10-MILA10-MILA 1999


Youth / Ungdom : 1 2 3 4            
Legtimes :   2 3 4            
-
Ladies / Damer 1 2 3 4 5          
Legtimes :   2 3 4 5          
-
Men / Herrar leg : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Legtimes :   2 3 4 5 6 7 8 9 10


Results Men leg 3/ Herrar sträcka 3

HERR       Etappe:  3
 
  1   11  Södertälje Orientering 1     MATS SUNDBÜE              3:18:08    1:05:23    4
  2   38  IFK Hedemora OK 1            MAGNUS CEDERLÖF           3:18:13    1:05:33    2
  3    2  Leksands OK 1                JOHAN NORDLUND            3:18:16    1:05:44   -2
  4   56  OK Tisaren 1                 BJÖRN CARLSSON            3:18:17    1:05:39   -1
  5   29  Kangasala SK                 MIKKO TOIVONEN            3:18:18    1:05:44   -3
  6   39  Sundsvalls OK 1              ULRIK OLSSON              3:21:58    1:07:30    3
  7   21  Fredrikstad Skiklubb 1       LARS-OLE KLAVESTAD        3:22:02    1:07:31    3
  8   10  Turun Suunnistajat 1         PASI TÖLKKÖ               3:23:01    1:04:54   26
  9    6  IFK Göteborg 1               BJÖRN KRISTIANSSON        3:23:27    1:07:34   14
  9   24  LYNX 1                       HARRI POUTIAINEN          3:23:27    1:07:39   11
 11   23  Espoon Suunta 1              MARKUS KAUKONEN           3:23:33    1:05:36   19
 12   33  Tampeereen Pyrintö 1         SAMI TAKALUOMA            3:23:35    1:08:00    3
 13   82  Lapuan Virkiä                HARRI PAJULA              3:24:11    1:06:13   18
 13  118  OK Skogsfalken 1             FREDRIK SMEDBERG          3:24:11    1:08:19    8
 15  371  OK Roslagen 2                THOMAS KÄLLBERG           3:24:12    1:05:34   28
 16   65  Rajamäen Rykmentti 1         PETRI HARJAMÄKI           3:24:17    1:05:46   23
 17    9  OK Orion 1                   HENRIK BERLIN             3:25:08    1:10:46  -10
 18   17  OK Roslagen 1                JONAS EKLUND              3:25:31    1:06:59   22
 18   63  Sävedalens AIK 1             NICHLAS JOHANSSON         3:25:31    1:08:07    6
 20    1  Haldens Skiklubb 1           URS FLÜHMANN              3:25:34    1:07:36   11
 20   52  OK Hammaren 1                DANIEL MÄKINEN            3:25:34    1:10:06   -7
 20  117  Söders SOL 1                 CHRISTER IVARSSON         3:25:34    1:09:58   -4
 23   25  Hagaby GoIF 1                MÅRTEN FRENDELIUS         3:25:45    1:10:20  -12
 24   18  Hestra IF 1                  JAN HILDING               3:25:48    1:10:04   -6
 25    3  Angelniemen Ankkuri          RISTO KIVINEN             3:25:51    1:07:25   10
 25  205  FK Friskus-Varberg           MAGNUS JOHANSSON          3:25:51    1:10:15   -9
 27   19  Nydalens SK 1                ASLAK BLÅGESTAD           3:25:52    1:10:21  -13
 28   30  Paimon Rasti                 MARKUS LINDEQVIST         3:26:31    1:08:03    8
 29   40  Gävle OK 1                   LARS OHLSSON              3:26:40    1:06:15   20
 30   13  Baekkelagets Sportsklub 1    JÖRN SUNDBY               3:26:44    1:06:25   16
 31  131  Rasti-Kurikka                ESA KURKI                 3:26:53    1:09:01   -3
 32   45  Nydalens SK 2                TORE GRANHEIM             3:28:01    1:13:38  -24
 33   67  Turun Metsänkävijät 1        GIRTS VEGERIS             3:28:48    1:06:49   31
 34   15  Pan-Kristianstad 1           THOMAS WESTLUND           3:28:50    1:06:52   29
 35   51  Göteborg-Majorna OK 1        ANDERS AXENBORG           3:28:52    1:06:39   32
 36   14  Pohjantähti SK-Oulu 1        PANU HYVÖNEN              3:28:55    1:02:54   53
 37   59  Rastivarsat                  HEIKKI JOKINEN            3:28:57    1:04:57   36
 38   12  NTNUI 1                      ROLF MAURITZ PEDERSEN     3:29:07    1:10:37    0
 39   64  Farum - Tilsvide OK 1        Peter Cederberg           3:29:18    1:08:58    8
 40   78  Mikkelin Suunnistajat        VILLE MIHL                3:29:19    1:13:27  -19
 41   62  Vehkalahden Veikot           IIRO JÄÄSKELÄINEN         3:29:31    1:10:58    0
 42   37  Malungs OK/Skogsmårdarna     NIKLAS ERIKSSON           3:30:25    1:03:57   54
 43  308  Turun Suunnistajat 2         JANI TAMMINEN             3:30:27    1:08:52   17
 44  111  IFK Moras OK 1               ERIK SVENSSON             3:31:24    1:07:56   26
 45  100  SoIK Hellas 1                VIDAS ARMALIS             3:31:25    1:07:26   27
 46   81  Polska OL-landslaget         TUKASZ KOLASINSKI         3:31:36    1:17:19  -40
 47   27  OK Linné 1                   ANDERS BOSTRÖM            3:31:52    1:11:28    1
 48    8  Kalevan Rasti 1              MIKA TONDER               3:31:55    1:13:27  -12
 49    4  IFK Lidingö SOK 1            JONAS GIDING              3:31:57    1:10:01   13
 50  207  Hyvinkään Rasti 1            JANNE KARRI               3:32:00    1:13:00   -5
 51   31  Suunta 101                   JUHA NIVUKOSKI            3:32:15    1:14:20  -22
 52  123  Ulricehamns OK               MARTIN HJELSTRÖM          3:32:17    1:14:27  -25
 53   75  Hämeenlinnan Suunnistajat 1  TIMO SAVONEN              3:32:19    1:08:36   18
 54   69  Boxholm-Mjölby OL            PATRIK KLEIST             3:32:22    1:16:57  -43
 55   74  OK Pan Århus 1               EBBE NIELSEN              3:32:24    1:10:58    2
 56  126  Linköpings OK 1              PER MAGNUSSON             3:32:30    1:06:38   31
 57   98  OK Kåre 1                    NICLAS BOBERG             3:32:38    1:11:30   -2
 58   83  OK Denseln 1                 THOMAS PERSSON            3:32:44    1:14:09  -16
 59   54  IF Femman 1                  ERIK AIBAST               3:33:41    1:09:33   16
 60   80  OK Ravinen 2                 STAFFAN KJELLMAN          3:34:05    1:13:00   -6
 61   88  Storviks IF                  TOMAS EIER                3:35:30    1:14:50   -9
 62   70  Nybro OK                     VÅGE RINDSRIG             3:35:31    1:11:27   12
 63  268  Kokkolan Suunnistajat        MARKUS HIRVINEN           3:35:33    1:14:09   -7
 64   48  Täby OK 1                    MATS JOHANSSON            3:35:34    1:18:02  -39
 65  106  Västerbergslagens OL 1       PÄR HÖÖK                  3:35:38    1:08:04   44
 65  115  FK Göingarna 1               MAGNUS LARSSON            3:35:38    1:14:10   -6
 67   36  Tolered-Utby OL              MATHS CARLSSON            3:35:39    1:11:04   13
 67   61  Stora Tuna IK 1              NICLAS LÖWEGREN           3:35:39    1:09:51   17
 69   16  OK 77 1                      SAMI ISOHERRANEN          3:35:40    1:13:21   -1
 70   22  Ronneby OK 1                 MARCUS BÅTH               3:35:41    1:17:01  -26
 70  222  OK Waldburgisnacht           ROLI HÜRLIMANN            3:35:41    1:19:55  -51
 72   73  Härlövs IF                   MIKAEL PERSSON            3:36:02    1:15:31  -22
 73    7  OK Ravinen 1                 PER-ÅKE OLSSON            3:36:35    1:09:00   37
 73  149  Rasti E4                     HARRI MEHTO               3:36:35    1:09:56   29
 75  221  Eräpirkat Mänttä             PASI RAUKKO               3:36:36    1:10:13   18
 76  185  Saarijärven Pullistus        TIMO KULMALA              3:36:37    1:10:21   15
 77   77  KooVee Tampere               JARNO VIRTANEN            3:36:38    1:08:28   44
 78  196  IFK Umeå/Skellefteå OK       JAN JOHANSSON             3:36:39    1:08:49   35
 79   90  Rånäs OK 1                   ROINE ANDERSSON           3:36:44    1:14:41  -14
 80   34  IF Thor 1                    JONAS ANDERSSON           3:36:46    1:10:07   22
 81  113  KFUM Örebro 1                ANDERS LARSSON            3:36:50    1:09:19   26
 82   44  Ås IL                        IVAR MAALEN               3:36:51    1:15:47  -29
 83   93  Halmstad OK                  LARS DAVIDSSON            3:37:24    1:16:45  -32
 84   28  Ikaalisten Nouseva-Voima     PASI PIKKARAINEN          3:37:27    1:11:38    1
 85  154  Vänersborgs SK               STEFAN JONSSON            3:37:34    1:10:54   19
 86  172  IF Femman 2                  PONTUS FRED               3:37:53    1:20:17  -60
 87   85  MS Parma 1                   JONI KEMPPI               3:37:55    1:06:42   58
 88   20  Strängnäs-Malmby OL 1        GRANT BLUETT              3:37:58    1:09:58   28
 89   50  Tullinge SK 1                BJÖRN AXELSSON            3:38:07    1:08:08   42
 90  104  OK Tor                       KJELL HÄGGLUND            3:38:22    1:11:48    8
 91   84  Ärla IF                      STANLEY PETTERSSON        3:39:04    1:12:38    4
 92  259  Rasti-Jyry                   TOMMI SEITAJOKI           3:39:11    1:17:33  -31
 93  108  Grycksbo IF/Bjursås OK       JONAS BOSTRÖM             3:39:19    1:11:15   25
 94   35  OK Tyr 1                     SÖREN KINDLUND            3:40:04    1:14:19  -11
 95  135  Värend GN                    JOHN CARLSSON             3:40:07    1:14:05   -5
 96  119  Dalaportens OL 1             STEFAN NYBERG             3:40:19    1:08:18   60
 97  138  Göteborg-Majorna OK 2        MIKAEL BERGSTEDT          3:40:28    1:13:08    8
 98  114  Leksands OK 2                BENGT HAGLUND             3:40:30    1:14:14   -7
 99  166  Främmestads IK               BJÖRN ÖBERG               3:41:24    1:05:40   83
100   49  IK Hakarpspojkarna 1         KRISTIAN PALM             3:41:26    1:06:43   59
101   41  OK Alehof 1                  ANDERS JOHANSSON          3:41:27    1:11:05   39
102  107  Södertälje Orientering 2     ANDERS LINDKVIST          3:41:30    1:06:46   58
103  220  Pohjantähti SK-Oulu 2        JARKKO ALANISSI           3:41:31    1:16:45  -21
104   68  Sandnes IL                   STEIN ARNE OLSEN          3:41:33    1:13:33   12
105  102  Asker Skiklubb               VIDAR STRAND              3:41:38    1:11:24   31
106   66  Kristiansand OK 1            JON BJÖRGUM               3:41:49    1:14:12    5
107  159  IF Hagen                     LARS HOLMBERG             3:41:57    1:15:22   -8
108  257  Falköping/Gudhem/Albion      THOMAS GUSTAVSSON         3:42:11    1:11:55   29
109   86  OK Skogshjortarna 1          ERIK AAMOT                3:42:13    1:15:50  -16
110  120  Östersunds OK                ULF LINDQUIST             3:42:17    1:24:17  -77
111   58  IK Hakarpspojkarna 2         BENGT ANDERSSON           3:42:20    1:11:54   32
112  233  OK Skogsfalken 2             OLOF NILSSON              3:42:26    1:11:11   34
113   99  OK Skogsströvarna            STEFAN THELLESÉN          3:42:27    1:12:16   21
114  286  OK Orion 2                   MATTIAS GRAHN             3:42:36    1:07:29   54
115  137  Hjärnarps GIF                ULF JOHANSSON             3:42:47    1:10:50   36
116   57  OK Djerf/Degerfors OK        HENRIK LINDBLAD           3:43:05    1:17:13  -29
117   60  Espoon Suunta 2              REIJO ANTTILA             3:43:26    1:15:05    7
118  134  Kovlands IF                  MARCUS ERIKSSON           3:45:02    1:17:16   -6
119   96  IFK Lidingö SOK 2            PER SPIK                  3:45:21    1:16:22    7
120  187  Lillomarka OL                LASSE NILSEN              3:45:25    1:23:58  -62
121  170  Växjö OK                     MAAGNUS MÅNSSON           3:45:36    1:13:43   28
122  216  OK Dacke                     MAGNUS PERSSON            3:45:38    1:14:19   25
123   32  Gustavsbergs IF 1            MATTIAS NORDIN            3:45:40    1:15:19   16
124    5  DELTA 1                      JARI LAITAMÄKI            3:45:44    1:10:51   40
125  246  Snättringe SK 1              TOMAS HJORT               3:46:06    1:21:43  -47
125  354  Vittjärvs IK                 FREDRIK ENGSTRÖM          3:46:06    1:21:42  -46
127   97  Bredaryds SOK 1              ISAK BERGMAN              3:46:24    1:08:53   61
128   26  Järfälla OK 1                PATRIC JANSSON            3:46:39    1:05:42   79
129   94  OK Orient                    KENNETH AHLQUIST          3:46:41    1:11:27   46
130  148  OK Tranan                    KENNETH JOHANSSON         3:46:45    1:11:15   50
131  243  Baekkelagets Sportsklub 2    KAI HILO                  3:46:50    1:21:01  -46
132  253  Farum - Tilsvide OK 2        JESPER JENSEN             3:46:51    1:16:19   12
133  212  Turun Metsänkävijät 2        JUSSI TOKOLA              3:46:52    1:11:45   35
134   71  Kils OK                      LARS HOLMGÅRD             3:46:57    1:16:44    1
135  260  MS Parma 2                   KAJ SAARINEN              3:47:02    1:16:43    3
136   72  Hauhon Sisu                  ATTTU KOSKINEN            3:47:03    1:19:31  -28
137   76  OK Tyr 2                     ANDERS NORDALM            3:47:21    1:17:28   -9
138  129  Järla IF 1                   MATTIAS CLASSON           3:47:26    1:20:48  -37
139   91  IFK Göteborg 2               PETER ASP                 3:47:28    1:11:45   42
140  145  NTNUI 2                      MAGNUS SOLBJÖRG           3:47:31    1:19:14  -17
141  275  SOK Viljan                   MELKER PETTERSSON         3:47:33    1:17:11   -1
142  228  OK Kontinent/OK Kompassen    PER OLSSON                3:47:36    1:17:27   -9
143  174  Skogslöparna                 OLLE TYRLAND              3:47:50    1:19:52  -28
144  214  IFK Hedemora OK 2            ROLAND JOSEFSSON          3:47:57    1:18:58  -18
145   53  OK Kolmården 1               MAGNUS PERSSON            3:48:20    1:10:40   47
146  183  Södertälje Orientering 3     MIKAEL TJERNBERG          3:50:58    1:20:34   -4
147  325  OK Tisaren 2                 MAGNUS HALLBLOM           3:51:02    1:16:09   17
148  202  Kolding OK                   KENNETH SKAUG             3:51:05    1:26:29  -67
149  182  Täby OK 2                    LARS RÖNNOLS              3:51:08    1:19:14    1
150  326  Friskus/Löftan/Nacke         MAGNUS HANSSON            3:51:33    1:29:25  -84
151  366  Falkenbergs OK               MARCUS OLSSON             3:52:09    1:25:38  -54
152   87  Nydalens SK 3                TORE BREDALEN             3:52:48    1:17:28   24
153   92  OK Hällen 1                  MIKAEL SÖDERHOLM          3:52:53    1:24:57  -39
154  240  Motala AIF OL                THOMAS SVENSSON           3:52:54    1:14:35   45
155  132  Sundbybergs IK 1             MAGNUS SÖDERVALL          3:52:58    1:28:44  -79
155  152  OK Österåker                 HÅKAN DAHLBÄCK            3:52:58    1:15:28   32
157   47  IL Tyrving                   HENNING SPJELKAVIK        3:52:59    1:23:06  -29
158  332  OK Vilse 87                  JOHAN SVENSSON            3:53:41    1:18:38    9
159  116  OK Nolaskogsarna             JÖRGEN WESTMAN            3:53:44    1:21:42   -2
160   79  Modum O-lag                  BJÖRN NAESS               3:54:44    1:17:07   30
161   43  Västerås SOK 1               ROBERT PALM               3:55:04    1:17:27   29
162  369  Mariestads FK                ANDERS HÖIJE              3:55:58    1:24:39  -15
163  157  Uddevalla OK                 MATTIAS JOHANSSON         3:56:02    1:16:03   42
164  250  Ockelbo OK                   ANDREAS ALNEBERG          3:56:08    1:21:00    6
165  330  Helsingborgs SOK             MAGNUS PETERSEN           3:56:14    1:28:05  -46
166  210  Tampeereen Pyrintö 2         MIKKO KOIVISTO            3:56:17    1:28:08  -47
167   46  Helsingin Suunnistajat 1     KARI SALO                 3:56:20    1:20:59   10
168  144  Rastikarhut                  TAPIO JAKOBSSON           3:57:04    1:25:06  -16
169  147  OK Kolmården 2               FREDRIK JOHANSSON         3:57:09    1:18:37   35
170  318  OK Klemmingen                MATS ÅHMAN                3:57:14    1:22:27   -8
171  333  IF Åland                     DANIEL BLOMSTER           3:57:21    1:27:23  -41
172  173  Ronneby OK 2                 MAGNUS LARSSON            3:58:37    1:23:15    6
173  223  OLC Kapreolo                 PASCAL VIESER             3:58:53    1:23:29    6
174  167  Väsby OK                     JONAS LINDELL             3:59:06    1:23:56   -2
175  160  Jönköpings OK/OK Berget      BJÖRN NILSSON             3:59:13    1:20:49   26
176  197  OK Njudung                   ANDREAS ENGLUND           3:59:55    1:25:11  -16
177  158  FK Finn Ljungby              MARCUS ERICSSON           3:59:58    1:33:22  -77
177  200  IF Sibbo-Vargarna            MARKUS STÅHL              3:59:58    1:29:51  -45
179  130  Oslo Studentenes IK          ROY KRISTIANSEN           4:00:01    1:18:26   34
180   89  IF Thor 2                    MATIAS BOMAN              4:00:07    1:37:45  ***
181  143  Oppsal IF 1                  JAN KARL ANDERSEN         4:00:08    1:24:56   -8
182  121  OK Triangeln                 ULF JANSSON               4:00:10    1:18:42   28
183  109  Finspångs AIK 1              HENRIK GÖHL               4:00:15    1:23:44    1
184  365  Haldens Skiklubb 2           ROLAND MEISTER            4:00:19    1:22:10   13
185  363  OK Milan                     ANDERS LARSSON            4:00:20    1:25:18  -19
186  101  Haninge SOK 1                P-O IVARSSON              4:00:21    1:31:58  -61
187  153  OK Linné 2                   PETER GÖNCZI              4:00:26    1:25:36  -24
     357  OK Pan Århus 2               KENT LODBERG              BRUTT              5
189  155  OK Hammaren 2                ROBERT PETTERSSON         4:00:36    1:28:38  -37
190  295  Visborgs OK                  NIKLAS ALVAEUS            4:00:37    1:22:55    5
191  217  OK Älme                      JOHAN ERICSSON            4:01:52    1:34:31  -85
192   42  Pargas IF                    JARKKO LAINE              4:02:44    1:12:21   47
193  161  Hagaby GoIF 2                OLLE OLOFSSON             4:03:57    1:19:35   28
193  224  Hämeenlinnan Suunnistajat 2  JARI ERKKILÄ              4:03:57    1:20:54   26
195  264  Hästveda/OK Torfinn          INGEMAR MAGNUSSON         4:04:20    1:21:29   22
196  169  Rajamäen Rykmentti 2         MIKKO SALONEN             4:05:30    1:12:03   61
197   55  Tumba-Mälarhöjdens OK 1      JOHAN FROS                4:05:32    1:27:57   -8
198  262  Katrineholms OK              STEFAN ALÄNG              4:05:37    1:28:35  -12
199  192  OK Eken/Björkfors            MAGNUS JOHANSSON          4:05:53    1:24:52    9
200  162  OK Tylöskog                  JONAS KARLSSON            4:06:01    1:21:40   20
201  206  Säterbygdens OK              ANDERS WESTBERG           4:06:07    1:18:30   23
202  252  Odense OK                    JENS ERIK MORTENSEN       4:06:11    1:23:14   16
203  188  LYNX 2                       JUKKA SARAMÄKI            4:06:13    1:24:26   11
203  307  Joensuun Yliopiston Urh.     SIMO JUVASTE              4:06:13    1:13:52   44
205  189  OK Motala                    PATRIK MARTINSSON         4:06:14    1:27:44   -2
205  370  Sippurasti                   PASI AUTIO                4:06:14    1:18:32   20
207  226  Maarian Mahti ry             RAMI LAAKSONEN            4:06:17    1:13:47   42
208  190  Sölleröd OK                  MIKKEL DAM                4:06:23    1:42:04  ***
209  282  Ylistaron Kilpa-Veljet       AKI PERÄMÄKI              4:06:30    1:29:58  -24
210  177  OK Skogsstjärnan             ERIK ADOLFSSON            4:07:01    1:32:27  -52
211  136  IF Gular                     RUNE NYGAARD              4:08:05    1:15:57   31
212  280  Lunds OK                     BEN SCHULTZ               4:08:06    1:25:21    4
213  277  DELTA 2                      JUHA LIUKKONEN            4:08:15    1:26:47   -3
214  331  Gustavsbergs IF 2            BJÖRN NORDIN              4:08:17    1:19:54   15
215   95  Heming/Njård O-lag           JON SIGURD HANSEN KJENSE  4:09:35    1:13:35   58
216  151  Västerås SOK 2               JONAS ZETTERQVIST         4:09:45    1:16:20   40
217  287  OK Enen 1                    ANDERS BENNITZ            4:10:55    1:29:25   -5
218  142  OK Södertörn 1               JOHAN EKLÖV               4:10:57    1:17:33   37
219  122  Fossum IF                    DAG STRISLAND             4:11:03    1:22:54    9
220  181  OK Kåre 2                    ANDERS RAMQVIST           4:11:06    1:16:44   45
221  178  Köping Kolsva OK             PER ANDERSSON             4:11:08    1:17:54   30
222  313  Västerviks OK/Ankarsrums OK  MICHAEL HERTIN            4:11:18    1:36:09  -51
223  176  Kalmar OK                    PATRIK LEICKT             4:11:23    1:19:00   25
223  199  OK Rodhen 1                  GÖRAN ANDERSSON           4:11:23    1:35:02  -40
225  293  IF Sturla                    HÅVARD HALVORSEN          4:11:24    1:17:53   34
226  193  Östmarka OK 1                TORE SAGVOLDEN            4:11:33    1:23:33    0
227  103  Nyköpings OK                 JONNY BERGMAN             4:11:35    1:21:16   11
228  150  Dalaportens OL 2             ANDERS SILVEMARK          4:11:42    1:17:47   36
229  112  Stora Tuna IK 2              JONAS OLSSON              4:11:46    1:26:29   -7
230  163  Linköpings OK 2              HENRIK ERIKSSON           4:11:51    1:33:37  -32
231  334  Leksands OK 3                ÅKE BOLANDER              4:11:57    1:33:30  -29
232  273  Skogsluffarnas OK            JOHNNY LINDHOLM           4:12:02    1:40:02  -77
233  156  Sandefjord OK/OTO            ROAR FJELDBO              4:13:25    1:41:27  -81
234  336  Tjällmo-Godegårds OK         ERIK KARLSSON             4:13:35    1:25:59  -11
235  279  Järfälla OK 2                MATS LUNDBÄCK             4:13:47    1:24:55   -4
236  213  Västerbergslagens OL 2       MAGNUS LINDSTRÖM          4:14:21    1:19:56   30
237  110  Eksjö SOK                    PATRIK NILSSON            4:14:31    1:13:53   45
238  141  Rehns BK                     ERIK ENGSTRAND            4:14:36    1:25:33   -3
239  184  OK Måsen                     JAN SUNDBÜE               4:16:28    1:23:11   13
240  278  OK Alferna/Laxå OK           PER-ERIC KARLSSON         4:16:44    1:35:50  -34
241  191  Forsa OK                     MIKAEL WILHELMSSON        4:19:31    1:27:21    2
241  204  OK 77 2                      TOMI ERTOVAARA            4:19:31    1:25:56   20
243  218  Lahden Suunnistajat -37      JUHA HIRVONEN             4:19:33    1:27:14    2
244  265  Tierps SOK                   HENRIK ANDERSSON          4:19:34    1:30:34  -12
245  231  Rasti 88                     MARKKU LOOKSONEN          4:19:35    1:41:15  -45
246  180  Gävle OK 2                   MARKUS MARTINELLE         4:19:37    1:41:55  -51
246  194  Raumar O-lag                 GEIR ÖIEN                 4:19:37    1:27:17    0
248  146  Gotlands Bro OK              MAX SAMUELSSON            4:19:58    1:26:45    2
249  227  Tistedalen FL                BENT JOAR WANG            4:20:28    1:20:14   31
250  248  Lessebo OK/Kexholms SK       HANS JENSEN               4:20:38    1:31:28  -13
251  299  OK Öst                       MORTEN EBBENSGAARD        4:21:12    1:40:03  -42
252  201  OK Kullingshof               GÖRAN FRISK               4:21:28    1:29:16   -8
253  125  Istrums Skidklubb            JIMMY FRIBERG             4:21:32    1:26:17   14
254  171  Strängnäs-Malmby OL 2        MARTIN GUSTAVSSON         4:21:33    1:43:52  -61
255  374  Hestra IF 2                  STEFAN GRAAD              4:21:34    1:26:06   16
256  317  Kjula-Standard OK            BENGT-ARNE FRANKSSON      4:21:38    1:26:21   12
257  165  Kristinehamns OK             FREDRIK SVAHN             4:21:39    1:53:23  ***
258  269  Rotebro IS                   LARS GERHARDSSON          4:21:42    1:28:24   -5
259  350  Trosabygdens OK              ERIK HEDLUND              4:22:53    1:34:53  -33
260  310  Väsby OK 2                   JOHAN CARLENSTAM          4:23:11    1:34:09  -27
261  328  Tibro AIK SOK/K3 IF          TORBJÖRN LÖFVING          4:23:30    1:34:28  -28
262  338  Tullinge SK 3                LEIF TYNONG               4:24:11    1:22:06   22
263  296  Långhundra IF                LENNART MALMBERG          4:26:01    1:37:32  -33
264  256  Lerums SOK/FK Herkules       YNGVE NORELL              4:26:03    1:30:20    8
265  276  Täby OK 3                    STEFAN ANDERSSON          4:26:09    1:30:48    4
266  373  Frölunda OL                  STEFAN MÅRTENSSON         4:26:18    1:25:51   15
267  375  KFUM Örebro 3                PER HÅSTLUND              4:27:30    1:21:44   29
268  340  NTNUI 3                      HÅKON TANGEN              4:27:32    1:20:31   37
269  124  Valbo/Årsunda/Österfärnebo   THOMAS CARLSSON           4:27:38    1:28:03    8
270  105  Norrköpings AIS              ROGER ENGMAN              4:27:40    1:19:12   40
271  209  Helsingin Suunnistajat 2     KARI VIIRTO               4:27:56    1:34:29  -14
272  179  Kungälvs OK                  ANDERS HERMANSSON         4:28:16    1:23:32   15
273  236  Bromma-Vällingby SOK         RASMUS LINDBERG           4:28:44    1:31:20    1
274  290  Njurunda OK/Timrå SOK        DANIEL ANDERSSON          4:28:45    1:29:00    4
275  245  Sarpsborg O-lag/Trösken IL   ÖYSTEIN JENSEN            4:28:57    1:23:36   14
276  258  Rånäs OK 2                   FREDRIK BERGGREN          4:29:00    1:46:41  -61
277  305  GoIF Tjalve                  DAN BOSK                  4:29:24    1:25:58    9
278  321  Vallentuna/Össeby OL         TORKEL BERGKVIST          4:29:27    1:34:01   -8
279  139  Sundsvalls OK 2              NIKLAS GRAHN              4:30:39    1:23:33   27
280  315  OK Alehof 2                  ANDERS NILSSON            4:30:45    1:24:50   19
281  225  Skarpnäcks OL                JÖRGEN BATZ               4:31:27    1:25:19   19
282  324  Kristiansand OK 2            PETER HALVORSEN           4:31:28    1:25:36   16
283  266  OK Hällen 2                  MAGNUS ANDERSSON          4:31:33    1:25:45   14
284  270  IFK Lidingö SOK 3            JOHAN BJURLING            4:31:36    1:24:36   20
285  368  Söders SOL 2                 TOMAS WARENIUS            4:31:39    1:38:19  -31
286  198  Sävedalens AIK 2             ANDERS HÖIBY              4:31:41    1:26:03    7
287  319  Oppsal IF 2                  MARTIN LANGAAS            4:33:15    1:26:52   15
288  304  OK Raseborg                  JÖRGEN NYMAN              4:33:17    1:41:32  -48
289  251  Sundbybergs IK 2             LARS HAGROT               4:34:48    1:45:40  -53
290  239  Enebybergs IF                MICKE GUSTAFSSON          4:35:21    1:29:43    3
291  320  FK Göingarna 2               MAGNUS RUNVIK             4:35:25    1:29:49    1
292  302  Norbergs OK                  MATS ANDERSSON            4:35:28    1:30:12   -4
293  294  OK Ravinen 3                 JONAS ARVIDSSON           4:38:37    1:35:20   -8
294  289  Ballerups OK                 MORTEN PLOUG              4:38:40    1:29:53   17
295  362  Trollhättans SOK             PER BENGTSSON             4:38:41    1:31:45    8
296  314  OK Denseln 2                 FREDRIK KAMPE             4:38:47    1:39:25  -20
297  235  Ringerike O-lag              FRODE LÖSET               4:38:48    1:37:49  -14
297  347  Indre Östfold OK 1           ERIK UNAAS                4:38:48    1:33:09   -2
299  168  IFK Enskede 1                PER JANSSON               4:38:49    2:03:36  ***
300  271  IFK Lidingö SOK 4            SVEN-ÅKE EMANUELSSON      4:38:58    1:31:17    8
301  311  IFK Moras OK 2               LARS AMBROSIUSSON         4:39:32    1:33:20    0
302  208  Hyvinkään Rasti 2            KIMMO NIEMI               4:40:11    1:29:49   13
303  372  OK Roslagen 3                MATS LUNDMAN              4:40:13    1:28:51   13
304  263  IK Hakarpspojkarna 3         JON PETERSSON             4:40:16    1:25:39   13
305  281  OK Södertörn 2               MARTIN SIGRAD             4:40:20    1:25:32   16
306  241  Matteus SI                   MARCUS ANDERSSON          4:40:29    1:32:59    1
307  359  OK Grip/Åkers IF             JÖRGEN EKBLOM             4:41:25    1:47:43  -44
308  351  Berga SOK                    PETER SVENSSON            4:41:47    1:33:26    1
309  303  Västerås SOK 3               MAGNUS HÖIJER             4:41:48    1:32:49    4
310  164  OK Gisle                     HENRIK KLASSON            4:41:50    1:27:13    7
310  335  Ärla IF/OK Tor               KARL JOHAN ALMEREN        4:41:50    1:41:38  -31
312  292  Söderhamn/Ljusne Ala/Bergvik STEFAN NORDMARK           4:44:29    1:38:59  -22
313  288  OK Enen 2                    MATS BÄCKSTRÖM            4:46:16    1:28:06   15
314  175  Tullinge SK 2                JONAS LINDHOLM            4:51:11    1:35:16    8
315  352  Haninge SOK 2                JAN ESKILSSON             4:53:10    1:42:50   -1
316  128  Rasti-Saimaa                 TOPI SUOMALAINEN          4:54:00    2:01:56  -75
317  255  IF Thor 3                    JOHANNES BORGEHAMMAR      4:55:24    1:31:08   19
318  211  Umeå OK 2                    PÄR MAGNUS JOHANSSON      4:55:26    1:31:32   17
319  291  OK Skogshjortarna 2          DAVID EBERLÉN             4:57:00    1:36:56   12
320  219  Nydalens SK 4                EVEN A PETTERSEN          4:57:05    1:42:26   -1
321  343  NTNUI 6                      LARS KROGSTIE             4:59:14    1:44:27   -1
322  337  Reftele/Burseryd/OK Vi Vill  ANDERS SJÖBERG            5:00:47    1:43:30    3
323  301  Eskilstunafors OL            HANS LEVIN                5:00:56    1:44:44    0
324  316  Finspångs AIK / Hällestad    MATS NILSSON              5:00:59    1:42:02    5
325  254  Farum - Tilsvide OK 3        JÖRGEN KIRKEBY            5:01:28    1:41:14    8
326  300  Gagnefs OK                   JONAS KÄLLMING            5:01:36    1:21:29   20
327  349  Fredrikstad Skiklubb 2       HANS CHR. FALKENBERG OLS  5:02:40    1:53:43  -15
328  215  Espoon Suunta 3              ESA HAARAMO               5:03:03    2:05:37  -53
329  306  Turebergs IF                 ULF MAGNUSSON             5:05:43    1:47:38   -2
330  229  Skattkärrs IF                STEFAN WENNBERG           5:06:47    1:34:10   13
331  230  OK Älgen                     MIKAEL TALLBERG           5:06:56    1:46:45    1
332  367  OK Älvsjö Örby               MATS ZACHRISSON           5:09:56    1:44:38    5
333  232  IFK Enskede 2                JONATAN LINDELL           5:13:40    2:20:08  -73
334  323  Södertälje Orientering 4     STEFAN PERSSON            5:15:41    1:58:52  -10
335  238  OS Sandhamn                  ANDERS SAHLEN             5:16:12    1:43:57    6
336  360  OK Norden/Sala OK            TONY HANOLD               5:18:35    1:59:38   -7
337  247  Snättringe SK 2              LARS-OLOV ERIKSSON        5:21:06    1:48:55    3
338  355  Solna OK/Mälarö SOK          HÅKAN SJUNNESTRAND        5:21:20    1:49:04    4
339  244  Korven Honka                 LASSE SOIKKELI            5:29:30    1:43:34   10
340  242  SoIK Hellas 2                STEFAN SEO                5:32:09    1:58:01    4
341  203  Vattenfalls IF               MATZ TAPPER               5:38:08    1:36:18   15
342  297  Kongl. O-Teknologerna KTH    ANDERS SVENSSON           5:41:01    2:00:46    5
343  186  KFUM Örebro 2                TOMAS LARSSON             5:41:35    1:41:02   12
344  361  Grue IL                      BJÖRN BERGSLÖKKEN         5:43:44    2:38:10  -53
345  346  NTNUI 9                      THERESE SYLJUÅSEN         5:48:00    2:24:28  -11
346  327  Tumba-Mälarhöjdens OK 2      KRISTER ERIKSSON          5:48:49    2:09:36   -1
347  249  Otaniemen Jyllääät           JORMA HARTIMO             5:58:13    2:28:59   -8
348  329  OK Rodhen 2                  MAGNUS NYBERG             5:59:58    1:51:59    9
349  272  Kalevan Rasti 2              PEKKA TUVUNEN             6:12:09    2:15:55    3
350  356  Järla IF 2                   J GLANSHED                6:19:24    2:31:23    0
351  237  Raisu Lumous                 OLAF HALSTED              6:19:30    2:22:40    2
352  267  Sigtuna OK                   ROLAND AHL                6:21:23    2:09:18    6
353  345  NTNUI 8                      KRISTIAN BERNHARD NILSEN  6:49:13    2:48:42    1
354  341  NTNUI 4                      AMUND BEITNES             7:27:49    2:01:50    5
355  342  NTNUI 5                      MATTIAS ERICSSON          7:34:43    4:17:02  -29
     261  Alfta Ösa/Edsbyn/Viksjöfors  STEFAN HEDLUND            DISK              4
     127  Pan-Kristianstad 2           NIKLAS JÖNSSON            DISK              4
358  283  Östmarka OK 2                HELGE BAKKEHÖI            4:05:50    1:12:10  -96
     140  Umeå OK 1                    BJÖRN RYDVALL             DISK              4
360  344  NTNUI 7                      ÖYVIND SÖRBÖL             6:31:27    2:48:30  -12
     312  Haerens Officersskole        LARS FOGTMANN             DISK              3





Uppdaterad : 1999-07-15 av Henrik Persson


10-MILA pages hosted by :

SIGMA