10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (346/347) sträcka 3 - Radio 4 (2008-04-27 13:37:41)

    1      4 Anders Tiltnes           Södertälje-Nykvarn 1         2:59:26     0:00         
    2     32 Robert Banach            OK Orion 1                   2:59:32     0:05         
    3     19 Per Brolund              OK Denseln 1                 2:59:49     0:22         
    4     46 Robert Söderberg         Söders SOL-Tyresö 1          2:59:57     0:30         
    5     17 Jonas Olsson             Stora Tuna OK 1              2:59:59     0:32         
    6     12 Zsolt Lenkei             IFK Moras OK 1               3:00:10     0:43         
    7     18 Fredrik Persson          OK PAN-Kristianstad 1        3:00:15     0:48         
    8     14 Mika Lyytikäinen         Paimion Rasti 1              3:00:39     1:13         
    9     16 Jarkko Laine             Tampereen Pyrintö 1          3:00:41     1:14         
   10      1 Tore Sandvik             Halden Skiklubb 1            3:00:42     1:16         
   11     56 Sigve Vågsnes            Nydalens Skiklub 1           3:00:45     1:18         
   12      9 Joakim Hederskog         IK Hakarpspojkarna 1         3:00:52     1:25         
   13    120 Tobias Olsson            OK Alehof 1                  3:00:54     1:27         
   14     11 Mattias Johansson        IFK Lidingö SOK 1            3:00:55     1:28         
   15     80 Petri Ikävalko           Ikaalisten NV 1              3:00:55     1:28         
   16      8 Juha-Ville Ketolainen    Vehkalahden Veikot 1         3:00:57     1:30         
   17     72 Bent Olav Aamodt         Fredrikstads SK 1            3:00:58     1:31         
   18     64 Svante Nilsson           OK Orient 1                  3:01:04     1:37         
   19     24 Matti Vainionpää         Rasti-Kurikka 1              3:01:06     1:39         
   20     38 Per Öberg                OK Hällen 1                  3:01:09     1:42         
   21     22 Tobias Ahnoff            Göteborg-Majorna 1           3:01:15     1:48         
   22      6 Juri Emaldinov           Angelniemen Ankkuri 1        3:01:18     1:51         
   23     25 Mikko Knuuti             Turun Metsänkävijät 1        3:01:22     1:55         
   24     51 Jani Tamminen            Turun Suunnistajat 1         3:01:23     1:56         
   25     21 Eirik Svensen            Kristiansand OK 1            3:01:46     2:19         
   26      7 Sami Vähänen             Rajamäen Rykmentti 1         3:01:48     2:22         
   27     79 Kristaps Jaudzems        Turun Metsänkävijät 2        3:01:50     2:23         
   28      2 Lauri Oikarinen          Vaajakosken Terä 1           3:01:51     2:24         
   29    121 Jonas Eklund             OK Rodhen 1                  3:01:56     2:29         
   30     28 Sven Olsson              Leksands OK 1                3:01:57     2:30         
   31     20 Eero Pietilä             MS Parma 1                   3:02:01     2:34         
   32     58 Peter Cederberg          Vänersborgs SK 1             3:02:05     2:38         
   33     13 Jørn Sundbye             Bækkelaget SK 1              3:02:06     2:39         
   34    200 Andreas Elgesjö          Domnarvet/Kvarnsv. 1         3:02:20     2:53         
   35     61 Oskar Malmberg           IFK Umeå 1                   3:02:21     2:54         
   36      5 Mikael Nordström         OK Linné 1                   3:02:22     2:55         
   37     29 Mikael Boström           LYNX 1                       3:02:25     2:58         
   38     52 Olli-Jussi Korpinen      Anttolan Urheilijat 1        3:02:28     3:01         
   39     94 Juho Kinni               Tampereen Pyrintö 2          3:03:35     4:08         
   40    165 Øystein Haug             Frol IL 1                    3:03:39     4:12         
   41     35 Henrik Jørgensen         OK Pan Århus 1               3:04:56     5:29         
   42    158 Bernt Björnsgaard        Malungs OK 2                 3:04:58     5:32         
   43     62 Thomas Johannesson       Ronneby OK 1                 3:04:59     5:32         
   44     27 Linus Karlsson Mood      Rehns BK 1                   3:05:00     5:34         
   45      3 Aaro Asikainen           Kalevan Rasti 1              3:05:02     5:35         
   46     86 Christian Holmboe        IL Tyrving 1                 3:05:35     6:08         
   47     39 Johan Sundén             Västerås SOK 1               3:05:36     6:09         
   48     23 Jonas Birgersson         Malungs OK 1                 3:08:35     9:08         
   49     84 Jonas Nordström          OK Roslagen 1                3:09:53    10:26         
   50     43 Petri Vainio             Kalevan Rasti 2              3:10:34    11:07         
   51     30 Magnus Persson           OK Tisaren 1                 3:11:18    11:51         
   52    105 Vidas Armalis            Soik Hellas 1                3:11:41    12:14         
   53     33 Jonas Salén              Ulricehamns OK 1             3:12:13    12:46         
   54     10 Erik Engstrand           IFK Göteborg 1               3:12:13    12:46         
   55    114 Simen Smestad            Ås-UMB Orientering 1         3:12:17    12:50         
   56     15 Kari Laine               DELTA 1                      3:12:20    12:53         
   57     37 Juha Tommila             Hiisirasti 1                 3:12:20    12:53         
   58     42 Casper Wraa              FarumTisvilde SpringCup 1    3:12:21    12:54         
   59     65 Viktor Larsson           Hagaby GoIF 1                3:12:22    12:55         
   60    205 Lauri Mäkinen            Mäntsälän Urheilijat 1       3:12:23    12:57         
   61     31 Rickard Wass             Järla IF OK 1                3:12:25    12:58         
   62     44 Toni Hartvik             IF Sibbo-Vargarna 1          3:12:26    12:59         
   63    122 Robert Grann             Arboga OK 1                  3:12:29    13:02         
   64     82 Erik Harlén              KFUM Örebro OK 1             3:12:31    13:04         
   65     98 Jarkko Ryyppö            Rastivarsat 1                3:12:41    13:14         
   66    225 Staffan Järn             IF Brahe/Malax IF 1          3:12:47    13:20         
   67     69 Jukka Erkkilä            Rajamäen Rykmentti 2         3:12:53    13:26         
   68     47 Karri Mustonen           Kangasala SK 1               3:12:58    13:31         
   69    340 Jakob Gustafsson         Linköpings OK 1              3:13:01    13:34         
   70    347 Ulf Jansson              OK Triangeln 1               3:13:07    13:40         
   71    152 Stefan Nordström         OK Älvsjö Örby 1             3:14:00    14:33         
   72     40 Ulrik Imberg             OK Linné 2                   3:14:16    14:49         
   73     75 Thor Mella               Østmarka OK 1                3:14:18    14:51         
   74     81 Andreas Karnehed         Täby Ok 1                    3:14:20    14:53         
   75     41 Pär Hansson              FK Friskus-Varberg 1         3:14:24    14:57         
   76    127 Magne Daehli             Løten o-lag 1                3:14:41    15:14         
   77     67 Lars-Christian Unger     NTNUI 1                      3:14:44    15:18         
   78     48 Ilkka Nurminen           Helsingin Suunnist. 1        3:14:53    15:27         
   79     49 Tuukka Ryynänen          Hämeenlinnan Suunnist. 1     3:14:55    15:29         
   80    137 Ingemar Stenbeck         IFK Lidingö SOK 3            3:15:01    15:34         
   81     78 Mats Hall                Nyköpings OK 1               3:15:05    15:38         
   82    103 Henrik Berggren          OK Denseln 2                 3:15:27    16:00         
   83    192 Rainer Kujala            LYNX 2                       3:15:33    16:06         
   84    133 Anders Dalin             Leksands OK 2                3:15:34    16:07         
   85    181 Ari-Pekka Kaivosaari     Vaajakosken Terä 2           3:15:35    16:08         
   86    311 Niklas Karlsson          Växjö OK 1                   3:15:36    16:09         
   87    168 Tommy Ask                Bredaryds SOK 1              3:15:37    16:10         
   88     85 Anders Ohlsson           Tullinge SK 1                3:15:39    16:12         
   89    341 Åke Ljunggren            Linköpings OK 2              3:15:39    16:12         
   90     87 Ulf Bergqvist            Gävle OK 1                   3:15:42    16:15         
   91     63 Klas Karlsson            IK Hakarpspojkarna 2         3:15:43    16:16         
   92    108 Simon Svensson           OK PAN-Kristianstad 2        3:15:50    16:23         
   93    151 Bjarne Hoffmann          OK Pan Århus 2               3:16:02    16:35         
   94     57 Tomas Knutsson           Ärla IF 1                    3:16:28    17:01         
   95    124 Niko-Petteri Salo        Paimion Rasti 2              3:16:57    17:31         
   96     93 Matti Töyrylä            Vehkalahden Veikot 2         3:16:58    17:31         
   97     26 Jari Hautala             Lapuan Virkiä 1              3:17:00    17:33         
   98    143 Eero Koski               Ylistaron Kilpa-Veljet 1     3:17:06    17:39         
   99    310 Anders Håkansson         OK Orion 2                   3:17:15    17:48         
  100    123 Mats Nordbrøden          Halden Skiklubb 2            3:17:22    17:55         
  101    146 Mats Kindlund            OK Tranan 1                  3:17:23    17:56         
  102     83 Tommi Uusimäki           Pellon Ponsi 1               3:17:28    18:02         
  103    262 Bjørnar Syverstad        Trøsken/Sarpsborg 1          3:17:33    18:06         
  104     34 Pontus Nilsson           Norbergs OK 1                3:17:34    18:07         
  105    243 Erik Löfgren             Gotlands Bro/Visborg 1       3:17:34    18:07         
  106    113 Ove Lernå                Kalmar OK 1                  3:17:50    18:24         
  107     96 Peter Wiréhn             Dalaportens OL 1             3:18:40    19:13         
  108     91 Peter Sundelin           IF Femman 1                  3:19:24    19:57         
  109    299 Ulrik Karlsson Forslund  OK Kolmården 1               3:19:27    20:00         
  110    112 Michael Adamsson         Nybro OK 1                   3:19:41    20:14         
  111     53 Jaakko Laine             DELTA 2                      3:20:18    20:51         
  112    190 Henrik Berg              Bromma-Vällingby 1           3:20:20    20:53         
  113    107 Örjan Pettersson         Tjällmo-Godegård 1           3:20:21    20:54         
  114    109 Niclas Hällström         IF Thor 1                    3:20:36    21:09         
  115     73 Lars Palmqvist           Järfälla OK 1                3:20:41    21:14         
  116     60 Daniel Grahn             IFK Göteborg 2               3:20:46    21:19         
  117     66 Jaakko Röytiö            MS Parma 2                   3:20:47    21:20         
  118     95 Christer Morell          OK Kåre 1                    3:20:48    21:22         
  119    296 Oskar Daniels            Attunda OK 1                 3:20:51    21:24         
  120     45 Olli Väätäinen           Jämsän Retki-Veikot 1        3:20:51    21:24         
  121    175 Simon Markendahl         OK Klyftamo 1                3:21:03    21:36         
  122     59 Joakim Berglund          Sävedalens AIK 1             3:21:06    21:40         
  123     50 Helge Lang Pedersen      FarumTisvilde SpringCup 2    3:21:16    21:50         
  124     54 Eero-Antti Lonka         Pargas IF 1                  3:21:20    21:53         
  125    272 Magnus Södervall         IK Gandvik 1                 3:21:23    21:56         
  126    130 Kjell Arild Karlsen      Wing OK 1                    3:21:25    21:58         
  127    101 Michael Wehlin           Södertälje-Nykvarn 2         3:21:31    22:04         
  128    287 Ingmar Skaar             Jönköpings OK 1              3:21:48    22:22         
  129    248 Timo Kankaanpää          Maarian Mahti 1              3:24:05    24:38         
  130    203 Rune Salthaug            Kristiansand OK 2            3:24:40    25:13         
  131     77 Trygve Tømta             Raumar O-lag 1               3:25:12    25:45         
  132    267 Adam Ivarsson            Haninge SOK 1                3:25:17    25:50         
  133     88 Per Forsgren             Tumba-Mälarhöjden 1          3:25:24    25:57         
  134     89 Martin Sand              OK Tisaren 2                 3:25:26    25:59         
  135    207 Antti Rönnemaa           Siilin Rasti 1               3:25:29    26:02         
  136    304 Johan Karlsson           OK Tor 1                     3:25:31    26:04         
  137    111 P-O Kivisäkk             Tullinge SK 2                3:25:32    26:06         
  138    307 Eivind Tonna             Lillomarka O-lag 1           3:25:36    26:09         
  139    129 Johan Sonesson           IFK Moras OK 2               3:25:57    26:30         
  140    283 Johan Ekelöv             Skåneslättens OL 1           3:26:00    26:34         
  141     92 Ville Saarela            Kokkolan Suunnist. 1         3:26:42    27:16         
  142    157 Pål Backstrøm            Halden Skiklubb 98           3:26:58    27:31         
  143    275 Daniel Sjölund           Östersunds OK 1              3:27:21    27:55         
  144    232 Fredrik Winterås         Västerbergslagen 1           3:27:27    28:00         
  145    106 Miko Saarilaakso         Lappeen Riento 1             3:27:28    28:02         
  146    186 Anders Hanson            Skogslöparna 1               3:27:33    28:06         
  147    160 Anders Carlsson          Vänersborgs SK 2             3:27:35    28:08         
  148     99 Jon Larsson              OK Skogshjortarna 1          3:27:36    28:09         
  149     97 Anders Höije             Göteborg-Majorna 2           3:27:36    28:10         
  150    333 Marko Kivelä             Veikon Pamaus 1              3:27:38    28:11         
  151     74 Joakim Svensk            Stora Tuna OK 2              3:27:46    28:19         
  152     70 Jonas Leandersson        OK Tyr 1                     3:27:47    28:20         
  153    104 Rickard Börjesson        Hestra IF 1                  3:28:16    28:49         
  154    134 Morten Urdal Bakke       Kongsberg O-lag 1            3:28:40    29:13         
  155    221 Mikko Lepistö            Hauhon Sisu 1                3:28:50    29:23         
  156    197 Anton Lif                Rehns BK/Alfta-Ösa 1         3:29:45    30:18         
  157    185 Victor Bergstrand        Motala AIF-OL 1              3:29:47    30:20         
  158    135 Magnus Carlstedt         Sävedalens AIK 2             3:30:22    30:55         
  159    222 Fredrik Larsson          Hagaby GoIF 2                3:30:26    30:59         
  160    118 Slawomir Cygler          Polish Junior Team 1         3:30:27    31:00         
  161    338 Leif Eriksson            Modum 1                      3:30:32    31:06         
  162    144 Mats Åhman               OK Klemmingen 1              3:31:06    31:39         
  163    147 Lars Svantesson          Hjärnarps GH OL 1            3:31:09    31:42         
  164    178 Eivind Tandrevold        Fossum IF 1                  3:31:13    31:46         
  165    291 Mattias Johansson        IK Ymer/Bredared 1           3:31:24    31:57         
  166    209 Morten Brunes            NTNUI 3                      3:31:34    32:07         
  167    257 Mattias Boman            Söderhamns OK 1              3:31:54    32:27         
  168    223 Frode Rystad             Oppsal Orientering 1         3:32:00    32:33         
  169     71 Teppo Pellinen           Joutsenon Kullervo 1         3:32:03    32:36         
  170    162 Jacob Lindstam           SOL Tranås 1                 3:32:04    32:37         
  171    293 Henrik Bengtsson         Falkenbergs OK 1             3:32:12    32:45         
  172    148 Per-Åke Nilsson          FK Göingarna 1               3:32:17    32:50         
  173    295 Andreas Carlqvist        Tjällmo-Godegård 2           3:32:47    33:20         
  174    193 Vegard Bagstevold        BSI Orientering 1            3:33:41    34:14         
  175    217 Outi Sareila             MS Parma 3                   3:33:52    34:25         
  176    145 Axel Wassenius           Uddevalla OK 1               3:33:53    34:26         
  177    318 Adrian Pauli             Istrums SK 1                 3:34:08    34:41         
  178    305 Samuel Henriksson        Skarpnäcks OL 1              3:34:19    34:52         
  179    269 Mats Bayard              Stora Tuna OK 3              3:35:39    36:13         
  180    116 Henrik Pettersson        OK Roxen 1                   3:35:41    36:14         
  181    263 Per Magnusson            OK Nolaskogsarna 1           3:35:44    36:17         
  182    306 Simon Yngve              OK Kontinent 1               3:36:22    36:55         
  183     90 Henrik Sigstad           NTNUI 2                      3:36:41    37:14         
  184    126 Patrik Gunnarsson        Västerås SOK 2               3:36:42    37:15         
  185    154 Per Kempe                OK Denseln 3                 3:36:45    37:18         
  186    102 Rasmus Alen              Valkeakosken Haka 1          3:36:47    37:20         
  187    141 Johan Törnroth           Hjobyg./Hagen/Tibro 1        3:36:48    37:22         
  188    344 Thomas Lundgren          OK Hammaren 1                3:36:57    37:30         
  189    321 Erik Randau              IK Hakarpspojkarna 3         3:36:59    37:32         
  190    159 Martin Oldaeus           Göteborg-Majorna 3           3:37:13    37:46         
  191    228 Christian Hansen         OK Ravinen 2                 3:37:15    37:48         
  192    119 Robin Söderström         Stigmännen Karlshamn 1       3:37:34    38:07         
  193    125 Magnus Hansson           OK Löftan 1                  3:38:43    39:16         
  194    183 Henrik Erickson          Ulricehamns OK 2             3:38:45    39:18         
  195    208 Gunnar Fiskum            IL Tyrving 2                 3:39:12    39:45         
  196    128 Janne Åberg              Hyvinkään Rasti 1            3:39:21    39:54         
  197    281 Magnus Strand            OK Landehof 1                3:39:45    40:18         
  198     76 Tomas Edström            Sundsvalls OK 1              3:39:46    40:19         
  199    150 Harri Koski              Keravan Urheilijat 1         3:39:47    40:20         
  200    188 Anders Carlsson          Hammarby IF OF 1             3:39:48    40:21         
  201    236 Fredrik Trahn            Järla IF OK 3                3:39:51    40:25         
  202    277 Claes-Tommy Herland      Indre Östfold OK 1           3:39:56    40:29         
  203    285 Henrik Hellman           OK Södertörn 1               3:39:57    40:30         
  204    300 Fabian Ljungquist        Lunds OK 1                   3:40:07    40:40         
  205    238 Stefan Lybert            Väsby OK 1                   3:41:18    41:51         
  206    136 Göran Nilsson            Snättringe SK 1              3:41:28    42:01         
  207    230 Magnus Sterner           Strängnäs-Malmby 1           3:41:43    42:16         
  208    258 Jonas Nyman              OK Botnia 1                  3:42:34    43:07         
  209     55 Tony Larsson             OK Skogsfalken 1             3:42:38    43:12         
  210    139 Antti Korhonen           Pihkaniskat 1                3:42:43    43:16         
  211    289 Pär Svensson             Söders SOL-Tyresö 2          3:43:39    44:12         
  212    312 Joakim Källman           OK Kullingshof 1             3:43:51    44:24         
  213    314 Jonas Giding             Vallentuna-Össeby 1          3:44:05    44:39         
  214    261 Bjørn Hauge              OSI Orientering 1            3:44:07    44:41         
  215    191 Mats Heldt               Södertälje-Nykvarn 3         3:44:11    44:44         
  216    138 Lars Nordgren            Eksjö SOK 1                  3:44:15    44:48         
  217    235 Erik Mattsson            Järla IF OK 2                3:44:41    45:14         
  218    110 Erlend Slovik            Nydalens Skiklub 2           3:47:46    48:19         
  219    132 Johan Lundmark           KFUM Örebro OK 2             3:47:48    48:21         
  220    254 Peter Albinsson          IFK Enskede 1                3:47:49    48:22         
  221    201 Anders Käll              Tumba-Mälarhöjden 2          3:47:50    48:23         
  222    244 Tomas Yngström           OK Tisaren 3                 3:47:56    48:29         
  223    328 Tim Björkman             IK Trenne/OK Nackhe 1        3:49:07    49:40         
  224    237 Roine Pettersson         IFK Göteborg 3               3:49:53    50:26         
  225    240 Lennart Karlsson         Markbygdens OK 1             3:50:28    51:01         
  226    140 Thomas Eek               Köping-Kolsva OK 1           3:50:54    51:27         
  227    153 Thomas Johansson         Rånäs OK 1                   3:50:55    51:28         
  228    280 Kjell Blomseth           Ås-UMB Orientering 2         3:52:13    52:46         
  229    276 Magnus Albinsson         OK Tyr 2                     3:52:13    52:47         
  230    167 Risto Oksanen            Saarijärven Pullistus 1      3:52:17    52:50         
  231    260 Magnus Pettersson        Leksands OK 3                3:54:53    55:27         
  232    169 Magnus Thunstedt         Järfälla OK 2                3:55:00    55:33         
  233    253 Teppo Tommila            Rastikarhut 1                3:55:01    55:34         
  234    319 Henrik Karlsson          OK Skogsstjärnan 1           3:55:07    55:40         
  235    142 Dan Nilsson              Nyköpings OK 2               3:55:25    55:58         
  236    259 Axel Roos Hansson        Täby Ok 2                    3:56:09    56:42         
  237    161 Magnus Thornell          Norbergs OK 2                3:56:44    57:17         
  238    298 Jani Leppäniemi          Vetelin Urheilijat 1         3:56:46    57:19         
  239    324 Øystein Bakken           Lillehammer OK 1             3:56:47    57:20         
  240    278 Tomas Lundström          OK Hällen 2                  3:56:58    57:31         
  241    302 Niklas Mannberg          Umeå/Robertsf./Högåker 1     3:57:05    57:38         
  242    332 Johan Andersson          Målilla/Björkfors/Hultsfred  3:57:29    58:03         
  243    199 Gunnar Forsgren          Forsa OK 1                   4:02:02  1:02:35         
  244    211 Magnus Mellby Larssen    NTNUI 5                      4:02:20  1:02:53         
  245    220 Oskar Sibeck             OK Djerf 1                   4:02:24  1:02:57         
  246    227 Tapio Järvensivu         Turun Metsänkävijät 3        4:02:26  1:03:00         
  247    309 Thomas Jansson           OK Roslagen 2                4:02:30  1:03:03         
  248    189 Henrik Klaar             Säterbygdens OK 1            4:02:31  1:03:04         
  249    247 Ulf K. Rask              OK Enen/Tierps SOK 1         4:02:34  1:03:07         
  250    173 Joachim Lyth             Tullinge SK 3                4:02:36  1:03:09         
  251    342 Jonas Svernestam         Linköpings OK 3              4:03:24  1:03:57         
  252    335 Johan Uneman             OK Alehof 2                  4:03:28  1:04:01         
  253    330 Elin Bjerva              Bækkelaget SK 2              4:04:51  1:05:24         
  254    334 Bo Hallberg              Falköpings AIK OK 1          4:04:54  1:05:27         
  255    249 Olof Fraenell            Sundsvalls OK 2              4:04:57  1:05:30         
  256    288 Klas Grönqvist           Jönköpings OK 2              4:05:06  1:05:39         
  257    323 Knut Wiig Mathisen       Larvik/POL 1                 4:05:08  1:05:41         
  258    245 Willie Kantarp           Härnösands OK 1              4:05:43  1:06:16         
  259    182 Barkalov Valeriy         Kuzmolovo 110% 1             4:05:48  1:06:22         
  260    337 Anders Aasheim           Konnerud I.L. 1              4:07:40  1:08:13         
  261    326 Richard Hejdenberg       Gävle OK 2                   4:08:28  1:09:01         
  262    317 Guttorm Syrrist          Ringerike o-lag 1            4:08:41  1:09:15         
  263    297 Patrik Fors              Attunda OK 2                 4:08:48  1:09:21         
  264    251 Marko Karkulehto         OK Vilse - 87 1              4:09:33  1:10:06         
  265    271 Kalle Antonsson          Ankarsrum/Gamleby/Västervik  4:09:38  1:10:11         
  266    322 Magnus Hakemar           IK Hakarpspojkarna 4         4:09:48  1:10:21         
  267    233 Anders Wadman            Katrineholms OK 1            4:10:15  1:10:48         
  268    266 Anders Lindahl           Akilles OK 1                 4:10:39  1:11:12         
  269    315 Karl Aasmund Erøy        OK Moss 1                    4:12:34  1:13:07         
  270    224 Ola Eriksson             OK Grip 1                    4:12:58  1:13:31         
  271    166 Anders Sahlén            Västerås SOK 3               4:13:28  1:14:01         
  272    292 Carl-Henry Andersson     OK Orinto 1                  4:14:04  1:14:37         
  273    316 Atte Komonen             IF Thor 2                    4:14:41  1:15:14         
  274    343 Arno Ruusalepp           Jüriöö 1                     4:18:05  1:18:39         
  275    204 Alexander D. Bisseth     Kristiansand OK 3            4:18:30  1:19:03         
  276    194 Niklas Wernersson        Sundbybergs IK 1             4:18:32  1:19:05         
  277    252 Kenneth Lantz            OK Österåker 1               4:18:40  1:19:13         
  278    268 Anders Kretz             IFK Lidingö SOK 4            4:19:33  1:20:06         
  279    155 Tom-Erik Sandberg        Halden Skiklubb 3            4:19:44  1:20:17         
  280    273 Stefan Johansson         IK Gandvik 2                 4:20:27  1:21:00         
  281    264 Thomas Karlsson          Kungälv/Stenungs./Sjövalla   4:21:18  1:21:52         
  282    250 Ingemar Magnusson        OK Måsen 1                   4:23:17  1:23:50         
  283    117 Magnus Haraldsson        Gustavsbergs OK 1            4:23:25  1:23:58         
  284    274 Andreas Blomqvist        FK Boken 1                   4:24:43  1:25:17         
  285    210 Steinar Kvaale           NTNUI 4                      4:24:49  1:25:22         
  286    170 Helen Gardener           Jesus Orienteering 1         4:24:52  1:25:25         
  287    229 Peter Albrektsson        OK Ravinen 3                 4:24:55  1:25:28         
  288    241 Alexander Trempoltsev    Soik Hellas 2                4:24:56  1:25:29         
  289    308 Jonas Nylund             Centrum OK 1                 4:24:57  1:25:30         
  290    286 Magnus Hellberg          Eskilstuna OL 1              4:25:24  1:25:57         
  291    255 Leif Haajanen            Ok Raseborg 1                4:26:20  1:26:53         
  292    100 Stefan Wennberg          Kils OK/Västvärmland 1       4:26:26  1:26:59         
  293    163 Brendan Shields          Cambridge Sports 1           4:27:34  1:28:07         
  294    345 Lars Segerman            Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar  4:29:47  1:30:20         
  295    270 Leif Gustavsson          Hedemora/Avesta/Säterbygden  4:32:20  1:32:54         
  296    282 Bruder Berg              Reilut Miehet Havumetsien 1  4:32:35  1:33:09         
  297    234 Bo Eliasson              Skogspojkarnas OK 1          4:33:35  1:34:08         
  298    176 Anders Runander          Trosabygdens OK 1            4:35:39  1:36:12         
  299    327 Anna Algotson            OK Tylöskog 1                4:37:13  1:37:46         
  300    279 Mats Halvarsson          Fjärås AIK/IF Rigor 1        4:44:59  1:45:32         
  301    331 Kimmo Isokoski           Ylivieskan Kuula 1           4:46:26  1:46:59         
  302    246 Asko Ala-Petäys          Jalasjärven Jalas 1          4:49:08  1:49:41         
  303    206 Johan Lindström          NAIS OK 1                    4:50:30  1:51:03         
  304    284 Erkki Huhtala            Tio rättens män 1            4:50:52  1:51:25         
  305    290 Fredrik Ekström          OK Älgen 1                   4:51:13  1:51:46         
  306    231 Håkan Sander             Lidköpings VSK 1             4:52:37  1:53:10         
  307    187 Lennart Strandberg       Skogslöparna 2               4:58:41  1:59:14         
  308    172 Per Arne Karlsen         Østmarka OK 3                4:59:22  1:59:55         
  309    256 Ole Lind                 FarumTisvilde SpringCup 3    5:02:21  2:02:54         
  310    214 Roy Henrik Knudsen       NTNUI 8                      5:12:15  2:12:48         
  311    265 Erik Samuelsson          OK Reftele 1                 5:13:04  2:13:37         
  312    303 Erik Axelsson            Boxholm-Mjölby OL 1          5:14:20  2:14:53         
  313    195 Jesper Hedberg           Sundbybergs IK 2             5:18:12  2:18:45         
  314    219 Henning Rasmussen        Kongsberg O-lag 2            5:18:14  2:18:48         
  315    213 Alf Petter Syvertsen     NTNUI 7                      5:18:50  2:19:23         
  316    226 Jonas Månsson            K3 IF 1                      5:18:56  2:19:29         
  317    174 Bernt O. Myrvold         Sarpsborg OL 1               5:20:47  2:21:20         
  318    196  N.N.                    Korven Honka 1               5:23:11  2:23:45         
  319    216 Sofie Aarnes             NTNUI 10                     5:24:42  2:25:15         
  320    301 Malte Lennerstedt        Lunds OK 2                   5:25:03  2:25:36         
  321    239 BOB Darling              LiTHe Vilse 1                5:28:45  2:29:18         
  322    218 Jukka Lemtonen           Turun NMKY 1                 5:37:35  2:38:09         
  323    294 Claes Andersson          Falkenbergs OK 2             5:44:35  2:45:08         
  324    212 Jan Fredrik Helgaker     NTNUI 6                      5:44:41  2:45:14         
  325    179 C G Jensen               Hærens Officersskole 1       7:04:05  4:04:38         
  326    180 D Jacobsen               Hærens Officersskole 2       7:26:03  4:26:36         
  327    164 Tore Udd                 Hyvinkään Rasti 2           13:26:36 10:27:10         

---  Ej godkända lag ---

         149 Jari Erkkilä             Hämeenlinnan Suunnist. 2         Dsq      Dsq
         198 Victor Stensson          Helsingborgs SOK 1           3:54:52      Dsq
         202 Per Ericsson             Tumba-Mälarhöjden 3          6:00:31      Dsq
         313 Göran Polhede            Ärla IF 2                    5:40:22      Dsq
          68 Johan Näsman             IFK Lidingö SOK 2            3:01:52      Dsq
         177 Mats Lundberg            Dalaportens OL 2             4:24:54      Dsq
         215 Ole Snyders              NTNUI 9                      7:28:29      Dsq
         325 Lennart Malmberg         Svaide Roma SOK 1            4:14:17      Dsq
         339 Vesa Ovaska              Iitin Pyrintö 1              4:04:06      Dsq
          36 Henrik Mård              OK Ravinen 1                 3:27:24      Dsq
         115 Jeppe Koivula            Helsingin Suunnist. 2       13:28:16      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Are Kristiansen          Østmarka OK 2                4:48:46      Dsq
         184 Sven Giselsson           Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Stein Martinsen          OTO/Sandefjord 1             4:04:59      Dsq
         329 Antti Honkimaa           Espoon Suunta 1              4:07:37      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.