10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (346/347) sträcka 4 - Radio 2 (2008-04-27 13:37:41)

    1      4 Michal Horacheck         Södertälje-Nykvarn 1         3:54:54     0:00         
    2     19 Sigge Lundedal Jensen    OK Denseln 1                 3:54:56     0:02         
    3     32 Håkan Gunnarsson         OK Orion 1                   3:55:00     0:05         
    4      5 Tomas Stenström          OK Linné 1                   3:56:19     1:25         
    5     16 Jarkko Huovila           Tampereen Pyrintö 1          3:56:20     1:26         
    6      2 Jouni Kahelin            Vaajakosken Terä 1           3:56:22     1:28         
    7     29 Antti Parjanne           LYNX 1                       3:56:23     1:29         
    8     21 Rasmus Djurhuus          Kristiansand OK 1            3:56:24     1:29         
    9     11 Fredrik Johansson        IFK Lidingö SOK 1            3:56:24     1:30         
   10     25 Vyacheslav Mukhidinov    Turun Metsänkävijät 1        3:56:25     1:31         
   11     28 Patrik Martner           Leksands OK 1                3:56:26     1:32         
   12     80 Topi Anjala              Ikaalisten NV 1              3:56:27     1:33         
   13     22 Daniel Wernersson        Göteborg-Majorna 1           3:56:28     1:34         
   14     18 Jakob Lööf               OK PAN-Kristianstad 1        3:56:29     1:35         
   15      1 Sami Hämälistö           Halden Skiklubb 1            3:56:30     1:36         
   16      7 Tapio Perä               Rajamäen Rykmentti 1         3:56:30     1:36         
   17     12 Erik Eriksson            IFK Moras OK 1               3:56:31     1:37         
   18     24 Sergey Gorokhov          Rasti-Kurikka 1              3:56:32     1:38         
   19      8 Arto Ylä-Kotola          Vehkalahden Veikot 1         3:56:33     1:38         
   20     79 Janis Krumins            Turun Metsänkävijät 2        3:56:34     1:40         
   21      9 Mattias Karlsson         IK Hakarpspojkarna 1         3:56:34     1:40         
   22      6 Tuomas Kari              Angelniemen Ankkuri 1        3:56:35     1:41         
   23     58 Johan Hellman            Vänersborgs SK 1             3:56:37     1:42         
   24     64 Johan Bäckman            OK Orient 1                  3:56:37     1:43         
   25     56 Gjermund Glesnes         Nydalens Skiklub 1           3:56:39     1:45         
   26     38 Jonas Engström           OK Hällen 1                  3:56:39     1:45         
   27     17 Mattias Mårts            Stora Tuna OK 1              3:56:41     1:46         
   28     72 Per Olaussen             Fredrikstads SK 1            3:56:43     1:49         
   29     14 Simon Fröjdö             Paimion Rasti 1              3:56:47     1:53         
   30     46 Gabor Domonyik           Söders SOL-Tyresö 1          3:56:51     1:57         
   31     13 Eirik Watterdal          Bækkelaget SK 1              3:59:10     4:16         
   32    121 Christian Rogenmoser     OK Rodhen 1                  3:59:13     4:19         
   33     51 Matti Karhulahti         Turun Suunnistajat 1         3:59:16     4:22         
   34    120 Robert Westman           OK Alehof 1                  3:59:19     4:25         
   35     27 Jesper Lysell            Rehns BK 1                   4:00:40     5:45         
   36     23 Erik Rost                Malungs OK 1                 4:00:41     5:47         
   37     39 Neil Northrop            Västerås SOK 1               4:00:44     5:50         
   38      3 Miika Hernelahti         Kalevan Rasti 1              4:00:45     5:51         
   39     35 Christian Christensen    OK Pan Århus 1               4:00:47     5:52         
   40     20 Mikko Heinonen           MS Parma 1                   4:00:57     6:02         
   41     61 Joel Sjölander           IFK Umeå 1                   4:03:23     8:29         
   42    158 Jimmy Larsson            Malungs OK 2                 4:03:27     8:33         
   43     62 Christian Håkansson      Ronneby OK 1                 4:06:58    12:04         
   44     52 Eero Jäppinen            Anttolan Urheilijat 1        4:07:00    12:06         
   45    165 Johan Asphjell Bjørnaas  Frol IL 1                    4:07:01    12:07         
   46     94 Martin Vana              Tampereen Pyrintö 2          4:07:03    12:08         
   47    200 Tobias Åslund            Domnarvet/Kvarnsv. 1         4:07:11    12:16         
   48     47 Petteri Laitinen         Kangasala SK 1               4:08:49    13:55         
   49     65 Filip Dahlgren           Hagaby GoIF 1                4:08:51    13:57         
   50     37 Erik Fabritius           Hiisirasti 1                 4:08:54    14:00         
   51     15 Leonid Novikov           DELTA 1                      4:09:00    14:06         
   52     44 Jani Virta               IF Sibbo-Vargarna 1          4:09:03    14:09         
   53     84 Timmo Tammemäe           OK Roslagen 1                4:09:05    14:11         
   54     10 Thomas Asp               IFK Göteborg 1               4:09:06    14:12         
   55     33 Oskar Svärd              Ulricehamns OK 1             4:09:07    14:13         
   56     31 Peter Hemmyr             Järla IF OK 1                4:09:09    14:15         
   57     30 Henrik Jansson           OK Tisaren 1                 4:09:10    14:16         
   58     42 Peter Horstmann          FarumTisvilde SpringCup 1    4:09:12    14:17         
   59    114 Ola Marius Pedersen      Ås-UMB Orientering 1         4:09:13    14:19         
   60    105 Mantas Rimkus            Soik Hellas 1                4:09:17    14:22         
   61    340 Peter Aronsson           Linköpings OK 1              4:09:21    14:27         
   62     86 Torbjørn Sagberg         IL Tyrving 1                 4:09:24    14:30         
   63     43 Petteri Väänänen         Kalevan Rasti 2              4:09:26    14:32         
   64    225 Fredric Portin           IF Brahe/Malax IF 1          4:09:56    15:02         
   65     82 Per Jonhed               KFUM Örebro OK 1             4:10:45    15:50         
   66     41 Jan Mrázek               FK Friskus-Varberg 1         4:11:57    17:03         
   67    347 Jürgen Einpaul           OK Triangeln 1               4:12:00    17:06         
   68     63 David Lingfors           IK Hakarpspojkarna 2         4:12:02    17:08         
   69     69 Mate Kerenyi             Rajamäen Rykmentti 2         4:12:02    17:08         
   70     26 Petri Saari              Lapuan Virkiä 1              4:12:03    17:09         
   71    205 Lauri Sorsa              Mäntsälän Urheilijat 1       4:12:05    17:11         
   72     78 Oskar Carlborg           Nyköpings OK 1               4:12:07    17:12         
   73     48 Martin Piják             Helsingin Suunnist. 1        4:12:08    17:14         
   74    113 Slawomir Wozniak         Kalmar OK 1                  4:12:12    17:18         
   75     57 Emil Andersson           Ärla IF 1                    4:12:13    17:19         
   76     85 Johan Ställberg          Tullinge SK 1                4:12:14    17:20         
   77     67 Espen Fiskum             NTNUI 1                      4:12:16    17:21         
   78     75 Istvan Zsebehazy         Østmarka OK 1                4:12:18    17:24         
   79    103 Emil Folino Nielsen      OK Denseln 2                 4:12:21    17:27         
   80     87 Markus Martinelle        Gävle OK 1                   4:12:22    17:28         
   81    311 Mattias Karlsson         Växjö OK 1                   4:12:24    17:30         
   82     40 Marcus Persson           OK Linné 2                   4:12:26    17:32         
   83    108 Erik Lundh               OK PAN-Kristianstad 2        4:12:36    17:41         
   84    151 Rasmus Oscar             OK Pan Århus 2               4:13:26    18:32         
   85    168 Fredrik Johansson        Bredaryds SOK 1              4:13:29    18:34         
   86    123 Søren Bobach             Halden Skiklubb 2            4:13:55    19:01         
   87    243 Peter Skalberg           Gotlands Bro/Visborg 1       4:13:58    19:04         
   88    127 Even Skårholen           Løten o-lag 1                4:14:55    20:01         
   89    181 Timo Sivill              Vaajakosken Terä 2           4:14:58    20:04         
   90    122 Henrik Törnqvist         Arboga OK 1                  4:15:04    20:10         
   91     49 Alexander Kharchenko     Hämeenlinnan Suunnist. 1     4:15:17    20:23         
   92    133 Beat Roth                Leksands OK 2                4:15:26    20:32         
   93    146 Christian Olsson         OK Tranan 1                  4:15:28    20:34         
   94     81 Anders Jansson           Täby Ok 1                    4:15:31    20:37         
   95     98 Tuukka Tuomala           Rastivarsat 1                4:16:30    21:36         
   96    341 Per Magnusson            Linköpings OK 2              4:17:19    22:24         
   97     83 Seppo Mäkinen            Pellon Ponsi 1               4:17:23    22:28         
   98    310 David Engström           OK Orion 2                   4:17:24    22:30         
   99     34 Mårten Ohlsson           Norbergs OK 1                4:17:26    22:32         
  100    299 Mats Röjgård             OK Kolmården 1               4:18:50    23:56         
  101     60 Per-Anders Eggertsen     IFK Göteborg 2               4:19:10    24:15         
  102    101 Rajnosek Zdenek          Södertälje-Nykvarn 2         4:19:15    24:21         
  103     93 Aapo Laiho               Vehkalahden Veikot 2         4:21:18    26:24         
  104    192 Niklas Saramäki          LYNX 2                       4:21:30    26:35         
  105     95 Per Vestling             OK Kåre 1                    4:21:53    26:59         
  106     66 Veli-Matti Rintala       MS Parma 2                   4:21:56    27:02         
  107     53 Jarkko Saarinen          DELTA 2                      4:21:58    27:04         
  108     96 Emil Backlund            Dalaportens OL 1             4:21:59    27:05         
  109    124 Oskari Heiskanen         Paimion Rasti 2              4:22:01    27:07         
  110    143 Jaakko Istolahti         Ylistaron Kilpa-Veljet 1     4:22:03    27:08         
  111    175 Stefan Jonsson           OK Klyftamo 1                4:22:03    27:09         
  112    190 Henrik Wiklund           Bromma-Vällingby 1           4:22:04    27:10         
  113     91 Anders Bäckström         IF Femman 1                  4:22:05    27:11         
  114     45 Magnus Johansson         Jämsän Retki-Veikot 1        4:22:07    27:13         
  115    137 Nils Malm                IFK Lidingö SOK 3            4:22:09    27:15         
  116    107 Linus Åberg              Tjällmo-Godegård 1           4:22:11    27:16         
  117    109 Ola Lind                 IF Thor 1                    4:23:20    28:26         
  118     54 Robin Fröberg            Pargas IF 1                  4:23:27    28:33         
  119     73 Jonathan Alm             Järfälla OK 1                4:23:38    28:44         
  120    272 Andreas Phersson         IK Gandvik 1                 4:23:45    28:51         
  121    152 Magnus Nordström         OK Älvsjö Örby 1             4:24:08    29:13         
  122    203 Öystein Pettersen        Kristiansand OK 2            4:24:11    29:16         
  123     88 Mattias Allared          Tumba-Mälarhöjden 1          4:24:13    29:19         
  124    207 Markku Siponen           Siilin Rasti 1               4:24:16    29:22         
  125    307 Jansi Edstrøm            Lillomarka O-lag 1           4:24:18    29:23         
  126     89 Ivan Forsgren            OK Tisaren 2                 4:24:19    29:24         
  127    304 Pontus Ahonen            OK Tor 1                     4:24:20    29:26         
  128    129 Joakim Engström          IFK Moras OK 2               4:24:21    29:27         
  129    112 Kamil Wlodarczyk         Nybro OK 1                   4:25:39    30:45         
  130    130 Ola Berger               Wing OK 1                    4:25:41    30:47         
  131    262 Lars Øyvind Amundsen     Trøsken/Sarpsborg 1          4:25:42    30:48         
  132     59 Fredrik Weihard          Sävedalens AIK 1             4:25:44    30:50         
  133     77 Eirik K Hovind           Raumar O-lag 1               4:25:45    30:51         
  134    248 Mikko Lehto              Maarian Mahti 1              4:25:56    31:02         
  135    111 Sune Södergrann          Tullinge SK 2                4:25:59    31:05         
  136     74 Ivaylo Kamenarov         Stora Tuna OK 2              4:26:21    31:27         
  137    157 Joacim Carlsson          Halden Skiklubb 98           4:26:23    31:29         
  138    106 Simo Mertanen            Lappeen Riento 1             4:26:24    31:30         
  139    333 Heikki Kettunen          Veikon Pamaus 1              4:26:26    31:32         
  140     92 Juha Fränti              Kokkolan Suunnist. 1         4:26:30    31:36         
  141     97 Duncan Archer            Göteborg-Majorna 2           4:26:31    31:37         
  142     70 Anders Lindberg          OK Tyr 1                     4:26:33    31:39         
  143    186 Stefan Sjölund           Skogslöparna 1               4:26:37    31:43         
  144    104 Rikard Pentonen          Hestra IF 1                  4:26:39    31:45         
  145    296 Andreas Fredriksson      Attunda OK 1                 4:26:54    32:00         
  146    287 Niklas Alveus            Jönköpings OK 1              4:26:56    32:02         
  147     99 Erik Tholén              OK Skogshjortarna 1          4:27:46    32:51         
  148    160 Richard Tengström        Vänersborgs SK 2             4:27:51    32:57         
  149    267 Kent Ohlsson             Haninge SOK 1                4:27:56    33:02         
  150    283 Nicklas Olsson           Skåneslättens OL 1           4:28:00    33:06         
  151     50 Tim Falck Weber          FarumTisvilde SpringCup 2    4:30:41    35:47         
  152    118 Dawid Stefanski          Polish Junior Team 1         4:32:41    37:47         
  153    197 Maciej Jasinski          Rehns BK/Alfta-Ösa 1         4:32:43    37:49         
  154    221 Aki Ylitalo              Hauhon Sisu 1                4:32:48    37:53         
  155    134 Harri Luchsinger         Kongsberg O-lag 1            4:33:18    38:23         
  156    144 Andis Laveikis           OK Klemmingen 1              4:35:33    40:39         
  157    318 Tony Larsson             Istrums SK 1                 4:35:35    40:41         
  158    147 Sebastian Ljungdahl      Hjärnarps GH OL 1            4:35:36    40:42         
  159     71 Antti Kiljunen           Joutsenon Kullervo 1         4:35:38    40:43         
  160    148 Linus Larsson            FK Göingarna 1               4:35:39    40:45         
  161    185 Fredrik Jönsson          Motala AIF-OL 1              4:35:40    40:46         
  162    338 Erik S Molenaar          Modum 1                      4:35:42    40:48         
  163    135 Henrik Sandén            Sävedalens AIK 2             4:35:42    40:48         
  164    291 Oskar Eklöf              IK Ymer/Bredared 1           4:35:43    40:49         
  165    293 Daniel Johansson         Falkenbergs OK 1             4:35:44    40:50         
  166    178 Kristian Bredesen        Fossum IF 1                  4:35:47    40:53         
  167    275 Carl-Henrik Rost         Östersunds OK 1              4:35:47    40:53         
  168    209 Anders Henriksson        NTNUI 3                      4:35:48    40:54         
  169    102 Jouni Heinonen           Valkeakosken Haka 1          4:37:05    42:11         
  170     90 Knut Sveinung Rekaa      NTNUI 2                      4:37:07    42:12         
  171    232 Per Lovang               Västerbergslagen 1           4:38:20    43:25         
  172     76 Olov Vikström            Sundsvalls OK 1              4:39:54    45:00         
  173    128 Sampo Sillanpää          Hyvinkään Rasti 1            4:40:39    45:44         
  174    116 Erik Helander            OK Roxen 1                   4:40:46    45:52         
  175    305 Bengt Langels            Skarpnäcks OL 1              4:40:46    45:52         
  176    344 Lars Karlsson            OK Hammaren 1                4:40:48    45:54         
  177    222 Jonas Pettersson         Hagaby GoIF 2                4:41:13    46:19         
  178    238 Torgny Rundlöf           Väsby OK 1                   4:42:53    47:58         
  179    136 Johan Hasselmark         Snättringe SK 1              4:43:00    48:06         
  180     55 Johan Persson            OK Skogsfalken 1             4:43:02    48:07         
  181    150 Markus Airila            Keravan Urheilijat 1         4:43:04    48:09         
  182    263 Stefan Forsgren          OK Nolaskogsarna 1           4:44:05    49:11         
  183    300 Rasmus Grönlund          Lunds OK 1                   4:44:06    49:12         
  184    126 Stefan Olofsson          Västerås SOK 2               4:44:07    49:13         
  185    321 Fredrik Lindgren         IK Hakarpspojkarna 3         4:44:09    49:15         
  186    285 John Svanberg            OK Södertörn 1               4:44:11    49:16         
  187    188 Lars Gustavsson          Hammarby IF OF 1             4:44:12    49:18         
  188    281 Hampus Olesund           OK Landehof 1                4:44:14    49:20         
  189    306 Per Aspegren             OK Kontinent 1               4:44:41    49:47         
  190    295 Petter Irewall           Tjällmo-Godegård 2           4:44:55    50:01         
  191    208 Ove Sætra                IL Tyrving 2                 4:46:24    51:30         
  192    277 Thomas Bedin             Indre Östfold OK 1           4:46:34    51:40         
  193    236 Anders Platt             Järla IF OK 3                4:46:37    51:43         
  194    162 Carl Axelsson            SOL Tranås 1                 4:46:43    51:49         
  195    289 Stephan Dlabaja          Söders SOL-Tyresö 2          4:46:57    52:02         
  196    235 Dan Engberg              Järla IF OK 2                4:46:59    52:05         
  197    230 Mats Sundbüe             Strängnäs-Malmby 1           4:47:00    52:06         
  198    269 Andreas Nordfors         Stora Tuna OK 3              4:47:02    52:08         
  199    193 Erlend Moster Knudsen    BSI Orientering 1            4:47:04    52:10         
  200    223 Stoyan Tsarski           Oppsal Orientering 1         4:47:06    52:12         
  201    261 Tom Bergan               OSI Orientering 1            4:47:15    52:21         
  202    228 Zdenek Mazal             OK Ravinen 2                 4:47:17    52:23         
  203    159 Jonas Lundberg           Göteborg-Majorna 3           4:47:19    52:25         
  204    154 Thomas Lilja             OK Denseln 3                 4:47:21    52:27         
  205    314 Kent Lundvall            Vallentuna-Össeby 1          4:48:28    53:33         
  206    141 Lars Axelsson            Hjobyg./Hagen/Tibro 1        4:48:52    53:58         
  207    191 Sven-Anders Melin        Södertälje-Nykvarn 3         4:48:59    54:05         
  208    258 Pasi Pesola              OK Botnia 1                  4:49:05    54:11         
  209    217 Mikko Heikelä            MS Parma 3                   4:49:17    54:23         
  210    145 Franz Andersson          Uddevalla OK 1               4:51:42    56:48         
  211    312 Marcus Johnsson          OK Kullingshof 1             4:51:48    56:54         
  212    257 Jonas Sundberg           Söderhamns OK 1              4:53:09    58:14         
  213    276 Erik Råberg              OK Tyr 2                     4:56:10  1:01:16         
  214    110 Gaute Stavik             Nydalens Skiklub 2           4:56:12  1:01:18         
  215    138 Ingemar Neuhauser        Eksjö SOK 1                  4:57:36  1:02:42         
  216    125 Christian Nilsson        OK Löftan 1                  4:57:44  1:02:49         
  217    328 Mattias Carlsson         IK Trenne/OK Nackhe 1        4:57:46  1:02:52         
  218    139 Niko Olin                Pihkaniskat 1                4:59:11  1:04:16         
  219    237 Christer Casselsjö       IFK Göteborg 3               4:59:13  1:04:19         
  220    119 Åke Larsson              Stigmännen Karlshamn 1       4:59:31  1:04:37         
  221    132 Stefan Aronsson          KFUM Örebro OK 2             5:02:06  1:07:12         
  222    201 Martin Margold           Tumba-Mälarhöjden 2          5:02:09  1:07:15         
  223    254 Pär Hedlund              IFK Enskede 1                5:02:15  1:07:21         
  224    153 Sonny Pettersson         Rånäs OK 1                   5:02:25  1:07:31         
  225    140 John Hedlund             Köping-Kolsva OK 1           5:02:33  1:07:39         
  226    240 Johan Knubbe             Markbygdens OK 1             5:03:49  1:08:55         
  227    183 Lennart Cedervärn        Ulricehamns OK 2             5:03:53  1:08:59         
  228    244 Magnus Hallblom          OK Tisaren 3                 5:04:42  1:09:48         
  229    302 Andreas Eriksson         Umeå/Robertsf./Högåker 1     5:04:55  1:10:01         
  230    220 Per Jansson              OK Djerf 1                   5:04:57  1:10:02         
  231    278 Tomas Johansson          OK Hällen 2                  5:04:59  1:10:05         
  232    199 Rikard Larsson           Forsa OK 1                   5:05:00  1:10:06         
  233    253 Timo Jukkola             Rastikarhut 1                5:05:03  1:10:09         
  234    167 Tero Leppämäki           Saarijärven Pullistus 1      5:05:09  1:10:15         
  235    319 Fredrik Johansson        OK Skogsstjärnan 1           5:05:11  1:10:17         
  236    332 Emil Svalbring           Målilla/Björkfors/Hultsfred  5:07:42  1:12:48         
  237    324 Steinar Bakken           Lillehammer OK 1             5:07:47  1:12:52         
  238    259 Carl Persson             Täby Ok 2                    5:08:16  1:13:22         
  239    323 Bjørn Tore Mathisen      Larvik/POL 1                 5:09:02  1:14:08         
  240    260 Olle Axelsson            Leksands OK 3                5:09:26  1:14:31         
  241    342 Tomas Boman              Linköpings OK 3              5:09:39  1:14:45         
  242    189 Anders Westberg          Säterbygdens OK 1            5:11:55  1:17:01         
  243    337 Hans Christian Skogholt  Konnerud I.L. 1              5:13:02  1:18:08         
  244    330 Arne Vilberg             Bækkelaget SK 2              5:13:10  1:18:16         
  245    211 Erik Fristad Drageset    NTNUI 5                      5:13:23  1:18:29         
  246    317 Geir Orderud             Ringerike o-lag 1            5:15:26  1:20:32         
  247    271 Michael Hertin           Ankarsrum/Gamleby/Västervik  5:15:27  1:20:33         
  248    161 Ulf Eriksson             Norbergs OK 2                5:15:33  1:20:39         
  249    280 Håvard Steinsholt        Ås-UMB Orientering 2         5:17:30  1:22:36         
  250    245 Per Edström              Härnösands OK 1              5:18:38  1:23:44         
  251    297 Björn Carlheim           Attunda OK 2                 5:20:54  1:25:59         
  252    326 Jan Moberg               Gävle OK 2                   5:20:56  1:26:02         
  253    142 Emil Blomberg            Nyköpings OK 2               5:22:51  1:27:57         
  254    249 Lars Henriksson          Sundsvalls OK 2              5:23:09  1:28:15         
  255    194 Anders Lindqvist         Sundbybergs IK 1             5:24:57  1:30:03         
  256    227 Hannu Arki               Turun Metsänkävijät 3        5:26:37  1:31:43         
  257    292 Björn Karlsson           OK Orinto 1                  5:27:13  1:32:19         
  258    117 Martin Bellander         Gustavsbergs OK 1            5:27:23  1:32:29         
  259    224 Peter Fors               OK Grip 1                    5:28:28  1:33:33         
  260    264 Anders Johansson         Kungälv/Stenungs./Sjövalla   5:28:35  1:33:41         
  261    315 Per Øyvind Steffensen    OK Moss 1                    5:31:20  1:36:26         
  262    163 Boris Granovskiy         Cambridge Sports 1           5:32:56  1:38:01         
  263    252 Pontus Bergström         OK Österåker 1               5:35:50  1:40:56         
  264    286 Urban Risberg            Eskilstuna OL 1              5:36:25  1:41:31         
  265    255 Jörgen Nyman             Ok Raseborg 1                5:36:27  1:41:32         
  266    322 Göran Randau             IK Hakarpspojkarna 4         5:36:28  1:41:33         
  267    204 Håvard B. Stormoen       Kristiansand OK 3            5:36:30  1:41:36         
  268    268 Magnus Johansson         IFK Lidingö SOK 4            5:36:33  1:41:38         
  269    343 Peep Otstavel            Jüriöö 1                     5:36:36  1:41:42         
  270    274 Robert Lövdahl           FK Boken 1                   5:37:03  1:42:08         
  271    288 Jan Erik Ceder           Jönköpings OK 2              5:38:08  1:43:13         
  272    155 Steinar Holt             Halden Skiklubb 3            5:38:12  1:43:18         
  273    210 Martin Hoset             NTNUI 4                      5:40:34  1:45:40         
  274    229 Stefan Berg              OK Ravinen 3                 5:42:30  1:47:36         
  275    233 Henrik Flordal           Katrineholms OK 1            5:44:56  1:50:01         
  276    231 Simon Sanderi            Lidköpings VSK 1             5:54:54  1:59:59         
  277    290 Fredrik Nordström        OK Älgen 1                   5:54:58  2:00:04         
  278    241 Sergej Osipov            Soik Hellas 2                5:55:57  2:01:02         
  279    176 Johan Wänström           Trosabygdens OK 1            5:56:18  2:01:24         
  280    327 Bo Gustavsson            OK Tylöskog 1                5:56:47  2:01:53         
  281    308 Peter Enander            Centrum OK 1                 5:56:54  2:02:00         
  282    170 Ian Cumpstey             Jesus Orienteering 1         5:58:56  2:04:02         
  283    284 Jussi Leskinen           Tio rättens män 1            6:01:37  2:06:43         
  284    246 Jussi Laurila            Jalasjärven Jalas 1          6:06:14  2:11:19         
  285    206 Thomas Pettersson        NAIS OK 1                    6:09:56  2:15:02         
  286    303 Torbjörn Karlsson        Boxholm-Mjölby OL 1          6:24:33  2:29:39         
  287    187 Stefan Ivarsson          Skogslöparna 2               6:27:49  2:32:55         
  288    265 Andreas Samuelsson       OK Reftele 1                 6:35:25  2:40:31         
  289    196  N.N.                    Korven Honka 1               6:35:35  2:40:40         
  290    195 Peter Ehrlin             Sundbybergs IK 2             6:39:05  2:44:11         
  291    226 Daniel Andersson         K3 IF 1                      6:40:07  2:45:13         
  292    345 Kristian Lundgren        Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar  6:43:44  2:48:50         
  293    216 Eivind Bjørhei           NTNUI 10                     6:47:36  2:52:42         
  294    218 Antti Puro               Turun NMKY 1                 6:49:46  2:54:51         
  295    219 Espen Løe                Kongsberg O-lag 2            6:52:05  2:57:11         
  296    174 Thormod Jensen           Sarpsborg OL 1               6:57:06  3:02:12         
  297    239 Honkie Darling           LiTHe Vilse 1                6:57:46  3:02:52         

---  Ej godkända lag ---

         164 Kim Näs                  Hyvinkään Rasti 2                Dsq      Dsq
         180 P-H V Broch              Hærens Officersskole 2           Dsq      Dsq
         247 Torbjörn Norén           OK Enen/Tierps SOK 1         5:13:20      Dsq
         266 Jan Aldén                Akilles OK 1                 5:28:41      Dsq
         309 Christer Holm            OK Roslagen 2                5:13:18      Dsq
         149 Mikko Pirilä             Hämeenlinnan Suunnist. 2     5:28:38      Dsq
         198 Ulf Bering               Helsingborgs SOK 1           5:05:02      Dsq
         202 Conny Axelsson           Tumba-Mälarhöjden 3              Dsq      Dsq
         313 Clas Caspar              Ärla IF 2                    7:05:14      Dsq
          68 Andrew Quin              IFK Lidingö SOK 2            4:32:12      Dsq
         177 Per Wiréhn               Dalaportens OL 2             5:40:29      Dsq
         215 Christoph Eichert        NTNUI 9                          Dsq      Dsq
         325 Jerker Loré              Svaide Roma SOK 1            5:29:00      Dsq
         339 Niila Ahokas             Iitin Pyrintö 1              5:13:06      Dsq
          36 Nick Barrable            OK Ravinen 1                 4:26:28      Dsq
         115 Mikko Savelainen         Helsingin Suunnist. 2            Dsq      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Rein Ole Jørgensen       Østmarka OK 2                6:01:42      Dsq
         184 Jacob Svensson           Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Magne Lund Hansen        OTO/Sandefjord 1             5:09:07      Dsq
         329 Panu Haaramo             Espoon Suunta 1              5:12:56      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.