10-MILA10-MILA 1999


Youth / Ungdom : 1 2 3 4            
Legtimes :   2 3 4            
-
Ladies / Damer 1 2 3 4 5          
Legtimes :   2 3 4 5          
-
Men / Herrar leg : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Legtimes :   2 3 4 5 6 7 8 9 10


Results Herrar sträcka 6 / Men leg 6

HERR       Etappe:  6
 
  1   29  Kangasala SK                 PETTERI LAITINEN          6:32:56      53:14    0
  2    3  Angelniemen Ankkuri          JARMO REIMAN              6:34:49      55:07   -1
  3   14  Pohjantähti SK-Oulu 1        PASI IKONEN               6:34:50      49:32    9
  4   65  Rajamäen Rykmentti 1         JANNE HONKONEN            6:34:54      55:00   -1
  5    9  OK Orion 1                   JOHAN GRAN                6:36:22      56:05   -1
  6   23  Espoon Suunta 1              TERHO LAHTINEN            6:39:21      58:32   -1
  6   24  LYNX 1                       SAULI MÄNTYLÄ             6:39:21      54:01    7
  8   13  Baekkelagets Sportsklub 1    HOLGER H JOHANSEN         6:42:48    1:00:12   -2
  9    6  IFK Göteborg 1               ARTO RAUTIAINEN           6:43:15    1:00:31    1
 10    2  Leksands OK 1                GERGER TYSK               6:43:18      58:03    1
 11   17  OK Roslagen 1                TORBJÖRN LÄNNEVALL        6:43:22      55:48   11
 11  205  FK Friskus-Varberg           JENS THORILD              6:43:22    1:00:39   -2
 13   40  Gävle OK 1                   JANNE ERIKSSON            6:43:24      55:19   14
 13   67  Turun Metsänkävijät 1        PETRI RINTALA             6:43:24      56:49    4
 15   63  Sävedalens AIK 1             HENRIK NORDHOLM           6:43:25    1:00:46   -8
 16   19  Nydalens SK 1                ERLEND SLOKVIK            6:43:29    1:00:50   -9
 16   59  Rastivarsat                  KIMMO KARHU               6:43:29      55:55    6
 18   52  OK Hammaren 1                LARS LINDGREN             6:43:30      55:41    8
 19   10  Turun Suunnistajat 1         PETRI LAAKSONEN           6:43:40      56:08    2
 20   51  Göteborg-Majorna OK 1        MATS JOHANSSON            6:43:41      56:05    4
 21  117  Söders SOL 1                 OVE LERNÅ                 6:43:43      58:07   -5
 22  371  OK Roslagen 2                ULF RÅDBERG               6:43:52      58:27   -8
 23    1  Haldens Skiklubb 1           HELMER WESTLUND           6:48:23    1:00:43    2
 24   30  Paimon Rasti                 MATTI TAHVONEN            6:48:41      54:15   13
 25   11  Södertälje Orientering 1     LENNART BORG              6:48:43      56:18    9
 26   54  IF Femman 1                  THOMAS HJERPE             6:48:44      57:20    3
 27   75  Hämeenlinnan Suunnistajat 1  HARRI KOSKI               6:48:51      54:15   12
 27  131  Rasti-Kurikka                TERO JUNTILLA             6:48:51    1:01:20   -7
 29   45  Nydalens SK 2                ESTEN KOREN               6:48:56      57:16    1
 30   21  Fredrikstad Skiklubb 1       ERIK HAUG                 6:48:59      56:31    5
 31   27  OK Linné 1                   PONTUS FUNKE              6:49:18      54:51    7
 32   33  Tampeereen Pyrintö 1         MIKKO HEINÄMÄKI           6:49:46    1:02:17  -13
 33   49  IK Hakarpspojkarna 1         MATS GRANSTEDT            6:50:08      53:54    9
 34    4  IFK Lidingö SOK 1            ASGEIR MJÖSUND            6:50:13      58:20   -2
 34   82  Lapuan Virkiä                JARKKO HAUTALA            6:50:13    1:03:33  -16
 36   31  Suunta 101                   JYRKI JÄPPINEN            6:50:35      58:54   -5
 37   39  Sundsvalls OK 1              HÅKAN STOLT               6:50:39      58:11   -2
 38   18  Hestra IF 1                  STEFAN ARONENG            6:51:08    1:05:38  -23
 39  100  SoIK Hellas 1                CALLE BOHMAN              6:52:54    1:04:46  -11
 39  118  OK Skogsfalken 1             JOHAN PERSSON             6:52:54    1:00:31   -6
 41   15  Pan-Kristianstad 1           ANDREAS NILSSON           6:53:42      56:55    3
 42   64  Farum - Tilsvide OK 1        Jan Eg Pedersen           6:53:47      54:28   13
 43   85  MS Parma 1                   VESA MÄKIPÄÄ              6:54:03      57:15    2
 44    7  OK Ravinen 1                 L-H SANDVIK               6:55:44      56:38    9
 45   74  OK Pan Århus 1               CHRISTIAN NIELSEN         6:55:59      56:56    6
 46    8  Kalevan Rasti 1              MIKA ELOMÄKI              6:58:17      59:14    5
 47   12  NTNUI 1                      JAN TORE LUDVIGSEN        6:58:21    1:00:59    2
 48  123  Ulricehamns OK               JONAS KNUTSSON            6:58:23    1:01:40   -5
 49   56  OK Tisaren 1                 JAN SJÖDIN                7:00:12    1:00:56    5
 50   16  OK 77 1                      SVANTE NILSSON            7:01:33    1:01:18   13
 51   83  OK Denseln 1                 PER KAMPE                 7:01:38    1:04:46   -5
 52   28  Ikaalisten Nouseva-Voima     SIMO SYRJÄNEN             7:01:39      59:23   17
 53   34  IF Thor 1                    PER-OLOV WEDIN            7:01:43    1:00:25   14
 54   70  Nybro OK                     JAKOB JAKOBSSON           7:01:48    1:02:57   -4
 55   68  Sandnes IL                   MARK CHAPMAN              7:01:49    1:01:46    4
 56  268  Kokkolan Suunnistajat        SAMULI HEINO              7:01:52    1:01:44    5
 57   88  Storviks IF                  ANDERS LINDHOLM           7:01:54    1:04:35   -9
 58  102  Asker Skiklubb               ERLING KATLA              7:02:13    1:02:02    4
 59  207  Hyvinkään Rasti 1            JARI JUNTUNEN             7:03:08    1:03:06   -1
 60   38  IFK Hedemora OK 1            LARS MAGNUSSON            7:03:21      59:03   13
 61   37  Malungs OK/Skogsmårdarna     JOHAN PERSSON             7:03:31    1:04:12   -6
 61  111  IFK Moras OK 1               PETER FREDRIKSSON         7:03:31    1:02:29    4
 63  113  KFUM Örebro 1                LARS JONHED               7:03:40    1:04:18   -6
 64   62  Vehkalahden Veikot           OTTO TUOMINEN             7:04:14    1:00:54    8
 65   20  Strängnäs-Malmby OL 1        MATS FRYXELL              7:04:31    1:04:16   -2
 66  149  Rasti E4                     JARMO HEISKANEN           7:04:42    1:04:37   -6
 67   61  Stora Tuna IK 1              NILS OLSSON               7:05:49      54:30   22
 68   44  Ås IL                        KRISTEN TREEKREM          7:06:50    1:01:15    9
 69   48  Täby OK 1                    OLA BENGTSSON             7:06:51    1:09:39  -22
 70   78  Mikkelin Suunnistajat        JARNO KUKONLEHTO          7:07:32    1:00:04   14
 71   50  Tullinge SK 1                HANS SUNDQVIST            7:07:38    1:00:23    9
 72   77  KooVee Tampere               MIKA KETOLA               7:08:14    1:02:59    2
 73   84  Ärla IF                      JONAS PETTERSSON          7:09:40    1:08:30   -7
 74   73  Härlövs IF                   BJÖRN ESKILSSON           7:09:46    1:15:10  -35
 75   22  Ronneby OK 1                 PETER WILHELMSSON         7:10:19      59:04   13
 76   81  Polska OL-landslaget         MACIEJ STACHWIAK          7:10:26    1:15:42  -35
 77   35  OK Tyr 1                     SIXTEN WESTLUND           7:10:28    1:01:11    8
 77  221  Eräpirkat Mänttä             KARI PAAVOLA              7:10:28    1:05:01   -1
 79   98  OK Kåre 1                    LARS JANSSON              7:10:40    1:03:26    0
 80    5  DELTA 1                      SAMULI LAUNIAINEN         7:11:58      56:45   24
 81  106  Västerbergslagens OL 1       TOMAS STENSTRÖM           7:12:31    1:11:07  -13
 82   69  Boxholm-Mjölby OL            ANDERS MOLIN              7:12:35    1:05:13    1
 83   86  OK Skogshjortarna 1          ANDREAS ANDERSSON         7:12:36    1:01:10   11
 84   32  Gustavsbergs IF 1            MANNE WIKLUND             7:12:43    1:05:26   -3
 85   97  Bredaryds SOK 1              JAN-OLOF ERIKSSON         7:13:23    1:02:09    2
 86  115  FK Göingarna 1               HENRIK LARSSON            7:13:36    1:02:13    7
 87   58  IK Hakarpspojkarna 2         LENNART SÖDERBERG         7:13:49    1:00:41   14
 88   36  Tolered-Utby OL              OWE ANDERSSON             7:14:08    1:11:47  -18
 89   41  OK Alehof 1                  TOBIAS OLSSON             7:14:34    1:03:14    1
 90  107  Södertälje Orientering 2     NIKLAS HENRIKSSON         7:15:01    1:03:32    5
 91   93  Halmstad OK                  JAN-OLOF SVENSSON         7:15:13    1:09:56  -16
 92  119  Dalaportens OL 1             LARS ÖHGREN               7:15:45    1:04:11    5
 93   80  OK Ravinen 2                 HENRIK LANGSERUD          7:15:46    1:03:27    7
 94  126  Linköpings OK 1              HENRIK LINGFORS           7:15:48    1:08:29  -12
 95  286  OK Orion 2                   KENT OLSSON               7:16:27    1:04:56    1
 96   66  Kristiansand OK 1            SNORRE VEGGAN             7:16:40    1:04:40    2
 97  135  Värend GN                    KARL PALM                 7:17:25    1:11:49  -19
 98  308  Turun Suunnistajat 2         MARKKU RAPO               7:18:04    1:08:09  -12
 99   99  OK Skogsströvarna            ANDERS PERSSON            7:19:43    1:01:00   10
100  138  Göteborg-Majorna OK 2        PER IVARSSON              7:19:44    1:04:10    5
101   90  Rånäs OK 1                   ANDERS OHLIN              7:20:24    1:06:29    1
102  166  Främmestads IK               RONNY BOHM                7:21:11    1:09:04   -3
103   26  Järfälla OK 1                KARI ENKELL               7:23:42    1:08:33    0
104   60  Espoon Suunta 2              ANTTI VÄYRYNEN            7:24:25    1:04:49    7
105  114  Leksands OK 2                ANDERS HAGLUND            7:26:54    1:05:02    9
106   72  Hauhon Sisu                  ARI HIIRI                 7:28:33    1:04:29   18
107  108  Grycksbo IF/Bjursås OK       OLA ZETTERSTRÖM           7:28:41    1:11:05    0
108  253  Farum - Tilsvide OK 2        JULIAN HOLLINGBERY        7:29:05    1:06:00   12
109  129  Järla IF 1                   CHRISTOFFER STRANDBERG    7:29:07    1:01:48   25
110  196  IFK Umeå/Skellefteå OK       TOMAS JOHANSSON           7:29:12    1:13:35   -4
111  159  IF Hagen                     ÅKE WIJKMARK              7:29:16    1:07:17    6
112  120  Östersunds OK                ERIK WIDEGREN             7:29:17    1:11:38   -4
113  134  Kovlands IF                  TOBIAS ROLLNE             7:29:19    1:06:12    8
114   53  OK Kolmården 1               ULRIK KARLSSON            7:29:20      58:48   21
115   92  OK Hällen 1                  ERIK ÅHLIN                7:29:23    1:06:26    4
116  148  OK Tranan                    MARTIN SKOGLUND           7:29:28    1:06:53    2
117   96  IFK Lidingö SOK 2            MAGNUS SVENSSON-RAJAN     7:29:35    1:02:46   11
118  145  NTNUI 2                      RUNE RYSTAD               7:29:44    1:02:52   11
119   43  Västerås SOK 1               JOAKIM THORNELL           7:29:46    1:04:46    6
120  212  Turun Metsänkävijät 2        AIGARS LEIBOMS            7:29:54      58:40   16
121  214  IFK Hedemora OK 2            PETER LIDHOLM             7:30:16    1:08:34   -8
122   94  OK Orient                    KURT HÖGLUND              7:30:21    1:08:27   -7
123  257  Falköping/Gudhem/Albion      THOMAS KULLANDER          7:30:26    1:03:15    9
124   47  IL Tyrving                   ÖYSTEIN HOLO              7:31:57      58:14   17
125   76  OK Tyr 2                     PER ANDERSSON             7:32:37    1:13:03  -15
126   91  IFK Göteborg 2               DANIEL ROBERTSSON         7:33:31    1:13:45  -14
127  354  Vittjärvs IK                 JÖRGEN DEGERLUND          7:35:30    1:08:36    3
128  154  Vänersborgs SK               JOHAN ÅHLUND              7:36:11    1:14:13  -12
129   79  Modum O-lag                  JENS KR LOPLAND           7:37:56    1:06:35    8
130  172  IF Femman 2                  SEBASTIAN WESTER          7:39:17    1:13:20   -3
131   42  Pargas IF                    ROALD V SCHOULTZ          7:39:18    1:04:01   12
132  167  Väsby OK                     HÅKAN LINDBERG            7:39:45    1:16:35  -10
133  170  Växjö OK                     JOHAN LENANDER            7:39:53    1:14:13   -7
134  210  Tampeereen Pyrintö 2         JARKKO KERKOLA            7:40:41      58:37   18
135  183  Södertälje Orientering 3     BJÖRN GUSTAVSSON          7:41:09    1:07:44    5
136  243  Baekkelagets Sportsklub 2    KJELL ERIK KRISTIANSEN    7:41:29    1:06:05    8
137  137  Hjärnarps GIF                MATS SVENSSON             7:41:32    1:07:35    5
138  185  Saarijärven Pullistus        ARI KINNUNEN              7:42:09    1:14:57   -5
139  233  OK Skogsfalken 2             DANIEL JENVÉN             7:43:31    1:16:35   -8
140  142  OK Södertörn 1               JOHAN SISELL              7:43:38    1:01:36   11
141  152  OK Österåker                 RONNY PERSSON             7:43:46    1:04:59    5
142   46  Helsingin Suunnistajat 1     EERO RUHANEN              7:43:59    1:02:17    8
143  223  OLC Kapreolo                 MARCELL TSCHOPP           7:44:27    1:06:07    2
144  182  Täby OK 2                    PETER OLSSON              7:44:34    1:01:00   15
145  144  Rastikarhut                  ILARI NUMMI               7:45:44    1:02:23   12
146  259  Rasti-Jyry                   SEPPO HONKONEN            7:45:59    1:22:19  -23
147  109  Finspångs AIK 1              PER SVENSSON              7:46:36    1:04:26    6
148  132  Sundbybergs IK 1             KRISTER GUMAELIUS         7:46:39    1:03:36    6
149  325  OK Tisaren 2                 REINERT HALLOR            7:47:36    1:14:12  -10
150  369  Mariestads FK                RICHARD BERNHARD          7:47:42    1:07:57   -2
151  130  Oslo Studentenes IK          ROLF SKOTHEIM             7:48:08    1:02:16   18
151  370  Sippurasti                   VESA VAINIO               7:48:08    1:04:46    7
153  365  Haldens Skiklubb 2           HANS HUSEBY               7:48:12    1:02:43    9
154   87  Nydalens SK 3                PER OLA ULSETH            7:50:22    1:10:26   -5
155  333  IF Åland                     MARKUS KARLSSON           7:50:40    1:11:03   -8
156  197  OK Njudung                   BO HULTGREN               7:50:42    1:05:12    7
157  330  Helsingborgs SOK             MARCUS LORENTZON          7:50:47    1:07:44   -3
158   57  OK Djerf/Degerfors OK        OSKAR SIBECK              7:50:54    1:19:27  -20
159  151  Västerås SOK 2               MARTIN ÖHMAN              7:51:01    1:03:21   15
160  147  OK Kolmården 2               NILS HANSSON              7:51:18    1:07:08    1
161  246  Snättringe SK 1              ANDERS BERGMARK           7:51:46    1:08:00   -1
162  228  OK Kontinent/OK Kompassen    PER ASPEGREN              7:52:14    1:06:27    4
163  173  Ronneby OK 2                 KENT TÖRNKVIST            7:53:36    1:07:47    4
164  200  IF Sibbo-Vargarna            MIKAEL SUNDSTRÖM          7:54:26    1:11:21   -8
165  326  Friskus/Löftan/Nacke         KARL RUNDBERG             7:54:28    1:08:47    0
166  157  Uddevalla OK                 AXEL WASSENIUS            7:54:32    1:06:51    9
167  177  OK Skogsstjärnan             URBAN LARSSON             7:54:50    1:07:02    9
168   89  IF Thor 2                    JOHAN BLOMSTER            7:55:21    1:09:30    0
169  318  OK Klemmingen                MARCUS BLOHM              7:55:34    1:00:15   23
170  169  Rajamäen Rykmentti 2         HEIKKI PELTOLA            7:55:46    1:05:25   13
171   55  Tumba-Mälarhöjdens OK 1      LARS STRID                7:56:21    1:00:59   23
172  146  Gotlands Bro OK              ULF NILSSON               7:56:36    1:01:04   23
173  110  Eksjö SOK                    LARS NORDGREN             7:56:37      59:43   25
174  366  Falkenbergs OK               PÄR JOHANSSON             7:56:42    1:06:03   13
175  116  OK Nolaskogsarna             FREDRIK FORSGREN          7:56:46    1:05:38   15
176  153  OK Linné 2                   STEFAN ROOS               7:57:16    1:06:52    8
177  192  OK Eken/Björkfors            MAGNUS RING               7:57:18    1:08:35    2
178  160  Jönköpings OK/OK Berget      HASSE JOSEFSSON           7:57:38    1:07:27    4
179  224  Hämeenlinnan Suunnistajat 2  PASI TERNOLA              7:57:41    1:01:53   17
180  216  OK Dacke                     MIKAEL WARENHED           7:58:59    1:13:04  -10
181  206  Säterbygdens OK              MATS WALLIN               7:59:13    1:10:46   -3
182   71  Kils OK                      M-O LEVIN                 8:00:01    1:10:53   -1
183  202  Kolding OK                   PETER SINDING PAULSEN     8:00:41    1:10:01    5
184  277  DELTA 2                      VILLE KUJALA              8:00:58    1:12:43   -7
185  264  Hästveda/OK Torfinn          NIKLAS EDVARDSSON         8:02:00    1:13:09   -5
186  282  Ylistaron Kilpa-Veljet       HEIKKI ISTOLAHTI          8:02:21    1:16:25  -15
187  103  Nyköpings OK                 HÅKAN TÖRNBLOM            8:03:50    1:13:16   -1
188  332  OK Vilse 87                  KALLE INGVARSSON          8:04:00    1:13:33   -3
189  158  FK Finn Ljungby              PATRIK BENGTSSON          8:05:13    1:06:10   15
190  121  OK Triangeln                 PETER ERIKSSON            8:05:23    1:14:38   -1
191  181  OK Kåre 2                    HENRIK JOSEFSSON          8:06:04    1:11:17    0
192  136  IF Gular                     ARNE JOHANNESEN           8:06:26    1:07:28   11
193  240  Motala AIF OL                JOHAN HASSELSTRÖM         8:07:31    1:11:33    4
194  262  Katrineholms OK              TORGNY JEPPSON            8:07:54    1:00:41   16
195  141  Rehns BK                     MIKAEL NILSSON            8:07:57    1:09:03    6
196  143  Oppsal IF 1                  ANDERS FJOGSTAD           8:08:17    1:21:25  -24
197  189  OK Motala                    ULF EKLUND                8:08:23    1:10:32    2
198  279  Järfälla OK 2                ERIK REINHOLDSSON         8:11:54    1:04:49    9
199  280  Lunds OK                     HÅKAN SVENSSON            8:12:01    1:13:23    1
200  307  Joensuun Yliopiston Urh.     SAMULI SIITONEN           8:12:33    1:17:13   -7
201  199  OK Rodhen 1                  OVE TORSTENSSON           8:14:26    1:05:58   15
202  101  Haninge SOK 1                LARS GREILERT             8:14:33    1:06:07   13
203  317  Kjula-Standard OK            CARL NORDENSKJÖLD         8:15:38    1:07:48   10
204  190  Sölleröd OK                  RICHARD ZEDALIUS          8:15:58      57:01   27
205  187  Lillomarka OL                MORTEN HOFFMANN           8:16:00    1:06:43   12
206  112  Stora Tuna IK 2              JOHAN GRANATH             8:16:17    1:01:59   15
207  336  Tjällmo-Godegårds OK         HÅKAN ÅKBERG              8:17:27    1:18:32   -5
208  163  Linköpings OK 2              FREDRIK SANDBERG          8:18:07    1:14:43   -3
209  178  Köping Kolsva OK             ROBERT RUNDKVIST          8:18:16    1:03:21   14
210  155  OK Hammaren 2                HÅKAN OLSSON              8:19:20    1:12:15   -3
211  125  Istrums Skidklubb            ÅKE SVENSSON              8:20:52    1:14:18   -5
212  252  Odense OK                    KLAUS MADSEN              8:21:09    1:07:13    6
213  171  Strängnäs-Malmby OL 2        ALF JERNBERG              8:21:11      59:04   20
213  201  OK Kullingshof               NICKLAS BENGTSSON         8:21:11    1:13:24   -1
215  176  Kalmar OK                    ANDERS THOR               8:21:14    1:07:12    4
216  260  MS Parma 2                   VILLE SUSRONEN            8:22:13    1:35:18  -43
217  193  Östmarka OK 1                HALVOR HOBÖL              8:23:25    1:06:23    9
218  180  Gävle OK 2                   THOMAS GILLGREN           8:24:35    1:10:20    2
219  168  IFK Enskede 1                OVE HEDLUND               8:25:54    1:05:10   13
220  250  Ockelbo OK                   SUNE ÅKESSON              8:26:20    1:18:55   -9
220  331  Gustavsbergs IF 2            MAGNUS HARALDSSON         8:26:20    1:09:00    8
222  299  OK Öst                       HENRIK IWERSEN            8:27:22    1:20:15  -13
223  295  Visborgs OK                  FREDRIK GERTSSON          8:27:51    1:01:25   14
224  184  OK Måsen                     PELLE HOLGERSSON          8:27:55    1:09:08    6
     357  OK Pan Århus 2               MICHAEL K SÖRENSEN        BRUTT            -11
226  204  OK 77 2                      ANDERS WESTERLUND         8:30:26    1:13:15    1
227  162  OK Tylöskog                  MATTIAS KARLSSON          8:31:52    1:16:49   -3
228  368  Söders SOL 2                 TOMAS ÖQUIST              8:32:27    1:01:59   21
229  156  Sandefjord OK/OTO            VIDAR GJELSTAD            8:33:25    1:10:11    5
230  150  Dalaportens OL 2             ANDREAS FORSLUND          8:34:02    1:19:09   -8
231  231  Rasti 88                     TOUNI JAARINEN            8:35:35    1:07:16   14
232  105  Norrköpings AIS              PER-INGE JOHANSSON        8:35:45    1:03:56   19
233  334  Leksands OK 3                PETER BOLANDER            8:36:47    1:07:41   13
234  313  Västerviks OK/Ankarsrums OK  TOBIAS KARMSTIG           8:37:07    1:09:54    6
235  290  Njurunda OK/Timrå SOK        ROGER VIKLUND             8:37:09    1:10:00    4
236  245  Sarpsborg O-lag/Trösken IL   BERNT O MYRVOLD           8:37:14    1:13:20   -1
237  213  Västerbergslagens OL 2       JOHAN BJÖRKLUND           8:37:20    1:10:46    1
238  362  Trollhättans SOK             HANS EKBERG               8:38:06    1:10:00    6
239  278  OK Alferna/Laxå OK           HÅKAN PERSSON             8:39:40    1:12:12    3
240  236  Bromma-Vällingby SOK         JAN-ERIK LINDBERG         8:41:39    1:11:57    7
241  179  Kungälvs OK                  ERIK HELANDER             8:41:49    1:11:31    7
242  269  Rotebro IS                   CLAES VALLIN              8:43:06    1:07:09   14
243  217  OK Älme                      KENNETH LÖVDAHL           8:43:09    1:07:07   16
244  276  Täby OK 3                    HARRY HATTARA             8:43:23    1:01:26   25
245  209  Helsingin Suunnistajat 2     TEEMU KIVIMÄKI            8:44:24    1:13:41    5
246  265  Tierps SOK                   JONAS PETTERSSON          8:44:47    1:08:57    9
247  174  Skogslöparna                 MORGAN NÄSLUND            8:44:49    1:10:30    6
248  287  OK Enen 1                    DANIEL ANDERSSON          8:44:54    1:08:54   10
249  225  Skarpnäcks OL                MALTE GUTELAND            8:45:18    1:09:20    8
250  198  Sävedalens AIK 2             PETER GUSTAVSSON          8:45:28    1:09:04   12
251  363  OK Milan                     TOBBE PERSSON             8:46:11    1:12:40    1
252  372  OK Roslagen 3                MAGNUS JÖNGREN            8:47:50    1:11:41    9
253  194  Raumar O-lag                 TORMOD HERMANSEN          8:48:05    1:06:32   15
254  338  Tullinge SK 3                NILS-ROBERT PERSSON       8:48:19    1:02:33   22
255  296  Långhundra IF                MATS THELIN               8:49:12    1:04:23   19
256  305  GoIF Tjalve                  CHRISTOFER SUNDSTRÖM      8:49:19    1:22:06  -16
256  328  Tibro AIK SOK/K3 IF          TOMAS FRANSON             8:49:19    1:09:49    8
258  218  Lahden Suunnistajat -37      PEKKA HUUSARI             8:50:09    1:02:22   22
259  373  Frölunda OL                  STEFAN JOHANSSON          8:51:37    1:24:08  -16
260  304  OK Raseborg                  THOMAS RANDSTRÖM          8:51:38    1:10:37    7
261  139  Sundsvalls OK 2              LARS HENRIKSSON           8:51:49      59:06   28
262  191  Forsa OK                     LEIF BYLARS               8:52:05    1:06:56   13
263  248  Lessebo OK/Kexholms SK       JONAS PALM                8:52:18    1:13:35    0
264  263  IK Hakarpspojkarna 3         KRISTOFFER NILSSON        8:52:53    1:18:24  -10
265  124  Valbo/Årsunda/Österfärnebo   JOHAN ANDERSSON           8:53:18    1:09:32    7
266  281  OK Södertörn 2               DANIEL ERIKSSON           8:53:26    1:12:53    0
267  314  OK Denseln 2                 JOAKIM ALDIN              8:53:30    1:06:20   10
268  239  Enebybergs IF                STEFFE DAHL               8:53:34    1:17:31   -8
269  374  Hestra IF 2                  TOIVO PENTONEN            8:56:44    1:09:00   10
270  321  Vallentuna/Össeby OL         C-A MALMBERG              8:58:08    1:15:50    0
271  315  OK Alehof 2                  JOHAN RUDQVIST            8:58:24    1:17:57   -6
272  310  Väsby OK 2                   WINCENT KARLSSON          8:59:49    1:11:09    9
273  273  Skogsluffarnas OK            CHRISTER SJÖBERG          8:59:55    1:08:25   13
274  251  Sundbybergs IK 2             JAN KIHL                  8:59:59    1:04:57   17
275  256  Lerums SOK/FK Herkules       KJELL ANDERSSON           9:00:02    1:08:49   10
276  165  Kristinehamns OK             CLAES ANDERSSON           9:00:18    1:12:39    2
277  324  Kristiansand OK 2            MAGNE OMESTAD             9:03:43    1:12:38    7
278  311  IFK Moras OK 2               ARNE HOLMER               9:04:06    1:07:03   16
279  227  Tistedalen FL                MAGNUS KJELVIK            9:04:11    1:37:55  -43
280  350  Trosabygdens OK              ANDERS RUNANDER           9:06:21    1:23:20   -9
281  270  IFK Lidingö SOK 3            RICKARD OLSSON            9:06:44    1:04:14   17
282  303  Västerås SOK 3               OLOF LETHAGEN             9:07:02    1:22:53   -9
283  208  Hyvinkään Rasti 2            JUSSI SAVIAHO             9:07:32    1:10:09   12
284  258  Rånäs OK 2                   HENRIK KARLSSON           9:08:39    1:11:59    9
285  266  OK Hällen 2                  STEFAN GUSTAVSSON         9:09:05    1:09:52   12
286  292  Söderhamn/Ljusne Ala/Bergvik LEIF EDEJERN              9:10:40    1:18:02    2
287  293  IF Sturla                    GEIR HOLM GUNDERSEN       9:10:54    1:04:09   12
288  271  IFK Lidingö SOK 4            LENNART BRATTGÅRD         9:10:57    1:12:07    8
289  340  NTNUI 3                      TORBJÖRN JAKOBSEN         9:11:09    1:18:11    1
290  128  Rasti-Saimaa                 KALLE TIITINEN            9:11:12    1:02:09   11
290  351  Berga SOK                    STELLAN NILSSON           9:11:12    1:20:26   -7
292  226  Maarian Mahti ry             TIMO ANTTONEN             9:11:21    1:19:51   -6
293  302  Norbergs OK                  FREDRIK BENGTSSON         9:11:24    1:15:13   -1
294  175  Tullinge SK 2                BJÖRN NORMARK             9:11:52      57:50   14
295  319  Oppsal IF 2                  MORTEN KRISTOFFERSEN      9:16:06    1:04:01    9
296  122  Fossum IF                    NILS SAELEN               9:16:08    1:03:23   10
297  375  KFUM Örebro 3                KENT-ARNE HEDSTRÖM        9:16:09    1:06:37    5
298  164  OK Gisle                     JALLE JOSEFSSON           9:18:47    1:04:48    9
299  337  Reftele/Burseryd/OK Vi Vill  TOMAS FRIBERG             9:19:29    1:03:38   11
300  294  OK Ravinen 3                 CURT RAHLÉN               9:20:39    1:12:52    0
301  291  OK Skogshjortarna 2          PATRIK ISAKSSON           9:21:01    1:01:38   13
302  359  OK Grip/Åkers IF             KURT SPRINGARE            9:21:07    1:11:26    1
303  241  Matteus SI                   GUNNAR JOELSSON           9:22:58    1:33:30  -21
304  229  Skattkärrs IF                JONAS CEDERLÖF            9:23:45    1:04:47    9
305  219  Nydalens SK 4                KARL R LÖVHAUG            9:32:53    1:14:31    6
306  343  NTNUI 6                      JONAS BERGGREN            9:33:00    1:20:37   -1
307  288  OK Enen 2                    BÖRJE HELLMAN             9:36:28    1:21:19    2
308  306  Turebergs IF                 ANDERS CARLHEIM           9:39:01    1:11:46    8
309  301  Eskilstunafors OL            ANDREAS MATHISEN          9:39:47    1:03:05   12
310  230  OK Älgen                     STEFAN ERIKSSON           9:40:05    1:08:30    9
311  247  Snättringe SK 2              MICKE ÅGREN               9:40:16      57:56   15
312  347  Indre Östfold OK 1           ÖYVIND LARSEN             9:42:43    1:05:56   11
313  320  FK Göingarna 2               NILS SVENSSON             9:43:08    1:19:12    2
314  211  Umeå OK 2                    OSKAR NORDÉN              9:46:47    1:15:22    4
315  316  Finspångs AIK / Hällestad    PER JONSSON               9:47:37    1:10:56    5
316  335  Ärla IF/OK Tor               DAVID GRAHNBERG           9:47:57    1:29:19   -4
317  255  IF Thor 3                    ANNIKA RIDELL             9:51:02    1:22:48    0
318  300  Gagnefs OK                   MATTIAS HEDBERG           9:52:15    1:04:56   12
319  215  Espoon Suunta 3              JANNE NUOTIO              9:53:02    1:09:02    9
320  289  Ballerups OK                 FRANK RASMUSSEN           9:53:29    1:12:26    5
321  323  Södertälje Orientering 4     CHRISTER SERRANDER        9:54:38    1:17:52    1
322  235  Ringerike O-lag              JUHA VIENNA               9:57:43    1:15:18    5
323  367  OK Älvsjö Örby               ARNE NILSSON              10:01:29   1:21:05    1
324  186  KFUM Örebro 2                MARCUS HARDT              10:04:06   1:01:41    9
325  352  Haninge SOK 2                THOMAS WOLMER             10:09:15   1:22:30    4
326  232  IFK Enskede 2                ROLAND PERSSON            10:11:09   1:16:39    6
327  238  OS Sandhamn                  JOHAN OHLSSON             10:22:24   1:14:02    8
328  203  Vattenfalls IF               RICHARD ELLSTRÖM          10:26:38   1:08:10    9
329  254  Farum - Tilsvide OK 3        DAN HAAGERUP              10:29:32   1:42:11    2
330  242  SoIK Hellas 2                HASSE ERIKSSON            10:37:22   1:33:48    4
331  356  Järla IF 2                   LEFFE MATSSON             10:52:41   1:13:40   11
332  360  OK Norden/Sala OK            JONAS STRIDSBERG          11:00:47   1:48:54    4
333  249  Otaniemen Jyllääät           JYRKI LÄMSÄ               11:10:13   1:19:18   13
334  327  Tumba-Mälarhöjdens OK 2      ULRIK LINDSTRÖM           11:14:57   1:31:34    9
335  297  Kongl. O-Teknologerna KTH    ANDREAS SCHMIDT           11:22:55   1:58:17    3
336  244  Korven Honka                 OLLI LEHTONEN             11:29:17   1:59:00    4
337  329  OK Rodhen 2                  NILS OLOV ANDERSSON       11:29:24   1:54:53    4
338  346  NTNUI 9                      KARI INGEBORG GRÖNSETH    11:29:55   1:31:00    9
339  361  Grue IL                      KNUT SÄTABERGET           11:33:20   2:03:23    0
340  237  Raisu Lumous                 CARSTEN HALSTED           11:39:37   1:40:13    8
341  267  Sigtuna OK                   GUNNAR BERGLI             11:49:47   2:03:23    3
342  272  Kalevan Rasti 2              VILHO NUUTINEN            12:01:49   2:13:22    3
343  341  NTNUI 4                      EINAR THYGESEN            12:22:22   1:28:02    7
344  344  NTNUI 7                      HALLGEIR THORBJÖRNSEN     14:20:41   3:35:33    5
345  345  NTNUI 8                      LARS KYRRE ROFELDT        14:29:16   2:20:33    6
346  342  NTNUI 5                      JOHN A HAGERUP            11:55:41   1:40:37    0
      25  Hagaby GoIF 1                MATTIAS ALLARED           DISK              5
     220  Pohjantähti SK-Oulu 2        JUKKA KOKKONIEMI          DISK            ***
     104  OK Tor                       MAGNUS ANDERSSON          DISK            ***
     222  OK Waldburgisnacht           DANIEL PFULG              DISK            ***
     275  SOK Viljan                   JONAS SVENSSON            DISK              2
     127  Pan-Kristianstad 2           TOBIAS MELIN              DISK              2
     188  LYNX 2                       TUOMAS SARAMÄKI           DISK            ***
     261  Alfta Ösa/Edsbyn/Viksjöfors  GÖRGEN UNG                DISK              1
355   95  Heming/Njård O-lag           EIVIND HVIDEBERG          8:21:15    1:02:46  ***
356  283  Östmarka OK 2                KRISTIAN RUUD             8:24:52    1:09:40  ***
     355  Solna OK/Mälarö SOK          BO DAVIDSSON              DISK             -1
     312  Haerens Officersskole        CLAUS SCHMIDT             DISK             -1



Uppdaterad : 1999-07-15 av Henrik Persson


10-MILA pages hosted by :

SIGMA