10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (339/347) sträcka 10 - Radio 2 (2008-04-27 13:37:42)

    1      1 Emil Wingstedt           Halden Skiklubb 1            8:48:34     0:00         
    2     21 Daniel Hubmann           Kristiansand OK 1            8:48:36     0:01         
    3      4 Michal Smola             Södertälje-Nykvarn 1         8:48:38     0:03         
    4      5 Jan Troeng               OK Linné 1                   8:57:22     8:47         
    5      8 Tero Föhr                Vehkalahden Veikot 1         8:59:25    10:50         
    6      7 Matthias Merz            Rajamäen Rykmentti 1         8:59:27    10:52         
    7     25 Scott Fraser             Turun Metsänkävijät 1        8:59:29    10:54         
    8     12 Darius Sadeckas          IFK Moras OK 1               8:59:33    10:58         
    9     18 Adam Kovacs              OK PAN-Kristianstad 1        8:59:35    11:00         
   10     28 Niclas Jonasson          Leksands OK 1                8:59:47    11:13         
   11     11 Emil Lauri               IFK Lidingö SOK 1            9:00:39    12:04         
   12     32 Michael Mamleev          OK Orion 1                   9:04:59    16:24         
   13      2 Jonne Lakanen            Vaajakosken Terä 1           9:05:01    16:26         
   14      6 Max Davidov              Angelniemen Ankkuri 1        9:05:02    16:27         
   15      9 Andreas Jansson          IK Hakarpspojkarna 1         9:05:41    17:06         
   16     17 Henrik Löfås             Stora Tuna OK 1              9:05:42    17:07         
   17     16 Denis Grisham            Tampereen Pyrintö 1          9:05:49    17:14         
   18     19 Oleksandr Starov         OK Denseln 1                 9:11:17    22:42         
   19     29 Roman Ryapolov           LYNX 1                       9:11:18    22:43         
   20     80 Erkki Aadli              Ikaalisten NV 1              9:11:19    22:44         
   21     14 Francois Gonon           Paimion Rasti 1              9:11:37    23:02         
   22     23 David Andersson          Malungs OK 1                 9:11:38    23:03         
   23     20 Petteri Muukkonen        MS Parma 1                   9:13:09    24:34         
   24     46 Tomas Dlabaja            Söders SOL-Tyresö 1          9:19:15    30:40         
   25     10 Mats Haldin              IFK Göteborg 1               9:24:09    35:34         
   26     15 Valentin Novikov         DELTA 1                      9:26:34    37:59         
   27     13 Mikkel Lund              Bækkelaget SK 1              9:26:36    38:01         
   28     58 Peter Westerberg         Vänersborgs SK 1             9:34:15    45:40         
   29     37 Andrei Hramov            Hiisirasti 1                 9:34:19    45:44         
   30     24 Evgeny Fadeev            Rasti-Kurikka 1              9:36:14    47:39         
   31     27 Jan Palas                Rehns BK 1                   9:37:21    48:46         
   32     38 Magnus Jansson           OK Hällen 1                  9:37:23    48:48         
   33     79 Ewan Mc Carthy           Turun Metsänkävijät 2        9:39:34    50:59         
   34     35 Troels Nielsen           OK Pan Århus 1               9:39:37    51:02         
   35     56 Sverre Waaler Kaas       Nydalens Skiklub 1           9:39:39    51:04         
   36     31 Nisse Björke             Järla IF OK 1                9:39:40    51:05         
   37     44 Jörgen Wickholm          IF Sibbo-Vargarna 1          9:40:29    51:54         
   38     33 Erik Öhlund              Ulricehamns OK 1             9:45:09    56:34         
   39     64 Mikko Reitti             OK Orient 1                  9:45:22    56:47         
   40     39 Jonathan Rosendahl       Västerås SOK 1               9:45:23    56:48         
   41     59 William Lind             Sävedalens AIK 1             9:47:03    58:28         
   42     67 Lars Skjeset             NTNUI 1                      9:47:07    58:32         
   43     82 Per Sjögren              KFUM Örebro OK 1             9:47:08    58:33         
   44    103 Albert Mollén            OK Denseln 2                 9:47:12    58:37         
   45     85 Beat Zimmermann          Tullinge SK 1                9:52:51  1:04:16         
   46     65 Ulf Hallmén              Hagaby GoIF 1                9:52:54  1:04:19         
   47     72 Marius Røed Hanssen      Fredrikstads SK 1            9:52:57  1:04:22         
   48    340 Oscar Vångell            Linköpings OK 1              9:53:17  1:04:42         
   49     87 Thomas Åberg             Gävle OK 1                   9:53:25  1:04:50         
   50     42 Yevhen Kandybey          FarumTisvilde SpringCup 1    9:54:56  1:06:21         
   51    101 Petr Losman              Södertälje-Nykvarn 2         9:54:58  1:06:24         
   52     48 Gernot Kerschbaumer      Helsingin Suunnist. 1        9:55:07  1:06:32         
   53     26 Mikko Patana             Lapuan Virkiä 1              9:55:09  1:06:34         
   54     34 Crister Nygren           Norbergs OK 1                9:55:47  1:07:12         
   55     52 Henrik Väisänen          Anttolan Urheilijat 1        9:55:56  1:07:21         
   56     51 Juho Rajaniemi           Turun Suunnistajat 1         9:58:06  1:09:31         
   57     84 Rickard Ekman            OK Roslagen 1                9:59:51  1:11:17         
   58     61 Erik Lind                IFK Umeå 1                   9:59:53  1:11:18         
   59    203 Christian Bobach         Kristiansand OK 2           10:01:08  1:12:33         
   60    123 Torben Wendler           Halden Skiklubb 2           10:01:11  1:12:36         
   61    130 Mathias Bjugan           Wing OK 1                   10:01:12  1:12:37         
   62     40 Liutauras Bilevicius     OK Linné 2                  10:01:12  1:12:37         
   63     66 Jussi Tokola             MS Parma 2                  10:01:22  1:12:47         
   64     63 Jonas Lindholm           IK Hakarpspojkarna 2        10:02:25  1:13:50         
   65     47 Panu Teittinen           Kangasala SK 1              10:06:27  1:17:52         
   66    105 Vytautas Beliunas        Soik Hellas 1               10:06:29  1:17:54         
   67     60 Gunnar Elveljung         IFK Göteborg 2              10:09:23  1:20:48         
   68     81 Lars Håkan Sandvik       Täby Ok 1                   10:11:00  1:22:25         
   69     70 Tobias Killmann          OK Tyr 1                    10:11:43  1:23:08         
   70     78 Johann Tinchant          Nyköpings OK 1              10:11:45  1:23:10         
   71     53 Gatis Caics              DELTA 2                     10:11:57  1:23:22         
   72    120 Magnus Ullman            OK Alehof 1                 10:12:42  1:24:07         
   73    108 Ondrej Pijak             OK PAN-Kristianstad 2       10:14:04  1:25:29         
   74    112 Aleksander Bernaciak     Nybro OK 1                  10:14:05  1:25:30         
   75     49 Juri Kirjanov            Hämeenlinnan Suunnist. 1    10:14:09  1:25:34         
   76     97 Hector Haines            Göteborg-Majorna 2          10:14:11  1:25:36         
   77    307 Hallvard Moian Nydal     Lillomarka O-lag 1          10:14:12  1:25:37         
   78     45 Jere Ahonen              Jämsän Retki-Veikot 1       10:14:13  1:25:38         
   79     57 Patrik Lind              Ärla IF 1                   10:14:14  1:25:39         
   80    168 Björn Andersson          Bredaryds SOK 1             10:14:17  1:25:42         
   81     77 Marius Vegheim           Raumar O-lag 1              10:14:18  1:25:43         
   82     69 Andras Szabo             Rajamäen Rykmentti 2        10:14:21  1:25:46         
   83     91 Peeter Pihl              IF Femman 1                 10:14:25  1:25:50         
   84    310 Jon Andersson            OK Orion 2                  10:14:31  1:25:56         
   85    122 Yury Masnyy              Arboga OK 1                 10:16:13  1:27:38         
   86     43 Antti-Ville Korhonen     Kalevan Rasti 2             10:16:16  1:27:41         
   87     89 Jonas Merz               OK Tisaren 2                10:16:21  1:27:46         
   88    127 Bjarte Ims               Løten o-lag 1               10:17:10  1:28:35         
   89     73 Mårten Waldenfjord       Järfälla OK 1               10:17:11  1:28:36         
   90    181 Timo Reiman              Vaajakosken Terä 2          10:17:12  1:28:37         
   91     71 Leonid Nikiforenco       Joutsenon Kullervo 1        10:17:20  1:28:45         
   92     41 Olle Winroth             FK Friskus-Varberg 1        10:19:29  1:30:54         
   93    341 Erik Johansson           Linköpings OK 2             10:19:31  1:30:56         
   94    121 Beat Haubmann            OK Rodhen 1                 10:20:29  1:31:54         
   95     90 Anders Einum             NTNUI 2                     10:20:55  1:32:20         
   96    111 Rikard Imark             Tullinge SK 2               10:21:48  1:33:13         
   97     74 Johan Hamelius           Stora Tuna OK 2             10:21:50  1:33:15         
   98    299 Niklas Andersson         OK Kolmården 1              10:21:55  1:33:20         
   99     88 Martin Janata            Tumba-Mälarhöjden 1         10:23:56  1:35:21         
  100     83 Pekka Varis              Pellon Ponsi 1              10:34:01  1:45:26         
  101    287 Niklas Sjögren           Jönköpings OK 1             10:35:03  1:46:28         
  102    158 Elis Bengtsson           Malungs OK 2                10:35:05  1:46:30         
  103    200 Stefan Boremyr           Domnarvet/Kvarnsv. 1        10:35:11  1:46:36         
  104     76 Jonas Bäckström          Sundsvalls OK 1             10:38:50  1:50:16         
  105     96 Alar Assor               Dalaportens OL 1            10:38:56  1:50:21         
  106    311 Johan Andreasson         Växjö OK 1                  10:38:57  1:50:22         
  107     95 Carl Wiking              OK Kåre 1                   10:45:30  1:56:55         
  108    137 Antonio Serini           IFK Lidingö SOK 3           10:45:42  1:57:07         
  109    113 Per Markus Jönsson       Kalmar OK 1                 10:45:43  1:57:08         
  110    272 Mikael Andersson         IK Gandvik 1                10:45:45  1:57:10         
  111     62 Simon Jörgenssen         Ronneby OK 1                10:46:49  1:58:14         
  112    109 Fredrik Elwinger         IF Thor 1                   10:49:03  2:00:28         
  113    175 Mathias Häggblom         OK Klyftamo 1               10:49:05  2:00:30         
  114    347 Jaagup Truusalu          OK Triangeln 1              10:49:23  2:00:48         
  115    133 David Ruedlinger         Leksands OK 2               10:50:57  2:02:22         
  116    106 Eero Piironen            Lappeen Riento 1            10:51:00  2:02:25         
  117    102 Aleksi Lahti             Valkeakosken Haka 1         10:52:04  2:03:29         
  118    160 Adam Andreasson          Vänersborgs SK 2            10:52:06  2:03:31         
  119    104 Andreas Holmqvist        Hestra IF 1                 10:52:08  2:03:34         
  120    243 Jonn Boman               Gotlands Bro/Visborg 1      10:52:12  2:03:37         
  121     98 Jarkko Keinänen          Rastivarsat 1               10:52:14  2:03:39         
  122    148 Andreas Ferm             FK Göingarna 1              10:56:31  2:07:56         
  123    186 Henrik Pilvinge          Skogslöparna 1              10:56:32  2:07:58         
  124     50 Antonio Franco           FarumTisvilde SpringCup 2   10:56:37  2:08:02         
  125    146 Erik Johansson           OK Tranan 1                 10:56:38  2:08:03         
  126    192 Lauri Kleemola           LYNX 2                      10:56:41  2:08:06         
  127    129 Anders Eriksson          IFK Moras OK 2              10:56:44  2:08:09         
  128    248 Mikko Virta              Maarian Mahti 1             10:56:46  2:08:11         
  129    304 Björn Wistrand           OK Tor 1                    10:56:49  2:08:14         
  130    124 Biel Rafols              Paimion Rasti 2             10:57:14  2:08:39         
  131    197 Jacek Morawski           Rehns BK/Alfta-Ösa 1        11:00:10  2:11:35         
  132    207 Henri Jääskeläinen       Siilin Rasti 1              11:00:55  2:12:20         
  133    235 David Healy              Järla IF OK 2               11:01:00  2:12:26         
  134     55 Olof Nilsson             OK Skogsfalken 1            11:01:06  2:12:31         
  135     94 Mika Rantanen            Tampereen Pyrintö 2         11:05:09  2:16:34         
  136    116 Björn Carlsson           OK Roxen 1                  11:09:47  2:21:12         
  137     92 Timo Hongell             Kokkolan Suunnist. 1        11:10:09  2:21:34         
  138    165 Jo Severin Matberg       Frol IL 1                   11:11:36  2:23:01         
  139    151 Martin Hansen            OK Pan Århus 2              11:13:11  2:24:36         
  140    267 Peter Haglund            Haninge SOK 1               11:13:26  2:24:51         
  141    222 Stefan Peterson          Hagaby GoIF 2               11:13:57  2:25:23         
  142    225 Leif Ena                 IF Brahe/Malax IF 1         11:16:27  2:27:52         
  143    285 Jesper Hansson           OK Södertörn 1              11:16:29  2:27:54         
  144    185 Peter Bergstrand         Motala AIF-OL 1             11:16:33  2:27:58         
  145     54 Markku Virtala           Pargas IF 1                 11:17:06  2:28:31         
  146    128 Janne Nieminen           Hyvinkään Rasti 1           11:17:09  2:28:34         
  147    228 Richard Nordberg         OK Ravinen 2                11:17:11  2:28:36         
  148     93 Lauri Vuorinen           Vehkalahden Veikot 2        11:18:21  2:29:46         
  149    118 Piotr Paszynski          Polish Junior Team 1        11:18:30  2:29:55         
  150    190 Jan Hollbeck             Bromma-Vällingby 1          11:20:45  2:32:11         
  151    300 Mattias Eriksson         Lunds OK 1                  11:21:41  2:33:06         
  152    344 Tomas Albinsson          OK Hammaren 1               11:21:49  2:33:14         
  153    147 Emil Ljungdahl           Hjärnarps GH OL 1           11:27:40  2:39:05         
  154    188 Urban André              Hammarby IF OF 1            11:28:56  2:40:21         
  155     99 Mikael Axelsson          OK Skogshjortarna 1         11:28:58  2:40:23         
  156    296 Fredrik Stenebo          Attunda OK 1                11:28:59  2:40:24         
  157    144 Janis Peilans            OK Klemmingen 1             11:30:51  2:42:16         
  158    318 Jonas Holst              Istrums SK 1                11:30:54  2:42:19         
  159    293 Jacob Johansson          Falkenbergs OK 1            11:31:24  2:42:49         
  160    230 Fredrik Gustavsson       Strängnäs-Malmby 1          11:32:51  2:44:16         
  161    281 Johan Lidström           OK Landehof 1               11:33:07  2:44:32         
  162    125 Johan Antonsson          OK Löftan 1                 11:33:16  2:44:41         
  163    338 Stian Jelstad            Modum 1                     11:35:07  2:46:32         
  164    191 Peter Sunden             Södertälje-Nykvarn 3        11:35:10  2:46:35         
  165    126 Hans Näslund             Västerås SOK 2              11:35:16  2:46:41         
  166    321 Bo Granstedt             IK Hakarpspojkarna 3        11:39:09  2:50:34         
  167    138 Mats-Erik Malmberg       Eksjö SOK 1                 11:39:26  2:50:51         
  168    238 Magnus Gadefors          Väsby OK 1                  11:40:08  2:51:33         
  169    153 Jonas Eriksson           Rånäs OK 1                  11:40:32  2:51:57         
  170    333 Matti Valta              Veikon Pamaus 1             11:40:35  2:52:00         
  171    261 Kjartan Hauger           OSI Orientering 1           11:48:13  2:59:38         
  172    276 Per-Anders Bergman       OK Tyr 2                    11:48:18  2:59:43         
  173    132 Stefan Aläng             KFUM Örebro OK 2            11:48:20  2:59:45         
  174    159 Anders H Johansson       Göteborg-Majorna 3          11:48:23  2:59:48         
  175    275 Erik Hedman              Östersunds OK 1             11:48:25  2:59:50         
  176    277 Emil Unaas               Indre Östfold OK 1          11:48:28  2:59:53         
  177    306 Mikael Nilsson           OK Kontinent 1              11:48:34  2:59:59         
  178    295 Arvid Pettersson         Tjällmo-Godegård 2          11:48:45  3:00:10         
  179    201 Jiri Mrazek              Tumba-Mälarhöjden 2         11:49:25  3:00:50         
  180    152 Mikus Zagata             OK Älvsjö Örby 1            11:51:53  3:03:18         
  181    291 Erik Hansson             IK Ymer/Bredared 1          11:57:55  3:09:20         
  182    173 Erik Berggren            Tullinge SK 3               11:57:57  3:09:22         
  183    312 Thomas Ljung             OK Kullingshof 1            12:00:22  3:11:47         
  184    258 Jonathan Fröjdö          OK Botnia 1                 12:00:26  3:11:51         
  185    220 Walter Keller            OK Djerf 1                  12:00:27  3:11:52         
  186    145 Daniel Hansson           Uddevalla OK 1              12:00:37  3:12:03         
  187    140 Henrik Holmberg          Köping-Kolsva OK 1          12:01:32  3:12:57         
  188    323 Dag Ausen                Larvik/POL 1                12:01:33  3:12:58         
  189    280 Bjørn Håvard Evjen       Ås-UMB Orientering 2        12:05:15  3:16:40         
  190    319 Björn Mårtensson         OK Skogsstjärnan 1          12:05:54  3:17:19         
  191    221 Pasi Lehtönen            Hauhon Sisu 1               12:05:56  3:17:21         
  192    260 Per Spik                 Leksands OK 3               12:06:08  3:17:33         
  193    240 Per Svensson             Markbygdens OK 1            12:08:22  3:19:47         
  194    326 Harry Hietanen           Gävle OK 2                  12:10:45  3:22:10         
  195    136 David Pettersson         Snättringe SK 1             12:10:49  3:22:15         
  196    199 Urs Bütikofer            Forsa OK 1                  12:14:25  3:25:50         
  197    278 Magnus Johansson         OK Hällen 2                 12:15:53  3:27:19         
  198    244 Johan Jonsson            OK Tisaren 3                12:16:54  3:28:19         
  199    337 Håkon Gedde Dahl         Konnerud I.L. 1             12:16:56  3:28:21         
  200    342 Joakim Tosteberg         Linköpings OK 3             12:16:57  3:28:22         
  201    150 Ilkka Juutilainen        Keravan Urheilijat 1        12:16:59  3:28:24         
  202    332 Tony Zetterström         Målilla/Björkfors/Hultsfred 12:17:01  3:28:26         
  203    253 Veli-Petteri Nieminen    Rastikarhut 1               12:17:11  3:28:36         
  204    314 Jonas Eklund             Vallentuna-Össeby 1         12:22:02  3:33:28         
  205    302 Anders Fries             Umeå/Robertsf./Högåker 1    12:22:40  3:34:05         
  206    252 Tobias Svensson          OK Österåker 1              12:22:41  3:34:06         
  207    263 Mikael Lindnord          OK Nolaskogsarna 1          12:22:43  3:34:08         
  208    183 Sebastian Mannfolk       Ulricehamns OK 2            12:22:43  3:34:08         
  209    259 Johan Palmgren           Täby Ok 2                   12:22:44  3:34:09         
  210    139 Tomi Kääriäinen          Pihkaniskat 1               12:25:09  3:36:34         
  211    268 Björn Lovang             IFK Lidingö SOK 4           12:25:42  3:37:07         
  212    117 Erik Kropf               Gustavsbergs OK 1           12:27:21  3:38:46         
  213    328 Dan Winnberg             IK Trenne/OK Nackhe 1       12:31:54  3:43:19         
  214    334 Rasmus Persson           Falköpings AIK OK 1         12:37:19  3:48:44         
  215    194 Niklas Kåvius            Sundbybergs IK 1            12:37:22  3:48:47         
  216    271 Tobias Pettersson        Ankarsrum/Gamleby/Västervik 12:37:39  3:49:04         
  217    193 Sjur Huseby              BSI Orientering 1           12:39:07  3:50:32         
  218    330 Truls Kvaase             Bækkelaget SK 2             12:40:50  3:52:15         
  219    237 Björn Lövhammar          IFK Göteborg 3              12:42:24  3:53:49         
  220    229 Staffan Kjellman         OK Ravinen 3                12:43:19  3:54:44         
  221    166 Andreas Mathisen         Västerås SOK 3              12:45:50  3:57:15         
  222    189 Fredrik Lind             Säterbygdens OK 1           12:45:58  3:57:23         
  223    324 Gunnar Veastad           Lillehammer OK 1            12:47:14  3:58:39         
  224    100 Magnus Nordström         Kils OK/Västvärmland 1      12:51:06  4:02:31         
  225    232 Lars-Åke Sand            Västerbergslagen 1          12:52:22  4:03:47         
  226    257 Joakim Önnemar           Söderhamns OK 1             12:53:20  4:04:45         
  227    182 Fatidinov Dmitriy        Kuzmolovo 110% 1            12:53:47  4:05:12         
  228    343 Mattias Rennel           Jüriöö 1                    12:53:49  4:05:14         
  229    297 Love Lindström           Attunda OK 2                12:53:57  4:05:22         
  230    162 Nicklas Jacobsson        SOL Tranås 1                12:56:49  4:08:14         
  231    317 Morten Dåsnes            Ringerike o-lag 1           13:00:43  4:12:08         
  232    249 Ola Lindström            Sundsvalls OK 2             13:03:37  4:15:02         
  233    227 Rauli Helkkula           Turun Metsänkävijät 3       13:18:08  4:29:33         
  234    154 Christer Nilsson         OK Denseln 3                13:18:09  4:29:34         
  235    216 Line Hagman              NTNUI 10                    13:20:37  4:32:02         
  236    217 Timo Ritasalo            MS Parma 3                  13:20:39  4:32:04         
  237    224 Johan Furunäs            OK Grip 1                   13:26:40  4:38:05         
  238    210 Torbjørn Aass            NTNUI 4                     13:26:56  4:38:21         
  239    119 Peter Andersson          Stigmännen Karlshamn 1      13:26:57  4:38:22         
  240    255 Niklas Wickholm          Ok Raseborg 1               13:27:01  4:38:26         
  241    161 Kalle Nordström          Norbergs OK 2               13:29:20  4:40:45         
  242    246 Pekka Niemi              Jalasjärven Jalas 1         13:29:46  4:41:11         
  243    176 Joakim Gimholt           Trosabygdens OK 1           13:29:47  4:41:12         
  244    331 Pauli Sammalmaa          Ylivieskan Kuula 1          13:29:58  4:41:23         
  245    315 Hallvard Koren           OK Moss 1                   13:31:27  4:42:52         
  246    303 Jonas Olsson             Boxholm-Mjölby OL 1         13:31:33  4:42:58         
  247    206 Peter Stenbäck           NAIS OK 1                   13:31:37  4:43:02         
  248    298 Jari Kalliokoski         Vetelin Urheilijat 1        13:31:50  4:43:15         
  249    233 Johan Magnell            Katrineholms OK 1           13:31:52  4:43:17         
  250    290 Jonas Bergenfur          OK Älgen 1                  13:31:53  4:43:18         
  251    234 Jan Kalered              Skogspojkarnas OK 1         13:31:56  4:43:21         
  252    335 Per-Erik Johansson       OK Alehof 2                 13:33:42  4:45:07         
  253    219 Morten Weber Bergesen    Kongsberg O-lag 2           13:33:54  4:45:19         
  254    284 Matti Huttunen           Tio rättens män 1           13:33:56  4:45:21         
  255    279 Stefan Petterson         Fjärås AIK/IF Rigor 1       13:34:12  4:45:37         
  256    288 Melker Eriksson          Jönköpings OK 2             13:36:22  4:47:47         
  257    170 Ian Webb                 Jesus Orienteering 1        13:36:29  4:47:54         
  258    345 Malte Guteland           Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar 13:37:18  4:48:43         
  259    172 Øystein Kildahl          Østmarka OK 3               13:37:29  4:48:54         
  260    187 Jon Hassis               Skogslöparna 2              13:37:35  4:49:00         
  261    223 Andreas Stenstad         Oppsal Orientering 1        13:40:18  4:51:43         
  262    273 Isak Krantz              IK Gandvik 2                13:40:22  4:51:47         
  263    292 Andreas Westberg         OK Orinto 1                 13:40:32  4:51:57         
  264    196  N.N.                    Korven Honka 1              13:40:43  4:52:08         
  265    274 Mattias Johansson        FK Boken 1                  13:44:32  4:55:57         
  266    265 Peter Svensson           OK Reftele 1                13:44:36  4:56:01         
  267    195 Carl Fey                 Sundbybergs IK 2            13:45:01  4:56:26         

---  Ej godkända lag ---

          30 Sergey Detkov            OK Tisaren 1                 9:45:13      Dsq
          86 Audun H Weltzien         IL Tyrving 1                 9:56:39      Dsq
         107 Tobias Trofast           Tjällmo-Godegård 1          10:35:06      Dsq
         110 Halvor Eid Nielsen       Nydalens Skiklub 2          11:33:48      Dsq
         141 Johan Nyman              Hjobyg./Hagen/Tibro 1       11:56:18      Dsq
         163 William Hawkins          Cambridge Sports 1          12:27:55      Dsq
         178 Leif Størmer             Fossum IF 1                 11:49:15      Dsq
         204 Peder Peders             Kristiansand OK 3                Dns      Dns
         208 Christoph Rathgeb        IL Tyrving 2                12:00:30      Dsq
         209 Stian Bergersen          NTNUI 3                     11:16:30      Dsq
         245 Willy Gahlin             Härnösands OK 1             13:33:50      Dsq
         250 Christoffer Johansson    OK Måsen 1                  12:34:30      Dsq
         262 Andreas Muri             Trøsken/Sarpsborg 1         11:35:03      Dsq
         283 Rasmus Elmelid           Skåneslättens OL 1               Dsq      Dsq
         322 Pelle Lindgren           IK Hakarpspojkarna 4             Dsq      Dsq
          75 Per Harald Havner Johan  Østmarka OK 1                9:55:59      Dsq
         142 Joel Englund             Nyköpings OK 2              13:31:35      Dsq
         236 Jan Gleven               Järla IF OK 3               12:17:04      Dsq
         254 Lars Hjulström           IFK Enskede 1               11:39:02      Dsq
         269 Alistair Landels         Stora Tuna OK 3             11:57:54      Dsq
         316 Per Matsson              IF Thor 2                   13:33:48      Dsq
         169 Robert Pedersen          Järfälla OK 2               12:26:20      Dsq
         231 Jan-Erik Thelin          Lidköpings VSK 1            13:40:28      Dsq
         239 Jesse Darling            LiTHe Vilse 1               13:45:06      Dsq
         251 Henrik Svensson          OK Vilse - 87 1             11:48:15      Dsq
         264 Jan Hansson              Kungälv/Stenungs./Sjövalla  12:45:52      Dsq
         289 Donatas Mickus           Söders SOL-Tyresö 2         10:58:43      Dsq
  307    212 Martin Valen             NTNUI 6                     13:37:31  4:48:56         
           3 Thierry Gueorgiou        Kalevan Rasti 1              9:14:51      Dsq
          22 Erik Sagvolden           Göteborg-Majorna 1           9:11:20      Dsq
         167 Markku Helle             Saarijärven Pullistus 1     12:00:29      Dsq
         256 Kasper Hjorteberg        FarumTisvilde SpringCup 3   13:31:46      Dsq
         286 Bengt-Arne Franksson     Eskilstuna OL 1                  Dsq      Dsq
         114 Håvard Tveite            Ås-UMB Orientering 1        10:35:02      Dsq
         143 Arto Puro-Aho            Ylistaron Kilpa-Veljet 1    11:16:35      Dsq
         305 Tommy Batz               Skarpnäcks OL 1             11:48:16      Dsq
         134 Øyvind Drage             Kongsberg O-lag 1           11:02:55      Dsq
         135 Peter Lekberg            Sävedalens AIK 2            11:23:13      Dsq
         205 Vasily Leksin            Mäntsälän Urheilijat 1      10:54:01      Dsq
         213 Sigmund Ø. Størset       NTNUI 7                     13:26:54      Dsq
         241 Ilia Slepov              Soik Hellas 2                    Dsq      Dsq
         164 Tarpani Putanen          Hyvinkään Rasti 2                Dsq      Dsq
         180 R Bundgaard              Hærens Officersskole 2           Dsq      Dsq
         247 Sune Nordberg            OK Enen/Tierps SOK 1        13:03:45      Dsq
         266 Juuso Jäppilä            Akilles OK 1                13:33:52      Dsq
         309 Viktor Lindberg          OK Roslagen 2               12:37:51      Dsq
         149 Juho Koskinen            Hämeenlinnan Suunnist. 2    12:33:38      Dsq
         198 Nicklas Eckhoff          Helsingborgs SOK 1               Dsq      Dsq
         202 Daniel Torén             Tumba-Mälarhöjden 3              Dsq      Dsq
         313 Johan Näsholm            Ärla IF 2                        Dsq      Dsq
          68 Giacomo Seidenari        IFK Lidingö SOK 2                Dsq      Dsq
         177 Kjell Holm               Dalaportens OL 2                 Dsq      Dsq
         215  N.N.                    NTNUI 9                     13:26:51      Dsq
         325 Torbjörn Sköldefors      Svaide Roma SOK 1                Dsq      Dsq
         339 Valto Laiho              Iitin Pyrintö 1             12:37:14      Dsq
          36 Johan Nordström          OK Ravinen 1                13:20:35      Dsq
         115 Mike Hayfield            Helsingin Suunnist. 2       13:33:37      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Jan-Ove Bråthen          Østmarka OK 2               13:19:59      Dsq
         184 Simon Jörgensen          Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Helge Stenerud           OTO/Sandefjord 1            13:10:37      Dsq
         329 Ville Kokkila            Espoon Suunta 1             11:48:19      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.