10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (347/347) sträcka 2 - Radio 5 (2008-04-27 13:37:41)

    1     17 Pavlo Ushkvarok          Stora Tuna OK 1              2:16:35     0:00         
    2     56 Hans Trøan               Nydalens Skiklub 1           2:18:47     2:11         
    3     46 Göran Thimberg           Söders SOL-Tyresö 1          2:18:56     2:20         
    4     14 Markus Lindeqvist        Paimion Rasti 1              2:18:58     2:22         
    5     20 Öystein Kristiansen      MS Parma 1                   2:18:59     2:24         
    6    120 Kristian Algers          OK Alehof 1                  2:19:01     2:25         
    7     16 Timo Saarinen            Tampereen Pyrintö 1          2:19:04     2:28         
    8     64 Esa Huttunen             OK Orient 1                  2:19:05     2:30         
    9     12 Sebastian Hägler         IFK Moras OK 1               2:19:07     2:31         
   10     72 Sindre Østhagen          Fredrikstads SK 1            2:19:22     2:47         
   11     18 Jakob Svensson           OK PAN-Kristianstad 1        2:19:23     2:47         
   12      3 Tommi Tölkkö             Kalevan Rasti 1              2:19:24     2:48         
   13     24 Mikko Hölsö              Rasti-Kurikka 1              2:19:26     2:50         
   14     38 Robbin Kantarp           OK Hällen 1                  2:19:28     2:52         
   15      4 Jens Molin               Södertälje-Nykvarn 1         2:19:28     2:52         
   16     19 Mattias Ericsson         OK Denseln 1                 2:19:29     2:53         
   17     58 Tommy Andersson          Vänersborgs SK 1             2:19:30     2:54         
   18     32 Rickard Gunnarsson       OK Orion 1                   2:19:31     2:56         
   19      2 Timo Joensuu             Vaajakosken Terä 1           2:19:34     2:59         
   20     52 Risto Haikonen           Anttolan Urheilijat 1        2:19:37     3:01         
   21      8 Marko Närvä              Vehkalahden Veikot 1         2:19:39     3:03         
   22     13 Hans Olof Amblie         Bækkelaget SK 1              2:19:40     3:04         
   23    200 Mikael Östlund           Domnarvet/Kvarnsv. 1         2:19:46     3:11         
   24     94 Ilkka Leppävuori         Tampereen Pyrintö 2          2:19:48     3:12         
   25     22 Mikael Eliasson          Göteborg-Majorna 1           2:20:56     4:20         
   26    347 Lauri Sild               OK Triangeln 1               2:20:58     4:23         
   27    165 Ulf Forseth Indgaard     Frol IL 1                    2:21:01     4:26         
   28     25 Jarl Magnus Berge        Turun Metsänkävijät 1        2:21:04     4:28         
   29      7 Marko Väisänen           Rajamäen Rykmentti 1         2:21:04     4:29         
   30     39 Anders Österlund         Västerås SOK 1               2:21:05     4:30         
   31      9 Mikael Andersson         IK Hakarpspojkarna 1         2:21:08     4:33         
   32     27 Pelle Engstrand          Rehns BK 1                   2:21:09     4:34         
   33     79 Kalvis Mihailovs         Turun Metsänkävijät 2        2:21:10     4:35         
   34      1 Sindre Saksæhter         Halden Skiklubb 1            2:21:12     4:36         
   35    168 Robert Karlsson          Bredaryds SOK 1              2:21:15     4:40         
   36     80 Vesa Taanila             Ikaalisten NV 1              2:21:16     4:40         
   37    121 Petter Eriksson          OK Rodhen 1                  2:21:17     4:41         
   38      5 Jörgen Ohlin             OK Linné 1                   2:21:18     4:42         
   39     62 Johan Håkansson          Ronneby OK 1                 2:21:19     4:44         
   40    122 Dimitry Masnyy           Arboga OK 1                  2:21:20     4:44         
   41      6 Vesa Mäkinen             Angelniemen Ankkuri 1        2:21:20     4:45         
   42     51 Pekka Hyvönen            Turun Suunnistajat 1         2:21:22     4:46         
   43     43 Hannu-Pekka Pukema       Kalevan Rasti 2              2:21:22     4:46         
   44     84 Rain Eensaar             OK Roslagen 1                2:21:24     4:48         
   45     11 Anders Hedman            IFK Lidingö SOK 1            2:21:25     4:50         
   46     28 Greger Tysk              Leksands OK 1                2:21:26     4:50         
   47     23 Stephen Palmer           Malungs OK 1                 2:21:28     4:52         
   48     29 Aleksi Leskinen          LYNX 1                       2:21:29     4:53         
   49     86 Bjørn Ekeberg            IL Tyrving 1                 2:21:30     4:55         
   50     21 Arild Nomeland           Kristiansand OK 1            2:21:32     4:56         
   51     61 Patrik Svedberg          IFK Umeå 1                   2:21:49     5:13         
   52    152 Jonas Nordström          OK Älvsjö Örby 1             2:21:51     5:15         
   53    158 Martin Hederskog         Malungs OK 2                 2:21:53     5:18         
   54     35 Flemming Jørgensen       OK Pan Århus 1               2:21:56     5:20         
   55    205 Lauri Laine              Mäntsälän Urheilijat 1       2:22:01     5:25         
   56     98 Esa Orava                Rastivarsat 1                2:24:31     7:55         
   57    114 Håvard Lucasen           Ås-UMB Orientering 1         2:26:09     9:34         
   58     33 Matthias Niggli          Ulricehamns OK 1             2:26:12     9:36         
   59     78 Vincent Coupat           Nyköpings OK 1               2:26:22     9:46         
   60     42 Rune Monrad              FarumTisvilde SpringCup 1    2:26:26     9:50         
   61    133 Daniel Kaipe             Leksands OK 2                2:26:29     9:53         
   62     10 Martin Larsson           IFK Göteborg 1               2:26:30     9:54         
   63     82 Erik Groth               KFUM Örebro OK 1             2:26:31     9:56         
   64     47 Mikko Sipilä             Kangasala SK 1               2:26:32     9:56         
   65     44 Jari Sillman             IF Sibbo-Vargarna 1          2:26:33     9:57         
   66     67 Rune Strandberg          NTNUI 1                      2:26:34     9:58         
   67     30 Johan Runesson           OK Tisaren 1                 2:26:35     9:59         
   68    105 Svajunas Ambrazas        Soik Hellas 1                2:26:42    10:06         
   69     31 Dan Wester               Järla IF OK 1                2:26:44    10:09         
   70     69 Juha Tolonen             Rajamäen Rykmentti 2         2:26:45    10:09         
   71    131 Anders Carlsson          Halmstad OK 1                2:27:11    10:35         
   72     91 Robin Bäckström          IF Femman 1                  2:27:13    10:37         
   73    225 Vesa Aaltonen            IF Brahe/Malax IF 1          2:27:15    10:39         
   74    311 Per Lenander             Växjö OK 1                   2:27:25    10:50         
   75     37 Timo Mikkola             Hiisirasti 1                 2:27:26    10:51         
   76    108 Richard Sjöholm          OK PAN-Kristianstad 2        2:27:39    11:04         
   77    151 Erik Knudsen             OK Pan Århus 2               2:28:45    12:09         
   78    113 Maciej Grabowski         Kalmar OK 1                  2:28:50    12:14         
   79    112 Oscar Stensson-Bohman    Nybro OK 1                   2:28:54    12:18         
   80    299 Mårten Martinsson        OK Kolmården 1               2:28:55    12:19         
   81     50 Andreas Olesen           FarumTisvilde SpringCup 2    2:28:57    12:22         
   82    340 Markus Adolfsson         Linköpings OK 1              2:29:01    12:25         
   83    262 Håvard Berget            Trøsken/Sarpsborg 1          2:29:13    12:38         
   84     75 Olav Lundanes            Østmarka OK 1                2:29:25    12:49         
   85     83 Olli-Markus Taivainen    Pellon Ponsi 1               2:29:27    12:51         
   86     15 Petri Noponen            DELTA 1                      2:29:29    12:53         
   87     34 Daniel Blom              Norbergs OK 1                2:30:16    13:41         
   88    124 Benno Schuler            Paimion Rasti 2              2:30:17    13:41         
   89    248 Mika Venho               Maarian Mahti 1              2:30:18    13:42         
   90     40 Mats Fröberg             OK Linné 2                   2:30:21    13:45         
   91     65 Mathias Jansson          Hagaby GoIF 1                2:30:22    13:47         
   92     81 Johan Lindahl            Täby Ok 1                    2:30:24    13:48         
   93    203 Nicholas Morgan          Kristiansand OK 2            2:30:25    13:49         
   94     57 Anatolijs Tarasovs       Ärla IF 1                    2:30:27    13:51         
   95    109 Mathias Wilhelmsson      IF Thor 1                    2:30:28    13:52         
   96     96 Anders Håkansson         Dalaportens OL 1             2:30:34    13:58         
   97     85 Henrik Persson           Tullinge SK 1                2:30:40    14:04         
   98    123 Hallvard Nordbrøden      Halden Skiklubb 2            2:30:42    14:06         
   99    296 Anders Frisk             Attunda OK 1                 2:31:00    14:25         
  100    243 Kjell Nilsson            Gotlands Bro/Visborg 1       2:31:14    14:38         
  101    143 Heikki Istolahti         Ylistaron Kilpa-Veljet 1     2:31:46    15:10         
  102    181 Lasse Kautto             Vaajakosken Terä 2           2:31:48    15:12         
  103    127 Vegard Ruttenborg        Løten o-lag 1                2:31:49    15:14         
  104     49 Ville Sabel              Hämeenlinnan Suunnist. 1     2:31:52    15:16         
  105    272 Olof Krantz              IK Gandvik 1                 2:31:54    15:18         
  106    103 Erik Ivarsson Sandberg   OK Denseln 2                 2:31:55    15:19         
  107    146 Alexander Westberg       OK Tranan 1                  2:31:55    15:20         
  108     93 Jaani Lantela            Vehkalahden Veikot 2         2:31:57    15:22         
  109     87 Lars-Håkan Bengtsson     Gävle OK 1                   2:31:59    15:23         
  110    310 Emil Fager               OK Orion 2                   2:32:00    15:24         
  111    137 Magnus Rajan             IFK Lidingö SOK 3            2:32:03    15:27         
  112    287 Fredrik Rosen            Jönköpings OK 1              2:32:05    15:29         
  113     48 Tapio Haarlaa            Helsingin Suunnist. 1        2:32:08    15:32         
  114     63 Håkan Öhlund             IK Hakarpspojkarna 2         2:32:10    15:35         
  115     41 Martin Jönsson           FK Friskus-Varberg 1         2:32:12    15:36         
  116    341 Marcus Lundagårds        Linköpings OK 2              2:32:12    15:36         
  117     26 Harri Pajula             Lapuan Virkiä 1              2:32:13    15:37         
  118    192 Petteri Lauronen         LYNX 2                       2:32:14    15:39         
  119     53 Erkka Mehtälä            DELTA 2                      2:32:17    15:41         
  120    129 Mattias Argårds          IFK Moras OK 2               2:32:24    15:48         
  121     60 Mattias Larsson          IFK Göteborg 2               2:32:26    15:50         
  122    283 Martin Lindeberg         Skåneslättens OL 1           2:34:00    17:24         
  123     73 Magnus Cederlöf          Järfälla OK 1                2:34:02    17:26         
  124    207 Olli Saavalainen         Siilin Rasti 1               2:34:03    17:28         
  125    175 Fajer Wennerberg         OK Klyftamo 1                2:34:05    17:29         
  126     95 Johan Karlsson           OK Kåre 1                    2:34:07    17:31         
  127     66 Olli Mattila             MS Parma 2                   2:34:10    17:34         
  128     45 Kalle Rantala            Jämsän Retki-Veikot 1        2:34:11    17:36         
  129     54 Fredrik Bergström        Pargas IF 1                  2:34:30    17:54         
  130    190 Gunnar Lindberg          Bromma-Vällingby 1           2:35:49    19:13         
  131     59 Johan Levin              Sävedalens AIK 1             2:35:54    19:18         
  132    107 Ronnie Samor             Tjällmo-Godegård 1           2:35:55    19:19         
  133    304 Henrik Johnsson          OK Tor 1                     2:36:25    19:50         
  134     77 Vetle R Bråten           Raumar O-lag 1               2:36:28    19:52         
  135    157 Petter Thoresen          Halden Skiklubb 98           2:37:06    20:31         
  136    130 Stig Alvestad            Wing OK 1                    2:37:32    20:56         
  137    101 Anders Axelsson          Södertälje-Nykvarn 2         2:37:34    20:58         
  138    307 Jonas Juveli             Lillomarka O-lag 1           2:37:38    21:02         
  139    111 Olle Karlsson            Tullinge SK 2                2:37:39    21:04         
  140    118 Bartosz Pawlak           Polish Junior Team 1         2:37:40    21:04         
  141     74 Henrik Sundqvist         Stora Tuna OK 2              2:37:58    21:22         
  142    333 Tommi Peltonen           Veikon Pamaus 1              2:38:01    21:25         
  143     88 Johan Eklöv              Tumba-Mälarhöjden 1          2:38:11    21:35         
  144     99 Max Karle                OK Skogshjortarna 1          2:38:16    21:40         
  145    221 Jaako Liukkala           Hauhon Sisu 1                2:38:17    21:41         
  146    106 Kalle Tiitinen           Lappeen Riento 1             2:38:19    21:44         
  147     97 Andreas S Johansson      Göteborg-Majorna 2           2:38:21    21:45         
  148    139 Jurgis Krastins          Pihkaniskat 1                2:38:24    21:49         
  149    257 Martin Sundström         Söderhamns OK 1              2:38:26    21:51         
  150    267 Richard Ohlsson          Haninge SOK 1                2:38:29    21:53         
  151    293 Mikael Lundqvist         Falkenbergs OK 1             2:38:30    21:54         
  152    232 Johan Winterås           Västerbergslagen 1           2:38:31    21:55         
  153    186 Jonas Byström            Skogslöparna 1               2:38:32    21:56         
  154    209 Henrik Ruud              NTNUI 3                      2:38:44    22:09         
  155    193 Tore Reikvam             BSI Orientering 1            2:38:46    22:10         
  156    275 Ulf Lindkvist            Östersunds OK 1              2:39:02    22:27         
  157    295 Anders Lind              Tjällmo-Godegård 2           2:39:06    22:30         
  158     89 Mikael Pihel             OK Tisaren 2                 2:40:26    23:50         
  159    197 Pär Olofsson             Rehns BK/Alfta-Ösa 1         2:40:34    23:59         
  160     92 Eino Kattilakoski        Kokkolan Suunnist. 1         2:40:37    24:01         
  161    135 Sven Granfors            Sävedalens AIK 2             2:40:51    24:15         
  162    160 Jesper Wassblad          Vänersborgs SK 2             2:40:52    24:17         
  163    291 Sebastian Edlund         IK Ymer/Bredared 1           2:40:53    24:17         
  164    159 Johan Otterström         Göteborg-Majorna 3           2:40:55    24:19         
  165    145 Anders Gustafsson        Uddevalla OK 1               2:40:57    24:21         
  166    178 Anders Bredesen          Fossum IF 1                  2:40:57    24:21         
  167    223 Michal Glowacki          Oppsal Orientering 1         2:40:59    24:23         
  168    263 Jan Näslund              OK Nolaskogsarna 1           2:41:00    24:24         
  169    217 Arto Ranki               MS Parma 3                   2:41:02    24:26         
  170    318 Anders Påhlman           Istrums SK 1                 2:41:03    24:27         
  171    185 Per Johansson            Motala AIF-OL 1              2:41:05    24:29         
  172    144 Andreas Davidsson        OK Klemmingen 1              2:41:08    24:32         
  173    148 Magnus Larsson           FK Göingarna 1               2:41:10    24:34         
  174    306 Magnus Jönsson           OK Kontinent 1               2:41:12    24:36         
  175    183 Nils Spetz               Ulricehamns OK 2             2:41:13    24:37         
  176    338 Trond Cato Martinsen     Modum 1                      2:41:13    24:37         
  177    162 Andreas Ekbladh          SOL Tranås 1                 2:41:17    24:41         
  178    147 Magnus Svensson          Hjärnarps GH OL 1            2:41:18    24:43         
  179    344 Björn Ljunggren          OK Hammaren 1                2:41:20    24:44         
  180    269 Ulf Eriksson             Stora Tuna OK 3              2:41:22    24:47         
  181    321 Mats Granstedt           IK Hakarpspojkarna 3         2:41:24    24:48         
  182    201 Fredrik Lindström        Tumba-Mälarhöjden 2          2:41:40    25:04         
  183    104 Jan Hilding              Hestra IF 1                  2:41:55    25:19         
  184    141 Isac Jakobsson           Hjobyg./Hagen/Tibro 1        2:42:45    26:09         
  185    134 Eivind Resser            Kongsberg O-lag 1            2:42:47    26:12         
  186    188 Joacim Tingstorp         Hammarby IF OF 1             2:42:51    26:15         
  187    102 Kai Pasonen              Valkeakosken Haka 1          2:42:52    26:17         
  188    305 Joel Ahlqvist            Skarpnäcks OL 1              2:42:54    26:19         
  189     71 Jarkko Kaplas            Joutsenon Kullervo 1         2:43:19    26:43         
  190    125 Joakim Antonsson         OK Löftan 1                  2:43:47    27:12         
  191    281 Victor Axbom             OK Landehof 1                2:43:50    27:14         
  192     90 Petter Reinemo           NTNUI 2                      2:44:08    27:33         
  193    119 Jakob Bengtsson          Stigmännen Karlshamn 1       2:44:21    27:46         
  194    222 Mikael Axin              Hagaby GoIF 2                2:44:25    27:50         
  195    116 Henrik Marmelid          OK Roxen 1                   2:44:28    27:52         
  196    191 Mats Liwell              Södertälje-Nykvarn 3         2:44:35    27:59         
  197    128 Tapani Partanen          Hyvinkään Rasti 1            2:44:41    28:05         
  198    150 Timo Sirola              Keravan Urheilijat 1         2:44:53    28:18         
  199    298 Juha Lassila             Vetelin Urheilijat 1         2:45:06    28:30         
  199    302 Magnus Yngvesson         Umeå/Robertsf./Högåker 1     2:45:06    28:30         
  201    126 Martin Julin             Västerås SOK 2               2:45:07    28:31         
  202    154 Henrik Peterson          OK Denseln 3                 2:45:07    28:32         
  203    261 Asgeir Lium              OSI Orientering 1            2:45:09    28:33         
  204     70 Christian Wartbichler    OK Tyr 1                     2:45:10    28:34         
  205    285 Henrik Erlandsson        OK Södertörn 1               2:46:10    29:35         
  206    312 Conny Källman            OK Kullingshof 1             2:46:13    29:37         
  207    208 Torkil E Solstad         IL Tyrving 2                 2:46:29    29:53         
  208    228 Jonny Bergman            OK Ravinen 2                 2:46:32    29:57         
  209    245 Jonas Fryksten           Härnösands OK 1              2:46:37    30:01         
  210    142 Anders Alderud           Nyköpings OK 2               2:48:07    31:31         
  211    138 Viktor Antonsson         Eksjö SOK 1                  2:48:08    31:33         
  212    254 Fredrik Hedin            IFK Enskede 1                2:49:25    32:50         
  213    230 Daniel Eklund            Strängnäs-Malmby 1           2:49:29    32:53         
  214    236 Erik Mattsson            Järla IF OK 3                2:49:31    32:56         
  215    300 Niklas Jönsson           Lunds OK 1                   2:49:32    32:56         
  216     76 Roger Hugosson           Sundsvalls OK 1              2:49:34    32:58         
  217    280 Gunnar Tenge             Ås-UMB Orientering 2         2:49:37    33:01         
  218    136 Jonas Nyman              Snättringe SK 1              2:49:38    33:02         
  219    314 Mattias Sandqvist        Vallentuna-Össeby 1          2:50:05    33:30         
  220    238 Robert Elverö            Väsby OK 1                   2:50:05    33:30         
  221    258 Johan Lövsund            OK Botnia 1                  2:50:07    33:32         
  222    277 Simen Haugerud           Indre Östfold OK 1           2:50:10    33:34         
  223     55 Fredrik Smedberg         OK Skogsfalken 1             2:50:46    34:10         
  224    328 Andreas Lundblad         IK Trenne/OK Nackhe 1        2:52:36    36:00         
  225    167 Jorma Hirvensalo         Saarijärven Pullistus 1      2:52:38    36:02         
  226    132 Calle Olsson             KFUM Örebro OK 2             2:52:41    36:05         
  227    289 Peter Zetterström        Söders SOL-Tyresö 2          2:52:43    36:07         
  228    342 Christian Eriksson       Linköpings OK 3              2:52:47    36:12         
  229    244 Jan Sjödin               OK Tisaren 3                 2:52:51    36:15         
  230    199 Markus Hellström         Forsa OK 1                   2:53:11    36:35         
  231    240 Simon Larsson            Markbygdens OK 1             2:54:01    37:26         
  232    164 Arto Lilja               Hyvinkään Rasti 2            2:54:09    37:33         
  233    140 Jonas Vikström           Köping-Kolsva OK 1           2:54:10    37:34         
  234    235 Axel Mattson             Järla IF OK 2                2:54:25    37:50         
  235    110 Magnus Solbjørg          Nydalens Skiklub 2           2:54:37    38:01         
  236    153 Magnus Ohlin             Rånäs OK 1                   2:55:29    38:53         
  237    319 Calle Andersson          OK Skogsstjärnan 1           2:58:09    41:34         
  238    332 Jan Johansson            Målilla/Björkfors/Hultsfred  2:58:11    41:35         
  239    169 Anders Löfgren           Järfälla OK 2                2:58:47    42:11         
  240    149 Ville Pietilä            Hämeenlinnan Suunnist. 2     2:58:48    42:13         
  240    253 Markku Mäkelä            Rastikarhut 1                2:58:48    42:13         
  242    322 Håkan Johansson          IK Hakarpspojkarna 4         2:58:59    42:24         
  243    237 Tomas Petersson          IFK Göteborg 3               2:59:01    42:25         
  244    278 Mikael Kindborn          OK Hällen 2                  2:59:06    42:30         
  245    198 Erik Alnervik            Helsingborgs SOK 1           2:59:07    42:31         
  246    266 Janne Liuko              Akilles OK 1                 2:59:21    42:46         
  247    182 Kuokkanen Andrey         Kuzmolovo 110% 1             2:59:28    42:53         
  248    155 Petter Næss Bjørgul      Halden Skiklubb 3            2:59:44    43:08         
  249    276 Tom Hollowell            OK Tyr 2                     2:59:46    43:10         
  250    161 Lars-Erik Carlsson       Norbergs OK 2                2:59:52    43:16         
  251    288 Mats Johansson           Jönköpings OK 2              2:59:54    43:18         
  252    247 Mattias Olofsson         OK Enen/Tierps SOK 1         2:59:55    43:19         
  253    324 Øyvind Bakken Rognstad   Lillehammer OK 1             3:01:16    44:40         
  254    260 Lars Kandell             Leksands OK 3                3:01:22    44:46         
  255    250 Thomas Persson           OK Måsen 1                   3:01:40    45:04         
  256    211 Dennis Ducro             NTNUI 5                      3:01:48    45:12         
  257    224 Jocke Wiklund            OK Grip 1                    3:01:57    45:22         
  258    292 Erik Classon             OK Orinto 1                  3:03:38    47:02         
  259    259 Fredrik Örnlid           Täby Ok 2                    3:03:47    47:11         
  260    309 Jens Andersson           OK Roslagen 2                3:04:20    47:44         
  261    220 Henrik Lindblad          OK Djerf 1                   3:04:51    48:16         
  262    315 Jan Bjerketvedt          OK Moss 1                    3:05:20    48:44         
  263    334 Tobias Johansson         Falköpings AIK OK 1          3:06:10    49:34         
  264    233 Larssa Magnell           Katrineholms OK 1            3:06:32    49:56         
  265    173 Björn Axelsson           Tullinge SK 3                3:06:33    49:58         
  266    170 Jon Marsden              Jesus Orienteering 1         3:06:46    50:10         
  267    189 Kjell Klaar              Säterbygdens OK 1            3:06:48    50:12         
  268    204 Petter Marki Erichsen    Kristiansand OK 3            3:06:50    50:14         
  269    317 Knut Aas                 Ringerike o-lag 1            3:06:54    50:18         
  270    337 Axel Berlin              Konnerud I.L. 1              3:06:58    50:22         
  271    271 Christian Svensson       Ankarsrum/Gamleby/Västervik  3:07:01    50:26         
  272    323 Martin Niklas Olsen      Larvik/POL 1                 3:07:04    50:28         
  273    227 Antti Knuuti             Turun Metsänkävijät 3        3:07:07    50:31         
  274    316 Mattias Vangbo           IF Thor 2                    3:07:59    51:23         
  275    330 Idar Brekke              Bækkelaget SK 2              3:09:22    52:46         
  276    297 Anders Enoksson          Attunda OK 2                 3:09:29    52:53         
  277    117 Conny Strandberg         Gustavsbergs OK 1            3:09:45    53:09         
  278    335 Anders Lövgärd           OK Alehof 2                  3:09:51    53:15         
  279    327 Jonas Karlsson           OK Tylöskog 1                3:09:53    53:17         
  280    249 Anders Erlandsson        Sundsvalls OK 2              3:10:00    53:24         
  281    210 Arno Grønhovd            NTNUI 4                      3:11:21    54:46         
  282    282 Bror Backe               Reilut Miehet Havumetsien 1  3:11:47    55:12         
  283    345 Juha Leonberg            Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar  3:13:18    56:43         
  284    194 Jan-Olov Bogren          Sundbybergs IK 1             3:13:27    56:51         
  285    252 Peter Enoksson           OK Österåker 1               3:13:29    56:53         
  286    326 Anders Enmark            Gävle OK 2                   3:13:57    57:22         
  287    214 Katja Ekroll Jahren      NTNUI 8                      3:14:01    57:25         
  288    229 Lars Klasson             OK Ravinen 3                 3:14:25    57:50         
  289    274 Håkan Palm               FK Boken 1                   3:15:43    59:07         
  290    343 Mart Ostra               Jüriöö 1                     3:15:46    59:11         
  291    268 Andreas Edlund           IFK Lidingö SOK 4            3:16:07    59:31         
  292    166 Bo Johansson             Västerås SOK 3               3:16:25    59:50         
  293    251 Kalle Ingvarsson         OK Vilse - 87 1              3:16:56  1:00:21         
  294    273 Erik Hellsvik            IK Gandvik 2                 3:16:58  1:00:23         
  295    163 Matthias Mahr            Cambridge Sports 1           3:17:35  1:00:59         
  296    264 Per-Arne Wahlgren        Kungälv/Stenungs./Sjövalla   3:18:43  1:02:07         
  297    234 Ulf Johnsson             Skogspojkarnas OK 1          3:20:32  1:03:57         
  298    241 Stefan Seo               Soik Hellas 2                3:20:36  1:04:00         
  299    176 Gunnar Kindlundh         Trosabygdens OK 1            3:26:14  1:09:38         
  300    308 Joel Berling             Centrum OK 1                 3:27:32  1:10:56         
  301    270 Lars-Åke Dickfors        Hedemora/Avesta/Säterbygden  3:27:41  1:11:06         
  302    172 Fredrik Steiwer          Østmarka OK 3                3:28:00  1:11:24         
  303    286 Björn Löfroth            Eskilstuna OL 1              3:28:12  1:11:36         
  304    255 Andreas Sjöholm          Ok Raseborg 1                3:29:42  1:13:06         
  305    206 Håkan Träff              NAIS OK 1                    3:29:45  1:13:09         
  306    100 Andreas Blomgren         Kils OK/Västvärmland 1       3:29:51  1:13:15         
  307    284 Ari-Pekka Koivisto       Tio rättens män 1            3:29:55  1:13:19         
  308    331 Joonas Savola            Ylivieskan Kuula 1           3:31:18  1:14:42         
  309    246 Juha Huhtanen            Jalasjärven Jalas 1          3:34:09  1:17:33         
  310    290 Stefan Eriksson          OK Älgen 1                   3:36:44  1:20:08         
  311    174 Finn Henry Lillestrand   Sarpsborg OL 1               3:37:05  1:20:30         
  312    231 Joel Sanderi             Lidköpings VSK 1             3:39:24  1:22:49         
  313    279 Mikael Andersson         Fjärås AIK/IF Rigor 1        3:39:27  1:22:51         
  314    212 Erik Sælen               NTNUI 6                      3:50:33  1:33:58         
  315    213 Jostein Bø Fløystad      NTNUI 7                      3:51:23  1:34:47         
  316    187 Olof Sundin              Skogslöparna 2               3:52:14  1:35:39         
  317    202 Gustav Melander          Tumba-Mälarhöjden 3          3:53:32  1:36:56         
  318    265 Anders Sjöberg           OK Reftele 1                 3:56:34  1:39:58         
  319    303 Erik Erlandsson          Boxholm-Mjölby OL 1          3:56:49  1:40:13         
  320    218 Riitta Siltanen          Turun NMKY 1                 4:01:30  1:44:54         
  321    226 Marcus Andersson         K3 IF 1                      4:02:57  1:46:22         
  322    256 Asger Nielsen            FarumTisvilde SpringCup 3    4:03:32  1:46:56         
  323    219 Jan Vidar Nielsen        Kongsberg O-lag 2            4:11:24  1:54:48         
  324    216 Mathilde Korvald Skaare  NTNUI 10                     4:12:29  1:55:53         
  325    196  N.N.                    Korven Honka 1               4:12:37  1:56:01         
  326    294 Peter Badenfelt          Falkenbergs OK 2             4:12:42  1:56:07         
  327    239 Emme Darling             LiTHe Vilse 1                4:20:02  2:03:26         
  328    301 Anders Freij             Lunds OK 2                   4:22:34  2:05:58         
  329    195 Magnus Asplund           Sundbybergs IK 2             4:22:38  2:06:03         
  330    313 Magnus Fransson          Ärla IF 2                    4:26:17  2:09:41         
  331    180 M Áhlen                  Hærens Officersskole 2       5:15:02  2:58:27         
  332    179 M Højlund                Hærens Officersskole 1       5:19:18  3:02:43         

---  Ej godkända lag ---

          68 Martin Larbo             IFK Lidingö SOK 2            2:21:00      Dsq
         177 Anders Älvegran          Dalaportens OL 2             3:26:52      Dsq
         215 Jorge Miguel             NTNUI 9                      6:14:17      Dsq
         325 Fredrik Westergaard      Svaide Roma SOK 1            2:29:59      Dsq
         339 Roman Patscheider        Iitin Pyrintö 1              2:52:36      Dsq
          36 Per Åke Olsson           OK Ravinen 1                 2:19:25      Dsq
         115 Mikko Laakso             Helsingin Suunnist. 2            Dsq      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Frode Bakkehøi           Østmarka OK 2                4:00:14      Dsq
         184 Olof Nilsson             Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Trond Gjelstad           OTO/Sandefjord 1             3:07:03      Dsq
         329 Marko Miettinen          Espoon Suunta 1              3:02:14      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.