10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (346/347) sträcka 3 - Radio 1 (2008-04-27 13:37:41)

    1     17 Jonas Olsson             Stora Tuna OK 1              2:40:38     0:00         
    2     46 Robert Söderberg         Söders SOL-Tyresö 1          2:40:41     0:02         
    3     32 Robert Banach            OK Orion 1                   2:40:42     0:03         
    4      4 Anders Tiltnes           Södertälje-Nykvarn 1         2:40:44     0:05         
    5     19 Per Brolund              OK Denseln 1                 2:40:48     0:10         
    6     18 Fredrik Persson          OK PAN-Kristianstad 1        2:41:10     0:31         
    7     16 Jarkko Laine             Tampereen Pyrintö 1          2:41:23     0:44         
    8     12 Zsolt Lenkei             IFK Moras OK 1               2:41:57     1:18         
    9     24 Matti Vainionpää         Rasti-Kurikka 1              2:41:58     1:19         
   10     14 Mika Lyytikäinen         Paimion Rasti 1              2:41:59     1:20         
   11    120 Tobias Olsson            OK Alehof 1                  2:42:08     1:29         
   12     38 Per Öberg                OK Hällen 1                  2:42:25     1:46         
   13     72 Bent Olav Aamodt         Fredrikstads SK 1            2:42:38     1:59         
   14     58 Peter Cederberg          Vänersborgs SK 1             2:42:42     2:03         
   15     64 Svante Nilsson           OK Orient 1                  2:42:45     2:06         
   16     20 Eero Pietilä             MS Parma 1                   2:42:47     2:08         
   17     13 Jørn Sundbye             Bækkelaget SK 1              2:42:48     2:09         
   18      8 Juha-Ville Ketolainen    Vehkalahden Veikot 1         2:42:51     2:12         
   19     80 Petri Ikävalko           Ikaalisten NV 1              2:42:51     2:12         
   20      2 Lauri Oikarinen          Vaajakosken Terä 1           2:42:51     2:13         
   21      9 Joakim Hederskog         IK Hakarpspojkarna 1         2:42:52     2:13         
   22     51 Jani Tamminen            Turun Suunnistajat 1         2:42:55     2:16         
   23      6 Juri Emaldinov           Angelniemen Ankkuri 1        2:42:56     2:17         
   24     56 Sigve Vågsnes            Nydalens Skiklub 1           2:42:58     2:19         
   25    121 Jonas Eklund             OK Rodhen 1                  2:43:02     2:23         
   26    200 Andreas Elgesjö          Domnarvet/Kvarnsv. 1         2:43:06     2:27         
   27      1 Tore Sandvik             Halden Skiklubb 1            2:43:07     2:28         
   28     25 Mikko Knuuti             Turun Metsänkävijät 1        2:43:08     2:29         
   29     11 Mattias Johansson        IFK Lidingö SOK 1            2:43:10     2:31         
   30     94 Juho Kinni               Tampereen Pyrintö 2          2:43:12     2:33         
   31     79 Kristaps Jaudzems        Turun Metsänkävijät 2        2:43:23     2:44         
   32     61 Oskar Malmberg           IFK Umeå 1                   2:43:26     2:48         
   33     21 Eirik Svensen            Kristiansand OK 1            2:43:27     2:48         
   34      7 Sami Vähänen             Rajamäen Rykmentti 1         2:43:29     2:50         
   35     28 Sven Olsson              Leksands OK 1                2:43:35     2:56         
   36    165 Øystein Haug             Frol IL 1                    2:43:36     2:57         
   37     22 Tobias Ahnoff            Göteborg-Majorna 1           2:43:38     2:59         
   38     52 Olli-Jussi Korpinen      Anttolan Urheilijat 1        2:43:41     3:02         
   39     29 Mikael Boström           LYNX 1                       2:43:42     3:03         
   40      5 Mikael Nordström         OK Linné 1                   2:43:43     3:04         
   41     39 Johan Sundén             Västerås SOK 1               2:44:09     3:31         
   42      3 Aaro Asikainen           Kalevan Rasti 1              2:44:15     3:36         
   43     27 Linus Karlsson Mood      Rehns BK 1                   2:44:18     3:39         
   44    158 Bernt Björnsgaard        Malungs OK 2                 2:44:47     4:08         
   45     35 Henrik Jørgensen         OK Pan Århus 1               2:44:48     4:09         
   46     86 Christian Holmboe        IL Tyrving 1                 2:44:52     4:13         
   47     62 Thomas Johannesson       Ronneby OK 1                 2:44:53     4:14         
   48    168 Tommy Ask                Bredaryds SOK 1              2:44:55     4:16         
   49     84 Jonas Nordström          OK Roslagen 1                2:46:19     5:41         
   50     43 Petri Vainio             Kalevan Rasti 2              2:47:01     6:22         
   51     23 Jonas Birgersson         Malungs OK 1                 2:47:04     6:25         
   52    347 Ulf Jansson              OK Triangeln 1               2:47:08     6:29         
   53    122 Robert Grann             Arboga OK 1                  2:47:10     6:31         
   54     67 Lars-Christian Unger     NTNUI 1                      2:49:52     9:13         
   55     33 Jonas Salén              Ulricehamns OK 1             2:49:58     9:19         
   56     10 Erik Engstrand           IFK Göteborg 1               2:50:05     9:26         
   57     30 Magnus Persson           OK Tisaren 1                 2:50:06     9:27         
   58    205 Lauri Mäkinen            Mäntsälän Urheilijat 1       2:50:10     9:31         
   59     44 Toni Hartvik             IF Sibbo-Vargarna 1          2:50:12     9:33         
   60    152 Stefan Nordström         OK Älvsjö Örby 1             2:50:22     9:44         
   61    105 Vidas Armalis            Soik Hellas 1                2:50:24     9:45         
   62    114 Simen Smestad            Ås-UMB Orientering 1         2:50:26     9:47         
   63     69 Jukka Erkkilä            Rajamäen Rykmentti 2         2:50:30     9:51         
   64     47 Karri Mustonen           Kangasala SK 1               2:50:33     9:54         
   65     31 Rickard Wass             Järla IF OK 1                2:50:38     9:59         
   66     82 Erik Harlén              KFUM Örebro OK 1             2:50:49    10:10         
   67     98 Jarkko Ryyppö            Rastivarsat 1                2:50:54    10:15         
   68    225 Staffan Järn             IF Brahe/Malax IF 1          2:52:33    11:54         
   69     37 Juha Tommila             Hiisirasti 1                 2:52:36    11:57         
   70     42 Casper Wraa              FarumTisvilde SpringCup 1    2:52:38    11:59         
   71     78 Mats Hall                Nyköpings OK 1               2:52:43    12:04         
   72    340 Jakob Gustafsson         Linköpings OK 1              2:52:47    12:08         
   73    133 Anders Dalin             Leksands OK 2                2:52:57    12:18         
   74    311 Niklas Karlsson          Växjö OK 1                   2:52:59    12:20         
   75     15 Kari Laine               DELTA 1                      2:53:06    12:27         
   76     65 Viktor Larsson           Hagaby GoIF 1                2:53:09    12:31         
   77    108 Simon Svensson           OK PAN-Kristianstad 2        2:53:17    12:38         
   78     81 Andreas Karnehed         Täby Ok 1                    2:53:41    13:02         
   79     75 Thor Mella               Østmarka OK 1                2:53:45    13:06         
   80     40 Ulrik Imberg             OK Linné 2                   2:53:57    13:18         
   81    127 Magne Daehli             Løten o-lag 1                2:54:25    13:46         
   82     87 Ulf Bergqvist            Gävle OK 1                   2:54:33    13:54         
   83    151 Bjarne Hoffmann          OK Pan Århus 2               2:54:36    13:57         
   84    181 Ari-Pekka Kaivosaari     Vaajakosken Terä 2           2:54:36    13:57         
   85     91 Peter Sundelin           IF Femman 1                  2:54:38    13:59         
   86     85 Anders Ohlsson           Tullinge SK 1                2:54:40    14:01         
   87     48 Ilkka Nurminen           Helsingin Suunnist. 1        2:54:42    14:03         
   88     41 Pär Hansson              FK Friskus-Varberg 1         2:54:43    14:04         
   89     63 Klas Karlsson            IK Hakarpspojkarna 2         2:54:45    14:06         
   90    262 Bjørnar Syverstad        Trøsken/Sarpsborg 1          2:54:49    14:10         
   91    112 Michael Adamsson         Nybro OK 1                   2:54:52    14:13         
   92     49 Tuukka Ryynänen          Hämeenlinnan Suunnist. 1     2:54:52    14:13         
   93    192 Rainer Kujala            LYNX 2                       2:54:53    14:14         
   94    137 Ingemar Stenbeck         IFK Lidingö SOK 3            2:54:56    14:17         
   95    103 Henrik Berggren          OK Denseln 2                 2:54:56    14:17         
   96     83 Tommi Uusimäki           Pellon Ponsi 1               2:54:59    14:20         
   97    341 Åke Ljunggren            Linköpings OK 2              2:55:01    14:22         
   98    299 Ulrik Karlsson Forslund  OK Kolmården 1               2:55:01    14:22         
   99    124 Niko-Petteri Salo        Paimion Rasti 2              2:55:05    14:26         
  100     34 Pontus Nilsson           Norbergs OK 1                2:55:25    14:46         
  101    143 Eero Koski               Ylistaron Kilpa-Veljet 1     2:55:28    14:49         
  102    146 Mats Kindlund            OK Tranan 1                  2:55:31    14:52         
  103     26 Jari Hautala             Lapuan Virkiä 1              2:55:33    14:55         
  104     93 Matti Töyrylä            Vehkalahden Veikot 2         2:55:43    15:04         
  105    310 Anders Håkansson         OK Orion 2                   2:56:21    15:42         
  106    109 Niclas Hällström         IF Thor 1                    2:56:22    15:43         
  107    113 Ove Lernå                Kalmar OK 1                  2:56:24    15:45         
  108    123 Mats Nordbrøden          Halden Skiklubb 2            2:56:25    15:46         
  109    243 Erik Löfgren             Gotlands Bro/Visborg 1       2:56:27    15:48         
  110     96 Peter Wiréhn             Dalaportens OL 1             2:56:32    15:53         
  111    272 Magnus Södervall         IK Gandvik 1                 2:56:41    16:02         
  112     50 Helge Lang Pedersen      FarumTisvilde SpringCup 2    2:56:45    16:06         
  113    248 Timo Kankaanpää          Maarian Mahti 1              2:57:20    16:41         
  114     57 Tomas Knutsson           Ärla IF 1                    2:57:28    16:49         
  115    296 Oskar Daniels            Attunda OK 1                 2:57:49    17:10         
  116     45 Olli Väätäinen           Jämsän Retki-Veikot 1        2:58:21    17:42         
  117     53 Jaakko Laine             DELTA 2                      2:58:21    17:43         
  118    287 Ingmar Skaar             Jönköpings OK 1              2:58:40    18:01         
  119     60 Daniel Grahn             IFK Göteborg 2               2:59:39    19:00         
  120     59 Joakim Berglund          Sävedalens AIK 1             2:59:41    19:02         
  121    107 Örjan Pettersson         Tjällmo-Godegård 1           2:59:43    19:04         
  122    175 Simon Markendahl         OK Klyftamo 1                2:59:49    19:10         
  123     73 Lars Palmqvist           Järfälla OK 1                2:59:53    19:15         
  124     54 Eero-Antti Lonka         Pargas IF 1                  2:59:58    19:19         
  125    190 Henrik Berg              Bromma-Vällingby 1           2:59:59    19:21         
  126     66 Jaakko Röytiö            MS Parma 2                   3:00:00    19:21         
  127     95 Christer Morell          OK Kåre 1                    3:00:02    19:23         
  128    207 Antti Rönnemaa           Siilin Rasti 1               3:00:45    20:06         
  129    203 Rune Salthaug            Kristiansand OK 2            3:01:02    20:23         
  130    101 Michael Wehlin           Södertälje-Nykvarn 2         3:01:18    20:39         
  131    130 Kjell Arild Karlsen      Wing OK 1                    3:01:18    20:39         
  132    283 Johan Ekelöv             Skåneslättens OL 1           3:01:21    20:42         
  133    304 Johan Karlsson           OK Tor 1                     3:01:45    21:06         
  134    267 Adam Ivarsson            Haninge SOK 1                3:02:26    21:48         
  135    307 Eivind Tonna             Lillomarka O-lag 1           3:02:33    21:54         
  136    129 Johan Sonesson           IFK Moras OK 2               3:02:36    21:57         
  137    111 P-O Kivisäkk             Tullinge SK 2                3:02:41    22:02         
  138     74 Joakim Svensk            Stora Tuna OK 2              3:02:44    22:05         
  139     77 Trygve Tømta             Raumar O-lag 1               3:02:44    22:05         
  140    157 Pål Backstrøm            Halden Skiklubb 98           3:03:13    22:34         
  141    106 Miko Saarilaakso         Lappeen Riento 1             3:04:12    23:33         
  142     88 Per Forsgren             Tumba-Mälarhöjden 1          3:04:12    23:33         
  143    232 Fredrik Winterås         Västerbergslagen 1           3:04:12    23:33         
  144    186 Anders Hanson            Skogslöparna 1               3:04:18    23:39         
  145    333 Marko Kivelä             Veikon Pamaus 1              3:04:25    23:46         
  146    221 Mikko Lepistö            Hauhon Sisu 1                3:04:26    23:47         
  147     97 Anders Höije             Göteborg-Majorna 2           3:04:29    23:50         
  148     89 Martin Sand              OK Tisaren 2                 3:04:36    23:57         
  149    209 Morten Brunes            NTNUI 3                      3:05:07    24:28         
  150     99 Jon Larsson              OK Skogshjortarna 1          3:05:30    24:51         
  151    160 Anders Carlsson          Vänersborgs SK 2             3:05:35    24:56         
  152    275 Daniel Sjölund           Östersunds OK 1              3:05:42    25:03         
  153     92 Ville Saarela            Kokkolan Suunnist. 1         3:05:43    25:04         
  154    134 Morten Urdal Bakke       Kongsberg O-lag 1            3:06:34    25:55         
  155    257 Mattias Boman            Söderhamns OK 1              3:06:38    25:59         
  156    104 Rickard Börjesson        Hestra IF 1                  3:07:21    26:42         
  157     70 Jonas Leandersson        OK Tyr 1                     3:07:29    26:50         
  158    147 Lars Svantesson          Hjärnarps GH OL 1            3:07:44    27:05         
  159    185 Victor Bergstrand        Motala AIF-OL 1              3:07:46    27:07         
  160    144 Mats Åhman               OK Klemmingen 1              3:07:50    27:11         
  161    118 Slawomir Cygler          Polish Junior Team 1         3:07:51    27:12         
  162    197 Anton Lif                Rehns BK/Alfta-Ösa 1         3:07:52    27:14         
  163    338 Leif Eriksson            Modum 1                      3:08:00    27:21         
  164    193 Vegard Bagstevold        BSI Orientering 1            3:08:01    27:22         
  165    291 Mattias Johansson        IK Ymer/Bredared 1           3:08:03    27:24         
  166    293 Henrik Bengtsson         Falkenbergs OK 1             3:08:05    27:26         
  167    295 Andreas Carlqvist        Tjällmo-Godegård 2           3:08:08    27:29         
  168    178 Eivind Tandrevold        Fossum IF 1                  3:08:18    27:39         
  169    162 Jacob Lindstam           SOL Tranås 1                 3:09:02    28:23         
  170    145 Axel Wassenius           Uddevalla OK 1               3:09:07    28:28         
  171    135 Magnus Carlstedt         Sävedalens AIK 2             3:09:09    28:30         
  172    222 Fredrik Larsson          Hagaby GoIF 2                3:09:11    28:32         
  173    159 Martin Oldaeus           Göteborg-Majorna 3           3:09:13    28:34         
  174    217 Outi Sareila             MS Parma 3                   3:09:14    28:35         
  175    223 Frode Rystad             Oppsal Orientering 1         3:09:34    28:55         
  176    306 Simon Yngve              OK Kontinent 1               3:09:35    28:56         
  177    318 Adrian Pauli             Istrums SK 1                 3:09:36    28:57         
  178     71 Teppo Pellinen           Joutsenon Kullervo 1         3:10:06    29:27         
  179    148 Per-Åke Nilsson          FK Göingarna 1               3:10:12    29:33         
  180    116 Henrik Pettersson        OK Roxen 1                   3:10:15    29:37         
  181    305 Samuel Henriksson        Skarpnäcks OL 1              3:10:18    29:39         
  182    269 Mats Bayard              Stora Tuna OK 3              3:10:21    29:42         
  183    263 Per Magnusson            OK Nolaskogsarna 1           3:10:27    29:48         
  184    139 Antti Korhonen           Pihkaniskat 1                3:11:28    30:49         
  185    141 Johan Törnroth           Hjobyg./Hagen/Tibro 1        3:12:27    31:48         
  186    321 Erik Randau              IK Hakarpspojkarna 3         3:12:45    32:06         
  187     90 Henrik Sigstad           NTNUI 2                      3:12:52    32:13         
  188    125 Magnus Hansson           OK Löftan 1                  3:13:02    32:23         
  189    183 Henrik Erickson          Ulricehamns OK 2             3:13:03    32:24         
  190    119 Robin Söderström         Stigmännen Karlshamn 1       3:13:04    32:25         
  191    154 Per Kempe                OK Denseln 3                 3:13:07    32:28         
  192    228 Christian Hansen         OK Ravinen 2                 3:13:20    32:41         
  193    298 Jani Leppäniemi          Vetelin Urheilijat 1         3:14:57    34:19         
  194    344 Thomas Lundgren          OK Hammaren 1                3:15:18    34:39         
  195    102 Rasmus Alen              Valkeakosken Haka 1          3:15:20    34:41         
  196    126 Patrik Gunnarsson        Västerås SOK 2               3:15:21    34:42         
  197    208 Gunnar Fiskum            IL Tyrving 2                 3:15:23    34:44         
  198    281 Magnus Strand            OK Landehof 1                3:15:29    34:50         
  199    128 Janne Åberg              Hyvinkään Rasti 1            3:15:31    34:52         
  200    150 Harri Koski              Keravan Urheilijat 1         3:15:33    34:54         
  201    230 Magnus Sterner           Strängnäs-Malmby 1           3:15:41    35:02         
  202    188 Anders Carlsson          Hammarby IF OF 1             3:15:42    35:03         
  203    285 Henrik Hellman           OK Södertörn 1               3:15:48    35:09         
  204    312 Joakim Källman           OK Kullingshof 1             3:15:50    35:11         
  205     76 Tomas Edström            Sundsvalls OK 1              3:15:51    35:12         
  206    236 Fredrik Trahn            Järla IF OK 3                3:15:53    35:14         
  207    261 Bjørn Hauge              OSI Orientering 1            3:15:55    35:16         
  208    277 Claes-Tommy Herland      Indre Östfold OK 1           3:15:57    35:18         
  209    300 Fabian Ljungquist        Lunds OK 1                   3:16:01    35:22         
  210    238 Stefan Lybert            Väsby OK 1                   3:17:15    36:36         
  211    258 Jonas Nyman              OK Botnia 1                  3:17:19    36:40         
  212    302 Niklas Mannberg          Umeå/Robertsf./Högåker 1     3:17:21    36:42         
  213    191 Mats Heldt               Södertälje-Nykvarn 3         3:18:04    37:25         
  214    138 Lars Nordgren            Eksjö SOK 1                  3:18:06    37:27         
  215    136 Göran Nilsson            Snättringe SK 1              3:18:06    37:27         
  216    314 Jonas Giding             Vallentuna-Össeby 1          3:18:10    37:31         
  217     55 Tony Larsson             OK Skogsfalken 1             3:18:11    37:32         
  218    201 Anders Käll              Tumba-Mälarhöjden 2          3:18:13    37:34         
  219    142 Dan Nilsson              Nyköpings OK 2               3:18:25    37:46         
  220    254 Peter Albinsson          IFK Enskede 1                3:19:35    38:56         
  221    289 Pär Svensson             Söders SOL-Tyresö 2          3:19:39    39:00         
  222    132 Johan Lundmark           KFUM Örebro OK 2             3:19:48    39:09         
  223    235 Erik Mattsson            Järla IF OK 2                3:19:50    39:11         
  224    244 Tomas Yngström           OK Tisaren 3                 3:19:53    39:14         
  225    110 Erlend Slovik            Nydalens Skiklub 2           3:21:08    40:29         
  226    245 Willie Kantarp           Härnösands OK 1              3:21:24    40:45         
  227    167 Risto Oksanen            Saarijärven Pullistus 1      3:21:28    40:49         
  228    328 Tim Björkman             IK Trenne/OK Nackhe 1        3:21:48    41:09         
  229    280 Kjell Blomseth           Ås-UMB Orientering 2         3:22:31    41:52         
  230    140 Thomas Eek               Köping-Kolsva OK 1           3:24:16    43:37         
  231    240 Lennart Karlsson         Markbygdens OK 1             3:25:39    45:00         
  232    237 Roine Pettersson         IFK Göteborg 3               3:25:53    45:14         
  233    276 Magnus Albinsson         OK Tyr 2                     3:26:44    46:05         
  234    153 Thomas Johansson         Rånäs OK 1                   3:28:20    47:41         
  235    278 Tomas Lundström          OK Hällen 2                  3:28:45    48:07         
  236    253 Teppo Tommila            Rastikarhut 1                3:29:01    48:22         
  237    199 Gunnar Forsgren          Forsa OK 1                   3:29:33    48:54         
  238    319 Henrik Karlsson          OK Skogsstjärnan 1           3:29:39    49:00         
  239    260 Magnus Pettersson        Leksands OK 3                3:29:40    49:01         
  240    247 Ulf K. Rask              OK Enen/Tierps SOK 1         3:29:50    49:11         
  241    342 Jonas Svernestam         Linköpings OK 3              3:29:56    49:17         
  242    169 Magnus Thunstedt         Järfälla OK 2                3:30:00    49:21         
  243    161 Magnus Thornell          Norbergs OK 2                3:30:20    49:41         
  244    211 Magnus Mellby Larssen    NTNUI 5                      3:30:30    49:51         
  245    324 Øystein Bakken           Lillehammer OK 1             3:30:33    49:54         
  246    259 Axel Roos Hansson        Täby Ok 2                    3:30:38    49:59         
  247    332 Johan Andersson          Målilla/Björkfors/Hultsfred  3:31:00    50:21         
  248    227 Tapio Järvensivu         Turun Metsänkävijät 3        3:34:32    53:53         
  249    220 Oskar Sibeck             OK Djerf 1                   3:34:57    54:18         
  250    189 Henrik Klaar             Säterbygdens OK 1            3:36:19    55:40         
  251    309 Thomas Jansson           OK Roslagen 2                3:36:30    55:51         
  252    173 Joachim Lyth             Tullinge SK 3                3:36:32    55:53         
  253    322 Magnus Hakemar           IK Hakarpspojkarna 4         3:37:09    56:30         
  254    337 Anders Aasheim           Konnerud I.L. 1              3:39:02    58:23         
  255    335 Johan Uneman             OK Alehof 2                  3:39:04    58:25         
  256    323 Knut Wiig Mathisen       Larvik/POL 1                 3:39:05    58:26         
  257    330 Elin Bjerva              Bækkelaget SK 2              3:39:08    58:29         
  258    288 Klas Grönqvist           Jönköpings OK 2              3:39:08    58:29         
  259    334 Bo Hallberg              Falköpings AIK OK 1          3:39:10    58:31         
  260    182 Barkalov Valeriy         Kuzmolovo 110% 1             3:39:12    58:33         
  261    315 Karl Aasmund Erøy        OK Moss 1                    3:39:16    58:37         
  262    317 Guttorm Syrrist          Ringerike o-lag 1            3:40:10    59:31         
  263    170 Helen Gardener           Jesus Orienteering 1         3:40:18    59:39         
  264    266 Anders Lindahl           Akilles OK 1                 3:40:22    59:43         
  265    224 Ola Eriksson             OK Grip 1                    3:40:28    59:49         
  266    292 Carl-Henry Andersson     OK Orinto 1                  3:40:29    59:50         
  267    249 Olof Fraenell            Sundsvalls OK 2              3:41:28  1:00:49         
  268    271 Kalle Antonsson          Ankarsrum/Gamleby/Västervik  3:41:38  1:00:59         
  269    297 Patrik Fors              Attunda OK 2                 3:42:03  1:01:24         
  270    155 Tom-Erik Sandberg        Halden Skiklubb 3            3:43:06  1:02:27         
  271    316 Atte Komonen             IF Thor 2                    3:43:23  1:02:44         
  272    233 Anders Wadman            Katrineholms OK 1            3:45:03  1:04:24         
  273    326 Richard Hejdenberg       Gävle OK 2                   3:45:08  1:04:29         
  274    251 Marko Karkulehto         OK Vilse - 87 1              3:45:28  1:04:49         
  275    166 Anders Sahlén            Västerås SOK 3               3:45:54  1:05:15         
  276    204 Alexander D. Bisseth     Kristiansand OK 3            3:47:39  1:07:01         
  277    343 Arno Ruusalepp           Jüriöö 1                     3:47:45  1:07:06         
  278    273 Stefan Johansson         IK Gandvik 2                 3:50:25  1:09:46         
  279    268 Anders Kretz             IFK Lidingö SOK 4            3:50:40  1:10:01         
  280    194 Niklas Wernersson        Sundbybergs IK 1             3:51:10  1:10:31         
  281    252 Kenneth Lantz            OK Österåker 1               3:51:11  1:10:32         
  282    274 Andreas Blomqvist        FK Boken 1                   3:51:30  1:10:51         
  283    250 Ingemar Magnusson        OK Måsen 1                   3:51:52  1:11:13         
  284    117 Magnus Haraldsson        Gustavsbergs OK 1            3:51:57  1:11:18         
  285    282 Bruder Berg              Reilut Miehet Havumetsien 1  3:52:09  1:11:30         
  286    345 Lars Segerman            Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar  3:52:52  1:12:13         
  287    327 Anna Algotson            OK Tylöskog 1                3:53:02  1:12:23         
  288    264 Thomas Karlsson          Kungälv/Stenungs./Sjövalla   3:54:25  1:13:46         
  289    241 Alexander Trempoltsev    Soik Hellas 2                3:54:54  1:14:15         
  290    229 Peter Albrektsson        OK Ravinen 3                 3:57:41  1:17:02         
  291    210 Steinar Kvaale           NTNUI 4                      3:57:44  1:17:05         
  292    308 Jonas Nylund             Centrum OK 1                 3:59:11  1:18:32         
  293    234 Bo Eliasson              Skogspojkarnas OK 1          3:59:28  1:18:49         
  294    286 Magnus Hellberg          Eskilstuna OL 1              3:59:31  1:18:52         
  295    270 Leif Gustavsson          Hedemora/Avesta/Säterbygden  3:59:39  1:19:00         
  296    255 Leif Haajanen            Ok Raseborg 1                4:01:47  1:21:08         
  297    100 Stefan Wennberg          Kils OK/Västvärmland 1       4:01:52  1:21:13         
  298    163 Brendan Shields          Cambridge Sports 1           4:02:01  1:21:22         
  299    176 Anders Runander          Trosabygdens OK 1            4:04:11  1:23:32         
  300    331 Kimmo Isokoski           Ylivieskan Kuula 1           4:06:10  1:25:31         
  301    246 Asko Ala-Petäys          Jalasjärven Jalas 1          4:10:14  1:29:35         
  302    206 Johan Lindström          NAIS OK 1                    4:12:00  1:31:22         
  303    279 Mats Halvarsson          Fjärås AIK/IF Rigor 1        4:12:44  1:32:05         
  304    284 Erkki Huhtala            Tio rättens män 1            4:13:37  1:32:58         
  305    172 Per Arne Karlsen         Østmarka OK 3                4:14:25  1:33:46         
  306    231 Håkan Sander             Lidköpings VSK 1             4:16:40  1:36:01         
  307    290 Fredrik Ekström          OK Älgen 1                   4:20:24  1:39:45         
  308    214 Roy Henrik Knudsen       NTNUI 8                      4:20:37  1:39:58         
  309    174 Bernt O. Myrvold         Sarpsborg OL 1               4:26:36  1:45:57         
  310    187 Lennart Strandberg       Skogslöparna 2               4:28:26  1:47:47         
  311    256 Ole Lind                 FarumTisvilde SpringCup 3    4:34:27  1:53:48         
  312    265 Erik Samuelsson          OK Reftele 1                 4:34:29  1:53:50         
  313    303 Erik Axelsson            Boxholm-Mjölby OL 1          4:39:54  1:59:15         
  314    226 Jonas Månsson            K3 IF 1                      4:42:59  2:02:20         
  315    213 Alf Petter Syvertsen     NTNUI 7                      4:43:10  2:02:31         
  316    218 Jukka Lemtonen           Turun NMKY 1                 4:47:44  2:07:06         
  317    216 Sofie Aarnes             NTNUI 10                     4:51:01  2:10:22         
  318    196  N.N.                    Korven Honka 1               4:52:17  2:11:38         
  319    195 Jesper Hedberg           Sundbybergs IK 2             4:54:19  2:13:40         
  320    219 Henning Rasmussen        Kongsberg O-lag 2            4:54:23  2:13:44         
  321    212 Jan Fredrik Helgaker     NTNUI 6                      4:54:29  2:13:50         
  322    239 BOB Darling              LiTHe Vilse 1                4:55:52  2:15:13         
  323    301 Malte Lennerstedt        Lunds OK 2                   4:55:56  2:15:17         
  324    294 Claes Andersson          Falkenbergs OK 2             4:59:06  2:18:27         
  325    179 C G Jensen               Hærens Officersskole 1       6:04:52  3:24:13         
  326    180 D Jacobsen               Hærens Officersskole 2       6:31:21  3:50:42         
  327    164 Tore Udd                 Hyvinkään Rasti 2           12:58:11 10:17:32         

---  Ej godkända lag ---

         149 Jari Erkkilä             Hämeenlinnan Suunnist. 2     3:35:13      Dsq
         198 Victor Stensson          Helsingborgs SOK 1           3:29:28      Dsq
         202 Per Ericsson             Tumba-Mälarhöjden 3          5:23:27      Dsq
         313 Göran Polhede            Ärla IF 2                    5:06:26      Dsq
          68 Johan Näsman             IFK Lidingö SOK 2            2:43:33      Dsq
         177 Mats Lundberg            Dalaportens OL 2             3:58:46      Dsq
         215 Ole Snyders              NTNUI 9                      6:51:25      Dsq
         325 Lennart Malmberg         Svaide Roma SOK 1            3:43:24      Dsq
         339 Vesa Ovaska              Iitin Pyrintö 1              3:30:16      Dsq
          36 Henrik Mård              OK Ravinen 1                 3:05:05      Dsq
         115 Jeppe Koivula            Helsingin Suunnist. 2       13:00:22      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Are Kristiansen          Østmarka OK 2                4:31:29      Dsq
         184 Sven Giselsson           Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Stein Martinsen          OTO/Sandefjord 1             3:38:56      Dsq
         329 Antti Honkimaa           Espoon Suunta 1              3:36:47      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.