10MILA Online

Damer/Women

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
        Radio 4
        Radio 5
         
Damer (355/367) tid på sträcka 4 (2008-04-27 13:37:41)

    1     13 Emma Engstrand           Stora Tuna OK 1                36:47     0:00  2:38:05
    2      8 Mari Fasting             Fredrikstads SK 1              37:46     0:59  2:42:25
    3     20 Inga Dambe               Paimion Rasti 1                38:03     1:16  2:37:32
    4      4 Lina Bäckström           OK Linné 1                     38:17     1:30  2:33:52
    5     16 Lina Persson             OK Skogsfalken 1               38:37     1:50  2:39:43
    5     18 Camilla Berglund         Sävedalens AIK 1               38:37     1:50  2:37:37
    7      1 Irina Petrova            Soik Hellas 1                  38:41     1:54  2:37:31
    8     11 Karolina Höjsgaard       Domnarvets GoIF 1              38:42     1:55  2:37:30
    9     12 Lea Müller               Södertälje-Nykvarn 1           39:02     2:15  2:34:55
   10      2 Elisabeth Ingvaldsen     Nydalens Skiklub 1             39:14     2:27  2:37:50
   11     42 Marttiina Joensuu        SK Pohjantähti - Oulu 1        39:32     2:45  2:35:28
   12     24 Ieva Sargautyte          IFK Moras OK 1                 39:41     2:54  2:38:22
   13     23 Alexandra Vejedal        IFK Lidingö SOK 2              40:21     3:34  2:43:49
   14      7 Anni-Maija Fincke        Tampereen Pyrintö 1            40:22     3:35  2:39:16
   15     47 Linda Take               OK Tisaren 1                   40:31     3:44  2:42:35
   16      5 Ida Marie Næss Bjørgul   Halden Skiklubb 1              40:37     3:50  2:45:05
   17     50 Anni Heikkonen           Rastikarhut 1                  41:12     4:25  2:41:35
   18     49 Linn Nilsson             OK Tyr 1                       41:13     4:26  2:43:57
   19     37 Heidi Liljeström         Helsingin Suunnist. 1          41:16     4:29  2:45:16
   20     22 Louise Göthfors          Göteborg-Majorna 1             41:18     4:31  2:42:47
   21     38 Sanna Heinonen           Angelniemen Ankkuri 1          41:29     4:42  2:46:27
   22     17 Signe Soes               IFK Lidingö SOK 1              41:30     4:43  2:34:42
   23     21 Paula Haapakoski         KOO-VEE 1                      41:37     4:50  2:37:48
   24      6 Anne-Mari Leskinen       LYNX 1                         41:46     4:59  2:46:08
   25    129 Sandy Hott               Kristiansand OK 1              41:47     5:00  2:48:28
   26      3 Hanne Staff              Bækkelaget SK 1                41:51     5:04  2:37:40
   27     81 Jenny Eriksson           OK Rodhen 1                    42:08     5:21  2:44:21
   28     59 Ragnhild Haugli Bråten   Heming/Njård O-lag 1           42:20     5:33  2:45:43
   29     26 Sofi Thorsell            Västerås SOK 1                 42:21     5:34  2:43:29
   29    119 Sara Eskilsson           Haninge SOK 1                  42:21     5:34  2:45:34
   31      9 Maja Alm                 Ulricehamns OK 1               42:26     5:39  2:45:26
   32     14 Eva Nordkvist            IF Thor 1                      42:49     6:02  2:43:42
   33     10 Johanna Pietilä          MS Parma 1                     42:58     6:11  2:44:03
   34     36 Mari Väisänen            Kalevan Rasti 1                43:01     6:14  2:43:27
   35    108 Ida Hördegård            IFK Göteborg 1                 43:06     6:19  2:43:30
   36     74 Nadiya Volynska          Espoon Suunta 1                43:09     6:22  2:54:35
   37     48 Line Søderlund           FarumTisvilde SpringCup 1      43:14     6:27  2:49:50
   38     31 Jenny Persson            NTNUI 1                        43:17     6:30  2:44:32
   39     78 Marine Leloup            OK Denseln 1                   43:24     6:37  2:48:40
   40     32 Sara Gemperle            Leksands OK 1                  43:45     6:58  2:48:30
   41     25 Anna Envall              IK Hakarpspojkarna 1           43:57     7:10  2:42:49
   42     15 Kicki Skog               Tullinge SK 1                  44:02     7:15  2:42:38
   43    109 Johanna Bergman          Halmstad OK 1                  44:17     7:30  2:56:36
   43    114 Anna Bachman             Täby Ok 1                      44:17     7:30  2:43:55
   45     46 Liis Johanson            Hiisirasti 1                   44:23     7:36  2:49:48
   46     44 Riikka Kivelä            Vehkalahden Veikot 1           44:27     7:40  2:44:54
   47     53 Linda Antonsen           Bækkelaget SK 2                44:34     7:47  2:43:43
   48     30 Anna-Sofia Marila        Tampereen Pyrintö 2            44:45     7:58  2:50:03
   49    156 Runa Lien Backstrøm      Halden Skiklubb 3              45:02     8:15  2:57:23
   50    308 Jenny Röjgård            OK Kolmården 1                 45:14     8:27  2:56:47
   51     35 Ulrika Hermansson        OK Orion 1                     45:16     8:29  2:56:35
   52    136 Eva Hallsten             IFK Lidingö SOK 3              45:17     8:30  2:45:45
   53     68 Latetia Haechler         FK Friskus-Varberg 1           45:31     8:44  2:58:18
   54    106 Pia Birkebaek            Stora Tuna OK 2                45:33     8:46  2:57:24
   55    103 Malin Sandström          Järla IF OK 1                  45:41     8:54  2:46:40
   56    213 Helen Palmer             Wing OK 1                      45:44     8:57      Dsq
   57     29 Emma Öberg               OK Hällen 1                    45:46     8:59  2:57:17
   58     27 Tea Laurila              Turun Suunnistajat 1           45:51     9:04  2:44:43
   59    101 Johanna Niittymäki       Hämeenlinnan Suun. 1           45:52     9:05      Dsq
   59    121 Lene Godager             Løten o-lag 1                  45:52     9:05  2:57:15
   59    246 Madla Svobodna           Kotlarka Praha 1               45:52     9:05  2:57:19
   62     79 Lina Samor               Sävedalens AIK 2               45:53     9:06  2:53:49
   63    182 Magali NAVARRO           ASOPE 1                        46:00     9:13  2:51:45
   64    175 Anna-Karin Sundqvist     Tullinge SK 4                  46:06     9:19  2:57:34
   65     66 Lin Thorsell             IFK Umeå 1                     46:11     9:24  2:51:06
   66     28 Johanna Lönnkvist        Tullinge SK 2                  46:15     9:28  2:51:04
   67     45 Sara Svensson            OK PAN-Kristianstad 1          46:39     9:52  3:12:21
   68    238 Lotta ThuresonGiberg     Soik Hellas 2                  46:59    10:12  2:56:41
   69     86 Linn Pettersson          Tullinge SK 3                  47:04    10:17  2:58:33
   70     51 Matilda Andersson        OK Kåre 1                      47:12    10:25  2:52:54
   71     40 Heli Noponen             DELTA 1                        47:13    10:26  2:52:44
   72     89 Magdalena Olsson         IFK Moras OK 2                 47:17    10:30  2:58:32
   73     33 Sara Helander            Domnarvets GoIF 2              47:21    10:34  2:50:34
   74     72 Laura Lammila            MS Parma 2                     47:27    10:40  2:58:56
   75    113 Lylynperä Kaisa          KOO-VEE 2                      47:28    10:41  2:59:00
   76     39 Martina Craig            OK Ravinen 1                   47:35    10:48  2:56:29
   77     69 Sofia Heldt              Södertälje-Nykvarn 2           47:41    10:54  2:54:45
   78     95 Sara Forsström           Paimion Rasti 2                47:53    11:06  3:05:25
   79     82 Pia Olsson               Kalmar OK 1                    48:05    11:18  2:49:24
   80     88 Karin Lundberg           Ärla IF 1                      48:11    11:24  2:57:21
   81    128 Lina Larsson             Vänersborgs SK 1               48:17    11:30  3:09:04
   82    360 Agni Fjogstad Nielsen    Kongsberg O-lag 3              48:35    11:48  3:50:06
   83    161 Sara Svensson            Göteborg-Majorna 3             48:40    11:53  3:22:39
   84    356 Helén Persson            Linköpings OK 1                48:51    12:04  2:53:41
   85    282 Andrea Amundsen          Konnerud I.L. 1                48:56    12:09  3:00:09
   86     58 Maria Clevnert Henrique  Söders SOL-Tyresö 1            49:06    12:19  2:56:43
   87     34 Elin Kristoffersson      Alfta ÖSA OK 1                 49:09    12:22  2:51:14
   87    242 Marlena Ehn              OK Tisaren 2                   49:09    12:22  2:56:53
   89     73 Sanna Batz               Skarpnäcks OL 1                49:20    12:33  2:55:24
   89     91 Ingela Andersson         Lunds OK 1                     49:20    12:33  3:01:14
   91    357 Fredrika Vångell         Linköpings OK 2                49:22    12:35  3:05:22
   92    105 Anna Nygård              Västerås SOK 2                 49:28    12:41  3:05:26
   93    336 Linda Heller             Istrums SK 1                   49:29    12:42  3:31:25
   94    367 Ellis Sommer             OK Øst/Allerød OK 1            49:37    12:50      Dsq
   95    132 Anna Månsson             OK Löftan 1                    49:39    12:52  3:09:30
   96     64 Rebecka Österberg        OK Linné 2                     49:42    12:55  2:51:25
   97     90 Christine Kirchlechner   Eksjö SOK 1                    49:45    12:58  3:13:19
   98     41 Satu Mäkitammi           Kangasala SK 1                 49:47    13:00  3:07:20
   99     98 Anna Svensson            SOK Viljan 1                   50:09    13:22  2:56:50
   99    120 Isabell Ring             OK Tyr 2                       50:09    13:22  3:02:33
  101    112 Lina Blomqvist           OK Skogsfalken 2               50:12    13:25  3:03:35
  102    107 Sara Johansson           Bredaryds SOK 1                50:14    13:27  2:55:01
  103     60 Åsa Eskilsson            IK Hakarpspojkarna 2           50:15    13:28  3:09:53
  104     62 Anne Grethe Rustad       Raumar O-lag 1                 50:18    13:31  3:02:42
  105    292 Elisa Kemppainen         Raja-Karjalan Suunnist. 1      50:20    13:33  3:09:57
  106    185 Helena Lidhage           Ulricehamns OK 2               50:28    13:41  3:03:58
  107     55 Ida A Tiltnes            IL Tyrving 1                   50:31    13:44  3:02:04
  108    123 Linnea Börjars           Kils OK 1                      50:32    13:45  3:08:07
  109    168 Ida Byom Nilssen         Kolbotn o Skimt OL 1           50:34    13:47  3:07:48
  110    139 Matilda Österberg        Gävle OK 1                     50:36    13:49  3:02:21
  111    155 Lotten Lindqvist         OK Denseln 3                   50:42    13:55  3:30:37
  112    344 Anna Berggren            Gävle OK 2                     50:57    14:10  3:41:54
  113     57 Sanna Öhman              Tumba-Mälarhöjden OK 1         51:00    14:13      Dsq
  114    165 Camilla Sjökvist         Norbergs OK 1                  51:03    14:16  3:19:34
  115     87 Stina Banck              IF Hagen 1                     51:04    14:17      Dsq
  116     76 Ane Sofie Næss Bjørgul   Halden Skiklubb 2              51:06    14:19  2:57:46
  117    353 Jolanta Kolosinska       Polish Junior Team 1           51:08    14:21  3:27:00
  118     63 Sara Niemi               Rajamäen Rykmentti 1           51:15    14:28  3:02:31
  119     71 Susann Sundelin          IF Femman 1                    51:17    14:30  3:05:27
  120    115 Jessica Bäckström        Sundsvalls OK 1                51:18    14:31  3:02:48
  121    147 Maria Holmstrand         IFK Göteborg 2                 51:24    14:37  3:08:16
  122     65 Jenny Sander             Leksands OK 2                  51:29    14:42  3:08:47
  122    289 Frida Nilsson            Skåneslättens OL 1             51:29    14:42  3:24:43
  124    124 Kristina Andersson       Jönköpings OK 1                51:35    14:48  3:04:35
  125     93 Charlotte Wahlström      Almby IK 1                     51:40    14:53  3:18:31
  125    145 Seidi Roine              Espoon Suunta 2                51:40    14:53  3:26:56
  127     96 Stina Öst                KFUM Örebro OK 1               51:48    15:01  3:00:02
  128    233 Suzanna Prochazkova      Järla IF OK 2                  51:52    15:05  3:25:00
  129     54 Becky Carlyle            Järfälla OK 1                  51:57    15:10  2:57:11
  130    273 Ingrid Svensson          Stora Tuna OK 3                52:02    15:15  3:18:34
  131    133 Åsa Martinsson           OK Tranan 1                    52:08    15:21  3:11:02
  132    305 Elin Karlsson            Attunda OK 1                   52:09    15:22  3:15:30
  133     52 Therése Persson          OK Skogshjortarna 1            52:21    15:34  3:14:59
  134    100 Elin Winblad             Hagaby GoIF 1                  52:26    15:39  2:51:54
  135    225 Ida Svensson             Sjövalla FK 1                  52:33    15:46  3:04:18
  136    116 Sara Profors             Köping-Kolsva OK 1             52:35    15:48  3:23:09
  137    150 Hege Ask Henriksen       NTNUI 2                        52:49    16:02  3:08:59
  138    199 Josefin Eriksson         Helsingborgs SOK 1             52:52    16:05  3:21:08
  139    169 Susanne Persson          Västerås SOK 3                 52:53    16:06  3:21:50
  140     84 Sara Giselsson           Ronneby OK 1                   52:54    16:07  3:15:40
  140    137 Sofia Johnsson           Midälva OK 1                   52:54    16:07  3:07:02
  142    143 Karin Lindskog           IFK Enskede 1                  53:01    16:14  3:34:46
  143    258 Elin Björkman            Täby Ok 2                      53:04    16:17  3:05:09
  144     67 Karin Holm               Dalaportens OL 1               53:09    16:22  3:21:21
  145    313 Viktoria Petré Lind      Boxholm-Mjölby OL 1            53:20    16:33  3:16:41
  146     75 Helena Strand            OK Landehof 1                  53:21    16:34  3:11:15
  147    179 Veronica Hilmersson      OK Klyftamo 1                  53:25    16:38  3:30:29
  148    117 Camilla Enger            OK Ravinen 2                   53:39    16:52  2:59:06
  149    122 Ida Dalhammer            OK Roxen 1                     53:42    16:55      Dsq
  150    251 Saana Vahvelainen        Tampereen Pyrintö 3            53:45    16:58  3:11:11
  150    301 Camilla Bohman           IF Hagen 2                     53:45    16:58  3:30:49
  152    153 Elisabeth Hedlöf         Rånäs OK 2                     53:46    16:59      Dsq
  153    221 Sofia Mattila            MS Parma 3                     53:56    17:09  3:41:32
  154    142 Linn Robertsson          OK Ravinen 3                   54:05    17:18  3:18:09
  155    226 Anu Kangasaho            DELTA 2                        54:06    17:19  3:08:47
  156    332 Hanna Aho                Ähtärin Urheilijat 1           54:15    17:28  3:30:27
  157     83 Heidi Østlid Bagstevold  Kongsberg O-lag 1              54:16    17:29  3:03:25
  158    288 Saarinen Mari            KOO-VEE 3                      54:22    17:35  3:23:03
  158    330 Sandra Karlsson-Bierfel  Ärla IF 2                      54:22    17:35  3:43:04
  160    294 Caroline Seger           Eskilstuna OL 1                54:27    17:40  3:29:16
  161     94 Sandra Edhager           Nyköpings OK 1                 54:28    17:41  3:15:02
  161    333 Dorothe Spillmann        IF Thor 2                      54:28    17:41  3:18:28
  163    264 Malin Andersson          OK Nolaskogsarna 1             54:32    17:45  3:23:29
  164    204 Ronja Hill               Tumba-Mälarhöjden OK 2         54:38    17:51  3:32:04
  165     56 Åsa Hagnestål            Göteborg-Majorna 2             54:41    17:54  3:08:02
  166    245 Katri Kanste             Jalasjärven Jalas 1            54:51    18:04  3:55:04
  167    354 Britt Eriksson           Sala OK 1                      54:55    18:08  3:32:16
  168    257 Ann-Sofie Sundelin       OK Botnia 1                    54:58    18:11  3:27:23
  168    317 Olga Trifanova           Kalevan Rasti 2                54:58    18:11  3:07:05
  170    364 Tonje Rasmussen          Bækkelaget SK 3                55:02    18:15  3:22:45
  171    135 Una Glende Janson        Ås-UMB Orientering 1           55:03    18:16  3:01:40
  172    154 Emma Ericsson            OK Denseln 2                   55:06    18:19  3:23:17
  173    358 Pia Gustavsson           Linköpings OK 3                55:08    18:21  3:13:57
  174    352 Leena Rauhamäki          ASS Raisu Lumous 1             55:12    18:25  3:30:14
  175     80 Birgitta Andersson       Främmestads IK 1               55:13    18:26  3:15:55
  175    250 Karna Thorsson           OK Vilse - 87 1                55:13    18:26  3:08:31
  177    152 Amanda Eklund            Rånäs OK 1                     55:15    18:28  3:30:22
  178    224 Anneli Jonsson           Älvsby/Ö-torneå/Gammelstad     55:25    18:38  3:37:14
  179    177 Johanna Einarsson        Tullinge SK 6                  55:28    18:41  3:30:36
  180     43 Torill Nes               Nydalens Skiklub 2             55:35    18:48  3:10:06
  181    362 Pernilla Backlund        Närpes OK 1                    55:42    18:55  3:08:24
  182    244 Sanna Paavilainen        Anttolan Urheilijat 1          55:43    18:56  3:16:37
  183     99 Sanna Vuorenpää          Jämsän Retki-Veikot 1          55:44    18:57  3:13:19
  183    140 Sanni Salonen            Valkeakosken Haka 1            55:44    18:57  3:37:31
  185    111 Maria Cutova             OK PAN-Kristianstad 2          55:48    19:01  3:13:38
  186    285 Isabell Grälls           OK Kåre 2                      55:52    19:05  3:22:10
  187    329 Sari Håkansson           Mullsjö SOK/OK Gränsen 1       55:56    19:09  3:43:39
  188    141 Päivi Orava              Rastivarsat 1                  55:57    19:10  3:13:30
  189    201 Malin Halldin            KFUM Örebro OK 2               56:01    19:14  3:35:00
  190    268 Christina Näsman         IFK Lidingö SOK 4              56:35    19:48  3:20:02
  191    127 Linda Vestlund           OK Klemmingen 1                56:43    19:56  3:25:00
  192    253 Johanna Kiiski           Helsingin Suunnist. 2          56:48    20:01  3:19:18
  193    322 Kari Rommen Syvertsen    Lillomarka O-lag 2             56:49    20:02  3:24:50
  194    259 My Rönnols               Täby Ok 3                      56:51    20:04  3:33:33
  195    365 Fjeld Tori               Hein OL 1                      56:57    20:10  3:52:25
  196    279 Tone Hollowell           OK Tyr 3                       57:00    20:13  3:27:36
  197    271 Kathrine Kalager         Asker Skiklubb 2               57:04    20:17  3:24:58
  198    263 Silje Sørebø             OSI Orientering 1              57:05    20:18  3:25:06
  199    349 Jenni Simola             Espoon Suunta 3                57:09    20:22  3:47:39
  200    342 Ulrika Nolåkers          Kvarnsvedens GoIF OK 1         57:12    20:25  3:30:35
  201    306 Erika Blyth-Karlsson     Attunda OK 2                   57:18    20:31  3:25:24
  202    176 Karin Forsberg           Tullinge SK 5                  57:23    20:36  3:42:53
  203    172 Lena Lindman             Finspångs SOK 1                57:24    20:37  3:25:26
  203    293 Malin Eriksson           GoIF Tjalve 1                  57:24    20:37  3:47:49
  205    130 Anna Abrahamsson         FK Herkules 1                  57:27    20:40      Dsq
  206    315 Therese Persson          Snättringe SK 1                57:28    20:41  3:39:16
  207    355 Lill Kristin Enger       Modum 1                        57:34    20:47  3:34:50
  208    157 Frauke Smidt Gran        Halden Skiklubb 4              57:41    20:54      Dsq
  209    335 Helena Ekbrink           IF Thor 4                      58:06    21:19  3:35:18
  210    249 Sofie Bergendahl         OK Måsen 1                     58:09    21:22  3:36:27
  211    260 Eveliina Koivu           Vehkalahden Veikot 2           58:21    21:34  3:43:58
  212    252 Henna Reponen            Tampereen Pyrintö 4            58:28    21:41  4:04:38
  213    256 Pernille Brunstedt       FarumTisvilde SpringCup 2      58:35    21:48  3:21:49
  213    314 Karin Hägg               Åmåls OK 1                     58:35    21:48  3:32:45
  215    125 Malin Pilvinge           Skogslöparna 1                 58:46    21:59  3:17:53
  216    222 Henriette Haug           Kongsberg O-lag 2              58:53    22:06  3:34:41
  217    265 Sarah Hoof               Alfta ÖSA OK 2                 58:54    22:07  3:35:33
  218    319 Karin Egeltoft           Skarpnäcks OL 2                58:55    22:08  3:43:54
  219    146 Gunilla Karlsson         Växjö OK 1                     58:57    22:10  3:21:45
  220    210 Outi Örn                 Kärkölän/Mäntsälän 1           59:00    22:13  3:46:53
  221    163 Gunnel Rask              OK Enen 1                      59:08    22:21  3:41:44
  222    183 Karolina Karlsson        Nybro OK 1                     59:25    22:38  3:25:49
  223    331 Marie Öhman              Vallentuna-Össeby OL 1         59:33    22:46  3:59:33
  224    295 Eva Carlsson             Jönköpings OK 2                59:38    22:51  3:59:21
  225    337 Eva Lindstén             OK Roxen/Stjärnorp 1           59:45    22:58  3:30:51
  226    366 Karin Johansson          OK Hammaren 1                  59:46    22:59  3:27:54
  227    237 Tove Udd                 Markbygdens OK 1               59:49    23:02  3:42:28
  228    281 Lisa Sjölander           OK Hällen 2                    59:50    23:03  3:31:32
  229    235 Marie Erlandsson         Väsby OK 1                     59:54    23:07  3:39:08
  230    278 Camilla Hamberg          Östersunds OK 1              1:00:01    23:14  3:23:05
  231    198 Sara Tuisku              Rasti-Kurikka 2              1:00:23    23:36  3:42:23
  231    200 Ida Åkesson              Forsa OK 1                   1:00:23    23:36  3:17:45
  233     92 Kari Svingheim           Lillomarka O-lag 1           1:00:38    23:51  3:07:45
  234    351 Ellinor Johansson        OK Alehof 1                  1:00:40    23:53  3:49:19
  235    192 Ylva Bengtsson           Skogsluffarnas OK 1          1:01:04    24:17  4:44:51
  236    134 Anita Karlsson           OK Södertörn 1               1:01:16    24:29  3:27:15
  237    189 Anna Korall              Motala AIF-OL 1              1:01:18    24:31  3:38:15
  238     70 Nanna Dybdal Abrahamsen  OK Pan Århus 1               1:01:22    24:35  3:13:39
  239    138 Linda Larsson            OK Dacke 1                   1:01:25    24:38  3:12:48
  239    171 Trine R Bråten           Raumar O-lag 2               1:01:25    24:38  3:38:32
  241    318 Berit Wetter             Arboga/Surah./Hallstah. 1    1:01:26    24:39  3:43:35
  242    283 Maria Halvarsson         Fjärås AIK 1                 1:01:38    24:51  3:52:37
  243    270 Grethe K Løvald          Asker Skiklubb 1             1:01:39    24:52  3:20:29
  244    334 Anna Löwegren            IF Thor 3                    1:01:40    24:53  3:44:07
  245    338 Hanna Gustavsson         OK Skogsstjärnan 1           1:01:41    24:54  3:56:36
  246    248 Cecilia Edström          Sundsvalls OK 3              1:02:34    25:47  3:30:34
  247    191 Ida Hamelius             Säterbygdens OK 1            1:02:36    25:49  3:57:40
  248    202 Victoria Nilsson         KFUM Örebro OK 3             1:02:43    25:56  3:39:52
  249    227 Heléne Klasson           OK Ravinen 4                 1:02:50    26:03  3:58:03
  250    307 Nina Ivers               Attunda OK 3                 1:02:55    26:08  3:40:02
  251    359 Malin Carlsson           Linköpings OK 4              1:03:13    26:26  4:10:31
  252    214 Inga Bomming             IL Tyrving 2                 1:03:23    26:36  4:03:20
  253    316 Ramona Åkermark          OK Orient 1                  1:03:36    26:49  3:31:36
  254    324 Karin Söderbärg          OK Roslagen 1                1:03:49    27:02  3:49:20
  255    297 Lottie Lindh             OK Älgen 1                   1:03:56    27:09  4:54:04
  256    180 Mona Halldin             Trosabygdens OK 1            1:03:57    27:10  3:51:31
  257    346 Maria Alfredsson         OK Gipen 1                   1:04:05    27:18  3:42:59
  258    340 Caroline Johansson       Gamleby/Ankarsrum 1          1:04:09    27:22  3:32:03
  259    300 Jaana Pulkkinen          Kokkolan Suunnist. 1         1:04:19    27:32  3:41:37
  260    206 Helén Törnros            Tumba-Mälarhöjden OK 4       1:04:21    27:34  4:14:53
  261    343 Karin Norberg            Tierps SOK 1                 1:04:35    27:48  3:28:00
  262    197 Päivi Mäki-Neste-Mäkelä  Rasti-Kurikka 1              1:04:36    27:49  3:25:11
  263    239 Emelie Lindgren          Soik Hellas 3                1:04:39    27:52  3:35:46
  264    148 Annmari Sjöblom          Södertälje-Nykvarn 3         1:04:42    27:55  3:22:24
  265    110 Henriette Ruud           Fredrikstads SK 2            1:04:46    27:59  3:10:32
  266    240 Frida Boman              Gotlands Bro OK 1            1:04:52    28:05  3:29:04
  267    158 Ambre GAILLARD           ECHO 73 1                    1:04:59    28:12  4:15:23
  267    173 Andrea Silier            Järfälla OK 2                1:04:59    28:12  3:43:06
  269    102 Birgitta Håkansson       Sävedalens AIK 3             1:05:00    28:13  3:44:56
  270    160 Anna Jonsson             Malungs OK 1                 1:05:13    28:26  4:19:10
  271    236 Inger Edin               Sidensjö IK 1                1:05:22    28:35  3:28:36
  272    188 Brit Fossøy              Notodden O-lag 1             1:05:29    28:42  4:59:25
  273    286 Annika Hale              OK Kåre 3                    1:05:31    28:44  4:19:18
  273    347 Hanna Klimkowska         Pomorze Team 1               1:05:31    28:44  5:11:57
  275    275 Kirsi Salonen            Jämsän Retki-Veikot 2        1:05:40    28:53  4:22:22
  276    321 Emma Nilsson             OK Kontinent 2               1:05:47    29:00  4:19:20
  277    187 Ingela Smedenmark        Ronneby OK 2                 1:05:57    29:10  4:10:15
  278    194 Marianne Andersen        BSI Orientering 1            1:06:26    29:39      Dsq
  279    311 Erica Ek                 Lunds OK 2                   1:06:27    29:40  3:37:29
  280    310 Maria Nordvall           OK Kolmården 3               1:06:38    29:51  3:34:26
  281    228 Helena Lydell            OK Rodhen 2                  1:06:58    30:11  3:37:45
  282    193 Liisa Sundberg           LYNX 2                       1:07:18    30:31  3:30:29
  283    325 Felicia Alsen            OK Roslagen 2                1:07:20    30:33  3:42:41
  284    309 Sofie Schwartz           OK Kolmården 2               1:08:04    31:17  3:46:49
  285    290 Johanna Ikola            Rasti-Jussit 1               1:08:14    31:27  3:53:42
  286    345 Jenny Englund            Almby IK 2                   1:08:25    31:38  4:58:55
  287    231 Inger Svensson           Lidköpings VSK 1             1:08:54    32:07  3:42:49
  288    272 Helen Gåsvik             Lierbygda o-lag 1            1:09:25    32:38  4:08:42
  289    209 Kathrine Färestrand      Kristiansand OK 3            1:09:58    33:11  3:57:43
  290    181 Anna Ekström             Dalaportens OL 2             1:10:06    33:19  4:03:13
  291    164 Carolina Josefsson       Vänersborgs SK 2             1:10:14    33:27  4:22:54
  292    230 Åsa Elvelind             Strängnäs-Malmby 1           1:10:15    33:28  3:47:29
  293    208 Siri T Myhre             Kristiansand OK 2            1:10:28    33:41  4:10:16
  294     97 Minna-Kaisa Knuutinen    Pihkaniskat 1                1:10:35    33:48  3:43:25
  295    247 Karin Nordling           Sundsvalls OK 2              1:10:41    33:54  3:59:18
  296    215 Line Okkenhaug           NTNUI 3                      1:10:42    33:55  3:58:05
  297    277 Marianne Syverstad       Trøsken IL 1                 1:10:46    33:59  3:59:20
  298    167 Ane Kjerstine Sandstad   Frol IL 1                    1:10:49    34:02  4:01:09
  299    296 Mikaela Löfgren          Söders SOL-Tyresö 2          1:11:01    34:14  3:43:05
  300    280 Geneviève Pelletier      CSM Rillieux 6911 1          1:11:03    34:16  4:03:59
  301    151 Åsa Johansson            OK Älvsjö Örby 1             1:11:22    34:35  4:16:00
  302    298 Johanne Winther          Aalborg OK 1                 1:11:39    34:52  3:43:34
  303    243 Elisabeth Källmén        OK Tisaren 3                 1:12:06    35:19  3:49:17
  304    186 Gunilla Edgren           Trollhättans SOK 1           1:12:12    35:25  4:06:02
  305    327 Agneta Nordin            Vingåkers OK 1               1:12:51    36:04  4:07:18
  306    162 Marie Johansson          Göteborg-Majorna 4           1:12:52    36:05  3:43:38
  307    320 Anna Brodin              OK Kontinent 1               1:14:04    37:17  4:15:27
  308    255 Catharina von Frenkele   Ok Raseborg 1                1:14:10    37:23  3:45:20
  309    262 Mette Pilemand           Hjobygdens/Tibro 1           1:14:36    37:49  4:04:03
  310    104 Anna-Karin Nilsson       Umeå OK-Stöcksjö IS 1        1:14:40    37:53      Dsq
  311    223 Orlandine Anisdahl       Oppsal Orientering 1         1:14:58    38:11  3:32:22
  312    312 Anna Ljungquist          Lunds OK 3                   1:15:06    38:19  4:28:46
  313     77 Madelene Bjernulf        Sundbybergs IK 1             1:15:13    38:26  4:00:03
  314    328 Yvonne Carlsson          Köping-Kolsva OK 2           1:16:04    39:17  4:04:19
  315    241 Anna Wadman              IFK Moras OK 3               1:16:26    39:39  4:32:03
  316    304 Kristin Carlsson         Tjällmo-Godegård 2           1:16:35    39:48  4:47:54
  317    339 Gunilla Johanson         OK Skogsstjärnan 2           1:16:43    39:56  4:02:02
  318    274 Karin Josefsson          IFK Hedemora OK 1            1:17:15    40:28  4:05:01
  319     19 Katja Iivonen            Asikkalan Raikas 1           1:17:57    41:10  3:40:51
  320    166 Josefine Larsson         SOL Tranås 1                 1:18:01    41:14  4:05:51
  321    159 Martine ABEL             ECHO 73 2                    1:18:03    41:16      Dsq
  322    326 Marit B. Grammeltvedt    Porsgrunn OL 1               1:19:10    42:23  4:26:21
  323    196 Anne Smedberg            Eiker ol 1                   1:19:17    42:30  3:56:31
  324    232 Monika Lundkvist         Skogspojkarnas OK 1          1:19:19    42:32  4:07:07
  325    170 Helena Lindqvist         Västerås SOK 4               1:19:35    42:48  4:07:16
  326    207 Lill Ann Topp            Sandefjord o-klubb 1         1:21:02    44:15  3:44:37
  327    363 Suzanne Hammarin         Avesta OK 2                  1:21:05    44:18      Dsq
  328    212 Lotta Wengelin           NAIS orienteringsklubb 1     1:21:35    44:48  4:27:10
  329    118 Hanna Bladh              IK Hakarpspojkarna 3         1:21:48    45:01  4:16:40
  330    291 Anette Sjöström          Länna IF 1                   1:21:52    45:05  5:02:13
  331    261 Anna-Karin Schmutz       Leksands OK 3                1:22:23    45:36  4:09:44
  332    341 Tove Bakken              Lillehammer OK 1             1:22:25    45:38  4:23:23
  333    350 Lina Dahlberg            Falköpings AIK OK 1          1:22:44    45:57  5:15:38
  334    267 Åsa Ericsson             Haninge SOK 2                1:22:55    46:08  5:06:09
  335    174 Anne Margrethe Håversen  Østmarka OK 1                1:23:03    46:16  5:16:04
  336    229 Karin Jansson            OK Rodhen 3                  1:24:42    47:55  4:25:13
  337    184 Evgenia Kilyazova        Kuzmolovo 110% 1             1:26:03    49:16  4:08:25
  338    348 Ida Hyvönen              Skattkärrs IF 1              1:26:22    49:35  4:47:46
  339    216 Sigrid Vatne             NTNUI 4                      1:29:23    52:36  4:27:54
  340    323 Anne Solbraa             Centrum OK 1                 1:35:17    58:30  4:34:34
  341    269 Rebecka Hallerby         IFK Lidingö SOK 5            1:35:24    58:37  4:33:57
  342    219 Caroline Hömke           NTNUI 7                      1:35:44    58:57  6:21:04
  343    303 Frida Palm               Avesta OK 1                  1:37:24  1:00:37  5:01:30
  344    276 Pia Brag-Jonsson         IK Gandvik 1                 1:40:04  1:03:17  4:56:12
  345    203 Susanne Svahn            KFUM Örebro OK 4             2:01:55  1:25:08  5:14:33

---  Ej godkända lag ---

          85 Emma Lindgren            Visborgs OK 1                    Dsq      Dsq
         126 Marie Svensk             Tjällmo-Godegård 1               Dsq      Dsq
         144 Kjersti Hov              Fossum IF 1                      Dsq      Dsq
         190 Maria Näsholm            Skogslöparna 2                   Dsq      Dsq
         195 Kati Häsä                Lappeen Riento 1                 Dsq      Dsq
         205 Emma Englid              Tumba-Mälarhöjden OK 3           Dsq      Dsq
         217 Anne Kirsti Noren        NTNUI 5                          Dsq      Dsq
         218  N.N.                    NTNUI 6                      Started      Dsq
         234 Erica Hellgren           Järla IF OK 3                Started      Dsq
         284 Maren Sommerstad Juveli  Ås-UMB Orientering 2             Dsq      Dsq

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.