10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (347/347) sträcka 2 - Radio 4 (2008-04-27 13:37:41)

    1     17 Pavlo Ushkvarok          Stora Tuna OK 1              2:15:23     0:00         
    2     46 Göran Thimberg           Söders SOL-Tyresö 1          2:17:48     2:25         
    3     14 Markus Lindeqvist        Paimion Rasti 1              2:17:49     2:26         
    4     20 Öystein Kristiansen      MS Parma 1                   2:17:51     2:28         
    5     16 Timo Saarinen            Tampereen Pyrintö 1          2:17:52     2:29         
    6    120 Kristian Algers          OK Alehof 1                  2:17:53     2:30         
    7     64 Esa Huttunen             OK Orient 1                  2:17:54     2:30         
    8     12 Sebastian Hägler         IFK Moras OK 1               2:17:59     2:35         
    9     18 Jakob Svensson           OK PAN-Kristianstad 1        2:18:05     2:42         
   10     72 Sindre Østhagen          Fredrikstads SK 1            2:18:08     2:44         
   11      3 Tommi Tölkkö             Kalevan Rasti 1              2:18:09     2:45         
   12      4 Jens Molin               Södertälje-Nykvarn 1         2:18:10     2:47         
   13     24 Mikko Hölsö              Rasti-Kurikka 1              2:18:12     2:48         
   14     19 Mattias Ericsson         OK Denseln 1                 2:18:12     2:48         
   15     38 Robbin Kantarp           OK Hällen 1                  2:18:13     2:49         
   16     58 Tommy Andersson          Vänersborgs SK 1             2:18:15     2:51         
   17     32 Rickard Gunnarsson       OK Orion 1                   2:18:21     2:57         
   18      2 Timo Joensuu             Vaajakosken Terä 1           2:18:22     2:59         
   19     52 Risto Haikonen           Anttolan Urheilijat 1        2:18:24     3:01         
   20      8 Marko Närvä              Vehkalahden Veikot 1         2:18:25     3:02         
   21    200 Mikael Östlund           Domnarvet/Kvarnsv. 1         2:18:27     3:04         
   22     13 Hans Olof Amblie         Bækkelaget SK 1              2:18:27     3:04         
   23     94 Ilkka Leppävuori         Tampereen Pyrintö 2          2:18:31     3:07         
   24     22 Mikael Eliasson          Göteborg-Majorna 1           2:19:42     4:19         
   25    347 Lauri Sild               OK Triangeln 1               2:19:45     4:21         
   26    165 Ulf Forseth Indgaard     Frol IL 1                    2:19:50     4:26         
   27     25 Jarl Magnus Berge        Turun Metsänkävijät 1        2:19:52     4:28         
   28      7 Marko Väisänen           Rajamäen Rykmentti 1         2:19:54     4:30         
   29      9 Mikael Andersson         IK Hakarpspojkarna 1         2:19:55     4:31         
   30     27 Pelle Engstrand          Rehns BK 1                   2:19:56     4:32         
   31     39 Anders Österlund         Västerås SOK 1               2:19:56     4:32         
   32      1 Sindre Saksæhter         Halden Skiklubb 1            2:19:56     4:33         
   33     79 Kalvis Mihailovs         Turun Metsänkävijät 2        2:19:58     4:34         
   34    168 Robert Karlsson          Bredaryds SOK 1              2:19:58     4:34         
   35     62 Johan Håkansson          Ronneby OK 1                 2:19:58     4:35         
   36      5 Jörgen Ohlin             OK Linné 1                   2:19:58     4:35         
   37    121 Petter Eriksson          OK Rodhen 1                  2:19:59     4:35         
   38     43 Hannu-Pekka Pukema       Kalevan Rasti 2              2:20:00     4:37         
   38    122 Dimitry Masnyy           Arboga OK 1                  2:20:00     4:37         
   40     80 Vesa Taanila             Ikaalisten NV 1              2:20:01     4:37         
   41      6 Vesa Mäkinen             Angelniemen Ankkuri 1        2:20:02     4:38         
   42     51 Pekka Hyvönen            Turun Suunnistajat 1         2:20:03     4:40         
   43     84 Rain Eensaar             OK Roslagen 1                2:20:03     4:40         
   44     11 Anders Hedman            IFK Lidingö SOK 1            2:20:05     4:41         
   45     86 Bjørn Ekeberg            IL Tyrving 1                 2:20:06     4:43         
   46     28 Greger Tysk              Leksands OK 1                2:20:06     4:43         
   47     23 Stephen Palmer           Malungs OK 1                 2:20:07     4:44         
   48     29 Aleksi Leskinen          LYNX 1                       2:20:08     4:45         
   49     21 Arild Nomeland           Kristiansand OK 1            2:20:08     4:45         
   50     61 Patrik Svedberg          IFK Umeå 1                   2:20:23     5:00         
   51    152 Jonas Nordström          OK Älvsjö Örby 1             2:20:29     5:06         
   52    158 Martin Hederskog         Malungs OK 2                 2:20:35     5:11         
   53     35 Flemming Jørgensen       OK Pan Århus 1               2:20:38     5:14         
   54    205 Lauri Laine              Mäntsälän Urheilijat 1       2:20:44     5:21         
   55     56 Hans Trøan               Nydalens Skiklub 1           2:21:07     5:44         
   56     98 Esa Orava                Rastivarsat 1                2:23:10     7:47         
   57     33 Matthias Niggli          Ulricehamns OK 1             2:24:58     9:34         
   58    114 Håvard Lucasen           Ås-UMB Orientering 1         2:25:00     9:36         
   59     78 Vincent Coupat           Nyköpings OK 1               2:25:09     9:45         
   60     42 Rune Monrad              FarumTisvilde SpringCup 1    2:25:10     9:46         
   61    133 Daniel Kaipe             Leksands OK 2                2:25:14     9:51         
   62     10 Martin Larsson           IFK Göteborg 1               2:25:16     9:52         
   63     82 Erik Groth               KFUM Örebro OK 1             2:25:16     9:53         
   64     47 Mikko Sipilä             Kangasala SK 1               2:25:18     9:54         
   65     44 Jari Sillman             IF Sibbo-Vargarna 1          2:25:18     9:55         
   66     67 Rune Strandberg          NTNUI 1                      2:25:20     9:57         
   67     30 Johan Runesson           OK Tisaren 1                 2:25:23     9:59         
   68    105 Svajunas Ambrazas        Soik Hellas 1                2:25:26    10:03         
   69     31 Dan Wester               Järla IF OK 1                2:25:26    10:03         
   70     69 Juha Tolonen             Rajamäen Rykmentti 2         2:25:29    10:05         
   71    131 Anders Carlsson          Halmstad OK 1                2:25:51    10:27         
   72     91 Robin Bäckström          IF Femman 1                  2:25:54    10:30         
   73    225 Vesa Aaltonen            IF Brahe/Malax IF 1          2:25:54    10:31         
   74    311 Per Lenander             Växjö OK 1                   2:25:56    10:33         
   75     37 Timo Mikkola             Hiisirasti 1                 2:26:02    10:38         
   76    108 Richard Sjöholm          OK PAN-Kristianstad 2        2:26:15    10:52         
   77    112 Oscar Stensson-Bohman    Nybro OK 1                   2:27:24    12:00         
   78    151 Erik Knudsen             OK Pan Århus 2               2:27:24    12:00         
   79    113 Maciej Grabowski         Kalmar OK 1                  2:27:25    12:01         
   80    299 Mårten Martinsson        OK Kolmården 1               2:27:27    12:03         
   81     50 Andreas Olesen           FarumTisvilde SpringCup 2    2:27:29    12:06         
   82    340 Markus Adolfsson         Linköpings OK 1              2:27:33    12:10         
   83    262 Håvard Berget            Trøsken/Sarpsborg 1          2:27:36    12:12         
   84     75 Olav Lundanes            Østmarka OK 1                2:28:14    12:50         
   85     83 Olli-Markus Taivainen    Pellon Ponsi 1               2:28:14    12:51         
   86     15 Petri Noponen            DELTA 1                      2:28:19    12:56         
   87    248 Mika Venho               Maarian Mahti 1              2:28:57    13:34         
   88    203 Nicholas Morgan          Kristiansand OK 2            2:28:58    13:34         
   89     34 Daniel Blom              Norbergs OK 1                2:28:59    13:36         
   90     40 Mats Fröberg             OK Linné 2                   2:29:01    13:37         
   90    124 Benno Schuler            Paimion Rasti 2              2:29:01    13:37         
   92     81 Johan Lindahl            Täby Ok 1                    2:29:01    13:38         
   93     96 Anders Håkansson         Dalaportens OL 1             2:29:02    13:39         
   94     65 Mathias Jansson          Hagaby GoIF 1                2:29:03    13:40         
   95    109 Mathias Wilhelmsson      IF Thor 1                    2:29:04    13:41         
   96     57 Anatolijs Tarasovs       Ärla IF 1                    2:29:06    13:42         
   97    123 Hallvard Nordbrøden      Halden Skiklubb 2            2:29:17    13:53         
   98     85 Henrik Persson           Tullinge SK 1                2:29:19    13:55         
   99    296 Anders Frisk             Attunda OK 1                 2:29:26    14:02         
  100    243 Kjell Nilsson            Gotlands Bro/Visborg 1       2:29:42    14:18         
  101    143 Heikki Istolahti         Ylistaron Kilpa-Veljet 1     2:30:27    15:04         
  102    127 Vegard Ruttenborg        Løten o-lag 1                2:30:29    15:06         
  103    181 Lasse Kautto             Vaajakosken Terä 2           2:30:30    15:06         
  104    103 Erik Ivarsson Sandberg   OK Denseln 2                 2:30:31    15:08         
  105     49 Ville Sabel              Hämeenlinnan Suunnist. 1     2:30:32    15:09         
  106    146 Alexander Westberg       OK Tranan 1                  2:30:33    15:09         
  107    272 Olof Krantz              IK Gandvik 1                 2:30:34    15:10         
  108     93 Jaani Lantela            Vehkalahden Veikot 2         2:30:34    15:11         
  109    137 Magnus Rajan             IFK Lidingö SOK 3            2:30:35    15:12         
  109    310 Emil Fager               OK Orion 2                   2:30:35    15:12         
  111     87 Lars-Håkan Bengtsson     Gävle OK 1                   2:30:37    15:13         
  112    287 Fredrik Rosen            Jönköpings OK 1              2:30:39    15:15         
  113     48 Tapio Haarlaa            Helsingin Suunnist. 1        2:30:41    15:18         
  114     63 Håkan Öhlund             IK Hakarpspojkarna 2         2:30:42    15:19         
  115     41 Martin Jönsson           FK Friskus-Varberg 1         2:30:44    15:20         
  116    341 Marcus Lundagårds        Linköpings OK 2              2:30:45    15:22         
  117     26 Harri Pajula             Lapuan Virkiä 1              2:30:46    15:23         
  118    192 Petteri Lauronen         LYNX 2                       2:30:46    15:23         
  119     53 Erkka Mehtälä            DELTA 2                      2:30:53    15:30         
  120     60 Mattias Larsson          IFK Göteborg 2               2:30:58    15:35         
  121    129 Mattias Argårds          IFK Moras OK 2               2:30:59    15:35         
  122    283 Martin Lindeberg         Skåneslättens OL 1           2:32:38    17:15         
  123     73 Magnus Cederlöf          Järfälla OK 1                2:32:40    17:17         
  124    175 Fajer Wennerberg         OK Klyftamo 1                2:32:41    17:18         
  125    207 Olli Saavalainen         Siilin Rasti 1               2:32:43    17:19         
  126     95 Johan Karlsson           OK Kåre 1                    2:32:46    17:23         
  127     66 Olli Mattila             MS Parma 2                   2:32:50    17:27         
  128     45 Kalle Rantala            Jämsän Retki-Veikot 1        2:32:52    17:28         
  129     54 Fredrik Bergström        Pargas IF 1                  2:32:59    17:35         
  130    190 Gunnar Lindberg          Bromma-Vällingby 1           2:34:13    18:50         
  131     59 Johan Levin              Sävedalens AIK 1             2:34:26    19:03         
  132    107 Ronnie Samor             Tjällmo-Godegård 1           2:34:30    19:07         
  133    304 Henrik Johnsson          OK Tor 1                     2:34:46    19:22         
  134     77 Vetle R Bråten           Raumar O-lag 1               2:34:50    19:26         
  135    157 Petter Thoresen          Halden Skiklubb 98           2:35:32    20:09         
  136    111 Olle Karlsson            Tullinge SK 2                2:35:58    20:35         
  137    130 Stig Alvestad            Wing OK 1                    2:36:16    20:53         
  138    101 Anders Axelsson          Södertälje-Nykvarn 2         2:36:19    20:55         
  139    307 Jonas Juveli             Lillomarka O-lag 1           2:36:20    20:57         
  140    118 Bartosz Pawlak           Polish Junior Team 1         2:36:23    20:59         
  141     74 Henrik Sundqvist         Stora Tuna OK 2              2:36:29    21:06         
  142    333 Tommi Peltonen           Veikon Pamaus 1              2:36:32    21:09         
  143     88 Johan Eklöv              Tumba-Mälarhöjden 1          2:36:51    21:28         
  144    193 Tore Reikvam             BSI Orientering 1            2:36:53    21:29         
  145     99 Max Karle                OK Skogshjortarna 1          2:36:54    21:31         
  146    221 Jaako Liukkala           Hauhon Sisu 1                2:36:56    21:32         
  147     97 Andreas S Johansson      Göteborg-Majorna 2           2:36:57    21:34         
  148    106 Kalle Tiitinen           Lappeen Riento 1             2:36:57    21:34         
  149    139 Jurgis Krastins          Pihkaniskat 1                2:36:59    21:36         
  150    257 Martin Sundström         Söderhamns OK 1              2:37:01    21:38         
  151    267 Richard Ohlsson          Haninge SOK 1                2:37:05    21:41         
  152    293 Mikael Lundqvist         Falkenbergs OK 1             2:37:07    21:44         
  153    232 Johan Winterås           Västerbergslagen 1           2:37:08    21:45         
  154    186 Jonas Byström            Skogslöparna 1               2:37:15    21:51         
  155    209 Henrik Ruud              NTNUI 3                      2:37:20    21:57         
  156    295 Anders Lind              Tjällmo-Godegård 2           2:37:32    22:09         
  157    275 Ulf Lindkvist            Östersunds OK 1              2:37:33    22:09         
  158     89 Mikael Pihel             OK Tisaren 2                 2:38:52    23:28         
  159    197 Pär Olofsson             Rehns BK/Alfta-Ösa 1         2:39:15    23:51         
  160     92 Eino Kattilakoski        Kokkolan Suunnist. 1         2:39:15    23:52         
  161    135 Sven Granfors            Sävedalens AIK 2             2:39:24    24:01         
  162    160 Jesper Wassblad          Vänersborgs SK 2             2:39:29    24:05         
  163    159 Johan Otterström         Göteborg-Majorna 3           2:39:29    24:06         
  164    291 Sebastian Edlund         IK Ymer/Bredared 1           2:39:29    24:06         
  165    178 Anders Bredesen          Fossum IF 1                  2:39:31    24:08         
  166    145 Anders Gustafsson        Uddevalla OK 1               2:39:35    24:11         
  167    223 Michal Glowacki          Oppsal Orientering 1         2:39:35    24:12         
  168    217 Arto Ranki               MS Parma 3                   2:39:37    24:13         
  169    263 Jan Näslund              OK Nolaskogsarna 1           2:39:37    24:14         
  170    318 Anders Påhlman           Istrums SK 1                 2:39:38    24:15         
  171    183 Nils Spetz               Ulricehamns OK 2             2:39:38    24:15         
  172    144 Andreas Davidsson        OK Klemmingen 1              2:39:42    24:19         
  173    185 Per Johansson            Motala AIF-OL 1              2:39:42    24:19         
  174    148 Magnus Larsson           FK Göingarna 1               2:39:45    24:21         
  175    338 Trond Cato Martinsen     Modum 1                      2:39:46    24:23         
  176    306 Magnus Jönsson           OK Kontinent 1               2:39:46    24:23         
  177    162 Andreas Ekbladh          SOL Tranås 1                 2:39:48    24:25         
  178    147 Magnus Svensson          Hjärnarps GH OL 1            2:39:51    24:28         
  179    344 Björn Ljunggren          OK Hammaren 1                2:39:53    24:29         
  180    269 Ulf Eriksson             Stora Tuna OK 3              2:39:54    24:31         
  181    321 Mats Granstedt           IK Hakarpspojkarna 3         2:39:57    24:34         
  182    201 Fredrik Lindström        Tumba-Mälarhöjden 2          2:40:08    24:44         
  183    104 Jan Hilding              Hestra IF 1                  2:40:25    25:02         
  184    141 Isac Jakobsson           Hjobyg./Hagen/Tibro 1        2:41:16    25:53         
  185    102 Kai Pasonen              Valkeakosken Haka 1          2:41:19    25:56         
  186    134 Eivind Resser            Kongsberg O-lag 1            2:41:21    25:57         
  187    188 Joacim Tingstorp         Hammarby IF OF 1             2:41:22    25:59         
  188    305 Joel Ahlqvist            Skarpnäcks OL 1              2:41:24    26:00         
  189     71 Jarkko Kaplas            Joutsenon Kullervo 1         2:41:43    26:19         
  190    281 Victor Axbom             OK Landehof 1                2:42:01    26:37         
  191    125 Joakim Antonsson         OK Löftan 1                  2:42:04    26:40         
  192     90 Petter Reinemo           NTNUI 2                      2:42:16    26:53         
  193    119 Jakob Bengtsson          Stigmännen Karlshamn 1       2:42:59    27:36         
  194    222 Mikael Axin              Hagaby GoIF 2                2:43:01    27:38         
  195    116 Henrik Marmelid          OK Roxen 1                   2:43:05    27:41         
  196    191 Mats Liwell              Södertälje-Nykvarn 3         2:43:11    27:48         
  197    128 Tapani Partanen          Hyvinkään Rasti 1            2:43:13    27:50         
  198    150 Timo Sirola              Keravan Urheilijat 1         2:43:21    27:58         
  199    298 Juha Lassila             Vetelin Urheilijat 1         2:43:23    27:59         
  200    302 Magnus Yngvesson         Umeå/Robertsf./Högåker 1     2:43:35    28:12         
  201    126 Martin Julin             Västerås SOK 2               2:43:38    28:14         
  202    261 Asgeir Lium              OSI Orientering 1            2:43:39    28:16         
  203    154 Henrik Peterson          OK Denseln 3                 2:43:41    28:17         
  204     70 Christian Wartbichler    OK Tyr 1                     2:43:47    28:23         
  205    285 Henrik Erlandsson        OK Södertörn 1               2:44:29    29:06         
  206    312 Conny Källman            OK Kullingshof 1             2:44:36    29:13         
  207    208 Torkil E Solstad         IL Tyrving 2                 2:44:38    29:15         
  208    245 Jonas Fryksten           Härnösands OK 1              2:44:48    29:24         
  209    228 Jonny Bergman            OK Ravinen 2                 2:44:54    29:31         
  210    142 Anders Alderud           Nyköpings OK 2               2:46:29    31:05         
  211    138 Viktor Antonsson         Eksjö SOK 1                  2:46:34    31:11         
  212    254 Fredrik Hedin            IFK Enskede 1                2:47:42    32:18         
  213    230 Daniel Eklund            Strängnäs-Malmby 1           2:47:58    32:34         
  214    236 Erik Mattsson            Järla IF OK 3                2:48:00    32:36         
  215     76 Roger Hugosson           Sundsvalls OK 1              2:48:00    32:36         
  216    280 Gunnar Tenge             Ås-UMB Orientering 2         2:48:00    32:36         
  217    300 Niklas Jönsson           Lunds OK 1                   2:48:02    32:38         
  218    136 Jonas Nyman              Snättringe SK 1              2:48:06    32:42         
  219    314 Mattias Sandqvist        Vallentuna-Össeby 1          2:48:18    32:55         
  220    258 Johan Lövsund            OK Botnia 1                  2:48:22    32:58         
  221    238 Robert Elverö            Väsby OK 1                   2:48:24    33:01         
  222    277 Simen Haugerud           Indre Östfold OK 1           2:48:28    33:04         
  223     55 Fredrik Smedberg         OK Skogsfalken 1             2:48:59    33:35         
  224    328 Andreas Lundblad         IK Trenne/OK Nackhe 1        2:51:01    35:38         
  225    167 Jorma Hirvensalo         Saarijärven Pullistus 1      2:51:02    35:39         
  226    132 Calle Olsson             KFUM Örebro OK 2             2:51:04    35:40         
  227    289 Peter Zetterström        Söders SOL-Tyresö 2          2:51:06    35:43         
  228    342 Christian Eriksson       Linköpings OK 3              2:51:08    35:45         
  229    244 Jan Sjödin               OK Tisaren 3                 2:51:13    35:50         
  230    199 Markus Hellström         Forsa OK 1                   2:51:14    35:51         
  231    164 Arto Lilja               Hyvinkään Rasti 2            2:52:26    37:03         
  232    240 Simon Larsson            Markbygdens OK 1             2:52:28    37:04         
  233    235 Axel Mattson             Järla IF OK 2                2:52:32    37:08         
  234    140 Jonas Vikström           Köping-Kolsva OK 1           2:52:33    37:09         
  235    110 Magnus Solbjørg          Nydalens Skiklub 2           2:53:09    37:45         
  236    153 Magnus Ohlin             Rånäs OK 1                   2:53:32    38:08         
  237    319 Calle Andersson          OK Skogsstjärnan 1           2:56:40    41:17         
  238    332 Jan Johansson            Målilla/Björkfors/Hultsfred  2:56:43    41:20         
  239    169 Anders Löfgren           Järfälla OK 2                2:57:01    41:38         
  240    253 Markku Mäkelä            Rastikarhut 1                2:57:03    41:39         
  241    322 Håkan Johansson          IK Hakarpspojkarna 4         2:57:05    41:42         
  242    149 Ville Pietilä            Hämeenlinnan Suunnist. 2     2:57:20    41:56         
  243    237 Tomas Petersson          IFK Göteborg 3               2:57:24    42:01         
  244    278 Mikael Kindborn          OK Hällen 2                  2:57:32    42:08         
  245    198 Erik Alnervik            Helsingborgs SOK 1           2:57:36    42:12         
  246    266 Janne Liuko              Akilles OK 1                 2:57:45    42:22         
  247    161 Lars-Erik Carlsson       Norbergs OK 2                2:57:55    42:31         
  248    182 Kuokkanen Andrey         Kuzmolovo 110% 1             2:57:58    42:34         
  249    155 Petter Næss Bjørgul      Halden Skiklubb 3            2:58:13    42:50         
  250    288 Mats Johansson           Jönköpings OK 2              2:58:13    42:50         
  251    276 Tom Hollowell            OK Tyr 2                     2:58:14    42:51         
  252    247 Mattias Olofsson         OK Enen/Tierps SOK 1         2:58:21    42:57         
  253    324 Øyvind Bakken Rognstad   Lillehammer OK 1             2:59:52    44:28         
  254    260 Lars Kandell             Leksands OK 3                2:59:57    44:33         
  255    250 Thomas Persson           OK Måsen 1                   2:59:59    44:35         
  256    224 Jocke Wiklund            OK Grip 1                    3:00:17    44:53         
  257    211 Dennis Ducro             NTNUI 5                      3:00:21    44:58         
  258    259 Fredrik Örnlid           Täby Ok 2                    3:01:46    46:23         
  259    292 Erik Classon             OK Orinto 1                  3:02:08    46:45         
  260    309 Jens Andersson           OK Roslagen 2                3:02:34    47:11         
  261    220 Henrik Lindblad          OK Djerf 1                   3:03:05    47:42         
  262    315 Jan Bjerketvedt          OK Moss 1                    3:03:41    48:17         
  263    334 Tobias Johansson         Falköpings AIK OK 1          3:04:29    49:06         
  264    233 Larssa Magnell           Katrineholms OK 1            3:04:36    49:13         
  265    170 Jon Marsden              Jesus Orienteering 1         3:04:53    49:30         
  266    173 Björn Axelsson           Tullinge SK 3                3:05:04    49:41         
  267    317 Knut Aas                 Ringerike o-lag 1            3:05:14    49:50         
  268    189 Kjell Klaar              Säterbygdens OK 1            3:05:15    49:52         
  269    204 Petter Marki Erichsen    Kristiansand OK 3            3:05:17    49:53         
  270    271 Christian Svensson       Ankarsrum/Gamleby/Västervik  3:05:19    49:55         
  271    337 Axel Berlin              Konnerud I.L. 1              3:05:25    50:01         
  272    323 Martin Niklas Olsen      Larvik/POL 1                 3:05:31    50:08         
  273    227 Antti Knuuti             Turun Metsänkävijät 3        3:05:36    50:13         
  274    316 Mattias Vangbo           IF Thor 2                    3:05:56    50:32         
  275    330 Idar Brekke              Bækkelaget SK 2              3:07:55    52:31         
  276    297 Anders Enoksson          Attunda OK 2                 3:07:58    52:35         
  277    117 Conny Strandberg         Gustavsbergs OK 1            3:08:10    52:47         
  278    327 Jonas Karlsson           OK Tylöskog 1                3:08:13    52:49         
  279    335 Anders Lövgärd           OK Alehof 2                  3:08:13    52:50         
  280    249 Anders Erlandsson        Sundsvalls OK 2              3:08:23    53:00         
  281    210 Arno Grønhovd            NTNUI 4                      3:09:27    54:04         
  282    282 Bror Backe               Reilut Miehet Havumetsien 1  3:10:25    55:02         
  283    345 Juha Leonberg            Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar  3:11:45    56:22         
  284    194 Jan-Olov Bogren          Sundbybergs IK 1             3:11:46    56:23         
  285    252 Peter Enoksson           OK Österåker 1               3:11:47    56:23         
  286    326 Anders Enmark            Gävle OK 2                   3:11:59    56:35         
  287    214 Katja Ekroll Jahren      NTNUI 8                      3:12:07    56:44         
  288    229 Lars Klasson             OK Ravinen 3                 3:12:16    56:52         
  289    343 Mart Ostra               Jüriöö 1                     3:14:11    58:48         
  290    274 Håkan Palm               FK Boken 1                   3:14:16    58:53         
  291    166 Bo Johansson             Västerås SOK 3               3:14:33    59:10         
  292    268 Andreas Edlund           IFK Lidingö SOK 4            3:14:40    59:17         
  293    251 Kalle Ingvarsson         OK Vilse - 87 1              3:15:20    59:56         
  294    273 Erik Hellsvik            IK Gandvik 2                 3:15:23    59:59         
  295    163 Matthias Mahr            Cambridge Sports 1           3:16:05  1:00:42         
  296    264 Per-Arne Wahlgren        Kungälv/Stenungs./Sjövalla   3:17:10  1:01:47         
  297    234 Ulf Johnsson             Skogspojkarnas OK 1          3:18:22  1:02:59         
  298    241 Stefan Seo               Soik Hellas 2                3:18:26  1:03:02         
  299    176 Gunnar Kindlundh         Trosabygdens OK 1            3:24:24  1:09:01         
  300    308 Joel Berling             Centrum OK 1                 3:25:53  1:10:30         
  301    270 Lars-Åke Dickfors        Hedemora/Avesta/Säterbygden  3:25:57  1:10:33         
  302    172 Fredrik Steiwer          Østmarka OK 3                3:26:00  1:10:37         
  303    286 Björn Löfroth            Eskilstuna OL 1              3:26:21  1:10:58         
  304    255 Andreas Sjöholm          Ok Raseborg 1                3:27:49  1:12:26         
  305    284 Ari-Pekka Koivisto       Tio rättens män 1            3:27:52  1:12:28         
  306    206 Håkan Träff              NAIS OK 1                    3:27:55  1:12:31         
  307    100 Andreas Blomgren         Kils OK/Västvärmland 1       3:28:01  1:12:38         
  308    331 Joonas Savola            Ylivieskan Kuula 1           3:29:15  1:13:51         
  309    246 Juha Huhtanen            Jalasjärven Jalas 1          3:32:23  1:17:00         
  310    290 Stefan Eriksson          OK Älgen 1                   3:34:49  1:19:26         
  311    174 Finn Henry Lillestrand   Sarpsborg OL 1               3:35:10  1:19:47         
  312    231 Joel Sanderi             Lidköpings VSK 1             3:37:19  1:21:55         
  313    279 Mikael Andersson         Fjärås AIK/IF Rigor 1        3:37:20  1:21:57         
  314    212 Erik Sælen               NTNUI 6                      3:48:57  1:33:34         
  315    213 Jostein Bø Fløystad      NTNUI 7                      3:49:35  1:34:12         
  316    187 Olof Sundin              Skogslöparna 2               3:50:27  1:35:04         
  317    202 Gustav Melander          Tumba-Mälarhöjden 3          3:51:11  1:35:48         
  318    265 Anders Sjöberg           OK Reftele 1                 3:54:27  1:39:04         
  319    303 Erik Erlandsson          Boxholm-Mjölby OL 1          3:54:37  1:39:14         
  320    218 Riitta Siltanen          Turun NMKY 1                 3:59:22  1:43:59         
  321    226 Marcus Andersson         K3 IF 1                      4:00:17  1:44:54         
  322    256 Asger Nielsen            FarumTisvilde SpringCup 3    4:01:22  1:45:59         
  323    219 Jan Vidar Nielsen        Kongsberg O-lag 2            4:09:07  1:53:44         
  324    216 Mathilde Korvald Skaare  NTNUI 10                     4:10:54  1:55:30         
  325    196  N.N.                    Korven Honka 1               4:10:56  1:55:33         
  326    294 Peter Badenfelt          Falkenbergs OK 2             4:11:01  1:55:38         
  327    239 Emme Darling             LiTHe Vilse 1                4:18:04  2:02:40         
  328    301 Anders Freij             Lunds OK 2                   4:19:44  2:04:21         
  329    195 Magnus Asplund           Sundbybergs IK 2             4:19:59  2:04:36         
  330    313 Magnus Fransson          Ärla IF 2                    4:24:22  2:08:59         
  331    180 M Áhlen                  Hærens Officersskole 2       5:12:49  2:57:26         
  332    179 M Højlund                Hærens Officersskole 1       5:16:25  3:01:01         

---  Ej godkända lag ---

          68 Martin Larbo             IFK Lidingö SOK 2            2:19:48      Dsq
         177 Anders Älvegran          Dalaportens OL 2             3:25:05      Dsq
         215 Jorge Miguel             NTNUI 9                      6:12:25      Dsq
         325 Fredrik Westergaard      Svaide Roma SOK 1                Dsq      Dsq
         339 Roman Patscheider        Iitin Pyrintö 1              2:51:10      Dsq
          36 Per Åke Olsson           OK Ravinen 1                 2:18:10      Dsq
         115 Mikko Laakso             Helsingin Suunnist. 2            Dsq      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Frode Bakkehøi           Østmarka OK 2                3:58:12      Dsq
         184 Olof Nilsson             Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Trond Gjelstad           OTO/Sandefjord 1             3:05:29      Dsq
         329 Marko Miettinen          Espoon Suunta 1              3:00:38      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.