10-MILA10-MILA 1999


Youth / Ungdom : 1 2 3 4            
Legtimes :   2 3 4            
-
Ladies / Damer 1 2 3 4 5          
Legtimes :   2 3 4 5          
-
Men / Herrar leg : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Legtimes :   2 3 4 5 6 7 8 9 10


Results Herrar sträcka 9 / Men leg 9

HERR       Etappe:  9
 
  1    9  OK Orion 1                   NIKLAS BRATT              9:43:04    1:01:37    3
  2   14  Pohjantähti SK-Oulu 1        TIMO KARPPINEN            9:43:41    1:02:52   -1
  3   65  Rajamäen Rykmentti 1         MARKO VÄISÄNEN            9:44:09    1:03:18   -1
  4   29  Kangasala SK                 PANU PIIPARINEN           9:44:14    1:03:20   -1
  5    1  Haldens Skiklubb 1           KJETIL BJÖRLO             9:46:08    1:02:45    0
  6   19  Nydalens SK 1                CARL HENRIK BJÖRSET       9:46:15    1:02:35    0
  7    4  IFK Lidingö SOK 1            JOHAN NÄSMAN              9:49:15    1:00:03    7
  8   24  LYNX 1                       TONI LOUHISOLA            9:50:29    1:03:53   -1
  9   17  OK Roslagen 1                ALAR VIITMAA              9:51:09    1:04:24    0
 10    6  IFK Göteborg 1               FLEMMING JÖRGENSEN        9:51:12    1:04:30   -2
 11   13  Baekkelagets Sportsklub 1    JOHAN IVARSSON            9:51:19    1:02:08    2
 12   33  Tampeereen Pyrintö 1         JOUNI KAHELIN             9:52:15      59:57    6
 12   49  IK Hakarpspojkarna 1         MATTIAS KARLSSON          9:52:15    1:03:06    0
 14   10  Turun Suunnistajat 1         PEKKA PALLASPURO          9:52:20    1:03:05    1
 15   15  Pan-Kristianstad 1           HENRIK TRYGGESSON         9:54:00    1:01:44    2
 16   67  Turun Metsänkävijät 1        JANIS OZOLINS             9:56:06    1:03:42    3
 17    2  Leksands OK 1                ROBERT WALLSTEN           9:58:15    1:01:38    7
 18   64  Farum - Tilsvide OK 1        Carsten Jørgensen         9:59:08    1:00:16    8
 19   23  Espoon Suunta 1              MATTI-PEKKA VANNINEN      10:03:19   1:10:13    1
 20   75  Hämeenlinnan Suunnistajat 1  SAKU KOLKKALA             10:03:21   1:13:59   -4
 21   52  OK Hammaren 1                LARS SJÖBERG              10:03:41   1:04:26    6
 22   39  Sundsvalls OK 1              LARS HOLMQVIST            10:04:38   1:10:32   -1
 23   38  IFK Hedemora OK 1            STEPHEN PALMER            10:06:32   1:02:17   14
 24   20  Strängnäs-Malmby OL 1        ROBERT BANACH             10:06:35   1:02:22   11
 25   18  Hestra IF 1                  MARTIN CLAESSON           10:06:44   1:06:58    4
 26   40  Gävle OK 1                   JERKER BOMAN              10:07:08   1:10:22   -1
 27   11  Södertälje Orientering 1     JOHAN SUNDEN              10:08:06   1:18:59  -16
 28   12  NTNUI 1                      DR CHRISTIAN VOGELSANG    10:08:27   1:04:54    4
 28   56  OK Tisaren 1                 EDGARAS VOVERIS           10:08:27   1:04:14    7
 30   28  Ikaalisten Nouseva-Voima     VLADIMIR ALEXEEU          10:08:36   1:05:47    1
 31    7  OK Ravinen 1                 MARTIN ANDERSSON          10:08:38   1:09:18   -3
 32   54  IF Femman 1                  MAGNUSS TORRKULLA         10:12:22   1:16:03  -10
 33   27  OK Linné 1                   ROB HART                  10:14:20   1:17:46  -10
 34    8  Kalevan Rasti 1              SIMO MARTONOMAA           10:15:08   1:07:43    7
 35   22  Ronneby OK 1                 JOHAN HÅKANSSON           10:15:21   1:05:14    8
 36   74  OK Pan Århus 1               HENRIK JÖRGENSEN          10:15:46   1:11:28    2
 37   16  OK 77 1                      MIKAEL DONNER             10:18:38   1:07:35    8
 38   21  Fredrikstad Skiklubb 1       HENRIK OTTESEN            10:18:48   1:07:51    6
 39   34  IF Thor 1                    SVEN OLSSON               10:19:38   1:04:10   10
 40   63  Sävedalens AIK 1             JOHAN STRÖMÖ              10:20:27   1:20:33  -10
 41  205  FK Friskus-Varberg           ROGER DAVIDSSON           10:20:35   1:16:55   -8
 42   85  MS Parma 1                   PETTERI MUJKKONEN         10:23:49   1:16:15    0
 43    5  DELTA 1                      MIIKA HERNELAHTI          10:24:32   1:06:38    8
 44   35  OK Tyr 1                     ERIK FORSGREN             10:24:47   1:05:13    8
 45   51  Göteborg-Majorna OK 1        OLA JODAL                 10:24:58   1:18:17   -6
 46  118  OK Skogsfalken 1             PER ANDREASSON            10:25:29   1:09:36    4
 47   45  Nydalens SK 2                ÖYVIND AARNES             10:25:30   1:21:47  -13
 48   70  Nybro OK                     MÅRTEN JOHNSSON           10:30:48   1:10:52    6
 49   61  Stora Tuna IK 1              JOHAN ALFREDSSON          10:30:53   1:09:22    6
 50   88  Storviks IF                  THOMAS ÅBERG              10:31:38   1:18:27   -2
 51   37  Malungs OK/Skogsmårdarna     JAN-OLOV MATTSSON         10:34:55   1:10:32   10
 52   83  OK Denseln 1                 ERIK ANDERSSON            10:34:58   1:12:14    6
 53   50  Tullinge SK 1                HÅKAN MALMSTRÖM           10:35:01   1:15:08    0
 54   48  Täby OK 1                    MARTIN ASP                10:35:02   1:12:40    2
 54   82  Lapuan Virkiä                TERO RANTALA              10:35:02   1:23:02   -8
 56  131  Rasti-Kurikka                TAPIO PERÄ                10:35:07   1:28:09  -16
 57  371  OK Roslagen 2                OVE ERIKSSON              10:35:54   1:23:40  -10
 58   32  Gustavsbergs IF 1            JONAS HARALDSSON          10:42:49   1:18:36    1
 59  268  Kokkolan Suunnistajat        ESKO YLIKANGAS            10:43:26   1:10:27    9
 60   86  OK Skogshjortarna 1          ERIK JONSSON              10:44:38   1:11:48    6
 61  111  IFK Moras OK 1               BJÖRN WRAHME              10:44:40   1:20:26   -1
 62   44  Ås IL                        BRYNJAR FREDHEIM          10:44:41   1:11:48    5
 63  308  Turun Suunnistajat 2         JYRKI NIEMINEN            10:44:48   1:07:03   19
 64   98  OK Kåre 1                    HENRIK ANÄNGEN            10:44:53   1:11:25   10
 65  100  SoIK Hellas 1                AUDRIUS SMILGIUS          10:44:55   1:12:08    0
 66  107  Södertälje Orientering 2     GUSTAV HEDIN              10:45:05   1:20:40   -4
 67  123  Ulricehamns OK               HANS STRIDH               10:45:18   1:12:16    2
 68   81  Polska OL-landslaget         DARIUSZ MIKUSINSKI        10:45:21   1:10:52    7
 69   26  Järfälla OK 1                TOMMY JOHANSSON           10:45:28   1:12:19    1
 70   53  OK Kolmården 1               ANDERS BERG               10:47:20   1:09:22   13
 71   97  Bredaryds SOK 1              TOMMY ASK                 10:47:41   1:19:43   -8
 72  115  FK Göingarna 1               ANDERS SELIN              10:47:50   1:16:34   -8
 73   92  OK Hällen 1                  PETER ÖBERG               10:48:54   1:04:40   18
 74   62  Vehkalahden Veikot           ANTTI HARJU               10:48:57   1:11:58    7
 75  119  Dalaportens OL 1             DANIEL JUNGAR             10:49:58   1:13:02    5
 76   78  Mikkelin Suunnistajat        MIKA AHOLA                10:50:05   1:16:55   -5
 77  106  Västerbergslagens OL 1       LARS NORDKVIST            10:50:17   1:27:49  -20
 78  149  Rasti E4                     JUHA PIETILÄINEN          10:50:50   1:17:34   -6
 79   58  IK Hakarpspojkarna 2         TOBIAS HOLMQVIST          10:55:54   1:19:45    0
 80   68  Sandnes IL                   KJELL DALE                10:55:57   1:16:59    5
 81  126  Linköpings OK 1              FREDRIK PETTERSSON        11:00:06   1:16:10    9
 82  207  Hyvinkään Rasti 1            PEKKA HÄVUO               11:00:33   1:27:17  -10
 83   84  Ärla IF                      ROY FRANSSON              11:00:41   1:25:33   -6
 84   41  OK Alehof 1                  OSCAR SVAHN               11:00:52   1:21:54    1
 85  102  Asker Skiklubb               JÖRGEN ERIKSEN            11:01:12   1:21:12    2
 86   93  Halmstad OK                  MAGNUS JOHANSSON          11:01:16   1:26:10  -10
 87   42  Pargas IF                    SAMULI SALMENOJA          11:02:14   1:06:13   27
 88   99  OK Skogsströvarna            STEFAN KARLSSON           11:03:13   1:18:19    7
 89  135  Värend GN                    KARL LINDGREN             11:03:40   1:15:49    8
 90   43  Västerås SOK 1               JONAS LUNDIN              11:04:47   1:13:47   11
 91  134  Kovlands IF                  ANDREAS ERIKSSON          11:06:23   1:20:05    5
 92   96  IFK Lidingö SOK 2            MAGNUS JOHANSSON          11:06:25   1:22:37   -3
 93   31  Suunta 101                   JÄRI JÄRVINEN             11:06:37   1:28:19   -9
 94   94  OK Orient                    OVE SIMOSAS               11:07:14   1:13:46   12
 95  113  KFUM Örebro 1                PER JONHED                11:07:19   1:18:53    3
 96   69  Boxholm-Mjölby OL            BJÖRN KLEIST              11:07:35   1:14:54    9
 97  159  IF Hagen                     JONAS HOGEDAHL            11:07:49   1:16:43    5
 98  221  Eräpirkat Mänttä             JUSSI JOKINEN             11:08:01   1:32:38  -20
 99  286  OK Orion 2                   JONAS OLSSON              11:08:42   1:28:37  -11
100   80  OK Ravinen 2                 LASSE ANDERSSON           11:09:55   1:15:00   11
101  223  OLC Kapreolo                 LUKAS SCHULTHESS          11:11:31   1:11:33   17
102   91  IFK Göteborg 2               ROGER HALLGREN            11:11:37   1:17:02    7
103  196  IFK Umeå/Skellefteå OK       KRISTOFER ISAKSSON        11:11:45   1:17:08    7
104  138  Göteborg-Majorna OK 2        CLAES JOHANSSON           11:12:24   1:23:10   -5
105   46  Helsingin Suunnistajat 1     ALPO KUUSISTO             11:12:26   1:18:02    3
106  108  Grycksbo IF/Bjursås OK       JAN ANDERSSON             11:16:36   1:21:35    7
107  214  IFK Hedemora OK 2            TOMMY CARLSSON            11:16:39   1:20:03    8
108   60  Espoon Suunta 2              ILKKA KARHU               11:17:58   1:25:31   -4
108   77  KooVee Tampere               PETRI HEILÖ               11:17:58   1:27:31   -8
110  253  Farum - Tilsvide OK 2        HENRIK ALBAHN             11:18:32   1:24:13   -3
111   66  Kristiansand OK 1            ARILD NOMELAND            11:18:38   1:34:09  -18
112  154  Vänersborgs SK               PETER WESTERBERG          11:18:54   1:17:42    9
113  325  OK Tisaren 2                 LARS CARLBERG             11:21:42   1:16:03   15
114  129  Järla IF 1                   BENGT HALL                11:22:00   1:27:02   -2
115  148  OK Tranan                    ROGER KARLSSON            11:22:19   1:16:29   14
116  152  OK Österåker                 PETER ENOCHSSON           11:22:22   1:18:37    7
117   72  Hauhon Sisu                  TERO SALONEN              11:24:05   1:26:20    0
118   73  Härlövs IF                   NIKLAS NILSSON            11:26:13   1:22:37    4
119  142  OK Södertörn 1               SVEND-ERIK MATHIASSEN     11:27:12   1:26:33    1
120   89  IF Thor 2                    PETTER RANETALL           11:29:12   1:20:23   14
121  137  Hjärnarps GIF                PER JOHANSSON             11:29:33   1:15:24   20
122   90  Rånäs OK 1                   JONAS KARLSSON            11:30:02   1:38:56  -20
123  370  Sippurasti                   ARTO NIKKILÄ              11:30:13   1:24:40    4
124  120  Östersunds OK                DANIEL SJÖLUND            11:30:36   1:26:40    1
125  182  Täby OK 2                    GÖRAN ANLIND              11:31:47   1:19:11   14
126  114  Leksands OK 2                ROGER ERIKSSON            11:32:17   1:47:40  -32
127  109  Finspångs AIK 1              BJÖRN AXELSSON            11:33:21   1:28:00   -1
128   79  Modum O-lag                  EIVIND TONNA              11:34:20   1:27:44    3
129  151  Västerås SOK 2               PETER LUNDIN              11:34:33   1:20:28   11
130  212  Turun Metsänkävijät 2        SIMO UUSIKARTANO          11:35:55   1:39:14  -14
131  167  Väsby OK                     ANDERS ENSTRÖM            11:36:09   1:35:52  -12
132  185  Saarijärven Pullistus        TIMO ÅLGARS               11:36:14   1:20:50   12
133   36  Tolered-Utby OL              ÖRJAN EMANUELSSON         11:36:29   1:52:10  -41
134  183  Södertälje Orientering 3     JARI VIKBERG              11:37:18   1:25:26    3
135  257  Falköping/Gudhem/Albion      MATTIAS HEDFJÄRD          11:37:21   1:25:32    1
136  110  Eksjö SOK                    CLAES OTTERBORG           11:38:25   1:31:44   -4
137  369  Mariestads FK                ROLAND SVENSSON           11:39:33   1:23:41   11
138   55  Tumba-Mälarhöjdens OK 1      MICKE HILL                11:43:47   1:29:23    4
139  224  Hämeenlinnan Suunnistajat 2  OLLI RANTA                11:43:59   1:24:54   12
140  157  Uddevalla OK                 JONATAN LARSSON           11:44:22   1:23:58   15
141   57  OK Djerf/Degerfors OK        PER JANSSON               11:44:27   1:11:59   25
142   87  Nydalens SK 3                JON KAARBY                11:44:28   1:28:51    4
143  116  OK Nolaskogsarna             MATHIAS WESTERLUND        11:46:41   1:27:39    7
144   71  Kils OK                      LARS NORDSTRÖM            11:47:05   1:14:54   21
145  145  NTNUI 2                      MADS HADLER               11:47:12   1:25:08   14
146  233  OK Skogsfalken 2             HENRIK OTTOSSON           11:47:45   1:40:23  -13
147  354  Vittjärvs IK                 HENRIK HOLMA              11:48:40   1:44:46  -23
148  144  Rastikarhut                  HARRI VARJUS              11:48:41   1:36:20  -10
149  173  Ronneby OK 2                 JONAS HALAI               11:50:21   1:41:18  -14
150  365  Haldens Skiklubb 2           EIRIK NORDBRAEDEN         11:50:27   1:34:38   -3
151  132  Sundbybergs IK 1             ERIK STALNERT             11:52:32   1:36:56   -6
152  166  Främmestads IK               THOMAS ANDERSSON          11:54:23   1:22:43   12
153  216  OK Dacke                     STAFFAN JOHANSSON         11:55:11   1:35:18    0
154  243  Baekkelagets Sportsklub 2    TOR BRENNA                11:55:41   1:35:40    0
155  200  IF Sibbo-Vargarna            NIKLAS MAJANDER           11:55:49   1:35:59   -3
156  153  OK Linné 2                   TORBJÖRN OLSSON           11:59:35   1:20:15   22
157  228  OK Kontinent/OK Kompassen    HENRIK ARNE               12:00:09   1:38:06    1
157  326  Friskus/Löftan/Nacke         JONAS KJÄLL               12:00:09   1:19:19   22
159  160  Jönköpings OK/OK Berget      ERIK NILSSON              12:00:19   1:38:19   -2
160  189  OK Motala                    TOMAS JOHANSSON           12:00:25   1:19:00   20
161  332  OK Vilse 87                  DANIEL ERIKSSON           12:00:31   1:29:34    2
162  197  OK Njudung                   MATTIAS BJÖRKLUND         12:00:36   1:54:04  -32
163  155  OK Hammaren 2                TORBJÖRN HÄGGLUND         12:00:40   1:22:16   14
164  277  DELTA 2                      JOUNI FORSSELL            12:00:47   1:24:43   10
165  169  Rajamäen Rykmentti 2         ARTO NIEMI                12:00:50   1:24:50    7
166  210  Tampeereen Pyrintö 2         PEKKA KERKOLA             12:01:12   1:45:57  -23
167  330  Helsingborgs SOK             NILS LUNDH                12:04:27   1:37:03   -6
168  146  Gotlands Bro OK              RONNIE SAMUELSSON         12:06:31   1:31:30    1
169  158  FK Finn Ljungby              DANIEL EVALDSSON          12:07:23   1:31:14    6
170  259  Rasti-Jyry                   LAURI TAPOLA              12:09:01   1:21:59   13
171  147  OK Kolmården 2               STEFAN BERG               12:09:05   1:33:04    2
172  202  Kolding OK                   OLE THOMSEN               12:09:16   1:24:28   10
173  193  Östmarka OK 1                HÅKON HÅVERSÉN            12:14:12   1:13:02   26
174  177  OK Skogsstjärnan             TOMAS ANDERSSON           12:14:21   1:13:26   21
175  103  Nyköpings OK                 MAGNUS JOHANSSON          12:14:40   1:13:50   16
176  260  MS Parma 2                   TIMO LAINE                12:14:42   1:38:43   -5
177  282  Ylistaron Kilpa-Veljet       MIKKO PELTONEN            12:16:16   1:40:40   -7
178  112  Stora Tuna IK 2              EMIL NILSSON              12:17:47   1:16:58   11
179  136  IF Gular                     JOHANNES HÖYSAETER        12:19:14   1:48:18  -17
180  264  Hästveda/OK Torfinn          TOBIAS KILLANDER          12:20:13   1:29:32    4
181  206  Säterbygdens OK              PER SANDBERG              12:20:28   1:54:54  -21
182   47  IL Tyrving                   INGE GUNNES               12:25:17   1:43:43   -1
183  199  OK Rodhen 1                  ERIK ENGSTEN              12:26:13   1:31:55    2
184  246  Snättringe SK 1              PETER GRANATH             12:27:11   1:52:51  -17
185  240  Motala AIF OL                DANIEL HASSELSTRÖM        12:29:41   1:28:51    6
186  317  Kjula-Standard OK            LENNART SJÖÖ              12:30:03   1:28:57   12
187  121  OK Triangeln                 TOMMY JOHANSSON           12:31:52   1:56:57  -19
188  150  Dalaportens OL 2             PATRIK SÖDERLUND          12:33:12   1:25:32   19
189  366  Falkenbergs OK               DANIEL KNUTSSON           12:33:25   1:32:36    0
190  168  IFK Enskede 1                ULF PERSSON               12:34:31   1:24:44   22
191  181  OK Kåre 2                    ROGER LARSSON             12:36:10   1:34:49    9
192  125  Istrums Skidklubb            JOHAN WASS                12:36:12   1:35:22   -1
193  105  Norrköpings AIS              ANDERS JOHANSSON          12:36:15   1:28:56   12
193  307  Joensuun Yliopiston Urh.     AKI NALLI                 12:36:15   1:36:55   -7
195  190  Sölleröd OK                  OLE BLOBBY ERLING         12:36:55   1:29:39    8
196  201  OK Kullingshof               TOMMY BÄCK                12:37:42   1:27:43   17
197  236  Bromma-Vällingby SOK         ANDERS LINDKVIST          12:39:24   1:22:50   19
198  302  Norbergs OK                  JOHAN HÖIJ                12:40:26   1:10:33   34
199  130  Oslo Studentenes IK          KJETIL KJERNSMO           12:43:08   1:35:50    5
200  269  Rotebro IS                   CHRISTOFFER WESTER        12:45:24   1:23:01   21
201  180  Gävle OK 2                   HÅKAN JANSSON             12:45:29   1:44:34   -6
201  192  OK Eken/Björkfors            BJÖRN ERIKSSON            12:45:29   1:43:53    0
203  338  Tullinge SK 3                JOHAN LINDGREN            12:45:44   1:40:58   -1
204  295  Visborgs OK                  ANDERS LINDGREN           12:45:47   1:32:48   10
205  280  Lunds OK                     MATTIAS LUNDMARK          12:45:50   1:45:17  -18
206  176  Kalmar OK                    MAGNUS PETTERSSON         12:45:51   1:45:00  -12
207  171  Strängnäs-Malmby OL 2        KIM SANDELL               12:45:55   1:36:21    2
208  218  Lahden Suunnistajat -37      JARNO KÄYHKÖ              12:46:53   1:12:25   31
209  209  Helsingin Suunnistajat 2     TUOMAS ERNAMO             12:47:03   1:22:05   20
210  368  Söders SOL 2                 ÅKER WANSÖLIN             12:47:17   1:23:17   17
211  141  Rehns BK                     OLA SJÖSTEDT              12:47:21   1:46:34  -23
212  313  Västerviks OK/Ankarsrums OK  TOMAS JOHANSSON           12:47:29   1:24:24   13
213  213  Västerbergslagens OL 2       HANS ANDERSSON            12:47:30   1:23:27   15
214  331  Gustavsbergs IF 2            MARTIN SÖDERLUND          12:48:09   1:38:30   -4
215  184  OK Måsen                     STEN ÅHLIN                12:48:43   1:41:18   -9
216  191  Forsa OK                     SVEN BERGSTRÖM            12:48:48   1:30:19    2
217  336  Tjällmo-Godegårds OK         TORBJÖRN GUSTAVSSON       12:53:50   1:31:18    5
218  204  OK 77 2                      MIKA SAARELA              12:54:23   1:28:07   12
219  156  Sandefjord OK/OTO            ROBERT ROGNLI             12:57:51   1:41:15   -2
220  333  IF Åland                     RALF RENFORS              12:59:56   1:51:44  -12
221  139  Sundsvalls OK 2              PER NORDLING              13:00:09   1:29:42   13
222  143  Oppsal IF 1                  ANTOINE CHABOUD           13:00:32   2:22:43  -46
223  270  IFK Lidingö SOK 3            PÄR LILJA                 13:02:11   1:27:32   17
224  231  Rasti 88                     JANNE KAARTO              13:03:41   1:43:57   -5
225  374  Hestra IF 2                  LARS-OLOF SCHÖN           13:05:56   1:28:41   19
226  162  OK Tylöskog                  JOHAN MALMKVIST           13:06:05   1:31:47   12
226  239  Enebybergs IF                URBAN FREJ                13:06:05   1:32:37   11
228  290  Njurunda OK/Timrå SOK        ÅKE HÖGLUND               13:06:47   1:51:54  -13
229  165  Kristinehamns OK             LARS KARLSSON             13:07:02   1:23:04   27
230  124  Valbo/Årsunda/Österfärnebo   ANDERS LINDGREN           13:07:18   1:27:19   24
231  251  Sundbybergs IK 2             JOHAN ÖRNSKÄR             13:08:09   1:30:50   14
232  362  Trollhättans SOK             PETER KJÖRNSBERG          13:08:11   1:45:24   -8
233  248  Lessebo OK/Kexholms SK       THOMAS ERIKSSON           13:08:22   1:30:52   13
234  265  Tierps SOK                   LEIF SÖDERLUND            13:08:26   1:30:46   14
235  281  OK Södertörn 2               TOMAS MATTSSON            13:08:45   1:37:37    1
236  363  OK Milan                     SAMUEL PERSSON            13:13:01   1:50:22  -13
237  217  OK Älme                      JÖRGEN ASSARSSON          13:13:05   1:37:04    4
238  250  Ockelbo OK                   JONAS LINDBLOM            13:13:14   1:42:37   -3
239  163  Linköpings OK 2              PELLE JOHANSSON           13:14:40   1:36:45   10
240  287  OK Enen 1                    ANDERS BÄCKSTRÖM          13:15:26   1:26:45   21
241  178  Köping Kolsva OK             MATS BIRKESTÅL            13:16:46   1:37:17   12
242  304  OK Raseborg                  MARCUS BAARMAN            13:16:57   1:28:12   20
243  179  Kungälvs OK                  ULF PETTERSSON            13:17:12   1:39:35    4
244  174  Skogslöparna                 STEFAN SJÖLUND            13:17:48   1:47:45  -11
245  225  Skarpnäcks OL                LARS SEGERMAN             13:20:14   1:36:21   10
246  310  Väsby OK 2                   LARS GRANKUIST            13:24:55   1:36:10   16
247  296  Långhundra IF                ANDERS WÄNSTRAND          13:24:59   1:56:22  -16
248  252  Odense OK                    KIM KONGSTAD              13:25:10   1:31:07   18
249  276  Täby OK 3                    NIKLAS WITTMANN           13:25:11   1:47:15    1
250  372  OK Roslagen 3                PONTUS GILLE              13:25:15   1:23:53   24
251  198  Sävedalens AIK 2             JERKER AXELSSON           13:25:29   1:41:28    6
252  340  NTNUI 3                      ANDREAS MEDALEN           13:25:32   1:38:52    8
253  266  OK Hällen 2                  MARTIN JOHANSSON          13:25:36   1:41:23    5
254  315  OK Alehof 2                  HANS THORBENTSSON         13:25:51   1:46:26   -2
255  263  IK Hakarpspojkarna 3         HENRIK SANDALL            13:26:26   1:25:43   17
256  256  Lerums SOK/FK Herkules       JOHAN BERGMAN             13:27:28   1:51:16  -14
257  291  OK Skogshjortarna 2          KRISTJAN LAAS             13:27:51   1:27:11   14
258  164  OK Gisle                     BENNY ANDERSSON           13:29:58   1:51:25   -7
259  328  Tibro AIK SOK/K3 IF          THOMAS ANDERSSON          13:29:59   1:40:52    5
260  208  Hyvinkään Rasti 2            JOUNI TUKIAINEN           13:31:04   1:45:44   -1
261  305  GoIF Tjalve                  MAGNUS DIAZ               13:31:18   1:54:58  -18
262  306  Turebergs IF                 CLAES-ERIK KARLSSON       13:35:15   1:26:01   18
263  334  Leksands OK 3                MATS JÖNSSON              13:35:17   2:13:00  -43
264  314  OK Denseln 2                 LARS HERTIL               13:35:31   1:39:24    4
     373  Frölunda OL                  ERIK BALJEK               DISK             68
266  175  Tullinge SK 2                JOHAN PERSSON             13:40:24   1:20:44   19
267  229  Skattkärrs IF                PÄR ÖHMAN                 13:41:59   1:32:45   13
268  299  OK Öst                       PETER BÄCKER              13:42:06   1:44:07    1
269  241  Matteus SI                   NICKLAS UNERAM            13:43:05   1:43:10    1
270  245  Sarpsborg O-lag/Trösken IL   BJÖRNAR SYVERSTAD         13:44:16   1:42:34    6
271  278  OK Alferna/Laxå OK           BENGT BYFELDT             13:45:42   1:55:18   -6
272  293  IF Sturla                    THOMAS KAISER             13:51:52   1:47:24    5
273  321  Vallentuna/Össeby OL         BJÖRN ALMGREN             13:52:47   1:57:19   -6
274  303  Västerås SOK 3               KENT GRAHN                13:52:50   1:51:17    1
275  258  Rånäs OK 2                   LARS-ERIK ANDERSSON       13:54:51   1:54:00   -2
276  170  Växjö OK                     DANIEL STRÅÅT             13:56:56   3:36:14  ***
277  211  Umeå OK 2                    JOHAN EKBÄCK              14:06:50   1:20:54   25
278  226  Maarian Mahti ry             JUHA MESIMÄKI             14:09:30   1:58:09    4
279  186  KFUM Örebro 2                ERIK GÖTHLIN              14:11:52   1:28:36   19
280  219  Nydalens SK 4                EIRIK BRYNHILDSEN         14:16:12   1:59:34    4
281  337  Reftele/Burseryd/OK Vi Vill  PATRIK LENASSON           14:19:13   1:59:25    5
282  311  IFK Moras OK 2               ERIK ERIKSSON             14:20:15   2:12:54   -3
283  301  Eskilstunafors OL            UNO LARSSON               14:20:26   1:35:18   16
284  300  Gagnefs OK                   NICLAS JONSSON            14:22:01   1:45:37   10
285  230  OK Älgen                     NICLAS CARLSSON           14:23:00   2:02:16    2
286  273  Skogsluffarnas OK            TOMAS STRÖM               14:25:54   2:13:09   -3
287  375  KFUM Örebro 3                NILS-OLOV ÅSMAN           14:26:01   2:03:28    1
288  247  Snättringe SK 2              DAVID LUNDBLAD            14:29:54   1:50:55    7
289  288  OK Enen 2                    TOMMY WÅHLIN              14:30:34   2:02:23    2
290  335  Ärla IF/OK Tor               MATS VESTERBERG           14:32:53   1:31:39   16
291  227  Tistedalen FL                ERLING BRÖNDMO            14:38:10   2:01:47    2
292  316  Finspångs AIK / Hällestad    MAGNUS ENGSTRÖM           14:39:24   1:45:31   13
293  215  Espoon Suunta 3              VALTTERI VALKONEN         14:44:44   1:59:23    7
294  323  Södertälje Orientering 4     FREDRIK JOHANSSON         14:52:38   2:07:09    7
295  320  FK Göingarna 2               MARTIN OTTOSSON           14:53:30   2:21:15   -3
296  319  Oppsal IF 2                  JOACHIM MAGELSSEN         14:53:32   1:59:41    8
297  359  OK Grip/Åkers IF             KRISTER OLSSON            15:09:55   2:22:26    6
298  324  Kristiansand OK 2            SIGMUND BERG              15:15:16   2:32:29   -1
299  367  OK Älvsjö Örby               JOEL MANNERFJORD          15:18:16   2:15:09    8
300  292  Söderhamn/Ljusne Ala/Bergvik SUNE FORSMARK             15:18:40   2:39:05   -4
301  347  Indre Östfold OK 1           TORE RAMBÖL               15:20:54   2:17:11    7
302  351  Berga SOK                    NIKLAS JOHANSSON          15:36:08   3:08:50  -12
**** Antall fellesstarter  1 ****
303  343  NTNUI 6                      ÖYVIND ANTONSEN           13:53:05   2:32:18    0
304  255  IF Thor 3                    GUNILLA SVÄRD             14:22:04   1:17:44    5
305  203  Vattenfalls IF               ERIK NYLUND               14:55:26   1:30:30    7
306  235  Ringerike O-lag              TORBJÖRN NÖRBECH          15:01:25   1:56:56    4
307  232  IFK Enskede 2                BOSSE HEDLUND             15:13:54   1:58:51    4
308  352  Haninge SOK 2                ROBERT HAGLUND            15:27:16   1:59:28    5
309  237  Raisu Lumous                 PANIS KUSAISKI            15:41:43     42:09   13
310  242  SoIK Hellas 2                JONAS LINDELÖF            15:41:56   2:06:36    5
311  327  Tumba-Mälarhöjdens OK 2      FREDRIK HULDT             15:45:27   1:46:43    5
312  289  Ballerups OK                 MARTIN ANDERSEN           16:00:16   1:52:58    5
313  360  OK Norden/Sala OK            STEN ÅKE HOLMBERG         16:08:46   1:45:45    5
314  249  Otaniemen Jyllääät           MIIKKA KAIRA              16:23:04   1:53:47    5
315  329  OK Rodhen 2                  TOMMY SJÖLANDER           16:25:46   1:54:41    5
316  244  Korven Honka                 ANTTI LEHTONEN            17:03:03   1:43:55    7
317  361  Grue IL                      JAN ÖRJAN OLSSON          19:08:34   2:59:35    7
318  346  NTNUI 9                      HILDE ANDERSEN            17:45:27   1:10:55   10
**** Antall fellesstarter  2 ****
319  297  Kongl. O-Teknologerna KTH    SKAGE HOEL GLOERSEN       18:06:46   1:56:36    8
320  267  Sigtuna OK                   SVEN-ERIK MOSÉN           18:18:17   2:16:35    6
321  272  Kalevan Rasti 2              PETTERI HAAPAMÄKI         20:26:05   2:48:28    8
**** Antall fellesstarter  3 ****
322  345  NTNUI 8                      ÖYVIND SOLLERUD HAUGEN    22:25:43   2:47:43    8
323   95  Heming/Njård O-lag           JOHAN ELIAS SVEDBERG      12:22:12   1:21:09  ***
     357  OK Pan Århus 2               CLAUS SCHMIDT             BRUTT              8
     271  IFK Lidingö SOK 4            MATS JUNGÅ                BRUTT            -47
     128  Rasti-Saimaa                 TUOMAS HUTTUNEN           BRUTT              8
       3  Angelniemen Ankkuri          JUHA-PEKKA ANDELMAA       DISK            ***
     117  Söders SOL 1                 LARS CLEVNERT             DISK              7
      59  Rastivarsat                  JARKKO RYPPÖ              DISK              7
      25  Hagaby GoIF 1                VLADIMIR LUCAN            DISK             10
     104  OK Tor                       ÖRJAN GUSTAVSSON          DISK              6
      30  Paimon Rasti                 JUHA SUOMINEN             DISK              6
     220  Pohjantähti SK-Oulu 2        VELI-MATTI MÄNNIKKÖ       DISK              6
      76  OK Tyr 2                     PER BENGTSSON             DISK              9
     222  OK Waldburgisnacht           FELIX BOLLIGER            DISK              9
     127  Pan-Kristianstad 2           ZOLTAN FAZAKAS            DISK              5
     275  SOK Viljan                   STEFAN LENNARTSSON        DISK              5
     188  LYNX 2                       MÅRTEN BOSTRÖM            DISK              7
     172  IF Femman 2                  VIKTOR FORSS              DISK            ***
     318  OK Klemmingen                PER SKYLLBERG             DISK             16
     101  Haninge SOK 1                HENRIK NYSTRÖM            DISK              5
     279  Järfälla OK 2                MARCUS ERIKSSON           DISK              5
     187  Lillomarka OL                EINAR BOLIN               DISK              6
     261  Alfta Ösa/Edsbyn/Viksjöfors  PER ENGSTRÖM              DISK              4
     262  Katrineholms OK              JERKER GLÄNNEFORS         DISK            ***
346  283  Östmarka OK 2                ÅKE FAGERENG              13:24:59   2:01:30  ***
     194  Raumar O-lag                 ÖYVIND FOSS               DISK              3
     350  Trosabygdens OK              JAN RING                  DISK              3
     122  Fossum IF                    ROGER BIRKELAND           DISK              3
     355  Solna OK/Mälarö SOK          PETER FITGER              DISK              3
     140  Umeå OK 1                    FREDRIK NILBRINK          DISK              3



Uppdaterad : 1999-07-15 av Henrik Persson


10-MILA pages hosted by :

SIGMA