10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (346/347) sträcka 3 - Radio 2 (2008-04-27 13:37:41)

    1      4 Anders Tiltnes           Södertälje-Nykvarn 1         2:52:40     0:00         
    2     32 Robert Banach            OK Orion 1                   2:52:42     0:02         
    3     19 Per Brolund              OK Denseln 1                 2:52:45     0:05         
    4     46 Robert Söderberg         Söders SOL-Tyresö 1          2:52:47     0:06         
    5     17 Jonas Olsson             Stora Tuna OK 1              2:52:47     0:07         
    6     12 Zsolt Lenkei             IFK Moras OK 1               2:53:23     0:43         
    7     16 Jarkko Laine             Tampereen Pyrintö 1          2:53:25     0:45         
    8     14 Mika Lyytikäinen         Paimion Rasti 1              2:53:28     0:47         
    9     18 Fredrik Persson          OK PAN-Kristianstad 1        2:53:30     0:50         
   10    120 Tobias Olsson            OK Alehof 1                  2:53:37     0:57         
   11     56 Sigve Vågsnes            Nydalens Skiklub 1           2:53:39     0:59         
   12      1 Tore Sandvik             Halden Skiklubb 1            2:53:40     1:00         
   13      9 Joakim Hederskog         IK Hakarpspojkarna 1         2:53:44     1:04         
   14     80 Petri Ikävalko           Ikaalisten NV 1              2:53:46     1:05         
   15      8 Juha-Ville Ketolainen    Vehkalahden Veikot 1         2:53:48     1:08         
   16     11 Mattias Johansson        IFK Lidingö SOK 1            2:53:53     1:12         
   17     64 Svante Nilsson           OK Orient 1                  2:53:56     1:16         
   18     72 Bent Olav Aamodt         Fredrikstads SK 1            2:54:07     1:27         
   19     24 Matti Vainionpää         Rasti-Kurikka 1              2:54:08     1:28         
   20     38 Per Öberg                OK Hällen 1                  2:54:12     1:32         
   21      6 Juri Emaldinov           Angelniemen Ankkuri 1        2:54:13     1:33         
   22      2 Lauri Oikarinen          Vaajakosken Terä 1           2:54:14     1:33         
   23     51 Jani Tamminen            Turun Suunnistajat 1         2:54:16     1:36         
   24     22 Tobias Ahnoff            Göteborg-Majorna 1           2:54:17     1:37         
   25     25 Mikko Knuuti             Turun Metsänkävijät 1        2:54:21     1:40         
   26     58 Peter Cederberg          Vänersborgs SK 1             2:54:22     1:41         
   27     20 Eero Pietilä             MS Parma 1                   2:54:26     1:46         
   28    121 Jonas Eklund             OK Rodhen 1                  2:54:30     1:50         
   29     13 Jørn Sundbye             Bækkelaget SK 1              2:54:32     1:52         
   30    200 Andreas Elgesjö          Domnarvet/Kvarnsv. 1         2:54:40     2:00         
   31     79 Kristaps Jaudzems        Turun Metsänkävijät 2        2:54:46     2:06         
   32     21 Eirik Svensen            Kristiansand OK 1            2:54:48     2:08         
   33      7 Sami Vähänen             Rajamäen Rykmentti 1         2:54:51     2:11         
   34     28 Sven Olsson              Leksands OK 1                2:54:59     2:19         
   35     61 Oskar Malmberg           IFK Umeå 1                   2:55:07     2:27         
   36      5 Mikael Nordström         OK Linné 1                   2:55:09     2:28         
   37     29 Mikael Boström           LYNX 1                       2:55:11     2:31         
   38     52 Olli-Jussi Korpinen      Anttolan Urheilijat 1        2:55:21     2:41         
   39     94 Juho Kinni               Tampereen Pyrintö 2          2:55:22     2:42         
   40    165 Øystein Haug             Frol IL 1                    2:55:24     2:44         
   41      3 Aaro Asikainen           Kalevan Rasti 1              2:57:05     4:25         
   42    158 Bernt Björnsgaard        Malungs OK 2                 2:57:09     4:29         
   43     39 Johan Sundén             Västerås SOK 1               2:57:10     4:30         
   44     62 Thomas Johannesson       Ronneby OK 1                 2:57:11     4:31         
   45     27 Linus Karlsson Mood      Rehns BK 1                   2:57:12     4:32         
   46     35 Henrik Jørgensen         OK Pan Århus 1               2:57:13     4:33         
   47     86 Christian Holmboe        IL Tyrving 1                 2:57:15     4:35         
   48     84 Jonas Nordström          OK Roslagen 1                3:00:20     7:40         
   49     23 Jonas Birgersson         Malungs OK 1                 3:00:21     7:41         
   50     43 Petri Vainio             Kalevan Rasti 2              3:02:05     9:24         
   51    105 Vidas Armalis            Soik Hellas 1                3:03:51    11:11         
   52     10 Erik Engstrand           IFK Göteborg 1               3:04:01    11:21         
   53    205 Lauri Mäkinen            Mäntsälän Urheilijat 1       3:04:03    11:23         
   54     30 Magnus Persson           OK Tisaren 1                 3:04:07    11:26         
   55    114 Simen Smestad            Ås-UMB Orientering 1         3:04:09    11:29         
   56    347 Ulf Jansson              OK Triangeln 1               3:04:17    11:37         
   57     33 Jonas Salén              Ulricehamns OK 1             3:04:19    11:39         
   58     82 Erik Harlén              KFUM Örebro OK 1             3:04:24    11:44         
   59     31 Rickard Wass             Järla IF OK 1                3:04:30    11:50         
   60     98 Jarkko Ryyppö            Rastivarsat 1                3:04:36    11:56         
   61    152 Stefan Nordström         OK Älvsjö Örby 1             3:04:44    12:04         
   62    122 Robert Grann             Arboga OK 1                  3:04:45    12:04         
   63     42 Casper Wraa              FarumTisvilde SpringCup 1    3:04:54    12:14         
   64     37 Juha Tommila             Hiisirasti 1                 3:04:56    12:15         
   65     44 Toni Hartvik             IF Sibbo-Vargarna 1          3:04:57    12:17         
   66    225 Staffan Järn             IF Brahe/Malax IF 1          3:04:58    12:18         
   67     65 Viktor Larsson           Hagaby GoIF 1                3:04:58    12:18         
   68     15 Kari Laine               DELTA 1                      3:05:02    12:21         
   69    340 Jakob Gustafsson         Linköpings OK 1              3:05:04    12:24         
   70     47 Karri Mustonen           Kangasala SK 1               3:05:07    12:26         
   71     69 Jukka Erkkilä            Rajamäen Rykmentti 2         3:05:09    12:29         
   72    127 Magne Daehli             Løten o-lag 1                3:06:01    13:20         
   73     40 Ulrik Imberg             OK Linné 2                   3:06:13    13:33         
   74     75 Thor Mella               Østmarka OK 1                3:06:19    13:38         
   75     81 Andreas Karnehed         Täby Ok 1                    3:06:20    13:39         
   76     78 Mats Hall                Nyköpings OK 1               3:06:33    13:53         
   77     41 Pär Hansson              FK Friskus-Varberg 1         3:07:11    14:30         
   78    133 Anders Dalin             Leksands OK 2                3:07:11    14:31         
   79    311 Niklas Karlsson          Växjö OK 1                   3:07:14    14:34         
   80    168 Tommy Ask                Bredaryds SOK 1              3:07:16    14:36         
   81     67 Lars-Christian Unger     NTNUI 1                      3:07:19    14:39         
   82     48 Ilkka Nurminen           Helsingin Suunnist. 1        3:07:27    14:46         
   83    137 Ingemar Stenbeck         IFK Lidingö SOK 3            3:07:29    14:49         
   84     49 Tuukka Ryynänen          Hämeenlinnan Suunnist. 1     3:07:31    14:50         
   85    192 Rainer Kujala            LYNX 2                       3:07:35    14:55         
   86    103 Henrik Berggren          OK Denseln 2                 3:08:11    15:31         
   87     87 Ulf Bergqvist            Gävle OK 1                   3:08:15    15:35         
   88     85 Anders Ohlsson           Tullinge SK 1                3:08:16    15:35         
   89     83 Tommi Uusimäki           Pellon Ponsi 1               3:08:18    15:38         
   90    181 Ari-Pekka Kaivosaari     Vaajakosken Terä 2           3:08:19    15:39         
   91    108 Simon Svensson           OK PAN-Kristianstad 2        3:08:23    15:42         
   92     63 Klas Karlsson            IK Hakarpspojkarna 2         3:08:24    15:44         
   93     91 Peter Sundelin           IF Femman 1                  3:08:26    15:46         
   94    341 Åke Ljunggren            Linköpings OK 2              3:08:28    15:47         
   95    262 Bjørnar Syverstad        Trøsken/Sarpsborg 1          3:08:31    15:50         
   96    151 Bjarne Hoffmann          OK Pan Århus 2               3:08:33    15:53         
   97    112 Michael Adamsson         Nybro OK 1                   3:08:36    15:56         
   98     26 Jari Hautala             Lapuan Virkiä 1              3:08:58    16:18         
   99    143 Eero Koski               Ylistaron Kilpa-Veljet 1     3:09:00    16:20         
  100     93 Matti Töyrylä            Vehkalahden Veikot 2         3:09:01    16:21         
  101     57 Tomas Knutsson           Ärla IF 1                    3:09:03    16:23         
  102    124 Niko-Petteri Salo        Paimion Rasti 2              3:09:06    16:26         
  103    243 Erik Löfgren             Gotlands Bro/Visborg 1       3:09:10    16:30         
  104    113 Ove Lernå                Kalmar OK 1                  3:09:13    16:33         
  105    310 Anders Håkansson         OK Orion 2                   3:09:14    16:34         
  106    123 Mats Nordbrøden          Halden Skiklubb 2            3:09:15    16:34         
  107    146 Mats Kindlund            OK Tranan 1                  3:09:16    16:36         
  108     96 Peter Wiréhn             Dalaportens OL 1             3:09:22    16:41         
  109     34 Pontus Nilsson           Norbergs OK 1                3:09:27    16:47         
  110    299 Ulrik Karlsson Forslund  OK Kolmården 1               3:09:29    16:49         
  111     59 Joakim Berglund          Sävedalens AIK 1             3:12:09    19:29         
  112    190 Henrik Berg              Bromma-Vällingby 1           3:12:12    19:32         
  113    107 Örjan Pettersson         Tjällmo-Godegård 1           3:12:15    19:34         
  114    272 Magnus Södervall         IK Gandvik 1                 3:12:18    19:38         
  115    109 Niclas Hällström         IF Thor 1                    3:12:26    19:46         
  116     53 Jaakko Laine             DELTA 2                      3:12:28    19:48         
  117     50 Helge Lang Pedersen      FarumTisvilde SpringCup 2    3:12:34    19:54         
  118     60 Daniel Grahn             IFK Göteborg 2               3:12:40    20:00         
  119     66 Jaakko Röytiö            MS Parma 2                   3:12:43    20:03         
  120     45 Olli Väätäinen           Jämsän Retki-Veikot 1        3:12:45    20:04         
  121    175 Simon Markendahl         OK Klyftamo 1                3:12:45    20:05         
  122     73 Lars Palmqvist           Järfälla OK 1                3:12:47    20:07         
  123    296 Oskar Daniels            Attunda OK 1                 3:12:51    20:11         
  124     95 Christer Morell          OK Kåre 1                    3:12:54    20:14         
  125    287 Ingmar Skaar             Jönköpings OK 1              3:12:58    20:17         
  126     54 Eero-Antti Lonka         Pargas IF 1                  3:13:01    20:20         
  127    248 Timo Kankaanpää          Maarian Mahti 1              3:13:16    20:36         
  128    101 Michael Wehlin           Södertälje-Nykvarn 2         3:13:51    21:11         
  129    130 Kjell Arild Karlsen      Wing OK 1                    3:13:52    21:11         
  130    203 Rune Salthaug            Kristiansand OK 2            3:15:17    22:37         
  131    111 P-O Kivisäkk             Tullinge SK 2                3:17:06    24:26         
  132    283 Johan Ekelöv             Skåneslättens OL 1           3:17:08    24:27         
  133    267 Adam Ivarsson            Haninge SOK 1                3:17:10    24:30         
  134     88 Per Forsgren             Tumba-Mälarhöjden 1          3:17:10    24:30         
  135     89 Martin Sand              OK Tisaren 2                 3:17:13    24:33         
  136    304 Johan Karlsson           OK Tor 1                     3:17:15    24:35         
  137    232 Fredrik Winterås         Västerbergslagen 1           3:17:16    24:36         
  138    207 Antti Rönnemaa           Siilin Rasti 1               3:17:18    24:38         
  139    307 Eivind Tonna             Lillomarka O-lag 1           3:17:19    24:38         
  140     77 Trygve Tømta             Raumar O-lag 1               3:17:20    24:39         
  141    129 Johan Sonesson           IFK Moras OK 2               3:17:21    24:41         
  142    157 Pål Backstrøm            Halden Skiklubb 98           3:18:01    25:20         
  143     97 Anders Höije             Göteborg-Majorna 2           3:18:21    25:40         
  144    106 Miko Saarilaakso         Lappeen Riento 1             3:18:46    26:05         
  145     92 Ville Saarela            Kokkolan Suunnist. 1         3:18:47    26:07         
  146    160 Anders Carlsson          Vänersborgs SK 2             3:18:56    26:15         
  147     99 Jon Larsson              OK Skogshjortarna 1          3:18:57    26:17         
  148     74 Joakim Svensk            Stora Tuna OK 2              3:19:00    26:19         
  149    221 Mikko Lepistö            Hauhon Sisu 1                3:19:03    26:23         
  150    333 Marko Kivelä             Veikon Pamaus 1              3:19:03    26:23         
  151    275 Daniel Sjölund           Östersunds OK 1              3:19:05    26:24         
  152    186 Anders Hanson            Skogslöparna 1               3:19:06    26:26         
  153    134 Morten Urdal Bakke       Kongsberg O-lag 1            3:20:21    27:41         
  154     70 Jonas Leandersson        OK Tyr 1                     3:20:22    27:42         
  155    104 Rickard Börjesson        Hestra IF 1                  3:20:25    27:45         
  156    197 Anton Lif                Rehns BK/Alfta-Ösa 1         3:21:47    29:07         
  157    185 Victor Bergstrand        Motala AIF-OL 1              3:21:50    29:09         
  158    118 Slawomir Cygler          Polish Junior Team 1         3:21:52    29:12         
  159    338 Leif Eriksson            Modum 1                      3:22:02    29:21         
  160    222 Fredrik Larsson          Hagaby GoIF 2                3:22:08    29:27         
  161    147 Lars Svantesson          Hjärnarps GH OL 1            3:22:17    29:37         
  162    144 Mats Åhman               OK Klemmingen 1              3:22:18    29:38         
  163    257 Mattias Boman            Söderhamns OK 1              3:22:22    29:42         
  164    135 Magnus Carlstedt         Sävedalens AIK 2             3:22:30    29:50         
  165    178 Eivind Tandrevold        Fossum IF 1                  3:22:31    29:51         
  166    291 Mattias Johansson        IK Ymer/Bredared 1           3:22:34    29:54         
  167    209 Morten Brunes            NTNUI 3                      3:22:44    30:03         
  168     71 Teppo Pellinen           Joutsenon Kullervo 1         3:23:24    30:43         
  169    162 Jacob Lindstam           SOL Tranås 1                 3:23:26    30:46         
  170    293 Henrik Bengtsson         Falkenbergs OK 1             3:23:28    30:48         
  171    295 Andreas Carlqvist        Tjällmo-Godegård 2           3:23:29    30:49         
  172    318 Adrian Pauli             Istrums SK 1                 3:23:31    30:51         
  173    193 Vegard Bagstevold        BSI Orientering 1            3:23:32    30:52         
  174    223 Frode Rystad             Oppsal Orientering 1         3:23:39    30:59         
  175    148 Per-Åke Nilsson          FK Göingarna 1               3:23:43    31:03         
  176    217 Outi Sareila             MS Parma 3                   3:23:51    31:11         
  177    305 Samuel Henriksson        Skarpnäcks OL 1              3:24:11    31:30         
  178    269 Mats Bayard              Stora Tuna OK 3              3:25:21    32:41         
  179    116 Henrik Pettersson        OK Roxen 1                   3:25:23    32:42         
  180    145 Axel Wassenius           Uddevalla OK 1               3:25:25    32:45         
  181    263 Per Magnusson            OK Nolaskogsarna 1           3:25:27    32:47         
  182    159 Martin Oldaeus           Göteborg-Majorna 3           3:25:41    33:01         
  183    306 Simon Yngve              OK Kontinent 1               3:25:42    33:02         
  184    119 Robin Söderström         Stigmännen Karlshamn 1       3:28:27    35:46         
  185    228 Christian Hansen         OK Ravinen 2                 3:28:29    35:48         
  186     90 Henrik Sigstad           NTNUI 2                      3:28:29    35:49         
  187    154 Per Kempe                OK Denseln 3                 3:28:31    35:51         
  188    141 Johan Törnroth           Hjobyg./Hagen/Tibro 1        3:28:32    35:52         
  189    102 Rasmus Alen              Valkeakosken Haka 1          3:28:32    35:52         
  190    126 Patrik Gunnarsson        Västerås SOK 2               3:28:34    35:54         
  191    321 Erik Randau              IK Hakarpspojkarna 3         3:28:34    35:54         
  192    125 Magnus Hansson           OK Löftan 1                  3:28:37    35:57         
  193    344 Thomas Lundgren          OK Hammaren 1                3:28:38    35:58         
  194    183 Henrik Erickson          Ulricehamns OK 2             3:28:40    36:00         
  195     76 Tomas Edström            Sundsvalls OK 1              3:30:27    37:47         
  196    188 Anders Carlsson          Hammarby IF OF 1             3:30:28    37:48         
  197    128 Janne Åberg              Hyvinkään Rasti 1            3:30:31    37:51         
  198    236 Fredrik Trahn            Järla IF OK 3                3:30:33    37:53         
  199    285 Henrik Hellman           OK Södertörn 1               3:30:35    37:55         
  200    208 Gunnar Fiskum            IL Tyrving 2                 3:30:37    37:57         
  201    300 Fabian Ljungquist        Lunds OK 1                   3:30:37    37:57         
  202    139 Antti Korhonen           Pihkaniskat 1                3:30:40    38:00         
  203    150 Harri Koski              Keravan Urheilijat 1         3:30:42    38:01         
  204    277 Claes-Tommy Herland      Indre Östfold OK 1           3:30:43    38:02         
  205    281 Magnus Strand            OK Landehof 1                3:30:44    38:04         
  206    238 Stefan Lybert            Väsby OK 1                   3:32:09    39:28         
  207    136 Göran Nilsson            Snättringe SK 1              3:32:10    39:29         
  208    230 Magnus Sterner           Strängnäs-Malmby 1           3:32:13    39:33         
  209    258 Jonas Nyman              OK Botnia 1                  3:32:26    39:46         
  210    312 Joakim Källman           OK Kullingshof 1             3:33:03    40:23         
  211    138 Lars Nordgren            Eksjö SOK 1                  3:34:13    41:32         
  212    314 Jonas Giding             Vallentuna-Össeby 1          3:34:18    41:38         
  213    191 Mats Heldt               Södertälje-Nykvarn 3         3:34:20    41:40         
  214    289 Pär Svensson             Söders SOL-Tyresö 2          3:34:23    41:42         
  215     55 Tony Larsson             OK Skogsfalken 1             3:34:23    41:43         
  216    235 Erik Mattsson            Järla IF OK 2                3:34:45    42:05         
  217    261 Bjørn Hauge              OSI Orientering 1            3:34:50    42:10         
  218    201 Anders Käll              Tumba-Mälarhöjden 2          3:37:01    44:21         
  219    254 Peter Albinsson          IFK Enskede 1                3:37:16    44:36         
  220    132 Johan Lundmark           KFUM Örebro OK 2             3:39:23    46:43         
  221    110 Erlend Slovik            Nydalens Skiklub 2           3:39:26    46:46         
  222    244 Tomas Yngström           OK Tisaren 3                 3:39:29    46:49         
  223    328 Tim Björkman             IK Trenne/OK Nackhe 1        3:39:32    46:52         
  224    280 Kjell Blomseth           Ås-UMB Orientering 2         3:40:59    48:18         
  225    237 Roine Pettersson         IFK Göteborg 3               3:41:00    48:20         
  226    240 Lennart Karlsson         Markbygdens OK 1             3:41:07    48:26         
  227    153 Thomas Johansson         Rånäs OK 1                   3:42:04    49:23         
  228    140 Thomas Eek               Köping-Kolsva OK 1           3:42:05    49:25         
  229    167 Risto Oksanen            Saarijärven Pullistus 1      3:42:13    49:33         
  230    276 Magnus Albinsson         OK Tyr 2                     3:42:51    50:10         
  231    142 Dan Nilsson              Nyköpings OK 2               3:44:05    51:25         
  232    253 Teppo Tommila            Rastikarhut 1                3:45:41    53:00         
  233    260 Magnus Pettersson        Leksands OK 3                3:45:42    53:02         
  234    319 Henrik Karlsson          OK Skogsstjärnan 1           3:45:44    53:04         
  235    169 Magnus Thunstedt         Järfälla OK 2                3:45:46    53:05         
  236    278 Tomas Lundström          OK Hällen 2                  3:46:19    53:39         
  237    324 Øystein Bakken           Lillehammer OK 1             3:47:26    54:46         
  238    259 Axel Roos Hansson        Täby Ok 2                    3:47:27    54:47         
  239    161 Magnus Thornell          Norbergs OK 2                3:47:31    54:50         
  240    302 Niklas Mannberg          Umeå/Robertsf./Högåker 1     3:47:32    54:52         
  241    298 Jani Leppäniemi          Vetelin Urheilijat 1         3:47:38    54:57         
  242    199 Gunnar Forsgren          Forsa OK 1                   3:47:47    55:06         
  243    332 Johan Andersson          Målilla/Björkfors/Hultsfred  3:47:54    55:14         
  244    342 Jonas Svernestam         Linköpings OK 3              3:51:44    59:04         
  245    247 Ulf K. Rask              OK Enen/Tierps SOK 1         3:52:22    59:42         
  246    309 Thomas Jansson           OK Roslagen 2                3:53:44  1:01:04         
  247    227 Tapio Järvensivu         Turun Metsänkävijät 3        3:53:52  1:01:12         
  248    173 Joachim Lyth             Tullinge SK 3                3:53:54  1:01:14         
  249    220 Oskar Sibeck             OK Djerf 1                   3:53:56  1:01:16         
  250    189 Henrik Klaar             Säterbygdens OK 1            3:53:59  1:01:19         
  251    211 Magnus Mellby Larssen    NTNUI 5                      3:54:06  1:01:25         
  252    335 Johan Uneman             OK Alehof 2                  3:54:25  1:01:45         
  253    245 Willie Kantarp           Härnösands OK 1              3:54:46  1:02:06         
  254    288 Klas Grönqvist           Jönköpings OK 2              3:55:35  1:02:55         
  255    334 Bo Hallberg              Falköpings AIK OK 1          3:55:40  1:03:00         
  256    330 Elin Bjerva              Bækkelaget SK 2              3:55:47  1:03:07         
  257    182 Barkalov Valeriy         Kuzmolovo 110% 1             3:55:53  1:03:13         
  258    249 Olof Fraenell            Sundsvalls OK 2              3:55:55  1:03:15         
  259    323 Knut Wiig Mathisen       Larvik/POL 1                 3:55:57  1:03:17         
  260    317 Guttorm Syrrist          Ringerike o-lag 1            3:58:23  1:05:43         
  261    337 Anders Aasheim           Konnerud I.L. 1              3:58:24  1:05:44         
  262    297 Patrik Fors              Attunda OK 2                 3:58:42  1:06:02         
  263    271 Kalle Antonsson          Ankarsrum/Gamleby/Västervik  3:58:44  1:06:04         
  264    322 Magnus Hakemar           IK Hakarpspojkarna 4         3:58:51  1:06:11         
  265    266 Anders Lindahl           Akilles OK 1                 3:58:54  1:06:14         
  266    326 Richard Hejdenberg       Gävle OK 2                   3:59:50  1:07:10         
  267    292 Carl-Henry Andersson     OK Orinto 1                  3:59:55  1:07:15         
  268    224 Ola Eriksson             OK Grip 1                    4:00:12  1:07:32         
  269    251 Marko Karkulehto         OK Vilse - 87 1              4:00:28  1:07:48         
  270    233 Anders Wadman            Katrineholms OK 1            4:00:42  1:08:02         
  271    315 Karl Aasmund Erøy        OK Moss 1                    4:00:46  1:08:06         
  272    166 Anders Sahlén            Västerås SOK 3               4:02:31  1:09:50         
  273    279 Mats Halvarsson          Fjärås AIK/IF Rigor 1        4:34:12  1:41:31         
  274    231 Håkan Sander             Lidköpings VSK 1             4:36:29  1:43:48         
  275    331 Kimmo Isokoski           Ylivieskan Kuula 1           4:36:35  1:43:55         
  276    206 Johan Lindström          NAIS OK 1                    4:36:48  1:44:08         
  277    284 Erkki Huhtala            Tio rättens män 1            4:38:55  1:46:14         
  278    246 Asko Ala-Petäys          Jalasjärven Jalas 1          4:39:03  1:46:23         
  279    290 Fredrik Ekström          OK Älgen 1                   4:40:52  1:48:11         
  280    172 Per Arne Karlsen         Østmarka OK 3                4:46:34  1:53:53         
  281    187 Lennart Strandberg       Skogslöparna 2               4:46:57  1:54:17         
  282    256 Ole Lind                 FarumTisvilde SpringCup 3    4:52:07  1:59:27         
  283    214 Roy Henrik Knudsen       NTNUI 8                      4:55:15  2:02:35         
  284    303 Erik Axelsson            Boxholm-Mjölby OL 1          5:01:31  2:08:51         
  285    265 Erik Samuelsson          OK Reftele 1                 5:01:33  2:08:52         
  286    213 Alf Petter Syvertsen     NTNUI 7                      5:07:05  2:14:25         
  287    226 Jonas Månsson            K3 IF 1                      5:07:15  2:14:35         
  288    174 Bernt O. Myrvold         Sarpsborg OL 1               5:07:53  2:15:13         
  289    195 Jesper Hedberg           Sundbybergs IK 2             5:09:18  2:16:37         
  290    219 Henning Rasmussen        Kongsberg O-lag 2            5:09:20  2:16:40         
  291    216 Sofie Aarnes             NTNUI 10                     5:11:39  2:18:59         
  292    196  N.N.                    Korven Honka 1               5:13:02  2:20:22         
  293    301 Malte Lennerstedt        Lunds OK 2                   5:14:11  2:21:31         
  294    239 BOB Darling              LiTHe Vilse 1                5:16:57  2:24:17         
  295    218 Jukka Lemtonen           Turun NMKY 1                 5:26:02  2:33:22         
  296    294 Claes Andersson          Falkenbergs OK 2             5:33:17  2:40:37         
  297    212 Jan Fredrik Helgaker     NTNUI 6                      5:33:18  2:40:38         
  298    179 C G Jensen               Hærens Officersskole 1       6:55:22  4:02:42         
  299    180 D Jacobsen               Hærens Officersskole 2       7:12:08  4:19:27         

---  Ej godkända lag ---

         149 Jari Erkkilä             Hämeenlinnan Suunnist. 2         Dsq      Dsq
         198 Victor Stensson          Helsingborgs SOK 1           3:45:40      Dsq
         202 Per Ericsson             Tumba-Mälarhöjden 3          5:48:28      Dsq
         313 Göran Polhede            Ärla IF 2                    5:27:47      Dsq
          68 Johan Näsman             IFK Lidingö SOK 2            2:54:55      Dsq
         177 Mats Lundberg            Dalaportens OL 2                 Dsq      Dsq
         215 Ole Snyders              NTNUI 9                      7:11:15      Dsq
         325 Lennart Malmberg         Svaide Roma SOK 1            4:02:44      Dsq
         339 Vesa Ovaska              Iitin Pyrintö 1              3:54:00      Dsq
          36 Henrik Mård              OK Ravinen 1                 3:19:01      Dsq
         115 Jeppe Koivula            Helsingin Suunnist. 2            Dsq      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Are Kristiansen          Østmarka OK 2                    Dsq      Dsq
         184 Sven Giselsson           Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Stein Martinsen          OTO/Sandefjord 1             3:55:48      Dsq
         329 Antti Honkimaa           Espoon Suunta 1              3:58:19      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.