10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (346/347) sträcka 4 - Radio 4 (2008-04-27 13:37:41)

    1     15 Leonid Novikov           DELTA 1                      4:38:14     0:00         
    2     10 Thomas Asp               IFK Göteborg 1               4:38:15     0:01         
    3     31 Peter Hemmyr             Järla IF OK 1                4:38:16     0:02         
    4     33 Oskar Svärd              Ulricehamns OK 1             4:38:17     0:03         
    5     30 Henrik Jansson           OK Tisaren 1                 4:38:19     0:05         
    6     65 Filip Dahlgren           Hagaby GoIF 1                4:38:19     0:05         
    7     84 Timmo Tammemäe           OK Roslagen 1                4:38:21     0:07         
    8     39 Neil Northrop            Västerås SOK 1               4:38:22     0:08         
    9     42 Peter Horstmann          FarumTisvilde SpringCup 1    4:38:22     0:08         
   10     61 Joel Sjölander           IFK Umeå 1                   4:38:23     0:09         
   11    120 Robert Westman           OK Alehof 1                  4:38:25     0:11         
   12    158 Jimmy Larsson            Malungs OK 2                 4:38:25     0:11         
   13     47 Petteri Laitinen         Kangasala SK 1               4:38:27     0:13         
   14     44 Jani Virta               IF Sibbo-Vargarna 1          4:38:28     0:14         
   15     86 Torbjørn Sagberg         IL Tyrving 1                 4:40:06     1:52         
   16     43 Petteri Väänänen         Kalevan Rasti 2              4:40:13     1:59         
   17     52 Eero Jäppinen            Anttolan Urheilijat 1        4:40:14     2:00         
   18    114 Ola Marius Pedersen      Ås-UMB Orientering 1         4:40:18     2:04         
   19    123 Søren Bobach             Halden Skiklubb 2            4:42:37     4:23         
   20    243 Peter Skalberg           Gotlands Bro/Visborg 1       4:42:39     4:25         
   21    340 Peter Aronsson           Linköpings OK 1              4:42:43     4:29         
   22     75 Istvan Zsebehazy         Østmarka OK 1                4:42:46     4:32         
   23     94 Martin Vana              Tampereen Pyrintö 2          4:42:49     4:35         
   24    103 Emil Folino Nielsen      OK Denseln 2                 4:42:51     4:37         
   25    311 Mattias Karlsson         Växjö OK 1                   4:42:52     4:38         
   26     63 David Lingfors           IK Hakarpspojkarna 2         4:42:53     4:39         
   27     62 Christian Håkansson      Ronneby OK 1                 4:42:55     4:41         
   28    105 Mantas Rimkus            Soik Hellas 1                4:42:56     4:42         
   29    165 Johan Asphjell Bjørnaas  Frol IL 1                    4:42:57     4:43         
   30     40 Marcus Persson           OK Linné 2                   4:42:59     4:45         
   31     87 Markus Martinelle        Gävle OK 1                   4:43:00     4:46         
   32     37 Erik Fabritius           Hiisirasti 1                 4:43:02     4:48         
   33    200 Tobias Åslund            Domnarvet/Kvarnsv. 1         4:43:09     4:55         
   34     41 Jan Mrázek               FK Friskus-Varberg 1         4:44:35     6:21         
   35    347 Jürgen Einpaul           OK Triangeln 1               4:44:37     6:23         
   36     26 Petri Saari              Lapuan Virkiä 1              4:44:38     6:24         
   37    168 Fredrik Johansson        Bredaryds SOK 1              4:44:38     6:24         
   38     57 Emil Andersson           Ärla IF 1                    4:44:40     6:26         
   39     78 Oskar Carlborg           Nyköpings OK 1               4:44:42     6:28         
   40     85 Johan Ställberg          Tullinge SK 1                4:44:42     6:28         
   41    113 Slawomir Wozniak         Kalmar OK 1                  4:44:43     6:29         
   42     67 Espen Fiskum             NTNUI 1                      4:44:44     6:30         
   43     48 Martin Piják             Helsingin Suunnist. 1        4:44:45     6:31         
   44     82 Per Jonhed               KFUM Örebro OK 1             4:44:47     6:33         
   45     69 Mate Kerenyi             Rajamäen Rykmentti 2         4:48:23    10:09         
   46    299 Mats Röjgård             OK Kolmården 1               4:49:26    11:12         
   47    151 Rasmus Oscar             OK Pan Århus 2               4:50:54    12:40         
   48    122 Henrik Törnqvist         Arboga OK 1                  4:50:56    12:42         
   49    181 Timo Sivill              Vaajakosken Terä 2           4:50:59    12:45         
   50    205 Lauri Sorsa              Mäntsälän Urheilijat 1       4:51:01    12:47         
   51     60 Per-Anders Eggertsen     IFK Göteborg 2               4:51:03    12:49         
   52    127 Even Skårholen           Løten o-lag 1                4:51:05    12:51         
   53    108 Erik Lundh               OK PAN-Kristianstad 2        4:51:06    12:52         
   54    310 David Engström           OK Orion 2                   4:51:07    12:53         
   55     81 Anders Jansson           Täby Ok 1                    4:51:08    12:54         
   56     83 Seppo Mäkinen            Pellon Ponsi 1               4:51:53    13:39         
   57     34 Mårten Ohlsson           Norbergs OK 1                4:51:56    13:42         
   58     98 Tuukka Tuomala           Rastivarsat 1                4:51:58    13:44         
   59    341 Per Magnusson            Linköpings OK 2              4:52:07    13:53         
   60     88 Mattias Allared          Tumba-Mälarhöjden 1          4:57:05    18:51         
   61    101 Rajnosek Zdenek          Södertälje-Nykvarn 2         4:57:10    18:56         
   62     45 Magnus Johansson         Jämsän Retki-Veikot 1        4:57:12    18:58         
   63     89 Ivan Forsgren            OK Tisaren 2                 4:57:13    18:59         
   64     96 Emil Backlund            Dalaportens OL 1             4:57:14    19:00         
   65     95 Per Vestling             OK Kåre 1                    4:57:15    19:01         
   66    133 Beat Roth                Leksands OK 2                4:57:15    19:01         
   67    129 Joakim Engström          IFK Moras OK 2               4:57:17    19:03         
   67    175 Stefan Jonsson           OK Klyftamo 1                4:57:17    19:03         
   69     66 Veli-Matti Rintala       MS Parma 2                   4:57:17    19:03         
   70    307 Jansi Edstrøm            Lillomarka O-lag 1           4:57:18    19:04         
   71    207 Markku Siponen           Siilin Rasti 1               4:57:19    19:05         
   72     93 Aapo Laiho               Vehkalahden Veikot 2         4:57:20    19:06         
   73     54 Robin Fröberg            Pargas IF 1                  4:57:23    19:09         
   74     49 Alexander Kharchenko     Hämeenlinnan Suunnist. 1     4:57:24    19:10         
   74    272 Andreas Phersson         IK Gandvik 1                 4:57:24    19:10         
   76    225 Fredric Portin           IF Brahe/Malax IF 1          4:57:26    19:12         
   77    304 Pontus Ahonen            OK Tor 1                     4:57:26    19:12         
   78    107 Linus Åberg              Tjällmo-Godegård 1           4:57:27    19:13         
   79     91 Anders Bäckström         IF Femman 1                  4:57:28    19:14         
   80    143 Jaakko Istolahti         Ylistaron Kilpa-Veljet 1     4:57:30    19:16         
   81    124 Oskari Heiskanen         Paimion Rasti 2              4:57:30    19:16         
   82    192 Niklas Saramäki          LYNX 2                       4:57:34    19:20         
   83     53 Jarkko Saarinen          DELTA 2                      4:57:38    19:24         
   84     73 Jonathan Alm             Järfälla OK 1                4:57:44    19:30         
   85    203 Öystein Pettersen        Kristiansand OK 2            4:57:57    19:43         
   86    146 Christian Olsson         OK Tranan 1                  4:58:00    19:46         
   87    190 Henrik Wiklund           Bromma-Vällingby 1           4:58:21    20:07         
   88     74 Ivaylo Kamenarov         Stora Tuna OK 2              5:00:46    22:32         
   89    112 Kamil Wlodarczyk         Nybro OK 1                   5:00:48    22:34         
   90    262 Lars Øyvind Amundsen     Trøsken/Sarpsborg 1          5:00:49    22:35         
   91    267 Kent Ohlsson             Haninge SOK 1                5:00:53    22:39         
   92     77 Eirik K Hovind           Raumar O-lag 1               5:00:54    22:40         
   93    137 Nils Malm                IFK Lidingö SOK 3            5:00:56    22:42         
   94     59 Fredrik Weihard          Sävedalens AIK 1             5:00:56    22:42         
   95    157 Joacim Carlsson          Halden Skiklubb 98           5:00:58    22:44         
   96    160 Richard Tengström        Vänersborgs SK 2             5:00:58    22:44         
   97    104 Rikard Pentonen          Hestra IF 1                  5:00:59    22:45         
   98    333 Heikki Kettunen          Veikon Pamaus 1              5:00:59    22:45         
   99     92 Juha Fränti              Kokkolan Suunnist. 1         5:01:01    22:47         
  100    106 Simo Mertanen            Lappeen Riento 1             5:01:02    22:48         
  101     97 Duncan Archer            Göteborg-Majorna 2           5:01:03    22:49         
  101    287 Niklas Alveus            Jönköpings OK 1              5:01:03    22:49         
  103     70 Anders Lindberg          OK Tyr 1                     5:01:05    22:51         
  104    109 Ola Lind                 IF Thor 1                    5:01:06    22:52         
  105    186 Stefan Sjölund           Skogslöparna 1               5:01:08    22:54         
  106    130 Ola Berger               Wing OK 1                    5:01:08    22:54         
  107    296 Andreas Fredriksson      Attunda OK 1                 5:01:10    22:56         
  108    111 Sune Södergrann          Tullinge SK 2                5:01:12    22:58         
  109    283 Nicklas Olsson           Skåneslättens OL 1           5:01:14    23:00         
  110    248 Mikko Lehto              Maarian Mahti 1              5:01:20    23:06         
  111    152 Magnus Nordström         OK Älvsjö Örby 1             5:07:24    29:10         
  112    102 Jouni Heinonen           Valkeakosken Haka 1          5:11:02    32:48         
  113     90 Knut Sveinung Rekaa      NTNUI 2                      5:11:05    32:51         
  114    144 Andis Laveikis           OK Klemmingen 1              5:11:07    32:53         
  115     71 Antti Kiljunen           Joutsenon Kullervo 1         5:11:09    32:55         
  116    185 Fredrik Jönsson          Motala AIF-OL 1              5:11:16    33:02         
  117    338 Erik S Molenaar          Modum 1                      5:11:17    33:03         
  118    291 Oskar Eklöf              IK Ymer/Bredared 1           5:11:19    33:05         
  119    178 Kristian Bredesen        Fossum IF 1                  5:11:20    33:06         
  120    209 Anders Henriksson        NTNUI 3                      5:11:25    33:11         
  121     99 Erik Tholén              OK Skogshjortarna 1          5:11:31    33:17         
  122    118 Dawid Stefanski          Polish Junior Team 1         5:12:34    34:20         
  123    197 Maciej Jasinski          Rehns BK/Alfta-Ösa 1         5:12:35    34:21         
  124    221 Aki Ylitalo              Hauhon Sisu 1                5:12:37    34:23         
  125     50 Tim Falck Weber          FarumTisvilde SpringCup 2    5:12:47    34:33         
  126    318 Tony Larsson             Istrums SK 1                 5:13:43    35:29         
  127    135 Henrik Sandén            Sävedalens AIK 2             5:13:45    35:31         
  128    147 Sebastian Ljungdahl      Hjärnarps GH OL 1            5:13:51    35:37         
  129    293 Daniel Johansson         Falkenbergs OK 1             5:13:56    35:42         
  130    148 Linus Larsson            FK Göingarna 1               5:14:00    35:46         
  131     76 Olov Vikström            Sundsvalls OK 1              5:19:35    41:21         
  132    344 Lars Karlsson            OK Hammaren 1                5:19:42    41:28         
  133    134 Harri Luchsinger         Kongsberg O-lag 1            5:19:47    41:33         
  134    128 Sampo Sillanpää          Hyvinkään Rasti 1            5:19:49    41:35         
  135    305 Bengt Langels            Skarpnäcks OL 1              5:19:52    41:38         
  136    116 Erik Helander            OK Roxen 1                   5:19:56    41:42         
  137    232 Per Lovang               Västerbergslagen 1           5:20:09    41:55         
  138    238 Torgny Rundlöf           Väsby OK 1                   5:20:48    42:34         
  139     55 Johan Persson            OK Skogsfalken 1             5:20:51    42:37         
  140    281 Hampus Olesund           OK Landehof 1                5:20:53    42:39         
  141    285 John Svanberg            OK Södertörn 1               5:20:55    42:41         
  142    295 Petter Irewall           Tjällmo-Godegård 2           5:20:57    42:43         
  143    222 Jonas Pettersson         Hagaby GoIF 2                5:21:00    42:46         
  144    263 Stefan Forsgren          OK Nolaskogsarna 1           5:21:02    42:48         
  145    321 Fredrik Lindgren         IK Hakarpspojkarna 3         5:21:05    42:51         
  146    289 Stephan Dlabaja          Söders SOL-Tyresö 2          5:23:16    45:02         
  147    136 Johan Hasselmark         Snättringe SK 1              5:23:18    45:04         
  148    235 Dan Engberg              Järla IF OK 2                5:23:20    45:06         
  149    208 Ove Sætra                IL Tyrving 2                 5:23:22    45:08         
  150    159 Jonas Lundberg           Göteborg-Majorna 3           5:23:24    45:10         
  151    193 Erlend Moster Knudsen    BSI Orientering 1            5:23:25    45:11         
  152    261 Tom Bergan               OSI Orientering 1            5:23:29    45:15         
  153    150 Markus Airila            Keravan Urheilijat 1         5:23:30    45:16         
  154    228 Zdenek Mazal             OK Ravinen 2                 5:23:32    45:18         
  155    188 Lars Gustavsson          Hammarby IF OF 1             5:23:35    45:21         
  156    275 Carl-Henrik Rost         Östersunds OK 1              5:23:44    45:30         
  157    141 Lars Axelsson            Hjobyg./Hagen/Tibro 1        5:31:10    52:56         
  158    126 Stefan Olofsson          Västerås SOK 2               5:31:13    52:59         
  159    300 Rasmus Grönlund          Lunds OK 1                   5:31:19    53:05         
  160    230 Mats Sundbüe             Strängnäs-Malmby 1           5:31:21    53:07         
  161    191 Sven-Anders Melin        Södertälje-Nykvarn 3         5:31:24    53:10         
  162    154 Thomas Lilja             OK Denseln 3                 5:31:26    53:12         
  163    162 Carl Axelsson            SOL Tranås 1                 5:31:55    53:41         
  164    277 Thomas Bedin             Indre Östfold OK 1           5:32:04    53:50         
  165    312 Marcus Johnsson          OK Kullingshof 1             5:33:52    55:38         
  166    110 Gaute Stavik             Nydalens Skiklub 2           5:33:55    55:41         
  167    258 Pasi Pesola              OK Botnia 1                  5:33:58    55:44         
  168    306 Per Aspegren             OK Kontinent 1               5:34:01    55:47         
  169    276 Erik Råberg              OK Tyr 2                     5:34:10    55:56         
  170    314 Kent Lundvall            Vallentuna-Össeby 1          5:35:04    56:50         
  171    236 Anders Platt             Järla IF OK 3                5:35:11    56:57         
  172    217 Mikko Heikelä            MS Parma 3                   5:42:21  1:04:07         
  173    328 Mattias Carlsson         IK Trenne/OK Nackhe 1        5:44:33  1:06:19         
  174    220 Per Jansson              OK Djerf 1                   5:44:33  1:06:19         
  175    278 Tomas Johansson          OK Hällen 2                  5:44:42  1:06:28         
  176    140 John Hedlund             Köping-Kolsva OK 1           5:44:47  1:06:33         
  177    199 Rikard Larsson           Forsa OK 1                   5:44:47  1:06:33         
  178    323 Bjørn Tore Mathisen      Larvik/POL 1                 5:44:51  1:06:37         
  179    167 Tero Leppämäki           Saarijärven Pullistus 1      5:44:52  1:06:38         
  180    254 Pär Hedlund              IFK Enskede 1                5:44:54  1:06:40         
  181    153 Sonny Pettersson         Rånäs OK 1                   5:44:56  1:06:42         
  182    145 Franz Andersson          Uddevalla OK 1               5:44:58  1:06:44         
  183    269 Andreas Nordfors         Stora Tuna OK 3              5:45:00  1:06:46         
  184    132 Stefan Aronsson          KFUM Örebro OK 2             5:45:02  1:06:48         
  185    257 Jonas Sundberg           Söderhamns OK 1              5:45:06  1:06:52         
  186    253 Timo Jukkola             Rastikarhut 1                5:45:07  1:06:53         
  187    138 Ingemar Neuhauser        Eksjö SOK 1                  5:45:08  1:06:54         
  188    237 Christer Casselsjö       IFK Göteborg 3               5:45:09  1:06:55         
  189    302 Andreas Eriksson         Umeå/Robertsf./Högåker 1     5:45:10  1:06:56         
  190    201 Martin Margold           Tumba-Mälarhöjden 2          5:45:13  1:06:59         
  191    125 Christian Nilsson        OK Löftan 1                  5:45:13  1:06:59         
  192    139 Niko Olin                Pihkaniskat 1                5:45:15  1:07:01         
  193    319 Fredrik Johansson        OK Skogsstjärnan 1           5:45:16  1:07:02         
  194    119 Åke Larsson              Stigmännen Karlshamn 1       5:45:28  1:07:14         
  195    244 Magnus Hallblom          OK Tisaren 3                 5:45:55  1:07:41         
  196    259 Carl Persson             Täby Ok 2                    5:48:12  1:09:58         
  197    223 Stoyan Tsarski           Oppsal Orientering 1         5:48:22  1:10:08         
  198    183 Lennart Cedervärn        Ulricehamns OK 2             5:48:30  1:10:16         
  199    240 Johan Knubbe             Markbygdens OK 1             5:48:34  1:10:20         
  200    332 Emil Svalbring           Målilla/Björkfors/Hultsfred  5:51:09  1:12:55         
  201    342 Tomas Boman              Linköpings OK 3              5:51:18  1:13:04         
  202    251 Johan Svensson           OK Vilse - 87 1              5:56:31  1:18:17         
  203    271 Michael Hertin           Ankarsrum/Gamleby/Västervik  5:56:36  1:18:22         
  204    337 Hans Christian Skogholt  Konnerud I.L. 1              5:56:51  1:18:37         
  205    334 Erik Johansson           Falköpings AIK OK 1          5:56:53  1:18:39         
  206    173 Kenneth Jönsson          Tullinge SK 3                5:56:55  1:18:41         
  207    324 Steinar Bakken           Lillehammer OK 1             5:57:01  1:18:47         
  208    260 Olle Axelsson            Leksands OK 3                5:57:26  1:19:12         
  209    189 Anders Westberg          Säterbygdens OK 1            6:00:01  1:21:47         
  210    182 Shein Alexander          Kuzmolovo 110% 1             6:04:42  1:26:28         
  211    250 Erik Åhlin               OK Måsen 1                   6:07:57  1:29:43         
  212    264 Anders Johansson         Kungälv/Stenungs./Sjövalla   6:08:00  1:29:46         
  213    211 Erik Fristad Drageset    NTNUI 5                      6:08:05  1:29:51         
  214    292 Björn Karlsson           OK Orinto 1                  6:08:12  1:29:58         
  215    330 Arne Vilberg             Bækkelaget SK 2              6:08:23  1:30:09         
  216    117 Martin Bellander         Gustavsbergs OK 1            6:09:23  1:31:09         
  217    317 Geir Orderud             Ringerike o-lag 1            6:10:29  1:32:15         
  218    163 Boris Granovskiy         Cambridge Sports 1           6:10:35  1:32:21         
  219    298 Ari-Pekka Lassila        Vetelin Urheilijat 1         6:10:51  1:32:37         
  220    249 Lars Henriksson          Sundsvalls OK 2              6:11:03  1:32:49         
  221    142 Emil Blomberg            Nyköpings OK 2               6:11:06  1:32:52         
  222    297 Björn Carlheim           Attunda OK 2                 6:11:14  1:33:00         
  223    245 Per Edström              Härnösands OK 1              6:11:16  1:33:02         
  224    326 Jan Moberg               Gävle OK 2                   6:11:17  1:33:03         
  225    315 Per Øyvind Steffensen    OK Moss 1                    6:13:26  1:35:12         
  226    161 Ulf Eriksson             Norbergs OK 2                6:14:23  1:36:09         
  227    280 Håvard Steinsholt        Ås-UMB Orientering 2         6:14:25  1:36:11         
  228    194 Anders Lindqvist         Sundbybergs IK 1             6:16:23  1:38:09         
  229    227 Hannu Arki               Turun Metsänkävijät 3        6:18:27  1:40:13         
  230    286 Urban Risberg            Eskilstuna OL 1              6:18:55  1:40:41         
  231    273 Erik Sand                IK Gandvik 2                 6:18:58  1:40:44         
  232    255 Jörgen Nyman             Ok Raseborg 1                6:19:00  1:40:46         
  233    268 Magnus Johansson         IFK Lidingö SOK 4            6:19:03  1:40:49         
  234    204 Håvard B. Stormoen       Kristiansand OK 3            6:19:06  1:40:52         
  235    322 Göran Randau             IK Hakarpspojkarna 4         6:19:09  1:40:55         
  236    252 Pontus Bergström         OK Österåker 1               6:19:11  1:40:57         
  237    166 Henrik Ortman            Västerås SOK 3               6:19:13  1:40:59         
  238    335 Markus Ullman            OK Alehof 2                  6:19:15  1:41:01         
  239    224 Peter Fors               OK Grip 1                    6:19:21  1:41:07         
  240    274 Robert Lövdahl           FK Boken 1                   6:19:22  1:41:08         
  241    100 Eivind Lande             Kils OK/Västvärmland 1       6:19:24  1:41:10         
  242    343 Peep Otstavel            Jüriöö 1                     6:19:26  1:41:12         
  243    316 Daniel Andersson Olm     IF Thor 2                    6:19:28  1:41:14         
  244    169 Magnus Sneitz            Järfälla OK 2                6:19:54  1:41:40         
  245    155 Steinar Holt             Halden Skiklubb 3            6:29:28  1:51:14         
  246    288 Jan Erik Ceder           Jönköpings OK 2              6:29:34  1:51:20         
  247    229 Stefan Berg              OK Ravinen 3                 6:29:44  1:51:30         
  248    234 Olle Kalered             Skogspojkarnas OK 1          6:32:07  1:53:53         
  249    231 Simon Sanderi            Lidköpings VSK 1             6:34:16  1:56:02         
  250    331 Markku Isokoski          Ylivieskan Kuula 1           6:34:18  1:56:04         
  251    290 Fredrik Nordström        OK Älgen 1                   6:34:21  1:56:07         
  252    241 Sergej Osipov            Soik Hellas 2                6:38:17  2:00:03         
  253    270 Marcus Mattsson          Hedemora/Avesta/Säterbygden  6:38:53  2:00:39         
  254    210 Martin Hoset             NTNUI 4                      6:39:11  2:00:57         
  255    284 Jussi Leskinen           Tio rättens män 1            6:43:35  2:05:21         
  256    279 Roger Ivarsson           Fjärås AIK/IF Rigor 1        6:43:37  2:05:23         
  257    282 Bob Hill                 Reilut Miehet Havumetsien 1  6:43:40  2:05:26         
  258    246 Jussi Laurila            Jalasjärven Jalas 1          6:43:43  2:05:29         
  259    170 Ian Cumpstey             Jesus Orienteering 1         6:44:00  2:05:46         
  260    176 Johan Wänström           Trosabygdens OK 1            6:44:19  2:06:05         
  261    327 Bo Gustavsson            OK Tylöskog 1                6:44:22  2:06:08         
  262    233 Henrik Flordal           Katrineholms OK 1            6:46:32  2:08:18         
  263    308 Peter Enander            Centrum OK 1                 6:46:37  2:08:23         
  264    206 Thomas Pettersson        NAIS OK 1                    6:54:11  2:15:57         
  265    303 Torbjörn Karlsson        Boxholm-Mjölby OL 1          7:04:31  2:26:17         
  266    187 Stefan Ivarsson          Skogslöparna 2               7:12:45  2:34:31         
  267    172 Dag Haugland             Østmarka OK 3                7:12:52  2:34:38         
  268    256 Johan Holkmann Jakobsen  FarumTisvilde SpringCup 3    7:12:54  2:34:40         
  269    265 Andreas Samuelsson       OK Reftele 1                 7:16:57  2:38:43         
  270    196  N.N.                    Korven Honka 1               7:19:45  2:41:31         
  271    195 Peter Ehrlin             Sundbybergs IK 2             7:24:59  2:46:45         
  272    218 Antti Puro               Turun NMKY 1                 7:27:42  2:49:28         
  273    226 Daniel Andersson         K3 IF 1                      7:29:46  2:51:32         
  274    219 Espen Løe                Kongsberg O-lag 2            7:31:57  2:53:43         
  275    216 Eivind Bjørhei           NTNUI 10                     7:32:01  2:53:47         
  276    301 Samuel Tranemyr          Lunds OK 2                   7:32:04  2:53:50         
  277    345 Kristian Lundgren        Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar  7:42:27  3:04:13         
  278    213 Ida Hjort                NTNUI 7                      7:47:35  3:09:21         
  279    239 Honkie Darling           LiTHe Vilse 1                7:49:06  3:10:52         
  280    214 Ørjan Fossmark Lohne     NTNUI 8                      7:49:12  3:10:58         
  281    174 Thormod Jensen           Sarpsborg OL 1               8:03:54  3:25:40         
  282    294 Anders Bengtsson         Falkenbergs OK 2             8:03:57  3:25:43         
  283    212 Lars Fjøra Fjærvold      NTNUI 6                      8:25:49  3:47:35         
  284    179 M Oxbøl                  Hærens Officersskole 1       9:39:06  5:00:52         

---  Ej godkända lag ---

         164 Kim Näs                  Hyvinkään Rasti 2                Dsq      Dsq
         180 P-H V Broch              Hærens Officersskole 2      10:23:51      Dsq
         247 Torbjörn Norén           OK Enen/Tierps SOK 1         6:11:22      Dsq
         266 Jan Aldén                Akilles OK 1                 6:29:31      Dsq
         309 Christer Holm            OK Roslagen 2                6:11:17      Dsq
         149 Mikko Pirilä             Hämeenlinnan Suunnist. 2     6:16:26      Dsq
         198 Ulf Bering               Helsingborgs SOK 1           5:45:03      Dsq
         202 Conny Axelsson           Tumba-Mälarhöjden 3          8:25:41      Dsq
         313 Clas Caspar              Ärla IF 2                    7:55:31      Dsq
          68 Andrew Quin              IFK Lidingö SOK 2                Dsq      Dsq
         177 Per Wiréhn               Dalaportens OL 2             6:39:05      Dsq
         215 Christoph Eichert        NTNUI 9                     10:23:46      Dsq
         325 Jerker Loré              Svaide Roma SOK 1            6:25:15      Dsq
         339 Niila Ahokas             Iitin Pyrintö 1              5:57:03      Dsq
          36 Nick Barrable            OK Ravinen 1                 5:00:50      Dsq
         115 Mikko Savelainen         Helsingin Suunnist. 2            Dsq      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Rein Ole Jørgensen       Østmarka OK 2                6:43:32      Dsq
         184 Jacob Svensson           Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Magne Lund Hansen        OTO/Sandefjord 1             5:45:05      Dsq
         329 Panu Haaramo             Espoon Suunta 1              5:48:19      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.