10MILA Online

Damer/Women

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
        Radio 4
        Radio 5
         
Damer (356/367) sträcka 3 - Radio 1 (2008-04-27 13:37:41)

    1     17 Emma Dahlstedt           IFK Lidingö SOK 1            1:39:42     0:00         
    2      3 Elin Bjerva              Bækkelaget SK 1              1:42:06     2:23         
    3     21 Pinja Satri              KOO-VEE 1                    1:42:07     2:25         
    4     12 Joanne Stevenson         Södertälje-Nykvarn 1         1:42:08     2:26         
    5      4 Kristina Roberto         OK Linné 1                   1:42:10     2:27         
    6     42 Laura Häsä               SK Pohjantähti - Oulu 1      1:42:12     2:30         
    7    100 Lovisa Falk              Hagaby GoIF 1                1:42:43     3:01         
    8      7 Maria Pietilä            Tampereen Pyrintö 1          1:44:39     4:56         
    9     25 Johanna Jonsson          IK Hakarpspojkarna 1         1:44:43     5:00         
   10     24 Katarina Svahn           IFK Moras OK 1               1:44:43     5:01         
   11      1 Kristina Rybakovaite     Soik Hellas 1                1:44:44     5:02         
   12     53 Marit Kahrs              Bækkelaget SK 2              1:44:48     5:06         
   13     27 Fiona Kirk               Turun Suunnistajat 1         1:44:55     5:13         
   14     15 Yvonne Andersson         Tullinge SK 1                1:45:08     5:25         
   15     22 Maria Arvidsson          Göteborg-Majorna 1           1:45:10     5:28         
   16      2 Lene Moe                 Nydalens Skiklub 1           1:45:11     5:29         
   17     11 Elin Dahlin              Domnarvets GoIF 1            1:45:13     5:31         
   18     18 Karin Elgh               Sävedalens AIK 1             1:45:15     5:33         
   19     36 Annakaisa Asikainen      Kalevan Rasti 1              1:45:25     5:42         
   20    114 Lisa Rönnols             Täby Ok 1                    1:45:28     5:45         
   21    108 Karolina Norin           IFK Göteborg 1               1:45:34     5:52         
   22     20 Elisa Dresen             Paimion Rasti 1              1:45:35     5:53         
   23     44 Leena-Maija Harju        Vehkalahden Veikot 1         1:45:43     6:01         
   24     14 Petra Halvarson          IF Thor 1                    1:45:53     6:11         
   25     50 Tiina Ahti               Rastikarhut 1                1:45:54     6:12         
   26    136 Karin Berggren           IFK Lidingö SOK 3            1:45:57     6:15         
   27     34 Bente Rost               Alfta ÖSA OK 1               1:46:44     7:02         
   28     81 Jessica Söllvander       OK Rodhen 1                  1:46:45     7:02         
   29     26 Thea Lillehov            Västerås SOK 1               1:46:47     7:04         
   30     16 Lina Svensson            OK Skogsfalken 1             1:46:48     7:06         
   31     31 Katja Ekroll Jahren      NTNUI 1                      1:46:49     7:06         
   32     13 Juliette Soulard         Stora Tuna OK 1              1:46:52     7:09         
   33     10 Maija Sianoja            MS Parma 1                   1:46:53     7:10         
   34    103 Maria Andersson          Järla IF OK 1                1:46:57     7:14         
   35     47 Malin Sand               OK Tisaren 1                 1:46:58     7:16         
   36     82 Dorota Kosinska          Kalmar OK 1                  1:47:01     7:18         
   37     64 Elin Hjertson            OK Linné 2                   1:47:03     7:20         
   38     38 Inkeri Lindeman          Angelniemen Ankkuri 1        1:47:44     8:01         
   39      9 Simone Niggli            Ulricehamns OK 1             1:48:56     9:13         
   40     49 Sandra Zürcher           OK Tyr 1                     1:48:57     9:15         
   41     33 Maria Bergfält           Domnarvets GoIF 2            1:49:01     9:19         
   42    119 Julia Göransson          Haninge SOK 1                1:49:03     9:20         
   43     23 Elisabeth Hansson        IFK Lidingö SOK 2            1:49:15     9:33         
   44     37 Minna Ryyppö             Helsingin Suunnist. 1        1:49:18     9:36         
   45     59 Marte Ulvestad           Heming/Njård O-lag 1         1:49:20     9:38         
   46     46 Jenni Mettälä            Hiisirasti 1                 1:49:25     9:42         
   47    107 Åsa Lindström            Bredaryds SOK 1              1:49:47    10:04         
   48     54 Tina Eriksson            Järfälla OK 1                1:49:53    10:11         
   49     68 Johanna Börjesson        FK Friskus-Varberg 1         1:49:56    10:14         
   50     51 Eva Tiselius             OK Kåre 1                    1:50:05    10:23         
   51     79 Isabell Håkansson        Sävedalens AIK 2             1:50:16    10:33         
   52    242 Josefin Aronsson         OK Tisaren 2                 1:50:17    10:35         
   53    238 Eva Gustavsson           Soik Hellas 2                1:50:21    10:38         
   54     73 Emma Zetterström         Skarpnäcks OL 1              1:50:22    10:39         
   55      5 Celine Dodin             Halden Skiklubb 1            1:50:32    10:50         
   56      6 Evgenya Ostrikova        LYNX 1                       1:50:33    10:50         
   57      8 Gitte Bromander          Fredrikstads SK 1            1:50:35    10:52         
   58    356 Lin Eriksson             Linköpings OK 1              1:50:39    10:57         
   59     66 Camilla Sjöberg          IFK Umeå 1                   1:50:41    10:58         
   60     40 Jenny Paulin             DELTA 1                      1:50:43    11:00         
   61    117 Pernilla Karlsson        OK Ravinen 2                 1:50:47    11:05         
   62     78 Linnéa Ivarsson Sandber  OK Denseln 1                 1:50:58    11:16         
   63     28 Emeli Pettersson         Tullinge SK 2                1:51:10    11:28         
   64     30 Elina Virekunnas         Tampereen Pyrintö 2          1:51:12    11:30         
   65    135 Ingvild Maalen Johansen  Ås-UMB Orientering 1         1:51:13    11:31         
   66    110 Nikoline Bromander       Fredrikstads SK 2            1:51:14    11:31         
   67    129 Maja Berger              Kristiansand OK 1            1:51:16    11:34         
   68    182 Anne KUNZENDORF          ASOPE 1                      1:51:17    11:34         
   69     98 Marie Boman              SOK Viljan 1                 1:51:27    11:44         
   70     92 Martine Åstebøl          Lillomarka O-lag 1           1:51:39    11:57         
   71     48 Camilla Bergmann         FarumTisvilde SpringCup 1    1:51:40    11:58         
   72     76 Fredrikke Nohr Moth      Halden Skiklubb 2            1:51:43    12:01         
   73     58 Kristina Bergstrand      Söders SOL-Tyresö 1          1:51:45    12:02         
   74     69 Katerina Saffkova        Södertälje-Nykvarn 2         1:51:54    12:11         
   75     96 Susanne Eriksson         KFUM Örebro OK 1             1:51:57    12:15         
   76     32 Petra Thomasson          Leksands OK 1                1:52:18    12:35         
   77     39 Maria Sandström          OK Ravinen 1                 1:54:30    14:48         
   78     88 Mia Bierfeldt            Ärla IF 1                    1:54:35    14:53         
   79     83 Unn Hilde Heggedal       Kongsberg O-lag 1            1:54:40    14:58         
   80     72 Johanna Honkanen         MS Parma 2                   1:54:59    15:17         
   81    115 Siri Englund             Sundsvalls OK 1              1:55:03    15:20         
   82     63 Hanna Raitanen           Rajamäen Rykmentti 1         1:55:04    15:22         
   83     89 Ida Johansson            IFK Moras OK 2               1:55:05    15:23         
   84     35 Julia Frisk              OK Orion 1                   1:55:06    15:24         
   85     74 Virpi Palmen             Espoon Suunta 1              1:55:09    15:26         
   86     56 Kristin Edvardsen        Göteborg-Majorna 2           1:55:13    15:31         
   87    139 Christine Persson        Gävle OK 1                   1:55:17    15:35         
   88    175 Jess Davis               Tullinge SK 4                1:55:19    15:37         
   89    138 Maja Andersson           OK Dacke 1                   1:55:24    15:42         
   90     55 Ingrid Skantze           IL Tyrving 1                 1:55:28    15:46         
   91    113 Niittynen Miia           KOO-VEE 2                    1:55:30    15:48         
   92     86 Elin Sundqvist           Tullinge SK 3                1:55:33    15:50         
   93     29 Ida Hedman               OK Hällen 1                  1:55:38    15:56         
   94    144 Venche Bjerkreim         Fossum IF 1                  1:55:39    15:56         
   95    121 Ingvild Skjaerstad       Løten o-lag 1                1:55:42    16:00         
   96    120 Josefin Bengtsson        OK Tyr 2                     1:55:43    16:01         
   97    282 Annette Fjeldheim        Konnerud I.L. 1              1:55:45    16:02         
   98    109 Susanna Adamsson         Halmstad OK 1                1:55:47    16:05         
   99    362 Heidi Norrgrann          Närpes OK 1                  1:55:51    16:08         
  100    246 Ekaterina Orekhova       Kotlarka Praha 1             1:55:51    16:09         
  101     70 Marie Dybdal Abrahamsen  OK Pan Århus 1               1:55:53    16:11         
  102    106 Cajsa Grape              Stora Tuna OK 2              1:55:54    16:11         
  103    225 Anna Serralonga Arqués   Sjövalla FK 1                1:55:55    16:13         
  104     91 Anna Bredfelt            Lunds OK 1                   1:55:55    16:13         
  105    137 Therese Sahlin           Midälva OK 1                 1:56:00    16:18         
  106    317 Zsava Zigmond            Kalevan Rasti 2              1:56:03    16:20         
  107     62 Anne K Hovind            Raumar O-lag 1               1:56:07    16:24         
  108    258 Eva Herbert              Täby Ok 2                    1:56:09    16:27         
  109    185 Lina Hulander            Ulricehamns OK 2             1:56:13    16:31         
  110    124 Therese Carlsson         Jönköpings OK 1              1:56:25    16:43         
  111    112 Erika Johansson          OK Skogsfalken 2             1:56:29    16:47         
  112     85 Elena Österdahl          Visborgs OK 1                1:56:37    16:54         
  113    308 Karin Engvall            OK Kolmården 1               1:56:39    16:56         
  114    250 Maureen Olsson           OK Vilse - 87 1              1:56:41    16:58         
  115    156 Hanna Nordbrøden         Halden Skiklubb 3            1:56:44    17:01         
  116     43 Siri Selvig              Nydalens Skiklub 2           1:58:14    18:32         
  117    226 Emilia Puputti           DELTA 2                      1:58:32    18:50         
  118     65 Frida Erkers             Leksands OK 2                1:58:39    18:56         
  119    150 Inga Vatne               NTNUI 2                      1:58:50    19:08         
  120    132 Helena Isaksson          OK Löftan 1                  1:58:56    19:14         
  121     71 Sabina Bäck              IF Femman 1                  1:58:57    19:15         
  122    358 Frida Karlsson           Linköpings OK 3              1:59:14    19:32         
  123     41 Maija Ojanen             Kangasala SK 1               2:00:28    20:46         
  124     99 Laura Janhunen           Jämsän Retki-Veikot 1        2:00:32    20:50         
  125    147 Karin Noborn             IFK Göteborg 2               2:00:32    20:50         
  126    105 Åsa Holmgren             Västerås SOK 2               2:00:40    20:58         
  127    357 Madeleine Ölfvingsson    Linköpings OK 2              2:00:43    21:00         
  128    270 Karoline Andersen        Asker Skiklubb 1             2:00:43    21:01         
  129    133 Lina Nilsson             OK Tranan 1                  2:00:46    21:03         
  130    251 Sonja Kyrölä             Tampereen Pyrintö 3          2:00:49    21:07         
  131    292 Ulla Munne               Raja-Karjalan Suunnist. 1    2:00:53    21:11         
  132    125 Emma Isaksson            Skogslöparna 1               2:00:55    21:12         
  133     95 Matleena Lindeqvist      Paimion Rasti 2              2:00:58    21:15         
  134    168 Kristine Borthen         Kolbotn o Skimt OL 1         2:01:01    21:19         
  135    200 Annika Staaf             Forsa OK 1                   2:01:03    21:21         
  136    236 Stina Edin               Sidensjö IK 1                2:01:08    21:25         
  137    123 Helén Skoog              Kils OK 1                    2:01:13    21:30         
  138    223 Bjørg Ingunn Fjogstad    Oppsal Orientering 1         2:01:15    21:32         
  139    111 Sofie Pettersson         OK PAN-Kristianstad 2        2:01:19    21:36         
  140     75 Julia Olesund            OK Landehof 1                2:01:21    21:39         
  141    148 Ingela Liwell            Södertälje-Nykvarn 3         2:01:26    21:44         
  142    141 Maarit Dahlman-Tervala   Rastivarsat 1                2:01:35    21:53         
  143     45 Hanna Wisniewska         OK PAN-Kristianstad 1        2:02:12    22:29         
  144     60 Malin Holmqvist          IK Hakarpspojkarna 2         2:02:30    22:47         
  145    128 Martina D Stigsson       Vänersborgs SK 1             2:02:33    22:50         
  146    193 Tiina Huhta              LYNX 2                       2:02:43    23:01         
  147     80 Agnes Abrahamsson        Främmestads IK 1             2:03:13    23:30         
  148     84 Kajsa DeBourg            Ronneby OK 1                 2:03:25    23:42         
  149     19 Mona Lindroth            Asikkalan Raikas 1           2:03:36    23:54         
  150     52 Christine Litzell        OK Skogshjortarna 1          2:04:20    24:37         
  151    244 Kati Korhonen            Anttolan Urheilijat 1        2:04:22    24:39         
  152    278 Linda Sjölund            Östersunds OK 1              2:04:25    24:43         
  153    146 Annika Ericsson          Växjö OK 1                   2:04:25    24:43         
  154     94 Julia Bergström          Nyköpings OK 1               2:04:27    24:44         
  155    197 Hanna Alanen             Rasti-Kurikka 1              2:04:30    24:48         
  156    142 Pernilla Eriksson        OK Ravinen 3                 2:05:30    25:48         
  157     93 Ann-Britt Göransson      Almby IK 1                   2:06:18    26:36         
  158    183 Ellen Knutsson           Nybro OK 1                   2:06:23    26:41         
  159    253 Milla Mattila            Helsingin Suunnist. 2        2:06:28    26:46         
  160    310 Sara Forsberg            OK Kolmården 3               2:06:29    26:47         
  161    305 Annika Lindberg          Attunda OK 1                 2:06:36    26:54         
  162    343 Elin Lind                Tierps SOK 1                 2:06:37    26:54         
  163    240 Monica Steen             Gotlands Bro OK 1            2:06:42    27:00         
  164    313 Annelie Alenius          Boxholm-Mjölby OL 1          2:06:51    27:08         
  165     90 Sara Bergander           Eksjö SOK 1                  2:06:57    27:14         
  166    364 Gry Merete Olaisen       Bækkelaget SK 3              2:06:58    27:16         
  167    333 Sofia Wallin             IF Thor 2                    2:07:00    27:18         
  168    207 Cathrine Jensen          Sandefjord o-klubb 1         2:07:05    27:23         
  169    285 Martina Morell           OK Kåre 2                    2:07:06    27:23         
  170    268 Sonia Rodiére            IFK Lidingö SOK 4            2:07:10    27:28         
  171    273 Malin Rylander           Stora Tuna OK 3              2:07:24    27:42         
  172    256 Lærke Lundedal Jensen    FarumTisvilde SpringCup 2    2:08:08    28:25         
  173    134 Louise Klingstedt        OK Södertörn 1               2:08:20    28:38         
  174    306 Rebecka Hansson-Järnvin  Attunda OK 2                 2:09:39    29:56         
  175    165 Martina Karlsson         Norbergs OK 1                2:09:45    30:03         
  176    316 Henrika Wiksten          OK Orient 1                  2:09:51    30:09         
  177    271 Guro Isachsen            Asker Skiklubb 2             2:09:52    30:10         
  178     67 Ann-Sofi Hofling         Dalaportens OL 1             2:10:01    30:19         
  179    239 Maria Wicksell           Soik Hellas 3                2:10:08    30:26         
  180    288 Westerlund Anna          KOO-VEE 3                    2:10:14    30:32         
  181    195 Mari Häsä                Lappeen Riento 1             2:10:17    30:35         
  182    199 Lisbeth Dahl             Helsingborgs SOK 1           2:10:20    30:38         
  183    264 Helena Lindnord          OK Nolaskogsarna 1           2:10:22    30:40         
  184    322 Anna Rosenberg           Lillomarka O-lag 2           2:10:36    30:54         
  185    154 Anna Andersson           OK Denseln 2                 2:10:40    30:57         
  186    172 Karolina Hellgren        Finspångs SOK 1              2:10:41    30:59         
  187    248 Anna Hammarberg          Sundsvalls OK 3              2:10:45    31:02         
  188    366 Malin Sundblom           OK Hammaren 1                2:10:45    31:03         
  189    263 Marie Stratilova         OSI Orientering 1            2:10:55    31:13         
  190    340 Lotta Linderson          Gamleby/Ankarsrum 1          2:10:58    31:16         
  191    127 Jenny Hallebro           OK Klemmingen 1              2:11:00    31:18         
  192    126 Sofie Åberg              Tjällmo-Godegård 1           2:11:12    31:30         
  193     97 Julia Olin               Pihkaniskat 1                2:11:48    32:06         
  194    169 Inger Gunnarsson         Västerås SOK 3               2:11:51    32:08         
  195    162 Ingrid Wadman            Göteborg-Majorna 4           2:11:54    32:11         
  196    311 Caroline Ivarsson        Lunds OK 2                   2:12:13    32:31         
  197    325 Louise Carlsson          OK Roslagen 2                2:12:16    32:34         
  198    281 Therese Carlsson         OK Hällen 2                  2:12:29    32:47         
  199    257 Monika Lövsund           OK Botnia 1                  2:12:30    32:48         
  200    228 Emma Jonsson             OK Rodhen 2                  2:12:31    32:48         
  201    337 Linda Nyström            OK Roxen/Stjärnorp 1         2:12:35    32:52         
  202    255 Laura Sopen-Luoma        Ok Raseborg 1                2:12:39    32:56         
  203    298 Linnea Samsø Udholm      Aalborg OK 1                 2:12:48    33:06         
  204    116 Sandra Burén             Köping-Kolsva OK 1           2:12:54    33:12         
  205    352 Kirsi Lehtonen           ASS Raisu Lumous 1           2:13:16    33:33         
  206    314 Carolin Hagelberg        Åmåls OK 1                   2:13:18    33:36         
  207    279 Elisabet Öström          OK Tyr 3                     2:13:21    33:38         
  208    289 Therese Hansen           Skåneslättens OL 1           2:13:23    33:40         
  209    296 Jennie Hellström         Söders SOL-Tyresö 2          2:13:29    33:47         
  210    307 Sofie Redtzer            Attunda OK 3                 2:14:04    34:22         
  211    342 Anna Widström            Kvarnsvedens GoIF OK 1       2:14:38    34:56         
  212    231 Ida Karlsson             Lidköpings VSK 1             2:14:47    35:05         
  213    233 Anina Hirzel             Järla IF OK 2                2:17:00    37:18         
  214    152 Elisabeth Åhman          Rånäs OK 1                   2:17:45    38:02         
  215    202 Lovisa Öst               KFUM Örebro OK 3             2:17:46    38:04         
  216    145 Anu Uhotoinen            Espoon Suunta 2              2:17:48    38:06         
  217    222 Tine Hjelseth Larsen     Kongsberg O-lag 2            2:17:51    38:08         
  218    161 Hanna Westerberg         Göteborg-Majorna 3           2:17:52    38:09         
  219    177 Lina Ehn                 Tullinge SK 6                2:17:52    38:10         
  220    354 Evelin Johansson         Sala OK 1                    2:17:57    38:14         
  221    309 Linnéa Netz              OK Kolmården 2               2:17:57    38:14         
  222    265 Bodil Kindlundh          Alfta ÖSA OK 2               2:17:59    38:16         
  223    189 Ulrica Fransson          Motala AIF-OL 1              2:18:05    38:23         
  224    335 Carin Reinholdsson       IF Thor 4                    2:18:06    38:24         
  225    230 Lotta Stenström          Strängnäs-Malmby 1           2:18:08    38:25         
  226    243 Britt-Marie Forsgren     OK Tisaren 3                 2:18:12    38:29         
  227    173 Anne Lundmark            Järfälla OK 2                2:18:20    38:38         
  228    102 Annica Klevnert-Leire    Sävedalens AIK 3             2:18:35    38:52         
  229    300 Tiina Turtola            Kokkolan Suunnist. 1         2:18:38    38:56         
  230    259 Emma Carlsson            Täby Ok 3                    2:18:44    39:01         
  231    235 Maria Hallmans           Väsby OK 1                   2:18:44    39:01         
  232    294 Emelie Bertling          Eskilstuna OL 1              2:18:49    39:07         
  233    163 Cecilia Eriksson         OK Enen 1                    2:19:05    39:23         
  234    301 Cajsa Banck              IF Hagen 2                   2:19:09    39:27         
  235    171 Turid K Hovind           Raumar O-lag 2               2:19:15    39:33         
  236    204 Marie Liberg             Tumba-Mälarhöjden OK 2       2:19:17    39:35         
  237    249 Ida Åhlin                OK Måsen 1                   2:19:26    39:44         
  238    332 Eeva-Stiina Väätäinen    Ähtärin Urheilijat 1         2:19:27    39:44         
  239    179 Ida Larsson              OK Klyftamo 1                2:19:28    39:45         
  240    155 Hanna Berggren           OK Denseln 3                 2:19:41    39:58         
  241    284 Selma Lysaker            Ås-UMB Orientering 2         2:19:43    40:01         
  242    196 Anne Line Berglia        Eiker ol 1                   2:20:26    40:43         
  243    353 Paulina Faron            Polish Junior Team 1         2:20:27    40:45         
  244    355 Marianne Sandberg        Modum 1                      2:20:31    40:49         
  245    201 Sara Garpenlund          KFUM Örebro OK 2             2:20:33    40:50         
  246    346 Ylva Wängdahl            OK Gipen 1                   2:20:34    40:52         
  247    334 Sara Lind                IF Thor 3                    2:22:47    43:05         
  248    336 Fanny Brodin             Istrums SK 1                 2:23:46    44:03         
  249    143 Jonna Rickard            IFK Enskede 1                2:23:49    44:07         
  250    315 Nadja Dahlström          Snättringe SK 1              2:23:51    44:09         
  251    318 Anna Lund                Arboga/Surah./Hallstah. 1    2:24:03    44:21         
  252    176 Malin Sundqvist          Tullinge SK 5                2:24:19    44:36         
  253    260 Satu Harjunen            Vehkalahden Veikot 2         2:24:24    44:42         
  254    232 Kerstin Seger            Skogspojkarnas OK 1          2:24:28    44:45         
  255    140 Emmi Virtanen            Valkeakosken Haka 1          2:24:31    44:48         
  256    290 Anna Tuomisto            Rasti-Jussit 1               2:24:31    44:49         
  257    198 Piia Latva-Kiskola       Rasti-Kurikka 2              2:24:33    44:51         
  258    224 Linnea Jonsson           Älvsby/Ö-torneå/Gammelstad   2:24:34    44:51         
  259    184 Natalia Logacheva        Kuzmolovo 110% 1             2:24:35    44:53         
  260     77 Kajsa Jonsson            Sundbybergs IK 1             2:24:38    44:56         
  261    324 Maria Lännevall          OK Roslagen 1                2:24:47    45:05         
  262    319 Catarina Rolén           Skarpnäcks OL 2              2:24:52    45:10         
  263    210 Lotta Onninen            Kärkölän/Mäntsälän 1         2:24:58    45:15         
  264    293 Therese Fredriksson      GoIF Tjalve 1                2:25:09    45:27         
  265    261 Gunilla Lärfars          Leksands OK 3                2:25:11    45:29         
  266    274 Elin Aura                IFK Hedemora OK 1            2:25:15    45:33         
  267    209 Erle Heli                Kristiansand OK 3            2:25:22    45:40         
  268    351 Therese Modig            OK Alehof 1                  2:25:29    45:47         
  269    330 Linnea Fransson          Ärla IF 2                    2:25:45    46:03         
  270    349 Hanna-Mari Ruotsalainen  Espoon Suunta 3              2:26:24    46:41         
  271    339 Karin Ek                 OK Skogsstjärnan 2           2:26:35    46:52         
  272    237 Lena Karlsson            Markbygdens OK 1             2:26:35    46:53         
  273    365 Ellegaard Gro            Hein OL 1                    2:26:43    47:00         
  274    215 Line Sjødin Drange       NTNUI 3                      2:26:45    47:02         
  275    262 Ingrid Schmiterlöw       Hjobygdens/Tibro 1           2:27:19    47:37         
  276    328 Josefin Eriksson         Köping-Kolsva OK 2           2:29:09    49:27         
  277    170 Eva Ode                  Västerås SOK 4               2:29:11    49:29         
  278    329 Irma Håkansson           Mullsjö SOK/OK Gränsen 1     2:29:13    49:31         
  279    166 Emma Larsson             SOL Tranås 1                 2:29:16    49:33         
  280    180 Lena Nord                Trosabygdens OK 1            2:29:17    49:35         
  281    221 Anna-Sofia Vainio        MS Parma 3                   2:29:18    49:36         
  282    327 Eva Karlsson             Vingåkers OK 1               2:29:34    49:52         
  283    277 Ranveig Ramtvedt         Trøsken IL 1                 2:29:44    50:02         
  284    247 Annie Holmquist          Sundsvalls OK 2              2:29:50    50:07         
  285    181 Emmy Norstedt            Dalaportens OL 2             2:29:58    50:16         
  286    287 Kristina Lärfars         Nydalens Skiklub 3           2:30:51    51:09         
  287    216 Jenny Dugstad            NTNUI 4                      2:31:57    52:15         
  288    338 Linda Nilsson            OK Skogsstjärnan 1           2:32:02    52:20         
  289    280 Sylvie Basset            CSM Rillieux 6911 1          2:32:06    52:24         
  290    344 Åsa Cliffordsson         Gävle OK 2                   2:32:16    52:34         
  291    167 Kjersti Gederaas Densta  Frol IL 1                    2:32:20    52:38         
  292    283 Elin Schyberg            Fjärås AIK 1                 2:32:30    52:47         
  293    186 Margareta Almqvist       Trollhättans SOK 1           2:32:35    52:53         
  294    245 Anniina Ojanperä         Jalasjärven Jalas 1          2:32:50    53:07         
  295    252 Jaana Juntunen           Tampereen Pyrintö 4          2:32:52    53:10         
  296    320 Maria Jönsson            OK Kontinent 1               2:33:45    54:03         
  297    118 Ulrika Gustafsson        IK Hakarpspojkarna 3         2:33:47    54:05         
  298    214 Anna Loge                IL Tyrving 2                 2:34:04    54:21         
  299    272 Marianne Foss-Skiftesvi  Lierbygda o-lag 1            2:34:09    54:27         
  300    227 Gabriella Varga          OK Ravinen 4                 2:34:13    54:30         
  301    323 Katarina Fahleson        Centrum OK 1                 2:34:36    54:53         
  302    191 Anta Klaar               Säterbygdens OK 1            2:34:41    54:58         
  303    208 Bodil Hullöen            Kristiansand OK 2            2:34:58    55:15         
  304    331 Linnea Carlberg          Vallentuna-Össeby OL 1       2:35:20    55:37         
  305    341 Hanne Regine Hognestad   Lillehammer OK 1             2:37:25    57:43         
  306    205 Linnea Svensson          Tumba-Mälarhöjden OK 3       2:37:30    57:47         
  307    295 Carin Gustafsson         Jönköpings OK 2              2:37:34    57:52         
  308    151 Ingrid Mattsson          OK Älvsjö Örby 1             2:38:56    59:13         
  309    360 Runa Ekanger             Kongsberg O-lag 3            2:39:08    59:25         
  310    229 Carina Jacobsson         OK Rodhen 3                  2:39:57  1:00:15         
  311    269 Mathilda Tarandi         IFK Lidingö SOK 5            2:40:01  1:00:19         
  312    187 Karin Lindkvist          Ronneby OK 2                 2:40:32  1:00:49         
  313    212 Linda Nilsson            NAIS orienteringsklubb 1     2:44:23  1:04:41         
  314    348 Lina Johansson           Skattkärrs IF 1              2:46:13  1:06:31         
  315    359 Sofie Berger             Linköpings OK 4              2:46:16  1:06:33         
  316    312 Frida Holdingsson        Lunds OK 3                   2:46:25  1:06:42         
  317    206 Lotta Östervall          Tumba-Mälarhöjden OK 4       2:47:32  1:07:49         
  318    326 Maja Knutsen             Porsgrunn OL 1               2:50:16  1:10:34         
  319    203 Christina Zens           KFUM Örebro OK 4             2:50:24  1:10:41         
  320    164 Sandra Axelsson          Vänersborgs SK 2             2:50:41  1:10:59         
  321    241 Alicia Kallin            IFK Moras OK 3               2:50:53  1:11:11         
  322    158 Marketa CHAILLARD        ECHO 73 1                    2:50:53  1:11:11         
  323    276 Tina Karling-Hellsvik    IK Gandvik 1                 2:53:13  1:13:31         
  324    321 Ingrid Jensen            OK Kontinent 2               2:54:12  1:14:30         
  325    160 Elisabeth Jonsson        Malungs OK 1                 2:54:23  1:14:41         
  326    286 Anna-Karin Adolfsson     OK Kåre 3                    2:54:27  1:14:44         
  327    275 Leena Kuusipohja         Jämsän Retki-Veikot 2        2:55:20  1:15:37         
  328    267 Therese Wilson           Haninge SOK 2                2:57:11  1:17:29         
  329    303 Maria Strömberg          Avesta OK 1                  2:57:35  1:17:53         
  330    345 Karin Wedin              Almby IK 2                   2:59:10  1:19:28         
  331    188 Hege Endresen            Notodden O-lag 1             2:59:18  1:19:35         
  332    350 Rocío Huerta Balaqué     Falköpings AIK OK 1          3:03:45  1:24:03         
  333    174 Stine Løkstad            Østmarka OK 1                3:04:09  1:24:27         
  334    304 Marrianne Axelsson       Tjällmo-Godegård 2           3:10:11  1:30:28         
  335    291 Josefine Eriksson        Länna IF 1                   3:15:59  1:36:17         
  336    192 Catrin Johnson           Skogsluffarnas OK 1          3:22:17  1:42:35         
  337    297 Anna Eriksson            OK Älgen 1                   3:27:18  1:47:36         
  338    347 Dorota Nowak             Pomorze Team 1               3:49:02  2:09:19         
  339    219 Veronika Brandlova       NTNUI 7                      4:10:06  2:30:24         
  340    217 Elisa Osmundsen          NTNUI 5                      4:22:55  2:43:13         

---  Ej godkända lag ---

         104 Karin KOrsman            Umeå OK-Stöcksjö IS 1        2:10:09      Dsq
         122 Amanda Thellsén          OK Roxen 1                   2:20:25      Dsq
         130 Lina Lindqvist           FK Herkules 1                2:01:08      Dsq
         159 Sandrine GIROUX          ECHO 73 2                    3:51:08      Dsq
         190 Malin Sundeby            Skogslöparna 2                   Dsq      Dsq
         213 Anne Johanne Lind        Wing OK 1                    1:44:52      Dsq
         234 Sandra Larsson           Järla IF OK 3                    Dsq      Dsq
         367 Frederikke Lunderskov    OK Øst/Allerød OK 1          2:40:07      Dsq
         101 Sirpa Liukkonen          Hämeenlinnan Suun. 1         1:56:45      Dsq
         157 Irene Felde Olaussen     Halden Skiklubb 4            2:18:07      Dsq
          57 Matilda Lagerholm        Tumba-Mälarhöjden OK 1       1:56:58      Dsq
          87 Malin Danielsson         IF Hagen 1                   1:49:27      Dsq
         153 Agneta Karlsson          Rånäs OK 2                   2:54:08      Dsq
         194 Lærke Lund Pedersen      BSI Orientering 1            2:33:13      Dsq
         218 Solveig Lien             NTNUI 6                          Dsq      Dsq
         363 Helena Lundin            Avesta OK 2                  3:12:54      Dsq

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.