10-MILA10-MILA 1999


Youth / Ungdom : 1 2 3 4            
Legtimes :   2 3 4            
-
Ladies / Damer 1 2 3 4 5          
Legtimes :   2 3 4 5          
-
Men / Herrar leg : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Legtimes :   2 3 4 5 6 7 8 9 10


Results Men leg 5 / Herrar sträcka 5

HERR       Etappe:  5
 
  1    3  Angelniemen Ankkuri          JUSSI PAGANUS             5:39:42      42:49    1
  1   29  Kangasala SK                 PANU TEITTINEN            5:39:42      41:23    8
  3   65  Rajamäen Rykmentti 1         VESA PIRINEN              5:39:54      41:39    5
  4    9  OK Orion 1                   ANDERS HÅKANSSON          5:40:17      42:23    3
  5   23  Espoon Suunta 1              VILLE KOPONEN             5:40:49      43:23    1
  6   13  Baekkelagets Sportsklub 1    TRULS VESLUM              5:42:36      41:36    7
  7   19  Nydalens SK 1                KIM F HANSEN              5:42:39      41:44    3
  7   63  Sävedalens AIK 1             PETER NORDGREN            5:42:39      41:36    7
  9  205  FK Friskus-Varberg           MIKAEL OLOFSSON           5:42:43      45:50   -7
 10    6  IFK Göteborg 1               TORD HEDERSKOG            5:42:44      46:14   -9
 11    2  Leksands OK 1                KALLE DALIN               5:45:15      40:33   15
 12   14  Pohjantähti SK-Oulu 1        MARKO VAPA                5:45:18      40:38   13
 13   24  LYNX 1                       TOM ASKLÖF                5:45:20      48:27  -11
 14  371  OK Roslagen 2                TOMMY LINDBERG            5:45:25      42:25    2
 15   18  Hestra IF 1                  PETER GRAHN               5:45:30      44:31   -3
 16  117  Söders SOL 1                 PÄR SVENSSON              5:45:36      44:41   -6
 17   67  Turun Metsänkävijät 1        MIKKO TANSKA              5:46:35      43:16    2
 18   82  Lapuan Virkiä                MIKKO PERÄLÄ              5:46:40      49:46  -13
 19   33  Tampeereen Pyrintö 1         SEVERI EEROLA             5:47:29      42:44    8
 20  131  Rasti-Kurikka                TEEMU HAUHIA              5:47:31      41:49   17
 21   10  Turun Suunnistajat 1         TIMO TORPO                5:47:32      41:29   20
 22   17  OK Roslagen 1                JENS ANDERSSON            5:47:34      44:27   -5
 22   59  Rastivarsat                  KRISTIAN LEPPÄNEN         5:47:34      41:49   17
 24   51  Göteborg-Majorna OK 1        SÖREN STURESSON           5:47:36      42:02   12
 25    1  Haldens Skiklubb 1           TORGEIR SNILSBERG         5:47:40      46:35  -10
 26   52  OK Hammaren 1                FREDRIK MÄKINEN           5:47:49      44:14   -4
 27   40  Gävle OK 1                   RICHARD HEJDENBERG        5:48:05      42:04   13
 28  100  SoIK Hellas 1                PETER BERGLUND            5:48:08      42:53    3
 29   54  IF Femman 1                  ANDERS HJERPE             5:51:24      42:19   15
 30   45  Nydalens SK 2                JAPPE HJELSETH            5:51:40      47:03   -6
 31   31  Suunta 101                   HEIKKI NOUSIAINEN         5:51:41      42:28   20
 32    4  IFK Lidingö SOK 1            ANDERS TORBRÅTEN          5:51:53      42:39   20
 33  118  OK Skogsfalken 1             JENS NILSSON              5:52:23      48:55  -13
 34   11  Södertälje Orientering 1     MAGNUS GRAHN              5:52:25      47:06   -2
 35   21  Fredrikstad Skiklubb 1       TOM ARILD KARLSEN         5:52:28      46:46    2
 35   39  Sundsvalls OK 1              TOMAS JOHANSSON           5:52:28      49:17  -17
 37   30  Paimon Rasti                 JANNE TRANBERG            5:54:26      49:02   -3
 38   27  OK Linné 1                   ANDREAS HJERTSSON         5:54:27      45:15   12
 39   73  Härlövs IF                   ULF ÅKESSON               5:54:36      49:23   -9
 39   75  Hämeenlinnan Suunnistajat 1  MIKA TERNOLA              5:54:36      45:30    7
 41   81  Polska OL-landslaget         ANDRZEJ OLECH             5:54:44      49:34  -12
 42   49  IK Hakarpspojkarna 1         KLAS KARLSSON             5:56:14      40:38   29
 43  123  Ulricehamns OK               JOHAN PALMÉR              5:56:43      47:38    1
 44   15  Pan-Kristianstad 1           PER ÅKE NILSSON           5:56:47      51:24  -11
 45   85  MS Parma 1                   PEKKA LAPILA              5:56:48      41:13   23
 46   83  OK Denseln 1                 JAN BERGGREN              5:56:52      47:48   -3
 47   48  Täby OK 1                    STEFAN PERSSON            5:57:12      43:07   14
 48   88  Storviks IF                  JOHAN FORSSLUND           5:57:19      43:06   16
 49   12  NTNUI 1                      ENDRE STOKSETH            5:57:22      42:58   17
 50   70  Nybro OK                     MICHAEL ADAMSSON          5:58:51      45:05    9
 51    8  Kalevan Rasti 1              KIMMO LILJESTRÖM          5:59:03      49:05    3
 51   74  OK Pan Århus 1               SÖREN MAARUP              5:59:03      53:55  -23
 53    7  OK Ravinen 1                 PETER ALBREKTSSON         5:59:06      44:55   10
 54   56  OK Tisaren 1                 ISMO MÄKIRANTA            5:59:16      50:52  -12
 55   37  Malungs OK/Skogsmårdarna     RONNIE ERIKSSON           5:59:19      55:46  -34
 55   64  Farum - Tilsvide OK 1        Pablo Jensen              5:59:19      54:47  -32
 57  113  KFUM Örebro 1                ALBIN ARLEBO              5:59:22      43:36   19
 58  207  Hyvinkään Rasti 1            ARTO LILJA                6:00:02      43:10   25
 59   68  Sandnes IL                   TOR GUNNAR AKSLAND        6:00:03      44:11   21
 60  149  Rasti E4                     SEPPO LAMBERG             6:00:05      44:19   16
 61  268  Kokkolan Suunnistajat        JUKKA JOKELA              6:00:08      45:59    1
 62  102  Asker Skiklubb               TROND RÖNNEBERG           6:00:11      44:36    6
 63   16  OK 77 1                      TOMAS RAY                 6:00:15      48:05   -6
 63   20  Strängnäs-Malmby OL 1        STEFAN ERIKSSON           6:00:15      44:26   16
 65  111  IFK Moras OK 1               TOMAS JOHANSSON           6:01:02      46:18    2
 66   84  Ärla IF                      STIG BORG                 6:01:10      45:35    2
 67   34  IF Thor 1                    NIKLAS HÄLLSTRÖM          6:01:18      47:14   -7
 68  106  Västerbergslagens OL 1       ANDREAS HOLM              6:01:24      47:07   -3
 69   28  Ikaalisten Nouseva-Voima     SAMI GRÖNHOLM             6:02:16      43:23   15
 70   36  Tolered-Utby OL              JAN HINDER                6:02:21      53:15  -24
 71  104  OK Tor                       ANDERS FRÖBERG            6:02:59      47:17    3
 72   62  Vehkalahden Veikot           ANTTI RANTA               6:03:20      57:51  -37
 73   38  IFK Hedemora OK 1            URBAN ANDRÉ               6:04:18      54:14  -18
 74   77  KooVee Tampere               HANNU SILLANPÄÄ           6:05:15      49:30    1
 75   93  Halmstad OK                  BJÖRN KARLSSON            6:05:17      49:36   -2
 76  221  Eräpirkat Mänttä             PETRI ASIKAINEN           6:05:27      49:39    2
 77   44  Ås IL                        KJELL BLOMSETH            6:05:35      52:04  -19
 78  135  Värend GN                    NILS ÖRLANDER             6:05:36      49:35    4
 79   98  OK Kåre 1                    PER INGELSTRÖM            6:07:14      58:06  -31
 80   50  Tullinge SK 1                PER WOLLBRAND             6:07:15      44:39   16
 81   32  Gustavsbergs IF 1            ULF BURMAN                6:07:17      44:36   17
 82  126  Linköpings OK 1              ESBJÖRN KJELL             6:07:19      58:08  -33
 83   69  Boxholm-Mjölby OL            MATTIAS HOLMBERG          6:07:22      58:07  -30
 84   78  Mikkelin Suunnistajat        TEPPO HUJALA              6:07:28      55:56  -28
 85   35  OK Tyr 1                     MAGNUS ALBINSSON          6:09:17      47:18    6
 86  308  Turun Suunnistajat 2         MATTI TAKALOKASTARI       6:09:55      48:42    2
 87   97  Bredaryds SOK 1              PETER THELIN              6:11:14      42:11   25
 88   22  Ronneby OK 1                 OSKAR HÅKANSSON           6:11:15      55:37  -16
 89   61  Stora Tuna IK 1              JESPER MÅRTENSSON         6:11:19      50:11   -2
 90   41  OK Alehof 1                  ROBERT THORBENTSSON       6:11:20      48:34   10
 91  222  OK Waldburgisnacht           BETTINA WALCH             6:11:21      48:13   10
 92  220  Pohjantähti SK-Oulu 2        ARI SAARIJÄRVI            6:11:22      43:54   13
 93  115  FK Göingarna 1               MARCUS SVENSSON           6:11:23      55:31  -13
 94   86  OK Skogshjortarna 1          LARS BJÖRKING             6:11:26      49:07   -2
 95  107  Södertälje Orientering 2     GUNNAR ERIKSSON           6:11:29      44:03    9
 96  286  OK Orion 2                   LARS CARLSSON             6:11:31      43:46   14
 97  119  Dalaportens OL 1             LARS ÅKE DICKFORS         6:11:34      49:01   -3
 98   66  Kristiansand OK 1            RUNE SALTHAUG             6:12:00      49:33   -5
 99  166  Främmestads IK               INGEMAR ANDERSSON         6:12:07      50:18  -10
100   80  OK Ravinen 2                 OLA KÅBERG                6:12:19      51:24  -14
101   58  IK Hakarpspojkarna 2         OLA ALLVIN                6:13:08      45:30    8
102   90  Rånäs OK 1                   THOMAS JOHANSSON          6:13:55      51:57  -12
103   26  Järfälla OK 1                RICKARD ASPLUND           6:15:09      43:31   13
104    5  DELTA 1                      KAJ ROINE                 6:15:13      56:06  -19
105  138  Göteborg-Majorna OK 2        RONNIE SAMOR              6:15:34      48:24   -3
106  196  IFK Umeå/Skellefteå OK       OSKAR MALMBERG            6:15:37      53:04  -12
107  108  Grycksbo IF/Bjursås OK       GÖRAN RYMAN               6:17:36      54:51   -8
108  120  Östersunds OK                MATS LUNDQVIST            6:17:39      50:26   -5
109   99  OK Skogsströvarna            JOHAN MÖLLER              6:18:43      51:10   -2
110   76  OK Tyr 2                     PÄR NYMAN                 6:19:34      47:51   10
111   60  Espoon Suunta 2              MARKO MIETTINEN           6:19:36      47:28   20
112   91  IFK Göteborg 2               KALLE THOLÉN              6:19:46      50:48   -1
113  214  IFK Hedemora OK 2            MAGNUS HANSSON            6:21:42      49:58    9
114  114  Leksands OK 2                ERIK LÄRFARS              6:21:52      49:47   15
115   94  OK Orient                    STAFFAN KULLSTRÖM         6:21:54      50:06    8
116  154  Vänersborgs SK               ANDERS RYVALLIUS          6:21:58      54:24   -8
117  159  IF Hagen                     OLA LUNDH                 6:21:59      49:52   13
118  148  OK Tranan                    ROBIN JOHANSSON           6:22:35      50:58   -3
119   92  OK Hällen 1                  ANDERS KARLSSON           6:22:57      46:45   20
120  253  Farum - Tilsvide OK 2        TIM FALCK WEBER           6:23:05      51:01    8
121  134  Kovlands IF                  GÖRJAN TJERNBERG          6:23:07      50:49   12
122  167  Väsby OK                     STEFAN ERIKSSON           6:23:10      47:11   16
123  259  Rasti-Jyry                   RAUL GESCHEIMER           6:23:40      51:46    2
124   72  Hauhon Sisu                  PEDRO STEVANDER           6:24:04      52:15    0
125   43  Västerås SOK 1               JOHAN HERBST              6:25:00      49:04   12
126  170  Växjö OK                     THOMAS BECKERIN           6:25:40      53:45    0
127  172  IF Femman 2                  DAVID FRED                6:25:57      58:27  -21
128   96  IFK Lidingö SOK 2            ANDREAS EDLUND            6:26:49      57:25  -15
129  145  NTNUI 2                      NILS ALBERT AAMAND        6:26:52      51:13    7
130  354  Vittjärvs IK                 CLAS WICKBOM              6:26:54      55:13  -13
131  233  OK Skogsfalken 2             LARS PERSSON              6:26:56      54:30    3
132  257  Falköping/Gudhem/Albion      NIKLAS FALLGREN           6:27:11      55:15   -5
133  185  Saarijärven Pullistus        MARKKU HELLE              6:27:12    1:04:32  -36
134  129  Järla IF 1                   TOMMY NORDLANDER          6:27:19      55:10   -2
135   53  OK Kolmården 1               MAGNUS SVENSSON           6:30:32      58:50  -16
136  212  Turun Metsänkävijät 2        TAPIO JÄRVENSIVU          6:31:14      48:43   10
137   79  Modum O-lag                  LEIF ERIKSSON             6:31:21      54:19    3
138   57  OK Djerf/Degerfors OK        JIMMY WESTER              6:31:27      59:46  -21
139  325  OK Tisaren 2                 RIKARD SIMONSSON          6:33:24      52:02    3
140  183  Södertälje Orientering 3     ROLAND KUSGÅRD            6:33:25      50:49    7
141   47  IL Tyrving                   FRODE KONST               6:33:43      51:15    3
142  137  Hjärnarps GIF                PER NORDAHL               6:33:57      59:03   -7
143   42  Pargas IF                    HENRIK LINDBERG           6:35:17      54:16   -2
144  243  Baekkelagets Sportsklub 2    ERIK PAULSRUD             6:35:24      52:54    1
145  223  OLC Kapreolo                 STEFAN SCHLATTER          6:38:20      47:03   17
146  152  OK Österåker                 KENNETH LANTZ             6:38:47      56:01    2
147  333  IF Åland                     MARCUS SÖDERSTRÖM         6:39:37      48:27   11
148  369  Mariestads FK                KRISTER HÖIJE             6:39:45      51:35    3
149   87  Nydalens SK 3                KNUT AALDE                6:39:56      57:30   -6
150   46  Helsingin Suunnistajat 1     KARI JUVASTE              6:41:42      52:35    2
151  142  OK Södertörn 1               JOHNNY JUNEGARD           6:42:02      48:12   22
152  210  Tampeereen Pyrintö 2         LAURI VIITANEN            6:42:04      51:00    4
153  109  Finspångs AIK 1              MIKAEL NILSSON            6:42:10      50:54    8
154  132  Sundbybergs IK 1             ANDERS FLORELL            6:43:03      50:09   16
154  330  Helsingborgs SOK             MATS NILSSON              6:43:03      50:41   15
156  200  IF Sibbo-Vargarna            JANNE ERLUND              6:43:05      48:39   21
157  144  Rastikarhut                  JOEL AHOLA                6:43:21      51:40   11
158  370  Sippurasti                   MARKO UOTILA              6:43:22      48:36   27
159  182  Täby OK 2                    BO SÖDERQVIST             6:43:34      51:54    8
160  246  Snättringe SK 1              LENNART BJURSÄTER         6:43:46      52:20    5
161  147  OK Kolmården 2               JOHAN ENGVALL             6:44:10      52:56   -1
162  365  Haldens Skiklubb 2           JAN ERIK ISAKSEN          6:45:29      50:41   25
163  197  OK Njudung                   NIKLAS GUSTAFSSON         6:45:30      50:00   28
164  188  LYNX 2                       ALEKSI LESKINEN           6:45:34      49:23   30
165  326  Friskus/Löftan/Nacke         INGMAR JOHANSSON          6:45:41      49:54   27
166  228  OK Kontinent/OK Kompassen    SIMON YNGVE               6:45:47      51:07   18
167  173  Ronneby OK 2                 ANDERS SMEDENMARK         6:45:49      58:04  -17
168   89  IF Thor 2                    HÅKAN JOHANSSON           6:45:51      51:32    8
169  130  Oslo Studentenes IK          CHRISTIAN GLÖGÅRD         6:45:52      50:58   20
170  216  OK Dacke                     ANDERS PETTERSSON         6:45:55      52:26    2
171  282  Ylistaron Kilpa-Veljet       TAPIO KUJALA              6:45:56      51:55    4
172  143  Oppsal IF 1                  EINAR BYE                 6:46:52      55:44  -15
173  260  MS Parma 2                   PETTERI HEINONEN          6:46:55    1:15:12  -53
174  151  Västerås SOK 2               MARTIN JUHLIN             6:47:40      48:54   22
175  157  Uddevalla OK                 ANDREAS JACOBSSON         6:47:41      53:03    7
176  177  OK Skogsstjärnan             TOMAS HELMFRIDSSON        6:47:48      53:11    5
177  277  DELTA 2                      OLLI MOISANDER            6:48:15      54:16   -3
178  206  Säterbygdens OK              GÖRAN LIND                6:48:27      53:54    1
179  192  OK Eken/Björkfors            MATTIAS ANDERSSON         6:48:43      53:56    7
180  264  Hästveda/OK Torfinn          FREDRIK KIVIVUORI         6:48:51      54:19   -2
181   71  Kils OK                      MARCUS EKHOLM             6:49:08    1:01:29  -32
182  160  Jönköpings OK/OK Berget      KRISTER ROSJÖ             6:50:11      58:48  -18
183  169  Rajamäen Rykmentti 2         ILKKA OJAPALO             6:50:21      54:16   10
184  153  OK Linné 2                   MATTIAS EHN               6:50:24      59:02  -21
185  332  OK Vilse 87                  STEFAN BENGTSSON          6:50:27      58:51  -19
186  103  Nyköpings OK                 GUNNAR KINDLUND           6:50:34      51:43   11
187  366  Falkenbergs OK               ANDERS BENGTSSON          6:50:39      57:41  -16
188  202  Kolding OK                   M. MADSEN                 6:50:40    1:00:03  -35
189  121  OK Triangeln                 ERIC JÖNSSON              6:50:45      59:32  -30
190  116  OK Nolaskogsarna             JÖRGEN NYLÉN              6:51:08    1:00:27  -36
191  181  OK Kåre 2                    ANDERS GEDIN              6:54:47      50:49   15
192  318  OK Klemmingen                KNUT-ÅKE HALLEBRO         6:55:19      53:02   12
193  307  Joensuun Yliopiston Urh.     ANTTI SCHRODERUS          6:55:20      54:58    8
194   55  Tumba-Mälarhöjdens OK 1      ANDERS KÄLL               6:55:22    1:00:31   -6
195  146  Gotlands Bro OK              KJELL SKALBERG            6:55:32      54:16    7
196  224  Hämeenlinnan Suunnistajat 2  JUKKA ERKKILÄ             6:55:48      56:45    2
197  240  Motala AIF OL                ANDERS WÄRN               6:55:58    1:01:22  -17
198  110  Eksjö SOK                    MARKUS FÄRG               6:56:54      46:54   22
199  189  OK Motala                    PATRIK SVENSSON           6:57:51    1:03:12  -16
200  280  Lunds OK                     MATTIAS ERIKSSON          6:58:38      51:09   14
201  141  Rehns BK                     LARS OLOFSSON             6:58:54      51:29   12
202  336  Tjällmo-Godegårds OK         URBAN ÅBERG               6:58:55      51:35    8
203  136  IF Gular                     TOM EIKANGER              6:58:58      51:43    6
204  158  FK Finn Ljungby              MARTIN KARLSSON           6:59:03    1:08:00  -49
205  163  Linköpings OK 2              KENT KARLSSON             7:03:24      53:29   13
206  125  Istrums Skidklubb            JOCKE FRIBERG             7:06:34      59:20    2
207  155  OK Hammaren 2                ANDREAS PERSSON           7:07:05    1:02:47    0
207  279  Järfälla OK 2                ANDERS BOSTRÖM            7:07:05      58:38    8
209  299  OK Öst                       ASGER NIELSEN             7:07:07      54:38   18
210  262  Katrineholms OK              MATS TALLNÄS              7:07:13    1:12:15  -20
211  250  Ockelbo OK                   OLA PERSSON               7:07:25      57:20   10
212  201  OK Kullingshof               ANDREAS CLAESSON          7:07:47      58:16    5
213  317  Kjula-Standard OK            PEHR SJÖBLOM              7:07:50      56:36   11
     357  OK Pan Århus 2               LASSE STAFFENSEN          BRUTT            -11
215  101  Haninge SOK 1                JOHAN SUNDIN              7:08:26    1:09:02  -16
216  199  OK Rodhen 1                  INGEMAR ERIKSSON          7:08:28      58:23    5
217  187  Lillomarka OL                ENDRE HALLAN ÖYSTEIN RAP  7:09:17    1:01:57   -7
218  252  Odense OK                    HENRIK IVERSEN            7:13:56    1:01:45    8
219  176  Kalmar OK                    MIKAEL HAGSTRÖM           7:14:02    1:04:03    0
220  180  Gävle OK 2                   ANDERS OLSSON             7:14:15      56:28   16
221  112  Stora Tuna IK 2              PEO SVENSK                7:14:18      50:36   22
222  150  Dalaportens OL 2             THOMAS NYBERG             7:14:53      52:57   19
223  178  Köping Kolsva OK             MATS LANDQVIST            7:14:55    1:12:33  -18
224  162  OK Tylöskog                  STIG ISRAELSSON           7:15:03    1:14:48  -24
225  283  Östmarka OK 2                DAG HAUGLAND              7:15:12    1:18:59  -30
226  193  Östmarka OK 1                CLAES-H UNGER             7:17:02      58:37   11
227  204  OK 77 2                      JOUNI JUNKKAALA           7:17:11      59:39    6
228  331  Gustavsbergs IF 2            BJÖRN LINNERSJÖ           7:17:20    1:01:07    4
229   95  Heming/Njård O-lag           ANDREAS BENNECHE          7:18:29    1:00:52    5
230  184  OK Måsen                     MICKE WALLSTRÖM           7:18:47      57:01    9
231  190  Sölleröd OK                  KLAUS GOTTHJAELP          7:18:57    1:01:17    4
232  168  IFK Enskede 1                PETER ALBINSSON           7:20:44      54:54   19
233  171  Strängnäs-Malmby OL 2        TOMMY ERIKSSON            7:22:07      56:23   16
234  156  Sandefjord OK/OTO            LARS ERIK GJEIN           7:23:14    1:10:43   -6
235  245  Sarpsborg O-lag/Trösken IL   ESPEN SVAE                7:23:54      57:48   18
236  227  Tistedalen FL                PER OLAV ANDERSEN         7:26:16    1:00:08   18
237  295  Visborgs OK                  JONAS ANDERSSON           7:26:26    1:16:13  -14
238  213  Västerbergslagens OL 2       CARL HEYMAN               7:26:34    1:15:18  -13
239  290  Njurunda OK/Timrå SOK        NIKLAS MARTIN             7:27:09    1:00:43   27
240  305  GoIF Tjalve                  ANDREAS HÅKANSSON         7:27:13    1:00:33   30
240  313  Västerviks OK/Ankarsrums OK  CHRISTER ÖBERG            7:27:13    1:14:02  -11
242  278  OK Alferna/Laxå OK           GERT NORDSTEN             7:27:28    1:17:58  -26
243  373  Frölunda OL                  JÖRGEN SAMÉUS             7:27:29    1:02:36    3
244  362  Trollhättans SOK             LARS EKBERG               7:28:06    1:01:51   14
245  231  Rasti 88                     KARI ISOTALO              7:28:19    1:04:34   -1
246  334  Leksands OK 3                BÖRJE SANDER              7:29:06    1:06:53   -4
247  236  Bromma-Vällingby SOK         PETER RAMSTRÖM            7:29:42    1:03:29   10
248  179  Kungälvs OK                  MARTIN OLSSON             7:30:18    1:04:19    4
249  368  Söders SOL 2                 GEORG LARSSON             7:30:28    1:04:42    1
250  209  Helsingin Suunnistajat 2     TAPIO HAARLAA             7:30:43    1:03:19   23
251  105  Norrköpings AIS              HÅKAN TRÄFF               7:31:49    1:06:52   -4
252  363  OK Milan                     ANDERS LÖWGREN            7:33:31    1:26:10  -40
253  174  Skogslöparna                 LENNART STRANDBERG        7:34:19    1:09:30   -8
254  263  IK Hakarpspojkarna 3         SAMUEL KVIST              7:34:29    1:07:54   14
255  265  Tierps SOK                   JOHAN ERIKSSON            7:35:50    1:09:27   10
256  269  Rotebro IS                   LARS MALM                 7:35:57    1:02:43   21
257  225  Skarpnäcks OL                KENNETH LARSSON           7:35:58    1:09:39    3
258  287  OK Enen 1                    PETER ÅKERLIND            7:36:00    1:14:06  -18
259  217  OK Älme                      LEIF NILSSON              7:36:02    1:09:41    3
260  239  Enebybergs IF                C-G BOSTRÖM               7:36:03    1:09:12   11
261  372  OK Roslagen 3                ANDERS RÅDBERG            7:36:09    1:09:59   -5
262  198  Sävedalens AIK 2             LARS-GÖRAN AXMALM         7:36:24    1:07:07   12
263  248  Lessebo OK/Kexholms SK       DANIEL LINDAHL            7:38:43      56:22   23
264  328  Tibro AIK SOK/K3 IF          JOAKIM AHNHEIM            7:39:30    1:13:03    3
265  315  OK Alehof 2                  ANDERS CARLSSON           7:40:27      58:47   17
266  281  OK Södertörn 2               ERIK JUHLIN               7:40:33      58:35   18
267  304  OK Raseborg                  LASSE LINDHOLM            7:41:01    1:10:49    8
268  194  Raumar O-lag                 TOR STRAND                7:41:33    1:09:06    8
269  276  Täby OK 3                    CARL PERSSON              7:41:57      56:10   19
270  321  Vallentuna/Össeby OL         KENNETH ÖHMAN             7:42:18    1:15:41   -1
271  350  Trosabygdens OK              TOMMY BRUZELL             7:43:01    1:17:20  -23
272  124  Valbo/Årsunda/Österfärnebo   KALLE ENGBLOM             7:43:46    1:10:06    6
273  303  Västerås SOK 3               JANS ETSHAMMAR            7:44:09    1:02:03   12
274  296  Långhundra IF                STEFAN BORN               7:44:49    1:18:41  -20
275  191  Forsa OK                     MAGNUS SWÄRD              7:45:09    1:31:53  -45
276  338  Tullinge SK 3                TOMMY ERIKSSON            7:45:46      50:55   27
277  314  OK Denseln 2                 STEFAN HERTIL             7:47:10      53:23   21
278  165  Kristinehamns OK             JESPER JOHANSSON          7:47:39    1:08:46    1
279  374  Hestra IF 2                  RICKARD PENTONEN          7:47:44      57:15   14
280  218  Lahden Suunnistajat -37      KIMMO HIRVONEN            7:47:47    1:06:38    1
281  310  Väsby OK 2                   BENGT ERIKSSON            7:48:40    1:01:39    9
282  241  Matteus SI                   MICAEL GUSTAVSSON         7:49:28    1:01:37    9
283  351  Berga SOK                    TORBJÖRN SANDEBÄCK        7:50:46    1:08:08    4
284  324  Kristiansand OK 2            ÖYSTEIN HÅLAND            7:51:05    1:00:13   10
285  256  Lerums SOK/FK Herkules       STEFAN JANSSON            7:51:13      57:33   11
286  226  Maarian Mahti ry             ARI HAVIA                 7:51:30    1:12:12   -6
286  273  Skogsluffarnas OK            PELLE STELLBORN           7:51:30    1:38:14  -56
288  292  Söderhamn/Ljusne Ala/Bergvik KJELL BOMAN               7:52:38      57:55   14
289  139  Sundsvalls OK 2              BJÖRN SUNDIN              7:52:43    1:11:02   -6
290  340  NTNUI 3                      KJELL ARNE HÅLAND         7:52:58    1:03:57    2
291  251  Sundbybergs IK 2             MAGNUS ASPLUND            7:55:02    1:01:25    4
292  302  Norbergs OK                  URBAN SUNDIN              7:56:11    1:02:28    5
293  258  Rånäs OK 2                   HANS OHLIN                7:56:40    1:01:39   11
294  311  IFK Moras OK 2               KEA - 32:A GÅNGEN I FÖLJ  7:57:03    1:03:04    5
295  208  Hyvinkään Rasti 2            JUHA-PEKKA LOIKAS         7:57:23    1:31:07  -36
296  271  IFK Lidingö SOK 4            ULRIC CARLSSON            7:58:50    1:32:30  -35
297  266  OK Hällen 2                  MIKKE FORSBLOM            7:59:13    1:04:39    3
298  270  IFK Lidingö SOK 3            CARL EMANUELSSON          8:02:30    1:07:48    3
299  293  IF Sturla                    SVEIN BAKKEN              8:06:45    1:40:23  -35
300  294  OK Ravinen 3                 LARS HJULSTRÖM            8:07:47    1:00:10    8
301  128  Rasti-Saimaa                 JUUSO TARKIAINEN          8:09:03    1:01:51    6
302  375  KFUM Örebro 3                MARTIN SEDSTRÖM           8:09:32    1:50:17  -64
303  359  OK Grip/Åkers IF             JOHAN KARLSSON            8:09:41    1:23:52  -14
304  319  Oppsal IF 2                  PETTER FURE               8:12:05    1:45:44  -42
305  343  NTNUI 6                      ROLF JOHANSEN             8:12:23      54:18    9
306  122  Fossum IF                    SIGBJÖRN MODALSLI         8:12:45    1:04:32    3
307  164  OK Gisle                     PER ARNE JOHANSSON        8:13:59    1:09:20   -1
308  175  Tullinge SK 2                FREDRIK FLODMARK          8:14:02      48:49   10
309  288  OK Enen 2                    KARL-ÅKE LARSSON          8:15:09    1:06:47    1
310  337  Reftele/Burseryd/OK Vi Vill  CAROLINE GREEN            8:15:51      59:10    1
311  219  Nydalens SK 4                THOMAS BÖHN               8:18:22    1:01:24    2
312  335  Ärla IF/OK Tor               PATRIK BLOMBERG           8:18:38      53:18    7
313  229  Skattkärrs IF                MATS WESTERBERG           8:18:58    1:00:44    2
314  291  OK Skogshjortarna 2          JENS LINDQVIST            8:19:23      50:42    8
315  320  FK Göingarna 2               PETER STOLTZ              8:23:56    1:27:57  -10
316  306  Turebergs IF                 MANNE FREYLAND            8:27:15    1:05:31    1
317  255  IF Thor 3                    LARS PONTÉN               8:28:14    1:02:19    4
318  211  Umeå OK 2                    OLOF KLINGVALL            8:31:25    1:05:44    2
319  230  OK Älgen                     JAN EKBERG                8:31:35    1:09:52   -3
320  316  Finspångs AIK / Hällestad    PATRIK PERSSON            8:36:41      58:42    6
321  301  Eskilstunafors OL            MICKE ANDERSSON           8:36:42      58:41    6
322  323  Södertälje Orientering 4     MARK RUDA                 8:36:46    1:00:33    3
323  347  Indre Östfold OK 1           MORTEN KRISTIANSEN        8:36:47      56:14    5
324  367  OK Älvsjö Örby               ANDERS MATTSSON           8:40:24      50:06    7
325  289  Ballerups OK                 CLAUS CEDERBERG           8:41:03    2:13:53  -53
326  247  Snättringe SK 2              LARS-JOHAN VÅG            8:42:20      54:47    4
327  235  Ringerike O-lag              ESPEN MOLUND              8:42:25    1:12:53   -4
328  215  Espoon Suunta 3              VISA VÄÄTÄINEN            8:44:00      50:55    5
329  352  Haninge SOK 2                STEFAN HEDENGREN          8:46:45    1:13:42   -5
330  300  Gagnefs OK                   ERIK SONESSON             8:47:19    1:05:51   -1
331  254  Farum - Tilsvide OK 3        PETER STENDEVAD           8:47:21    1:30:24  -19
332  232  IFK Enskede 2                CARINA PERSSON            8:54:30    1:04:02    0
333  186  KFUM Örebro 2                MAGNUS LUNDMARK           9:02:25      58:09    1
334  242  SoIK Hellas 2                SVERKER TIRÉN             9:03:34      52:43    1
335  238  OS Sandhamn                  ROGER PARKKONEN           9:08:22      57:21    1
336  360  OK Norden/Sala OK            PER OLOV SANDSTRÖM        9:11:53      55:44    3
337  203  Vattenfalls IF               PER NYLUND                9:18:28      54:37    4
338  297  Kongl. O-Teknologerna KTH    KLAS FLODQVIST            9:24:38    1:11:07    0
339  361  Grue IL                      STEIN MAGNUS MOEN         9:29:57    1:04:31    4
340  244  Korven Honka                 MIKA KORHONEN             9:30:17      53:44    6
341  329  OK Rodhen 2                  YURI BELEVICH             9:34:31      58:53    4
342  356  Järla IF 2                   JONAS ANDERSSON           9:39:01      56:06    5
343  327  Tumba-Mälarhöjdens OK 2      MATS ERICSSON             9:43:23    1:18:06   -1
344  267  Sigtuna OK                   J-O MALM                  9:46:24    1:11:02    0
345  272  Kalevan Rasti 2              TOIVO HAKKARAINEN         9:48:27    1:31:16   -5
346  249  Otaniemen Jyllääät           ERNO PUUPPONEN            9:50:55      54:06    4
347  346  NTNUI 9                      MARITA MAGNEM             9:58:55    1:03:20    2
348  237  Raisu Lumous                 RURIK HALSTED             9:59:24    1:06:08    0
349  344  NTNUI 7                      ÖYVIND RYEN               10:45:08   1:29:22    2
350  341  NTNUI 4                      JAN ÖYSTEIN BAKKE         10:54:20   1:24:32    2
351  345  NTNUI 8                      OVE MORK                  12:08:43   1:57:59    2
      25  Hagaby GoIF 1                LARS PERSSON              DISK              3
     275  SOK Viljan                   STEFAN CARLSSON           DISK            ***
     127  Pan-Kristianstad 2           JÖRGEN MODIG              DISK              2
     261  Alfta Ösa/Edsbyn/Viksjöfors  JANNE JOHANSSON           DISK              2
     355  Solna OK/Mälarö SOK          BENGT LINDBERG            DISK              3
     312  Haerens Officersskole        SÖREN OLE BÖJE SÖRENSEN   DISK              3




Uppdaterad : 1999-07-15 av Henrik Persson


10-MILA pages hosted by :

SIGMA