10-MILA10-MILA 1999


Youth / Ungdom : 1 2 3 4            
Legtimes :   2 3 4            
-
Ladies / Damer 1 2 3 4 5          
Legtimes :   2 3 4 5          
-
Men / Herrar leg : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Legtimes :   2 3 4 5 6 7 8 9 10


Results Men leg 1/ Herrar sträcka 1

HERR       Etappe:  1
 
  1   81  Polska OL-landslaget         JANUSZ PORZYCZ            1:07:55    1:07:55  
  2   44  Ås IL                        HANS TRÖAN                1:08:01    1:08:01  
  3   21  Fredrikstad Skiklubb 1       TORE BJÖRNERÖD            1:08:06    1:08:06  
  4   11  Södertälje Orientering 1     MARTIN LAMPINEN           1:08:31    1:08:31  
  5    2  Leksands OK 1                DANIEL KARPE              1:08:35    1:08:35  
  6   38  IFK Hedemora OK 1            MARCUS KULLMAN            1:08:36    1:08:36  
  7   29  Kangasala SK                 VESA ENROTH               1:08:49    1:08:49  
  8   13  Baekkelagets Sportsklub 1    ALAIN BERGER              1:10:13    1:10:13  
  9  205  FK Friskus-Varberg           OLA TEGNÉR                1:10:15    1:10:15  
 10   45  Nydalens SK 2                JON GUNNAR MORK           1:10:16    1:10:16  
 11   28  Ikaalisten Nouseva-Voima     RENE OTTESSON             1:10:18    1:10:18  
 12   19  Nydalens SK 1                DANIEL GIGER              1:10:19    1:10:19  
 13   24  LYNX 1                       TUOMAS NIEMI              1:10:20    1:10:20  
 13   60  Espoon Suunta 2              JUHA-VILLE KETALAINEN     1:10:20    1:10:20  
 15   42  Pargas IF                    JAAKKO JÄRVISTÖ           1:10:21    1:10:21  
 16  117  Söders SOL 1                 GÖRAN THIMBERG            1:10:22    1:10:22  
 17   18  Hestra IF 1                  ANDERS INGEMARSSON        1:10:25    1:10:25  
 17   90  Rånäs OK 1                   JÖRGEN OHLIN              1:10:25    1:10:25  
 19  121  OK Triangeln                 ANDERS JÖNSSON            1:10:26    1:10:26  
 20   67  Turun Metsänkävijät 1        PESSI LIUKKONEN           1:10:27    1:10:27  
 20  111  IFK Moras OK 1               JONAS BUUD                1:10:27    1:10:27  
 22   33  Tampeereen Pyrintö 1         KARI LAINE                1:10:28    1:10:28  
 23   51  Göteborg-Majorna OK 1        ANDERS DAHLÉN             1:10:29    1:10:29  
 24   74  OK Pan Århus 1               CHRISTIAN HANSEN          1:10:30    1:10:30  
 25   69  Boxholm-Mjölby OL            ANDREAS LARSSON           1:10:31    1:10:31  
 26   32  Gustavsbergs IF 1            DAN NORIN                 1:10:32    1:10:32  
 27    9  OK Orion 1                   MAGNUS GRANQVIST          1:10:33    1:10:33  
 27  138  Göteborg-Majorna OK 2        JAKOB JENSEN              1:10:33    1:10:33  
 29   62  Vehkalahden Veikot           VESA FORSBLOM             1:10:34    1:10:34  
 30   15  Pan-Kristianstad 1           ANDERS SVENSSON           1:10:35    1:10:35  
 30   52  OK Hammaren 1                BJÖRN LJUNGGREN           1:10:35    1:10:35  
 30  246  Snättringe SK 1              MICKE GELIUS              1:10:35    1:10:35  
 33   63  Sävedalens AIK 1             OLA CLIFFORDSSON          1:10:36    1:10:36  
 34   89  IF Thor 2                    HENRIK DIMANDER           1:10:37    1:10:37  
 35   27  OK Linné 1                   PÅL SKOGTJÄRN             1:10:38    1:10:38  
 36   10  Turun Suunnistajat 1         LASSI VIRTANEN            1:10:39    1:10:39  
 36  172  IF Femman 2                  NICLAS CALDÈN             1:10:39    1:10:39  
 38   58  IK Hakarpspojkarna 2         FREDRIK SVENSSON          1:10:40    1:10:40  
 39   31  Suunta 101                   JARI LIUHA                1:10:42    1:10:42  
 39  100  SoIK Hellas 1                LIUTAURAS BILEVICIUS      1:10:42    1:10:42  
 41    6  IFK Göteborg 1               MIKKO HALONEN             1:10:43    1:10:43  
 42    8  Kalevan Rasti 1              PETRI VAINIO              1:10:47    1:10:47  
 42   56  OK Tisaren 1                 DAN LARSSON               1:10:47    1:10:47  
 42   78  Mikkelin Suunnistajat        TEIJO LAASANEN            1:10:47    1:10:47  
 45  200  IF Sibbo-Vargarna            JARI SILLMAN              1:10:50    1:10:50  
 46   64  Farum - Tilsvide OK 1        Jesper D. Jensen          1:10:51    1:10:51  
 46  165  Kristinehamns OK             PER BROLUND               1:10:51    1:10:51  
 48    3  Angelniemen Ankkuri          JURI EMALDINOV            1:10:52    1:10:52  
 48   30  Paimon Rasti                 JAAKKO RÖYTIC             1:10:52    1:10:52  
 48  217  OK Älme                      ANDREAS JANSSON           1:10:52    1:10:52  
 51   84  Ärla IF                      TOMAS KNUTSSON            1:10:53    1:10:53  
 52    1  Haldens Skiklubb 1           JON DUNCAN                1:10:57    1:10:57  
 52    4  IFK Lidingö SOK 1            MARTIN LARBO              1:10:57    1:10:57  
 54  131  Rasti-Kurikka                TIMO NURMELA              1:10:58    1:10:58  
 55  132  Sundbybergs IK 1             STEFAN HELLBERG           1:10:59    1:10:59  
 56   23  Espoon Suunta 1              JUSSI MÄKILÄ              1:11:04    1:11:04  
 56  222  OK Waldburgisnacht           KORNEL ULRICH             1:11:04    1:11:04  
 58   82  Lapuan Virkiä                TOMMY LEMBERG             1:11:06    1:11:06  
 59   12  NTNUI 1                      STIAN SVAE                1:11:08    1:11:08  
 59  118  OK Skogsfalken 1             MARTIN SÖDERBERG          1:11:08    1:11:08  
 61  326  Friskus/Löftan/Nacke         STEFAN ANDERSSON          1:11:09    1:11:09  
 62   73  Härlövs IF                   JESPER HÅKANSSON          1:11:13    1:11:13  
 63   75  Hämeenlinnan Suunnistajat 1  PASI NIEMINEN             1:11:15    1:11:15  
 64   25  Hagaby GoIF 1                JOHAN PETTERSSON          1:11:31    1:11:31  
 65   39  Sundsvalls OK 1              TOMAS UNANDER             1:11:36    1:11:36  
 66  308  Turun Suunnistajat 2         MARKUS OTTILA             1:11:42    1:11:42  
 67   88  Storviks IF                  JAN TROENG                1:11:44    1:11:44  
 67  354  Vittjärvs IK                 SVEN LUNDBÄCK             1:11:44    1:11:44  
 69   17  OK Roslagen 1                ANDREAS KARLSSON          1:11:45    1:11:45  
 70  371  OK Roslagen 2                JOHN SOLBRECK             1:11:46    1:11:46  
 71   36  Tolered-Utby OL              JONAS MARTNER             1:11:48    1:11:48  
 71  145  NTNUI 2                      PER ÖYVIND STENE          1:11:48    1:11:48  
 71  190  Sölleröd OK                  MARTIN MUNCK              1:11:48    1:11:48  
 74   26  Järfälla OK 1                HANS MARD                 1:11:50    1:11:50  
 75  120  Östersunds OK                MARCUS HYLÉN              1:11:51    1:11:51  
 76  123  Ulricehamns OK               PETER ARNESSON            1:11:52    1:11:52  
 77  113  KFUM Örebro 1                ERIK GROTH                1:11:53    1:11:53  
 77  144  Rastikarhut                  OLLI MATTILA              1:11:53    1:11:53  
 79   96  IFK Lidingö SOK 2            ULF ÖJEBO                 1:11:56    1:11:56  
 79  159  IF Hagen                     MIKAEL JANSSON            1:11:56    1:11:56  
 81  240  Motala AIF OL                PER JOHANSSON             1:11:58    1:11:58  
 82   54  IF Femman 1                  TOMAS WIKBLOM             1:11:59    1:11:59  
 83   93  Halmstad OK                  JONAS LJUNGBERG           1:12:01    1:12:01  
 84   48  Täby OK 1                    PETER NORDSTRÖM           1:12:02    1:12:02  
 84   98  OK Kåre 1                    MAGNUSSON BERGMAN         1:12:02    1:12:02  
 84  127  Pan-Kristianstad 2           HÅKAN ERIKSSON            1:12:02    1:12:02  
 87  207  Hyvinkään Rasti 1            ELMERI VÄHÄNEN            1:12:51    1:12:51  
 88   79  Modum O-lag                  LARS INGE ARNEVIK         1:13:10    1:13:10  
 89   70  Nybro OK                     PETER ACKEBJER            1:13:51    1:13:51  
 90   97  Bredaryds SOK 1              RICKARD SVENSSON          1:13:53    1:13:53  
 91  333  IF Åland                     HENRIK SÖDERSTRÖM         1:13:56    1:13:56  
 92  243  Baekkelagets Sportsklub 2    JAN SVERRE EDSTRÖM        1:14:10    1:14:10  
 93   16  OK 77 1                      VESA KANKAANPÄÄ           1:14:40    1:14:40  
 94   83  OK Denseln 1                 EDVIN KARLSSON            1:14:41    1:14:41  
 94   95  Heming/Njård O-lag           KARL EVEN RYGH            1:14:41    1:14:41  
 94  196  IFK Umeå/Skellefteå OK       PATRIK SVEDBERG           1:14:41    1:14:41  
 94  211  Umeå OK 2                    TOBIAS SVEDENBÄCK         1:14:41    1:14:41  
 98   40  Gävle OK 1                   INGEMAR STÅLBERG          1:14:43    1:14:43  
 98  253  Farum - Tilsvide OK 2        SÖREN SAXTORP             1:14:43    1:14:43  
100   86  OK Skogshjortarna 1          MATHIAS HÄGGBLOM          1:14:45    1:14:45  
101   80  OK Ravinen 2                 RICHARD NORDBERG          1:14:46    1:14:46  
102  330  Helsingborgs SOK             MAGNUS JOHANNESSON        1:14:47    1:14:47  
103   22  Ronneby OK 1                 FREDRIK THORÉN            1:14:52    1:14:52  
104  313  Västerviks OK/Ankarsrums OK  PETER HALLBERG            1:14:53    1:14:53  
105  130  Oslo Studentenes IK          BJÖRN HAUGE               1:14:54    1:14:54  
106  223  OLC Kapreolo                 PETER MOHN                1:14:55    1:14:55  
107  148  OK Tranan                    PETER NILSSON             1:14:56    1:14:56  
108   65  Rajamäen Rykmentti 1         MARKO HEISKANEN           1:14:58    1:14:58  
109  154  Vänersborgs SK               JESPER STENSTRÖM          1:15:00    1:15:00  
110   46  Helsingin Suunnistajat 1     MARKKU MÄKÄRÄINEN         1:15:01    1:15:01  
110  210  Tampeereen Pyrintö 2         REIJO VIITANEN            1:15:01    1:15:01  
110  250  Ockelbo OK                   DANIEL EKLUND             1:15:01    1:15:01  
113  184  OK Måsen                     CARL JOHAN AREWÅNG        1:15:03    1:15:03  
113  187  Lillomarka OL                STÅLE SÖNSTERUDBRÅTEN     1:15:03    1:15:03  
115  366  Falkenbergs OK               LENNART BENGTSSON         1:15:04    1:15:04  
116   61  Stora Tuna IK 1              PETER LÖFÅS               1:15:05    1:15:05  
116  226  Maarian Mahti ry             VESA KORKIAMÄKI           1:15:05    1:15:05  
116  277  DELTA 2                      VISA ERONEN               1:15:05    1:15:05  
119   43  Västerås SOK 1               MAGNUS ÖHLING             1:15:06    1:15:06  
119   92  OK Hällen 1                  ANDERS HEDMAN             1:15:06    1:15:06  
121  158  FK Finn Ljungby              JOAKIM KARLSSON           1:15:08    1:15:08  
121  258  Rånäs OK 2                   JOHAN HEDLÖF              1:15:08    1:15:08  
123  114  Leksands OK 2                PATRIK SÖDERKVIST         1:15:09    1:15:09  
124  262  Katrineholms OK              LARS-OLOF MAGNELL         1:15:10    1:15:10  
124  370  Sippurasti                   JUSSI KARELO              1:15:10    1:15:10  
126  106  Västerbergslagens OL 1       DAVID ANDERSSON           1:15:11    1:15:11  
126  135  Värend GN                    HÅKAN BENGTSSON           1:15:11    1:15:11  
126  228  OK Kontinent/OK Kompassen    JONAS BENGTSSON           1:15:11    1:15:11  
129   77  KooVee Tampere               SAMI RANTANEN             1:15:12    1:15:12  
130   41  OK Alehof 1                  STEFAN BENGTSSON          1:15:13    1:15:13  
130  129  Järla IF 1                   ERIK WIBERG               1:15:13    1:15:13  
132  110  Eksjö SOK                    ANDREAS NILSSON           1:15:14    1:15:14  
133  137  Hjärnarps GIF                MICKAEL LÖNN              1:15:15    1:15:15  
133  268  Kokkolan Suunnistajat        KALLE JUNNIKKALA          1:15:15    1:15:15  
133  325  OK Tisaren 2                 HÅKAN CARLSSON            1:15:15    1:15:15  
136   37  Malungs OK/Skogsmårdarna     PER BRANDT                1:15:17    1:15:17  
136  214  IFK Hedemora OK 2            ROBERT PEDERSEN           1:15:17    1:15:17  
136  220  Pohjantähti SK-Oulu 2        ILPO PIETILÄINEN          1:15:17    1:15:17  
139  202  Kolding OK                   MARTIN NOLTE              1:15:19    1:15:19  
140   20  Strängnäs-Malmby OL 1        TOMAS HÅKANSSON           1:15:20    1:15:20  
141  363  OK Milan                     KLAS LARSSON              1:15:21    1:15:21  
142  280  Lunds OK                     GÖRAN GUSTAFSSON          1:15:22    1:15:22  
143  259  Rasti-Jyry                   ALI MÄTTÖLÄ               1:15:24    1:15:24  
144  199  OK Rodhen 1                  ÅKE TORSTENSSON           1:15:26    1:15:26  
145  115  FK Göingarna 1               MARTIN GRANQVIST          1:15:27    1:15:27  
146  166  Främmestads IK               RICKARD TENGSTRÖM         1:15:28    1:15:28  
147   59  Rastivarsat                  JUSSI POHJOLA             1:15:31    1:15:31  
147   94  OK Orient                    BJÖRN JORDAS              1:15:31    1:15:31  
149  221  Eräpirkat Mänttä             HANNU HELMINEN            1:15:37    1:15:37  
150   91  IFK Göteborg 2               ODD WALLANDER             1:16:03    1:16:03  
151   72  Hauhon Sisu                  MIKKO LEPISTÖ             1:16:05    1:16:05  
152  168  IFK Enskede 1                RIKARD ANDERSSON          1:16:10    1:16:10  
153  310  Väsby OK 2                   TOBIAS WIKBERG            1:16:15    1:16:15  
154  216  OK Dacke                     GÖRAN MÅNSSON             1:17:37    1:17:37  
155   68  Sandnes IL                   MAGNUS LANDSTAD           1:17:42    1:17:42  
155   87  Nydalens SK 3                PÅL HÅVENGEN              1:17:42    1:17:42  
157  126  Linköpings OK 1              THOMAS ANDERSSON          1:17:44    1:17:44  
157  257  Falköping/Gudhem/Albion      RIKARD KJELLBERG          1:17:44    1:17:44  
157  260  MS Parma 2                   MIKKO MÄÄTTÄ              1:17:44    1:17:44  
160  170  Växjö OK                     PER LENANDER              1:17:48    1:17:48  
161  149  Rasti E4                     TEEMU REMONEN             1:17:50    1:17:50  
161  369  Mariestads FK                JONAS ZACHRISSON          1:17:50    1:17:50  
163   76  OK Tyr 2                     PONTUS GUSTAVSSON         1:17:51    1:17:51  
163  173  Ronneby OK 2                 INGEMAR ERICSSON          1:17:51    1:17:51  
165  185  Saarijärven Pullistus        JORMA HIRUENSALO          1:17:52    1:17:52  
166  365  Haldens Skiklubb 2           SIGURD BERGER             1:17:54    1:17:54  
167  108  Grycksbo IF/Bjursås OK       JAN ERIKSSON              1:17:57    1:17:57  
168   53  OK Kolmården 1               FREDRIK ALDÉN             1:18:01    1:18:01  
169  156  Sandefjord OK/OTO            MORTEN ELIASSEN           1:18:08    1:18:08  
169  161  Hagaby GoIF 2                JERRY SÄLL                1:18:08    1:18:08  
171  102  Asker Skiklubb               JAN RICHARD ERIKSEN       1:18:10    1:18:10  
172  104  OK Tor                       JÖRGEN JOHNSSON           1:18:12    1:18:12  
173  174  Skogslöparna                 BÖRJE PAULER              1:18:14    1:18:14  
174  336  Tjällmo-Godegårds OK         RIKARD ERIKSSON           1:18:18    1:18:18  
175  162  OK Tylöskog                  PONTUS HALLDIN            1:18:19    1:18:19  
176  124  Valbo/Årsunda/Österfärnebo   MATHIAS DSANIELSSON       1:19:10    1:19:10  
177  160  Jönköpings OK/OK Berget      STAFFAN ÅKERLUND          1:19:12    1:19:12  
178   57  OK Djerf/Degerfors OK        URBAN LJUNGBERG           1:19:13    1:19:13  
179   14  Pohjantähti SK-Oulu 1        MATTI KORPELA             1:19:14    1:19:14  
179  264  Hästveda/OK Torfinn          DAVID OLOFSSON            1:19:14    1:19:14  
179  343  NTNUI 6                      ANSTEIN MYKLAND           1:19:14    1:19:14  
182  119  Dalaportens OL 1             NIKLAS ERIKSSON           1:19:20    1:19:20  
183    7  OK Ravinen 1                 STEFAN JONSSON            1:19:21    1:19:21  
184  293  IF Sturla                    LARS BAKLID               1:19:22    1:19:22  
185   34  IF Thor 1                    PER MÅRTENSSON            1:19:24    1:19:24  
185  134  Kovlands IF                  JANNE NÄÄTÄNEN            1:19:24    1:19:24  
185  273  Skogsluffarnas OK            PETER ZETTERSTRÖM         1:19:24    1:19:24  
188  109  Finspångs AIK 1              HENRIK RAPP               1:19:25    1:19:25  
189  270  IFK Lidingö SOK 3            ROGER NITSCHE             1:19:27    1:19:27  
190  147  OK Kolmården 2               BJÖRN-OLOV KORNEBRANT     1:19:28    1:19:28  
191   71  Kils OK                      MAGNUS NORDSTRÖM          1:19:29    1:19:29  
192  101  Haninge SOK 1                KENNETH HANNING           1:19:31    1:19:31  
192  163  Linköpings OK 2              TORKEL DAVIDSSON          1:19:31    1:19:31  
192  286  OK Orion 2                   MARTIN JOHANSSON          1:19:31    1:19:31  
195   66  Kristiansand OK 1            JAN HARALD BAKKEJORD      1:19:32    1:19:32  
196  153  OK Linné 2                   MICHAEL ADAMS             1:19:33    1:19:33  
197  183  Södertälje Orientering 3     HÅKAN JERNING             1:19:35    1:19:35  
197  296  Långhundra IF                MATS TIBELL               1:19:35    1:19:35  
199  192  OK Eken/Björkfors            PONTUS HOLM               1:19:36    1:19:36  
200  142  OK Södertörn 1               MAGNUS STERNER            1:19:40    1:19:40  
201  318  OK Klemmingen                JONAS SVENSSON            1:19:44    1:19:44  
202  224  Hämeenlinnan Suunnistajat 2  MIKKO PIRILÄ              1:19:47    1:19:47  
202  331  Gustavsbergs IF 2            JAN RIKKINEN              1:19:47    1:19:47  
204  282  Ylistaron Kilpa-Veljet       EERO KOSKI                1:19:49    1:19:49  
205  116  OK Nolaskogsarna             CHRISTER AHLBERG          1:20:04    1:20:04  
206  334  Leksands OK 3                PER-OLOF ERIKSSON         1:20:06    1:20:06  
207   35  OK Tyr 1                     JONATHAN MUSGRAVE         1:21:34    1:21:34  
208  299  OK Öst                       JESPER GROOSS             1:21:36    1:21:36  
209  233  OK Skogsfalken 2             ANDERS BLOMQVIST          1:21:39    1:21:39  
210  248  Lessebo OK/Kexholms SK       ANDREAS OTTOSSON          1:21:44    1:21:44  
211  176  Kalmar OK                    MACIEJ GRABOWSKI          1:21:45    1:21:45  
212  180  Gävle OK 2                   MIKAEL HOLM               1:21:48    1:21:48  
213  275  SOK Viljan                   ERIK LENNARTSSON          1:21:52    1:21:52  
214  171  Strängnäs-Malmby OL 2        ANDREAS AHLSÉN-SEIRUP     1:21:55    1:21:55  
215   47  IL Tyrving                   GEIR HOFF                 1:21:56    1:21:56  
216  206  Säterbygdens OK              MATTIAS MÅRTS             1:21:58    1:21:58  
217  181  OK Kåre 2                    MATS BORTAS               1:22:00    1:22:00  
218   50  Tullinge SK 1                ANDERS NILSSON            1:22:05    1:22:05  
219  155  OK Hammaren 2                TORBJÖRN PETTERSSON       1:22:06    1:22:06  
220  265  Tierps SOK                   JONAS JOHANSSON           1:22:07    1:22:07  
221  177  OK Skogsstjärnan             ANDERS NILSSON            1:22:10    1:22:10  
222  143  Oppsal IF 1                  CARL ERIK WASBERG         1:22:13    1:22:13  
223  182  Täby OK 2                    STEFAN WITTMANN           1:22:22    1:22:22  
224  305  GoIF Tjalve                  ULRIK IMBERG              1:23:04    1:23:04  
225  295  Visborgs OK                  ERIK FRANSSON             1:23:07    1:23:07  
226  278  OK Alferna/Laxå OK           STEFAN ARONSSON           1:23:33    1:23:33  
226  332  OK Vilse 87                  HENRIK SVENSSON           1:23:33    1:23:33  
228  197  OK Njudung                   PER FRANSSON              1:23:36    1:23:36  
229  350  Trosabygdens OK              DENNY MAHLIN              1:23:37    1:23:37  
230  151  Västerås SOK 2               JOHAN MILLINGER           1:23:42    1:23:42  
231  251  Sundbybergs IK 2             ROLF ARRESTAM             1:23:53    1:23:53  
232   49  IK Hakarpspojkarna 1         PETER NILSSON             1:24:00    1:24:00  
233  368  Söders SOL 2                 TOMAS LILJA               1:24:06    1:24:06  
234  317  Kjula-Standard OK            JOHAN KARLSSON            1:24:08    1:24:08  
235  128  Rasti-Saimaa                 ANTTI TURPEINEN           1:24:09    1:24:09  
236   85  MS Parma 1                   JUHA HELLSTEN             1:24:14    1:24:14  
237   99  OK Skogsströvarna            NICKLAS LEVINSSON         1:24:22    1:24:22  
237  167  Väsby OK                     BJÖRN JANSSON             1:24:22    1:24:22  
239  107  Södertälje Orientering 2     CONNY JOHANSSON           1:24:25    1:24:25  
240  307  Joensuun Yliopiston Urh.     PETRI VAÄÄNEN             1:24:26    1:24:26  
241  191  Forsa OK                     URS BURIKOFFER            1:24:30    1:24:30  
242  189  OK Motala                    ÅKE LJUNGGREN             1:24:34    1:24:34  
243  287  OK Enen 1                    MARKUS ALMGREN            1:24:36    1:24:36  
244  136  IF Gular                     PER ARNE AADLAND          1:24:38    1:24:38  
245  213  Västerbergslagens OL 2       PÄR STÅHL                 1:24:40    1:24:40  
246  178  Köping Kolsva OK             RADOVAN CZECH             1:25:04    1:25:04  
247    5  DELTA 1                      SAMI HÄMÄLISTÖ            1:25:06    1:25:06  
248  212  Turun Metsänkävijät 2        SIGGY GOULD               1:25:15    1:25:15  
249  328  Tibro AIK SOK/K3 IF          MIKAEL LÖFVING            1:25:16    1:25:16  
250  152  OK Österåker                 GÖRAN JOHANSSON           1:25:17    1:25:17  
251  361  Grue IL                      ERIK BORG                 1:25:18    1:25:18  
252  290  Njurunda OK/Timrå SOK        TOMMY FRÖJD               1:25:19    1:25:19  
253   55  Tumba-Mälarhöjdens OK 1      JOHAN IRBÄCK              1:25:21    1:25:21  
254  201  OK Kullingshof               CONNY KÄLLMAN             1:25:22    1:25:22  
255  269  Rotebro IS                   ROLF JOHANSSON            1:25:29    1:25:29  
256  231  Rasti 88                     ARI SALONEN               1:25:32    1:25:32  
257  235  Ringerike O-lag              EINAR TOMMELSTAD          1:25:37    1:25:37  
258  271  IFK Lidingö SOK 4            STIG THUNELL              1:25:45    1:25:45  
259  150  Dalaportens OL 2             LEIF HELGMAN              1:25:49    1:25:49  
259  218  Lahden Suunnistajat -37      JUHA SILTOVUORI           1:25:49    1:25:49  
261  374  Hestra IF 2                  LARS HELGESSON            1:25:51    1:25:51  
262  236  Bromma-Vällingby SOK         HANS HOLM                 1:26:06    1:26:06  
263  204  OK 77 2                      DANIEL BACKMAN            1:26:19    1:26:19  
264  373  Frölunda OL                  KALLE PETTERSSON          1:26:22    1:26:22  
265  245  Sarpsborg O-lag/Trösken IL   JON PEDERSEN              1:26:24    1:26:24  
265  283  Östmarka OK 2                ÖYVIND SOLLI              1:26:24    1:26:24  
267  321  Vallentuna/Össeby OL         JONAS EKLUND              1:26:29    1:26:29  
268  157  Uddevalla OK                 HENRIK PÅLSSON            1:26:30    1:26:30  
269  122  Fossum IF                    VEBJÖRN BERRE             1:26:35    1:26:35  
270  281  OK Södertörn 2               ULF KALLHAUGE             1:27:03    1:27:03  
271  194  Raumar O-lag                 JOSTEIN ANTONSEN          1:29:05    1:29:05  
272  175  Tullinge SK 2                SUNE SÖDERGRAN            1:29:08    1:29:08  
273  169  Rajamäen Rykmentti 2         PASI ENQVIST              1:29:12    1:29:12  
274  103  Nyköpings OK                 MATS EDENGREN             1:29:14    1:29:14  
275  209  Helsingin Suunnistajat 2     MARKKU SANE               1:29:24    1:29:24  
276  279  Järfälla OK 2                MATTIAS JOHANSSON         1:29:27    1:29:27  
277  349  Fredrikstad Skiklubb 2       MARIUS RÖED HANSEN        1:29:28    1:29:28  
278  215  Espoon Suunta 3              ERKKA LAININEN            1:29:47    1:29:47  
278  225  Skarpnäcks OL                GUNNAR JOHANSSON          1:29:47    1:29:47  
280  198  Sävedalens AIK 2             LARS GUNNAR EDH           1:30:44    1:30:44  
280  276  Täby OK 3                    KASPARS DELIN             1:30:44    1:30:44  
282  372  OK Roslagen 3                MICAEL HUSÉN              1:30:49    1:30:49  
283  306  Turebergs IF                 LINUS NORRBOM             1:31:04    1:31:04  
284  139  Sundsvalls OK 2              FREDRIK NORBORN           1:31:09    1:31:09  
285  227  Tistedalen FL                ÖYSTEIN OLSEN             1:31:23    1:31:23  
286  292  Söderhamn/Ljusne Ala/Bergvik MATTIAS PERSSON           1:31:30    1:31:30  
287  112  Stora Tuna IK 2              PER ARVIDSSON             1:32:35    1:32:35  
288  315  OK Alehof 2                  ANDERS GUSTAFSSON         1:32:46    1:32:46  
289  359  OK Grip/Åkers IF             PETER FORS                1:33:29    1:33:29  
290  140  Umeå OK 1                    PETTER ANDERSSON          1:33:48    1:33:48  
291  288  OK Enen 2                    HANS-ÅKE HILDING          1:33:56    1:33:56  
292  285  Dalaportens OL 3             HANS ÄLVEGRAN             1:33:59    1:33:59  
293  340  NTNUI 3                      SVERRE GULBRANDSEN        1:34:05    1:34:05  
294  239  Enebybergs IF                ULF DANIELSSON            1:34:09    1:34:09  
295  256  Lerums SOK/FK Herkules       MARKUS HANSSON            1:34:16    1:34:16  
296  141  Rehns BK                     GÖRAN FORSLIN             1:34:22    1:34:22  
297  105  Norrköpings AIS              HÅKAN KALÉN               1:34:28    1:34:28  
298  232  IFK Enskede 2                CHRISTOFFER LINDKVIST     1:34:51    1:34:51  
298  304  OK Raseborg                  BENNY FORSSTRÖM           1:34:51    1:34:51  
300  193  Östmarka OK 1                BOYE BÖHLERENGEN          1:34:52    1:34:52  
301  351  Berga SOK                    ERIK HÄGGBRINK            1:34:55    1:34:55  
302  289  Ballerups OK                 OLE LIND                  1:34:57    1:34:57  
303  188  LYNX 2                       HARRI SARAMÄKI            1:34:59    1:34:59  
304  266  OK Hällen 2                  MAGNUS KARLSSON           1:35:00    1:35:00  
305  208  Hyvinkään Rasti 2            HANNU HÄMÄLÄINEN          1:35:02    1:35:02  
306  320  FK Göingarna 2               ANDERS FRICK              1:35:03    1:35:03  
307  314  OK Denseln 2                 NIKLAS ALDIN              1:35:04    1:35:04  
308  319  Oppsal IF 2                  SINDRE FJOGSTAD           1:35:09    1:35:09  
309  337  Reftele/Burseryd/OK Vi Vill  MARTIN JOSEFSSON          1:35:14    1:35:14  
310  294  OK Ravinen 3                 LARS KLASSON              1:35:20    1:35:20  
311  335  Ärla IF/OK Tor               VIKTOR PERSSON            1:35:50    1:35:50  
312  375  KFUM Örebro 3                MATS GUSTAVSSON           1:36:43    1:36:43  
313  360  OK Norden/Sala OK            JAN EHNBERG               1:36:44    1:36:44  
314  342  NTNUI 5                      UWE BERGER                1:36:59    1:36:59  
315  362  Trollhättans SOK             ROBERT ENBOM              1:37:43    1:37:43  
316  355  Solna OK/Mälarö SOK          ANDERS HOLMSTRÖM          1:37:46    1:37:46  
317  146  Gotlands Bro OK              PETER SKALBERG            1:38:43    1:38:43  
318  179  Kungälvs OK                  MATS OLSSON               1:38:47    1:38:47  
319  311  IFK Moras OK 2               PER RAPP                  1:38:49    1:38:49  
320  324  Kristiansand OK 2            BJARNE FÄRESTRAND         1:38:58    1:38:58  
321  125  Istrums Skidklubb            MARCUS KVARNDAL           1:39:00    1:39:00  
322  241  Matteus SI                   ANDERS JOELSSON           1:39:04    1:39:04  
323  230  OK Älgen                     ANDREAS JANSSON           1:39:18    1:39:18  
323  301  Eskilstunafors OL            PER HOLM                  1:39:18    1:39:18  
325  323  Södertälje Orientering 4     MATS KARLSSON             1:39:35    1:39:35  
326  338  Tullinge SK 3                MIKAEL SUNDQVIST          1:39:38    1:39:38  
327  242  SoIK Hellas 2                FREJ FERNSTRÖM            1:39:41    1:39:41  
328  300  Gagnefs OK                   JONAS HEDSTRÖM            1:40:31    1:40:31  
329  352  Haninge SOK 2                TORBJÖRN OHLSSON          1:41:30    1:41:30  
330  303  Västerås SOK 3               TIMO HOTTRÉN              1:41:40    1:41:40  
331  347  Indre Östfold OK 1           TERJE SKRATTALSRUD        1:41:59    1:41:59  
332  367  OK Älvsjö Örby               HENRIK ALMKVIST           1:42:33    1:42:33  
333  302  Norbergs OK                  ROBERT LARSSON            1:42:36    1:42:36  
334  219  Nydalens SK 4                JOHAN JENSEN              1:42:42    1:42:42  
334  345  NTNUI 8                      ANDERS KLÖVSTAD           1:42:42    1:42:42  
336  272  Kalevan Rasti 2              JOUKO NISSINEN            1:43:00    1:43:00  
337  346  NTNUI 9                      KURT OVE ANDERSEN         1:44:43    1:44:43  
338  254  Farum - Tilsvide OK 3        LEIF E LARSEN             1:44:45    1:44:45  
339  353  IFK Göteborg 3               ANDERS ZEDERIN            1:46:28    1:46:28  
340  356  Järla IF 2                   ROLF KARLSSON             1:46:35    1:46:35  
341  252  Odense OK                    STEEN PIIL                1:47:08    1:47:08  
342  316  Finspångs AIK / Hällestad    PER EDLUND                1:50:14    1:50:14  
343  291  OK Skogshjortarna 2          KJELL EINARSSON           1:50:18    1:50:18  
344  329  OK Rodhen 2                  STAFFAN ENGSTRÖM          1:51:26    1:51:26  
345  255  IF Thor 3                    DAVID GUSTAVSSON          1:51:45    1:51:45  
346  249  Otaniemen Jyllääät           TIMO IKOLA                1:52:55    1:52:55  
347  298  Länna IF                     LENNART ANDERSSON         1:55:27    1:55:27  
348  244  Korven Honka                 MIKA LUUKONEN             1:55:31    1:55:31  
349  263  IK Hakarpspojkarna 3         MATTIAS LINDGREN          1:55:35    1:55:35  
350  344  NTNUI 7                      STEFAN PREIZIG            1:55:50    1:55:50  
351  164  OK Gisle                     ULF JOHANSSON             1:55:51    1:55:51  
352  229  Skattkärrs IF                MIKAEL LARSSON            1:57:05    1:57:05  
353  238  OS Sandhamn                  MARKO SIPOLA              1:57:54    1:57:54  
354  247  Snättringe SK 2              DANIEL RÅDESTRÖM          1:57:59    1:57:59  
355  312  Haerens Officersskole        JEPPE MÜLLER              1:58:04    1:58:04  
356  203  Vattenfalls IF               KLAES-HÅKAN BEJMER        2:15:24    2:15:24  
357  297  Kongl. O-Teknologerna KTH    FREDRIK NILSSON           2:15:52    2:15:52  
358  327  Tumba-Mälarhöjdens OK 2      GUSTAV MELANDER           2:16:06    2:16:06  
359  237  Raisu Lumous                 MÅRTEN HALSTED            2:21:47    2:21:47  
360  267  Sigtuna OK                   PETER LIANDENMARK         2:27:54    2:27:54  
361  186  KFUM Örebro 2                PER SJÖGREN               2:30:31    2:30:31  
362  341  NTNUI 4                      ANDERS KRISTENSEN         2:50:57    2:50:57  
     261  Alfta Ösa/Edsbyn/Viksjöfors  PETER KARSBO              DISK              0
     357  OK Pan Århus 2               TORBEN UTZON              BRUTT              0



Uppdaterad : 1999-07-15 av Henrik Persson


10-MILA pages hosted by :

SIGMA