10-MILA10-MILA 1999


Youth / Ungdom : 1 2 3 4            
Legtimes :   2 3 4            
-
Ladies / Damer 1 2 3 4 5          
Legtimes :   2 3 4 5          
-
Men / Herrar leg : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Legtimes :   2 3 4 5 6 7 8 9 10


Results Herrar sträcka 7 / Men leg 7

HERR       Etappe:  7
 
  1   29  Kangasala SK                 EERO ENROTH               7:28:53      55:57    0
  2    9  OK Orion 1                   DANIEL GRAHN              7:30:33      54:11    3
  3   14  Pohjantähti SK-Oulu 1        TEUVO HEIMONEN            7:31:45      56:55    0
  4    3  Angelniemen Ankkuri          VESA ELOVAARA             7:31:46      56:57   -2
  5   65  Rajamäen Rykmentti 1         MIKA KANTOLA              7:31:47      56:53   -1
  6   17  OK Roslagen 1                OLA HULTIN                7:34:25      51:03    5
  7   13  Baekkelagets Sportsklub 1    BO ENGDAHL                7:34:26      51:38    1
  8    2  Leksands OK 1                RIKARD CLAESSON           7:34:38      51:20    2
  9    6  IFK Göteborg 1               KLAS DALBERG              7:34:43      51:28    0
 10   19  Nydalens SK 1                ÖYSTEIN KRISTIANSEN       7:34:44      51:15    6
 11   24  LYNX 1                       SIMO SUKSELAINEN          7:35:10      55:49   -5
 12   23  Espoon Suunta 1              LEO PYYMÄKI               7:35:42      56:21   -6
 13   67  Turun Metsänkävijät 1        JUHA AHOKAS               7:36:24      53:00    0
 14   10  Turun Suunnistajat 1         MIKA VENHO                7:39:19      55:39    5
 15    1  Haldens Skiklubb 1           TORE SANDVIK              7:39:20      50:57    8
 16  117  Söders SOL 1                 THORBJÖRN ALDGÅRD         7:39:25      55:42    5
 17  205  FK Friskus-Varberg           MATTIAS NILSSON           7:39:27      56:05   -6
 18   75  Hämeenlinnan Suunnistajat 1  JUKKKA ELOMAA             7:39:35      50:44    9
 19  371  OK Roslagen 2                JOAKIM SKÖLD              7:39:36      55:44    3
 20   59  Rastivarsat                  TUUKKA TUOMAL             7:39:40      56:11   -4
 21   40  Gävle OK 1                   OLA JOHANSSON             7:39:50      56:26   -8
 22    4  IFK Lidingö SOK 1            LINUS KAISAJUNTTI         7:40:05      49:52   12
 23   11  Södertälje Orientering 1     MIKAEL WEHLIN             7:42:13      53:30    2
 24   27  OK Linné 1                   HENRIK BOSTRÖM            7:43:24      54:06    7
 25   63  Sävedalens AIK 1             HASSE FRANSSON            7:43:36    1:00:11  -10
 26   54  IF Femman 1                  LUCAS NYLUND              7:43:51      55:07    0
 27   49  IK Hakarpspojkarna 1         HÅKAN ÖHLUND              7:43:55      53:47    6
 28   51  Göteborg-Majorna OK 1        JOAKIM KAMINSKY           7:45:31    1:01:50   -8
 29   45  Nydalens SK 2                ASLE KVAASE               7:46:30      57:34    0
 30    7  OK Ravinen 1                 PETER SVEDIN              7:46:46      51:02   14
 31   15  Pan-Kristianstad 1           HENRIK MODIG              7:47:02      53:20   10
 32   33  Tampeereen Pyrintö 1         JARNO SALMELIN            7:47:04      57:18    0
 33   30  Paimon Rasti                 ANTTI RYYNÄNEN            7:47:08      58:27   -9
 34   82  Lapuan Virkiä                TEEMU RANTALA             7:47:14      57:01    0
 35   21  Fredrikstad Skiklubb 1       MARIUS WIKSTRÖM           7:49:11    1:00:12   -5
 36  131  Rasti-Kurikka                MATTI PELTONEN            7:50:52    1:02:01   -9
 37   18  Hestra IF 1                  LENNART LARSSON           7:51:08    1:00:00    1
 38   64  Farum - Tilsvide OK 1        Rasmus Ødum               7:51:49      58:02    4
 39   39  Sundsvalls OK 1              MATTIAS ALLBERG           7:51:56    1:01:17   -2
 40   52  OK Hammaren 1                HENRIK BJÖRK              7:53:21    1:09:51  -22
 41   85  MS Parma 1                   CHRISTOPH SCHILTER        7:53:30      59:27    2
 42   12  NTNUI 1                      ÖYVIND STOKSETH           7:54:30      56:09    5
 43   74  OK Pan Århus 1               JAN SCHEEL                7:55:30      59:31    2
 44   56  OK Tisaren 1                 MARTIN PETTERSSON         7:56:30      56:18    5
 45   38  IFK Hedemora OK 1            MAGNUS JOHANSSON          7:59:45      56:24   15
 46   16  OK 77 1                      JAN WASSTRÖM              8:00:24      58:51    4
 46   88  Storviks IF                  NIKLAS INGELSSON          8:00:24      58:30   11
 48    8  Kalevan Rasti 1              AKSEL AHTIAINEN           8:00:28    1:02:11   -2
 49   28  Ikaalisten Nouseva-Voima     ARI ANJOLA                8:00:50      59:11    3
 50   34  IF Thor 1                    PER ÅHGREN                8:01:44    1:00:01    3
 51  268  Kokkolan Suunnistajat        JUKKA NISSILÄ             8:01:59    1:00:07    5
 52   20  Strängnäs-Malmby OL 1        CARLO RIGONI              8:02:09      57:38   13
 53  111  IFK Moras OK 1               ULF PERSSON               8:03:08      59:37    8
 54  113  KFUM Örebro 1                ERIK HARLÉN               8:03:18      59:38    9
 55   61  Stora Tuna IK 1              MIKAEL ÖSTLUND            8:03:43      57:54   12
 56   50  Tullinge SK 1                LARS LÖNNKVIST            8:04:03      56:25   15
 57  118  OK Skogsfalken 1             ULF JUNGSTRAND            8:04:11    1:11:17  -18
 58   83  OK Denseln 1                 JONNY KARLSSON            8:05:20    1:03:42   -7
 59    5  DELTA 1                      PETRI FORSMAN             8:05:27      53:29   21
 60   48  Täby OK 1                    NICLAS SIEPPI             8:05:31      58:40    9
 61   31  Suunta 101                   LASSE KAUTTO              8:05:33    1:14:58  -25
 62   35  OK Tyr 1                     TOMAS NORDLANDER          8:05:41      55:13   15
 63   37  Malungs OK/Skogsmårdarna     STEFAN PERSSON            8:05:49    1:02:18   -2
 63   70  Nybro OK                     TOMEK SLUZARZYK           8:05:49    1:04:01   -9
 65  123  Ulricehamns OK               MARK BALJEV               8:07:04    1:08:41  -17
 66  207  Hyvinkään Rasti 1            JANNE SALOMÄKI            8:08:41    1:05:33   -7
 67  149  Rasti E4                     SEPPO RYTKÖNEN            8:08:43    1:04:01   -1
 68   84  Ärla IF                      HÅKAN OLOFSSON            8:08:48      59:08    5
 68  115  FK Göingarna 1               MIKAEL NILSSON            8:08:48      55:12   18
 70   32  Gustavsbergs IF 1            HANS BENJAMINSSON         8:08:50      56:07   14
 71   73  Härlövs IF                   RICHARD JOHANSSON         8:09:08      59:22    3
 72  106  Västerbergslagens OL 1       JOHAN SAXBERG             8:09:10      56:39    9
 73   22  Ronneby OK 1                 TOMAS JOHANNESSON         8:09:18      58:59    2
 73  102  Asker Skiklubb               SVEIN GRANERUD            8:09:18    1:07:05  -15
 75  107  Södertälje Orientering 2     JOAKIM BACKLUND           8:09:20      54:19   15
 76   97  Bredaryds SOK 1              TONY LARSSON              8:10:05      56:42    9
 77  126  Linköpings OK 1              HÅKAN OLSSON              8:10:52      55:04   17
 78   81  Polska OL-landslaget         WOJCIECH DWOJAK           8:11:04    1:00:38   -2
 79   58  IK Hakarpspojkarna 2         LARS SVENSSON             8:11:23      57:34    8
 80   86  OK Skogshjortarna 1          MAX THOLEN                8:11:48      59:12    3
 81   98  OK Kåre 1                    LARS MATTSSON             8:13:43    1:03:03   -2
 82   62  Vehkalahden Veikot           TERO FÖHR                 8:13:48    1:09:34  -18
 83   78  Mikkelin Suunnistajat        TEEMU LAASANEN            8:14:46    1:07:14  -13
 84  221  Eräpirkat Mänttä             JORMA LEHTONEN            8:14:52    1:04:24   -7
 85  286  OK Orion 2                   JOHAN SWARTZ              8:15:26      58:59   10
 86   66  Kristiansand OK 1            TORSTEIN OMESTAD          8:15:34      58:54   10
 87   68  Sandnes IL                   EIRIK NIELSEN             8:15:37    1:13:48  -32
 88   44  Ås IL                        GUNNAR TENGE              8:15:43    1:08:53  -20
 89  119  Dalaportens OL 1             PETER WIRÉHN              8:15:56    1:00:11    3
 90   77  KooVee Tampere               HARRI MÄKI                8:16:14    1:08:00  -18
 91  100  SoIK Hellas 1                MICKE NYBERG              8:16:42    1:23:48  -52
 92   26  Järfälla OK 1                HENRIK MÅRD               8:17:58      54:16   11
 93   93  Halmstad OK                  MATS LINDGREN             8:18:05    1:02:52   -2
 94   80  OK Ravinen 2                 ERIK FORSBERG             8:18:06    1:02:20   -1
 95   41  OK Alehof 1                  BJÖRN JOHANSSON           8:18:08    1:03:34   -6
 96   36  Tolered-Utby OL              ANDERS OSKVOLD            8:19:15    1:05:07   -8
 97  135  Värend GN                    JONAS ANDERSSON           8:20:49    1:03:24    0
 98   69  Boxholm-Mjölby OL            HÅKAN GUSTAFSSON          8:20:56    1:08:21  -16
 99  138  Göteborg-Majorna OK 2        NIKLAS JOHANSSON          8:21:11    1:01:27    1
100  308  Turun Suunnistajat 2         PEKKA HALLA               8:21:26    1:03:22   -2
101   92  OK Hällen 1                  TORBJÖRN SVENSK           8:25:46      56:23   14
102  134  Kovlands IF                  JONAS GUSTAVSSON          8:25:47      56:28   11
103   43  Västerås SOK 1               LARS-ERIK CARLSSON        8:25:52      56:06   16
104  114  Leksands OK 2                ULF MAGNUSSON             8:27:14    1:00:20    1
105   60  Espoon Suunta 2              ANNT PARJANNE             8:27:29    1:03:04   -1
106   96  IFK Lidingö SOK 2            GREGER BERGLUND           8:29:27      59:52   11
107   91  IFK Göteborg 2               BJÖRN STENBERG            8:29:32      56:01   19
108   72  Hauhon Sisu                  JUKKA POHJOLA             8:29:37    1:01:04   -2
109   53  OK Kolmården 1               DAVID HEDMAN              8:30:08    1:00:48    5
109  159  IF Hagen                     ANDRAS ARONSSON           8:30:08    1:00:52    2
111  148  OK Tranan                    MATS KINDLUND             8:30:42    1:01:14    5
112   99  OK Skogsströvarna            PER THELLSÉN              8:31:07    1:11:24  -13
113   90  Rånäs OK 1                   PATRIK JANSSON            8:31:43    1:11:19  -12
114  212  Turun Metsänkävijät 2        ANTTI KNUUTI              8:32:13    1:02:19    6
115  120  Östersunds OK                CHRISTIAN AHLSTRÖM        8:32:18    1:03:01   -3
116  108  Grycksbo IF/Bjursås OK       PÄR RYMAN                 8:32:56    1:04:15   -9
117   94  OK Orient                    ERIK FABRITIUS            8:33:18    1:02:57    5
118   42  Pargas IF                    VESA KOSKINEN             8:33:38      54:20   13
119  253  Farum - Tilsvide OK 2        ROLF VALERY               8:34:35    1:05:30  -11
120  129  Järla IF 1                   BRETT WEIHART             8:35:36    1:06:29  -11
121  257  Falköping/Gudhem/Albion      THOMAS HJERT              8:36:17    1:05:51    2
122  196  IFK Umeå/Skellefteå OK       HENRIK NORD               8:37:15    1:08:03  -12
123   76  OK Tyr 2                     MAGNUS KARLSSON           8:39:15    1:06:38    2
124  167  Väsby OK                     MÅRTEN ANTERUD            8:39:24      59:39    8
125  354  Vittjärvs IK                 PETER HOLMA               8:39:58    1:04:28    2
126  166  Främmestads IK               ULF JOHANSSON             8:40:46    1:19:35  -24
127  154  Vänersborgs SK               MIKAEL KARLSSON           8:41:08    1:04:57    1
128   79  Modum O-lag                  TROND CATO MARTINSEN      8:41:39    1:03:43    1
129  325  OK Tisaren 2                 ERIK WALL                 8:41:43      54:07   20
130   46  Helsingin Suunnistajat 1     JOUKO MALINEN             8:41:53      57:54   12
131  132  Sundbybergs IK 1             GUNNAR MELIN              8:42:29      55:50   17
132  170  Växjö OK                     ERIK JOHANSSON            8:42:30    1:02:37    1
133  142  OK Södertörn 1               BJÖRN-OVE PETTERSSON      8:42:58      59:20    7
134  172  IF Femman 2                  OVE HALDIN                8:43:00    1:03:43   -4
135   87  Nydalens SK 3                PÅL INGIERD               8:43:03      52:41   19
136   47  IL Tyrving                   MORTEN CHRISTOPHERSEN     8:43:07    1:11:10  -12
137  214  IFK Hedemora OK 2            LARS ANDERSSON            8:44:17    1:14:01  -16
138  182  Täby OK 2                    JOHAN HOFSTEDT            8:44:40    1:00:06    6
139  183  Södertälje Orientering 3     SVEN UNDELAND             8:45:19    1:04:10   -4
140  144  Rastikarhut                  VELI-PETTERI NIEMINEN     8:46:03    1:00:19    5
141  145  NTNUI 2                      HÅVARD GUNDERSEN          8:46:45    1:17:01  -23
142  369  Mariestads FK                MARTIN MOBERG             8:46:54      59:12    8
143  210  Tampeereen Pyrintö 2         TUOMAS TAKALUOMA          8:47:05    1:06:24   -9
144  185  Saarijärven Pullistus        OLLI SALMELA              8:48:24    1:06:15   -6
145  147  OK Kolmården 2               ROBERT HEDMAN             8:48:56      57:38   15
146  223  OLC Kapreolo                 MARCELL MEIER             8:48:57    1:04:30   -3
147  109  Finspångs AIK 1              CHRISTER LARSSON          8:49:06    1:02:30    0
148  137  Hjärnarps GIF                ROINE SCHÖLIN             8:50:43    1:09:11  -11
149   89  IF Thor 2                    PATRIK EKLUND             8:50:57      55:36   19
150   55  Tumba-Mälarhöjdens OK 1      ROBERT TELLVIK            8:51:09      54:48   21
150  152  OK Österåker                 ANDREAS SVENSSON          8:51:09    1:07:23   -9
152  157  Uddevalla OK                 DAVID NILSSON             8:51:18      56:46   14
153  110  Eksjö SOK                    MARTIN PERSSON            8:52:11      55:34   20
154  151  Västerås SOK 2               HENRIK ORTMAN             8:52:29    1:01:28    5
155  233  OK Skogsfalken 2             ANDREAS LARSSON           8:52:44    1:09:13  -16
156  173  Ronneby OK 2                 PATRIK KARLSSON           8:52:45      59:09    7
157  246  Snättringe SK 1              PETER KARLBERG            8:53:14    1:01:28    4
157  365  Haldens Skiklubb 2           ERLEND INGVOLDSTAD        8:53:14    1:05:02   -4
159  197  OK Njudung                   MAGNUS WÄRNSWED           8:53:20    1:02:38   -3
160  228  OK Kontinent/OK Kompassen    JOHAN ASPEGREN            8:53:24    1:01:10    2
161  370  Sippurasti                   ESKO KATTELUS             8:53:34    1:05:26  -10
162  216  OK Dacke                     INGE GÖTESSON             8:56:40      57:41   18
162  326  Friskus/Löftan/Nacke         ANDERS LINDBORG           8:56:40    1:02:12    3
164  200  IF Sibbo-Vargarna            MATHIAS BACKMAN           8:56:59    1:02:33    0
165  330  Helsingborgs SOK             MIKAEL CARLSVÄRD          8:58:16    1:07:29   -8
166  282  Ylistaron Kilpa-Veljet       JANNE NIVUKOSKO           8:58:49      56:28   20
167  116  OK Nolaskogsarna             STEFAN ROSENBLOM          8:58:56    1:02:10    8
167  243  Baekkelagets Sportsklub 2    RUNE JULSVIK              8:58:56    1:17:27  -31
169  224  Hämeenlinnan Suunnistajat 2  MARKUS KUVAJA             8:59:00    1:01:19   10
170  206  Säterbygdens OK              MAGNUS BACKLUND           8:59:04      59:51   11
171  130  Oslo Studentenes IK          ELDAR FRÖLAND             8:59:17    1:11:09  -20
172   57  OK Djerf/Degerfors OK        JAKOB ZETHELIUS           8:59:19    1:08:25  -14
173  192  OK Eken/Björkfors            PÄR ERIKSSON              8:59:44    1:02:26    4
174  333  IF Åland                     MATTHIAS FALANDER         8:59:50    1:09:10  -19
175   71  Kils OK                      LARS KVARNSTRÖM           9:03:27    1:03:26    7
176  366  Falkenbergs OK               DAVID JOHANSSON           9:05:21    1:08:39   -2
177  160  Jönköpings OK/OK Berget      LENNERT LARSSON           9:06:22    1:08:44    1
178  169  Rajamäen Rykmentti 2         JARMO KOMSSI              9:06:29    1:10:43   -8
179  259  Rasti-Jyry                   ROY GRÖNHOLM              9:07:05    1:21:06  -33
180  277  DELTA 2                      KAI KUJALA                9:07:12    1:06:14    4
181  202  Kolding OK                   PER EG PEDERSEN           9:08:03    1:07:22    2
182  143  Oppsal IF 1                  ROAR PEDERSEN             9:08:39    1:00:22   14
183  146  Gotlands Bro OK              MARTIN BOSTRÖM            9:10:26    1:13:50  -11
184  332  OK Vilse 87                  INGMAR OLSSON             9:10:51    1:06:51    4
185  101  Haninge SOK 1                LASS LINDHOLM             9:11:55      57:22   17
186  264  Hästveda/OK Torfinn          TOMAS NILSSON             9:12:24    1:10:24   -1
187  136  IF Gular                     TORE JUVIK                9:13:30    1:07:04    5
188  307  Joensuun Yliopiston Urh.     MIKKO MUTKA               9:15:30    1:02:57   12
189  158  FK Finn Ljungby              TOBIAS JOHANSSON          9:19:10    1:13:57    0
190  189  OK Motala                    JONAS LINDELL             9:19:12    1:10:49    7
191  240  Motala AIF OL                EMIL SVENSSON             9:19:38    1:12:07    2
191  280  Lunds OK                     PER LINSE                 9:19:38    1:07:37    8
193  155  OK Hammaren 2                MATTIAS LINELL            9:21:01    1:01:41   17
194  121  OK Triangeln                 ANDERS BERGGREN           9:21:09    1:15:46   -4
195  279  Järfälla OK 2                DAVID STRIDFELDT          9:21:16    1:09:22    3
196  260  MS Parma 2                   TOMMI KALLIICARI          9:21:31      59:18   20
197  103  Nyköpings OK                 ANDERS LUNDIN             9:21:36    1:17:46  -10
198  153  OK Linné 2                   REGIN SWENNING            9:22:28    1:25:12  -22
199  112  Stora Tuna IK 2              FREDRIK GRANATH           9:23:18    1:07:01    7
200  193  Östmarka OK 1                PAUL TORVUND              9:24:19    1:00:54   17
201  317  Kjula-Standard OK            MIKAEL ANDERSSON          9:24:37    1:08:59    2
202  262  Katrineholms OK              SEBASTIAN ERIKSSON        9:24:42    1:16:48   -8
203  201  OK Kullingshof               JON LARSSON               9:25:40    1:04:29   10
204  199  OK Rodhen 1                  DANIEL FORSBERG           9:25:44    1:11:18   -3
205  177  OK Skogsstjärnan             FREDRIK JOHANSSON         9:30:44    1:35:54  -38
206  141  Rehns BK                     BENGT FORSLIN             9:30:52    1:22:55  -11
207   95  Heming/Njård O-lag           STIAN ANDERSEN            9:30:55    1:09:40  148
208  176  Kalmar OK                    ANDREAS JAENSSON          9:33:03    1:11:49    7
209  331  Gustavsbergs IF 2            MAGNUS HANSSON            9:35:12    1:08:52   11
210  180  Gävle OK 2                   KALR-OLOV BORG            9:35:13    1:10:38    8
211  168  IFK Enskede 1                MATS ERIKSSON             9:35:23    1:09:29    8
212  184  OK Måsen                     JOHAN HAMMARSTRÖM         9:37:07    1:09:12   12
213  156  Sandefjord OK/OTO            OSCAR ANDREASSON          9:37:22    1:03:57   16
214  125  Istrums Skidklubb            GUSTAV BRODIN             9:37:34    1:16:42   -3
     357  OK Pan Århus 2               ERIK MYGIND               BRUTT             10
216  171  Strängnäs-Malmby OL 2        MATTIAS KARLSSON          9:38:09    1:16:58   -3
217  336  Tjällmo-Godegårds OK         JOHAN PETTERSSON          9:38:22    1:20:55  -10
218  105  Norrköpings AIS              MÅRTEN BERGGREN           9:39:07    1:03:22   14
219  181  OK Kåre 2                    KALLE ÖSTGREN             9:39:50    1:33:46  -28
220  295  Visborgs OK                  MAGNUS JOHANSSON          9:43:28    1:15:37    3
221  368  Söders SOL 2                 ULF SLOTTE                9:43:38    1:11:11    7
222  334  Leksands OK 3                BJÖRN ALM                 9:46:20    1:09:33   11
223  190  Sölleröd OK                  MICHAEL AASÖRE            9:46:31    1:30:33  -19
224  150  Dalaportens OL 2             HANS KÄCK                 9:46:33    1:12:31    6
225  209  Helsingin Suunnistajat 2     JUHA BURTSOFF             9:46:41    1:02:17   20
226  278  OK Alferna/Laxå OK           ANDREAS BYFELDT           9:46:44    1:07:04   13
227  231  Rasti 88                     JUHA SINKKONEN            9:46:47    1:11:12    4
228  250  Ockelbo OK                   MATTIAS EKLUND            9:46:49    1:20:29   -8
229  313  Västerviks OK/Ankarsrums OK  JONAS BRANTESTAD          9:47:31    1:10:24    5
230  338  Tullinge SK 3                PATRIK TIDERMAN           9:47:47      59:28   24
231  213  Västerbergslagens OL 2       THORBJÖRN NILSSON         9:47:51    1:10:31    6
232  225  Skarpnäcks OL                JÖRGEN STEGARD            9:47:59    1:02:41   17
233  163  Linköpings OK 2              MARTIN LINDBERG           9:48:19    1:30:12  -25
234  362  Trollhättans SOK             GUNNAR JOHANSSON          9:49:52    1:11:46    4
235  363  OK Milan                     ROBERTH ANDERSSON         9:51:09    1:04:58   16
236  179  Kungälvs OK                  JAN GRANÄNG               9:51:26    1:09:37    5
236  236  Bromma-Vällingby SOK         OLA HOLGERSSON            9:51:26    1:09:47    4
238  290  Njurunda OK/Timrå SOK        MARCUS BERGFORS           9:51:28    1:14:19   -3
239  162  OK Tylöskog                  UNO INGVARSSON            9:51:36    1:19:44  -12
240  204  OK 77 2                      JONAS NILSSON             9:51:40    1:21:14  -14
241  265  Tierps SOK                   PETER SÖDERLUND           9:52:27    1:07:40    5
242  269  Rotebro IS                   SVEN HEDMAN               9:52:41    1:09:35    0
243  174  Skogslöparna                 GUNNAR SJÖLUND            9:53:26    1:08:37    4
244  281  OK Södertörn 2               THOMAS LIDMAN             9:53:54    1:00:28   22
245  191  Forsa OK                     CARL-ERIC SJÖBERG         9:54:57    1:02:52   17
246  328  Tibro AIK SOK/K3 IF          PETER ANDRÉN              9:55:42    1:06:23   10
247  296  Långhundra IF                JAN LINDELL               9:56:45    1:07:33    8
248  198  Sävedalens AIK 2             URBAN SCHERDIN            9:56:46    1:11:18    2
249  217  OK Älme                      MARKUS HENRIKSSON         9:57:07    1:13:58   -6
250  252  Odense OK                    JESPER LUNDSGÅRD          9:57:45    1:36:36  -38
251  273  Skogsluffarnas OK            KJELL HELLSTRÖM           10:00:45   1:00:50   22
252  178  Köping Kolsva OK             JIM TAPANI                10:01:09   1:42:53  -43
253  256  Lerums SOK/FK Herkules       MAGNUS ÖBERG              10:02:52   1:02:50   22
254  251  Sundbybergs IK 2             BENGT SVENSSON            10:02:54   1:02:55   20
255  304  OK Raseborg                  BJÖRN-ERIC WICKHOLM       10:02:56   1:11:18    5
256  305  GoIF Tjalve                  PETER OLOFSSON            10:04:08   1:14:49    0
257  276  Täby OK 3                    HENRIK BLIX               10:04:14   1:20:51  -13
258  374  Hestra IF 2                  BENGT JONSSON             10:04:26   1:07:42   11
259  248  Lessebo OK/Kexholms SK       ANDERS ERIKSSON           10:04:51   1:12:33    4
260  321  Vallentuna/Össeby OL         PETER SUNDGREN            10:04:55   1:06:47   10
261  299  OK Öst                       PETER BUHL                10:05:40   1:38:18  -39
262  124  Valbo/Årsunda/Österfärnebo   TRYGGVE OTTOSSON          10:05:52   1:12:34    3
263  139  Sundsvalls OK 2              PATRIK ENGSTRÖM           10:06:37   1:14:48   -2
264  245  Sarpsborg O-lag/Trösken IL   BJÖRN SYVERSEN            10:07:11   1:29:57  -28
265  373  Frölunda OL                  MATS KARLSSON             10:07:18   1:15:41   -6
266  258  Rånäs OK 2                   LARS OHLIN                10:07:25     58:46   18
267  263  IK Hakarpspojkarna 3         PETTER OTTEVIK            10:08:31   1:15:38   -3
268  239  Enebybergs IF                MICKE STAFFAS             10:08:34   1:15:00    0
269  302  Norbergs OK                  OLOF STÅLNACKE            10:10:55     59:31   24
270  315  OK Alehof 2                  SVEN BOGE                 10:12:14   1:13:50    1
271  266  OK Hällen 2                  SVANTE GUTNERSTAM         10:14:28   1:05:23   14
272  218  Lahden Suunnistajat -37      VILLE KAUPPI              10:14:32   1:24:23  -14
273  340  NTNUI 3                      KÅRE TYLDUM               10:14:48   1:03:39   16
274  270  IFK Lidingö SOK 3            ERIK ÅKESSON              10:14:55   1:08:11    7
275  208  Hyvinkään Rasti 2            PETRI PALMUNEN            10:15:27   1:07:55    8
276  292  Söderhamn/Ljusne Ala/Bergvik STIG LUNDSTRÖM            10:15:39   1:04:59   10
277  165  Kristinehamns OK             MATTIAS LARSSON           10:15:54   1:15:36   -1
278  372  OK Roslagen 3                FREDRIK JÖNGREN           10:16:25   1:28:35  -26
279  226  Maarian Mahti ry             KARI SILOKANGAS           10:18:16   1:06:55   13
280  310  Väsby OK 2                   BENNY PETTERSSON          10:18:37   1:18:48   -8
281  303  Västerås SOK 3               ANDERS WERNER-ERICSSEN    10:19:53   1:12:51    1
282  291  OK Skogshjortarna 2          DAVID JOHANSSON           10:20:11     59:10   19
283  164  OK Gisle                     KURT JOHANSSON            10:20:37   1:01:50   15
284  293  IF Sturla                    OLE VEMUND SOUG           10:22:10   1:11:16    3
285  175  Tullinge SK 2                RAHNY RYSJÖ (HIBELIT)     10:22:15   1:10:23    9
286  314  OK Denseln 2                 TONY PETTERSSON           10:22:16   1:28:46  -19
287  287  OK Enen 1                    ANDERS SÖDERSTEN          10:22:38   1:37:44  -39
288  128  Rasti-Saimaa                 OLLI APILO                10:23:15   1:12:03    2
289  241  Matteus SI                   OLLE JOELSSON             10:24:58   1:02:00   14
290  271  IFK Lidingö SOK 4            MATS JENSEN-URSTAD        10:27:44   1:16:47   -2
291  337  Reftele/Burseryd/OK Vi Vill  PER JOHANSSON             10:29:03   1:09:34    8
292  319  Oppsal IF 2                  ROAR BJORDAL              10:30:13   1:14:07    3
293  311  IFK Moras OK 2               KALLE ZANDER              10:32:14   1:28:08  -15
294  359  OK Grip/Åkers IF             FREDRIK TANBERG           10:32:32   1:11:25    8
295  229  Skattkärrs IF                JAN-OLOF LÖVFENHOLM       10:37:24   1:13:39    9
296  219  Nydalens SK 4                BENT OVE B RINDEN         10:38:02   1:05:09    9
297  122  Fossum IF                    ERLEND FANUELSEN          10:38:34   1:22:26   -1
298  350  Trosabygdens OK              BJÖRN GUTERSTAM           10:41:50   1:35:29  -18
299  294  OK Ravinen 3                 ERIK BERGLUND             10:43:14   1:22:35    1
300  211  Umeå OK 2                    REINE K                   10:50:20   1:03:33   14
301  230  OK Älgen                     CONNY GUNNARSSON          10:50:45   1:10:40    9
302  375  KFUM Örebro 3                JOHAN OLSSON              10:50:55   1:34:46   -5
303  351  Berga SOK                    RUNE PERSSON              10:50:57   1:39:45  -13
304  288  OK Enen 2                    JAN-OLOV RASK             10:52:11   1:15:43    3
305  306  Turebergs IF                 BJÖRN CARLHEIM            10:54:28   1:15:27    3
306  215  Espoon Suunta 3              RIKKE-PEKKA INNILÄ        10:55:51   1:02:49   13
307  324  Kristiansand OK 2            ATLE TORBJÖRNSEN          10:56:05   1:52:22  -30
308  320  FK Göingarna 2               LARS OHLSSON              10:57:55   1:14:47    5
309  247  Snättringe SK 2              ODD GUTELAND              10:58:20   1:18:04    2
310  316  Finspångs AIK / Hällestad    CONNY NORWALD             11:00:36   1:12:59    5
311  227  Tistedalen FL                HARALD K SVENDSEN         11:00:38   1:56:27  -32
312  347  Indre Östfold OK 1           GLENN SLETTE              11:06:46   1:24:03    0
313  323  Södertälje Orientering 4     PER-GÖRAN MÅNSSON         11:07:27   1:12:49    8
314  232  IFK Enskede 2                MATHIAS PERSSON           11:09:33     58:24   12
315  301  Eskilstunafors OL            JOHAN ANDERSSON           11:09:39   1:29:52   -6
316  300  Gagnefs OK                   STEFAN LINDKVIST          11:10:05   1:17:50    2
317  186  KFUM Örebro 2                DANIEL NORDSTRÖM          11:10:06   1:06:00    7
318  255  IF Thor 3                    MATIAS LARSSON            11:10:09   1:19:07   -1
319  235  Ringerike O-lag              LEIF ROGER HULTGREN       11:10:13   1:12:30    3
320  343  NTNUI 6                      THOMAS BECK               11:20:47   1:47:47  -14
321  335  Ärla IF/OK Tor               MARCUS AHNONEN            11:21:57   1:34:00   -5
322  367  OK Älvsjö Örby               MATS FANELL               11:23:34   1:22:05    1
323  352  Haninge SOK 2                THOMAS PETTERSSON         11:29:52   1:20:37    2
324  238  OS Sandhamn                  ROGER ANDERSSON           11:39:15   1:16:51    3
325  254  Farum - Tilsvide OK 3        KELD JOHNSEN              11:39:40   1:10:08    4
326  203  Vattenfalls IF               GUNNAR ERIKSSON           11:48:50   1:22:12    2
327  289  Ballerups OK                 CARSTEN SÖRENSEN          11:54:28   2:00:59   -7
328  242  SoIK Hellas 2                BERTIL SCHRÖDER           11:59:56   1:22:34    2
329  327  Tumba-Mälarhöjdens OK 2      BENGT-ÅKE ERICSSON        12:30:18   1:15:21    5
330  360  OK Norden/Sala OK            JOHAN ENGVALL             12:30:23   1:29:36    2
331  356  Järla IF 2                   JONAS RUDE                12:38:00   1:45:19    0
332  329  OK Rodhen 2                  KAROLIN ENGSTEN           12:55:48   1:26:24    5
333  237  Raisu Lumous                 JÖRGEN HALSTED            12:57:32   1:17:55    7
334  249  Otaniemen Jyllääät           TEEMU SIPILÄ              12:59:59   1:49:46   -1
335  361  Grue IL                      GÖRAN TÖMMERHOLEN         13:00:04   1:26:44    4
336  244  Korven Honka                 PETTERI PYYHTIÄ           13:01:09   1:31:52    0
337  267  Sigtuna OK                   BÖRJE BLOMQVIST           13:27:22   1:37:35    4
338  346  NTNUI 9                      TORE BRÅTHEN              13:45:38   2:15:43    0
339  297  Kongl. O-Teknologerna KTH    JAVIER AHLQVIST RODRIGUE  14:07:16   2:44:21   -4
340  341  NTNUI 4                      STÅLE GURIBY              14:08:57   1:46:35    3
341  272  Kalevan Rasti 2              TERO JÄRVINEN             15:13:24   3:11:35    1
**** Antall fellesstarter  1 ****
342  345  NTNUI 8                      TRYGVE WANGENSTEEN        16:48:56   2:19:40    3
343  344  NTNUI 7                      JONAS HAMRE               17:24:23   3:03:42    1
      25  Hagaby GoIF 1                BJÖRN WIDÉN               DISK              3
     220  Pohjantähti SK-Oulu 2        HIKKI YREKELÄ             DISK              3
     104  OK Tor                       HÅKAN KARLSSON            DISK              3
     222  OK Waldburgisnacht           ROGER MÜLLER              DISK              3
     127  Pan-Kristianstad 2           ROGER PERSSON             DISK              4
     188  LYNX 2                       AKI SARANEN               DISK              4
     275  SOK Viljan                   ANDERS MÖLLER             DISK              1
     318  OK Klemmingen                PER LARSSON               DISK            ***
     261  Alfta Ösa/Edsbyn/Viksjöfors  PER OLEVIK                DISK              2
353  283  Östmarka OK 2                ANDREAS FÖRSTER           9:24:10      59:18    3
     187  Lillomarka OL                EINAR IVERSEN             DISK            ***
     194  Raumar O-lag                 ESPEN OLSEN               DISK            ***
     355  Solna OK/Mälarö SOK          URBARN BOSTRÖM            DISK              1
     140  Umeå OK 1                    PETER HAGLUND             DISK              0
     312  Haerens Officersskole        J. C. PETERSEN            DISK              0
359  342  NTNUI 5                                                8:46:44      51:03  -13






Uppdaterad : 1999-07-15 av Henrik Persson


10-MILA pages hosted by :

SIGMA