10-MILA10-MILA 1999


Youth / Ungdom : 1 2 3 4            
Legtimes :   2 3 4            
-
Ladies / Damer 1 2 3 4 5          
Legtimes :   2 3 4 5          
-
Men / Herrar leg : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Legtimes :   2 3 4 5 6 7 8 9 10


Results Men leg 2 / Herrar sträcka 2

HERR       Etappe:  2
 
  1    2  Leksands OK 1                LARS KANDELL              2:12:32    1:03:57    4
  2   29  Kangasala SK                 KARI JUSSILA              2:12:34    1:03:45    5
  3   56  OK Tisaren 1                 PER ANDERS BERGMAN        2:12:38    1:01:51   39
  4   38  IFK Hedemora OK 1            JENS NORDSTRÖM            2:12:40    1:04:04    2
  5   11  Södertälje Orientering 1     MATS LIWELL               2:12:45    1:04:14   -1
  6   81  Polska OL-landslaget         REMIGIUSZ NOWAK           2:14:17    1:06:22   -5
  7    9  OK Orion 1                   L-O LARSSON               2:14:22    1:03:49   20
  8   45  Nydalens SK 2                TOMAS EIDSMO              2:14:23    1:04:07    2
  9   39  Sundsvalls OK 1              MARKUS FRÖDIN             2:14:28    1:02:52   56
 10   21  Fredrikstad Skiklubb 1       PER OLAUSSEN              2:14:31    1:06:25   -7
 11   25  Hagaby GoIF 1                MATHIAS JANSSON           2:15:25    1:03:54   53
 11   69  Boxholm-Mjölby OL            OSKAR GUSTAFSSON          2:15:25    1:04:54   14
 13   52  OK Hammaren 1                MIKAEL INGELSSON          2:15:28    1:04:53   17
 14   19  Nydalens SK 1                HARALD BAKKE              2:15:31    1:05:12   -2
 15   33  Tampeereen Pyrintö 1         SAMI VÄHÄNEN              2:15:35    1:05:07    7
 16  117  Söders SOL 1                 STEFAN THYR               2:15:36    1:05:14    0
 16  205  FK Friskus-Varberg           JONAS HANSSON             2:15:36    1:05:21   -7
 18   18  Hestra IF 1                  ANDREAS KALLIN            2:15:44    1:05:19   -1
 19  222  OK Waldburgisnacht           ADRIAN KLAUSER            2:15:46    1:04:42   37
 20   24  LYNX 1                       TIMO ÄIJÄLÄ               2:15:48    1:05:28   -7
 21   78  Mikkelin Suunnistajat        JUHA HARTIKAINEN          2:15:52    1:05:05   21
 21  118  OK Skogsfalken 1             DANIEL NILSSON            2:15:52    1:04:44   38
 23    6  IFK Göteborg 1               JOHAN G LARSSON           2:15:53    1:05:10   18
 24   63  Sävedalens AIK 1             NIKLAS ÅKE WRANE          2:17:24    1:06:48    9
 25   48  Täby OK 1                    JOHAN LUNDVALL            2:17:32    1:05:30   59
 26  172  IF Femman 2                  CHRISTIAN HÖGLUND         2:17:36    1:06:57   10
 27  123  Ulricehamns OK               ANDREAS JOHANSSON         2:17:50    1:05:58   49
 28  131  Rasti-Kurikka                JARNO KALLIO-KÖNNE        2:17:52    1:06:54   26
 29   31  Suunta 101                   TIMO REIMAN               2:17:55    1:07:13   10
 30   23  Espoon Suunta 1              SAMI LOVEKARI             2:17:57    1:06:53   26
 31    1  Haldens Skiklubb 1           DICKIE JONES              2:17:58    1:07:01   21
 31   82  Lapuan Virkiä                JARI HAUTALA              2:17:58    1:06:52   27
 33  120  Östersunds OK                OLLE NÄSLUND              2:18:00    1:06:09   42
 34   10  Turun Suunnistajat 1         TERO HEIKKILÄ             2:18:07    1:07:28    2
 35    3  Angelniemen Ankkuri          TIMO PARTTIMAA            2:18:26    1:07:34   13
 36    8  Kalevan Rasti 1              JARI HEIKKINEN            2:18:28    1:07:41    6
 36   30  Paimon Rasti                 MIKA LYYTIKÄINEN          2:18:28    1:07:36   12
 38   12  NTNUI 1                      BJÖRN ERIK GLOMSRUD       2:18:30    1:07:22   21
 39   65  Rajamäen Rykmentti 1         KIMMO PAJULA              2:18:31    1:03:33   69
 40   17  OK Roslagen 1                OVE RÅDBERG               2:18:32    1:06:47   29
 41   62  Vehkalahden Veikot           PERTTU MÄKELÄ             2:18:33    1:07:59  -12
 42   83  OK Denseln 1                 STEFAN KARLSSON           2:18:35    1:03:54   52
 43  371  OK Roslagen 2                UNO TORSTENSSON           2:18:38    1:06:52   27
 44   22  Ronneby OK 1                 TOMMY NILSSON             2:18:40    1:03:48   59
 45  207  Hyvinkään Rasti 1            ARI KATTAINEN             2:19:00    1:06:09   42
 46   13  Baekkelagets Sportsklub 1    ULF BRENNA                2:20:19    1:10:06  -38
 47   64  Farum - Tilsvide OK 1        Jamie Stevenson           2:20:20    1:09:29   -1
 48   27  OK Linné 1                   MARCUS PHERSSON           2:20:24    1:09:46  -13
 49   40  Gävle OK 1                   HARRY HIETANEN            2:20:25    1:05:42   49
 50   73  Härlövs IF                   HÅKAN GUNNARSSON          2:20:31    1:09:18   12
 51   93  Halmstad OK                  KENNETH HORVATH           2:20:39    1:08:38   32
 52   88  Storviks IF                  MAGNUS KARLSSON           2:20:40    1:08:56   15
 53   44  Ås IL                        JÖRAN EILERTSEN           2:21:04    1:13:03  -51
 54   80  OK Ravinen 2                 FREDRIK SONE              2:21:05    1:06:19   47
 55   98  OK Kåre 1                    PETER EJDEMO              2:21:08    1:09:06   29
 56  268  Kokkolan Suunnistajat        HANNU OJA                 2:21:24    1:06:09   77
 57   74  OK Pan Århus 1               JENS KNUD MAARUP          2:21:26    1:10:56  -33
 58  187  Lillomarka OL                AUDUN BERSTAD             2:21:27    1:06:24   55
 59  115  FK Göingarna 1               ANDREAS FERM              2:21:28    1:06:01   86
 60  308  Turun Suunnistajat 2         PASI HONGISTO             2:21:35    1:09:53    6
 61  259  Rasti-Jyry                   TUOMAS VAHERLEHTO         2:21:38    1:06:14   82
 62    4  IFK Lidingö SOK 1            MATTIAS BALCK             2:21:56    1:10:59  -10
 63   15  Pan-Kristianstad 1           MATS PERSSON              2:21:58    1:11:23  -33
 64   67  Turun Metsänkävijät 1        KARI LEHTO                2:21:59    1:11:32  -44
 65   90  Rånäs OK 1                   HÅKAN BRANDBERG           2:22:03    1:11:38  -48
 66  326  Friskus/Löftan/Nacke         KENTH GUSTAVSSON          2:22:08    1:10:59   -5
 67   51  Göteborg-Majorna OK 1        KRISTOFFER SIDEBY         2:22:13    1:11:44  -44
 68   16  OK 77 1                      HENRIK BROMAN             2:22:19    1:07:39   25
 69   89  IF Thor 2                    JÖRGEN HELLGREN           2:22:22    1:11:45  -35
 70  111  IFK Moras OK 1               JOHAN ISRAELSSON          2:23:28    1:13:01  -50
 71   75  Hämeenlinnan Suunnistajat 1  ASKO LAUTAMÄKI            2:23:43    1:12:28   -8
 72  100  SoIK Hellas 1                ANDERS THURESON           2:23:59    1:13:17  -33
 73   59  Rastivarsat                  VILLE HALONEN             2:24:00    1:08:29   74
 74   70  Nybro OK                     FREDRIK KARLSSON          2:24:04    1:10:13   15
 75   54  IF Femman 1                  NIKLAS LINDELL            2:24:08    1:12:09    7
 76  132  Sundbybergs IK 1             HENRIK FRANZON            2:24:14    1:13:15  -21
 77  190  Sölleröd OK                  RUNE MONRAD               2:24:19    1:12:31   -6
 78  246  Snättringe SK 1              GÖRAN NILSSON             2:24:23    1:13:48  -48
 79  354  Vittjärvs IK                 MATS WESTIN               2:24:24    1:12:40  -12
 80   36  Tolered-Utby OL              ANDERS THULIN             2:24:35    1:12:47   -9
 81  202  Kolding OK                   LARS LINDSTRÖM            2:24:36    1:09:17   58
 82  220  Pohjantähti SK-Oulu 2        TIMO JOENSUU              2:24:46    1:09:29   54
 83   35  OK Tyr 1                     HENRIK RÅBERG             2:25:45    1:04:11  124
 84   61  Stora Tuna IK 1              JONAS ENGDAHL             2:25:48    1:10:43   32
 85   28  Ikaalisten Nouseva-Voima     JYRI PAAVOLA              2:25:49    1:15:31  -74
 85  243  Baekkelagets Sportsklub 2    HANS OLOF AMBLIE          2:25:49    1:11:39    7
 87   57  OK Djerf/Degerfors OK        TOBIAS ÅSLUND             2:25:52    1:06:39   91
 87  126  Linköpings OK 1              BERTIL ERONN              2:25:52    1:08:08   70
 89   14  Pohjantähti SK-Oulu 1        SEPPO MÄKINEN             2:26:01    1:06:47   90
 90  135  Värend GN                    PATRIK SJÖKVIST           2:26:02    1:10:51   36
 91  114  Leksands OK 2                JONAS HÄLLSTEN            2:26:16    1:11:07   32
 91  185  Saarijärven Pullistus        PETRI MOISIO              2:26:16    1:08:24   74
 93   86  OK Skogshjortarna 1          JOAKIM KÄLLMAN            2:26:23    1:11:38    7
 93  221  Eräpirkat Mänttä             HARRI IIVONEN             2:26:23    1:10:46   56
 95   84  Ärla IF                      ULF JOHANSSON             2:26:26    1:15:33  -44
 96   37  Malungs OK/Skogsmårdarna     RUNE LARSSON              2:26:28    1:11:11   40
 97  366  Falkenbergs OK               ANDERS ERICSON            2:26:31    1:11:27   18
 98  104  OK Tor                       HENRIK JOHNSSON           2:26:34    1:08:22   74
 99  159  IF Hagen                     MARTIN HOGEDAL            2:26:35    1:14:39  -20
100  158  FK Finn Ljungby              FRANS SVENSSON            2:26:36    1:11:28   21
101  129  Järla IF 1                   ANDERS BRINKMAN           2:26:38    1:11:25   29
102   34  IF Thor 1                    CONNY FORSHAG             2:26:39    1:07:15   83
102  149  Rasti E4                     VELI-MATTI RYTKÖNEN       2:26:39    1:08:49   59
104  154  Vänersborgs SK               LARS G JOHANSSON          2:26:40    1:11:40    5
105  138  Göteborg-Majorna OK 2        NIKLAS SKOOG              2:27:20    1:16:47  -78
106  217  OK Älme                      LARS MAGNUSSON            2:27:21    1:16:29  -58
107  113  KFUM Örebro 1                DANIEL GUSTAVSSON         2:27:31    1:15:38  -30
108   72  Hauhon Sisu                  J-P RANTIO                2:27:32    1:11:27   43
109  106  Västerbergslagens OL 1       JAN NORDQUIST             2:27:34    1:12:23   17
110    7  OK Ravinen 1                 LARS FORSBERG             2:27:35    1:08:14   73
111   66  Kristiansand OK 1            JOSTEIN ANDERSEN          2:27:37    1:08:05   84
112  134  Kovlands IF                  MATTIAS EDSTRÖM           2:27:46    1:08:22   73
113  196  IFK Umeå/Skellefteå OK       PETER HEMMYR              2:27:50    1:13:09  -19
114   92  OK Hällen 1                  PETER GUHERSTAM           2:27:56    1:12:50    5
115  174  Skogslöparna                 JENS WESTIN               2:27:58    1:09:44   58
116   20  Strängnäs-Malmby OL 1        DANIEL ANDERSSON          2:28:00    1:12:40   24
116   68  Sandnes IL                   ARILD AASKEIM             2:28:00    1:10:18   39
118  108  Grycksbo IF/Bjursås OK       ERIK OLSSON               2:28:04    1:10:07   49
119  210  Tampeereen Pyrintö 2         HANNU SAARIJÄRVI          2:28:09    1:13:08   -9
119  330  Helsingborgs SOK             MAGNUS AXELSSON           2:28:09    1:13:22  -17
121   77  KooVee Tampere               KAI PASONEN               2:28:10    1:12:58    8
122  165  Kristinehamns OK             LARS NYMAN                2:28:16    1:17:25  -76
123  145  NTNUI 2                      GEIR OTTAR KVERNSTUEN     2:28:17    1:16:29  -52
124   60  Espoon Suunta 2              JOUKO JYLHÄ               2:28:21    1:18:01  ***
125  101  Haninge SOK 1                ROBERT HANNING            2:28:23    1:08:52   67
126   96  IFK Lidingö SOK 2            BJÖRN LJUNGQVIST          2:28:59    1:17:03  -47
126  214  IFK Hedemora OK 2            ARNE BACK                 2:28:59    1:13:42   10
128   47  IL Tyrving                   CHRISTIAN HOLMBOE         2:29:53    1:07:57   87
128   76  OK Tyr 2                     ERIK RÅBERG               2:29:53    1:12:02   35
130  333  IF Åland                     BENNY BLOMSTER            2:29:58    1:16:02  -39
131   50  Tullinge SK 1                HENRIK PERSSON            2:29:59    1:07:54   87
132  200  IF Sibbo-Vargarna            JÖRGEN WICKHOLM           2:30:07    1:19:17  -87
133  228  OK Kontinent/OK Kompassen    MARTIN ANDERSSON          2:30:09    1:14:58   -7
134   99  OK Skogsströvarna            GUSTAV GRANATH            2:30:11    1:05:49  103
135   71  Kils OK                      MATHIAS AXELSSON          2:30:13    1:10:44   56
136  102  Asker Skiklubb               SVEN ARNE GYLTERUD        2:30:14    1:12:04   35
137  257  Falköping/Gudhem/Albion      BOSSE HALLBERG            2:30:16    1:12:32   20
138  260  MS Parma 2                   VELI-MATTI RINTALA        2:30:19    1:12:35   19
139   32  Gustavsbergs IF 1            RONNIE DAHLGREN           2:30:21    1:19:49  ***
140   41  OK Alehof 1                  TERJE WALLENIUS           2:30:22    1:15:09  -10
140  275  SOK Viljan                   LENNART KNUTSSON          2:30:22    1:08:30   73
142  183  Södertälje Orientering 3     ANDERS LINDEBORG          2:30:24    1:10:49   55
143   58  IK Hakarpspojkarna 2         BENGT ÖHLUND              2:30:26    1:19:46  ***
144  253  Farum - Tilsvide OK 2        HELGE LANG PEDERSEN       2:30:32    1:15:49  -46
145   85  MS Parma 1                   MARKO SUJRONEN            2:31:13    1:06:59   91
146  233  OK Skogsfalken 2             MAGNUS FRANZÉN            2:31:15    1:09:36   63
147  216  OK Dacke                     HÅKAN PERSSON             2:31:19    1:13:42    7
147  369  Mariestads FK                TOMAS JOHANSSON           2:31:19    1:13:29   14
149  170  Växjö OK                     GLEN HÅKANSSON            2:31:53    1:14:05   11
150  182  Täby OK 2                    ANDERS JACOBSSON          2:31:54    1:09:32   73
151  137  Hjärnarps GIF                JAN ACKSJÖ                2:31:57    1:16:42  -18
152  144  Rastikarhut                  VESA MIKKOLA              2:31:58    1:20:05  -75
152  155  OK Hammaren 2                THOMAS IVARSSON           2:31:58    1:09:52   67
152  156  Sandefjord OK/OTO            STURLE FURLAND            2:31:58    1:13:50   17
155  273  Skogsluffarnas OK            SINDRE LANGAAS            2:32:00    1:12:36   30
156  119  Dalaportens OL 1             NIKLAS BERGLIND           2:32:01    1:12:41   26
157  116  OK Nolaskogsarna             FREDRIK WALLIN            2:32:02    1:11:58   48
158  177  OK Skogsstjärnan             CALLE ANDERSSON           2:34:34    1:12:24   63
159   49  IK Hakarpspojkarna 1         BO GRANSTEDT              2:34:43    1:10:43   73
160  107  Södertälje Orientering 2     MATS PETERSSON            2:34:44    1:10:19   79
160  197  OK Njudung                   ANDREAS ERNSTAD           2:34:44    1:11:08   68
162  318  OK Klemmingen                DANIEL BLOHM              2:34:47    1:15:03   39
163  153  OK Linné 2                   ANDERS ERIKSSON           2:34:50    1:15:17   33
164    5  DELTA 1                      SAMI LEVIJOKI             2:34:53    1:09:47   83
164  325  OK Tisaren 2                 ANDERS ATTIS              2:34:53    1:19:38  -31
166  363  OK Milan                     ANDERS ERIKSSON           2:35:02    1:19:41  -25
167  332  OK Vilse 87                  PATRIK GUNNARSSON         2:35:03    1:11:30   59
168  212  Turun Metsänkävijät 2        SAMI VIRTA                2:35:07    1:09:52   80
168  286  OK Orion 2                   PETER ANDERSSON           2:35:07    1:15:36   24
170  250  Ockelbo OK                   FREDRIK PERSSON           2:35:08    1:20:07  -60
171  313  Västerviks OK/Ankarsrums OK  MATTIAS BRANTESTAD        2:35:09    1:20:16  -67
172  167  Väsby OK                     FREDRIK ENSTRÖM           2:35:10    1:10:48   65
173  143  Oppsal IF 1                  OLAV NEDRELID             2:35:12    1:12:59   49
174  168  IFK Enskede 1                PÄLLE HEDLUND             2:35:13    1:19:03  -22
175   94  OK Orient                    PEKKA VUOVINEN            2:35:14    1:19:43  -28
176   87  Nydalens SK 3                KNUT LANDSTAD             2:35:20    1:17:38  -21
177   46  Helsingin Suunnistajat 1     TUOMAS TALA               2:35:21    1:20:20  -67
178  173  Ronneby OK 2                 GUSTAV NÄSMAN             2:35:22    1:17:31  -15
179  223  OLC Kapreolo                 ANDREAS CURIGER           2:35:24    1:20:29  -73
180  148  OK Tranan                    MATIAS LARSSON            2:35:30    1:20:34  -73
181   91  IFK Göteborg 2               STEFAN LUND               2:35:43    1:19:40  -31
182  166  Främmestads IK               DANIELL ANDERSSON         2:35:44    1:20:16  -36
183  199  OK Rodhen 1                  PETER JOHANSSON           2:36:21    1:20:55  -39
184  109  Finspångs AIK 1              ERIK AXELSSON             2:36:31    1:17:06    4
185  282  Ylistaron Kilpa-Veljet       TOMI VARTIAMÄKI           2:36:32    1:16:43   19
186  262  Katrineholms OK              MATS FORSMAN              2:37:02    1:21:52  -62
187  152  OK Österåker                 TOBIAS SVENSSON           2:37:30    1:12:13   63
188   97  Bredaryds SOK 1              NIKLAS NILSSON            2:37:31    1:23:38  -98
189   55  Tumba-Mälarhöjdens OK 1      ULRIK ENGLUND             2:37:35    1:12:14   64
190   43  Västerås SOK 1               EDWARD PARO               2:37:37    1:22:31  -71
190   79  Modum O-lag                  LARS ENERHAUGEN           2:37:37    1:24:27  ***
192   53  OK Kolmården 1               ERIK ENGVALL              2:37:40    1:19:39  -24
193  171  Strängnäs-Malmby OL 2        RICKARD JOHANSSON         2:37:41    1:15:46   21
     357  OK Pan Århus 2               HENRIK MARKVARDSEN        BRUTT            171
195  180  Gävle OK 2                   JONAS JONASSON            2:37:42    1:15:54   17
195  295  Visborgs OK                  JONAS MATTHING            2:37:42    1:14:35   30
197  365  Haldens Skiklubb 2           BJAXEL GRAN               2:38:09    1:20:15  -31
198  163  Linköpings OK 2              JAN BÄCKSTRÖM             2:38:14    1:18:43   -6
199  240  Motala AIF OL                ANDERS BRUHN              2:38:19    1:26:21  ***
200  231  Rasti 88                     TIMO JAARINEN             2:38:20    1:12:48   56
201  160  Jönköpings OK/OK Berget      MARKU OLDREUS             2:38:24    1:19:12  -24
202  334  Leksands OK 3                MAGNUS PETTERSSON         2:38:27    1:18:21    4
203  189  OK Motala                    FREDRIK LINDELL           2:38:30    1:13:56   39
204  147  OK Kolmården 2               ULF EKELUND               2:38:32    1:19:04  -14
205  157  Uddevalla OK                 ANDERS GUSTAVSSON         2:39:59    1:13:29   63
206  278  OK Alferna/Laxå OK           PETER ARONSSON            2:40:54    1:17:21   20
207   26  Järfälla OK 1                DAVID HEDBERG             2:40:57    1:29:07  ***
208  192  OK Eken/Björkfors            JIMMY ERIKSSON            2:41:01    1:21:25   -9
209  299  OK Öst                       LARS JENSEN               2:41:09    1:19:33   -1
210  121  OK Triangeln                 PATRIK HELLBLOM           2:41:28    1:31:02  ***
210  277  DELTA 2                      RIKU ERONEN               2:41:28    1:26:23  -94
212  287  OK Enen 1                    HENRIK ÅHMAN              2:41:30    1:16:54   31
213  130  Oslo Studentenes IK          KJARTAN HAUGER            2:41:35    1:26:41  ***
214  188  LYNX 2                       VILLE SUNDBERG            2:41:47    1:06:48   89
215  258  Rånäs OK 2                   JAKOB NILSSON             2:42:19    1:27:11  -94
216  280  Lunds OK                     MALTE LENNERSTEDT         2:42:45    1:27:23  -74
217  264  Hästveda/OK Torfinn          HENRIK KIVIVUORI          2:42:51    1:23:37  -38
218  252  Odense OK                    MARTIN SÖGÅRD             2:42:57      55:49  123
219  224  Hämeenlinnan Suunnistajat 2  PEKKA KITTILÄ             2:43:03    1:23:16  -17
220  162  OK Tylöskog                  BO GUSTAVSSON             2:44:21    1:26:02  -45
221  161  Hagaby GoIF 2                SIMON NYSTRÖM             2:44:22    1:26:14  -52
222  112  Stora Tuna IK 2              CHRISTER NILSSON          2:45:17    1:12:42   65
223  336  Tjällmo-Godegårds OK         ÖRJAN PETTERSSON          2:47:36    1:29:18  -49
224  206  Säterbygdens OK              ANDREAS KRISTERSSON       2:47:37    1:25:39   -8
225  370  Sippurasti                   ANTTI KILJUNEN            2:47:42    1:32:32  ***
226  193  Östmarka OK 1                ARE KRISTIANSEN           2:48:00    1:13:08   74
226  350  Trosabygdens OK              PER SÖDERBERG             2:48:00    1:24:23    3
228  122  Fossum IF                    DAG AMUNDSEN              2:48:09    1:21:34   41
229  331  Gustavsbergs IF 2            TOBIAS ERIKSSON           2:48:23    1:28:36  -27
230  296  Långhundra IF                ANDERS OLANDER            2:48:29    1:28:54  -33
231  279  Järfälla OK 2                MARTIN BUCHT              2:48:52    1:19:25   45
232  265  Tierps SOK                   JOHAN NORDSTRÖM           2:49:00    1:26:53  -12
233  310  Väsby OK 2                   JERRY NYBERG              2:49:02    1:32:47  -80
233  328  Tibro AIK SOK/K3 IF          PETER JARL                2:49:02    1:23:46   16
235  141  Rehns BK                     PEDER KOCK                2:49:03    1:14:41   61
236  251  Sundbybergs IK 2             JESPER HEDBERG            2:49:08    1:25:15   -5
237  248  Lessebo OK/Kexholms SK       PER LINDSTRÖM             2:49:10    1:27:26  -27
238  103  Nyköpings OK                 PER ANDERSSON             2:50:19    1:21:05   36
239   42  Pargas IF                    MIIKA VENNELÄ             2:50:23    1:40:02  ***
240  304  OK Raseborg                  OLE AHLROTH               2:51:45    1:16:54   58
241  128  Rasti-Saimaa                 TONI TARKIAINEN           2:52:04    1:27:55   -6
242  136  IF Gular                     ROGER B HANSEN            2:52:08    1:27:30    2
243  191  Forsa OK                     MARCUS ENGLIN             2:52:10    1:27:40   -2
244  201  OK Kullingshof               ANDREAS JOHANSSON         2:52:12    1:26:50   10
245  218  Lahden Suunnistajat -37      JANNE VÄRNSTEDT           2:52:19    1:26:30   14
246  194  Raumar O-lag                 HARALD AAS                2:52:20    1:23:15   25
247  307  Joensuun Yliopiston Urh.     JUHA MINKKINEN            2:52:21    1:27:55   -7
248  176  Kalmar OK                    RASMUS WESTERGREN         2:52:23    1:30:38  -37
249  226  Maarian Mahti ry             MIIKKO ÄARI               2:52:30    1:37:25  ***
250  146  Gotlands Bro OK              KJELL NILSSON             2:53:13    1:14:30   67
251  178  Köping Kolsva OK             PER-OLOV SJÖSTRÖM         2:53:14    1:28:10   -5
252  184  OK Måsen                     PETER RASMUSSEN           2:53:17    1:38:14  ***
253  269  Rotebro IS                   PER HILLERBORG            2:53:18    1:27:49    2
254  368  Söders SOL 2                 KARL BJÖRKMAN             2:53:20    1:29:14  -21
255  142  OK Södertörn 1               LARS ANDERSSON            2:53:24    1:33:44  -55
256  151  Västerås SOK 2               TOMAS LUNDSTRÖM           2:53:25    1:29:43  -26
257  169  Rajamäen Rykmentti 2         MIKKO NISKANEN            2:53:27    1:24:15   16
257  209  Helsingin Suunnistajat 2     MATTI KIVIMÄKI            2:53:27    1:24:03   18
259  293  IF Sturla                    ESPEN HOFF                2:53:31    1:34:09  -75
260  232  IFK Enskede 2                PELLE BENGTSSON           2:53:32    1:18:41   38
261  204  OK 77 2                      KRISTIAN VON ESSEN        2:53:35    1:27:16    2
262  283  Östmarka OK 2                TOM BERGAN                2:53:40    1:27:16    3
263  359  OK Grip/Åkers IF             OLA ERIKSSON              2:53:42    1:20:13   26
264  150  Dalaportens OL 2             DAN HEDBLOM               2:53:55    1:28:06   -5
265  181  OK Kåre 2                    MATTIAS BÅÅTH             2:54:22    1:32:22  -48
266  213  Västerbergslagens OL 2       PER ERIKSSON              2:54:25    1:29:45  -21
267  125  Istrums Skidklubb            TONY GUSTAVSEN            2:55:15    1:16:15   54
268  317  Kjula-Standard OK            PONTUS ERIKSSON           2:55:17    1:31:09  -34
269  276  Täby OK 3                    PEO WALLÉN                2:55:21    1:24:37   11
270  321  Vallentuna/Össeby OL         ANDERS LUNDBERG           2:55:26    1:28:57   -3
271  374  Hestra IF 2                  ANDREAS HOLMQUIST         2:55:28    1:29:37  -10
272  256  Lerums SOK/FK Herkules       BJÖRN NORELL              2:55:43    1:21:27   23
273   95  Heming/Njård O-lag           LARS CHRISTIAN BRÅTEN     2:56:00    1:41:19  ***
274  236  Bromma-Vällingby SOK         JONATAN ALM               2:57:24    1:31:18  -12
275  215  Espoon Suunta 3              PANU HAARAMO              2:57:26    1:27:39    3
276  314  OK Denseln 2                 MATTIAS E PETTERSSON      2:59:22    1:24:18   31
277  124  Valbo/Årsunda/Österfärnebo   SVEN PERSSON              2:59:35    1:40:25  ***
278  290  Njurunda OK/Timrå SOK        ANDERS ÖSTBERG            2:59:45    1:34:26  -26
279  335  Ärla IF/OK Tor               MAGNUS HELLBERG           3:00:12    1:24:22   32
280  227  Tistedalen FL                ESPEN BERGSTRÖM           3:00:14    1:28:51    5
281  373  Frölunda OL                  ANDERS LAMM               3:00:27    1:34:05  -17
282  110  Eksjö SOK                    DANIEL KARLSSON           3:00:38    1:45:24  ***
283  235  Ringerike O-lag              GEIR ORDERUD              3:00:59    1:35:22  -26
284  338  Tullinge SK 3                JOHAN GUST                3:02:05    1:22:27   42
285  294  OK Ravinen 3                 HENRIK SANDSTRÖM          3:03:17    1:27:57   25
286  305  GoIF Tjalve                  TOMMY ERIKSSON            3:03:26    1:40:22  -62
287  179  Kungälvs OK                  BJÖRN JOHANSSON           3:04:44    1:25:57   31
288  302  Norbergs OK                  THOMAS GUSTAFSSON         3:05:16    1:22:40   45
289  245  Sarpsborg O-lag/Trösken IL   LARS ARNE BREKKÉN         3:05:21    1:38:57  -24
290  292  Söderhamn/Ljusne Ala/Bergvik SÖREN CALLEBERG           3:05:30    1:34:00   -4
291  361  Grue IL                      FRODE HJORT               3:05:34    1:40:16  -40
292  320  FK Göingarna 2               ANDERS HULTGREN           3:05:36    1:30:33   14
293  198  Sävedalens AIK 2             MIKAEL SVENSSON           3:05:38    1:34:54  -13
293  239  Enebybergs IF                PELLE CARLBERG            3:05:38    1:31:29    1
295  347  Indre Östfold OK 1           CLAES T. HERLAND          3:05:39    1:23:40   36
296  375  KFUM Örebro 3                TORBJÖRN JANSSON          3:05:46    1:29:03   16
297  266  OK Hällen 2                  GÖRAN KARLSSON            3:05:48    1:30:48    7
298  324  Kristiansand OK 2            JAN BLANDKJENN            3:05:52    1:26:54   22
299  315  OK Alehof 2                  BENGT JOHANSSON           3:05:55    1:33:09  -11
300  225  Skarpnäcks OL                ANDERS MANSÉN             3:06:08    1:36:21  -22
301  311  IFK Moras OK 2               BENGT ANDERSSON           3:06:12    1:27:23   18
302  319  Oppsal IF 2                  LARS KLYVE                3:06:23    1:31:14    6
303  362  Trollhättans SOK             JÖRGEN HALLÉN             3:06:56    1:29:13   12
304  270  IFK Lidingö SOK 3            HÅKAN NYBERG              3:07:00    1:47:33  ***
305  340  NTNUI 3                      THOMAS A OLSEN            3:07:01    1:32:56  -12
306  139  Sundsvalls OK 2              JOHAN AGÅS                3:07:06    1:35:57  -22
307  241  Matteus SI                   PETER BERGGREN            3:07:30    1:28:26   15
308  271  IFK Lidingö SOK 4            GUNNAR SVENSSON           3:07:41    1:41:56  -50
309  351  Berga SOK                    SAMUEL SVENSSON           3:08:21    1:33:26   -8
310  105  Norrköpings AIS              KJELL-ÅKE TRÄFF           3:08:28    1:34:00  -13
311  289  Ballerups OK                 KRISTIAN KERSGAARD        3:08:47    1:33:50   -9
312  349  Fredrikstad Skiklubb 2       PETTER SKEDSMO            3:08:57    1:39:29  -35
313  303  Västerås SOK 3               ERIK TORSSANDER           3:08:59    1:27:19   17
314  352  Haninge SOK 2                PATRIK JOHNSSON           3:10:20    1:28:50   15
315  208  Hyvinkään Rasti 2            JYRKI NIKKINEN            3:10:22    1:35:20  -10
316  372  OK Roslagen 3                PETER LINDBERG            3:11:22    1:40:33  -34
317  164  OK Gisle                     RICKARD ANDERSSON         3:14:37    1:18:46   34
317  263  IK Hakarpspojkarna 3         JOHN KARLSSON             3:14:37    1:19:02   32
319  219  Nydalens SK 4                TORSTEIN HOLE             3:14:39    1:31:57   15
320  343  NTNUI 6                      AASE HOKSRUD              3:14:47    1:55:33  ***
321  281  OK Södertörn 2               TORBJÖRN JOHANSSON        3:14:48    1:47:45  -51
322  175  Tullinge SK 2                JOAKIM LÖNNKVIST          3:15:55    1:46:47  -50
323  301  Eskilstunafors OL            MARTIN ÅKERLUND           3:16:12    1:36:54    0
324  323  Södertälje Orientering 4     TORGNY TORESSON           3:16:49    1:37:14    1
325  337  Reftele/Burseryd/OK Vi Vill  DANIEL STENBERG           3:17:17    1:42:03  -16
326  342  NTNUI 5                      MARTE RENAAS              3:17:41    1:40:42  -12
327  306  Turebergs IF                 ROLF LARSSON              3:18:05    1:47:01  -44
328  288  OK Enen 2                    ANDERS WESTERBERG         3:18:10    1:44:14  -37
329  316  Finspångs AIK / Hällestad    L G WALLENIUS             3:18:57    1:28:43   13
329  360  OK Norden/Sala OK            JÖRGEN HARTIKAINEN        3:18:57    1:42:13  -16
331  291  OK Skogshjortarna 2          ANDREAS IVARSSON          3:20:04    1:29:46   12
332  230  OK Älgen                     MATS LARSSON              3:20:11    1:40:53   -9
333  254  Farum - Tilsvide OK 3        CLAUS R LARSEN            3:20:14    1:35:29    5
334  346  NTNUI 9                      DAG JARLE AA              3:23:32    1:38:49    3
335  211  Umeå OK 2                    DANIEL BERNHARDSSON       3:23:54    2:09:13  ***
336  255  IF Thor 3                    MATS PETTERSSON           3:24:16    1:32:31    9
337  367  OK Älvsjö Örby               CONNY EKSTRAND            3:25:18    1:42:45   -5
338  353  IFK Göteborg 3               THOMAS PETTERSSON         3:28:33    1:42:05    1
339  249  Otaniemen Jyllääät           KARI SALONEN              3:29:14    1:36:19    7
340  247  Snättringe SK 2              BJÖRN LINDÉN              3:32:11    1:34:12   14
341  238  OS Sandhamn                  PER-JOHAN JOSEFSSON       3:32:15    1:34:21   12
342  355  Solna OK/Mälarö SOK          MATTIAS NORDLUND          3:32:16    1:54:30  -26
343  229  Skattkärrs IF                PÄR ERIC RONGE            3:32:37    1:35:32    9
344  242  SoIK Hellas 2                JAN DAHLIN                3:34:08    1:54:27  -17
345  327  Tumba-Mälarhöjdens OK 2      PATRIK ADEBRANT           3:39:13    1:23:07   13
346  300  Gagnefs OK                   DAN HÖRNELL               3:40:07    1:59:36  -18
347  297  Kongl. O-Teknologerna KTH    JOHAN NÄSLUND             3:40:15    1:24:23   10
348  344  NTNUI 7                      MARTIN LILLEALTERN        3:42:57    1:47:07    2
349  244  Korven Honka                 JARKKO KAPLAS             3:45:56    1:50:25   -1
350  356  Järla IF 2                   G GRANDIN                 3:48:01    2:01:26  -10
351  298  Länna IF                     STURE LARSSON             3:51:15    1:55:48   -4
352  272  Kalevan Rasti 2              PENTTI MIELONEN           3:56:14    2:13:14  -16
353  237  Raisu Lumous                 BERTIL HALSTED            3:56:50    1:35:03    6
354  345  NTNUI 8                      LARS PETTER ENDRESEN      4:00:31    2:17:49  -20
355  186  KFUM Örebro 2                JOHAN RYDBERG             4:00:33    1:30:02    6
356  203  Vattenfalls IF               ANDERS NISSAR             4:01:50    1:46:26    0
357  329  OK Rodhen 2                  ANDERS LARSSON            4:07:59    2:16:33  -13
358  267  Sigtuna OK                   JOHAN ASPLUND             4:12:05    1:44:11    2
359  341  NTNUI 4                      HANS-RICHARD BRATTBAKK    5:25:59    2:35:02    3
     261  Alfta Ösa/Edsbyn/Viksjöfors  STEFAN CARLSSON           DISK              3
     127  Pan-Kristianstad 2           JÖRGEN LJUNGBERG          DISK            ***
362  285  Dalaportens OL 3             MARTIN JOHANSSON          3:03:12    1:29:13  -70
     140  Umeå OK 1                    CLAS FRIES                DISK            -73
     312  Haerens Officersskole        MICHAEL L. CHRISTENSEN    DISK             -9





Uppdaterad : 1999-07-15 av Henrik Persson


10-MILA pages hosted by :

SIGMA