:41    1:23:45    4
250  141  Pan-Kristianstad 2           MARIA OTTOSSON            5:17:07    1:18:01   14
251  303  Skogsströvarna/Norrhult      LINDA NYSTRÖM             5:19:19    1:18:31   17
252  157  OK Kontinent                 SANDRA YNGVE              5:19:22    1:21:59    6
253  251  OK Södertörn 2               KATARINA NYSTRÖM          5:19:40    1:17:14   18
254  264  Långvikens OK                Elisabeth Widmark         5:20:05    1:22:43    3
255  329  Indre Östfold OK 2           Mari Taraldrud            5:20:56    1:30:45  -11
256   85  Domnarvets GoIF 4            CAMILLA MORIS             5:21:24    1:14:04   21
257  175  Skarpnäcks OL                ANNA LARSSON              5:21:28    1:31:05  -11
258  318  Tullinge SK 4                CHRISTINA BERGSTRÖM       5:21:43    1:28:57   -8
259  284  OK Linné 3                   Susanne Hammar            5:23:16    1:23:58    7
260  221  Sigtuna OK                   ÅSA BERG                  5:25:19    1:21:34   13
261  244  Sala OK                      ELIN STENSTRÖM            5:25:24    1:17:34   19
262  292  Västerviks OK                CAMILLA SVENSSON          5:25:29    1:26:50   -1
263  138  Nydalens SK 3                BENTE OLSEN               5:26:03    1:19:11   12
264  289  Almby IK 3                   MARIA ELBRAND             5:28:54    1:31:30   -5
265  278  Turebergs IF 2               KARIN FREYLAND            5:29:23    1:24:25    9
266  348  OK Älvsjö Örby               CECILIA WADIN             5:35:41    1:28:14   13
267  308  Gustavsbergs IF 2            ANETTE HAGELIN            5:36:33    1:33:05    5
268  225  Rotebro IS                   JENNY ELIASSON            5:37:06    1:38:10   -5
269  312  Selånger SOK                 ANNA WESTERLUND           5:37:39    1:30:38    7
270  323  NTNUI 4                      Trine Abrahamsen          5:38:24    1:48:27  -28
271  212  Modum O-lag                  SIRPA LILJA               5:38:25    1:31:01    7
272  220  OK Hällen 2                  SOFIA JOHANSSON           5:40:08    1:40:54   -7
273  166  OK Motala                    SOFIA JOHANSSON           5:47:45    1:59:09  -43
274  271  Gagnefs OK                   EMMA SONESSON             7:07:43    3:42:03  -84
**** Antall fellesstarter  1 ****
275  259  OK Enen 2                    MONIKA OLSSON             5:20:39    1:09:16    8
276  252  Kristinehamns OK 2           JENNY JOHANSSON           5:26:15    1:07:53   12
277  260  Ballerups OK 1               PERNILLA KAAS IBSEN       5:26:48    1:09:14   10
278  335  Haninge SOK 2                ÅSA ERICSSON              5:27:55    1:16:50    3
279  307  OK Rodhen 2                  Carina Jacobsson          5:30:50    1:19:34    3
280  281  IK Uven/IFK Göteborg         ANNA LARSON               5:31:32    1:16:54    4
281  164  OK Österåker 2               KARIN JANSSON             5:33:03    1:16:53    4
282  357  OK Klyftamo                  JESSICA GUSTAFSSON        5:34:38    1:11:10    9
283  270  Länna IF                     CARINA NYSTRÖM            5:38:50    1:15:59    7
284  291  Malmö OK                     CECILIA OLSSON            5:39:35    1:10:00    8
285  305  Tumba-Mälarhöjdens OK 3      ANNA LINDSTRÖM            5:40:35    1:06:26   10
286  229  Skogsluffarnas OK 2          KRISTINA LINDSTRÖM        5:48:14    1:16:03    8
287  359  OK Milan                     KERSTIN LARSSON           5:49:01    1:09:56   13
288  224  Nyköpings OK 2               ANNA-LENA FORSGREN        5:53:06    1:12:45   13
289  233  Kungälvs OK 2                EBBA MÅNSSON              5:54:45    1:33:03    0
290  237  OK Alferna                   Britt-Marie Allared       5:54:47    1:15:50    9
291  341  OK Pan Århus 2               CHARLOTTE JAKOBSEN        5:57:12    1:19:30    7
292  298  Vallentuna/Össeby OL         LENA DANIUS               5:58:52    1:27:13    1
293  275  Västerås SOK 3               LINDA SÄVERÅS             6:11:40    1:07:47   12
294  353  OK Roslagen 2                REBECKA DJERFSTEN         6:12:43    1:36:56    3
295  199  Falköping/Gudhem/Albion 3    KARIN PETTERSSON          6:14:36    1:11:26    9
296  326  NTNUI 7                      KARINE ULLEBERG           6:17:01    1:41:39    0
297  202  Rånäs OK 2                   MARIA SVENSSON            6:19:42    1:11:38    9
298  211  OK Gipen 2                   ÅSA JOHANSSON             6:31:26    1:35:54    4
299  324  NTNUI 5                      Anne Stine Woldene        6:35:57    1:36:51    4
**** Antall fellesstarter  2 ****
300  350  Härlöfs IF/Frosta OK         EMMA BJÖRK                6:13:10    1:09:58    7
301  169  Espoon Suunta 2              SARI NOUSIAINEN           6:42:15    1:12:31    9
     261  Ballerups OK 2               KARINA LORENTZEN          BRUTT              7
       7  LYNX 1                       IRINA MIKHALKO            DISK            ***
      32  Täby OK 1                    ELISABETH BÄCKSTRÖM       DISK              8
     228  Kalevan Rasti 2              HANNELE TIIRA             DISK              6
     238  Järfälla OK 1                ANNIKA BILLSTAM           DISK              7
     243  Rastikarhut 2                KAISA KURITTU             DISK            ***
     218  OK Gynge                     KATARINA LINDÉN           DISK              6
     257  OK Orion 2                   MOLLIE LINDELL            DISK            -47
     200  Oslo Studentenes IK          EMILIE ASPLIN             DISK              5
     347  Falkenbergs OK 2             EVA GUSTAVSSON            BRUTT              0
     245  Skogslöparna 2               MARIA NÄSHOLM             DISK              5
     239  Järfälla OK 2                VAKANT                    DISK              5
     181  Espoon Akilles               HENNA PLIT                DISK              5
     325  NTNUI 6                      IDA ORMBERG               DISK              1
     320  NTNUI 11                     LISBETH HAUGEN            DISK              4
     100  SoIK Hellas                  VIOLETA BUCINSKAITE       DISK              4
     327  NTNUI 8                      SIGRID M VIE              DISK              4



Uppdaterad : 1999-07-15 av Henrik Persson


10-MILA pages hosted by :

SIGMA