10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (347/347) sträcka 1 - Radio 3 (2008-04-27 13:37:41)

    1     86 Torgeir Nørbech          IL Tyrving 1                   59:18     0:00         
    2     32 Wojciech Kowalski        OK Orion 1                     59:25     0:06         
    3     38 Jean Baptiste Bourrin    OK Hällen 1                    59:26     0:07         
    4     18 Rasmus Söes              OK PAN-Kristianstad 1          59:28     0:09         
    5     12 Stepan Kodeda            IFK Moras OK 1                 59:30     0:11         
    6    262 Jon Pedersen             Trøsken/Sarpsborg 1            59:30     0:12         
    7      1 Bjørn Eriksen            Halden Skiklubb 1              59:36     0:17         
    8      2 Antti Anttonen           Vaajakosken Terä 1             59:37     0:18         
    9     96 Victor Silvemark         Dalaportens OL 1             1:00:08     0:49         
   10      4 Björn Widen              Södertälje-Nykvarn 1         1:01:07     1:48         
   11     72 Christian Kahrs          Fredrikstads SK 1            1:01:09     1:50         
   12     19 Hans Brolund             OK Denseln 1                 1:01:09     1:51         
   13      9 Joakim Karlsson          IK Hakarpspojkarna 1         1:01:11     1:52         
   14    296 Erik Pettersson          Attunda OK 1                 1:01:12     1:53         
   15     52 Mikko Väisänen           Anttolan Urheilijat 1        1:01:12     1:53         
   16    120 Mattias Nilsson          OK Alehof 1                  1:01:14     1:55         
   17    347 Sander Vaher             OK Triangeln 1               1:01:14     1:55         
   18     23 Martin Hammarberg        Malungs OK 1                 1:01:14     1:55         
   19     17 Rikard Claesson          Stora Tuna OK 1              1:01:15     1:57         
   20     27 Wojciech Dwojak          Rehns BK 1                   1:01:18     1:59         
   21     13 Daniel Marston           Bækkelaget SK 1              1:01:21     2:02         
   22     35 Claus Bloch              OK Pan Århus 1               1:01:21     2:03         
   23    243 Erik Pettersson          Gotlands Bro/Visborg 1       1:01:23     2:04         
   24    158 Johan Edin               Malungs OK 2                 1:01:26     2:07         
   25     61 Lukas Peterson           IFK Umeå 1                   1:01:27     2:08         
   26     20 Matti Koivisto           MS Parma 1                   1:01:27     2:09         
   27     14 Teemu Väre               Paimion Rasti 1              1:01:29     2:10         
   28     62 Lukas Nowacki            Ronneby OK 1                 1:01:31     2:12         
   29    311 Patrik Karlsson          Växjö OK 1                   1:01:33     2:14         
   30    112 Mateusz Wenslaw          Nybro OK 1                   1:01:35     2:16         
   31    121 Lukas Ebneter            OK Rodhen 1                  1:01:35     2:17         
   32    122 Grigory Lazarev          Arboga OK 1                  1:01:37     2:18         
   33     25 Manu Mutka               Turun Metsänkävijät 1        1:01:38     2:19         
   34     64 Mikael Fabritius         OK Orient 1                  1:01:40     2:21         
   35     16 Vladimir Lucan           Tampereen Pyrintö 1          1:01:40     2:21         
   36     51 Janne Salmi              Turun Suunnistajat 1         1:01:42     2:23         
   37      3 Antti Nurmonen           Kalevan Rasti 1              1:01:43     2:24         
   38    200 Johan Goth               Domnarvet/Kvarnsv. 1         1:01:44     2:25         
   39     24 Sami Löfbacka            Rasti-Kurikka 1              1:01:45     2:26         
   40    151 Emil Thorsen             OK Pan Århus 2               1:01:46     2:27         
   41     84 Tommy Lindberg           OK Roslagen 1                1:01:46     2:27         
   42    113 Marcin Richert           Kalmar OK 1                  1:01:47     2:28         
   43     29 Juuso Metsälä            LYNX 1                       1:01:48     2:29         
   43    272 Samuel Andersson         IK Gandvik 1                 1:01:48     2:29         
   45    205 Perttu Sorsa             Mäntsälän Urheilijat 1       1:01:50     2:31         
   46      7 Aapo Lindberg            Rajamäen Rykmentti 1         1:01:50     2:31         
   47     56 Per Øyvind Stene         Nydalens Skiklub 1           1:01:52     2:33         
   48    152 Zemgus Zagata            OK Älvsjö Örby 1             1:01:53     2:34         
   49     11 Martin Johnsson          IFK Lidingö SOK 1            1:01:53     2:35         
   50     68 Petter Haraldsson        IFK Lidingö SOK 2            1:01:55     2:36         
   51     98 Denis Glazunov           Rastivarsat 1                1:02:00     2:41         
   52    108 Rasmus Thrane Hansen     OK PAN-Kristianstad 2        1:02:08     2:50         
   53    123 Lukas Bartak             Halden Skiklubb 2            1:02:13     2:55         
   54    168 Rasmus Leo               Bredaryds SOK 1              1:02:18     2:59         
   55     22 Magnus Palm              Göteborg-Majorna 1           1:02:20     3:01         
   56    340 Lukas Gustavsson         Linköpings OK 1              1:02:20     3:01         
   57      8 Tuomas Mattila           Vehkalahden Veikot 1         1:02:21     3:03         
   58     46 Peter Vana               Söders SOL-Tyresö 1          1:02:22     3:03         
   59     21 Andreas Höye             Kristiansand OK 1            1:02:24     3:05         
   60     58 Martin Ivarsson          Vänersborgs SK 1             1:02:30     3:11         
   61    248 Jari Jaakkola            Maarian Mahti 1              1:02:43     3:24         
   62     94 Mikko Kivelä             Tampereen Pyrintö 2          1:02:54     3:35         
   63     39 Oli Johnson              Västerås SOK 1               1:03:55     4:36         
   64     10 Henrik Eliasson          IFK Göteborg 1               1:04:43     5:24         
   65     67 Jostein Nørbech          NTNUI 1                      1:05:21     6:02         
   66    144 Andris Jubelis           OK Klemmingen 1              1:05:22     6:04         
   67    181 Antti Turpeinen          Vaajakosken Terä 2           1:05:24     6:05         
   68    131 Emil Jönsson             Halmstad OK 1                1:05:24     6:05         
   69     33 Stefan Zingg             Ulricehamns OK 1             1:05:24     6:05         
   70      5 Josef Nordlund           OK Linné 1                   1:05:25     6:06         
   71     57 Margers Kietis           Ärla IF 1                    1:05:25     6:06         
   72     47 Samu Lehtola             Kangasala SK 1               1:05:26     6:07         
   73    225 Bart Delobel             IF Brahe/Malax IF 1          1:05:26     6:07         
   74      6 Petri Paukkunen          Angelniemen Ankkuri 1        1:05:27     6:08         
   75     85 Florian Wittwer          Tullinge SK 1                1:05:27     6:08         
   76    165 Jo Forseth Indgaard      Frol IL 1                    1:05:28     6:09         
   77     42 Thomas Jensen            FarumTisvilde SpringCup 1    1:05:28     6:09         
   78    109 Conny Forsberg           IF Thor 1                    1:05:28     6:10         
   79    333 Juho Westerlund          Veikon Pamaus 1              1:05:29     6:10         
   80     80 Iivo Kotamäki            Ikaalisten NV 1              1:05:29     6:10         
   81    105 Giedrius Sabaliauskas    Soik Hellas 1                1:05:30     6:11         
   82    221 Matti Hakala             Hauhon Sisu 1                1:05:30     6:11         
   83    203 Leiv Terje Arnevik       Kristiansand OK 2            1:05:32     6:13         
   84     82 Oskar Arlebo             KFUM Örebro OK 1             1:05:32     6:14         
   85     43 Timo Mähönen             Kalevan Rasti 2              1:05:34     6:15         
   86     77 Eirik Rustad             Raumar O-lag 1               1:05:34     6:15         
   87     89 Isac Åkerberg            OK Tisaren 2                 1:05:35     6:16         
   88     79 Edgars Bertuks           Turun Metsänkävijät 2        1:05:36     6:17         
   89     44 Sebastian Wester         IF Sibbo-Vargarna 1          1:05:36     6:17         
   90    186 Börje Pauler             Skogslöparna 1               1:05:37     6:18         
   91     31 Petter Jönsson           Järla IF OK 1                1:05:37     6:18         
   92    207 Pekka Väätäinen          Siilin Rasti 1               1:05:37     6:18         
   93     65 Sebastian Månsson        Hagaby GoIF 1                1:05:38     6:19         
   94    127 Trygve Olsen             Løten o-lag 1                1:05:38     6:19         
   95     66 Lasse Suonpää            MS Parma 2                   1:05:39     6:20         
   96     91 Andreas Hall             IF Femman 1                  1:05:40     6:21         
   97    201 Miroslav Kovar           Tumba-Mälarhöjden 2          1:05:40     6:21         
   98     60 Marcus Johansson         IFK Göteborg 2               1:05:40     6:21         
   99    299 Magnus Svensson          OK Kolmården 1               1:05:40     6:22         
  100    310 Martin Söderberg         OK Orion 2                   1:05:41     6:22         
  101     50 Sune Jørgensen           FarumTisvilde SpringCup 2    1:05:41     6:23         
  102    103 Edvin Karlsson           OK Denseln 2                 1:05:42     6:23         
  103     93 Rauno Ratilainen         Vehkalahden Veikot 2         1:05:43     6:24         
  104     37 Jani Nissinen            Hiisirasti 1                 1:05:44     6:25         
  105     41 Emil Bengtsson           FK Friskus-Varberg 1         1:05:44     6:25         
  106    298 Markus Kainu             Vetelin Urheilijat 1         1:05:45     6:26         
  107    157 Kjetil Bjørlo            Halden Skiklubb 98           1:05:45     6:26         
  108    128 Toni Pikkarainen         Hyvinkään Rasti 1            1:05:46     6:27         
  109     90 Halvor Saunes            NTNUI 2                      1:05:46     6:27         
  110    133 Marcus Kullman           Leksands OK 2                1:05:47     6:28         
  111    148 Jesper Håkansson         FK Göingarna 1               1:05:47     6:28         
  112    302 Karl Walheim             Umeå/Robertsf./Högåker 1     1:05:48     6:29         
  113     28 Johan Granath            Leksands OK 1                1:05:49     6:30         
  114     95 Marcus Hylén             OK Kåre 1                    1:05:49     6:30         
  115     63 Erik Halmberg            IK Hakarpspojkarna 2         1:05:50     6:31         
  116    175 Gustaf Wennerberg        OK Klyftamo 1                1:05:51     6:32         
  117    235 David A-Skantze          Järla IF OK 2                1:05:52     6:33         
  118     69 Martin Simpson           Rajamäen Rykmentti 2         1:05:53     6:34         
  119     40 Lars Magnusson           OK Linné 2                   1:05:55     6:36         
  120    150 Alexey Layshev           Keravan Urheilijat 1         1:05:55     6:36         
  121     45 Antti Kaivosaari         Jämsän Retki-Veikot 1        1:05:57     6:38         
  122    190 David Bejmer             Bromma-Vällingby 1           1:05:57     6:38         
  123     30 Linus Lauri              OK Tisaren 1                 1:05:58     6:39         
  124     54 Göran Sundblom           Pargas IF 1                  1:06:00     6:41         
  125    291 Gustav Eklöf             IK Ymer/Bredared 1           1:06:01     6:42         
  126    304 Erik Svahn               OK Tor 1                     1:06:02     6:43         
  127     78 Per Carlborg             Nyköpings OK 1               1:06:03     6:44         
  128     34 Fredrik Larsson          Norbergs OK 1                1:06:03     6:45         
  129     26 Juuso Tuomaala           Lapuan Virkiä 1              1:06:05     6:46         
  130    138 Christofer Fogel         Eksjö SOK 1                  1:06:06     6:48         
  131     49 Olli Ranta               Hämeenlinnan Suunnist. 1     1:06:07     6:48         
  132     83 Juho-Matti Taivainen     Pellon Ponsi 1               1:06:08     6:50         
  133    118 Rafal Podzinski          Polish Junior Team 1         1:06:09     6:50         
  134    275 Anders Widegren          Östersunds OK 1              1:06:10     6:51         
  135    193 Trygve Buanes            BSI Orientering 1            1:06:12     6:53         
  136    146 Karl-Johan Westberg      OK Tranan 1                  1:06:12     6:54         
  137    341 Jacob Westerberg         Linköpings OK 2              1:06:14     6:55         
  138     48 Kari Salo                Helsingin Suunnist. 1        1:06:14     6:55         
  139    257 Anders Lindberg          Söderhamns OK 1              1:06:15     6:56         
  140    295 Rikard Ericson           Tjällmo-Godegård 2           1:06:18     6:59         
  141    185 Gustav Åhrén             Motala AIF-OL 1              1:06:18     7:00         
  142    208 Morten Saue              IL Tyrving 2                 1:06:21     7:02         
  143    306 Robin Westesson          OK Kontinent 1               1:06:22     7:04         
  144    106 Matti Maajärvi           Lappeen Riento 1             1:06:23     7:04         
  145    137 Martin Johannessen       IFK Lidingö SOK 3            1:06:24     7:05         
  146    134 Håkon Heggedal           Kongsberg O-lag 1            1:06:24     7:06         
  147    124 Antti Veijalainen        Paimion Rasti 2              1:06:25     7:07         
  148    153 Thomas Ohlin             Rånäs OK 1                   1:06:27     7:08         
  149    232 Jan Nordqvist            Västerbergslagen 1           1:06:29     7:10         
  150    126 Simon Lindberg           Västerås SOK 2               1:06:30     7:12         
  151    143 Tuomo Istolahti          Ylistaron Kilpa-Veljet 1     1:06:41     7:22         
  152    183 Erik Nilsson-Simkovics   Ulricehamns OK 2             1:06:42     7:24         
  153    209 Hans Aleksander Østhage  NTNUI 3                      1:06:45     7:26         
  154    192 Janne Mänkärlä           LYNX 2                       1:06:48     7:29         
  155    277 Martin Vister            Indre Östfold OK 1           1:07:04     7:45         
  156    139 Janis Kums               Pihkaniskat 1                1:07:06     7:47         
  157     73 Anders Boström           Järfälla OK 1                1:07:06     7:47         
  158    102 Leo Laakkonen            Valkeakosken Haka 1          1:07:07     7:48         
  159     81 Martin Asp               Täby Ok 1                    1:07:12     7:53         
  160    283 Patrik Lindeberg         Skåneslättens OL 1           1:07:17     7:58         
  161     53 Lasse Torpo              DELTA 2                      1:07:19     8:00         
  162    129 Carl Magnusson           IFK Moras OK 2               1:07:21     8:02         
  163    111 Jonas Meuli              Tullinge SK 2                1:07:23     8:05         
  164    178 Fredrik Døhl             Fossum IF 1                  1:07:25     8:06         
  165    107 Jonatan Francén          Tjällmo-Godegård 1           1:07:26     8:07         
  166    305 Niclas Behrenfeldt       Skarpnäcks OL 1              1:07:32     8:13         
  167    125 Elias Svanberg           OK Löftan 1                  1:07:35     8:16         
  168    287 Fredrik Svensson         Jönköpings OK 1              1:07:36     8:17         
  169    293 Lennart Bengtsson        Falkenbergs OK 1             1:07:41     8:23         
  170     87 Anton Tynong             Gävle OK 1                   1:07:42     8:24         
  171    263 Erik Torshage            OK Nolaskogsarna 1           1:07:43     8:24         
  172    244 Håkan Carlsson           OK Tisaren 3                 1:07:44     8:25         
  173     75 Odin Tellesbø            Østmarka OK 1                1:07:45     8:26         
  174     74 Anton Sjökvist           Stora Tuna OK 2              1:07:46     8:27         
  175    338 David Löver              Modum 1                      1:07:48     8:29         
  176    135 Kalle Wrane              Sävedalens AIK 2             1:07:49     8:30         
  177    261 Kjetil Dahl              OSI Orientering 1            1:07:50     8:31         
  178    145 Jonatan Larsson          Uddevalla OK 1               1:07:51     8:32         
  179    245 Emanuel Gahlin           Härnösands OK 1              1:07:53     8:34         
  180    269 Jesper Mårtensson        Stora Tuna OK 3              1:07:53     8:35         
  181    342 Andreas Berg             Linköpings OK 3              1:07:54     8:35         
  182    114 Jo Inge Fjellstad        Ås-UMB Orientering 1         1:07:55     8:36         
  183    281 Johan Bergagård          OK Landehof 1                1:07:55     8:36         
  184    199 Simon Andersson          Forsa OK 1                   1:07:57     8:38         
  185    343 Risto Kiilberg           Jüriöö 1                     1:07:59     8:40         
  186     92 Arto Fränti              Kokkolan Suunnist. 1         1:08:07     8:48         
  187    238 Björn Rundlöf            Väsby OK 1                   1:08:30     9:11         
  188    258 Markus Björklund         OK Botnia 1                  1:08:34     9:15         
  189    317 Lars Inge Arnevik        Ringerike o-lag 1            1:08:35     9:17         
  190    161 Viktor Öhlén             Norbergs OK 2                1:08:36     9:18         
  191    191 Mikael Tjernberg         Södertälje-Nykvarn 3         1:08:39     9:20         
  192     71 Jussi Karelo             Joutsenon Kullervo 1         1:08:40     9:21         
  193    159 Andreas Melin            Göteborg-Majorna 3           1:08:43     9:24         
  194    321 Björn Norell             IK Hakarpspojkarna 3         1:08:43     9:24         
  195    267 Christoffer Eskilsson    Haninge SOK 1                1:08:45     9:26         
  196    289 Jan Norling              Söders SOL-Tyresö 2          1:08:47     9:28         
  197    337 Eirik Haverstad          Konnerud I.L. 1              1:08:48     9:29         
  198    160 Robert Enbom             Vänersborgs SK 2             1:08:50     9:31         
  199    312 Simon Andersson          OK Kullingshof 1             1:08:52     9:33         
  200    280 Lars Even Schei          Ås-UMB Orientering 2         1:09:23    10:04         
  201    136 Micke Nilsson            Snättringe SK 1              1:09:25    10:07         
  202     15 Tuomas Tala              DELTA 1                      1:09:27    10:08         
  203    222 Johan Persson            Hagaby GoIF 2                1:09:28    10:09         
  204    101 Niklas Serrander         Södertälje-Nykvarn 2         1:09:29    10:10         
  205    240 Fredrik Herdersson       Markbygdens OK 1             1:09:30    10:11         
  206    147 Linus Bohman             Hjärnarps GH OL 1            1:09:32    10:13         
  207    172 Stig Hansen              Østmarka OK 3                1:09:33    10:14         
  208    330 Dag Solberg              Bækkelaget SK 2              1:09:33    10:14         
  209    223 Bent Erik Skaug          Oppsal Orientering 1         1:09:34    10:15         
  210    142 Chris Sellens            Nyköpings OK 2               1:09:35    10:16         
  211    324 Asgeir Bakken Rognstad   Lillehammer OK 1             1:09:36    10:17         
  212    217 Eero-Matti Vainio        MS Parma 3                   1:09:39    10:20         
  213    322 Hans Lundgren            IK Hakarpspojkarna 4         1:09:39    10:20         
  214    210 Sigbjørn Ytrehus         NTNUI 4                      1:09:40    10:21         
  215    253 Pekka Toivanen           Rastikarhut 1                1:09:45    10:26         
  216    154 Harri Karlsson           OK Denseln 3                 1:09:47    10:29         
  217    344 Håkan Johansson          OK Hammaren 1                1:09:49    10:30         
  218    335 Mattias Karlsson         OK Alehof 2                  1:09:51    10:32         
  219    259 Stefan Wittman           Täby Ok 2                    1:09:51    10:32         
  220     59 Jonas Palm               Sävedalens AIK 1             1:09:51    10:32         
  221    254 Patric de Boussard       IFK Enskede 1                1:09:53    10:35         
  222    169 Johan Risberg            Järfälla OK 2                1:09:56    10:37         
  223    285 Johan Sisell             OK Södertörn 1               1:09:57    10:38         
  224    164 Jari Kaaja               Hyvinkään Rasti 2            1:10:19    11:00         
  225    188 Johan Björklund          Hammarby IF OF 1             1:10:20    11:01         
  226    119 Gabriel Bengtsson        Stigmännen Karlshamn 1       1:10:30    11:11         
  227    170 Chris Embrey             Jesus Orienteering 1         1:10:42    11:23         
  228    292 Stefan Lund              OK Orinto 1                  1:10:50    11:31         
  229     99 Max Tholén               OK Skogshjortarna 1          1:10:51    11:32         
  230    162 Gabriel Ireståhl         SOL Tranås 1                 1:10:54    11:35         
  231    224 Göran Gustafsson         OK Grip 1                    1:10:56    11:37         
  232     97 Johan Strand             Göteborg-Majorna 2           1:11:24    12:05         
  233    228 Kjell Almgren            OK Ravinen 2                 1:11:41    12:22         
  234    307 Gaute Hallan Steiwer     Lillomarka O-lag 1           1:11:42    12:23         
  235    309 Otto Lundman             OK Roslagen 2                1:11:42    12:23         
  236    271 Johan Norberg            Ankarsrum/Gamleby/Västervik  1:11:44    12:25         
  237    314 Fredrik Åkerlind         Vallentuna-Össeby 1          1:11:46    12:27         
  238    236 Viktor Karlsson          Järla IF OK 3                1:11:47    12:29         
  239    300 Anders Svensson          Lunds OK 1                   1:11:49    12:30         
  240     76 Markus Frödin            Sundsvalls OK 1              1:11:51    12:32         
  241    140 Marcus Eek               Köping-Kolsva OK 1           1:11:54    12:35         
  242    250 Carl-Johan Arewång       OK Måsen 1                   1:11:56    12:37         
  243    197 Christer Carlsson        Rehns BK/Alfta-Ösa 1         1:11:57    12:38         
  244    326 Niklas Hedberg           Gävle OK 2                   1:12:01    12:42         
  245    220 Göran Svensson           OK Djerf 1                   1:12:09    12:50         
  246    141 Simon Jakobsson          Hjobyg./Hagen/Tibro 1        1:12:13    12:54         
  247    230 Anton Sundin             Strängnäs-Malmby 1           1:12:14    12:56         
  248    167 Tero Vesisenaho          Saarijärven Pullistus 1      1:12:23    13:04         
  249    233 Arvid Sundkvist          Katrineholms OK 1            1:12:30    13:11         
  250    260 Pontus Funke             Leksands OK 3                1:13:01    13:43         
  251    116 Jonas Olsson             OK Roxen 1                   1:13:29    14:10         
  252    278 Magnus Andersson         OK Hällen 2                  1:13:43    14:24         
  253    325 Tobias Nilsson           Svaide Roma SOK 1            1:14:20    15:01         
  254    204 Mikael B. Larsen         Kristiansand OK 3            1:14:25    15:06         
  255     55 Robin Johansson          OK Skogsfalken 1             1:14:26    15:07         
  256    227 Pekka Iso-Markku         Turun Metsänkävijät 3        1:14:27    15:09         
  257    288 Oskar Pettersson         Jönköpings OK 2              1:14:30    15:11         
  258    163 Ross Smith               Cambridge Sports 1           1:14:31    15:12         
  259    234 Emil Kalered             Skogspojkarnas OK 1          1:14:33    15:14         
  260    155 Jostein Tafjord          Halden Skiklubb 3            1:14:35    15:16         
  261    316 Thomas Pettersson        IF Thor 2                    1:14:36    15:18         
  262    214 Fredrik Rosenqvist       NTNUI 8                      1:14:39    15:20         
  263    328 Tobias Thorsson          IK Trenne/OK Nackhe 1        1:14:41    15:22         
  264    132 Daniel Gustafsson        KFUM Örebro OK 2             1:14:44    15:25         
  265    332 Lars Svensson            Målilla/Björkfors/Hultsfred  1:14:45    15:26         
  266     88 Joakim Gunnarsson        Tumba-Mälarhöjden 1          1:15:17    15:59         
  267    130 Audun Bjerkreim Nilsen   Wing OK 1                    1:15:55    16:36         
  268    276 Alexander Moberg         OK Tyr 2                     1:16:21    17:02         
  269    237 Anders Hederskog         IFK Göteborg 3               1:16:35    17:16         
  270    177 Mikael Backlund          Dalaportens OL 2             1:16:54    17:36         
  271    331 Juha Karstunen           Ylivieskan Kuula 1           1:16:57    17:38         
  272    266 Emil Johansson           Akilles OK 1                 1:16:59    17:40         
  273    297 Lars Berzell             Attunda OK 2                 1:17:01    17:42         
  274    339 Mikko Simola             Iitin Pyrintö 1              1:17:03    17:44         
  275    166 Ben Strengell            Västerås SOK 3               1:17:08    17:49         
  276    315 Kjetil Karlsen           OK Moss 1                    1:17:12    17:53         
  277    194 Peter Kolmskog           Sundbybergs IK 1             1:19:44    20:25         
  278    264 Torbjörn Almegius        Kungälv/Stenungs./Sjövalla   1:19:54    20:35         
  279    149 Asko Lautamäki           Hämeenlinnan Suunnist. 2     1:20:01    20:42         
  280    252 Göran Johansson          OK Österåker 1               1:20:09    20:50         
  281    290 Morgan Tallberg          OK Älgen 1                   1:22:10    22:51         
  282    211 Anders Sætersmoen        NTNUI 5                      1:22:13    22:54         
  283    303 Henrik Tengvall          Boxholm-Mjölby OL 1          1:25:49    26:30         
  284    213 Marius Nagell            NTNUI 7                      1:25:50    26:31         
  285    231 Emil Börjesson           Lidköpings VSK 1             1:25:53    26:34         
  286    251 Niclas Tjernlund         OK Vilse - 87 1              1:25:54    26:35         
  287    294 Håkan Hansson            Falkenbergs OK 2             1:25:54    26:35         
  288    279 Jonas Andersson          Fjärås AIK/IF Rigor 1        1:25:56    26:37         
  289    255 Daniel Forsell           Ok Raseborg 1                1:25:58    26:40         
  290    265 Joakim Magnusson         OK Reftele 1                 1:26:01    26:42         
  291    246 Pekka Huhtanen           Jalasjärven Jalas 1          1:26:03    26:44         
  292    179 T F Jørgensen            Hærens Officersskole 1       1:26:05    26:47         
  293    334 Henrik Johansson         Falköpings AIK OK 1          1:26:12    26:53         
  294    176 Denny Mahlin             Trosabygdens OK 1            1:26:15    26:57         
  295    308 Jakob Larsen             Centrum OK 1                 1:26:15    26:57         
  296    202 Kjell Ågren              Tumba-Mälarhöjden 3          1:26:18    26:59         
  297    249 Roger Palmgren           Sundsvalls OK 2              1:26:20    27:01         
  298    270 Leif Markfjärd           Hedemora/Avesta/Säterbygden  1:26:22    27:03         
  299    174 Sigurd Vingerhagen       Sarpsborg OL 1               1:26:23    27:04         
  300    100 Björn Andersson          Kils OK/Västvärmland 1       1:26:25    27:06         
  301    345 Leif Rogell              Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar  1:26:27    27:08         
  302    189 Henrik Mårts             Säterbygdens OK 1            1:26:28    27:09         
  303    187 Magnus Svantegård        Skogslöparna 2               1:26:28    27:09         
  304    273 Joel Andersson           IK Gandvik 2                 1:26:34    27:15         
  305    206 Stefan Träff             NAIS OK 1                    1:26:34    27:16         
  306    268 Hans Tarandi             IFK Lidingö SOK 4            1:26:40    27:22         
  307    274 Martin Wendt             FK Boken 1                   1:27:41    28:22         
  308    282 Veli Mäki                Reilut Miehet Havumetsien 1  1:30:29    31:10         
  309    195 Mårten Sundh             Sundbybergs IK 2             1:30:44    31:26         
  310    218 Juma Nappu               Turun NMKY 1                 1:30:53    31:35         
  311    256 Lars Rasmussen           FarumTisvilde SpringCup 3    1:32:26    33:07         
  312    226 Christian Klasson        K3 IF 1                      1:38:05    38:46         
  313    239 Puffie Darling           LiTHe Vilse 1                1:41:10    41:51         
  314    219 Mathias Myrling Gotaas   Kongsberg O-lag 2            1:41:13    41:54         
  315    301 Jens Sörvik              Lunds OK 2                   1:44:17    44:58         
  316    196 0 N.N.                   Korven Honka 1               1:44:17    44:59         
  317    216 Erik Haare               NTNUI 10                     1:44:20    45:01         
  318    212 Asle Heid Vaskinn        NTNUI 6                      1:46:41    47:22         
  319    313 Lars-Erik Johansson      Ärla IF 2                    1:55:37    56:18         
  320    180 J Kaalund                Hærens Officersskole 2       2:11:33  1:12:15         
  321    215 Tomas Babiak             NTNUI 9                      2:47:30  1:48:11         

---  Ej godkända lag ---

          36 Gustav Bergman           OK Ravinen 1                 1:01:25      Dsq
         115 Aki Vesikallio           Helsingin Suunnist. 2        1:25:51      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Paul Torvund             Østmarka OK 2                1:36:36      Dsq
         184 Erik Heinemark           Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242 Filip Nilsson            Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Kristian Stenerud        OTO/Sandefjord 1             1:22:02      Dsq
         329 Atis Dandens             Espoon Suunta 1                  Dsq      Dsq
         336 0 N.N.                   Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346 0 N.N.                   Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.