10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (347/347) sträcka 1 - Radio 2 (2008-04-27 13:37:41)

    1    262 Jon Pedersen             Trøsken/Sarpsborg 1            47:41     0:00         
    2     38 Jean Baptiste Bourrin    OK Hällen 1                    47:44     0:02         
    3     12 Stepan Kodeda            IFK Moras OK 1                 47:45     0:03         
    4     18 Rasmus Söes              OK PAN-Kristianstad 1          47:46     0:04         
    5      2 Antti Anttonen           Vaajakosken Terä 1             47:48     0:06         
    6     32 Wojciech Kowalski        OK Orion 1                     47:49     0:08         
    7     86 Torgeir Nørbech          IL Tyrving 1                   47:50     0:08         
    8     96 Victor Silvemark         Dalaportens OL 1               48:11     0:29         
    9      1 Bjørn Eriksen            Halden Skiklubb 1              48:50     1:08         
   10     27 Wojciech Dwojak          Rehns BK 1                     49:16     1:34         
   11     35 Claus Bloch              OK Pan Århus 1                 49:23     1:41         
   12    112 Mateusz Wenslaw          Nybro OK 1                     49:32     1:50         
   13     13 Daniel Marston           Bækkelaget SK 1                49:33     1:51         
   14    347 Sander Vaher             OK Triangeln 1                 49:34     1:52         
   15     52 Mikko Väisänen           Anttolan Urheilijat 1          49:35     1:53         
   16      4 Björn Widen              Södertälje-Nykvarn 1           49:35     1:53         
   17     19 Hans Brolund             OK Denseln 1                   49:39     1:57         
   18    296 Erik Pettersson          Attunda OK 1                   49:42     2:00         
   19     23 Martin Hammarberg        Malungs OK 1                   49:42     2:00         
   20      9 Joakim Karlsson          IK Hakarpspojkarna 1           49:44     2:02         
   21    158 Johan Edin               Malungs OK 2                   49:47     2:05         
   22     72 Christian Kahrs          Fredrikstads SK 1              49:47     2:05         
   23     20 Matti Koivisto           MS Parma 1                     49:49     2:07         
   24    120 Mattias Nilsson          OK Alehof 1                    49:53     2:11         
   25     14 Teemu Väre               Paimion Rasti 1                49:56     2:14         
   26     62 Lukas Nowacki            Ronneby OK 1                   49:57     2:15         
   27    151 Emil Thorsen             OK Pan Århus 2                 49:59     2:17         
   28    122 Grigory Lazarev          Arboga OK 1                    50:00     2:18         
   29    243 Erik Pettersson          Gotlands Bro/Visborg 1         50:00     2:18         
   30     84 Tommy Lindberg           OK Roslagen 1                  50:02     2:20         
   31    311 Patrik Karlsson          Växjö OK 1                     50:03     2:21         
   32     68 Petter Haraldsson        IFK Lidingö SOK 2              50:03     2:21         
   33    200 Johan Goth               Domnarvet/Kvarnsv. 1           50:05     2:23         
   34     24 Sami Löfbacka            Rasti-Kurikka 1                50:05     2:23         
   35    113 Marcin Richert           Kalmar OK 1                    50:07     2:25         
   36     29 Juuso Metsälä            LYNX 1                         50:09     2:27         
   37     51 Janne Salmi              Turun Suunnistajat 1           50:10     2:28         
   38      3 Antti Nurmonen           Kalevan Rasti 1                50:14     2:32         
   39    205 Perttu Sorsa             Mäntsälän Urheilijat 1         50:15     2:33         
   40     25 Manu Mutka               Turun Metsänkävijät 1          50:19     2:37         
   41     17 Rikard Claesson          Stora Tuna OK 1                50:19     2:37         
   42     61 Lukas Peterson           IFK Umeå 1                     50:23     2:41         
   43      7 Aapo Lindberg            Rajamäen Rykmentti 1           50:30     2:48         
   44     11 Martin Johnsson          IFK Lidingö SOK 1              50:46     3:04         
   45    108 Rasmus Thrane Hansen     OK PAN-Kristianstad 2          51:02     3:20         
   46    272 Samuel Andersson         IK Gandvik 1                   51:04     3:23         
   47     16 Vladimir Lucan           Tampereen Pyrintö 1            51:11     3:29         
   48     56 Per Øyvind Stene         Nydalens Skiklub 1             51:13     3:31         
   49     94 Mikko Kivelä             Tampereen Pyrintö 2            51:14     3:32         
   50    152 Zemgus Zagata            OK Älvsjö Örby 1               51:14     3:32         
   51     58 Martin Ivarsson          Vänersborgs SK 1               51:17     3:35         
   52    168 Rasmus Leo               Bredaryds SOK 1                51:18     3:36         
   53     98 Denis Glazunov           Rastivarsat 1                  51:20     3:38         
   54      8 Tuomas Mattila           Vehkalahden Veikot 1           51:21     3:39         
   55     22 Magnus Palm              Göteborg-Majorna 1             51:24     3:42         
   56    340 Lukas Gustavsson         Linköpings OK 1                51:24     3:42         
   57     46 Peter Vana               Söders SOL-Tyresö 1            51:26     3:44         
   58    248 Jari Jaakkola            Maarian Mahti 1                51:31     3:49         
   59     10 Henrik Eliasson          IFK Göteborg 1                 51:35     3:53         
   60     21 Andreas Höye             Kristiansand OK 1              52:01     4:20         
   61    123 Lukas Bartak             Halden Skiklubb 2              52:03     4:21         
   62     39 Oli Johnson              Västerås SOK 1                 52:12     4:30         
   63    130 Audun Bjerkreim Nilsen   Wing OK 1                      52:29     4:47         
   64      5 Josef Nordlund           OK Linné 1                     52:29     4:47         
   65    105 Giedrius Sabaliauskas    Soik Hellas 1                  52:31     4:49         
   66     33 Stefan Zingg             Ulricehamns OK 1               52:34     4:52         
   67     67 Jostein Nørbech          NTNUI 1                        52:35     4:53         
   68     57 Margers Kietis           Ärla IF 1                      52:38     4:56         
   69    203 Leiv Terje Arnevik       Kristiansand OK 2              52:38     4:56         
   70      6 Petri Paukkunen          Angelniemen Ankkuri 1          52:39     4:57         
   71     47 Samu Lehtola             Kangasala SK 1                 52:41     4:59         
   72     80 Iivo Kotamäki            Ikaalisten NV 1                52:41     4:59         
   73     79 Edgars Bertuks           Turun Metsänkävijät 2          52:43     5:01         
   74     41 Emil Bengtsson           FK Friskus-Varberg 1           52:44     5:02         
   75     43 Timo Mähönen             Kalevan Rasti 2                52:49     5:07         
   76    333 Juho Westerlund          Veikon Pamaus 1                52:51     5:09         
   77    144 Andris Jubelis           OK Klemmingen 1                52:54     5:12         
   78    131 Emil Jönsson             Halmstad OK 1                  52:58     5:16         
   79     77 Eirik Rustad             Raumar O-lag 1                 53:08     5:26         
   80     65 Sebastian Månsson        Hagaby GoIF 1                  53:19     5:37         
   81    310 Martin Söderberg         OK Orion 2                     53:22     5:40         
   82     66 Lasse Suonpää            MS Parma 2                     53:24     5:42         
   83     50 Sune Jørgensen           FarumTisvilde SpringCup 2      53:25     5:43         
   84    298 Markus Kainu             Vetelin Urheilijat 1           53:27     5:45         
   85     63 Erik Halmberg            IK Hakarpspojkarna 2           53:27     5:45         
   86    207 Pekka Väätäinen          Siilin Rasti 1                 53:27     5:45         
   87     69 Martin Simpson           Rajamäen Rykmentti 2           53:29     5:47         
   88     93 Rauno Ratilainen         Vehkalahden Veikot 2           53:29     5:47         
   89    186 Börje Pauler             Skogslöparna 1                 53:30     5:48         
   90    148 Jesper Håkansson         FK Göingarna 1                 53:32     5:50         
   91     82 Oskar Arlebo             KFUM Örebro OK 1               53:32     5:50         
   92    109 Conny Forsberg           IF Thor 1                      53:33     5:51         
   93     26 Juuso Tuomaala           Lapuan Virkiä 1                53:35     5:53         
   94     60 Marcus Johansson         IFK Göteborg 2                 53:35     5:53         
   95     42 Thomas Jensen            FarumTisvilde SpringCup 1      53:36     5:54         
   95     44 Sebastian Wester         IF Sibbo-Vargarna 1            53:36     5:54         
   97    201 Miroslav Kovar           Tumba-Mälarhöjden 2            53:37     5:55         
   98    302 Karl Walheim             Umeå/Robertsf./Högåker 1       53:38     5:56         
   99    150 Alexey Layshev           Keravan Urheilijat 1           53:38     5:56         
  100     54 Göran Sundblom           Pargas IF 1                    53:38     5:56         
  101    165 Jo Forseth Indgaard      Frol IL 1                      53:40     5:58         
  102    133 Marcus Kullman           Leksands OK 2                  53:41     5:59         
  103     37 Jani Nissinen            Hiisirasti 1                   53:41     5:59         
  104    103 Edvin Karlsson           OK Denseln 2                   53:41     5:59         
  105     83 Juho-Matti Taivainen     Pellon Ponsi 1                 53:43     6:01         
  106    138 Christofer Fogel         Eksjö SOK 1                    53:44     6:02         
  107    128 Toni Pikkarainen         Hyvinkään Rasti 1              53:45     6:03         
  108     45 Antti Kaivosaari         Jämsän Retki-Veikot 1          53:45     6:03         
  109    127 Trygve Olsen             Løten o-lag 1                  53:47     6:05         
  110    225 Bart Delobel             IF Brahe/Malax IF 1            53:49     6:07         
  111    235 David A-Skantze          Järla IF OK 2                  53:52     6:10         
  112     49 Olli Ranta               Hämeenlinnan Suunnist. 1       53:52     6:10         
  113     28 Johan Granath            Leksands OK 1                  54:04     6:22         
  114     91 Andreas Hall             IF Femman 1                    54:04     6:22         
  115    299 Magnus Svensson          OK Kolmården 1                 54:05     6:23         
  116    291 Gustav Eklöf             IK Ymer/Bredared 1             54:06     6:24         
  117     73 Anders Boström           Järfälla OK 1                  54:09     6:27         
  118    137 Martin Johannessen       IFK Lidingö SOK 3              54:11     6:29         
  119    275 Anders Widegren          Östersunds OK 1                54:15     6:33         
  120     40 Lars Magnusson           OK Linné 2                     54:15     6:34         
  121    190 David Bejmer             Bromma-Vällingby 1             54:17     6:35         
  122     30 Linus Lauri              OK Tisaren 1                   54:18     6:36         
  123    257 Anders Lindberg          Söderhamns OK 1                54:19     6:37         
  124    185 Gustav Åhrén             Motala AIF-OL 1                54:20     6:38         
  125    295 Rikard Ericson           Tjällmo-Godegård 2             54:24     6:42         
  126    118 Rafal Podzinski          Polish Junior Team 1           54:24     6:42         
  127    193 Trygve Buanes            BSI Orientering 1              54:25     6:43         
  128     78 Per Carlborg             Nyköpings OK 1                 54:26     6:44         
  129    304 Erik Svahn               OK Tor 1                       54:28     6:46         
  130    208 Morten Saue              IL Tyrving 2                   54:28     6:46         
  131     48 Kari Salo                Helsingin Suunnist. 1          54:29     6:47         
  132    153 Thomas Ohlin             Rånäs OK 1                     54:29     6:47         
  133    124 Antti Veijalainen        Paimion Rasti 2                54:35     6:54         
  134    232 Jan Nordqvist            Västerbergslagen 1             54:36     6:54         
  135    106 Matti Maajärvi           Lappeen Riento 1               54:37     6:55         
  136    306 Robin Westesson          OK Kontinent 1                 54:42     7:00         
  137     74 Anton Sjökvist           Stora Tuna OK 2                54:42     7:01         
  138    146 Karl-Johan Westberg      OK Tranan 1                    54:47     7:05         
  139    126 Simon Lindberg           Västerås SOK 2                 55:12     7:31         
  140    192 Janne Mänkärlä           LYNX 2                         55:14     7:32         
  141    143 Tuomo Istolahti          Ylistaron Kilpa-Veljet 1       55:18     7:36         
  142    183 Erik Nilsson-Simkovics   Ulricehamns OK 2               55:18     7:36         
  143    209 Hans Aleksander Østhage  NTNUI 3                        55:20     7:38         
  144    139 Janis Kums               Pihkaniskat 1                  55:21     7:39         
  145     81 Martin Asp               Täby Ok 1                      55:23     7:42         
  146     87 Anton Tynong             Gävle OK 1                     55:26     7:44         
  147    125 Elias Svanberg           OK Löftan 1                    55:28     7:46         
  148    277 Martin Vister            Indre Östfold OK 1             55:30     7:48         
  149     53 Lasse Torpo              DELTA 2                        55:32     7:50         
  150    305 Niclas Behrenfeldt       Skarpnäcks OL 1                55:36     7:54         
  151    107 Jonatan Francén          Tjällmo-Godegård 1             55:39     7:57         
  152    111 Jonas Meuli              Tullinge SK 2                  55:41     7:59         
  152    244 Håkan Carlsson           OK Tisaren 3                   55:41     7:59         
  154    293 Lennart Bengtsson        Falkenbergs OK 1               55:44     8:02         
  155    317 Lars Inge Arnevik        Ringerike o-lag 1              55:51     8:09         
  156    129 Carl Magnusson           IFK Moras OK 2                 55:51     8:09         
  157    245 Emanuel Gahlin           Härnösands OK 1                55:54     8:12         
  158    261 Kjetil Dahl              OSI Orientering 1              55:54     8:13         
  159    134 Håkon Heggedal           Kongsberg O-lag 1              55:55     8:13         
  160    263 Erik Torshage            OK Nolaskogsarna 1             55:56     8:14         
  161     75 Odin Tellesbø            Østmarka OK 1                  55:57     8:15         
  162    281 Johan Bergagård          OK Landehof 1                  55:58     8:16         
  163    199 Simon Andersson          Forsa OK 1                     55:59     8:17         
  164    283 Patrik Lindeberg         Skåneslättens OL 1             55:59     8:17         
  165    178 Fredrik Døhl             Fossum IF 1                    56:00     8:18         
  166    145 Jonatan Larsson          Uddevalla OK 1                 56:01     8:19         
  167    269 Jesper Mårtensson        Stora Tuna OK 3                56:02     8:20         
  168    159 Andreas Melin            Göteborg-Majorna 3             56:02     8:20         
  169    135 Kalle Wrane              Sävedalens AIK 2               56:05     8:23         
  170    227 Pekka Iso-Markku         Turun Metsänkävijät 3          56:08     8:26         
  171    258 Markus Björklund         OK Botnia 1                    56:11     8:29         
  172     92 Arto Fränti              Kokkolan Suunnist. 1           56:12     8:30         
  173    102 Leo Laakkonen            Valkeakosken Haka 1            56:14     8:32         
  174     71 Jussi Karelo             Joutsenon Kullervo 1           56:14     8:32         
  175    114 Jo Inge Fjellstad        Ås-UMB Orientering 1           56:18     8:36         
  176    321 Björn Norell             IK Hakarpspojkarna 3           56:23     8:41         
  177    147 Linus Bohman             Hjärnarps GH OL 1              56:25     8:43         
  178    238 Björn Rundlöf            Väsby OK 1                     56:31     8:49         
  179    267 Christoffer Eskilsson    Haninge SOK 1                  56:31     8:49         
  180    191 Mikael Tjernberg         Södertälje-Nykvarn 3           56:36     8:54         
  181    161 Viktor Öhlén             Norbergs OK 2                  56:38     8:56         
  182     97 Johan Strand             Göteborg-Majorna 2             56:40     8:58         
  183    289 Jan Norling              Söders SOL-Tyresö 2            56:40     8:58         
  184    337 Eirik Haverstad          Konnerud I.L. 1                56:46     9:05         
  185    312 Simon Andersson          OK Kullingshof 1               56:54     9:12         
  186    259 Stefan Wittman           Täby Ok 2                      56:55     9:13         
  187    223 Bent Erik Skaug          Oppsal Orientering 1           56:56     9:14         
  188    222 Johan Persson            Hagaby GoIF 2                  56:56     9:15         
  189    160 Robert Enbom             Vänersborgs SK 2               56:57     9:15         
  190    280 Lars Even Schei          Ås-UMB Orientering 2           56:59     9:17         
  191     15 Tuomas Tala              DELTA 1                        57:00     9:18         
  192    210 Sigbjørn Ytrehus         NTNUI 4                        57:02     9:20         
  193    172 Stig Hansen              Østmarka OK 3                  57:07     9:25         
  194    253 Pekka Toivanen           Rastikarhut 1                  57:07     9:25         
  195    136 Micke Nilsson            Snättringe SK 1                57:08     9:26         
  196    330 Dag Solberg              Bækkelaget SK 2                57:08     9:26         
  197    322 Hans Lundgren            IK Hakarpspojkarna 4           57:10     9:28         
  198    169 Johan Risberg            Järfälla OK 2                  57:10     9:28         
  199    142 Chris Sellens            Nyköpings OK 2                 57:13     9:32         
  200    240 Fredrik Herdersson       Markbygdens OK 1               57:15     9:33         
  201    154 Harri Karlsson           OK Denseln 3                   57:25     9:43         
  202    335 Mattias Karlsson         OK Alehof 2                    57:28     9:46         
  203    254 Patric de Boussard       IFK Enskede 1                  57:30     9:48         
  204    344 Håkan Johansson          OK Hammaren 1                  57:31     9:49         
  205    260 Pontus Funke             Leksands OK 3                  57:36     9:54         
  206    285 Johan Sisell             OK Södertörn 1                 57:37     9:55         
  207    233 Arvid Sundkvist          Katrineholms OK 1              57:41     9:59         
  208    271 Johan Norberg            Ankarsrum/Gamleby/Västervik    57:41     9:59         
  209    324 Asgeir Bakken Rognstad   Lillehammer OK 1               57:49    10:07         
  210    164 Jari Kaaja               Hyvinkään Rasti 2              57:51    10:09         
  211    292 Stefan Lund              OK Orinto 1                    57:52    10:10         
  212    224 Göran Gustafsson         OK Grip 1                      57:56    10:14         
  213     99 Max Tholén               OK Skogshjortarna 1            58:02    10:20         
  214    188 Johan Björklund          Hammarby IF OF 1               58:16    10:34         
  215    250 Carl-Johan Arewång       OK Måsen 1                     58:22    10:40         
  216    116 Jonas Olsson             OK Roxen 1                     58:22    10:40         
  217    140 Marcus Eek               Köping-Kolsva OK 1             58:24    10:42         
  218    228 Kjell Almgren            OK Ravinen 2                   58:27    10:45         
  219    314 Fredrik Åkerlind         Vallentuna-Össeby 1            58:28    10:46         
  220    300 Anders Svensson          Lunds OK 1                     58:33    10:51         
  221    326 Niklas Hedberg           Gävle OK 2                     58:35    10:53         
  222    236 Viktor Karlsson          Järla IF OK 3                  58:38    10:56         
  223    101 Niklas Serrander         Södertälje-Nykvarn 2           58:39    10:57         
  224    332 Lars Svensson            Målilla/Björkfors/Hultsfred    58:44    11:02         
  225    309 Otto Lundman             OK Roslagen 2                  59:03    11:21         
  226     59 Jonas Palm               Sävedalens AIK 1               59:04    11:22         
  227    141 Simon Jakobsson          Hjobyg./Hagen/Tibro 1          59:08    11:26         
  228    220 Göran Svensson           OK Djerf 1                     59:16    11:34         
  229    316 Thomas Pettersson        IF Thor 2                      59:22    11:40         
  230    214 Fredrik Rosenqvist       NTNUI 8                        59:22    11:40         
  231    230 Anton Sundin             Strängnäs-Malmby 1             59:23    11:41         
  232    132 Daniel Gustafsson        KFUM Örebro OK 2               59:24    11:42         
  233    197 Christer Carlsson        Rehns BK/Alfta-Ösa 1           59:24    11:42         
  234    307 Gaute Hallan Steiwer     Lillomarka O-lag 1             59:25    11:43         
  235    278 Magnus Andersson         OK Hällen 2                    59:26    11:44         
  236     76 Markus Frödin            Sundsvalls OK 1                59:26    11:45         
  237    163 Ross Smith               Cambridge Sports 1             59:27    11:45         
  238    167 Tero Vesisenaho          Saarijärven Pullistus 1        59:31    11:49         
  239    325 Tobias Nilsson           Svaide Roma SOK 1              59:36    11:54         
  240    155 Jostein Tafjord          Halden Skiklubb 3              59:40    11:58         
  241     55 Robin Johansson          OK Skogsfalken 1               59:47    12:05         
  242    234 Emil Kalered             Skogspojkarnas OK 1          1:00:13    12:31         
  243    288 Oskar Pettersson         Jönköpings OK 2              1:00:15    12:33         
  244    204 Mikael B. Larsen         Kristiansand OK 3            1:00:17    12:35         
  245    328 Tobias Thorsson          IK Trenne/OK Nackhe 1        1:00:23    12:42         
  246    276 Alexander Moberg         OK Tyr 2                     1:00:27    12:45         
  247    182 Kononov Dmitriy          Kuzmolovo 110% 1             1:01:04    13:22         
  248     88 Joakim Gunnarsson        Tumba-Mälarhöjden 1          1:02:07    14:25         
  249     70 Erik Nyström             OK Tyr 1                     1:02:08    14:26         
  250    237 Anders Hederskog         IFK Göteborg 3               1:02:29    14:47         
  251    297 Lars Berzell             Attunda OK 2                 1:02:30    14:48         
  252    241 Audrius Smilgius         Soik Hellas 2                1:02:31    14:49         
  253    331 Juha Karstunen           Ylivieskan Kuula 1           1:02:33    14:51         
  254    177 Mikael Backlund          Dalaportens OL 2             1:02:37    14:55         
  255    339 Mikko Simola             Iitin Pyrintö 1              1:02:38    14:56         
  256    315 Kjetil Karlsen           OK Moss 1                    1:02:40    14:58         
  257    229 Ola Kåberg               OK Ravinen 3                 1:02:43    15:01         
  258    319 Erik Adolfsson           OK Skogsstjärnan 1           1:02:45    15:03         
  259    327 Olle Algotson            OK Tylöskog 1                1:02:46    15:04         
  260    198 Niklas Olofsson          Helsingborgs SOK 1           1:02:47    15:05         
  261    266 Emil Johansson           Akilles OK 1                 1:02:49    15:07         
  262    166 Ben Strengell            Västerås SOK 3               1:02:54    15:12         
  263    318 Filip Svensson           Istrums SK 1                 1:02:59    15:17         
  264    117 Hans Benjaminsson        Gustavsbergs OK 1            1:03:04    15:22         
  265    149 Asko Lautamäki           Hämeenlinnan Suunnist. 2     1:03:59    16:17         
  266    323 Hans Petter Mathisen     Larvik/POL 1                 1:04:04    16:22         
  267    104 Rickard Holmqvist        Hestra IF 1                  1:04:10    16:28         
  268    194 Peter Kolmskog           Sundbybergs IK 1             1:04:11    16:29         
  269    247 Jonas Pettersson         OK Enen/Tierps SOK 1         1:04:14    16:32         
  270    211 Anders Sætersmoen        NTNUI 5                      1:04:31    16:49         
  271    173 Staffan Persson          Tullinge SK 3                1:04:34    16:52         
  272    286 Carl-Johan Högberg       Eskilstuna OL 1              1:04:46    17:04         
  273    252 Göran Johansson          OK Österåker 1               1:04:47    17:05         
  274    264 Torbjörn Almegius        Kungälv/Stenungs./Sjövalla   1:04:57    17:15         
  275    284 Urpo Väänänen            Tio rättens män 1            1:05:07    17:25         
  276    290 Morgan Tallberg          OK Älgen 1                   1:06:04    18:22         
  277    251 Niclas Tjernlund         OK Vilse - 87 1              1:07:29    19:47         
  278    294 Håkan Hansson            Falkenbergs OK 2             1:07:32    19:50         
  279    213 Marius Nagell            NTNUI 7                      1:07:33    19:51         
  280    303 Henrik Tengvall          Boxholm-Mjölby OL 1          1:07:34    19:52         
  281    231 Emil Börjesson           Lidköpings VSK 1             1:07:41    19:59         
  282    279 Jonas Andersson          Fjärås AIK/IF Rigor 1        1:07:42    20:00         
  283    179 T F Jørgensen            Hærens Officersskole 1       1:07:44    20:02         
  284    187 Magnus Svantegård        Skogslöparna 2               1:08:15    20:33         
  285    176 Denny Mahlin             Trosabygdens OK 1            1:08:47    21:05         
  286    270 Leif Markfjärd           Hedemora/Avesta/Säterbygden  1:08:49    21:07         
  287    174 Sigurd Vingerhagen       Sarpsborg OL 1               1:08:49    21:07         
  288    308 Jakob Larsen             Centrum OK 1                 1:08:53    21:11         
  289    255 Daniel Forsell           Ok Raseborg 1                1:09:32    21:50         
  290    100 Björn Andersson          Kils OK/Västvärmland 1       1:10:08    22:26         
  291    246 Pekka Huhtanen           Jalasjärven Jalas 1          1:10:17    22:35         
  292    268 Hans Tarandi             IFK Lidingö SOK 4            1:10:19    22:37         
  293    206 Stefan Träff             NAIS OK 1                    1:10:20    22:38         
  294    273 Joel Andersson           IK Gandvik 2                 1:10:24    22:42         
  295    345 Leif Rogell              Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar  1:10:25    22:43         
  296    265 Joakim Magnusson         OK Reftele 1                 1:10:28    22:46         
  297    189 Henrik Mårts             Säterbygdens OK 1            1:10:28    22:47         
  298    249 Roger Palmgren           Sundsvalls OK 2              1:10:30    22:48         
  299    334 Henrik Johansson         Falköpings AIK OK 1          1:10:33    22:51         
  300    202 Kjell Ågren              Tumba-Mälarhöjden 3          1:10:35    22:53         
  301    195 Mårten Sundh             Sundbybergs IK 2             1:10:36    22:55         
  302    256 Lars Rasmussen           FarumTisvilde SpringCup 3    1:10:38    22:56         
  303    282 Veli Mäki                Reilut Miehet Havumetsien 1  1:11:02    23:20         
  304    274 Martin Wendt             FK Boken 1                   1:11:26    23:44         
  305    239 Puffie Darling           LiTHe Vilse 1                1:17:51    30:09         
  306    226 Christian Klasson        K3 IF 1                      1:17:53    30:11         
  307    219 Mathias Myrling Gotaas   Kongsberg O-lag 2            1:17:58    30:16         
  308    216 Erik Haare               NTNUI 10                     1:23:04    35:22         
  309    301 Jens Sörvik              Lunds OK 2                   1:24:28    36:46         
  310    196 0 N.N.                   Korven Honka 1               1:24:35    36:53         
  311    313 Lars-Erik Johansson      Ärla IF 2                    1:35:27    47:45         
  312    215 Tomas Babiak             NTNUI 9                      2:21:31  1:33:49         

---  Ej godkända lag ---

          36 Gustav Bergman           OK Ravinen 1                   50:05      Dsq
         115 Aki Vesikallio           Helsingin Suunnist. 2        1:07:36      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Paul Torvund             Østmarka OK 2                1:07:48      Dsq
         184 Erik Heinemark           Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242 Filip Nilsson            Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Kristian Stenerud        OTO/Sandefjord 1             1:06:02      Dsq
         329 Atis Dandens             Espoon Suunta 1              1:01:36      Dsq
         336 0 N.N.                   Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346 0 N.N.                   Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.