10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (347/347) sträcka 1 - Radio 4 (2008-04-27 13:37:41)

    1     38 Jean Baptiste Bourrin    OK Hällen 1                  1:06:42     0:00         
    2     18 Rasmus Söes              OK PAN-Kristianstad 1        1:06:42     0:00         
    3      1 Bjørn Eriksen            Halden Skiklubb 1            1:06:43     0:01         
    4    262 Jon Pedersen             Trøsken/Sarpsborg 1          1:06:46     0:04         
    5     12 Stepan Kodeda            IFK Moras OK 1               1:06:47     0:04         
    6     86 Torgeir Nørbech          IL Tyrving 1                 1:06:49     0:07         
    7     32 Wojciech Kowalski        OK Orion 1                   1:06:51     0:09         
    8      2 Antti Anttonen           Vaajakosken Terä 1           1:06:57     0:15         
    9     96 Victor Silvemark         Dalaportens OL 1             1:07:51     1:08         
   10     27 Wojciech Dwojak          Rehns BK 1                   1:08:10     1:28         
   11     35 Claus Bloch              OK Pan Århus 1               1:08:19     1:37         
   12     72 Christian Kahrs          Fredrikstads SK 1            1:08:21     1:39         
   13    347 Sander Vaher             OK Triangeln 1               1:08:22     1:39         
   14     13 Daniel Marston           Bækkelaget SK 1              1:08:25     1:42         
   15    120 Mattias Nilsson          OK Alehof 1                  1:08:25     1:43         
   16     17 Rikard Claesson          Stora Tuna OK 1              1:08:26     1:43         
   17     19 Hans Brolund             OK Denseln 1                 1:08:28     1:45         
   18     64 Mikael Fabritius         OK Orient 1                  1:08:28     1:46         
   19     16 Vladimir Lucan           Tampereen Pyrintö 1          1:08:29     1:46         
   20     61 Lukas Peterson           IFK Umeå 1                   1:08:30     1:48         
   21     52 Mikko Väisänen           Anttolan Urheilijat 1        1:08:31     1:49         
   22    122 Grigory Lazarev          Arboga OK 1                  1:08:31     1:49         
   23    311 Patrik Karlsson          Växjö OK 1                   1:08:32     1:50         
   24    121 Lukas Ebneter            OK Rodhen 1                  1:08:33     1:50         
   25    296 Erik Pettersson          Attunda OK 1                 1:08:33     1:50         
   26    158 Johan Edin               Malungs OK 2                 1:08:34     1:51         
   27      9 Joakim Karlsson          IK Hakarpspojkarna 1         1:08:34     1:52         
   28     20 Matti Koivisto           MS Parma 1                   1:08:34     1:52         
   28     23 Martin Hammarberg        Malungs OK 1                 1:08:34     1:52         
   30    243 Erik Pettersson          Gotlands Bro/Visborg 1       1:08:36     1:53         
   31     62 Lukas Nowacki            Ronneby OK 1                 1:08:36     1:53         
   32     14 Teemu Väre               Paimion Rasti 1              1:08:36     1:54         
   33      4 Björn Widen              Södertälje-Nykvarn 1         1:08:37     1:55         
   34    112 Mateusz Wenslaw          Nybro OK 1                   1:08:38     1:56         
   35    113 Marcin Richert           Kalmar OK 1                  1:08:38     1:56         
   36     84 Tommy Lindberg           OK Roslagen 1                1:08:39     1:57         
   37    200 Johan Goth               Domnarvet/Kvarnsv. 1         1:08:40     1:58         
   38    152 Zemgus Zagata            OK Älvsjö Örby 1             1:08:44     2:01         
   39    205 Perttu Sorsa             Mäntsälän Urheilijat 1       1:08:46     2:04         
   40    123 Lukas Bartak             Halden Skiklubb 2            1:08:47     2:05         
   41     98 Denis Glazunov           Rastivarsat 1                1:08:51     2:09         
   42     68 Petter Haraldsson        IFK Lidingö SOK 2            1:08:54     2:11         
   43     29 Juuso Metsälä            LYNX 1                       1:08:58     2:16         
   44     25 Manu Mutka               Turun Metsänkävijät 1        1:09:00     2:18         
   45    151 Emil Thorsen             OK Pan Århus 2               1:09:02     2:19         
   46     56 Per Øyvind Stene         Nydalens Skiklub 1           1:09:04     2:22         
   47      3 Antti Nurmonen           Kalevan Rasti 1              1:09:04     2:22         
   48     11 Martin Johnsson          IFK Lidingö SOK 1            1:09:05     2:23         
   49     51 Janne Salmi              Turun Suunnistajat 1         1:09:06     2:24         
   50     24 Sami Löfbacka            Rasti-Kurikka 1              1:09:07     2:25         
   51    272 Samuel Andersson         IK Gandvik 1                 1:09:08     2:25         
   52      7 Aapo Lindberg            Rajamäen Rykmentti 1         1:09:10     2:28         
   53     21 Andreas Höye             Kristiansand OK 1            1:09:20     2:38         
   54    108 Rasmus Thrane Hansen     OK PAN-Kristianstad 2        1:09:24     2:42         
   55    168 Rasmus Leo               Bredaryds SOK 1              1:09:29     2:46         
   56      8 Tuomas Mattila           Vehkalahden Veikot 1         1:09:31     2:49         
   57    340 Lukas Gustavsson         Linköpings OK 1              1:09:33     2:51         
   58     58 Martin Ivarsson          Vänersborgs SK 1             1:10:31     3:48         
   59     22 Magnus Palm              Göteborg-Majorna 1           1:10:35     3:53         
   60     94 Mikko Kivelä             Tampereen Pyrintö 2          1:11:09     4:26         
   61    248 Jari Jaakkola            Maarian Mahti 1              1:11:10     4:28         
   62     46 Peter Vana               Söders SOL-Tyresö 1          1:11:17     4:34         
   63     39 Oli Johnson              Västerås SOK 1               1:12:30     5:47         
   64    203 Leiv Terje Arnevik       Kristiansand OK 2            1:12:36     5:54         
   65      5 Josef Nordlund           OK Linné 1                   1:12:48     6:06         
   66     33 Stefan Zingg             Ulricehamns OK 1             1:12:50     6:07         
   67    105 Giedrius Sabaliauskas    Soik Hellas 1                1:12:54     6:11         
   68     85 Florian Wittwer          Tullinge SK 1                1:12:57     6:15         
   69    165 Jo Forseth Indgaard      Frol IL 1                    1:12:59     6:16         
   70     43 Timo Mähönen             Kalevan Rasti 2              1:12:59     6:17         
   71    131 Emil Jönsson             Halmstad OK 1                1:13:01     6:19         
   72    133 Marcus Kullman           Leksands OK 2                1:13:02     6:20         
   73     47 Samu Lehtola             Kangasala SK 1               1:13:03     6:21         
   74     31 Petter Jönsson           Järla IF OK 1                1:13:04     6:21         
   75     44 Sebastian Wester         IF Sibbo-Vargarna 1          1:13:04     6:22         
   76     80 Iivo Kotamäki            Ikaalisten NV 1              1:13:05     6:23         
   77    144 Andris Jubelis           OK Klemmingen 1              1:13:05     6:23         
   78     79 Edgars Bertuks           Turun Metsänkävijät 2        1:13:06     6:23         
   79    299 Magnus Svensson          OK Kolmården 1               1:13:07     6:24         
   80     67 Jostein Nørbech          NTNUI 1                      1:13:07     6:25         
   81     90 Halvor Saunes            NTNUI 2                      1:13:09     6:27         
   82     28 Johan Granath            Leksands OK 1                1:13:10     6:28         
   83    201 Miroslav Kovar           Tumba-Mälarhöjden 2          1:13:11     6:29         
   84    225 Bart Delobel             IF Brahe/Malax IF 1          1:13:12     6:29         
   85    333 Juho Westerlund          Veikon Pamaus 1              1:13:14     6:32         
   86    235 David A-Skantze          Järla IF OK 2                1:13:15     6:33         
   87     37 Jani Nissinen            Hiisirasti 1                 1:13:15     6:33         
   88     91 Andreas Hall             IF Femman 1                  1:13:16     6:34         
   89    109 Conny Forsberg           IF Thor 1                    1:13:17     6:34         
   90     77 Eirik Rustad             Raumar O-lag 1               1:13:18     6:36         
   91     78 Per Carlborg             Nyköpings OK 1               1:13:19     6:37         
   92     69 Martin Simpson           Rajamäen Rykmentti 2         1:13:19     6:37         
   93     10 Henrik Eliasson          IFK Göteborg 1               1:13:21     6:39         
   94     41 Emil Bengtsson           FK Friskus-Varberg 1         1:13:23     6:41         
   95    302 Karl Walheim             Umeå/Robertsf./Högåker 1     1:13:26     6:44         
   96    150 Alexey Layshev           Keravan Urheilijat 1         1:13:26     6:44         
   97     50 Sune Jørgensen           FarumTisvilde SpringCup 2    1:13:27     6:44         
   98    148 Jesper Håkansson         FK Göingarna 1               1:13:29     6:46         
   99     66 Lasse Suonpää            MS Parma 2                   1:13:29     6:47         
  100     42 Thomas Jensen            FarumTisvilde SpringCup 1    1:13:30     6:48         
  101    134 Håkon Heggedal           Kongsberg O-lag 1            1:13:31     6:49         
  102     49 Olli Ranta               Hämeenlinnan Suunnist. 1     1:13:32     6:50         
  103    157 Kjetil Bjørlo            Halden Skiklubb 98           1:13:34     6:51         
  103    207 Pekka Väätäinen          Siilin Rasti 1               1:13:34     6:51         
  105     34 Fredrik Larsson          Norbergs OK 1                1:13:34     6:52         
  106    127 Trygve Olsen             Løten o-lag 1                1:13:34     6:52         
  107    298 Markus Kainu             Vetelin Urheilijat 1         1:13:35     6:53         
  108    190 David Bejmer             Bromma-Vällingby 1           1:13:36     6:54         
  109    175 Gustaf Wennerberg        OK Klyftamo 1                1:13:38     6:56         
  110     48 Kari Salo                Helsingin Suunnist. 1        1:13:40     6:58         
  111     30 Linus Lauri              OK Tisaren 1                 1:13:41     6:58         
  111     60 Marcus Johansson         IFK Göteborg 2               1:13:41     6:58         
  113    103 Edvin Karlsson           OK Denseln 2                 1:13:43     7:00         
  114     95 Marcus Hylén             OK Kåre 1                    1:13:44     7:02         
  115    304 Erik Svahn               OK Tor 1                     1:13:46     7:04         
  116     82 Oskar Arlebo             KFUM Örebro OK 1             1:13:47     7:05         
  117    128 Toni Pikkarainen         Hyvinkään Rasti 1            1:13:47     7:05         
  118    146 Karl-Johan Westberg      OK Tranan 1                  1:13:49     7:07         
  119    306 Robin Westesson          OK Kontinent 1               1:13:49     7:07         
  120      6 Petri Paukkunen          Angelniemen Ankkuri 1        1:13:49     7:07         
  121    181 Antti Turpeinen          Vaajakosken Terä 2           1:13:50     7:08         
  122    193 Trygve Buanes            BSI Orientering 1            1:13:51     7:09         
  123     93 Rauno Ratilainen         Vehkalahden Veikot 2         1:13:51     7:09         
  124     89 Isac Åkerberg            OK Tisaren 2                 1:13:52     7:09         
  125     40 Lars Magnusson           OK Linné 2                   1:13:53     7:10         
  126    138 Christofer Fogel         Eksjö SOK 1                  1:13:54     7:12         
  127    221 Matti Hakala             Hauhon Sisu 1                1:13:56     7:13         
  128    291 Gustav Eklöf             IK Ymer/Bredared 1           1:13:56     7:14         
  129     45 Antti Kaivosaari         Jämsän Retki-Veikot 1        1:13:58     7:16         
  130    275 Anders Widegren          Östersunds OK 1              1:13:59     7:17         
  131     83 Juho-Matti Taivainen     Pellon Ponsi 1               1:13:59     7:17         
  132    124 Antti Veijalainen        Paimion Rasti 2              1:14:00     7:18         
  133     63 Erik Halmberg            IK Hakarpspojkarna 2         1:14:01     7:19         
  134    143 Tuomo Istolahti          Ylistaron Kilpa-Veljet 1     1:14:01     7:19         
  135    295 Rikard Ericson           Tjällmo-Godegård 2           1:14:02     7:19         
  136     54 Göran Sundblom           Pargas IF 1                  1:14:03     7:21         
  136    118 Rafal Podzinski          Polish Junior Team 1         1:14:03     7:21         
  138    126 Simon Lindberg           Västerås SOK 2               1:14:05     7:23         
  139    257 Anders Lindberg          Söderhamns OK 1              1:14:06     7:24         
  140     26 Juuso Tuomaala           Lapuan Virkiä 1              1:14:06     7:24         
  141    232 Jan Nordqvist            Västerbergslagen 1           1:14:08     7:26         
  142    341 Jacob Westerberg         Linköpings OK 2              1:14:10     7:28         
  143    183 Erik Nilsson-Simkovics   Ulricehamns OK 2             1:14:10     7:28         
  144    185 Gustav Åhrén             Motala AIF-OL 1              1:14:12     7:30         
  145    106 Matti Maajärvi           Lappeen Riento 1             1:14:13     7:31         
  146    209 Hans Aleksander Østhage  NTNUI 3                      1:14:15     7:33         
  147    102 Leo Laakkonen            Valkeakosken Haka 1          1:14:16     7:34         
  148     65 Sebastian Månsson        Hagaby GoIF 1                1:14:19     7:36         
  149    137 Martin Johannessen       IFK Lidingö SOK 3            1:14:19     7:37         
  150    208 Morten Saue              IL Tyrving 2                 1:14:19     7:37         
  151    192 Janne Mänkärlä           LYNX 2                       1:14:20     7:38         
  152    153 Thomas Ohlin             Rånäs OK 1                   1:14:22     7:40         
  153    139 Janis Kums               Pihkaniskat 1                1:14:24     7:42         
  154    277 Martin Vister            Indre Östfold OK 1           1:14:26     7:44         
  155    283 Patrik Lindeberg         Skåneslättens OL 1           1:15:15     8:33         
  156    310 Martin Söderberg         OK Orion 2                   1:15:17     8:35         
  157    111 Jonas Meuli              Tullinge SK 2                1:15:20     8:38         
  158    129 Carl Magnusson           IFK Moras OK 2               1:15:21     8:39         
  159    178 Fredrik Døhl             Fossum IF 1                  1:15:23     8:41         
  160     57 Margers Kietis           Ärla IF 1                    1:15:23     8:41         
  161     53 Lasse Torpo              DELTA 2                      1:15:25     8:42         
  162    107 Jonatan Francén          Tjällmo-Godegård 1           1:15:26     8:44         
  163     81 Martin Asp               Täby Ok 1                    1:15:26     8:44         
  164    287 Fredrik Svensson         Jönköpings OK 1              1:15:29     8:46         
  165    305 Niclas Behrenfeldt       Skarpnäcks OL 1              1:15:30     8:48         
  166    135 Kalle Wrane              Sävedalens AIK 2             1:15:32     8:49         
  167     87 Anton Tynong             Gävle OK 1                   1:15:38     8:56         
  168    125 Elias Svanberg           OK Löftan 1                  1:15:42     9:00         
  169    338 David Löver              Modum 1                      1:15:46     9:04         
  170    263 Erik Torshage            OK Nolaskogsarna 1           1:15:48     9:06         
  171    293 Lennart Bengtsson        Falkenbergs OK 1             1:15:50     9:08         
  172    145 Jonatan Larsson          Uddevalla OK 1               1:15:53     9:11         
  173    269 Jesper Mårtensson        Stora Tuna OK 3              1:15:54     9:12         
  174    261 Kjetil Dahl              OSI Orientering 1            1:15:56     9:14         
  175    114 Jo Inge Fjellstad        Ås-UMB Orientering 1         1:15:57     9:14         
  176    281 Johan Bergagård          OK Landehof 1                1:15:58     9:16         
  177    343 Risto Kiilberg           Jüriöö 1                     1:15:59     9:16         
  178    244 Håkan Carlsson           OK Tisaren 3                 1:15:59     9:17         
  179    199 Simon Andersson          Forsa OK 1                   1:16:02     9:20         
  180    342 Andreas Berg             Linköpings OK 3              1:16:02     9:20         
  181    245 Emanuel Gahlin           Härnösands OK 1              1:16:07     9:25         
  182     92 Arto Fränti              Kokkolan Suunnist. 1         1:16:10     9:28         
  183     75 Odin Tellesbø            Østmarka OK 1                1:16:17     9:34         
  184     73 Anders Boström           Järfälla OK 1                1:16:51    10:08         
  185    101 Niklas Serrander         Södertälje-Nykvarn 2         1:18:09    11:27         
  186    191 Mikael Tjernberg         Södertälje-Nykvarn 3         1:18:11    11:29         
  187    238 Björn Rundlöf            Väsby OK 1                   1:18:12    11:29         
  188    186 Börje Pauler             Skogslöparna 1               1:18:14    11:32         
  189    240 Fredrik Herdersson       Markbygdens OK 1             1:18:14    11:32         
  190    317 Lars Inge Arnevik        Ringerike o-lag 1            1:18:15    11:33         
  191     59 Jonas Palm               Sävedalens AIK 1             1:18:16    11:34         
  192    160 Robert Enbom             Vänersborgs SK 2             1:18:16    11:34         
  193    161 Viktor Öhlén             Norbergs OK 2                1:18:16    11:34         
  194     71 Jussi Karelo             Joutsenon Kullervo 1         1:18:17    11:35         
  195    321 Björn Norell             IK Hakarpspojkarna 3         1:18:18    11:36         
  196    312 Simon Andersson          OK Kullingshof 1             1:18:19    11:37         
  197     15 Tuomas Tala              DELTA 1                      1:18:20    11:38         
  198    289 Jan Norling              Söders SOL-Tyresö 2          1:18:20    11:38         
  199    337 Eirik Haverstad          Konnerud I.L. 1              1:18:21    11:39         
  200    136 Micke Nilsson            Snättringe SK 1              1:18:21    11:39         
  201    223 Bent Erik Skaug          Oppsal Orientering 1         1:18:22    11:40         
  202    254 Patric de Boussard       IFK Enskede 1                1:18:23    11:41         
  203    267 Christoffer Eskilsson    Haninge SOK 1                1:18:23    11:41         
  204    147 Linus Bohman             Hjärnarps GH OL 1            1:18:23    11:41         
  205    172 Stig Hansen              Østmarka OK 3                1:18:25    11:43         
  206    258 Markus Björklund         OK Botnia 1                  1:18:25    11:43         
  207    142 Chris Sellens            Nyköpings OK 2               1:18:25    11:43         
  208    217 Eero-Matti Vainio        MS Parma 3                   1:18:26    11:43         
  209    280 Lars Even Schei          Ås-UMB Orientering 2         1:18:27    11:44         
  210    322 Hans Lundgren            IK Hakarpspojkarna 4         1:18:27    11:45         
  211    222 Johan Persson            Hagaby GoIF 2                1:18:28    11:46         
  212    324 Asgeir Bakken Rognstad   Lillehammer OK 1             1:18:28    11:46         
  213    154 Harri Karlsson           OK Denseln 3                 1:18:33    11:51         
  214    188 Johan Björklund          Hammarby IF OF 1             1:18:35    11:52         
  215    159 Andreas Melin            Göteborg-Majorna 3           1:18:35    11:53         
  216     74 Anton Sjökvist           Stora Tuna OK 2              1:18:35    11:53         
  217    285 Johan Sisell             OK Södertörn 1               1:18:36    11:54         
  218    259 Stefan Wittman           Täby Ok 2                    1:18:37    11:55         
  219    169 Johan Risberg            Järfälla OK 2                1:18:38    11:56         
  220    344 Håkan Johansson          OK Hammaren 1                1:18:51    12:09         
  221    210 Sigbjørn Ytrehus         NTNUI 4                      1:18:54    12:12         
  222    162 Gabriel Ireståhl         SOL Tranås 1                 1:19:02    12:20         
  223    119 Gabriel Bengtsson        Stigmännen Karlshamn 1       1:19:04    12:22         
  224    335 Mattias Karlsson         OK Alehof 2                  1:19:08    12:25         
  225    292 Stefan Lund              OK Orinto 1                  1:19:09    12:27         
  226     99 Max Tholén               OK Skogshjortarna 1          1:19:12    12:30         
  227    164 Jari Kaaja               Hyvinkään Rasti 2            1:19:14    12:31         
  228    170 Chris Embrey             Jesus Orienteering 1         1:19:17    12:34         
  229    224 Göran Gustafsson         OK Grip 1                    1:19:20    12:37         
  230    253 Pekka Toivanen           Rastikarhut 1                1:19:22    12:40         
  231     97 Johan Strand             Göteborg-Majorna 2           1:19:27    12:45         
  232    307 Gaute Hallan Steiwer     Lillomarka O-lag 1           1:20:03    13:21         
  233    228 Kjell Almgren            OK Ravinen 2                 1:20:08    13:26         
  234    300 Anders Svensson          Lunds OK 1                   1:20:09    13:27         
  235    236 Viktor Karlsson          Järla IF OK 3                1:20:11    13:28         
  236    197 Christer Carlsson        Rehns BK/Alfta-Ösa 1         1:20:13    13:30         
  237    314 Fredrik Åkerlind         Vallentuna-Össeby 1          1:20:13    13:31         
  238    250 Carl-Johan Arewång       OK Måsen 1                   1:20:15    13:33         
  239    141 Simon Jakobsson          Hjobyg./Hagen/Tibro 1        1:20:25    13:43         
  240     76 Markus Frödin            Sundsvalls OK 1              1:20:30    13:48         
  241    140 Marcus Eek               Köping-Kolsva OK 1           1:20:38    13:56         
  242    230 Anton Sundin             Strängnäs-Malmby 1           1:20:40    13:58         
  243    271 Johan Norberg            Ankarsrum/Gamleby/Västervik  1:20:42    13:59         
  244    220 Göran Svensson           OK Djerf 1                   1:20:46    14:04         
  245    167 Tero Vesisenaho          Saarijärven Pullistus 1      1:21:22    14:40         
  246    326 Niklas Hedberg           Gävle OK 2                   1:21:27    14:45         
  247    309 Otto Lundman             OK Roslagen 2                1:21:41    14:59         
  248    116 Jonas Olsson             OK Roxen 1                   1:23:13    16:31         
  249    260 Pontus Funke             Leksands OK 3                1:23:18    16:36         
  250    233 Arvid Sundkvist          Katrineholms OK 1            1:23:25    16:43         
  251    204 Mikael B. Larsen         Kristiansand OK 3            1:23:29    16:47         
  252     55 Robin Johansson          OK Skogsfalken 1             1:23:31    16:48         
  253    278 Magnus Andersson         OK Hällen 2                  1:24:12    17:30         
  254    104 Rickard Holmqvist        Hestra IF 1                  1:24:26    17:44         
  255    325 Tobias Nilsson           Svaide Roma SOK 1            1:24:27    17:45         
  256    318 Filip Svensson           Istrums SK 1                 1:24:28    17:46         
  257    155 Jostein Tafjord          Halden Skiklubb 3            1:24:29    17:47         
  258    328 Tobias Thorsson          IK Trenne/OK Nackhe 1        1:24:31    17:48         
  259     70 Erik Nyström             OK Tyr 1                     1:24:32    17:49         
  260    288 Oskar Pettersson         Jönköpings OK 2              1:24:32    17:50         
  261     88 Joakim Gunnarsson        Tumba-Mälarhöjden 1          1:24:33    17:51         
  262    234 Emil Kalered             Skogspojkarnas OK 1          1:24:35    17:53         
  263    214 Fredrik Rosenqvist       NTNUI 8                      1:24:41    17:59         
  264    130 Audun Bjerkreim Nilsen   Wing OK 1                    1:24:43    18:01         
  265    132 Daniel Gustafsson        KFUM Örebro OK 2             1:24:48    18:06         
  266    316 Thomas Pettersson        IF Thor 2                    1:24:49    18:07         
  267    332 Lars Svensson            Målilla/Björkfors/Hultsfred  1:25:11    18:29         
  268    227 Pekka Iso-Markku         Turun Metsänkävijät 3        1:25:13    18:31         
  269    110 Rasmus Korvald Skaare    Nydalens Skiklub 2           1:27:13    20:31         
  270    241 Audrius Smilgius         Soik Hellas 2                1:27:27    20:45         
  271    330 Dag Solberg              Bækkelaget SK 2              1:27:35    20:53         
  272    331 Juha Karstunen           Ylivieskan Kuula 1           1:27:57    21:15         
  273    237 Anders Hederskog         IFK Göteborg 3               1:27:59    21:17         
  274    327 Olle Algotson            OK Tylöskog 1                1:28:01    21:19         
  275    339 Mikko Simola             Iitin Pyrintö 1              1:28:02    21:20         
  276    266 Emil Johansson           Akilles OK 1                 1:28:03    21:21         
  277    229 Ola Kåberg               OK Ravinen 3                 1:28:03    21:21         
  278    177 Mikael Backlund          Dalaportens OL 2             1:28:04    21:22         
  279    166 Ben Strengell            Västerås SOK 3               1:28:05    21:23         
  280    315 Kjetil Karlsen           OK Moss 1                    1:28:08    21:25         
  281    198 Niklas Olofsson          Helsingborgs SOK 1           1:28:09    21:26         
  282    297 Lars Berzell             Attunda OK 2                 1:28:10    21:28         
  283    163 Ross Smith               Cambridge Sports 1           1:28:13    21:31         
  284    182 Kononov Dmitriy          Kuzmolovo 110% 1             1:28:15    21:33         
  285    276 Alexander Moberg         OK Tyr 2                     1:28:28    21:46         
  286    319 Erik Adolfsson           OK Skogsstjärnan 1           1:28:46    22:04         
  287    194 Peter Kolmskog           Sundbybergs IK 1             1:28:50    22:07         
  288    323 Hans Petter Mathisen     Larvik/POL 1                 1:28:50    22:08         
  289    247 Jonas Pettersson         OK Enen/Tierps SOK 1         1:28:54    22:12         
  290    286 Carl-Johan Högberg       Eskilstuna OL 1              1:28:57    22:15         
  291    284 Urpo Väänänen            Tio rättens män 1            1:29:07    22:25         
  292    264 Torbjörn Almegius        Kungälv/Stenungs./Sjövalla   1:29:20    22:38         
  293    117 Hans Benjaminsson        Gustavsbergs OK 1            1:29:22    22:40         
  294    149 Asko Lautamäki           Hämeenlinnan Suunnist. 2     1:29:28    22:45         
  295    252 Göran Johansson          OK Österåker 1               1:29:54    23:12         
  296    173 Staffan Persson          Tullinge SK 3                1:32:11    25:29         
  297    290 Morgan Tallberg          OK Älgen 1                   1:32:24    25:42         
  298    211 Anders Sætersmoen        NTNUI 5                      1:32:30    25:48         
  299    308 Jakob Larsen             Centrum OK 1                 1:35:41    28:59         
  300    189 Henrik Mårts             Säterbygdens OK 1            1:36:03    29:20         
  301    174 Sigurd Vingerhagen       Sarpsborg OL 1               1:36:05    29:23         
  302    294 Håkan Hansson            Falkenbergs OK 2             1:36:06    29:24         
  303    187 Magnus Svantegård        Skogslöparna 2               1:36:07    29:25         
  304    249 Roger Palmgren           Sundsvalls OK 2              1:36:12    29:29         
  305    100 Björn Andersson          Kils OK/Västvärmland 1       1:36:12    29:30         
  305    268 Hans Tarandi             IFK Lidingö SOK 4            1:36:12    29:30         
  307    273 Joel Andersson           IK Gandvik 2                 1:36:15    29:33         
  308    345 Leif Rogell              Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar  1:36:20    29:37         
  309    206 Stefan Träff             NAIS OK 1                    1:37:18    30:36         
  310    274 Martin Wendt             FK Boken 1                   1:38:56    32:14         
  311    251 Niclas Tjernlund         OK Vilse - 87 1              1:39:04    32:22         
  312    270 Leif Markfjärd           Hedemora/Avesta/Säterbygden  1:39:11    32:29         
  313    176 Denny Mahlin             Trosabygdens OK 1            1:39:12    32:30         
  314    246 Pekka Huhtanen           Jalasjärven Jalas 1          1:39:45    33:03         
  315    282 Veli Mäki                Reilut Miehet Havumetsien 1  1:41:17    34:35         
  316    179 T F Jørgensen            Hærens Officersskole 1       1:41:37    34:54         
  317    255 Daniel Forsell           Ok Raseborg 1                1:41:43    35:00         
  318    265 Joakim Magnusson         OK Reftele 1                 1:41:47    35:04         
  319    202 Kjell Ågren              Tumba-Mälarhöjden 3          1:41:53    35:11         
  320    334 Henrik Johansson         Falköpings AIK OK 1          1:41:54    35:12         
  321    213 Marius Nagell            NTNUI 7                      1:41:57    35:15         
  322    303 Henrik Tengvall          Boxholm-Mjölby OL 1          1:41:58    35:16         
  323    195 Mårten Sundh             Sundbybergs IK 2             1:42:01    35:19         
  324    256 Lars Rasmussen           FarumTisvilde SpringCup 3    1:42:09    35:26         
  325    218 Juma Nappu               Turun NMKY 1                 1:42:58    36:16         
  326    279 Jonas Andersson          Fjärås AIK/IF Rigor 1        1:47:40    40:58         
  327    231 Emil Börjesson           Lidköpings VSK 1             1:47:41    40:59         
  328    239 Puffie Darling           LiTHe Vilse 1                1:53:03    46:21         
  329    226 Christian Klasson        K3 IF 1                      1:53:08    46:25         
  330    219 Mathias Myrling Gotaas   Kongsberg O-lag 2            1:53:11    46:29         
  331    196 0 N.N.                   Korven Honka 1               1:57:17    50:35         
  332    216 Erik Haare               NTNUI 10                     1:57:22    50:39         
  333    301 Jens Sörvik              Lunds OK 2                   1:58:12    51:30         
  334    212 Asle Heid Vaskinn        NTNUI 6                      2:00:34    53:52         
  335    313 Lars-Erik Johansson      Ärla IF 2                    2:08:24  1:01:41         
  336    180 J Kaalund                Hærens Officersskole 2       2:26:40  1:19:58         
  337    215 Tomas Babiak             NTNUI 9                      3:03:50  1:57:08         

---  Ej godkända lag ---

          36 Gustav Bergman           OK Ravinen 1                 1:08:23      Dsq
         115 Aki Vesikallio           Helsingin Suunnist. 2        1:39:05      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Paul Torvund             Østmarka OK 2                    Dsq      Dsq
         184 Erik Heinemark           Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242 Filip Nilsson            Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Kristian Stenerud        OTO/Sandefjord 1                 Dsq      Dsq
         329 Atis Dandens             Espoon Suunta 1                  Dsq      Dsq
         336 0 N.N.                   Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346 0 N.N.                   Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.