2004-04-27 16:56

Resultat Damer (373), Sträcka 5

    1   BBAB       27 Hanne Staff               Bækkelaget SK 1              50:19   0:00   3:30:21 
    2   ABBB       12 Simone Niggli-Luder       Ulricehamns OK 1             50:36   0:17   3:28:22 
    3   ABBB       68 Tanja Ryabkina            Soik Hellas 1                53:30   3:11   3:31:20 
    4   BAAB       11 Minna Kauppi              Asikkalan Raikas 1           53:42   3:23   3:44:18 
    4   BBBB       36 Maria Sandström           OK Ravinen 1                 53:42   3:23   3:31:37 
    6   AABB       15 Karolina A.Höjsgaard      Domnarvets GoIF 1            53:43   3:24   3:38:58 
    7   ABAB       44 Emma Engstrand            Stora Tuna IK 1              53:44   3:25   3:44:12 
    8   ABBB        4 Bigitte Husebye           Fredrikstad Skiklubb 1       53:55   3:36   3:35:25 
    9   BBAB       47 Rose-Marie Forslund       IFK Moras OK 1               54:07   3:48   3:35:00 
   10   BBAB       13 Lina Bäckström            OK Linné 1                   54:35   4:16   3:34:54 
   11   AABB        9 Elisabeth Ingvaldsen      Nydalens Skiklub 1           54:52   4:33   3:36:18 
   12   BAAB       17 Karin Schmalfeld          Leksands OK 1                55:19   5:00   3:38:19 
   13   BABB        7 Lena Eliasson             IK Hakarpspojkarna 1         55:23   5:04   3:31:26 
   14   BBAB       19 Anni-Maija Fincke         Vehkalahden Veikot 1         55:34   5:15   3:44:21 
   15   ABAB       10 Marika Mikkola            Espoon Suunta 1              55:36   5:17   3:54:06 
   16   AABB        1 Salla Sukki               Turun Suunnistajat 1         55:53   5:34   3:42:15 
   16   ABBB       18 Marianne Andersen         NTNUI 1                      55:53   5:34   3:34:42 
   18   ABAB        2 Maria Rantala             Tampereen Pyrintö 1          56:26   6:07   3:34:18 
   19   BAAB       25 Tina Junegard             Tullinge SK 1                57:42   7:23   3:39:19 
   20   ABBB       40 Camilla Berglund          Sävedalens AIK 1             57:57   7:38   3:41:26 
   21   BAAB       45 Åsa Hellqvist             OK Skogsfalken 1             58:06   7:47   3:39:47 
   22   BBBB       22 Paula Haapakoski          SK Pohjantähti - Oulu 1      58:11   7:52   3:49:46 
   23   ABAB       30 BODIL HOLMSTRÖM           IFK Göteborg 1               58:29   8:10   3:44:51 
   24   AAAB        6 Heidi Liljeström          Kalevan Rasti 1              58:59   8:40   3:42:30 
   24   ABBB      326 Kari Christiansen         Sandefjord o-klubb 1         58:59   8:40   4:41:47 
   26   AAAB       14 Elisabeth Hansson         IFK Lidingö SOK 1            59:08   8:49   3:45:02 
   27   AAAB       20 Anna Mårsell              Linköpings OK 1              59:09   8:50   3:50:29 
   28   BAAB       59 Helen Winskill            Västerås SOK 1               59:15   8:56   3:50:34 
   29   BBBB       78 Anne Konring              Spring Cup OK 1              59:22   9:03   3:47:44 
   30   ABAB       58 Kicki Skog                Tullinge SK 2                59:38   9:19   3:47:52 
   31   BAAB      185 Outi Sareila              MS Parma 1                   59:42   9:23   3:58:24 
   32   ABAB      100 Anna Garin                Strängnäs-Malmby OL 1      1:00:02   9:43   3:52:54 
   33   BABB       21 Anna Zetterberg           IF Thor 1                  1:00:06   9:47   3:38:43 
   34   BBAB       97 Hanne Sandstad            Freidig 1                  1:00:12   9:53   4:29:06 
   35   ABBB      138 Juliette Soulard          Södertälje-Nykvarn Orien   1:00:21  10:02   3:53:15 
   36   BBAB      111 Helena Jansson            IF Hagen 1                 1:00:40  10:21   4:12:51 
   37   AABB       23 Anna Gornicka-Antonowicz  Ronneby OK 1               1:00:45  10:26   3:47:40 
   38   ABBB       26 Inga Dambe                Paimion Rasti 1            1:00:56  10:37   3:44:29 
   39   ABAB       24 Yvonne Gunell             Pargas IF 1                1:00:57  10:38   3:48:38 
   40   AABB       51 Linda Take                OK Djerf 1                 1:00:59  10:40   3:53:01 
   41   BBAB       33 Anna Lampinen             Södertälje-Nykvarn Orien   1:01:11  10:52   3:41:24 
   42   BBBB       64 Laura Hokka               Jämsän Retki-Veikot 1      1:01:27  11:08   4:05:18 
   43   AABB       37 Caroline Jönsson          FK Friskus-Varberg 1       1:01:31  11:12   3:52:52 
   43   AAAB      336 Anna Bigsten              FK Herkules 1              1:01:31  11:12   3:50:32 
   45   AAAB       48 Camilla Kulmala           Hiisirasti 1               1:01:44  11:25   4:10:19 
   46   BBBB        8 Zuzana Stehnova           OK77 1                     1:01:51  11:32   3:54:42 
   47   BABB       49 Pinja Satri               Koovee Tampere 1           1:01:54  11:35   3:54:47 
   48   BAAB       73 HELEN BRIDLE              IFK Göteborg 2             1:02:17  11:58   3:53:29 
   49   BABB       77 Martina Dockalova         Tampereen Pyrintö 2        1:02:37  12:18   3:50:40 
   50   BAAB      339 Ingeborg Skogen           Porsgrunn -lag 1           1:02:55  12:36   4:22:54 
   51   BAAB       53 Mervi Pesu                Rajamäen Rykmentti 2       1:03:11  12:52   3:53:04 
   51   BBAB      125 Tatyana Kostyleva         Keravan Urheilijat 1       1:03:11  12:52   4:07:14 
   53   BBAB       75 Karin Skogholm            Tumba-Mälarhöjden OK 1     1:03:16  12:57   4:07:28 
   54   AAAB       34 Päivi Malmi               Helsingin Suunnistajat 1   1:03:20  13:01   3:53:13 
   55   BAAB       39 Karoliina Sundberg        Lynx 1                     1:03:30  13:11   3:58:58 
   56   ABAB       38 Rachael Elder             IFK Hedemora OK 1          1:04:00  13:41   4:33:11 
   57   AAAB       56 Louise Göthfors           Järfälla OK 1              1:04:03  13:44   4:10:05 
   58   AABB      113 Kaisa Pirkonen            Kalevan Rasti 2            1:04:04  13:45   4:17:48 
   59   ABAB      150 Ida Svensson              Sjövalla FK 1              1:04:05  13:46   4:24:48 
   60   AABB       29 Sabrina Meister Fesseler  Halden Skiklubb 2          1:04:13  13:54   3:55:57 
   60   BBAB       55 Jenny Westerbergh         OK Linné 2                 1:04:13  13:54   3:58:56 
   62   ABAB      108 Anna Persson              FK Göingarna 1             1:04:39  14:20   4:07:12 
   63   ABAB       66 Satu Mäkitammi            Kangasala SK 1             1:04:46  14:27   4:09:56 
   64   AAAB      300 Lin Eriksson              Linköpings OK 3            1:04:52  14:33   4:18:19 
   65   ABAB      304 Malin Danielsson          IF Hagen 2                 1:04:53  14:34   4:33:21 
   66   AABB      107 Heli Savonen              Hämeenlinnan Suunnistaja   1:04:54  14:35   4:13:13 
   67   BBAB      103 Karin Elgh                Köping-Kolsva OK 1         1:04:57  14:38   4:18:25 
   68   BAAB      109 Helena Norberg            Stora Tuna IK 2            1:04:59  14:40   4:07:29 
   69   ABAB       94 ANNA BERGGREN             Gävle Orienteringsklubb    1:05:01  14:42   4:07:50 
   70   AAAB       62 Anette Carlsson           KFUM Örebro 1              1:05:08  14:49   4:04:54 
   70   BAAB      235 Rasa Ptashekaite          IF Sibbo-Vargarna 1        1:05:08  14:49   4:25:18 
   72   BBBB      120 Sanna Heinonen            Angelniemen Ankkuri 1      1:05:10  14:51   4:10:27 
   73   ABBB       60 Nicole Ragvin             NTNUI 2                    1:05:13  14:54   3:48:58 
   74   BBAB      131 Alexandra Voitenko        Pihkaniskat 1              1:05:20  15:01   4:30:54 
   75   AAAB      238 Jenny Karlsson            Uddevalla OK 1             1:05:33  15:14   4:33:31 
   76   BBBB       50 Marie-Louise Engström     Leksands OK 2              1:05:47  15:28   4:10:25 
   77   AAAB      146 Åsa Johansson             Tullinge SK 3              1:05:48  15:29   4:18:00 
   78   AABB       85 Anneli Berggren           OK Denseln 1               1:05:51  15:32   4:17:10 
   78   BBAB      117 Laila Ingelsson           OK Hammaren 1              1:05:51  15:32   5:00:01 
   78   BBBB      218 Eeva Nieminen             Tampereen Pyrintö 4        1:05:51  15:32   4:33:33 
   81   ABBB      144 Vilma Rudzenskaite        OK Ravinen 2               1:05:56  15:37   4:05:00 
   82   BAAB       95 Johanna Lindberg          Boxholm-Mjölby OL 1        1:05:59  15:40   4:10:29 
   83   AAAB       84 Malin Svensson            OK Orion 1                 1:06:06  15:47   3:54:03 
   83   ABBB      312 Frida Andersson           Falkenbergs OK 1           1:06:06  15:47  Ej godk. 
   85   ABBB      110 Terese Herlin             Turebergs IF 1             1:06:07  15:48   4:33:23 
   86   ABAB      170 Sanna Taina               Pargas IF 2                1:06:21  16:02   4:21:11 
   87   BABB       91 Iva Navratilova           Hagaby GoIF 1              1:06:25  16:06   4:33:14 
   88   AAAB      112 Linda Sjögren             IK Hakarpspojkarna 3       1:06:29  16:10   4:18:06 
   89   BBAB       83 Kristina Ljunggren        Linköpings OK 2            1:06:34  16:15   4:21:27 
   90   BBAB       89 Pia Hellgren              OK Södertörn 1             1:06:44  16:25   4:33:53 
   91   ABBB       88 Anniina Heikkinen         Vehkalahden Veikot 2       1:06:50  16:31   4:18:11 
   91   BBBB      386 Linnea Lidström           OK Landehof 1              1:06:50  16:31   4:17:56 
   93   BBBB      134 Stina Jansson             Främmestads IK 1           1:07:03  16:44   4:18:16 
   94   BBBB       92 Helena Andersson          OK Tisaren 1               1:07:04  16:45   4:13:04 
   95   BBAB        5 Karin Kjellman            Sundsvalls OK 1            1:07:11  16:52   3:55:59 
   96   BBAB       69 Anne Haugerud             Halden Skiklubb 3          1:07:14  16:55   4:42:05 
   97   ABBB       46 Caroline Green            IK Hakarpspojkarna 2       1:07:16  16:57   4:00:23 
   98   BAAB      115 N.N.                      Oppsal if 1                1:07:19  17:00   4:10:40 
   99   ABBB      270 Karolina Källstrand       Åmåls OK 1                 1:07:29  17:10   4:33:43 
  100   AAAB      224 Salla Kekki               Rasti-Saimaa 1             1:07:39  17:20   4:10:01 
  101   ABBB      390 Maria Gustavsson          Lessebo OK/OK Älme 1       1:07:43  17:24   4:43:44 
  102   BABB       63 Cecilia Einarsson         OK Hedströmmen 1           1:07:54  17:35   4:10:20 
  102   BAAB       87 Sanna Palomäki            Lapuan Virkiä 1            1:07:54  17:35   4:10:57 
  102   AABB      205 Sofia Holmgård            Kils OK 1                  1:07:54  17:35   5:24:14 
  105   BBAB       41 Olena Zabrodska           FarumTisvilde OK 1         1:08:02  17:43   4:10:43 
  105   ABAB       52 Linda Ericsson            Sundbybergs IK 1           1:08:02  17:43   4:01:00 
  107   ABBB       96 Linda Byström             Alfta ÖSA OK 1             1:08:07  17:48   4:24:57 
  108   AABB      323 Karin Josefsson           Finspångs SOK 1            1:08:14  17:55   4:25:17 
  109   BBBB      204 Anna-Karin Dovåker-Liss   Leksands OK 3              1:08:22  18:03   4:40:34 
  110   BAAB      333 Marie Johansson           OK Måsen 1                 1:08:23  18:04   4:26:05 
  111   AAAB      258 Erica Johansson           Östersunds OK 1            1:08:24  18:05   4:10:55 
  112   ABAB      164 Riikka Rauhala            Lappeen Riento 1           1:08:29  18:10    Felst. 
  113   ABAB      276 Therese Tillenius         Avesta OK 1                1:08:32  18:13   6:13:51 
  113   BBAB      327 Linda Berg                Bromma-Vällingby SOK 1     1:08:32  18:13   4:25:47 
  115   AAAB      196 Inger Gunnarsson          Västerås SOK 2             1:08:53  18:34   4:53:52 
  116   BBBB      274 Linnea Gustafsson         Visborgs OK 1              1:09:03  18:44   4:25:21 
  117   AAAB       76 Petra Halvarson           IF Thor 2                  1:09:09  18:50   4:24:54 
  118   BBAB      251 Teres Gustavsson          Ronneby OK 2               1:09:10  18:51   4:41:37 
  119   AABB      135 Carolina Klasson          Ulricehamns OK 2           1:09:17  18:58   4:11:47 
  120   BAAB      179 Helena Lidhage            IK Ymer 1                  1:09:34  19:15   4:26:04 
  121   ABBB      186 Heidi Tasanen             MS Parma 2                 1:09:42  19:23   4:33:52 
  122   BAAB      157 Nina Smestad              Løten o-lag 1              1:09:51  19:32   4:25:45 
  123   ABBB      334 Maria Gereonsson          Garphyttans IF 1           1:09:56  19:37   4:35:32 
  124   ABAB       80 Maren Kaarby              Nydalens Skiklub 2         1:10:04  19:45   4:05:02 
  125   BAAB      171 Emelie Holmström          OK Ravinen 3               1:10:10  19:51   4:25:56 
  125   BAAB      241 Jenny Martinsson          OK Tranan 1                1:10:10  19:51   4:22:28 
  127   BAAB      129 Mari Fasting              OK Moss 1                  1:10:16  19:57   4:33:55 
  128   ABBB      102 Karin Karlsson            Halmstad OK 1              1:10:17  19:58   4:18:14 
  128   BAAB      255 Sara Bengtsson            Storviks IF/Årsunda IF 1   1:10:17  19:58   4:49:10 
  130   ABAB      114 Anna Edenbrandt           Lunds OK 1                 1:10:18  19:59   4:33:25 
  131   BAAB      123 Linda Gustavsson          OK Linné 3                 1:10:19  20:00   4:25:26 
  132   BAAB      227 Anna Olsson               OK Skogsfalken 2           1:10:20  20:01   4:25:10 
  133   BABB      133 Lina Lindberg             Dalaportens OL 1           1:10:32  20:13   4:21:30 
  134   AABB       99 Eva-Lotta Bengtsson       Helsingborgs SOK 1         1:10:35  20:16   4:19:05 
  135   BBAB      187 Mali Fjogstad Nielsen     Kongsberg O-lag 1          1:10:38  20:19   4:21:25 
  135   ABBB      306 Anna-Maria Backryd        Lindebygdens OK 1          1:10:38  20:19   4:41:14 
  137   AABB       57 Petra Skodova             Lokomotiva Pardubice 1     1:10:44  20:25   4:18:51 
  138   BAAB       67 Maria Nordkvist           Västerbergslagens OL 1     1:10:49  20:30   4:17:03 
  139   AAAB      286 Gunilla Karlsson          Växjö OK 1                 1:10:50  20:31   4:18:35 
  140   ABAB      212 Pernilla Tunis            IF Femman 1                1:10:56  20:37   4:41:11 
  141   AABB       65 Anna Isaksson-Forsgren    OK Tyr 2                   1:11:08  20:49   4:10:16 
  142   ABAB      234 Philippa Whitehouse       Jesus Orienteering Klubb   1:11:12  20:53   4:40:28 
  143   ABAB      374 Tiina Laas                OK Skogshjortarna 1        1:11:14  20:55   4:58:18 
  144   AAAB       28 Anne Øverøyen             IL Tyrving 1               1:11:23  21:04   4:06:14 
  145   BBAB      363 Kristin Jonsson           OK Jösse/OK Mangen 1       1:11:24  21:05   4:46:23 
  146   BBAB      159 Eva Kvarnberg             Svaide Roma SOK 1          1:11:30  21:11   4:41:41 
  147   BBBB      148 Christin Karlsson         Eksjö SOK 2                1:11:45  21:26   4:23:11 
  148   BAAB      143 Katarina Alm              Järfälla OK 2              1:11:53  21:34   4:54:56 
  149   BBAB      209 Linda Ahlsén-Seirup       Södertälje-Nykvarn Orien   1:11:55  21:36   4:31:20 
  150   ABBB       74 Anna Nyström              Eskilstunafors OL 1        1:12:11  21:52   4:31:47 
  151   ABAB      268 Natalia Ukhorskaia        Northern Wind 1            1:12:21  22:02    Felst. 
  152   BBBB      302 Annika Ivarsson           Linköpings OK 5            1:12:23  22:04   4:26:08 
  153   ABAB      380 Lotta Kymmer              Tolered-Utby OL 1          1:12:30  22:11   5:00:15 
  154   ABAB       72 Renate Fanner             Eksjö SOK 1                1:12:31  22:12   4:17:53 
  155   BABB      273 Louise Johansson          FK Vittus 1                1:12:45  22:26   6:20:01 
  156   AABB      127 Maria Henriksson          Sundsvalls OK 2            1:12:48  22:29   4:25:57 
  156   BAAB      249 Jatta Haapamäki           Vihtavuoren Pamaus 1       1:12:48  22:29   6:48:43 
  158   ABBB      116 Linn Robertsson           Almby IK 1                 1:12:57  22:38   4:18:32 
  158   ABAB      192 Silje Wærp                Nydalens Skiklub 3         1:12:57  22:38    Felst. 
  160   AABB      309 Hanna Hemminki            Pohjankyrön Rasti 1        1:13:00  22:41   6:20:29 
  161   AAAB      126 Emelie Svalin             Vänersborgs Skidklubb 1    1:13:05  22:46   4:21:12 
  162   AABB      169 Natalia Pikova            Lahden Taimi 1             1:13:06  22:47   6:02:53 
  163   BBAB      341 Jessica Gustavsson        OK Klyftamo 1              1:13:07  22:48   4:44:04 
  164   BAAB      137 Marika Hara               Koovee Tampere 2           1:13:08  22:49   4:43:40 
  165   BBAB      271 Ingela Kälvedahl          OK Milan 1                 1:13:11  22:52   4:41:02 
  166   ABAB      262 Madelene Rystedt          Stora Tuna IK 3            1:13:12  22:53   4:26:01 
  167   ABAB       16 Karina Nordrum            Larvik OK 1                1:13:15  22:56   4:04:51 
  168   BBAB       61 Eva Jurenikova            Domnarvets GoIF 2          1:13:18  22:59   4:06:08 
  169   BABB      105 Emma Andersson            Ärla IF 1                  1:13:40  23:21   4:05:44 
  170   AABB       93 Åsa Bergfors              SOK Viljan 1               1:13:45  23:26   4:25:20 
  171   BBAB      145 Maria Kleist              Tullinge SK 4              1:13:52  23:33   4:25:23 
  172   BBAB      139 Åsa Vedin                 Söders SOL - Tyresö 2      1:13:54  23:35   4:26:16 
  172   BABB      315 Camilla Sjökvist          Norbergs OK 1              1:13:54  23:35   4:26:03 
  174   ABBB      292 Anita Karlsson            OK Södertörn 2             1:14:00  23:41   4:49:57 
  175   BABB      231 Sofia Börjeskog           OK Tor 1                   1:14:07  23:48   5:13:24 
  176   ABAB      290 IngMari Brander-Strand    Göteborg-Majorna OK 4      1:14:09  23:50   4:46:14 
  177   ABAB      142 Ingert Svärd              IF Thor 3                  1:14:11  23:52   4:25:58 
  178   BABB       35 Elisabeth Nilsson         Söders SOL - Tyresö 1      1:14:16  23:57   4:05:05 
  179   ABBB      124 Lena Wallén               Täby Ok 1                  1:14:24  24:05   4:25:54 
  180   AABB      155 Cassie Trewin             Fredrikstad Skiklubb 2     1:14:30  24:11   4:23:08 
  181   BAAB      305 Nina de Boussard          IFK Enskede 1              1:14:31  24:12   4:31:27 
  182   BAAB      367 ÅSA JERNBERG              Gävle Orienteringsklubb    1:14:35  24:16   4:25:51 
  183   BBBB      372 Anna Runesson             OK Gisle/OK Vivill/Burse   1:14:38  24:19   4:47:51 
  184   AABB      393 Sara Johansson            Kristinehamns OK 1         1:14:39  24:20   4:39:36 
  185   ABBB      242 Ylva Sunesson             Haninge SOK 1              1:14:58  24:39   4:39:30 
  186   ABBB       82 Lena Högrell              Jönköpings OK 1            1:15:01  24:42   4:39:29 
  187   ABBB      236 Elisa Niemi               Hyvinkään Rasti 1          1:15:12  24:53   4:26:11 
  188   AAAB      328 Maria Svensson            Rånäs OK 1                 1:15:17  24:58   4:50:00 
  189   AAAB      118 Hege Rustad               Oddersjaa SSK 1            1:15:20  25:01   4:18:01 
  190   AAAB       90 Johanna Ring              IFK Lidingö SOK 2          1:15:47  25:28   4:21:20 
  191   ABBB      278 Sanna Multala             Suunta-0 1                 1:15:55  25:36   4:35:40 
  192   AABB       43 Marie Svensson            PAN-Kristianstad 1         1:15:56  25:37   4:07:34 
  193   BBBB      316 Agneta Thörnqvist         Skarpnäcks OL 1            1:16:02  25:43   4:41:55 
  194   ABAB      178 Annika Josefsson          OK Dacke 1                 1:16:15  25:56   4:44:51 
  195   BBAB      383 Maria Olausson            IFK Göteborg 3             1:16:18  25:59   4:41:59 
  196   AAAB       98 Bodil Halvarsson          OK Kåre 1                  1:16:21  26:02   4:31:05 
  197   AAAB      104 Hanna Hultman             Sävedalens AIK 2           1:16:31  26:12   4:23:48 
  198   BBBB      344 Karin Olsson              Skogslöparna 2             1:16:33  26:14   4:40:18 
  198   AABB      387 Anna Karlsson             Bredaryds SOK 1            1:16:33  26:14   5:01:06 
  200   AAAB      188 Henriette Haug Storaas    Kongsberg O-lag 2          1:16:50  26:31   4:49:08 
  201   AABB       79 Ine Hovi                  Ås NLH orientering 1       1:16:53  26:34   4:24:46 
  202   ABBB      298 Janni Axelsson            Sävedalens AIK 3           1:17:13  26:54   4:43:25 
  203   AABB       71 Sara Svensson             Göteborg-Majorna OK 1      1:17:19  27:00   4:18:27 
  204   AABB      211 Caroline Gustavsson       Istrums SK 1               1:17:25  27:06   4:42:14 
  205   BBBB      190 Zuzana Klimplova          Lokomotiva Pardubice 2     1:18:06  27:47   4:46:12 
  206   ABAB      136 Johanna Ritanotko         Turun Suunnistajat 2       1:18:20  28:01   4:34:09 
  207   BAAB      165 Katja Ekroll Jahren       Raumar O-lag 1             1:18:23  28:04   5:00:48 
  208   BAAB      263 Maria Bergstrand          Motala AIF-OL 1            1:18:25  28:06   5:06:01 
  209   ABAB      366 Dorothe Spillmann         IF Thor 6                  1:18:26  28:07   5:52:04 
  210   ABBB       54 Emma Öberg                OK Hällen 1                1:18:32  28:13   4:22:35 
  211   AAAB      168 Piia Juhola               Suunta-Sepot 1             1:18:34  28:15   4:46:21 
  212   ABBB      158 Piia Takala               Ylistaron Kilpa-Veljet 1   1:18:38  28:19   5:51:43 
  213   AAAB      294 Kati Nynäs-Kos            OK Botnia 1                1:18:44  28:25   4:50:11 
  214   BBBB      232 Signe Dambe               Paimion Rasti 2            1:18:48  28:29   4:46:10 
  215   BABB      343 Ulrika Hermansson         OK Orion 2                 1:18:49  28:30   4:45:43 
  216   AABB      351 Monica Halvorsen          Vang Orienteringslag 1     1:19:00  28:41   4:26:21 
  217   AABB      191 Agneta Berlin             Trollhättans SOK 1         1:19:06  28:47    Felst. 
  218   ABBB      172 Marite Pundure            OK Ravinen 4               1:19:08  28:49   4:45:30 
  219   ABAB      220 Jenny-Ann Malmberg        Sundbybergs IK 2           1:19:29  29:10   4:41:44 
  220   BABB      259 Eva Lindstén              Östersunds OK 2            1:19:39  29:20   4:50:18 
  221   BBAB      173 Gabriellla Varga          OK Ravinen 5               1:19:41  29:22   4:46:48 
  221   AABB      337 Malin Lamm                FK Herkules 2              1:19:41  29:22   4:58:28 
  223   BAAB      361 Kajsa Salgård             Lidköpings VSK 1           1:19:50  29:31   6:27:24 
  224   BBBB      246 Katja Laurila             Kankaanpään Suunnistajat   1:20:03  29:44   5:09:09 
  225   ABBB      348 Hanna Arnell              OK Mark 1                  1:20:07  29:48   5:14:38 
  226   ABAB      346 Carin Rosén               Gustavsbergs IF 1          1:20:16  29:57   5:42:31 
  227   AABB      331 Sara Lorén                OK Kullingshof 1           1:20:17  29:58   5:01:04 
  228   ABBB       32 Åsa Lindkvist             Skogslöparna 1             1:20:19  30:00   4:13:07 
  229   AAAB      280 Linn Verde Thon           NTNUI 4                    1:20:20  30:01   4:46:28 
  230   ABAB      240 Jenny Winblad             Hagaby GoIF 2              1:20:24  30:05   4:46:04 
  231   BAAB      319 Cecilia Fredriksson       Gudhems IF 1               1:20:29  30:10   4:55:23 
  232   BAAB      101 Carin Emlén               Vittjärvs IK 1             1:20:35  30:16   4:36:22 
  233   AAAB      210 Ammi Sjöholm              Södertälje-Nykvarn Orien   1:20:37  30:18   5:14:42 
  234   ABAB      184 Vakant N.N.               Köping-Kolsva OK 3         1:20:41  30:22  Ej godk. 
  235   AAAB      322 Elisabeth Källmén         OK Tisaren 2               1:20:43  30:24   5:08:18 
  236   BABB      175 Maria Nieminen            Rasti-Nokia 1              1:20:48  30:29   4:37:17 
  237   BABB      217 Senni Saarikko            Tampereen Pyrintö 3        1:20:57  30:38    Felst. 
  238   BBAB      299 Ann Hyvönen               Skattkärrs IF 1            1:21:01  30:42   4:50:09 
  239   BBAB      279 Ragnhild Bråten           NTNUI 3                    1:21:11  30:52   4:33:30 
  240   BABB      119 Maria Kraft-Helgesson     Hestra IF 1                1:21:30  31:11   5:21:36 
  241   ABAB      128 Ida Svensson              Halmstad OK 2              1:21:45  31:26   4:54:54 
  242   AAAB      364 Helena Ackelman           IF Thor 4                  1:21:52  31:33   5:05:41 
  243   BAAB      347 Hege Holt Johannesen      Konnerud I.L. 2            1:21:57  31:38   4:50:22 
  244   ABAB      332 Barbro Stigsmark          Kvarnsvedens GoIF OK 1     1:22:06  31:47   4:56:52 
  245   BAAB      353 Margareta Svensson        OK Vilse - 87 1            1:22:44  32:25  Ej godk. 
  246   BABB      301 Josefine Lindström        Linköpings OK 4            1:23:01  32:42   4:56:04 
  247   AAAB      132 Kristin Olsson            OK Alehof 1                1:23:20  33:01   4:34:44 
  248   ABAB      248 Liselotte Klemming        Kalmar OK 1                1:23:54  33:35   4:54:29 
  248   AAAB      342 Christine Winther         Katrineholms OK 1          1:23:54  33:35   4:56:06 
  250   BBAB      167 Camilla Ernstsson         OK Torfinn 1               1:24:04  33:45   5:21:39 
  251   ABAB      122 Essi Kangasaho            DELTA 1                    1:24:08  33:49   4:29:45 
  252   AAAB      216 N.N.                      Oppsal if 2                1:24:10  33:51   4:54:35 
  253   ABBB      354 Anna Westerlund           Litsbygdens SK 1           1:24:33  34:14   6:28:02 
  254   ABBB      250 Anna Bengtsson            Alvesta SOK 1              1:24:37  34:18   4:51:01 
  255   AAAB      160 Sari Apilo                Rastivarsat 1              1:24:38  34:19    Felst. 
  255   ABAB      360 Irene B. Öhrn Arnevik     Kristiansand OK 1          1:24:38  34:19   4:54:54 
  257   AAAB      202 Malin Svensson            Söders SOL - Tyresö 3      1:25:19  35:00   4:55:08 
  258   AAAB      272 Emma Fransson             OK Milan 2                 1:25:22  35:03   5:06:29 
  259   BAAB      325 Kristin Grindstad         Trøsken IL 1               1:25:24  35:05   5:14:26 
  260   AAAB      140 Emma Sjölander            OK Rodhen 1                1:25:29  35:10   5:06:19 
  261   BAAB      151 Mette Steffensen          Spring Cup OK 2            1:25:32  35:13   4:55:30 
  262   ABBB      166 Silje Jahren              Raumar O-lag 2             1:25:42  35:23   5:42:36 
  263   AABB      359 Malin Christiansson       Kungälvs OK 1              1:25:59  35:40   5:09:55 
  264   BBAB      223 Emma Ericsson             OK Denseln 2               1:26:07  35:48   4:56:16 
  264   AABB      253 Margit Breckle            Espoon Suunta 2            1:26:07  35:48   4:42:30 
  266   ABBB      362 Lottie Lindh              OK Älgen 1                 1:26:13  35:54   7:23:30 
  267   ABAB      324 Ann-Marie Silfver         Långhundra IF 1            1:26:41  36:22   5:01:22 
  268   ABAB      198 Cristina Magnusson        KFUM Örebro 2              1:26:46  36:27   5:51:46 
  269   AABB      219 Sanna Niemi               Hauhon Sisu 1              1:27:00  36:41   5:51:38 
  270   AAAB      230 Gosia Kosinska            Alfta ÖSA OK 2             1:27:07  36:48   4:55:18 
  271   ABBB      180 Nadja Dahlström           Snättringe SK 1            1:27:11  36:52   5:21:51 
  272   ABBB      376 Maria Lang                Ankarsrums OK,Gamleby Ok   1:27:20  37:01   5:21:46 
  273   BAAB      199 Annalotta Irevall         Tjällmo-Godegård OK 1      1:27:24  37:05   4:39:10 
  274   BBAB      257 Berit Gummus              IFK Moras OK 3             1:27:28  37:09   5:35:36 
  275   BAAB      381 Lucie Solinova            Ärla IF 2                  1:27:32  37:13   5:09:12 
  276   AABB      267 Åsa Berg                  Sigtuna OK 1               1:27:34  37:15   6:01:14 
  277   AABB      141 Sara Holmberg             Göteborg-Majorna OK 2      1:27:35  37:16   5:10:20 
  278   BAAB      375 Cathrine Johansson        Tierps SOK 1               1:27:49  37:30   4:48:49 
  279   AABB      163 Anna Thorsell             OK Enen 1                  1:27:55  37:36   5:21:50 
  280   ABBB      208 Linda Ruthström           Tumba-Mälarhöjden OK 3     1:28:10  37:51   5:05:34 
  281   BAAB      297 Catrin Johnson            Skogsluffarnas OK 1        1:28:15  37:56   5:23:04 
  282   BAAB       81 Berit Wetter              Arboga OK 1                1:28:38  38:19   4:37:23 
  283   BBAB      237 Kristina Aronsson         OK Kåre 2                  1:29:01  38:42   6:02:19 
  284   AABB      121 Lina Andersson            OK Roslagen 1              1:29:15  38:56   5:40:34 
  285   ABAB      338 Kjersti Hagen             Asker Skiklubb 1           1:29:36  39:17   4:53:47 
  286   AABB      345 Maria Andersson           Skogslöparna 3             1:29:42  39:23   5:49:52 
  287   BABB      245 Katarina Andersson        Vänersborgs Skidklubb 2    1:30:09  39:50   5:09:37 
  288   ABBB      228 Anna Johnson              Almby IK 2                 1:30:16  39:57   4:54:39 
  289   BAAB      269 Helena Jumppanen          Pihkaniskat 2              1:30:20  40:01   5:09:39 
  290   AABB      295 Jessica Karlsson          Nyköpings OK 1             1:30:32  40:13   5:15:03 
  291   BBAB      243 Kerstin Ohlsson           Haninge SOK 2              1:30:37  40:18   5:10:33 
  292   BBBB      288 Amie Samuelsson           SOL Tranås / OK64 Torpa    1:31:03  40:44   6:25:42 
  293   BBAB      153 Ane Funderud              OSI Orientering 2          1:31:04  40:45   8:52:48 
  294   BABB      189 Runa Kongsgård            Kongsberg O-lag 3          1:31:09  40:50   6:12:07 
  295   ABAB      296 Kajsa Nilsson             Nyköpings OK 2             1:31:11  40:52   6:21:44 
  296   ABAB      352 Tone Engeset              Vang Orienteringslag 2     1:31:13  40:54   7:15:43 
  297   BAAB      291 Anna Isaksson             Mullsjö SOK 1              1:31:18  40:59   6:17:31 
  297   ABAB      394 Carina Kalerd             OK Denseln 3               1:31:18  40:59   5:15:05 
  299   AAAB      266 Britt-Marie Johanson      OK Skogsstjärnan 1         1:31:22  41:03   5:17:08 
  300   ABBB      200 Marrianne Axelsson        Tjällmo-Godegård OK 2      1:31:23  41:04   6:47:00 
  301   BABB      385 May Ingela Hope           Modum 1                    1:31:25  41:06   6:16:44 
  302   BBAB      321 Marita Karlsson/Mood      Länna IF 1                 1:31:37  41:18   6:25:40 
  303   AABB      247 Tiina Ritakorpi           Kankaanpään Suunnistajat   1:31:40  41:21   8:26:47 
  304   AAAB      182 Agneta Holgersson         Snättringe SK 3            1:31:44  41:25   8:02:44 
  305   BBAB      307 Johanna Dalin             IF Åland 1                 1:31:55  41:36   5:31:07 
  306   BBAB      293 Agneta Nordin             Vingåkers OK 1             1:32:13  41:54   5:27:09 
  307   BBAB      313 Lone Brochmann            Eiker ol 1                 1:32:23  42:04   5:26:09 
  308   BAAB      283 Eva V. Hetland            NTNUI 7                    1:32:34  42:15   8:54:47 
  309   BABB      203 Johanna Selling           Härnösands OK 1            1:32:37  42:18   5:33:35 
  310   BBAB      195 Veronica Jägbrant         Forsa OK 1                 1:32:40  42:21    Felst. 
  311   AABB      197 Eva Ode                   Västerås SOK 3             1:32:43  42:24   6:01:09 
  312   BAAB      207 Camilla Svensson          Tumba-Mälarhöjden OK 2     1:32:58  42:39   5:35:54 
  313   ABAB      206 Kerstin Amnell            Solna OK 1                 1:33:24  43:05   5:52:09 
  314   AABB      303 Linda Ahl                 OK Motala 1                1:33:25  43:06   6:19:50 
  315   ABBB      222 Ragnhild Steensgaard      Kolbotn o Skimt OL 1       1:33:40  43:21   5:28:40 
  316   ABBB      256 Marie Rapp                IFK Moras OK 2             1:33:47  43:28   4:37:13 
  317   ABBB      284 Karin Åhlén               OK Linné 4                 1:33:52  43:33   5:35:33 
  318   AAAB      252 Fredrika Alvarsson        Björkfors GoIF/Kisa SK 1   1:34:00  43:41   5:49:02 
  319   AAAB      384 Ebba Thuresson            PAN-Kristianstad 2         1:34:22  44:03   5:21:41 
  320   BAAB      193 Maria Munther             Nydalens Skiklub 4         1:34:36  44:17   5:21:38 
  321   AABB      183 Maria Forsberg            Köping-Kolsva OK 2         1:34:42  44:23   5:00:09 
  322   ABBB      194 Janet B Jakobsen          Nydalens Skiklub 5         1:34:46  44:27    Felst. 
  323   BBAB      201 Monica Karlson            Tjällmo-Godegård OK 3      1:34:48  44:29   5:06:12 
  324   BABB      371 Torill Korsvik            Oppland O 1                1:34:50  44:31   5:21:48 
  325   ABBB      214 Marie Rygh                Heming/Njård O-lag 1       1:35:16  44:57    Felst. 
  326   BAAB      277 Ingunn Berget             Ås NLH orientering 2       1:35:17  44:58   6:27:04 
  327   ABAB       86 My Heinrup                Järla IF OK 1              1:35:21  45:02   4:50:56 
  328   ABBB      340 Maria Kvarnlöf            OK Roslagen 2              1:35:28  45:09   6:30:43 
  329   AABB      317 Kicki Josefsson           Skarpnäcks OL 2            1:35:36  45:17   5:52:28 
  330   AAAB      174 Caroline Westbom          OK Ravinen 6               1:35:37  45:18   5:16:07 
  331   AABB      261 Åsa Pettersson            Vallentuna/Össeby OL 1     1:35:41  45:22   5:06:14 
  332   AABB      177 Mia Forsberg              Turebergs IF 2             1:36:20  46:01   5:49:21 
  333   AAAB      244 ULRICA ASPNÄS             Sidensjö IK 1              1:36:31  46:12   5:22:27 
  334   AABB      275 Emma Dahlskog             OK Djerf 2                 1:36:37  46:18   5:09:25 
  335   BBBB      176 Cecilia Stenfalk          Täby Ok 2                  1:36:41  46:22   5:16:06 
  336   BBAB      355 Inger Cronlund            Väsby OK 1                 1:36:50  46:31   5:35:25 
  337   AAAB      314 Susanna Karlsson          OK Klemmingen 1            1:36:52  46:33   5:09:42 
  338   AABB      373 Mona Halldin              Trosabygdens OK 1          1:38:00  47:41   5:43:26 
  339   AAAB      154 Ann-Marie Holmström       IK Gandvik 1               1:38:03  47:44   5:30:31 
  340   AAAB      308 Ann-Cathrin Degn          Ballerup OK 1              1:38:27  48:08   6:46:15 
  341   BBAB      335 Linda Skog                Hjärnarps GH OL 1          1:38:28  48:09   5:43:29 
  342   AABB      225 Carina Jacobsson          OK Rodhen 2                1:38:32  48:13   6:36:47 
  343   BAAB      213 Emelie Svensson           OK Tyr 3                   1:38:51  48:32   5:09:27 
  344   BBAB      285 Johanna Gullberg          OK Linné 5                 1:39:08  48:49   5:43:38 
  345   BABB      357 Camilla Sigbo             FK Boken 1                 1:39:33  49:14   5:22:06 
  346   BAAB      389 Lena Gustafsson           Malungs OK Skogsmårdarna   1:39:50  49:31   5:28:39 
  347   ABBB      368 Cecilia Hemfridsson       Gävle Orienteringsklubb    1:40:18  49:59   5:49:35 
  348   ABBB      152 Marielle Stigum           OSI Orientering 1          1:40:33  50:14   5:22:50 
  349   BBAB      369 Ingela Hagfalk            OK Hällen 2                1:40:37  50:18   4:52:39 
  350   ABBB      320 Johanna Karlsson          Hjobygdens OK 1            1:40:45  50:26   5:24:36 
  351   BBBB      162 Saana Konkola             Jämsän Retki-Veikot 2      1:41:35  51:16   5:22:43 
  352   BABB      287 Anna Karlsson             Växjö OK 2                 1:41:45  51:26   5:49:33 
  352   ABAB      318 Linda Nyström             OK Roxen 1                 1:41:45  51:26   5:23:15 
  354   BBBB      106 Anna Boback               OK Pan Århus 1             1:42:14  51:55   5:21:44 
  355   AAAB       70 Unni Skoglund             Lillomarka O-lag 1         1:42:24  52:05   6:24:46 
  356   AAAB      378 Malin Vedin               Midälva OK 1               1:44:55  54:36   5:48:58 
  357   BBAB      377 Sandra Karnebrink         OK Älvsjö Örby 1           1:45:03  54:44   6:07:34 
  358   ABAB      282 Urpu Terhikki La Hapuoja  NTNUI 6                    1:45:46  55:27   6:53:02 
  358   ABAB      310 Stina Lönnberg            Ok Raseborg 1              1:45:46  55:27   6:13:30 
  360   ABBB      382 Kristina Persson          Tolered-Utby OL 2          1:48:41  58:22   6:01:21 
  361   BABB      329 Anki Pousette             Rånäs OK 2                 1:50:06  59:47   6:01:12 
  362   ABAB      388 Martina Forsberg          IFK Enskede 2              1:50:14  59:55   6:23:29 
  363   BBAB      181 Therese Persson           Snättringe SK 2            1:50:40 :00:21   6:34:16 
  364   AABB      379 Maria Wallgren            Midälva OK 2               1:52:01 :01:42   5:56:02 
  365   AAAB      370 Kerstin Olsson            OK Hällen 3                2:12:38 :22:19   6:13:38 
  366   BBAB      229 Annica Hellgren           Almby IK 3                 2:18:58 :28:39   6:47:00 
  367   AABB      239 Emelie Schön              Tidaholms SOK Sisu 1       2:21:53 :31:34   8:11:15 
        BAAB       31 Kaisa Salminen            Rajamäen Rykmentti 1        Felst.           Felst. 
        BAAB        3 Kajsa Nilsson             Halden Skiklubb 1         Ej godk.         Ej godk. 
        AAAB       42 Sarah Rollins             OK Tyr 1                  Ej godk.         Ej godk. 
        ABBB      130 Hanne Austad              Konnerud I.L. 1           Ej godk.         Ej godk. 
        BABB      147 Linda Nääs                IFK Lidingö SOK 3         Ej godk.         Ej godk. 
        AAAB      392 Gunilla Kreiss            Järla IF OK 2             Ej godk.         Ej godk.