10MILA Online

Damer/Women

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
        Radio 4
        Radio 5
         
Damer        367

Plac      Lagnr   Lag/Löpare                    Strtid  Strpl  Bana Banpl    Måltid Plac

       1      13  Stora Tuna OK 1                                           03:25:16
                  Lena Gillgren                  44:05      64    A     25  00:44:05   64
                  Anna Mårsell                   42:39      42    B      9  01:26:45   44
                  Juliette Soulard               34:32      17    A     17  02:01:18   31
                  Emma Engstrand                 36:46       1    C      1  02:38:05   12
                  Lena Eliasson                  47:11      18    A      2  03:25:16    1

       2      12  Södertälje-Nykvarn 1                                      03:25:30
                  Maria Klein                    41:46      13    C      5  00:41:46   13
                  Katarina Borg                  40:07       7    B      1  01:21:54    5
                  Joanne Stevenson               33:58      12    A     12  01:55:53    4
                  Lea Müller                     39:01       9    A      4  02:34:55    3
                  Ines Brodman                   50:35      27    A     10  03:25:30    2

       3       3  Bækkelaget SK 1                                           03:25:32
                  Marte Balchen                  41:59      18    C      9  00:41:59   18
                  Anne Marie Bleken              40:24       8    A      4  01:22:24    6
                  Elin Bjerva                    33:25       6    A      6  01:55:49    3
                  Hanne Staff                    41:50      26    B      6  02:37:40    9
                  Guro Flatekval                 47:52      20    A      4  03:25:32    3

       4       1  Soik Hellas 1                                             03:25:42
                  Larisa Stanchenko              42:03      21    A     10  00:42:03   21
                  Capucine Vercelotti            41:38      20    B      4  01:23:42   11
                  Kristina Rybakovaite           35:07      32    A     32  01:58:50   11
                  Irina Petrova                  38:40       7    C      2  02:37:31    6
                  Tanja Ryabkina                 48:11      21    A      5  03:25:42    4

       5      17  IFK Lidingö SOK 1                                         03:25:47
                  Malin Sand                     43:49      54    B      7  00:43:49   54
                  Ingunn Weltzien                37:42       1    A      1  01:21:31    3
                  Emma Dahlstedt                 31:41       1    A      1  01:53:12    1
                  Signe Soes                     41:29      22    C     10  02:34:42    2
                  Annika Billstam                51:05      30    A     13  03:25:47    5

       6      11  Domnarvets GoIF 1                                         03:25:52
                  Emma Johansson                 43:45      51    B      6  00:43:45   51
                  Eva Jurenikova                 41:17      17    A      7  01:25:03   23
                  Elin Dahlin                    33:44       9    A      9  01:58:48   10
                  Karolina Höjsgaard             38:41       8    C      3  02:37:30    5
                  Dana Brozkova                  48:22      22    A      6  03:25:52    6

       7       4  OK Linné 1                                                03:26:10
                  Lina Åkesson                   41:58      17    A      9  00:41:58   17
                  Sofie Johansson                38:15       2    C      1  01:20:14    1
                  Kristina Roberto               35:20      40    A     40  01:55:35    2
                  Lina Bäckström                 38:17       4    B      1  02:33:52    1
                  Inga Kazlauskaite              52:18      46    A     25  03:26:10    7

       8      20  Paimion Rasti 1                                           03:26:30
                  Satu Tahvonen                  44:52      79    B     17  00:44:52   79
                  Salla Fagerudd                 39:55       5    C      2  01:24:48   18
                  Elisa Dresen                   34:41      23    A     23  01:59:29   18
                  Inga Dambe                     38:02       3    A      2  02:37:32    7
                  Katri Lindeqvist               48:58      24    A      7  03:26:30    8

       9      50  Rastikarhut 1                                             03:26:44
                  Anu Kopra                      44:24      74    B     15  00:44:24   74
                  Anni Kulmala                   40:46      13    C      5  01:25:10   26
                  Tiina Ahti                     35:13      34    A     34  02:00:23   20
                  Anni Heikkonen                 41:12      17    A      8  02:41:35   16
                  Heli Jukkola                   45:09      17    A      1  03:26:44    9

      10      21  KOO-VEE 1                                                 03:27:55
                  Ulrika Uotila                  42:01      19    C     10  00:42:01   19
                  Liisa Anttila                  39:32       3    A      2  01:21:33    4
                  Pinja Satri                    34:38      20    A     20  01:56:11    6
                  Paula Haapakoski               41:37      23    B      4  02:37:48   10
                  Marjo Niittynen                50:07      25    A      8  03:27:55   10

      11      42  SK Pohjantähti - Oulu 1                                   03:27:58
                  Laura Hokka                    42:02      20    C     11  00:42:02   20
                  Sofia Haajanen                 40:33       9    B      2  01:22:35    7
                  Laura Häsä                     33:21       4    A      4  01:55:56    5
                  Marttiina Joensuu              39:32      11    A      6  02:35:28    4
                  Heini Wennman                  52:30      49    A     27  03:27:58   11

      12      18  Sävedalens AIK 1                                          03:28:42
                  Zdenka Stara                   41:43      11    C      3  00:41:43   11
                  Annika Östman                  44:04      55    B     13  01:25:48   35
                  Karin Elgh                     33:11       2    A      2  01:59:00   15
                  Camilla Berglund               38:36       6    A      3  02:37:37    8
                  Emma Andersson                 51:05      30    A     13  03:28:42   12

      13       7  Tampereen Pyrintö 1                                       03:30:37
                  Heidi Haapasalo                41:41      10    A      8  00:41:41   10
                  Saila Kinni                    41:53      26    B      5  01:23:35    9
                  Maria Pietilä                  35:18      39    A     39  01:58:54   14
                  Anni-Maija Fincke              40:21      14    C      5  02:39:16   14
                  Riina Kuuselo                  51:21      36    A     18  03:30:37   13

      14       2  Nydalens Skiklub 1                                        03:32:12
                  Hilde Slørdahl Conradi         43:35      43    B      5  00:43:35   43
                  Hanne Nøvik                    41:17      16    C      8  01:24:52   19
                  Lene Moe                       33:44       8    A      8  01:58:36    7
                  Elisabeth Ingvaldsen           39:14      10    A      5  02:37:50   11
                  Ingvild Gjessing               54:22      62    A     37  03:32:12   14

      15       5  Halden Skiklubb 1                                         03:32:42
                  Ingunn Fristad                 48:35     150    B     43  00:48:35  150
                  Maria Hoffmann                 42:34      39    A     12  01:31:10   79
                  Celine Dodin                   33:17       3    A      3  02:04:28   46
                  Ida Marie Næss Bjørgul         40:36      16    C      7  02:45:05   35
                  Anne Margrethe Hausken         47:37      19    A      3  03:32:42   15

      16       8  Fredrikstads SK 1                                         03:32:53
                  Karianne Ruud                  48:43     151    B     44  00:48:43  151
                  Mhairi Mackenzie               42:04      30    C     14  01:30:47   74
                  Gitte Bromander                33:52      10    A     10  02:04:39   47
                  Mari Fasting                   37:46       2    A      1  02:42:25   17
                  Marianne Riddervold            50:28      26    A      9  03:32:53   16

      17      16  OK Skogsfalken 1                                          03:33:04
                  Sofia Forsgren                 43:15      40    A     19  00:43:15   40
                  Christina Smedberg             43:04      46    C     22  01:26:20   40
                  Lina Svensson                  34:46      26    A     26  02:01:06   28
                  Lina Persson                   38:36       5    B      2  02:39:43   15
                  Åsa Hellqvist                  53:21      56    A     31  03:33:04   17

      18      24  IFK Moras OK 1                                            03:34:03
                  Elin Ek                        41:54      15    C      7  00:41:54   15
                  Maria Bergkvist                42:02      29    B      6  01:23:57   14
                  Katarina Svahn                 34:43      25    A     25  01:58:41    9
                  Ieva Sargautyte                39:40      12    A      7  02:38:22   13
                  Eva Svensson                   55:41      76    A     51  03:34:03   18

      19      22  Göteborg-Majorna 1                                        03:34:05
                  Marie-Louise Johansson         40:50       6    A      6  00:40:50    6
                  Helen Bridle                   44:23      61    C     28  01:25:14   28
                  Maria Arvidsson                36:14      59    A     59  02:01:29   33
                  Louise Göthfors                41:17      20    B      3  02:42:47   20
                  Pippa Whitehouse               51:18      34    A     16  03:34:05   19

      20      36  Kalevan Rasti 1                                           03:34:54
                  Aija Skrastina                 41:44      12    C      4  00:41:44   12
                  Mari Väänänen                  43:34      50    B     11  01:25:19   32
                  Annakaisa Asikainen            35:06      31    A     31  02:00:26   22
                  Mari Väisänen                  43:00      34    A     13  02:43:27   22
                  Marika Mikkola                 51:27      38    A     19  03:34:54   20

      21      47  OK Tisaren 1                                              03:35:56
                  Helena Andersson               43:01      29    B      4  00:43:01   29
                  Rebecka Nylin                  42:57      44    A     14  01:25:59   37
                  Malin Sand                     36:04      52    A     52  02:02:04   35
                  Linda Take                     40:30      15    C      6  02:42:35   18
                  Åsa Höög                       53:20      55    A     30  03:35:56   21

      22       9  Ulricehamns OK 1                                          03:36:02
                  Eva Öhlund                     47:01     111    C     42  00:47:01  111
                  Cecilia Thomasson              41:47      24    A     10  01:28:49   62
                  Simone Niggli                  34:10      14    A     14  02:03:00   39
                  Maja Alm                       42:25      31    B      8  02:45:26   37
                  Jenny Johansson                50:36      28    A     11  03:36:02   22

      23      49  OK Tyr 1                                                  03:36:09
                  Eva Albinsson                  42:10      23    A     11  00:42:10   23
                  Helena Svensson                45:56      86    B     21  01:28:07   53
                  Sandra Zürcher                 34:36      18    A     18  02:02:44   38
                  Linn Nilsson                   41:12      18    C      8  02:43:57   29
                  Mia Gyllenberg                 52:12      44    A     23  03:36:09   23

      24      14  IF Thor 1                                                 03:36:17
                  Fanny Fredriksson              42:59      27    B      2  00:42:59   27
                  Linda Byström                  42:16      36    C     18  01:25:16   30
                  Petra Halvarson                35:36      44    A     44  02:00:53   25
                  Eva Nordkvist                  42:48      32    A     12  02:43:42   25
                  Annica Gustafsson              52:35      50    A     28  03:36:17   24

      25      15  Tullinge SK 1                                             03:36:24
                  Anna Ställberg                 41:52      14    C      6  00:41:52   14
                  Tina Junegard                  43:05      47    A     15  01:24:58   21
                  Yvonne Andersson               33:37       7    A      7  01:58:36    7
                  Kicki Skog                     44:02      42    B     10  02:42:38   19
                  Jenny Lönnkvist                53:46      59    A     34  03:36:24   25

      26      27  Turun Suunnistajat 1                                      03:36:59
                  Sara Würmli                    44:02      63    C     28  00:44:02   63
                  Bodil Holmström                39:35       4    A      3  01:23:38   10
                  Fiona Kirk                     35:13      35    A     35  01:58:52   12
                  Tea Laurila                    45:51      58    B     15  02:44:43   33
                  Seline Stalder                 52:16      45    A     24  03:36:59   26

      27      26  Västerås SOK 1                                            03:38:03
                  Anna Zetterberg                44:56      80    B     18  00:44:56   80
                  Alva Olsson                    40:02       6    C      3  01:24:59   22
                  Thea Lillehov                  36:08      55    A     55  02:01:08   29
                  Sofi Thorsell                  42:20      29    A     11  02:43:29   23
                  Jenny Johnson                  54:34      64    A     39  03:38:03   27

      28      23  IFK Lidingö SOK 2                                         03:38:17
                  Emma Tarandi                   46:10      92    B     26  00:46:10   92
                  Ida Wikström Holmgren          42:35      41    A     13  01:28:45   60
                  Elisabeth Hansson              34:42      24    A     24  02:03:28   43
                  Alexandra Vejedal              40:20      13    C      4  02:43:49   27
                  Erica Christensson             54:28      63    A     38  03:38:17   28

      29      53  Bækkelaget SK 2                                           03:38:26
                  Ingrid Bronebakk               43:00      28    B      3  00:43:00   28
                  Birte Riddervold               40:42      11    A      5  01:23:43   12
                  Marit Kahrs                    35:25      43    A     43  01:59:09   16
                  Linda Antonsen                 44:33      47    C     16  02:43:43   26
                  Ane Linde                      54:43      65    A     40  03:38:26   29

      30     108  IFK Göteborg 1                                            03:38:46
                  Annica Påhlstorp               43:37      44    C     20  00:43:37   44
                  Jenny Arvidsson                41:28      18    B      3  01:25:06   25
                  Karolina Norin                 35:18      38    A     38  02:00:24   21
                  Ida Hördegård                  43:05      35    A     14  02:43:30   24
                  Karin Aneland                  55:16      71    A     46  03:38:46   30

      31      25  IK Hakarpspojkarna 1                                      03:39:07
                  Karin Spjuth                   39:27       5    A      5  00:39:27    5
                  Anette Granstedt               44:45      66    B     17  01:24:13   16
                  Johanna Jonsson                34:39      22    A     22  01:58:52   13
                  Anna Envall                    43:56      41    C     14  02:42:49   21
                  Martina Karlsson               56:18      79    A     54  03:39:07   31

      32       6  LYNX 1                                                    03:39:50
                  Aino Leskinen                  43:12      39    C     17  00:43:12   39
                  Anna Koponen                   47:13     115    B     31  01:30:26   69
                  Evgenya Ostrikova              33:55      11    A     11  02:04:22   45
                  Anne-Mari Leskinen             41:45      24    A     10  02:46:08   41
                  Karoliina Sundberg             53:42      58    A     33  03:39:50   32

      33      37  Helsingin Suunnist. 1                                     03:40:06
                  Kirti Rebane                   42:11      24    A     12  00:42:11   24
                  Tiina Kivimäki                 45:44      83    B     20  01:27:56   52
                  Minna Ryyppö                   36:04      50    A     50  02:04:00   44
                  Heidi Liljeström               41:15      19    C      9  02:45:16   36
                  Anu Annus                      54:50      67    A     42  03:40:06   33

      34      81  OK Rodhen 1                                               03:40:24
                  Angela Wild                    41:40       9    C      2  00:41:40    9
                  Elin Sjölander                 41:44      23    A      9  01:23:25    8
                  Jessica Söllvander             38:47     103    A    103  02:02:13   37
                  Jenny Eriksson                 42:07      27    B      7  02:44:21   31
                  Maria Sjölander                56:03      77    A     52  03:40:24   34

      35     114  Täby Ok 1                                                 03:40:47
                  Lisa Larsen                    41:36       8    C      1  00:41:36    8
                  Alexandra Svanström            43:39      51    B     12  01:25:15   29
                  Lisa Rönnols                   34:23      16    A     16  01:59:38   19
                  Anna Bachman                   44:17      43    A     19  02:43:55   28
                  Elin Pettersson                56:52      85    A     60  03:40:47   35

      36      32  Leksands OK 1                                             03:41:19
                  Lena Nordlund                  47:01     112    B     29  00:47:01  112
                  Elin Dalhlstedt Tysk           41:41      21    C      9  01:28:43   58
                  Petra Thomasson                36:01      49    A     49  02:04:45   48
                  Sara Gemperle                  43:44      40    A     18  02:48:30   45
                  Karin Schmalfeld               52:49      53    A     29  03:41:19   36

      37      46  Hiisirasti 1                                              03:43:46
                  Annika Rihma                   43:05      35    A     16  00:43:05   35
                  Päivi Autio                    42:13      35    C     17  01:25:19   33
                  Jenni Mettälä                  40:05     120    A    120  02:05:25   57
                  Liis Johanson                  44:22      45    B     11  02:49:48   48
                  Natalia Korzhova               53:58      60    A     35  03:43:46   37

      38      59  Heming/Njård O-lag 1                                      03:44:03
                  Fanny Welle-Strand Horn        45:05      84    B     21  00:45:05   84
                  Siri Ulvestad                  42:12      34    A     11  01:27:17   46
                  Marte Ulvestad                 36:06      53    A     53  02:03:23   42
                  Ragnhild Haugli Bråten         42:20      28    C     11  02:45:43   39
                  Mariann Ulvestad               58:20     105    A     80  03:44:03   38

      39     136  IFK Lidingö SOK 3                                         03:44:07
                  Rachael Elder                  43:03      32    A     14  00:43:03   32
                  Linda Sjögren                  42:09      33    C     16  01:25:13   27
                  Karin Berggren                 35:14      36    A     36  02:00:28   24
                  Eva Hallsten                   45:17      52    B     12  02:45:45   40
                  Sofie Sihver                   58:22     107    A     82  03:44:07   39

      40      38  Angelniemen Ankkuri 1                                     03:44:21
                  Heini Saarimäki                44:09      68    B     12  00:44:09   68
                  Sanna Nurmi                    41:50      25    C     11  01:25:59   36
                  Inkeri Lindeman                38:59     107    A    107  02:04:58   53
                  Sanna Heinonen                 41:29      21    A      9  02:46:27   42
                  Natalia Tomilova               57:54      95    A     70  03:44:21   40

      41      78  OK Denseln 1                                              03:46:22
                  Nina Karlsson                  43:11      38    C     16  00:43:11   38
                  Johanna Lindberg               44:41      64    B     15  01:27:53   50
                  Linnéa Ivarsson Sandberg       37:23      79    A     79  02:05:16   55
                  Marine Leloup                  43:23      39    A     17  02:48:40   46
                  Karine D´Harreville            57:42      92    A     67  03:46:22   41

      42     129  Kristiansand OK 1                                         03:46:54
                  Irene Beate Arnevik            41:57      16    C      8  00:41:57   16
                  Sunniva Jörgensen              48:28     136    A     44  01:30:25   68
                  Maja Berger                    36:16      60    A     60  02:06:41   67
                  Sandy Hott                     41:47      25    B      5  02:48:28   44
                  Barbara Schultess              58:26     110    A     85  03:46:54   42

      43      31  NTNUI 1                                                   03:47:13
                  Line Hagman                    41:00       7    A      7  00:41:00    7
                  Marte Grande Østby             43:01      45    B     10  01:24:02   15
                  Katja Ekroll Jahren            37:12      75    A     75  02:01:15   30
                  Jenny Persson                  43:16      38    C     13  02:44:32   32
                  Sofie Aarnes                 1:02:41     168    A    142  03:47:13   43

      44      30  Tampereen Pyrintö 2                                       03:47:47
                  Liisa Kujanpää                 44:05      65    C     29  00:44:05   65
                  Lotta Karhola                  46:04      90    B     22  01:30:10   65
                  Elina Virekunnas               35:07      33    A     33  02:05:18   56
                  Anna-Sofia Marila              44:44      48    A     21  02:50:03   50
                  Venla Niemi                    57:44      93    A     68  03:47:47   44

      45      28  Tullinge SK 2                                             03:48:06
                  Sara Lundblad                  46:16      93    A     30  00:46:16   93
                  Elin Ström                     45:08      74    C     30  01:31:24   80
                  Emeli Pettersson               33:24       5    A      5  02:04:49   50
                  Johanna Lönnkvist              46:14      66    B     16  02:51:04   52
                  Lina Karlberg                  57:01      87    A     62  03:48:06   45

      46      66  IFK Umeå 1                                                03:48:39
                  Anna Lampinen                  43:03      31    C     14  00:43:03   31
                  Sussie Rutqvist                44:11      57    B     14  01:27:14   45
                  Camilla Sjöberg                37:41      87    A     87  02:04:55   52
                  Lin Thorsell                   46:11      65    A     27  02:51:06   53
                  Anna Holmgren                  57:33      91    A     66  03:48:39   46

      47      64  OK Linné 2                                                03:49:09
                  Sara Bengtsson                 42:32      25    A     13  00:42:32   25
                  Karin Hedberg                  43:48      52    C     24  01:26:21   41
                  Elin Hjertson                  35:22      42    A     42  02:01:43   34
                  Rebecka Österberg              49:41      96    B     30  02:51:25   55
                  Mari Troeng                    57:44      93    A     68  03:49:09   47

      48      54  Järfälla OK 1                                             03:49:13
                  Linda Larsson                  43:44      50    C     22  00:43:44   50
                  Kristin Löfgren                45:00      72    B     18  01:28:44   59
                  Tina Eriksson                  36:30      65    A     65  02:05:14   54
                  Becky Carlyle                  51:57     129    A     45  02:57:11   74
                  Karin Boström                  52:02      43    A     22  03:49:13   48

      49     308  OK Kolmården 1                                            03:49:16
                  Veronica Lundh                 47:42     124    B     33  00:47:42  124
                  Linn Bränneby                  47:57     128    C     50  01:35:39  129
                  Karin Engvall                  35:54      47    A     47  02:11:33   94
                  Jenny Röjgård                  45:14      50    A     23  02:56:47   71
                  Anna Forsberg                  52:29      48    A     26  03:49:16   49

      50      29  OK Hällen 1                                               03:49:18
                  Johanna Gunnarsson             47:29     120    B     31  00:47:29  120
                  Sara Öberg                     47:24     116    A     37  01:34:54  117
                  Ida Hedman                     36:36      66    A     66  02:11:31   92
                  Emma Öberg                     45:45      57    C     19  02:57:17   76
                  Johanna Svensson               52:01      42    A     21  03:49:18   50

      51      68  FK Friskus-Varberg 1                                      03:49:22
                  Jennifer Gull                  44:18      73    B     14  00:44:18   73
                  Helena Andersson               42:05      31    C     15  01:26:24   42
                  Johanna Börjesson              46:22     214    A    214  02:12:47  108
                  Latetia Haechler               45:31      53    A     24  02:58:18   83
                  Maria Magnusson                51:04      29    A     12  03:49:22   51

      52      44  Vehkalahden Veikot 1                                      03:49:47
                  Reetta Lakanen                 43:58      61    B     11  00:43:58   61
                  Marjo Liikanen                 41:07      14    C      6  01:25:05   24
                  Leena-Maija Harju              35:22      41    A     41  02:00:27   23
                  Riikka Kivelä                  44:27      46    A     20  02:44:54   34
                  Riikka Timperi               1:04:53     207    A    181  03:49:47   52

      53      34  Alfta ÖSA OK 1                                            03:49:49
                  Sofia Törnqvist                44:07      67    A     26  00:44:07   67
                  Josefine Engström              40:35      10    C      4  01:24:43   17
                  Bente Rost                     37:22      78    A     78  02:02:05   36
                  Elin Kristoffersson            49:08      87    B     27  02:51:14   54
                  Lina Schols                    58:34     111    A     86  03:49:49   53

      54     107  Bredaryds SOK 1                                           03:49:51
                  Åsa Leo                        44:17      72    B     13  00:44:17   72
                  Amanda Leo                     44:16      60    A     19  01:28:33   56
                  Åsa Lindström                  36:14      58    A     58  02:04:47   49
                  Sara Johansson                 50:14     102    C     32  02:55:01   64
                  Carina Svensson                54:50      66    A     41  03:49:51   54

      55      69  Södertälje-Nykvarn 2                                      03:49:59
                  Marie Rönnerstrand             43:40      46    C     21  00:43:40   46
                  Lovisa Westbom                 46:37     104    A     34  01:30:17   66
                  Katerina Saffkova              36:47      68    A     68  02:07:04   69
                  Sofia Heldt                    47:41      77    B     23  02:54:45   63
                  Kristina Almström              55:14      70    A     45  03:49:59   55

      56     109  Halmstad OK 1                                             03:50:00
                  Ingela Alvmyren                44:31      77    A     28  00:44:31   77
                  Pernilla Nilsson               47:46     125    B     36  01:32:18   85
                  Susanna Adamsson               40:01     118    A    118  02:12:19  103
                  Johanna Bergman                44:17      44    C     15  02:56:36   68
                  Jenny Bagge-Johansson          53:24      57    A     32  03:50:00   56

      57      82  Kalmar OK 1                                               03:50:03
                  Anna Gornicka-Antonowicz       43:43      49    A     23  00:43:43   49
                  Monika Gajda                   42:19      37    C     19  01:26:03   38
                  Dorota Kosinska                35:15      37    A     37  02:01:19   32
                  Pia Olsson                     48:04      79    B     24  02:49:24   47
                  Liselotte Klemming           1:00:39     137    A    111  03:50:03   57

      58      74  Espoon Suunta 1                                           03:50:05
                  Mirka Haataja                  47:45     127    B     34  00:47:45  127
                  Anni Honkimaa                  46:33     102    C     42  01:34:19  107
                  Virpi Palmen                   37:06      74    A     74  02:11:26   85
                  Nadiya Volynska                43:08      36    A     15  02:54:35   62
                  Sini Pekkala                   55:30      73    A     48  03:50:05   58

      59      86  Tullinge SK 3                                             03:50:11
                  Hanna Aludden                  47:36     121    B     32  00:47:36  121
                  Josefin Persson                45:46      84    C     35  01:33:23   95
                  Elin Sundqvist                 38:06      96    A     96  02:11:29   90
                  Linn Pettersson                47:03      69    A     28  02:58:33   85
                  Lenka Zatloukalová             51:38      39    A     20  03:50:11   59

      60      79  Sävedalens AIK 2                                          03:50:17
                  Kristina Österlin              43:09      37    A     18  00:43:09   37
                  Anna Windevall                 42:08      32    B      7  01:25:18   31
                  Isabell Håkansson              42:37     156    A    156  02:07:56   73
                  Lina Samor                     45:52      62    C     22  02:53:49   61
                  Emma Green                     56:28      80    A     55  03:50:17   60

      61     119  Haninge SOK 1                                             03:50:18
                  Linda Ericsson                 44:51      78    B     16  00:44:51   78
                  Malin Leijon-Lind              43:22      49    A     16  01:28:14   55
                  Julia Göransson                34:58      28    A     28  02:03:13   40
                  Sara Eskilsson                 42:21      30    C     12  02:45:34   38
                  Anna Johansson               1:04:44     203    A    177  03:50:18   61

      62      51  OK Kåre 1                                                 03:50:21
                  Lina Sundqvist                 43:02      30    C     13  00:43:02   30
                  Sofia Adolfsson                44:49      69    A     24  01:27:51   49
                  Eva Tiselius                   37:51      90    A     90  02:05:42   60
                  Matilda Andersson              47:12      70    B     19  02:52:54   59
                  Veronika Morell                57:27      89    A     64  03:50:21   62

      63      48  FarumTisvilde SpringCup 1                                 03:50:37
                  Ida Bobach                     45:07      85    C     35  00:45:07   85
                  Signe Klinting                 45:32      80    B     19  01:30:39   71
                  Camilla Bergmann               35:57      48    A     48  02:06:36   64
                  Line Søderlund                 43:14      37    A     16  02:49:50   49
                  Masha Semak                  1:00:47     140    A    114  03:50:37   63

      64     103  Järla IF OK 1                                             03:50:51
                  Elin A-Skantze                 39:05       2    A      2  00:39:05    2
                  Linnea Längberg                47:37     121    B     33  01:26:43   43
                  Maria Andersson                34:15      15    A     15  02:00:59   26
                  Malin Sandström                45:40      55    C     18  02:46:40   43
                  Karin Leonardh               1:04:11     191    A    165  03:50:51   64

      65     356  Linköpings OK 1                                           03:51:00
                  Cecilia Kleist                 48:47     154    B     45  00:48:47  154
                  Anna-Stina Påledal             41:56      28    C     13  01:30:44   72
                  Lin Eriksson                   34:05      13    A     13  02:04:50   51
                  Helén Persson                  48:50      84    A     32  02:53:41   60
                  Sarah Tibell                   57:19      88    A     63  03:51:00   65

      66      98  SOK Viljan 1                                              03:51:11
                  Frida Bakkman                  45:08      86    B     22  00:45:08   86
                  Josefine Carlsson              45:12      75    C     31  01:30:21   67
                  Marie Boman                    36:19      62    A     62  02:06:41   67
                  Anna Svensson                  50:09      99    A     38  02:56:50   72
                  Kristin Boman                  54:21      61    A     36  03:51:11   66

      67      40  DELTA 1                                                   03:51:26
                  Julia Novikova                 39:06       3    A      3  00:39:06    3
                  Paula Porkka                   48:20     134    C     52  01:27:26   47
                  Jenny Paulin                   38:05      94    A     94  02:05:31   59
                  Heli Noponen                   47:13      71    B     20  02:52:44   58
                  Niina Laakso                   58:42     114    A     89  03:51:26   67

      68      76  Halden Skiklubb 2                                         03:53:15
                  Julie Andersen                 47:48     130    A     50  00:47:48  130
                  Karianne Hauge                 43:13      48    C     23  01:31:01   78
                  Fredrikke Nohr Moth            35:39      45    A     45  02:06:40   66
                  Ane Sofie Næss Bjørgul         51:06     116    B     37  02:57:46   82
                  Vendula Klechova               55:29      72    A     47  03:53:15   68

      69      58  Söders SOL-Tyresö 1                                       03:53:18
                  Katrin Söderberg               44:26      75    A     27  00:44:26   75
                  Tekle Gvildyte                 46:30      99    C     41  01:30:57   77
                  Kristina Bergstrand            36:39      67    A     67  02:07:37   71
                  Maria Clevnert Henriques       49:05      86    B     26  02:56:43   70
                  Anke Xylander                  56:35      83    A     58  03:53:18   69

      70     175  Tullinge SK 4                                             03:53:40
                  Ida Forsén                     46:42     103    A     36  00:46:42  103
                  Karolin Ohlsson                47:45     124    B     35  01:34:28  112
                  Jess Davis                     36:59      70    A     70  02:11:28   88
                  Anna-Karin Sundqvist           46:05      64    C     23  02:57:34   81
                  Maria Jonsson                  56:05      78    A     53  03:53:40   70

      71     238  Soik Hellas 2                                             03:54:40
                  Gabija Razaityte               44:59      82    A     29  00:44:59   82
                  Nastja Trubkina                42:54      43    C     21  01:27:54   51
                  Eva Gustavsson                 41:48     147    A    147  02:09:42   78
                  Lotta ThuresonGiberg           46:59      68    B     18  02:56:41   69
                  Tanja Mendel                   57:59      97    A     72  03:54:40   71

      72      35  OK Orion 1                                                03:55:22
                  Anna Elffors                   48:02     136    B     37  00:48:02  136
                  Anna-Karin Jonsson             47:11     114    A     36  01:35:14  123
                  Julia Frisk                    36:04      51    A     51  02:11:19   82
                  Ulrika Hermansson              45:15      51    C     17  02:56:35   67
                  Jana Macinska                  58:47     117    A     92  03:55:22   72

      73     121  Løten o-lag 1                                             03:55:30
                  Marte Skårholen                46:45     106    A     39  00:46:45  106
                  Nikoline Ekeberg Schjerve      47:10     112    B     30  01:33:55  101
                  Ingvild Skjaerstad             37:28      82    A     82  02:11:23   83
                  Lene Godager                   45:52      60    C     20  02:57:15   75
                  Nina Smestad                   58:15     104    A     79  03:55:30   73

      74     246  Kotlarka Praha 1                                          03:55:44
                  Simona Karochova               46:33     100    C     40  00:46:33  100
                  Karolina Kousalova             47:29     117    B     32  01:34:02  102
                  Ekaterina Orekhova             37:25      80    A     80  02:11:27   87
                  Madla Svobodna                 45:51      59    A     25  02:57:19   77
                  Kristyna Kovarova              58:25     109    A     84  03:55:44   74

      75     106  Stora Tuna OK 2                                           03:56:07
                  Anastasiia Danylova            46:39     102    A     35  00:46:39  102
                  Lena Birkebaek                 46:50     107    C     45  01:33:29   98
                  Cajsa Grape                    38:22      98    A     98  02:11:51   98
                  Pia Birkebaek                  45:32      54    B     13  02:57:24   80
                  Emelie Eklöf                   58:43     115    A     90  03:56:07   75

      76     115  Sundsvalls OK 1                                           03:57:52
                  Sussie Liukkonen               43:39      45    A     20  00:43:39   45
                  Jenny Erlandsson               49:14     147    B     44  01:32:53   88
                  Siri Englund                   38:37     102    A    102  02:11:30   91
                  Jessica Bäckström              51:18     120    C     39  03:02:48   98
                  Anna Quayle                    55:04      69    A     44  03:57:52   76

      77     156  Halden Skiklubb 3                                         03:58:06
                  Heidi Ackenhausen              45:40      89    C     36  00:45:40   89
                  Heather Monro                  49:25     151    B     47  01:35:05  121
                  Hanna Nordbrøden               37:16      77    A     77  02:12:21  104
                  Runa Lien Backstrøm            45:02      49    A     22  02:57:23   79
                  Elin Katrine Hagen           1:00:43     139    A    113  03:58:06   77

      78      63  Rajamäen Rykmentti 1                                      03:58:08
                  Saara Nikkari                  49:49     179    C     64  00:49:49  179
                  Päivi Kulmala                  44:38      63    A     21  01:34:27  109
                  Hanna Raitanen                 36:49      69    A     69  02:11:16   81
                  Sara Niemi                     51:15     118    B     38  03:02:31   95
                  Matleena Ojapalo               55:37      74    A     49  03:58:08   78

      79      96  KFUM Örebro OK 1                                          03:58:11
                  Iva Navratilova                44:16      71    C     33  00:44:16   71
                  Kristin Jacobsson              46:13      95    B     26  01:30:29   70
                  Susanne Eriksson               37:44      88    A     88  02:08:14   74
                  Stina Öst                      51:48     127    A     44  03:00:02   89
                  Emma Arlebo                    58:08     101    A     76  03:58:11   79

      80     135  Ås-UMB Orientering 1                                      03:58:15
                  Line Nybakken                  44:01      62    C     27  00:44:01   62
                  Ragnhild Utstumo               44:47      67    A     22  01:28:48   61
                  Ingvild Maalen Johansen        37:49      89    A     89  02:06:37   65
                  Una Glende Janson              55:03     171    B     54  03:01:40   92
                  Ine Hovi                       56:35      82    A     57  03:58:15   80

      81      39  OK Ravinen 1                                              03:58:23
                  Jenny Tirén                    47:41     123    C     45  00:47:41  123
                  Thérès Ericsson                46:35     103    A     33  01:34:16  106
                  Maria Sandström                34:38      20    A     20  02:08:54   75
                  Martina Craig                  47:35      76    B     22  02:56:29   66
                  Frida Forsberg               1:01:54     151    A    125  03:58:23   81

      82      72  MS Parma 2                                                03:58:28
                  Laura Juntunen                 46:49     108    C     41  00:46:49  108
                  Saana Taimisto                 48:14     132    B     40  01:35:03  120
                  Johanna Honkanen               36:26      64    A     64  02:11:29   89
                  Laura Lammila                  47:27      74    A     29  02:58:56   86
                  Tiia Miettinen                 59:32     125    A     99  03:58:28   82

      83     100  Hagaby GoIF 1                                             03:58:32
                  Beata Falk                     39:07       4    A      4  00:39:07    4
                  Karin Persson                  41:44      22    C     10  01:20:51    2
                  Lovisa Falk                    38:36     101    A    101  01:59:28   17
                  Elin Winblad                   52:26     134    B     44  02:51:54   57
                  Jenny Winblad                1:06:37     224    A    198  03:58:32   83

      84      55  IL Tyrving 1                                              03:58:34
                  Tone Ellefsen Lye              46:35     101    A     34  00:46:35  101
                  Åsa Franzén                    46:09      94    B     25  01:32:45   86
                  Ingrid Skantze                 38:47     103    A    103  02:11:33   95
                  Ida A Tiltnes                  50:30     107    C     34  03:02:04   93
                  Zsuzsa Fey                     56:30      81    A     56  03:58:34   84

      85      73  Skarpnäcks OL 1                                           03:59:14
                  Fanny Deckner                  43:04      34    A     15  00:43:04   34
                  Emma Carlsson                  44:45      65    B     16  01:27:50   48
                  Emma Zetterström               38:14      97    A     97  02:06:04   63
                  Sanna Batz                     49:20      89    C     28  02:55:24   65
                  Malin Lönnqvist              1:03:50     187    A    161  03:59:14   85

      86     242  OK Tisaren 2                                              03:59:52
                  Bettina Aebi                   43:50      56    B      8  00:43:50   56
                  Lilian Forsgren                41:54      27    C     12  01:25:45   34
                  Josefin Aronsson               41:58     152    A    152  02:07:44   72
                  Marlena Ehn                    49:08      87    A     34  02:56:53   73
                  Jane Forrest                 1:02:59     171    A    145  03:59:52   86

      87      71  IF Femman 1                                               04:00:25
                  Yvonne Häggblom                51:45     204    B     64  00:51:45  204
                  Pernilla Tunis                 45:19      77    A     27  01:37:04  140
                  Sabina Bäck                    37:06      73    A     73  02:14:10  115
                  Susann Sundelin                51:17     119    C     38  03:05:27  108
                  Olga Novikova                  54:58      68    A     43  04:00:25   87

      88     282  Konnerud I.L. 1                                           04:00:41
                  Anette Baklid                  43:34      42    C     19  00:43:34   42
                  Therese Haare                  51:24     177    B     59  01:34:59  118
                  Annette Fjeldheim              36:13      57    A     57  02:11:13   79
                  Andrea Amundsen                48:55      85    A     33  03:00:09   90
                  Synne Baklid                 1:00:32     134    A    108  04:00:41   88

      89     113  KOO-VEE 2                                                 04:01:12
                  Kanko Miina                    47:55     134    B     36  00:47:55  134
                  Paunonen Tuuli                 46:33     101    A     32  01:34:28  111
                  Niittynen Miia                 37:04      71    A     71  02:11:32   93
                  Lylynperä Kaisa                47:28      75    C     25  02:59:00   87
                  Saarinen Kirsi               1:02:12     159    A    133  04:01:12   89

      90     117  OK Ravinen 2                                              04:01:27
                  Tina Söderqvist                42:06      22    C     12  00:42:06   22
                  Maria Lybert                   47:10     112    A     35  01:29:16   64
                  Pernilla Karlsson              36:11      56    A     56  02:05:27   58
                  Camilla Enger                  53:39     148    B     47  02:59:06   88
                  Emelie Holmström             1:02:20     161    A    135  04:01:27   90

      91      89  IFK Moras OK 2                                            04:01:29
                  Indre Valaite                  48:12     141    B     39  00:48:12  141
                  Diana Vosyluite                44:58      71    A     26  01:33:11   91
                  Ida Johansson                  38:03      93    A     93  02:11:15   80
                  Magdalena Olsson               47:16      72    C     24  02:58:32   84
                  Johanna Hallberg             1:02:57     169    A    143  04:01:29   91

      92      88  Ärla IF 1                                                 04:01:36
                  Emma Andersson                 47:06     114    A     43  00:47:06  114
                  Mona Bierfeldt                 46:18      97    C     39  01:33:24   96
                  Mia Bierfeldt                  35:46      46    A     46  02:09:10   77
                  Karin Lundberg                 48:11      80    B     25  02:57:21   78
                  Ellinor Fransson             1:04:15     192    A    166  04:01:36   92

      93      83  Kongsberg O-lag 1                                         04:02:01
                  Agni Fjogstad Nielsen          45:30      88    B     24  00:45:30   88
                  Lise Østlid Bagstevold         46:04      88    A     30  01:31:34   82
                  Unn Hilde Heggedal             37:35      84    A     84  02:09:09   76
                  Heidi Østlid Bagstevold        54:16     157    C     56  03:03:25   99
                  Mali Fjogstad Nielsen          58:36     112    A     87  04:02:01   93

      94     185  Ulricehamns OK 2                                          04:02:53
                  Linda Nordin                   47:47     128    B     35  00:47:47  128
                  Hanna Svensson                 44:01      54    A     17  01:31:48   83
                  Lina Hulander                  41:41     144    A    144  02:13:30  113
                  Helena Lidhage                 50:27     106    C     33  03:03:58  101
                  Emilie Cedervärn               58:54     119    A     94  04:02:53   94

      95      62  Raumar O-lag 1                                            04:03:07
                  Oda Wennemo                    49:10     168    B     51  00:49:10  168
                  Mona Kjeldsberg                44:12      59    C     27  01:33:22   94
                  Anne K Hovind                  39:02     108    A    108  02:12:24  105
                  Anne Grethe Rustad             50:18     104    A     41  03:02:42   97
                  Ingvild Tømta                1:00:25     131    A    105  04:03:07   95

      96      91  Lunds OK 1                                                04:03:19
                  Sanna Linsefors                46:45     106    A     39  00:46:45  106
                  Anna Olsson                    47:42     122    B     34  01:34:27  109
                  Anna Bredfelt                  37:27      81    A     81  02:11:54   99
                  Ingela Andersson               49:20      89    C     28  03:01:14   91
                  Sara Linse                   1:02:05     156    A    130  04:03:19   96

      97      95  Paimion Rasti 2                                           04:04:45
                  Annamaria Väli-Klemelä         48:32     149    B     42  00:48:32  149
                  Mirkka Salmelin                48:19     133    A     42  01:36:51  138
                  Matleena Lindeqvist            40:41     129    A    129  02:17:32  128
                  Sara Forsström                 47:53      78    C     26  03:05:25  106
                  Camilla Hellström              59:20     123    A     97  04:04:45   97

      98     139  Gävle OK 1                                                04:06:23
                  Maria Nordström                46:20      96    A     33  00:46:20   96
                  Elisabet Enmark                46:31     100    B     28  01:32:52   87
                  Christine Persson              38:52     106    A    106  02:11:45   96
                  Matilda Österberg              50:35     110    C     35  03:02:21   94
                  Ingela Eriksson              1:04:02     189    A    163  04:06:23   98

      99      92  Lillomarka O-lag 1                                        04:06:31
                  Britt Ingunn Moian Nydal       43:53      58    B      9  00:43:53   58
                  Siri Vilberg                   46:56     109    C     47  01:30:49   75
                  Martine Åstebøl                36:18      61    A     61  02:07:07   70
                  Kari Svingheim               1:00:38     233    A     77  03:07:45  112
                  Kine Hallan Steiwer            58:46     116    A     91  04:06:31   99

     100     362  Närpes OK 1                                               04:07:31
                  Mia Norrgrann                  45:54      90    B     25  00:45:54   90
                  Natalia Gurtchenkova           45:36      82    C     34  01:31:30   81
                  Heidi Norrgrann                41:12     134    A    134  02:12:42  107
                  Pernilla Backlund              55:42     181    A     62  03:08:24  117
                  Saara Norrgrann                59:07     120    A     95  04:07:31  100

     101     132  OK Löftan 1                                               04:07:34
                  Elin Månsson                   43:47      53    C     24  00:43:47   53
                  Josefin Antonsson              49:23     150    B     46  01:33:11   90
                  Helena Isaksson                46:40     223    A    223  02:19:51  142
                  Anna Månsson                   49:38      95    A     36  03:09:30  123
                  Marie Arnesson                 58:03     100    A     75  04:07:34  101

     102     128  Vänersborgs SK 1                                          04:07:42
                  Sofia Salomonsson              49:07     164    B     48  00:49:07  164
                  Jessica Andersson              50:29     161    C     58  01:39:37  159
                  Martina D Stigsson             41:10     133    A    133  02:20:47  146
                  Lina Larsson                   48:17      81    A     30  03:09:04  122
                  Jenny Nyman                    58:37     113    A     88  04:07:42  102

     103     105  Västerås SOK 2                                            04:07:43
                  Cecilia Einarsson              48:08     138    C     49  00:48:08  138
                  Ingela Roos                    49:44     155    A     52  01:37:53  152
                  Åsa Holmgren                   38:05      95    A     95  02:15:58  119
                  Anna Nygård                    49:27      92    B     29  03:05:26  107
                  Sofia Carlsson               1:02:17     160    A    134  04:07:43  103

     104     147  IFK Göteborg 2                                            04:07:52
                  Frida Kjellberg                52:03     215    C     75  00:52:03  215
                  Stina Strömstedt               44:37      62    A     20  01:36:40  135
                  Karin Noborn                   40:12     122    A    122  02:16:52  122
                  Maria Holmstrand               51:24     121    B     39  03:08:16  116
                  Josefina Norin                 59:35     126    A    100  04:07:52  104

     105      56  Göteborg-Majorna 2                                        04:08:00
                  Jennie Runesson                47:00     109    B     28  00:47:00  109
                  Elisabeth Larsson              47:06     110    C     48  01:34:07  104
                  Kristin Edvardsen              39:13     109    A    109  02:13:21  111
                  Åsa Hagnestål                  54:40     165    A     57  03:08:02  114
                  Sofia Malmqvist                59:58     128    A    102  04:08:00  105

     106     124  Jönköpings OK 1                                           04:08:02
                  Anna Gustafsson                48:14     143    A     53  00:48:14  143
                  Marie Andersson                45:00      72    C     29  01:33:14   92
                  Therese Carlsson               39:46     115    A    115  02:13:00  109
                  Kristina Andersson             51:35     124    B     40  03:04:35  103
                  Frida Gustafsson             1:03:27     178    A    152  04:08:02  106

     107     141  Rastivarsat 1                                             04:09:09
                  Sanni Lepola                   47:22     118    C     44  00:47:22  118
                  Hanna Laine                    50:41     166    A     53  01:38:03  154
                  Maarit Dahlman-Tervala         39:30     111    A    111  02:17:33  129
                  Päivi Orava                    55:57     188    B     64  03:13:30  135
                  Irina Mihailko                 55:39      75    A     50  04:09:09  107

     108     150  NTNUI 2                                                   04:10:24
                  Ane Baldishol Brevig           43:55      60    C     26  00:43:55   60
                  Ida Svanberg                   50:35     163    B     53  01:34:30  114
                  Inga Vatne                     41:40     143    A    143  02:16:10  121
                  Hege Ask Henriksen             52:49     137    A     47  03:08:59  121
                  Mathilde Korvald Skaare      1:01:25     149    A    123  04:10:24  108

     109      45  OK PAN-Kristianstad 1                                     04:10:30
                  Karen Heppenstall              59:19     290    C    100  00:59:19  290
                  Monika Depta                   41:30      19    A      8  01:40:50  164
                  Hanna Wisniewska               44:51     189    A    189  02:25:42  166
                  Sara Svensson                  46:39      67    B     17  03:12:21  131
                  Iva Rufferova                  58:08     101    A     76  04:10:30  109

     110      75  OK Landehof 1                                             04:10:38
                  Julia Torstensson              49:06     163    C     56  00:49:06  163
                  Elin Hamrefors                 48:22     135    A     43  01:37:28  143
                  Julia Olesund                  40:26     127    A    127  02:17:54  135
                  Helena Strand                  53:21     146    B     46  03:11:15  130
                  Anne Magnusson                 59:23     124    A     98  04:10:38  110

     111     357  Linköpings OK 2                                           04:10:54
                  Andrea Westerdahl              49:45     176    C     61  00:49:45  176
                  Annika Ivarsson                48:39     140    A     46  01:38:25  155
                  Madeleine Ölfvingsson          37:35      84    A     84  02:16:00  120
                  Fredrika Vångell               49:22      91    B     28  03:05:22  105
                  Amanda Bohlin                1:05:32     213    A    187  04:10:54  111

     112     137  Midälva OK 1                                              04:11:20
                  Maria Jonsson                  44:58      81    B     19  00:44:58   81
                  Elin Vedin                     44:08      56    A     18  01:29:06   63
                  Therese Sahlin                 45:02     192    A    192  02:14:08  114
                  Sofia Johnsson                 52:54     140    C     48  03:07:02  109
                  Malin Vedin                  1:04:18     195    A    169  04:11:20  112

     113     123  Kils OK 1                                                 04:11:47
                  Elsa Ekelin                    52:21     228    C     78  00:52:21  228
                  Sofia Holmgård                 45:31      79    A     29  01:37:52  151
                  Helén Skoog                    39:42     114    A    114  02:17:35  131
                  Linnea Börjars                 50:32     108    B     33  03:08:07  115
                  Camilla Lundgren             1:03:40     180    A    154  04:11:47  113

     114      41  Kangasala SK 1                                            04:12:05
                  Outi Ojanen                    48:11     139    B     38  00:48:11  139
                  Laura Palm                     47:43     123    A     41  01:35:55  132
                  Maija Ojanen                   41:38     141    A    141  02:17:33  130
                  Satu Mäkitammi                 49:46      98    C     31  03:07:20  111
                  Heini Papinsaari             1:04:45     204    A    178  04:12:05  114

     115     133  OK Tranan 1                                               04:12:13
                  Susanne Biörs                  46:44     105    A     38  00:46:44  105
                  Annika Johansson               48:35     138    B     41  01:35:19  127
                  Lina Nilsson                   43:35     175    A    175  02:18:54  138
                  Åsa Martinsson                 52:08     131    C     44  03:11:02  128
                  Ulrika Kindlund              1:01:11     145    A    119  04:12:13  115

     116      43  Nydalens Skiklub 2                                        04:12:17
                  Dorothea Schultze              48:55     158    A     58  00:48:55  158
                  Nicole Ragvin                  46:06      92    B     23  01:35:01  119
                  Siri Selvig                    39:30     111    A    111  02:14:31  116
                  Torill Nes                     55:35     180    C     60  03:10:06  126
                  Ida Tangen                   1:02:11     158    A    132  04:12:17  116

     117     112  OK Skogsfalken 2                                          04:12:25
                  Anna Olsson                    47:58     135    A     52  00:47:58  135
                  Rebecka Olsson                 45:53      85    C     36  01:33:52  100
                  Erika Johansson                39:31     113    A    113  02:13:23  112
                  Lina Blomqvist                 50:12     101    B     31  03:03:35  100
                  Anna Andreasson              1:08:50     246    A    220  04:12:25  117

     118     292  Raja-Karjalan Suunnist. 1                                 04:12:32
                  Maiju Nurmela                  47:02     113    A     42  00:47:02  113
                  Veera Kortelainen              48:06     129    C     51  01:35:08  122
                  Ulla Munne                     44:29     182    A    182  02:19:37  140
                  Elisa Kemppainen               50:20     105    B     32  03:09:57  125
                  Matleena Juvonen             1:02:35     167    A    141  04:12:32  118

     119     225  Sjövalla FK 1                                             04:12:43
                  Carla Guillén Escriba          44:27      76    C     34  00:44:27   76
                  Karin Lindkvist                49:16     149    A     50  01:33:44   99
                  Anna Serralonga Arqués         38:01      91    A     91  02:11:45   97
                  Ida Svensson                   52:32     135    B     45  03:04:18  102
                  Ona Ràfaels Perramon         1:08:25     244    A    218  04:12:43  119

     120      65  Leksands OK 2                                             04:14:39
                  Anna-Karin Dovåker             45:13      87    B     23  00:45:13   87
                  Caroline Kaipe                 50:48     169    A     55  01:36:01  133
                  Frida Erkers                   41:17     135    A    135  02:17:18  124
                  Jenny Sander                   51:29     123    C     41  03:08:47  119
                  Georgia Whitla               1:05:52     218    A    192  04:14:39  120

     121     317  Kalevan Rasti 2                                           04:16:16
                  Elina Raijas                   49:09     167    B     50  00:49:09  167
                  Marika Piironen                44:55      70    A     25  01:34:04  103
                  Zsava Zigmond                  38:03      92    A     92  02:12:07  101
                  Olga Trifanova                 54:58     168    C     58  03:07:05  110
                  Galina Ezhkova               1:09:11     248    A    222  04:16:16  121

     122     258  Täby Ok 2                                                 04:16:44
                  Christina Lövald Hellberg      48:23     147    C     53  00:48:23  147
                  Maria v Schmalensee            46:06      92    B     23  01:34:29  113
                  Eva Herbert                    37:36      86    A     86  02:12:05  100
                  Elin Björkman                  53:04     143    A     49  03:05:09  104
                  Linda Lönneberg              1:11:35     270    A    244  04:16:44  122

     123      84  Ronneby OK 1                                              04:16:58
                  Teres Gustavsson               44:14      69    C     31  00:44:14   69
                  Lena Henriksson                52:17     190    B     63  01:36:31  134
                  Kajsa DeBourg                  46:15     211    A    211  02:22:46  150
                  Sara Giselsson                 52:54     141    A     48  03:15:40  142
                  Frida Nero                   1:01:18     148    A    122  04:16:58  123

     124     110  Fredrikstads SK 2                                         04:17:00
                  Emma Johansson                 43:54      59    B     10  00:43:54   59
                  Kamilla Olaussen               46:52     108    C     46  01:30:46   73
                  Nikoline Bromander             35:00      29    A     29  02:05:46   62
                  Henriette Ruud               1:04:46     265    A     89  03:10:32  127
                  Tonje Hermansen              1:06:28     222    A    196  04:17:00  124

     125      94  Nyköpings OK 1                                            04:17:03
                  Kristin Hylander               47:37     122    A     46  00:47:37  122
                  Maria Wallström                49:36     153    C     55  01:37:13  142
                  Julia Bergström                43:21     168    A    168  02:20:34  143
                  Sandra Edhager                 54:28     162    B     52  03:15:02  140
                  Sofia Sundström              1:02:01     153    A    127  04:17:03  125

     126     305  Attunda OK 1                                              04:17:04
                  Anna Strand                    54:06     242    B     73  00:54:06  242
                  Ulla Molin                     47:36     120    A     40  01:41:42  173
                  Annika Lindberg                41:39     142    A    142  02:23:21  157
                  Elin Karlsson                  52:09     132    C     45  03:15:30  141
                  Terese Herlin                1:01:34     150    A    124  04:17:04  126

     127      60  IK Hakarpspojkarna 2                                      04:17:14
                  Maria Ossiansson               47:50     133    C     47  00:47:50  133
                  Klara Wingstedt                51:39     179    B     60  01:39:29  158
                  Malin Holmqvist                40:09     121    A    121  02:19:38  141
                  Åsa Eskilsson                  50:14     103    A     40  03:09:53  124
                  Rebecka Siebers              1:07:21     229    A    203  04:17:14  127

     128     138  OK Dacke 1                                                04:17:20
                  Lisa Pettersson                43:51      57    C     25  00:43:51   57
                  Maja Pettersson                50:17     157    B     48  01:34:09  105
                  Maja Andersson                 37:13      76    A     76  02:11:23   84
                  Linda Larsson                1:01:24     239    A     80  03:12:48  132
                  Maria Ohlsson                1:04:32     200    A    174  04:17:20  128

     129     120  OK Tyr 2                                                  04:17:28
                  Annika Andersson               43:27      41    C     18  00:43:27   41
                  My Westlund                    48:39     140    B     42  01:32:07   84
                  Josefin Bengtsson              40:17     125    A    125  02:12:24  105
                  Isabell Ring                   50:09      99    A     38  03:02:33   96
                  Maria Brodin                 1:14:55     293    A    267  04:17:28  129

     130      99  Jämsän Retki-Veikot 1                                     04:17:47
                  Mia Taini                      44:14      69    C     31  00:44:14   69
                  Anna Närhi                     51:32     178    A     59  01:35:46  130
                  Laura Janhunen                 41:49     148    A    148  02:17:35  131
                  Sanna Vuorenpää                55:44     183    B     61  03:13:19  133
                  Maaret Rantanen              1:04:28     199    A    173  04:17:47  130

     131     168  Kolbotn o Skimt OL 1                                      04:18:11
                  Linn Hokholt                   44:07      66    C     30  00:44:07   66
                  Ingvild Bjørhei                51:10     173    B     57  01:35:17  126
                  Kristine Borthen               41:57     151    A    151  02:17:14  123
                  Ida Byom Nilssen               50:34     109    A     42  03:07:48  113
                  Gunn-Torill Hokholt          1:10:23     259    A    233  04:18:11  131

     132     251  Tampereen Pyrintö 3                                       04:18:52
                  Jenni Laine                    48:17     145    B     41  00:48:17  145
                  Ellu Munukka                   47:34     119    A     39  01:35:51  131
                  Sonja Kyrölä                   41:35     140    A    140  02:17:26  127
                  Saana Vahvelainen              53:45     150    C     53  03:11:11  129
                  Henna Siren                  1:07:41     233    A    207  04:18:52  132

     133     250  OK Vilse - 87 1                                           04:19:17
                  Josefin Tjernlund              48:47     154    A     56  00:48:47  154
                  Ellinor Tjernlund              44:11      58    C     26  01:32:59   89
                  Maureen Olsson                 40:19     126    A    126  02:13:18  110
                  Karna Thorsson                 55:12     175    B     58  03:08:31  118
                  Lovisa Berg                  1:10:46     261    A    235  04:19:17  133

     134      67  Dalaportens OL 1                                          04:19:32
                  Lina Lindberg                  52:11     224    A     79  00:52:11  224
                  Linda Håkansson                50:38     165    B     54  01:42:49  182
                  Ann-Sofi Hofling               45:23     196    A    196  02:28:12  184
                  Karin Holm                     53:09     144    C     50  03:21:21  157
                  Lisa Silvemark                 58:11     103    A     78  04:19:32  134

     135     165  Norbergs OK 1                                             04:19:37
                  Erika Nilsson                  51:54     211    C     73  00:51:54  211
                  Anna Haglund                   50:55     171    A     57  01:42:49  182
                  Martina Karlsson               45:42     199    A    199  02:28:31  187
                  Camilla Sjökvist               51:03     114    B     35  03:19:34  153
                  Malin Björkqvist             1:00:03     129    A    103  04:19:37  135

     136     244  Anttolan Urheilijat 1                                     04:19:39
                  Henna-Riikka Haikonen          47:11     117    A     45  00:47:11  117
                  Heini Pulliainen               52:36     195    C     67  01:39:47  160
                  Kati Korhonen                  41:07     132    A    132  02:20:54  147
                  Sanna Paavilainen              55:43     182    B     60  03:16:37  144
                  Laura Pajunen                1:03:02     173    A    147  04:19:39  136

     137     313  Boxholm-Mjölby OL 1                                       04:19:40
                  Britta Norén                   48:48     156    A     57  00:48:48  156
                  Mia Lindberg                   51:03     172    B     56  01:39:51  161
                  Annelie Alenius                43:30     170    A    170  02:23:21  157
                  Viktoria Petré Lind            53:20     145    C     51  03:16:41  145
                  Louise Carlsson              1:02:59     170    A    144  04:19:40  137

     138     256  FarumTisvilde SpringCup 2                                 04:19:52
                  Pernille Sommer                58:44     286    A     96  00:58:44  286
                  Elena Zabrodska                46:04      89    C     38  01:44:49  190
                  Lærke Lundedal Jensen          38:25     100    A    100  02:23:14  156
                  Pernille Brunstedt             58:34     213    B     73  03:21:49  159
                  Rikke Kofoed                   58:02      99    A     74  04:19:52  138

     139     125  Skogslöparna 1                                            04:19:55
                  Helena Forsberg                46:25      98    B     27  00:46:25   98
                  Linnea Pauler                  48:49     144    A     49  01:35:15  124
                  Emma Isaksson                  43:52     178    A    178  02:19:07  139
                  Malin Pilvinge                 58:46     215    C     73  03:17:53  147
                  Lisa Nordin                  1:02:02     154    A    128  04:19:55  139

     140     116  Köping-Kolsva OK 1                                        04:20:42
                  Karin Waldemarsson             54:11     245    B     74  00:54:11  245
                  Sofie Landqvist                53:11     206    C     72  01:47:22  223
                  Sandra Burén                   43:11     166    A    166  02:30:34  193
                  Sara Profors                   52:34     136    A     46  03:23:09  167
                  Natalia Pikova                 57:32      90    A     65  04:20:42  140

     141      80  Främmestads IK 1                                          04:20:47
                  Elsa Jansson                   48:54     157    B     46  00:48:54  157
                  Stina Jansson                  47:48     126    C     49  01:36:42  136
                  Agnes Abrahamsson              44:00     180    A    180  02:20:42  145
                  Birgitta Andersson             55:13     176    A     59  03:15:55  143
                  Sanna Svensson               1:04:52     206    A    180  04:20:47  141

     142     268  IFK Lidingö SOK 4                                         04:20:54
                  Hanna Rudakouskaja             51:11     190    A     67  00:51:11  190
                  Annica Jansson                 51:46     181    C     61  01:42:57  184
                  Sonia Rodiére                  40:30     128    A    128  02:23:27  160
                  Christina Näsman               56:35     190    B     66  03:20:02  154
                  Malin Nilsson                1:00:52     142    A    116  04:20:54  142

     143     161  Göteborg-Majorna 3                                        04:20:59
                  Annika Blomberg                55:42     263    B     83  00:55:42  263
                  Elin Strandhagen               56:25     244    A     80  01:52:07  249
                  Hanna Westerberg               41:52     149    A    149  02:33:59  210
                  Sara Svensson                  48:40      83    C     27  03:22:39  163
                  Rachel Engeler                 58:20     105    A     80  04:20:59  143

     144     273  Stora Tuna OK 3                                           04:21:02
                  Ingrid Alexandersson           48:45     152    C     54  00:48:45  152
                  Susanne Lüscher                52:33     193    A     64  01:41:18  166
                  Malin Rylander                 45:14     193    A    193  02:26:32  170
                  Ingrid Svensson                52:02     130    B     42  03:18:34  151
                  Madelene Rystedt             1:02:28     164    A    138  04:21:02  144

     145     278  Östersunds OK 1                                           04:21:04
                  Marie Lund                     51:13     191    B     57  00:51:13  191
                  Cartrine Ingvarsson            46:30      98    C     40  01:37:43  147
                  Linda Sjölund                  45:21     195    A    195  02:23:04  153
                  Camilla Hamberg              1:00:01     230    A     74  03:23:05  166
                  Erica Johansson                57:59      96    A     71  04:21:04  145

     146     270  Asker Skiklubb 1                                          04:21:07
                  Eva Lill Kvisle                47:09     116    C     43  00:47:09  116
                  Hilda Øfsthus                  48:11     130    B     38  01:35:20  128
                  Karoline Andersen              43:30     170    A    170  02:18:50  137
                  Grethe K Løvald              1:01:39     243    A     82  03:20:29  155
                  Marianne Mellbye Larsen      1:00:38     136    A    110  04:21:07  146

     147      52  OK Skogshjortarna 1                                       04:21:12
                  Jenny Larsson                  51:07     189    A     66  00:51:07  189
                  Lisa Pedersen                  46:39     105    C     43  01:37:47  149
                  Christine Litzell              44:51     188    A    188  02:22:38  149
                  Therése Persson                52:21     133    B     43  03:14:59  139
                  Tiina Laas                   1:06:13     220    A    194  04:21:12  147

     148     333  IF Thor 2                                                 04:21:43
                  Sanna Wallenborg               51:27     194    C     69  00:51:27  194
                  Elin Woxlin                    51:15     175    A     58  01:42:42  181
                  Sofia Wallin                   41:18     136    A    136  02:24:00  163
                  Dorothe Spillmann              54:27     161    B     51  03:18:28  149
                  Annika Ridell                1:03:15     174    A    148  04:21:43  148

     149      93  Almby IK 1                                                04:22:17
                  Karolina Karlsson              48:12     140    C     50  00:48:12  140
                  Anne Bodin                     52:02     186    A     62  01:40:14  163
                  Ann-Britt Göransson            46:37     222    A    222  02:26:51  171
                  Charlotte Wahlström            51:39     125    B     41  03:18:31  150
                  Malin Wiklund                1:03:46     182    A    156  04:22:17  149

     150     148  Södertälje-Nykvarn 3                                      04:22:32
                  Åsa Pleiner                    53:31     239    A     87  00:53:31  239
                  Annika Bygden                  43:59      53    C     25  01:37:30  144
                  Ingela Liwell                  40:12     122    A    122  02:17:42  133
                  Annmari Sjöblom              1:04:42     264    B     87  03:22:24  162
                  Jenny Warg                   1:00:08     130    A    104  04:22:32  150

     151     285  OK Kåre 2                                                 04:23:01
                  Linnea Wiking                  48:06     137    C     48  00:48:06  137
                  Linn Grälls                    53:15     207    A     65  01:41:21  168
                  Martina Morell                 44:57     190    A    190  02:26:18  168
                  Isabell Grälls                 55:52     186    B     63  03:22:10  161
                  Bodil Halvarsson             1:00:51     141    A    115  04:23:01  151

     152     253  Helsingin Suunnist. 2                                     04:23:04
                  Hanna Ruhanen                  47:44     125    A     47  00:47:44  125
                  Nelli Hietaoja                 53:55     217    B     72  01:41:39  172
                  Milla Mattila                  40:51     130    A    130  02:22:30  148
                  Johanna Kiiski                 56:48     192    C     63  03:19:18  152
                  Annika Björk                 1:03:46     183    A    157  04:23:04  152

     153     226  DELTA 2                                                   04:23:11
                  Essi Kangasaho                 48:47     153    A     55  00:48:47  153
                  Riina Valonen                  45:57      87    C     37  01:34:44  115
                  Emilia Puputti                 39:57     116    A    116  02:14:41  117
                  Anu Kangasaho                  54:06     155    B     50  03:08:47  119
                  Saana Orkola                 1:14:24     288    A    262  04:23:11  153

     154     182  ASOPE 1                                                   04:24:16
                  Majas ROTHWEILER               48:15     144    B     40  00:48:15  144
                  Meike JAEGER                   42:34      40    C     20  01:30:50   76
                  Anne KUNZENDORF                34:54      27    A     27  02:05:45   61
                  Magali NAVARRO                 46:00      63    A     26  02:51:45   56
                  Fatima ATALLAH               1:32:31     337    A    311  04:24:16  154

     155     111  OK PAN-Kristianstad 2                                     04:25:23
                  Ugne Grigonyte                 49:08     165    C     57  00:49:08  165
                  Ausrine Kutkaite               48:42     142    A     47  01:37:50  150
                  Sofie Pettersson               40:00     117    A    117  02:17:50  134
                  Maria Cutova                   55:47     185    B     62  03:13:38  136
                  Johanna Karlsson             1:11:45     272    A    246  04:25:23  155

     156     169  Västerås SOK 3                                            04:25:28
                  Amanda Utter                   56:46     271    A     95  00:56:46  271
                  Annika Sundström               50:19     159    B     50  01:47:05  219
                  Inger Gunnarsson               41:52     149    A    149  02:28:57  191
                  Susanne Persson                52:53     139    C     47  03:21:50  160
                  Eva Wadman                   1:03:38     179    A    153  04:25:28  156

     157     134  OK Södertörn 1                                            04:27:56
                  Louise Markstedt               49:01     161    B     47  00:49:01  161
                  Ann Franzén                    52:18     191    C     65  01:41:20  167
                  Louise Klingstedt              44:39     186    A    186  02:25:59  167
                  Anita Karlsson               1:01:16     236    A     79  03:27:15  182
                  Marielle Larsson             1:00:41     138    A    112  04:27:56  157

     158     353  Polish Junior Team 1                                      04:28:00
                  Daria Lajn                     53:46     240    B     72  00:53:46  240
                  Anna Koconka                   55:46     239    A     78  01:49:33  240
                  Paulina Faron                  46:18     212    A    212  02:35:52  219
                  Jolanta Kolosinska             51:07     117    C     37  03:27:00  181
                  Marlena Wieleba              1:01:00     144    A    118  04:28:00  158

     159     183  Nybro OK 1                                                04:28:49
                  Lena Jakobsson                 48:21     146    C     52  00:48:21  146
                  Julia Lundquist                48:38     139    A     45  01:37:00  139
                  Ellen Knutsson                 49:23     252    A    252  02:26:24  169
                  Karolina Karlsson              59:24     222    B     74  03:25:49  179
                  Sonja Haas                   1:03:00     172    A    146  04:28:49  159

     160     197  Rasti-Kurikka 1                                           04:28:55
                  Outi Ala-Kasari                51:40     202    B     62  00:51:40  202
                  Tuula Nieminen                 46:05      91    A     31  01:37:45  148
                  Hanna Alanen                   42:50     162    A    162  02:20:35  144
                  Päivi Mäki-Neste-Mäkelä      1:04:36     262    C     88  03:25:11  176
                  Maarika Taipalus             1:03:44     181    A    155  04:28:55  160

     161     322  Lillomarka O-lag 2                                        04:28:59
                  Tone Aamli Sundtjønn           51:38     200    A     68  00:51:38  200
                  Kristin Åstebøl                50:36     164    C     59  01:42:14  175
                  Anna Rosenberg                 45:47     201    A    201  02:28:01  178
                  Kari Rommen Syvertsen          56:49     193    B     67  03:24:50  171
                  Kirsti Kringhaug             1:04:09     190    A    164  04:28:59  161

     162      70  OK Pan Århus 1                                            04:29:11
                  Marie Hauerslev                46:43     104    A     37  00:46:43  104
                  Zenia Hejlskov Mogensen        46:44     106    C     44  01:33:28   97
                  Marie Dybdal Abrahamsen        38:48     105    A    105  02:12:17  102
                  Nanna Dybdal Abrahamsen      1:01:22     238    B     78  03:13:39  137
                  Marita Weierud               1:15:32     296    A    270  04:29:11  162

     163     199  Helsingborgs SOK 1                                        04:30:38
                  Eva Dahl                       48:27     148    A     54  00:48:27  148
                  Lotta Lewis-Jonsson            52:58     202    B     69  01:41:26  170
                  Lisbeth Dahl                   46:50     228    A    228  02:28:16  185
                  Josefin Eriksson               52:52     138    C     46  03:21:08  156
                  Josefine Nilsson             1:09:30     253    A    227  04:30:38  163

     164     271  Asker Skiklubb 2                                          04:30:41
                  Kjersti Fuglseth Olsen         49:30     172    A     61  00:49:30  172
                  Ann Katrin Olsen               55:45     238    B     80  01:45:15  194
                  Guro Isachsen                  42:39     158    A    158  02:27:54  174
                  Kathrine Kalager               57:04     197    C     66  03:24:58  172
                  Marit Isachsen               1:05:43     215    A    189  04:30:41  164

     165     263  OSI Orientering 1                                         04:30:53
                  Mona Holte                     55:49     265    B     85  00:55:49  265
                  Heidi Tronbøl                  49:34     152    A     51  01:45:23  197
                  Marie Stratilova               42:38     157    A    157  02:28:01  178
                  Silje Sørebø                   57:05     198    C     67  03:25:06  175
                  Heidi Mogstad                1:05:47     216    A    190  04:30:53  165

     166     336  Istrums SK 1                                              04:31:50
                  Anna Hellner                   58:06     280    C     97  00:58:06  280
                  Madelene Gustavsson            57:56     261    B     90  01:56:02  282
                  Fanny Brodin                   45:54     204    A    204  02:41:56  250
                  Linda Heller                   49:29      93    A     35  03:31:25  201
                  Maria Ivermark               1:00:25     132    A    106  04:31:50  166

     167     289  Skåneslättens OL 1                                        04:33:03
                  Ingela Ekelöv                  47:00     110    A     41  00:47:00  110
                  Sofie Hansen                   54:23     224    B     76  01:41:24  169
                  Therese Hansen                 51:49     275    A    275  02:33:14  207
                  Frida Nilsson                  51:28     122    C     40  03:24:43  170
                  Louise Fridholm              1:08:19     243    A    217  04:33:03  167

     168     366  OK Hammaren 1                                             04:33:07
                  Laila Ingelsson                48:56     159    C     55  00:48:56  159
                  Sofia Hägglund                 57:29     258    B     88  01:46:25  212
                  Malin Sundblom                 41:43     145    A    145  02:28:08  182
                  Karin Johansson                59:46     226    A     73  03:27:54  185
                  Anna Lundgren                1:05:13     211    A    185  04:33:07  168

     169     127  OK Klemmingen 1                                           04:33:18
                  Annika Johnson                 50:56     186    A     64  00:50:56  186
                  Julia Davidsson                54:40     227    B     77  01:45:37  202
                  Jenny Hallebro                 42:40     159    A    159  02:28:17  186
                  Linda Vestlund                 56:43     191    C     62  03:25:00  173
                  Elin Pramlid                 1:08:18     242    A    216  04:33:18  169

     170     172  Finspångs SOK 1                                           04:33:21
                  Carin Rosander                 52:15     225    A     80  00:52:15  225
                  Karin Josefsson                54:24     226    C     77  01:46:40  215
                  Karolina Hellgren              41:22     138    A    138  02:28:02  180
                  Lena Lindman                   57:24     203    B     69  03:25:26  178
                  Carina Jönsson               1:07:55     238    A    212  04:33:21  170

     171     200  Forsa OK 1                                                04:33:28
                  Ida Forsgren                   49:31     173    B     54  00:49:31  173
                  Cecilia F Staaf                48:30     137    C     53  01:38:01  153
                  Annika Staaf                   39:21     110    A    110  02:17:22  125
                  Ida Åkesson                  1:00:23     232    A     76  03:17:45  146
                  Ulrica Swärd-Bütikofer       1:15:42     297    A    271  04:33:28  171

     172     154  OK Denseln 2                                              04:34:16
                  Emma Dahlskog                  51:56     212    A     73  00:51:56  212
                  Charlotte Olsson               53:07     205    C     71  01:45:03  192
                  Anna Andersson                 43:08     165    A    165  02:28:11  183
                  Emma Ericsson                  55:06     172    B     55  03:23:17  168
                  Susanne Karlsson             1:10:59     264    A    238  04:34:16  172

     173     358  Linköpings OK 3                                           04:34:22
                  Emma Backteman                 47:48     130    A     50  00:47:48  130
                  Kristina Ljunggren             45:32      81    C     33  01:33:20   93
                  Frida Karlsson                 45:28     198    A    198  02:18:49  136
                  Pia Gustavsson                 55:07     173    B     56  03:13:57  138
                  Åsa Detterfelt               1:20:25     323    A    297  04:34:22  173

     174     342  Kvarnsvedens GoIF OK 1                                    04:34:23
                  Karin Malmberg                 54:18     246    C     84  00:54:18  246
                  Siv Dahlström                  52:51     199    B     67  01:47:09  220
                  Anna Widström                  46:14     210    A    210  02:33:23  208
                  Ulrika Nolåkers                57:12     200    A     64  03:30:35  196
                  Hanna Sahlander              1:03:48     184    A    158  04:34:23  174

     175     364  Bækkelaget SK 3                                           04:34:30
                  Johanna Ring                   43:49      54    A     24  00:43:49   54
                  Ingunn Edstrøm                 53:42     213    C     75  01:37:31  145
                  Gry Merete Olaisen             50:12     259    A    259  02:27:43  172
                  Tonje Rasmussen                55:02     170    B     53  03:22:45  164
                  Gunn Mariken Bjerva          1:11:45     272    A    246  04:34:30  175

     176     337  OK Roxen/Stjärnorp 1                                      04:34:40
                  Linda Bernhard                 51:53     210    A     72  00:51:53  210
                  Sara Bernhard                  54:12     221    B     73  01:46:05  208
                  Linda Nyström                  45:01     191    A    191  02:31:06  198
                  Eva Lindstén                   59:45     225    C     79  03:30:51  200
                  Lisa Johansson               1:03:49     186    A    160  04:34:40  176

     177     332  Ähtärin Urheilijat 1                                      04:34:42
                  Johanna Kriikkula              51:04     188    B     56  00:51:04  188
                  Tiina Kihlström                56:37     247    C     83  01:47:41  229
                  Eeva-Stiina Väätäinen          48:31     243    A    243  02:36:12  220
                  Hanna Aho                      54:15     156    A     51  03:30:27  192
                  Hanna Sivén                  1:04:15     192    A    166  04:34:42  177

     178     145  Espoon Suunta 2                                           04:34:46
                  Leena Linjama                  59:45     292    A     99  00:59:45  292
                  Venla Tahvanainen              52:55     201    B     68  01:52:41  251
                  Anu Uhotoinen                  42:35     155    A    155  02:35:16  216
                  Seidi Roine                    51:39     126    C     42  03:26:56  180
                  Saija Mutka                  1:07:50     237    A    211  04:34:46  178

     179     294  Eskilstuna OL 1                                           04:34:55
                  Lovisa Onsbring Gustafson      57:40     275    C     93  00:57:40  275
                  Marie Hedar                    53:51     215    B     71  01:51:32  246
                  Emelie Bertling                43:17     167    A    167  02:34:49  212
                  Caroline Seger                 54:27     160    A     54  03:29:16  189
                  Inger Onsbring               1:05:39     214    A    188  04:34:55  179

     180     257  OK Botnia 1                                               04:35:03
                  Linda Sundqvist                47:22     118    B     30  00:47:22  118
                  Isabel Aurén                   58:35     269    A     89  01:45:57  206
                  Monika Lövsund                 46:28     219    A    219  02:32:25  204
                  Ann-Sofie Sundelin             54:58     168    C     58  03:27:23  183
                  Lena Paxal                   1:07:40     232    A    206  04:35:03  180

     181     179  OK Klyftamo 1                                             04:35:11
                  Sara Jonsson                   51:32     197    B     60  00:51:32  197
                  Jessica Gustafsson             58:43     271    A     91  01:50:15  244
                  Ida Larsson                    46:48     227    A    227  02:37:04  224
                  Veronica Hilmersson            53:25     147    C     52  03:30:29  193
                  Kicki Häggblom               1:04:42     201    A    175  04:35:11  181

     182     279  OK Tyr 3                                                  04:35:19
                  Lisa Johansson                 49:29     171    C     58  00:49:29  171
                  Anna Isaksson-Forsgren         58:00     263    A     85  01:47:30  226
                  Elisabet Öström                43:06     164    A    164  02:30:36  194
                  Tone Hollowell                 57:00     196    B     68  03:27:36  184
                  Eva Martinsson               1:07:43     234    A    208  04:35:19  182

     183     343  Tierps SOK 1                                              04:35:21
                  Malin Eriksson                 52:05     217    A     75  00:52:05  217
                  Josefin Nordström              47:09     111    B     29  01:39:14  156
                  Elin Lind                      44:11     181    A    181  02:23:25  159
                  Karin Norberg                1:04:35     261    C     87  03:28:00  186
                  Cathrine Johansson           1:07:21     228    A    202  04:35:21  183

     184     239  Soik Hellas 3                                             04:36:45
                  Olga Zherdeva                  51:48     206    B     65  00:51:48  206
                  Maria Slepova                  47:31     118    A     38  01:39:20  157
                  Maria Wicksell                 51:47     274    A    274  02:31:07  199
                  Emelie Lindgren              1:04:39     263    C     89  03:35:46  217
                  Maria Slepova                1:00:59     143    A    117  04:36:45  184

     185     146  Växjö OK 1                                                04:36:48
                  Helena Lindén                  49:49     179    B     55  00:49:49  179
                  Elin Wallqvist                 50:09     156    C     57  01:39:58  162
                  Annika Ericsson                42:50     162    A    162  02:22:48  151
                  Gunilla Karlsson               58:57     219    A     71  03:21:45  158
                  Katarina Lindén              1:15:03     294    A    268  04:36:48  185

     186     355  Modum 1                                                   04:36:57
                  Hanne Löver Thon               51:50     208    A     71  00:51:50  208
                  Sirpa Elise Lilja              55:48     240    B     81  01:47:38  228
                  Marianne Sandberg              49:38     254    A    254  02:37:16  233
                  Lill Kristin Enger             57:34     207    C     70  03:34:50  213
                  Ida Hope                     1:02:07     157    A    131  04:36:57  186

     187     222  Kongsberg O-lag 2                                         04:37:07
                  Celine Renard                  49:52     182    C     66  00:49:52  182
                  Maiken Somby Flågan            59:22     280    B     94  01:49:14  238
                  Tine Hjelseth Larsen           46:34     221    A    221  02:35:48  218
                  Henriette Haug                 58:53     216    A     70  03:34:41  211
                  Stine Somby Flågan           1:02:26     162    A    136  04:37:07  187

     188     140  Valkeakosken Haka 1                                       04:37:16
                  Susanna Laakkonen              58:13     283    B     90  00:58:13  283
                  Minna-Mari Olli                56:41     248    C     84  01:54:54  260
                  Emmi Virtanen                  46:53     229    A    229  02:41:47  247
                  Sanni Salonen                  55:44     183    A     63  03:37:31  221
                  Tiia Tallila                   59:45     127    A    101  04:37:16  188

     189     316  OK Orient 1                                               04:37:23
                  Charlotta Linnaila             52:04     216    A     74  00:52:04  216
                  Marie Fred                     52:28     192    C     66  01:44:32  189
                  Henrika Wiksten                43:28     169    A    169  02:28:00  176
                  Ramona Åkermark              1:03:36     253    B     83  03:31:36  203
                  Jonna Bäckman                1:05:47     216    A    190  04:37:23  189

     190     265  Alfta ÖSA OK 2                                            04:37:32
                  Emma Edejern                 1:01:45     307    A    108  01:01:45  307
                  Ellen Ericson                  46:17      96    B     27  01:48:02  232
                  Bodil Kindlundh                48:36     245    A    245  02:36:39  221
                  Sarah Hoof                     58:53     217    C     74  03:35:33  216
                  Ylva Ericson                 1:01:59     152    A    126  04:37:32  190

     191     259  Täby Ok 3                                                 04:37:55
                  Carina Nilsson                 58:56     288    A     97  00:58:56  288
                  Kia Nordström                  54:15     223    B     75  01:53:11  253
                  Emma Carlsson                  43:31     172    A    172  02:36:42  222
                  My Rönnols                     56:51     194    C     64  03:33:33  209
                  Helena Bachman               1:04:22     196    A    170  04:37:55  191

     192     177  Tullinge SK 6                                             04:38:01
                  Susanne Sjöö                   54:59     255    C     86  00:54:59  255
                  Kerstin Imark                  54:07     220    A     72  01:49:07  236
                  Lina Ehn                       46:01     207    A    207  02:35:08  215
                  Johanna Einarsson              55:28     179    B     59  03:30:36  197
                  Maria Bratt                  1:07:25     230    A    204  04:38:01  192

     193     152  Rånäs OK 1                                                04:38:20
                  Malin Williamsson              51:31     196    B     59  00:51:31  196
                  Rebecca Bjärrenholt            54:59     230    C     78  01:46:30  213
                  Elisabeth Åhman                48:36     244    A    244  02:35:07  214
                  Amanda Eklund                  55:15     177    A     60  03:30:22  191
                  Ninni Bjärrenholt            1:07:58     239    A    213  04:38:20  193

     194     306  Attunda OK 2                                              04:40:36
                  Jenny Eliasson                 47:49     132    C     46  00:47:49  132
                  Jenny Holmberg                 56:22     243    B     83  01:44:11  188
                  Rebecka Hansson-Järnving       43:55     179    A    179  02:28:06  181
                  Erika Blyth-Karlsson           57:18     201    A     65  03:25:24  177
                  Amanda Jonasson              1:15:12     295    A    269  04:40:36  194

     195     176  Tullinge SK 5                                             04:41:46
                  Beatrice Köhler              1:04:31     332    B    108  01:04:31  332
                  Barbro Lönnkvist               49:38     154    C     56  01:54:10  255
                  Malin Sundqvist                51:20     270    A    270  02:45:30  261
                  Karin Forsberg                 57:22     202    A     66  03:42:53  238
                  Kerstin Håland                 58:53     118    A     93  04:41:46  195

     196      97  Pihkaniskat 1                                             04:41:48
                  Alexandra Voitenko             50:08     184    A     62  00:50:08  184
                  Johanna Hulkkonen              51:41     180    B     61  01:41:49  174
                  Julia Olin                     51:01     266    A    266  02:32:50  205
                  Minna-Kaisa Knuutinen        1:10:35     294    C     99  03:43:25  243
                  Ilze Cahrausa                  58:23     108    A     83  04:41:48  196

     197     301  IF Hagen 2                                                04:41:52
                  Maria Bogren                   54:56     254    A     90  00:54:56  254
                  Inger Westerberg               52:33     193    B     64  01:47:29  225
                  Cajsa Banck                    49:35     253    A    253  02:37:04  224
                  Camilla Bohman                 53:45     150    C     53  03:30:49  199
                  Cecilia Jessen               1:11:03     265    A    239  04:41:52  197

     198     155  OK Denseln 3                                              04:41:55
                  Anneli Berggren                52:05     217    B     68  00:52:05  217
                  Josefin Lindberg               56:51     252    A     83  01:48:56  235
                  Hanna Berggren                 50:58     265    A    265  02:39:55  244
                  Lotten Lindqvist               50:42     111    C     36  03:30:37  198
                  Heidi Berggren               1:11:18     268    A    242  04:41:55  198

     199     221  MS Parma 3                                                04:42:03
                  Hanna Sareila                1:01:02     304    B     96  01:01:02  304
                  Susanna Hänti                1:00:03     283    A     95  02:01:05  299
                  Anna-Sofia Vainio              46:31     220    A    220  02:47:36  267
                  Sofia Mattila                  53:56     153    C     55  03:41:32  230
                  Heli Heikkilä                1:00:31     133    A    107  04:42:03  199

     200     314  Åmåls OK 1                                                04:42:11
                  Karolina Källstrand            52:22     230    B     70  00:52:22  230
                  Johanna Ericson                53:23     211    C     74  01:45:45  203
                  Carolin Hagelberg              48:25     240    A    240  02:34:10  211
                  Karin Hägg                     58:35     214    A     69  03:32:45  208
                  Michaela Källstrand          1:09:26     252    A    226  04:42:11  200

     201     310  OK Kolmården 3                                            04:42:16
                  Laura Salmi                    47:47     128    A     49  00:47:47  128
                  Jenni Järvinen                 49:00     146    C     54  01:36:47  137
                  Sara Forsberg                  51:01     266    A    266  02:27:48  173
                  Maria Nordvall               1:06:38     280    B     91  03:34:26  210
                  Linn Axelsson                1:07:50     235    A    209  04:42:16  201

     202     354  Sala OK 1                                                 04:42:18
                  Elin Stenström                 56:13     266    C     89  00:56:13  266
                  Lena Larsson                   50:44     167    B     55  01:46:57  218
                  Evelin Johansson               50:24     261    A    261  02:37:21  235
                  Britt Eriksson                 54:55     167    A     58  03:32:16  206
                  Erica Bengtsson              1:10:02     257    A    231  04:42:18  202

     203     352  ASS Raisu Lumous 1                                        04:42:21
                  Domina Halsted                 52:22     230    A     83  00:52:22  230
                  Gertrüde Halsted               51:23     176    C     60  01:43:45  185
                  Kirsi Lehtonen                 51:17     269    A    269  02:35:02  213
                  Leena Rauhamäki                55:12     174    B     57  03:30:14  190
                  Birgitta Halsted             1:12:07     278    A    252  04:42:21  203

     204     264  OK Nolaskogsarna 1                                        04:43:00
                  Sara Olsson                    49:56     183    C     67  00:49:56  183
                  Caroline Edlund                54:12     221    B     73  01:44:08  187
                  Helena Lindnord                44:49     187    A    187  02:28:57  191
                  Malin Andersson                54:32     163    A     55  03:23:29  169
                  Anette Nyström               1:19:31     316    A    290  04:43:00  204

     205     236  Sidensjö IK 1                                             04:43:04
                  Frida Aspnäs                   42:51      26    B      1  00:42:51   26
                  Astrid Thelin                  51:55     185    C     63  01:34:46  116
                  Stina Edin                     48:28     242    A    242  02:23:14  155
                  Inger Edin                   1:05:22     271    A     93  03:28:36  187
                  Linnea Nordin                1:14:28     289    A    263  04:43:04  205

     206     204  Tumba-Mälarhöjden OK 2                                    04:43:17
                  Eva Englid                     52:06     219    C     76  00:52:06  219
                  Camilla Svensson               57:01     254    B     85  01:49:07  236
                  Marie Liberg                   48:19     238    A    238  02:37:26  237
                  Ronja Hill                     54:38     164    A     56  03:32:04  205
                  Helena Adebrant              1:11:13     267    A    241  04:43:17  206

     207     198  Rasti-Kurikka 2                                           04:43:39
                  Katariina Tuohimäki            57:43     276    C     94  00:57:43  276
                  Fiia Harju-Säntti              57:52     260    B     89  01:55:35  275
                  Piia Latva-Kiskola             46:25     218    A    218  02:42:00  251
                  Sara Tuisku                  1:00:23     231    A     75  03:42:23  234
                  Margarita Molotkova          1:01:16     147    A    121  04:43:39  207

     208     340  Gamleby/Ankarsrum 1                                       04:44:06
                  Anna Johansson                 43:06      36    A     17  00:43:06   36
                  Sofie Johansson              1:03:29     305    C    106  01:46:35  214
                  Lotta Linderson                41:19     137    A    137  02:27:54  174
                  Caroline Johansson           1:04:09     258    B     86  03:32:03  204
                  Stina Persson                1:12:03     277    A    251  04:44:06  208

     209      19  Asikkalan Raikas 1                                        04:44:17
                  Hannele Valkonen               43:42      47    A     21  00:43:42   47
                  Sirkka-Liisa Huusari           42:30      38    B      8  01:26:12   39
                  Mona Lindroth                  56:42     308    A    308  02:22:54  152
                  Katja Iivonen                1:17:57     319    C    108  03:40:51  229
                  Mari Koivunen                1:03:26     177    A    151  04:44:17  209

     210     344  Gävle OK 2                                                04:44:27
                  Erika Herbert                1:06:51     335    B    109  01:06:51  335
                  Helena Backlund                58:00     262    C     88  02:04:51  309
                  Åsa Cliffordsson               46:06     208    A    208  02:50:57  284
                  Anna Berggren                  50:57     112    A     43  03:41:54  233
                  Emma Andersson               1:02:33     166    A    140  04:44:27  210

     211     249  OK Måsen 1                                                04:44:38
                  Kajsa Hammarström              58:11     281    C     98  00:58:11  281
                  Maria Eriksson                 53:46     214    A     69  01:51:58  248
                  Ida Åhlin                      46:20     213    A    213  02:38:18  239
                  Sofie Bergendahl               58:09     210    B     72  03:36:27  218
                  Marie Johansson              1:08:11     241    A    215  04:44:38  211

     212     346  OK Gipen 1                                                04:46:57
                  Sara Lingegård                 55:34     261    A     92  00:55:34  261
                  Ida Lingegård                  59:48     282    C     94  01:55:22  271
                  Ylva Wängdahl                  43:32     173    A    173  02:38:54  241
                  Maria Alfredsson             1:04:05     257    B     85  03:42:59  239
                  Terese Wängdahl              1:03:58     188    A    162  04:46:57  212

     213     330  Ärla IF 2                                                 04:47:21
                  Sofia Grawé                    58:01     279    C     96  00:58:01  279
                  Lisa Andersson                 56:46     251    B     84  01:54:47  259
                  Linnea Fransson                53:55     293    A    293  02:48:42  279
                  Sandra Karlsson-Bierfeldt      54:22     158    A     52  03:43:04  240
                  Alexandra Kreutzer-Boberg    1:04:17     194    A    168  04:47:21  213

     214     228  OK Rodhen 2                                               04:47:23
                  Malin Jacobsson                54:08     244    C     83  00:54:08  244
                  Annika Ardell                  52:06     187    B     62  01:46:14  209
                  Emma Jonsson                   44:33     183    A    183  02:30:47  196
                  Helena Lydell                1:06:58     281    A     96  03:37:45  222
                  Pernilla Svedin              1:09:38     255    A    229  04:47:23  214

     215     201  KFUM Örebro OK 2                                          04:47:48
                  Christina Larsson            1:02:09     314    C    107  01:02:09  314
                  Jennie Brobakken               53:15     208    A     66  01:55:25  272
                  Sara Garpenlund                43:34     174    A    174  02:38:59  242
                  Malin Halldin                  56:00     189    B     65  03:35:00  214
                  Jenny Johansson              1:12:48     282    A    256  04:47:48  215

     216     171  Raumar O-lag 2                                            04:47:50
                  Sina Sandholt                  51:37     199    C     71  00:51:37  199
                  Lena Kinneberg                 55:17     234    A     76  01:46:54  217
                  Turid K Hovind                 50:13     260    A    260  02:37:07  226
                  Trine R Bråten               1:01:25     240    B     79  03:38:32  224
                  Gry Anita Alnæs              1:09:18     249    A    223  04:47:50  216

     217     296  Söders SOL-Tyresö 2                                       04:47:52
                  Caroline Sjökvist              54:35     249    B     76  00:54:35  249
                  Åsa Pahlén                     52:54     200    C     69  01:47:30  226
                  Jennie Hellström               44:34     184    A    184  02:32:04  203
                  Mikaela Löfgren              1:11:01     299    A    101  03:43:05  241
                  Nina Larsson                 1:04:47     205    A    179  04:47:52  217

     218     233  Järla IF OK 2                                             04:48:07
                  Klara Hall                     54:32     248    B     75  00:54:32  248
                  Malin Wiberg                   58:34     268    A     88  01:53:06  252
                  Anina Hirzel                   40:02     119    A    119  02:33:08  206
                  Suzanna Prochazkova            51:52     128    C     43  03:25:00  173
                  My Heinrup                   1:23:07     327    A    301  04:48:07  218

     219     335  IF Thor 4                                                 04:48:42
                  Elin Falk                      56:44     270    B     86  00:56:44  270
                  Sofia Börjeskog                48:48     143    A     48  01:45:32  200
                  Carin Reinholdsson             51:40     273    A    273  02:37:12  230
                  Helena Ekbrink                 58:06     209    C     72  03:35:18  215
                  Helena Widegren              1:13:24     283    A    257  04:48:42  219

     220     307  Attunda OK 3                                              04:48:51
                  Karin Stenebo                  47:07     115    A     44  00:47:07  115
                  Catharina Jäderberg            58:07     264    B     91  01:45:14  193
                  Sofie Redtzer                  51:53     277    A    277  02:37:07  226
                  Nina Ivers                   1:02:55     250    C     85  03:40:02  228
                  Vanja Börjesson              1:08:49     245    A    219  04:48:51  220

     221     237  Markbygdens OK 1                                          04:48:52
                  Kristin Hansson              1:00:32     301    C    101  01:00:32  301
                  Maria Svensson               1:03:44     308    A    100  02:04:16  307
                  Lena Karlsson                  38:23      99    A     99  02:42:39  256
                  Tove Udd                       59:49     227    B     75  03:42:28  235
                  Karin Svensson               1:06:24     221    A    195  04:48:52  221

     222     281  OK Hällen 2                                               04:48:55
                  Maria Gunnarsson               49:23     170    B     53  00:49:23  170
                  Elin Hultman                   56:09     241    A     79  01:45:33  201
                  Therese Carlsson               46:09     209    A    209  02:31:42  201
                  Lisa Sjölander                 59:50     228    C     80  03:31:32  202
                  Ingela Hagfalk               1:17:22     310    A    284  04:48:55  222

     223     260  Vehkalahden Veikot 2                                      04:48:57
                  Sanna Kauppila                 51:26     193    B     58  00:51:26  193
                  Jenni Hakulinen              1:03:47     309    C    107  01:55:13  269
                  Satu Harjunen                  50:24     261    A    261  02:45:37  263
                  Eveliina Koivu                 58:21     211    A     67  03:43:58  249
                  Sanna Weckman                1:04:59     208    A    182  04:48:57  223

     224     334  IF Thor 3                                                 04:49:08
                  Marie Björklund              1:00:02     293    A    100  01:00:02  293
                  Anna Sander                    55:04     231    C     79  01:55:06  267
                  Sara Lind                      47:21     232    A    232  02:42:27  254
                  Anna Löwegren                1:01:40     244    B     80  03:44:07  250
                  Ingert Svärd                 1:05:01     209    A    183  04:49:08  224

     225     240  Gotlands Bro OK 1                                         04:49:28
                  Benita Hansson                 51:57     213    C     74  00:51:57  213
                  Jenny Andersson                50:31     162    B     52  01:42:29  176
                  Monica Steen                   41:43     146    A    146  02:24:12  165
                  Frida Boman                  1:04:51     266    A     90  03:29:04  188
                  Annika Skalberg              1:20:24     322    A    296  04:49:28  225

     226     163  OK Enen 1                                                 04:49:34
                  Angelica Rask                  50:09     185    A     63  00:50:09  185
                  Helena Ackelman                57:07     255    B     86  01:47:17  222
                  Cecilia Eriksson               55:19     302    A    302  02:42:36  255
                  Gunnel Rask                    59:08     221    C     76  03:41:44  232
                  Linda Plahn                  1:07:50     235    A    209  04:49:34  226

     227     318  Arboga/Surah./Hallstah. 1                                 04:50:09
                  Martina Welén                  48:13     142    C     51  00:48:13  142
                  Marie Berggren               1:07:32     324    B    109  01:55:45  277
                  Anna Lund                      46:24     216    A    216  02:42:09  252
                  Berit Wetter                 1:01:26     241    A     81  03:43:35  245
                  Sofie Wetter                 1:06:34     223    A    197  04:50:09  227

     228     189  Motala AIF-OL 1                                           04:50:11
                  Sofia Fransson                 55:28     260    C     88  00:55:28  260
                  Maria Bergstrand               54:42     228    A     74  01:50:11  242
                  Ulrica Fransson                46:45     226    A    226  02:36:57  223
                  Anna Korall                  1:01:17     237    B     77  03:38:15  223
                  Åsa Axén                     1:11:56     276    A    250  04:50:11  228

     229     315  Snättringe SK 1                                           04:50:13
                  Maria Movin                    52:08     221    C     77  00:52:08  221
                  Elin Svensson                1:03:52     311    A    101  01:56:00  280
                  Nadja Dahlström                45:48     202    A    202  02:41:48  248
                  Therese Persson                57:28     206    B     71  03:39:16  226
                  Sofia Persson                1:10:57     263    A    237  04:50:13  229

     230     325  OK Roslagen 2                                             04:50:16
                  Johanna Lännevall              52:06     219    A     76  00:52:06  219
                  Emma Lundman                   50:25     160    B     51  01:42:31  177
                  Louise Carlsson                52:50     283    A    283  02:35:21  217
                  Felicia Alsen                1:07:20     283    C     96  03:42:41  236
                  Åsa Pettersson               1:07:35     231    A    205  04:50:16  230

     231     329  Mullsjö SOK/OK Gränsen 1                                  04:50:29
                  Kajsa Isaksson                 58:13     283    B     90  00:58:13  283
                  Karin Håkansson              1:00:38     286    A     97  01:58:51  289
                  Irma Håkansson                 48:52     247    A    247  02:47:43  269
                  Sari Håkansson                 55:56     187    C     61  03:43:39  247
                  Anna Isaksson                1:06:50     226    A    200  04:50:29  231

     232     248  Sundsvalls OK 3                                           04:50:35
                  Sara Viklund                   52:02     214    B     67  00:52:02  214
                  Jill Johansson                 53:16     209    C     73  01:45:18  196
                  Anna Hammarberg                42:42     160    A    160  02:28:00  176
                  Cecilia Edström              1:02:34     246    A     84  03:30:34  195
                  Johanna Morelius             1:20:01     319    A    293  04:50:35  232

     233     143  IFK Enskede 1                                             04:50:37
                  Elin Ahlström                1:03:15     325    B    102  01:03:15  325
                  Carina Hallendal               51:48     183    A     60  01:55:03  264
                  Jonna Rickard                  46:42     224    A    224  02:41:45  246
                  Karin Lindskog                 53:01     142    C     49  03:34:46  212
                  Ida Gawell                   1:15:51     301    A    275  04:50:37  233

     234     224  Älvsby/Ö-torneå/Gammelstad 1                              04:50:47
                  Kristina Nordebo               55:35     262    B     82  00:55:35  262
                  Ylva Abrahamsson               59:05     276    C     91  01:54:41  257
                  Linnea Jonsson                 47:08     231    A    231  02:41:49  249
                  Anneli Jonsson                 55:25     178    A     61  03:37:14  219
                  Johanna Tholerud             1:13:33     284    A    258  04:50:47  234

     235     210  Kärkölän/Mäntsälän 1                                      04:52:05
                  Anna Sinisalo                  57:46     278    C     95  00:57:46  278
                  Vilma Lamminpää                55:41     237    B     79  01:53:27  254
                  Lotta Onninen                  54:26     295    A    295  02:47:53  274
                  Outi Örn                       59:00     220    A     72  03:46:53  255
                  Kirsi Koivuniemi             1:05:12     210    A    184  04:52:05  235

     236     223  Oppsal Orientering 1                                      04:52:08
                  Karoline Anisdahl              48:59     160    A     59  00:48:59  160
                  Åshild Kapperud                48:12     131    B     39  01:37:11  141
                  Bjørg Ingunn Fjogstad          40:13     124    A    124  02:17:24  126
                  Orlandine Anisdahl           1:14:58     311    C    105  03:32:22  207
                  Sara Bråten                  1:19:46     318    A    292  04:52:08  236

     237     365  Hein OL 1                                                 04:54:28
                  Bordal AnneMarit               49:08     165    B     49  00:49:08  165
                  Melby Oda E                  1:00:28     285    A     96  01:49:36  241
                  Ellegaard Gro                1:05:52     332    A    332  02:55:28  294
                  Fjeld Tori                     56:57     195    C     65  03:52:25  264
                  Ølstad Torunn                1:02:03     155    A    129  04:54:28  237

     238     173  Järfälla OK 2                                             04:54:34
                  Emelie Norberg                 56:48     272    B     87  00:56:48  272
                  Ann Roller                     53:26     212    A     68  01:50:14  243
                  Anne Lundmark                  47:53     234    A    234  02:38:07  238
                  Andrea Silier                1:04:59     267    C     90  03:43:06  242
                  Lina Berglund                1:11:28     269    A    243  04:54:34  238

     239     193  LYNX 2                                                    04:55:18
                  Nina Ritakallio                46:18      94    A     31  00:46:18   94
                  Teija Kujanpää                 48:58     145    B     43  01:35:16  125
                  Tiina Huhta                    47:55     235    A    235  02:23:11  154
                  Liisa Sundberg               1:07:18     282    C     95  03:30:29  193
                  Tiina Leskinen               1:24:49     331    A    305  04:55:18  239

     240     311  Lunds OK 2                                                04:56:34
                  Lena Kask                      52:21     228    B     69  00:52:21  228
                  Lotta Linsefors                54:03     219    A     71  01:46:24  210
                  Caroline Ivarsson              44:38     185    A    185  02:31:02  197
                  Erica Ek                     1:06:27     279    C     94  03:37:29  220
                  Marie Fransson               1:19:05     313    A    287  04:56:34  240

     241     207  Sandefjord o-klubb 1                                      04:58:10
                  Kine Gulliksen                 46:23      97    C     38  00:46:23   97
                  Solfrid Dahl Helgesen          54:46     229    A     75  01:41:09  165
                  Cathrine Jensen                42:26     153    A    153  02:23:35  162
                  Lill Ann Topp                1:21:02     326    B    110  03:44:37  251
                  Elin-Kristin Hem             1:13:33     284    A    258  04:58:10  241

     242     230  Strängnäs-Malmby 1                                        04:58:17
                  Christina Sundström            51:40     203    B     63  00:51:40  203
                  Susanne Söderholm              56:55     253    C     86  01:48:36  233
                  Lotta Stenström                48:38     246    A    246  02:37:14  231
                  Åsa Elvelind                 1:10:15     292    A    100  03:47:29  256
                  Linda Lövhammer              1:10:48     262    A    236  04:58:17  242

     243     309  OK Kolmården 2                                            04:58:41
                  Anna Håkansson                 51:29     195    C     70  00:51:29  195
                  Maria Tuomi                    54:24     225    A     73  01:45:53  205
                  Linnéa Netz                    52:52     285    A    285  02:38:45  240
                  Sofie Schwartz               1:08:04     284    B     92  03:46:49  254
                  Anna Brunell                 1:11:52     275    A    249  04:58:41  243

     244     162  Göteborg-Majorna 4                                        04:59:24
                  Mia Jodal                      52:42     234    C     81  00:52:42  234
                  Elisabeth Strandhagen          52:47     198    B     66  01:45:29  198
                  Ingrid Wadman                  45:17     194    A    194  02:30:46  195
                  Marie Johansson              1:12:52     306    A    103  03:43:38  246
                  Sara Holmberg                1:15:46     300    A    274  04:59:24  244

     245     202  KFUM Örebro OK 3                                          04:59:26
                   N.N.                          49:04     162    A     60  00:49:04  162
                  Kristin Carbonnier             58:45     272    C     90  01:47:49  230
                  Lovisa Öst                     49:19     251    A    251  02:37:09  228
                  Victoria Nilsson             1:02:42     248    B     81  03:39:52  227
                  Kajsa Källérus               1:19:34     317    A    291  04:59:26  245

     246     255  Ok Raseborg 1                                             05:01:44
                  Frida Lönnberg                 49:46     177    C     62  00:49:46  177
                  Linda Danskanen                55:31     235    A     77  01:45:17  195
                  Laura Sopen-Luoma              45:53     203    A    203  02:31:10  200
                  Catharina von Frenkele       1:14:10     308    B    100  03:45:20  253
                  Emma Linjeroth               1:16:24     306    A    280  05:01:44  246

     247     290  Rasti-Jussit 1                                            05:01:46
                  Annukka Latvala                58:32     285    B     92  00:58:32  285
                  Elina Rinkineva                56:45     250    C     85  01:55:17  270
                  Anna Tuomisto                  50:11     258    A    258  02:45:28  260
                  Johanna Ikola                1:08:14     285    A     97  03:53:42  266
                  Laura Rinkineva              1:08:04     240    A    214  05:01:46  247

     248     298  Aalborg OK 1                                              05:02:49
                  Helle Bobach                   51:39     201    A     69  00:51:39  201
                  Kamila Knoblochova             53:52     216    C     76  01:45:31  199
                  Linnea Samsø Udholm            46:24     216    A    216  02:31:55  202
                  Johanne Winther              1:11:39     302    B     97  03:43:34  244
                  Birgitte Honore Nielsen      1:19:15     315    A    289  05:02:49  248

     249     338  OK Skogsstjärnan 1                                        05:03:14
                  Elinor Johansson               57:43     276    B     88  00:57:43  276
                  Sara Karlsson                1:02:34     300    C    102  02:00:17  293
                  Linda Nilsson                  54:38     297    A    297  02:54:55  291
                  Hanna Gustavsson             1:01:41     245    A     83  03:56:36  269
                  Moa Johanson                 1:06:38     225    A    199  05:03:14  249

     250     235  Väsby OK 1                                                05:03:20
                  Maria Cole                     56:13     266    A     93  00:56:13  266
                  Anneli Rundlöf                 51:11     174    B     58  01:47:24  224
                  Maria Hallmans                 51:50     276    A    276  02:39:14  243
                  Marie Erlandsson               59:54     229    C     81  03:39:08  225
                  Maria Liljevret              1:24:12     330    A    304  05:03:20  250

     251     231  Lidköpings VSK 1                                          05:03:29
                  Ida-Maria Svensson             46:08      91    C     37  00:46:08   91
                  Kajsa Götesjö                  58:42     270    A     90  01:44:51  191
                  Ida Karlsson                   49:04     250    A    250  02:33:55  209
                  Inger Svensson               1:08:54     287    B     94  03:42:49  237
                  Lisa.Maria Larsson           1:20:40     324    A    298  05:03:29  251

     252     247  Sundsvalls OK 2                                           05:03:45
                  Anna-lena Lindström          1:00:13     297    A    103  01:00:13  297
                  Anna Nordin                    55:15     233    B     78  01:55:28  273
                  Annie Holmquist                53:09     287    A    287  02:48:37  277
                  Karin Nordling               1:10:41     295    C    100  03:59:18  274
                  Josefina Bark                1:04:27     197    A    171  05:03:45  252

     253     293  GoIF Tjalve 1                                             05:03:50
                  Hillevi Luks                   59:06     289    B     93  00:59:06  289
                  Marie Dahlgren                 53:19     210    A     67  01:52:25  250
                  Therese Fredriksson            58:00     312    A    312  02:50:25  282
                  Malin Eriksson                 57:24     203    C     69  03:47:49  258
                  Anna Martin-Magnusson        1:16:01     304    A    278  05:03:50  253

     254     243  OK Tisaren 3                                              05:03:53
                  Lovisa Persson                 52:24     233    C     80  00:52:24  233
                  Julia Johnsson                 58:47     273    A     92  01:51:11  245
                  Britt-Marie Forsgren           46:00     205    A    205  02:37:11  229
                  Elisabeth Källmén            1:12:06     303    B     98  03:49:17  259
                  Hanna Kask                   1:14:36     291    A    265  05:03:53  254

     255     331  Vallentuna-Össeby OL 1                                    05:04:00
                  Alexandra Sundgren             54:06     242    A     88  00:54:06  242
                  Camilla Öhman                1:06:05     319    B    107  02:00:11  291
                  Linnea Carlberg                59:49     320    A    320  03:00:00  304
                  Marie Öhman                    59:33     223    C     77  03:59:33  277
                  Marianne Carlberg            1:04:27     197    A    171  05:04:00  255

     256     349  Espoon Suunta 3                                           05:04:04
                  Annukka Galkin                 59:22     291    A     98  00:59:22  291
                  Sari Nousiainen              1:01:07     290    B     96  02:00:30  296
                  Hanna-Mari Ruotsalainen        49:59     255    A    255  02:50:30  283
                  Jenni Simola                   57:08     199    C     68  03:47:39  257
                  Marjo Koistinen              1:16:25     307    A    281  05:04:04  256

     257     180  Trosabygdens OK 1                                         05:04:14
                  Åsa Westlund                   55:17     257    C     87  00:55:17  257
                  Siri Sundqvist               1:08:37     331    B    114  02:03:54  305
                  Lena Nord                      43:40     176    A    176  02:47:34  266
                  Mona Halldin                 1:03:57     256    A     86  03:51:31  263
                  Eva Kindlundh                1:12:43     280    A    254  05:04:14  257

     258     288  KOO-VEE 3                                                 05:05:54
                  Uotila Erika                   52:23     232    C     79  00:52:23  232
                  Saarinen Minna                 50:18     158    B     49  01:42:41  180
                  Westerlund Anna                46:00     205    A    205  02:28:41  188
                  Saarinen Mari                  54:22     158    A     52  03:23:03  165
                  Kastikainen Katri            1:42:51     344    A    318  05:05:54  258

     259     186  Trollhättans SOK 1                                        05:07:14
                  Lisa Johannesson               56:25     269    C     90  00:56:25  269
                  Amanda Hallén                1:03:51     310    B    103  02:00:16  292
                  Margareta Almqvist             53:34     291    A    291  02:53:50  288
                  Gunilla Edgren               1:12:12     304    A    102  04:06:02  289
                  Susanne Wiklund-Björk        1:01:12     146    A    120  05:07:14  259

     260     167  Frol IL 1                                                 05:07:19
                  Gøril Rønning Sund             49:21     169    B     52  00:49:21  169
                  Randi Johanne Skjerve        1:15:17     343    A    112  02:04:38  308
                  Kjersti Gederaas Denstad       45:42     199    A    199  02:50:20  281
                  Ane Kjerstine Sandstad       1:10:49     298    C    103  04:01:09  279
                  Isa Mari Sandstad            1:06:10     219    A    193  05:07:19  260

     261     339  OK Skogsstjärnan 2                                        05:07:22
                  Marita Karlsson                51:21     192    C     68  00:51:21  192
                  Monica Wallenius             1:05:33     315    A    103  01:56:54  284
                  Karin Ek                       48:25     240    A    240  02:45:19  259
                  Gunilla Johanson             1:16:43     317    B    104  04:02:02  280
                  Britt-Marie Johanson         1:05:20     212    A    186  05:07:22  261

     262     262  Hjobygdens/Tibro 1                                        05:07:28
                  Elin Törnroth                1:01:47     308    A    109  01:01:47  308
                  Maria Klamfelt                 52:46     197    C     68  01:54:34  256
                  Ingrid Schmiterlöw             54:53     298    A    298  02:49:27  280
                  Mette Pilemand               1:14:36     309    B    101  04:04:03  284
                  Jennica Senneberg            1:03:25     176    A    150  05:07:28  262

     263     351  OK Alehof 1                                               05:07:37
                  Ylva Sunesson                  49:43     175    C     60  00:49:43  175
                  Karin Kullman                  56:41     248    A     82  01:46:24  210
                  Therese Modig                1:02:15     327    A    327  02:48:39  278
                  Ellinor Johansson            1:00:40     234    B     76  03:49:19  260
                  Kristin Olsson               1:18:18     311    A    285  05:07:37  263

     264     191  Säterbygdens OK 1                                         05:07:43
                  Carina Sandberg              1:01:38     306    B     97  01:01:38  306
                  Annki Asplund                1:01:58     295    A     99  02:03:36  304
                  Anta Klaar                     51:28     271    A    271  02:55:04  292
                  Ida Hamelius                 1:02:36     247    C     83  03:57:40  270
                  Isa Wigge                    1:10:03     258    A    232  05:07:43  264

     265     319  Skarpnäcks OL 2                                           05:08:00
                  Maria Ehlin Kolk               53:27     238    A     86  00:53:27  238
                  Kristina Langels             1:01:29     292    B     97  01:54:56  261
                  Catarina Rolén                 50:03     256    A    256  02:44:59  258
                  Karin Egeltoft                 58:55     218    C     75  03:43:54  248
                  Eva Molén                    1:24:06     329    A    303  05:08:00  265

     266     283  Fjärås AIK 1                                              05:08:38
                  Kristin Schyberg             1:00:09     296    A    102  01:00:09  296
                  Karin Elofsson               1:01:50     293    B     98  02:02:00  302
                  Elin Schyberg                  48:58     248    A    248  02:50:59  285
                  Maria Halvarsson             1:01:38     242    C     82  03:52:37  265
                  Sandra Oswald                1:16:00     303    A    277  05:08:38  266

     267     272  Lierbygda o-lag 1                                         05:12:30
                  Helga Haverstad                54:36     250    B     77  00:54:36  250
                  Berit Oppedal Tokheim        1:02:25     297    C     99  01:57:01  285
                  Marianne Foss-Skiftesvik     1:02:16     328    A    328  02:59:17  299
                  Helen Gåsvik                 1:09:25     288    A     98  04:08:42  294
                  Maja Haverstad               1:03:48     184    A    158  05:12:30  267

     268     324  OK Roslagen 1                                             05:12:32
                  Åsa Andersson                  54:03     241    C     82  00:54:03  241
                  Maria Kvarnlöf               1:01:00     288    B     95  01:55:04  265
                  Maria Lännevall                50:27     263    A    263  02:45:31  262
                  Karin Söderbärg              1:03:49     254    A     85  03:49:20  261
                  Lina Andersson               1:23:12     328    A    302  05:12:32  268

     269     209  Kristiansand OK 3                                         05:12:35
                  Ingvild Mulen                  52:45     236    B     71  00:52:45  236
                  Torunn Birkenes                58:58     275    A     93  01:51:43  247
                  Erle Heli                      56:02     306    A    306  02:47:45  270
                  Kathrine Färestrand          1:09:58     289    C     97  03:57:43  271
                  Christina Høye               1:14:52     292    A    266  05:12:35  269

     270     102  Sävedalens AIK 3                                          05:12:38
                  Janni Axelson                  54:51     252    C     85  00:54:51  252
                  Yvonne Fjordside               52:59     203    B     70  01:47:51  231
                  Annica Klevnert-Leire          52:04     278    A    278  02:39:56  245
                  Birgitta Håkansson           1:04:59     269    A     92  03:44:56  252
                  Gunilla Axelson              1:27:42     335    A    309  05:12:38  270

     271     277  Trøsken IL 1                                              05:13:12
                  Jorid Ødegård                  51:49     207    A     70  00:51:49  207
                  Henriette Aldar              1:08:33     329    B    113  02:00:22  294
                  Ranveig Ramtvedt               48:12     237    A    237  02:48:34  276
                  Marianne Syverstad           1:10:46     297    C    102  03:59:20  275
                  Tina Hæren                   1:13:52     286    A    260  05:13:12  271

     272     280  CSM Rillieux 6911 1                                       05:13:19
                  Julia Svantesson               52:10     222    A     77  00:52:10  222
                  Christina Falga              1:05:07     313    C    108  01:57:17  287
                  Sylvie Basset                  55:39     305    A    305  02:52:56  286
                  Geneviève Pelletier          1:11:03     300    B     96  04:03:59  283
                  Lise Grenouillat             1:09:20     250    A    224  05:13:19  272

     273     215  NTNUI 3                                                   05:13:48
                  Hedvig Andersen                55:27     259    B     81  00:55:27  259
                  Maria Rost                     54:01     218    A     70  01:49:28  239
                  Line Sjødin Drange             57:55     310    A    310  02:47:23  265
                  Line Okkenhaug               1:10:42     296    C    101  03:58:05  273
                  Anette Heggøy                1:15:43     298    A    272  05:13:48  273

     274     184  Kuzmolovo 110% 1                                          05:15:38
                  Anastasya Kulikova             56:17     268    A     94  00:56:17  268
                  Alla Svyatkina                 59:21     279    C     93  01:55:39  276
                  Natalia Logacheva              46:42     225    A    225  02:42:22  253
                  Evgenia Kilyazova            1:26:02     337    B    116  04:08:25  293
                  Alla Tepereva                1:07:13     227    A    201  05:15:38  274

     275     166  SOL Tranås 1                                              05:15:44
                  Ulrika Lindstam                53:07     237    A     85  00:53:07  237
                  Julia Axelsson               1:01:53     294    C     98  01:55:00  262
                  Emma Larsson                   52:50     283    A    283  02:47:50  273
                  Josefine Larsson             1:18:01     320    B    106  04:05:51  288
                  Jenny Larsson                1:09:53     256    A    230  05:15:44  275

     276     328  Köping-Kolsva OK 2                                        05:16:04
                  Linnea Hedlund               1:02:36     321    A    112  01:02:36  321
                  Linda Ohlsson                  58:16     266    C     89  02:00:53  297
                  Josefin Eriksson               47:22     233    A    233  02:48:15  275
                  Yvonne Carlsson              1:16:03     314    B    102  04:04:19  285
                  Karin Profors                1:11:44     271    A    245  05:16:04  276

     277     227  OK Ravinen 4                                              05:16:21
                  Julia Dalgren                1:04:04     330    B    106  01:04:04  330
                  Eva Alm                        59:30     281    A     94  02:03:34  303
                  Gabriella Varga                51:39     272    A    272  02:55:13  293
                  Heléne Klasson               1:02:49     249    C     84  03:58:03  272
                  Sara Johansson               1:18:18     311    A    285  05:16:21  277

     278     232  Skogspojkarnas OK 1                                       05:16:44
                  Lisa Kalered                   52:43     235    A     84  00:52:43  235
                  Karolina Nygren                53:03     204    C     70  01:45:47  204
                  Kerstin Seger                1:02:01     326    A    326  02:47:48  272
                  Monika Lundkvist             1:19:19     324    B    109  04:07:07  290
                  Anita Seger-wehlin           1:09:37     254    A    228  05:16:44  278

     279     196  Eiker ol 1                                                05:16:45
                  Inger Anita Tollehaug        1:04:02     329    A    114  01:04:02  329
                  Grethe Smedberg                51:47     182    C     62  01:55:49  278
                  Anne Line Berglia              41:25     139    A    139  02:37:14  231
                  Anne Smedberg                1:19:17     323    B    108  03:56:31  268
                  Kristine Fossen Gabrielsen   1:20:14     320    A    294  05:16:45  279

     280     252  Tampereen Pyrintö 4                                       05:16:53
                  Ida-Maria Otonkorpi          1:02:13     316    C    108  01:02:13  316
                  Matleena Kukkonen              58:48     274    B     92  02:01:01  298
                  Jaana Juntunen               1:05:09     331    A    331  03:06:10  313
                  Henna Reponen                  58:28     212    A     68  04:04:38  286
                  Laura Karhola                1:12:15     279    A    253  05:16:53  280

     281     300  Kokkolan Suunnist. 1                                      05:20:02
                  Heli Jylhä                     49:33     174    C     59  00:49:33  174
                  Eeva-Maria Ojajärvi            57:08     256    B     87  01:46:41  216
                  Tiina Turtola                  50:37     264    A    264  02:37:18  234
                  Jaana Pulkkinen              1:04:19     259    A     87  03:41:37  231
                  Jenny Vuorinen               1:38:25     342    A    316  05:20:02  281

     282     261  Leksands OK 3                                             05:21:35
                  Maria Junevik                1:03:14     324    C    110  01:03:14  324
                  Åsa Spik                       51:48     183    A     60  01:55:02  263
                  Gunilla Lärfars                52:19     280    A    280  02:47:21  264
                  Anna-Karin Schmutz           1:22:23     331    B    114  04:09:44  295
                  Agneta Hammarström           1:11:51     274    A    248  05:21:35  282

     283     274  IFK Hedemora OK 1                                         05:21:50
                  Linda Carlsson                 52:19     227    A     82  00:52:19  227
                  Katarina Goude                 56:34     246    C     82  01:48:54  234
                  Elin Aura                      58:51     316    A    316  02:47:46  271
                  Karin Josefsson              1:17:15     318    B    105  04:05:01  287
                  Solvej Carlson               1:16:49     309    A    283  05:21:50  283

     284     170  Västerås SOK 4                                            05:21:52
                  Anna Dahlgren                1:00:59     303    B     95  01:00:59  303
                  Ida Greijer                  1:02:56     304    C    105  02:03:55  306
                  Eva Ode                        43:46     177    A    177  02:47:41  268
                  Helena Lindqvist             1:19:35     325    A    108  04:07:16  291
                  Annika Davidsson             1:14:35     290    A    264  05:21:52  284

     285     181  Dalaportens OL 2                                          05:23:32
                  Annika Hofling                 55:13     256    A     91  00:55:13  256
                  Lena Fredriksson             1:04:28     312    B    104  01:59:41  290
                  Emmy Norstedt                  53:26     289    A    289  02:53:07  287
                  Anna Ekström                 1:10:06     290    C     98  04:03:13  281
                  Gunilla Håkansson            1:20:19     321    A    295  05:23:32  285

     286     295  Jönköpings OK 2                                           05:25:26
                  Frida Pettersson             1:04:46     334    A    115  01:04:46  334
                  Jenny Andersson              1:02:40     301    B    100  02:07:26  320
                  Carin Gustafsson               52:17     279    A    279  02:59:43  301
                  Eva Carlsson                   59:38     224    C     78  03:59:21  276
                  Maria Thelin                 1:26:05     333    A    307  05:25:26  286

     287     118  IK Hakarpspojkarna 3                                      05:27:52
                  Ida Petersson                1:00:15     298    A    104  01:00:15  298
                  Karin Eklöf                  1:06:15     320    C    110  02:06:30  318
                  Ulrika Gustafsson              48:22     239    A    239  02:54:52  290
                  Hanna Bladh                  1:21:48     329    B    112  04:16:40  303
                  Helena Rangert               1:11:12     266    A    240  05:27:52  287

     288     327  Vingåkers OK 1                                            05:28:49
                  Ida Nordin                     58:49     287    C     99  00:58:49  287
                  Lisa Karlsson                  58:12     265    A     86  01:57:02  286
                  Eva Karlsson                   57:24     309    A    309  02:54:27  289
                  Agneta Nordin                1:12:51     305    B     99  04:07:18  292
                  Johanna Ragvald              1:21:31     325    A    299  05:28:49  288

     289     158  ECHO 73 1                                                 05:31:06
                  Fabienne GILLONNIER          1:09:04     338    B    111  01:09:04  338
                  Malo GREBEL                  1:06:53     322    C    111  02:15:57  334
                  Marketa CHAILLARD              54:27     296    A    296  03:10:24  316
                  Ambre GAILLARD               1:04:59     267    A     91  04:15:23  300
                  Nadine PEREIRA               1:15:43     298    A    272  05:31:06  289

     290     164  Vänersborgs SK 2                                          05:31:48
                  Annette Falck-Larsson        1:13:39     345    B    115  01:13:39  345
                  Inger Cederberg              1:02:40     301    C    103  02:16:19  335
                  Sandra Axelsson                56:21     307    A    307  03:12:40  319
                  Carolina Josefsson           1:10:14     291    A     99  04:22:54  308
                  Britta Sahlin                1:08:53     247    A    221  05:31:48  290

     291     187  Ronneby OK 2                                              05:35:47
                  Ann-Christine Nero           1:00:15     299    A    105  01:00:15  299
                  Susanne Debourg              1:10:37     336    B    115  02:10:53  324
                  Karin Lindkvist                53:24     288    A    288  03:04:18  310
                  Ingela Smedenmark            1:05:56     277    C     93  04:10:15  296
                  Kristina Aspvall             1:25:32     332    A    306  05:35:47  291

     292     286  OK Kåre 3                                                 05:38:23
                  Mia Gustavsson               1:01:55     312    A    110  01:01:55  312
                  Izabell Grälls               1:11:28     338    C    114  02:13:23  330
                  Anna-Karin Adolfsson         1:00:24     322    A    322  03:13:47  322
                  Annika Hale                  1:05:31     274    B     89  04:19:18  305
                  Lisbeth Lidman               1:19:05     313    A    287  05:38:23  292

     293     275  Jämsän Retki-Veikot 2                                     05:38:58
                  Minna Truhponen              1:02:30     319    B    100  01:02:30  319
                  Iisa Lehtiniemi              1:05:14     314    A    102  02:07:44  321
                  Leena Kuusipohja             1:08:58     336    A    336  03:16:42  326
                  Kirsi Salonen                1:05:40     275    C     92  04:22:22  307
                  Saana Konkola                1:16:36     308    A    282  05:38:58  293

     294     341  Lillehammer OK 1                                          05:39:46
                  Audhild Bakken Rognstad        55:26     258    B     80  00:55:26  258
                  Guri Larssen                 1:10:14     334    A    107  02:05:40  313
                  Hanne Regine Hognestad         55:18     301    A    301  03:00:58  307
                  Tove Bakken                  1:22:25     332    C    109  04:23:23  309
                  Hege Larssen Bakken          1:16:23     305    A    279  05:39:46  294

     295     359  Linköpings OK 4                                           05:40:00
                  Lisa Skullman                1:02:23     318    B     99  01:02:23  318
                  Stina Boberg                 1:10:41     337    A    109  02:13:04  328
                  Sofie Berger                   54:14     294    A    294  03:07:18  315
                  Malin Carlsson               1:03:12     251    C     86  04:10:31  298
                  Linnea Lindström             1:29:29     336    A    310  05:40:00  295

     296     229  OK Rodhen 3                                               05:41:11
                  Emma Sjölander               1:02:38     322    A    113  01:02:38  322
                  Yvonne Gren                  1:02:21     296    B     99  02:04:59  310
                  Carina Jacobsson               55:32     304    A    304  03:00:31  306
                  Karin Jansson                1:24:42     336    C    110  04:25:13  310
                  Gabriella Melin              1:15:58     302    A    276  05:41:11  296

     297     320  OK Kontinent 1                                            05:41:54
                  Malin Jensen                   58:12     282    B     89  00:58:12  282
                  Helene Nyberg                  57:17     257    C     87  01:55:30  274
                  Maria Jönsson                1:05:52     333    A    333  03:01:23  308
                  Anna Brodin                  1:14:04     307    A    104  04:15:27  301
                  Elin Arnshed                 1:26:27     334    A    308  05:41:54  297

     298     206  Tumba-Mälarhöjden OK 4                                    05:47:27
                  Carina Melander              1:03:37     327    B    104  01:03:37  327
                  Lena Ljungberg               1:07:15     323    C    112  02:10:52  323
                  Lotta Östervall                59:40     319    A    319  03:10:32  317
                  Helén Törnros                1:04:21     260    A     88  04:14:53  299
                  Lotta Östervall              1:32:34     338    A    312  05:47:27  298

     299     208  Kristiansand OK 2                                         05:48:30
                  Silje Kristiansen            1:00:05     295    A    101  01:00:05  295
                  Ragnhild Hald                1:00:21     284    C     95  02:00:26  295
                  Bodil Hullöen                  59:22     318    A    318  02:59:48  302
                  Siri T Myhre                 1:10:28     293    B     95  04:10:16  297
                  Inger Reinhartsen            1:38:14     341    A    315  05:48:30  299

     300     151  OK Älvsjö Örby 1                                          05:48:42
                  Sandra Karnebrink            1:00:30     300    A    106  01:00:30  300
                  Britt Marie Hellgren         1:05:58     318    B    106  02:06:28  317
                  Ingrid Mattsson                58:10     313    A    313  03:04:38  311
                  Åsa Johansson                1:11:22     301    C    104  04:16:00  302
                  Maria Hammarstedt            1:32:42     339    A    313  05:48:42  300

     301     160  Malungs OK 1                                              05:54:11
                  Elin Graneland                 51:00     187    A     65  00:51:00  187
                  Maria Bois                   1:22:26     347    C    116  02:13:26  331
                  Elisabeth Jonsson            1:00:30     323    A    323  03:13:57  323
                  Anna Jonsson                 1:05:13     270    B     88  04:19:10  304
                  Lena Gustafsson              1:35:01     340    A    314  05:54:11  301

     302     321  OK Kontinent 2                                            06:01:28
                  Anna Nilsson                 1:13:42     346    C    115  01:13:42  346
                  Lollo Nyberg                 1:08:40     332    A    106  02:22:22  339
                  Ingrid Jensen                  51:11     268    A    268  03:13:33  320
                  Emma Nilsson                 1:05:47     276    B     90  04:19:20  306
                  Sandra Sörensen              1:42:08     343    A    317  06:01:28  302

     303     326  Porsgrunn OL 1                                            05:05:10
                  Astri Marie Remme            1:10:38     340    B    112  01:10:38  340
                  Kjersti Westin               1:02:49     303    C    104  02:13:27  332
                  Maja Knutsen                   53:44     292    A    292  03:07:11  314
                  Marit B. Grammeltvedt        1:19:10     322    A    107  04:26:21  311
                  Hilde Vassend                  38:49       7    B      7  05:05:10  303Omstart

     304     212  NAIS orienteringsklubb 1                                  05:06:07
                  Lotta Classon                1:03:17     326    B    103  01:03:17  326
                  Ingrid Hydén                 1:08:50     333    C    113  02:12:07  326
                  Linda Nilsson                  53:28     290    A    290  03:05:35  312
                  Lotta Wengelin               1:21:35     328    A    109  04:27:10  312
                  Petra Nilsson                  38:57       9    B      9  05:06:07  304Omstart

     305     241  IFK Moras OK 3                                            05:10:54
                  Lisa Hallberg                  47:44     125    A     47  00:47:44  125
                  Therese Rapp                 1:08:27     328    B    112  01:56:11  283
                  Alicia Kallin                1:19:25     340    A    340  03:15:37  324
                  Anna Wadman                  1:16:26     315    C    107  04:32:03  315
                  Anna Johannesson               38:51       8    B      8  05:10:54  305Omstart

     306     323  Centrum OK 1                                              05:12:15
                  Cristina Magnusson           1:02:13     316    B     98  01:02:13  316
                  Sofia Andersson                56:31     245    A     81  01:58:44  288
                  Katarina Fahleson            1:00:33     324    A    324  02:59:17  299
                  Anne Solbraa                 1:35:17     340    C    111  04:34:34  317
                  Mette Petersson                37:41       2    B      2  05:12:15  306Omstart

     307     312  Lunds OK 3                                                05:13:00
                  Stina Jeppsson               1:02:38     322    C    109  01:02:38  322
                  Matilda Johansson              59:10     277    B     93  02:01:48  300
                  Frida Holdingsson            1:11:52     339    A    339  03:13:40  321
                  Anna Ljungquist              1:15:06     312    A    106  04:28:46  314
                  Anna Sjöström                  44:14      15    B     15  05:13:00  307Omstart

     308     269  IFK Lidingö SOK 5                                         05:18:19
                  Hanna Sandborgh              1:00:02     293    B     94  01:00:02  293
                  Cecilia Emanuelsson          1:10:36     335    A    108  02:10:38  322
                  Mathilda Tarandi               47:55     235    A    235  02:58:33  298
                  Rebecka Hallerby             1:35:24     341    C    112  04:33:57  316
                  Charlotte Ihrfors              44:22      16    B     16  05:18:19  308Omstart

     309     216  NTNUI 4                                                   05:19:34
                  Sigrid Grande Klyve          1:01:54     311    C    105  01:01:54  311
                  Idunn Melnes                 1:03:39     306    B    101  02:05:33  312
                  Jenny Dugstad                  52:58     286    A    286  02:58:31  297
                  Sigrid Vatne                 1:29:23     339    A    113  04:27:54  313
                   N.N.                          51:40      41    B     21  05:19:34  309Omstart

     310     304  Tjällmo-Godegård 2                                        05:28:09
                  Anneli Augustsson            1:16:24     350    A    117  01:16:24  350
                  Camilla Carlsson             1:19:26     345    C    115  02:35:50  344
                  Marrianne Axelsson             55:29     303    A    303  03:31:19  329
                  Kristin Carlsson             1:16:35     316    B    103  04:47:54  320
                  Lisa Åberg                     40:15      12    B     12  05:28:09  310Omstart

     311     297  OK Älgen 1                                                05:34:41
                  Sofia Rolén                  1:07:07     336    C    112  01:07:07  336
                  Erica Umeland                1:44:03     352    A    116  02:51:10  346
                  Anna Eriksson                  58:58     317    A    317  03:50:08  333
                  Lottie Lindh                 1:03:56     255    B     84  04:54:04  321
                  Ida Kling                      40:37      13    B     13  05:34:41  311Omstart

     312     276  IK Gandvik 1                                              05:35:18
                  Jenny Furosköld                57:29     274    C     92  00:57:29  274
                  Helena Söderwall             1:08:27     327    B    111  02:05:56  315
                  Tina Karling-Hellsvik        1:10:12     337    A    337  03:16:08  325
                  Pia Brag-Jonsson             1:40:04     345    A    114  04:56:12  322
                  Anne-Marie Holmström           39:06      10    B     10  05:35:18  312Omstart

     313     192  Skogsluffarnas OK 1                                       05:36:15
                  Katarina Holmgren            1:11:19     342    C    113  01:11:19  342
                  Anna Alkevik                 1:32:05     351    B    119  02:43:24  345
                  Catrin Johnson               1:00:23     321    A    321  03:43:47  332
                  Ylva Bengtsson               1:01:04     235    A     78  04:44:51  318
                  Elin Mongård                   51:24      37    B     19  05:36:15  313Omstart

     314     345  Almby IK 2                                                05:36:51
                  Katarina Persson             1:13:34     344    C    114  01:13:34  344
                  Emma Larsson                 1:07:33     325    A    104  02:21:07  338
                  Karin Wedin                  1:29:23     343    A    343  03:50:30  334
                  Jenny Englund                1:08:25     286    B     93  04:58:55  323
                  Anna Johnsson                  37:56       4    B      4  05:36:51  314Omstart

     315     188  Notodden O-lag 1                                          05:37:34
                  Anne Marte Thorbjørnsen      1:10:44     341    B    113  01:10:44  341
                  Iris Fossøy                  1:02:32     299    C    101  02:13:16  329
                  Hege Endresen                1:40:40     344    A    344  03:53:56  337
                  Brit Fossøy                  1:05:29     272    A     94  04:59:25  324
                  Kristin Sandven                38:09       6    B      6  05:37:34  315Omstart

     316     348  Skattkärrs IF 1                                           05:38:52
                  Erika Eriksson               1:01:51     309    C    103  01:01:51  309
                  Chartlotte Johansson         1:13:39     339    B    116  02:15:31  333
                  Lina Johansson               1:05:53     334    A    334  03:21:24  327
                  Ida Hyvönen                  1:26:22     338    A    112  04:47:46  319
                  Carina Andersson               51:06      32    B     18  05:38:52  316Omstart

     317     303  Avesta OK 1                                               05:39:34
                  Cissi Johnsson               1:14:08     347    C    116  01:14:08  347
                  Sofia Johnsson                 58:22     267    A     87  02:12:30  327
                  Maria Strömberg              1:11:36     338    A    338  03:24:06  328
                  Frida Palm                   1:37:24     344    B    118  05:01:30  325
                  Ritva Kärkkäinen               38:04       5    B      5  05:39:34  317Omstart

     318     347  Pomorze Team 1                                            05:49:35
                  Natalia Ewiak                1:13:18     343    B    114  01:13:18  343
                  Natalia Dyzio                1:55:08     353    A    117  03:08:27  348
                  Dorota Nowak                   57:58     311    A    311  04:06:26  338
                  Hanna Klimkowska             1:05:30     273    C     91  05:11:57  328
                  Urszula Morawska               37:38       1    B      1  05:49:35  318Omstart

     319     350  Falköpings AIK OK 1                                       05:53:24
                  Johanna Nilsson              1:08:52     337    B    110  01:08:52  337
                  Malin Rehnholm               1:02:30     298    C    100  02:11:23  325
                  Rocío Huerta Balaqué         1:41:31     345    A    345  03:52:54  335
                  Lina Dahlberg                1:22:44     333    A    110  05:15:38  330
                  Kristine Svensson              37:46       3    B      3  05:53:24  319Omstart

     320     267  Haninge SOK 2                                             05:54:50
                  Emelie Bringsäter            1:02:09     313    C    106  01:02:09  313
                  Emma Simmerlein              1:20:50     346    A    114  02:22:59  340
                  Therese Wilson               1:20:15     341    A    341  03:43:14  331
                  Åsa Ericsson                 1:22:55     334    B    115  05:06:09  327
                  Nina Lager                     48:41      23    B     17  05:54:50  320Omstart

     321     291  Länna IF 1                                                05:54:55
                  Carina Nyström               1:01:53     310    C    104  01:01:53  310
                  Marita Karlsson/Mood         1:30:03     350    A    115  02:31:56  342
                  Josefine Eriksson            1:08:25     335    A    335  03:40:21  330
                  Anette Sjöström              1:21:52     330    B    113  05:02:13  326
                  Inger Skantz                   52:42      52    B     24  05:54:55  321Omstart

     322     174  Østmarka OK 1                                             05:55:19
                  Kine Bøhlerengen               57:23     273    C     91  00:57:23  273
                  Jartrud Steinsli             1:08:03     326    B    110  02:05:26  311
                  Stine Løkstad                1:47:35     346    A    346  03:53:01  336
                  Anne Margrethe Håversen      1:23:03     335    A    111  05:16:04  331
                  Vigdis Hobøl                   39:15      11    B     11  05:55:19  322Omstart

     323     203  KFUM Örebro OK 4                                          06:07:11
                  Sara Kalander                1:03:42     328    B    105  01:03:42  328
                  Linda Lännenmäki             1:13:47     340    A    110  02:17:29  336
                  Christina Zens                 55:09     299    A    299  03:12:38  318
                  Susanne Svahn                2:01:55     346    C    114  05:14:33  329
                  Nina Böe                       52:38      51    B     23  06:07:11  323Omstart

     324     219  NTNUI 7                                                   07:12:34
                  Elina Nieminen               1:16:03     349    C    118  01:16:03  349
                  Nora Valeska Lieske          2:00:55     354    A    118  03:16:58  349
                  Veronika Brandlova           1:28:13     342    A    342  04:45:11  339
                  Caroline Hömke               1:35:44     342    B    117  06:20:55  332Omstart
                  Vaida Juozaityte               51:39      40    B     20  07:12:34  324Omstart

     325     217  NTNUI 5                                                   07:38:34
                  Marianne Sandvold            1:38:33     351    A    118  01:38:33  351
                  Hilde Nøst                   1:24:34     348    B    118  03:03:07  347
                  Elisa Osmundsen              2:07:22     347    A    347  05:10:29  340
                  Anne Kirsti Noren            1:35:44     342    C    113  06:46:13  333Omstart
                  Solveig Hjellen                52:21      47    B     22  07:38:34  325Omstart

              57  Tumba-Mälarhöjden OK 1                                  Ej godkänd
                  Elsa Törnros                 Ej godkänd         C       Ej godkänd
                  Diana Sarmiala                 50:49     170    A     56Ej godkänd
                  Matilda Lagerholm              37:31      83    A     83Ej godkänd
                  Sanna Öhman                    50:59     113    B     34Ej godkänd
                  Iva Hrazdirova                 59:09     122    A     96Ej godkänd

              87  IF Hagen 1                                              Ej godkänd
                  Caroline Gustavsson          Ej godkänd         C       Ej godkänd
                  Jennie Nilsson                 45:21      78    A     28Ej godkänd
                  Malin Danielsson               35:02      30    A     30Ej godkänd
                  Stina Banck                    51:04     115    B     36Ej godkänd
                  Helena Jansson                 51:12      33    A     15Ej godkänd

             153  Rånäs OK 2                                              Ej godkänd
                  Anna Åhman                   Ej godkänd         C       Ej godkänd
                  Sofie Karlsson               1:08:33     330    A    105Ej godkänd
                  Agneta Karlsson                52:22     281    A    281Ej godkänd
                  Elisabeth Hedlöf               53:46     152    B     48Ej godkänd
                  Janie Nyström                1:21:57     326    A    300Ej godkänd

             194  BSI Orientering 1                                       Ej godkänd
                  Christine Danielsen          Ej godkänd         B       Ej godkänd
                  Gunhild Forland              1:05:44     317    C    109Ej godkänd
                  Lærke Lund Pedersen            58:46     315    A    315Ej godkänd
                  Marianne Andersen            1:06:26     278    A     95Ej godkänd
                  Emma Sjögren                 1:14:22     287    A    261Ej godkänd

             218  NTNUI 6                                                 Ej godkänd
                  Marit Wenset Kure            Ej godkänd         B       Ej godkänd
                  Guro Williksen Haug          Ej start           C       Ej godkänd
                  Solveig Lien                 Ej start           A       Ej godkänd
                   N.N.                        Ej start           A       Ej godkänd
                   N.N.                        Ej start           A       Ej godkänd

             101  Hämeenlinnan Suun. 1                                    Ej godkänd
                  Sari Suomalainen               45:03      83    B     20  00:45:03   83
                  Anna Ustinova                Ej godkänd         A       Ej godkänd
                  Sirpa Liukkonen                36:21      63    A     63Ej godkänd
                  Johanna Niittymäki             45:52      60    C     20Ej godkänd
                  Katja Rodionova              Ej start           A       Ej godkänd

             157  Halden Skiklubb 4                                       Ej godkänd
                  Hanne Raadal                   52:10     222    A     77  00:52:10  222
                  Anja Mattick                 Ej godkänd         B       Ej godkänd
                  Irene Felde Olaussen           45:26     197    A    197Ej godkänd
                  Frauke Smidt Gran              57:41     208    C     71Ej godkänd
                  Anne Haugen                  1:12:43     280    A    254Ej godkänd

             213  Wing OK 1                                               Ej godkänd
                  Marthe Reenaas                 43:04      33    C     15  00:43:04   33
                  Lene Bergersen                 40:45      12    A      6  01:23:50   13
                  Anne Johanne Lind            Ej godkänd         A       Ej godkänd
                  Helen Palmer                   45:43      56    B     14Ej godkänd
                  Elise Egseth                   51:21      35    A     17Ej godkänd

             130  FK Herkules 1                                           Ej godkänd
                  Josefin Bertilsson             52:19     226    A     81  00:52:19  226
                  Laila B Höglund                45:13      76    C     32  01:37:32  146
                  Lina Lindqvist               Ej godkänd         A       Ej godkänd
                  Anna Abrahamsson               57:26     205    B     70Ej godkänd
                  Anette Bernhed               1:02:32     165    A    139Ej godkänd

             104  Umeå OK-Stöcksjö IS 1                                   Ej godkänd
                  Ingela Kälvedal                51:52     209    B     66  00:51:52  209
                  Malin Eriksson                 52:12     189    C     64  01:44:04  186
                  Karin KOrsman                Ej godkänd         A       Ej godkänd
                  Anna-Karin Nilsson           1:14:40     310    A    105Ej godkänd
                  Elisabeth Fries              1:02:27     163    A    137Ej godkänd

             122  OK Roxen 1                                              Ej godkänd
                  Amy Rankka                     55:46     264    B     84  00:55:46  264
                  Susanne Pettersson             59:20     278    C     92  01:55:06  267
                  Amanda Thellsén              Ej godkänd         A       Ej godkänd
                  Ida Dalhammer                  53:42     149    A     50Ej godkänd
                  Annika Asketun               1:04:43     202    A    176Ej godkänd

             367  OK Øst/Allerød OK 1                                     Ej godkänd
                  Rikke Zethner                1:01:02     305    A    107  01:01:02  305
                  Joanna Bøgh Larsen           1:06:17     321    B    108  02:07:20  319
                  Frederikke Lunderskov        Ej godkänd         A       Ej godkänd
                  Ellis Sommer                   49:37      94    C     30Ej godkänd
                  Yrsa Hansen                    56:56      86    A     61Ej godkänd

             144  Fossum IF 1                                             Ej godkänd
                  Julie Berteig                  46:27      99    C     39  00:46:27   99
                  Lucie Størmer                  47:56     127    B     37  01:34:23  108
                  Venche Bjerkreim               37:04      71    A     71  02:11:27   86
                  Kjersti Hov                  Ej godkänd         A       Ej godkänd
                  Bente Landmark               1:09:21     251    A    225Ej godkänd

              85  Visborgs OK 1                                           Ej godkänd
                  Linnea Gustafsson              38:57       1    A      1  00:38:57    1
                  Anna Samelius                  49:15     148    B     45  01:28:13   54
                  Elena Österdahl                46:59     230    A    230  02:15:12  118
                  Emma Lindgren                Ej godkänd         C       Ej godkänd
                  Jennie Pettersson              58:00      98    A     73Ej godkänd

             126  Tjällmo-Godegård 1                                      Ej godkänd
                  Annalotta Irewall              49:50     181    C     65  00:49:50  181
                  Catharina Karner               56:14     242    B     82  01:46:04  207
                  Sofie Åberg                    42:45     161    A    161  02:28:49  189
                  Marie Svensk                 Ej godkänd         A       Ej godkänd
                  Lena Ström                   1:00:36     135    A    109Ej godkänd

             195  Lappeen Riento 1                                        Ej godkänd
                  Johanna Tuosa                  51:48     205    C     72  00:51:48  205
                  Anniina Tuosa                  50:45     168    A     54  01:42:33  178
                  Mari Häsä                      46:23     215    A    215  02:28:56  190
                  Kati Häsä                    Ej godkänd         B       Ej godkänd
                  Tatjana Gribanova              56:41      84    A     59Ej godkänd

             284  Ås-UMB Orientering 2                                    Ej godkänd
                  Dagny Lysaker                  51:36     198    B     61  00:51:36  198
                  Ragnhild Wedøe                 55:38     236    C     81  01:47:14  221
                  Selma Lysaker                  50:07     257    A    257  02:37:21  235
                  Maren Sommerstad Juveli      Ej godkänd         A       Ej godkänd
                  Wendy Fjellstad              1:03:20     175    A    149Ej godkänd

              10  MS Parma 1                                              Ej godkänd
                  Outi Sareila                   43:42      48    A     22  00:43:42   48
                  Katja Mjösund                  41:13      15    C      7  01:24:56   20
                  Maija Sianoja                  36:08      54    A     54  02:01:05   27
                  Johanna Pietilä                42:57      33    B      9  02:44:03   30
                  Susanna Honkanen             Ej godkänd         A       Ej godkänd

              33  Domnarvets GoIF 2                                       Ej godkänd
                  Eva Elfving                    43:47      52    C     23  00:43:47   52
                  Zuzanna Macuchova              44:47      68    A     23  01:28:35   57
                  Maria Bergfält                 34:37      19    A     19  02:03:13   41
                  Sara Helander                  47:20      73    B     21  02:50:34   51
                  Maria Nilsson                Ej godkänd         A       Ej godkänd

             205  Tumba-Mälarhöjden OK 3                                  Ej godkänd
                  Carina Hill                  1:02:11     315    A    111  01:02:11  315
                  Linda Ruthström              1:03:40     307    B    102  02:05:51  314
                  Linnea Svensson                52:39     282    A    282  02:58:30  296
                  Emma Englid                  Ej godkänd         C       Ej godkänd
                  Jenny Asztalos               1:10:26     260    A    234Ej godkänd

              90  Eksjö SOK 1                                             Ej godkänd
                  Christina Eliasson             49:48     178    C     63  00:49:48  178
                  Maritha Henriksson             52:46     196    B     65  01:42:34  179
                  Sara Bergander                 41:00     131    A    131  02:23:34  161
                  Christine Kirchlechner         49:45      97    A     37  03:13:19  134
                  Therese Klintberg            Ej godkänd         A       Ej godkänd

             142  OK Ravinen 3                                            Ej godkänd
                  Kristina Waneland              46:20      95    A     32  00:46:20   95
                  Eva Nygren                     55:14     232    C     80  01:41:35  171
                  Pernilla Eriksson              42:29     154    A    154  02:24:04  164
                  Linn Robertsson                54:05     154    B     49  03:18:09  148
                  Elinor Lange                 Ej godkänd         A       Ej godkänd

             360  Kongsberg O-lag 3                                       Ej godkänd
                  Heidi Østlid Bagstevold      1:00:39     302    C    102  01:00:39  302
                  Tine Fjogstad                1:05:43     316    B    105  02:06:22  316
                  Runa Ekanger                   55:09     299    A    299  03:01:31  309
                  Agni Fjogstad Nielsen          48:35      82    A     31  03:50:06  262
                  Sidsel Skjæggsta Mohn        Ej godkänd         A       Ej godkänd

              77  Sundbybergs IK 1                                        Ej godkänd
                  Åsa Linnersjö                  54:42     251    B     78  00:54:42  251
                  Marita Samuelsson            1:01:08     291    A     98  01:55:50  279
                  Kajsa Jonsson                  49:00     249    A    249  02:44:50  257
                  Madelene Bjernulf            1:15:13     313    C    106  04:00:03  278
                  Helené Arrestam              Ej godkänd         A       Ej godkänd

             363  Avesta OK 2                                             Ej godkänd
                  Wictoria Turesson            Ej godkänd         C       Ej godkänd
                  Malin Wanner                 1:19:09     344    A    113Ej godkänd
                  Helena Lundin                1:03:56     329    A    329Ej godkänd
                  Suzanne Hammarin             1:21:05     327    B    111Ej godkänd
                  Anna-Karin Lövgren             52:52      54    B     25Ej godkänd     Omstart

             234  Järla IF OK 3                                           Ej godkänd
                  Anna Hall                    1:04:34     333    C    111  01:04:34  333
                  Elin Karlsson                1:15:08     342    B    117  02:19:42  337
                  Sandra Larsson               Ej godkänd         A       Ej godkänd
                  Erica Hellgren               Ej start           A       Ej godkänd
                  Gunilla Kreiss                 41:44      14    B     14Ej godkänd     Omstart

             159  ECHO 73 2                                               Ej godkänd
                  Véronique DECROIX            1:15:50     348    C    117  01:15:50  348
                  Johanne FREMONT              1:15:02     341    A    111  02:30:52  341
                  Sandrine GIROUX              Ej godkänd         A       Ej godkänd
                  Martine ABEL                 1:18:03     321    B    107Ej godkänd
                  Annie LELOUP                   59:07     120    B     26Ej godkänd     Omstart

             190  Skogslöparna 2                                          Ej godkänd
                  Susanne Näsström             1:09:14     339    A    116  01:09:14  339
                  Ida Sandström                1:25:14     349    C    117  02:34:28  343
                  Malin Sundeby                Ej godkänd         A       Ej godkänd
                  Maria Näsholm                Ej godkänd         B       Ej godkänd     Omstart
                  Kristina Josefsson           Ej godkänd         B       Ej godkänd     Omstart

              61  OK Djerf 1                                               Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           B        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           C        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start

             131  Rajamäen Rykmentti 2                                     Ej start
                   N.N.                        Ej start           B        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           C        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start

             149  Keravan Urheilijat 1                                     Ej start
                   N.N.                        Ej start           B        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           C        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start

             178  Sarpsborg OL 1                                           Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           C        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           B        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start

             211  Heming/Njård O-lag 2                                     Ej start
                  Lone Brochman                Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           B        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           C        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start

             220  NTNUI 8                                                  Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           C        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           B        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start

             254  IFK Enskede 2                                            Ej start
                  Madeleine Larsson            Ej start           B        Ej start
                  Therese Martinsson           Ej start           C        Ej start
                  Malin Albinsson              Ej start           A        Ej start
                  Martina Forsberg             Ej start           A        Ej start
                  Vakant Vakant                Ej start           A        Ej start

             299  Aalborg OK 2                                             Ej start
                   N.N.                        Ej start           B        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           C        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start

             302  Garphyttans IF 1                                         Ej start
                   N.N.                        Ej start           B        Ej start
                   N.N.                        Ej start           C        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start

             266  Alfta ÖSA/L-100 1                                        Ej start
                  Jenny Bengtsson                54:55     253    B     79  00:54:55  253
                  nn nn                        1:01:05     289    C     97  01:56:00  280
                  nn nn                        Ej start           A        Ej start
                  nn nn                        Ej start           A        Ej start
                  nn nn                        Ej start           A        Ej start

             287  Nydalens Skiklub 3                                       Ej start
                  Christine Sandvold           1:02:35     320    B    101  01:02:35  320
                  Carina Leppäveri               52:08     188    A     63  01:54:43  258
                  Kristina Lärfars             1:01:15     325    A    325  02:55:58  295
                   N.N.                        Ej start           C        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start

             245  Jalasjärven Jalas 1                                      Ej start
                  Kaisu Yli-Peltola            1:04:09     331    B    107  01:04:09  331
                  Susanna Laurila                57:49     259    A     84  02:01:58  301
                  Anniina Ojanperä               58:15     314    A    314  03:00:13  305
                  Katri Kanste                   54:51     166    C     57  03:55:04  267
                  Niina Laininen               Ej start           A        Ej start

             214  IL Tyrving 2                                             Ej start
                  Hanna Lindseth                 54:20     247    A     89  00:54:20  247
                  Turi Skogen                  1:00:45     287    C     96  01:55:05  266
                  Anna Loge                    1:04:52     330    A    330  02:59:57  303
                  Inga Bomming                 1:03:22     252    B     82  04:03:20  282
                  Alma Nakken                  Ej start           A        Ej start

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.