10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (346/347) sträcka 4 - Radio 6 (2008-04-27 13:37:42)

    1     18 Jakob Lööf               OK PAN-Kristianstad 1        4:34:29     0:00         
    2     12 Erik Eriksson            IFK Moras OK 1               4:34:33     0:03         
    3      5 Tomas Stenström          OK Linné 1                   4:34:34     0:05         
    4     16 Jarkko Huovila           Tampereen Pyrintö 1          4:34:37     0:07         
    5      9 Mattias Karlsson         IK Hakarpspojkarna 1         4:34:42     0:13         
    6     11 Fredrik Johansson        IFK Lidingö SOK 1            4:34:44     0:14         
    7     24 Sergey Gorokhov          Rasti-Kurikka 1              4:34:45     0:16         
    8     38 Jonas Engström           OK Hällen 1                  4:34:46     0:17         
    9     80 Topi Anjala              Ikaalisten NV 1              4:34:48     0:19         
   10     22 Daniel Wernersson        Göteborg-Majorna 1           4:34:51     0:22         
   11     29 Antti Parjanne           LYNX 1                       4:34:53     0:23         
   12     25 Vyacheslav Mukhidinov    Turun Metsänkävijät 1        4:34:53     0:24         
   13      1 Sami Hämälistö           Halden Skiklubb 1            4:34:57     0:28         
   14     19 Sigge Lundedal Jensen    OK Denseln 1                 4:34:57     0:28         
   15      4 Michal Horacheck         Södertälje-Nykvarn 1         4:35:00     0:31         
   15      6 Tuomas Kari              Angelniemen Ankkuri 1        4:35:00     0:31         
   17     28 Patrik Martner           Leksands OK 1                4:35:02     0:33         
   18     58 Johan Hellman            Vänersborgs SK 1             4:35:04     0:34         
   19     21 Rasmus Djurhuus          Kristiansand OK 1            4:35:04     0:34         
   20      8 Arto Ylä-Kotola          Vehkalahden Veikot 1         4:35:07     0:38         
   21     79 Janis Krumins            Turun Metsänkävijät 2        4:35:07     0:38         
   22      7 Tapio Perä               Rajamäen Rykmentti 1         4:35:09     0:40         
   23     17 Mattias Mårts            Stora Tuna OK 1              4:35:11     0:42         
   24     72 Per Olaussen             Fredrikstads SK 1            4:35:16     0:46         
   25     46 Gabor Domonyik           Söders SOL-Tyresö 1          4:35:18     0:49         
   26     64 Johan Bäckman            OK Orient 1                  4:35:18     0:49         
   27     32 Håkan Gunnarsson         OK Orion 1                   4:35:21     0:52         
   28     27 Jesper Lysell            Rehns BK 1                   4:38:52     4:23         
   29     35 Christian Christensen    OK Pan Århus 1               4:39:02     4:33         
   30     23 Erik Rost                Malungs OK 1                 4:39:04     4:35         
   31     51 Matti Karhulahti         Turun Suunnistajat 1         4:39:08     4:38         
   32     13 Eirik Watterdal          Bækkelaget SK 1              4:39:09     4:40         
   33      3 Miika Hernelahti         Kalevan Rasti 1              4:39:14     4:45         
   34      2 Jouni Kahelin            Vaajakosken Terä 1           4:39:16     4:47         
   35     56 Gjermund Glesnes         Nydalens Skiklub 1           4:39:20     4:51         
   36     20 Mikko Heinonen           MS Parma 1                   4:39:27     4:57         
   37     14 Simon Fröjdö             Paimion Rasti 1              4:39:44     5:14         
   38    121 Christian Rogenmoser     OK Rodhen 1                  4:39:49     5:20         
   39     15 Leonid Novikov           DELTA 1                      4:46:52    12:23         
   40     10 Thomas Asp               IFK Göteborg 1               4:46:57    12:28         
   41     84 Timmo Tammemäe           OK Roslagen 1                4:46:58    12:29         
   42     31 Peter Hemmyr             Järla IF OK 1                4:46:59    12:30         
   43     65 Filip Dahlgren           Hagaby GoIF 1                4:46:59    12:30         
   44     39 Neil Northrop            Västerås SOK 1               4:47:01    12:32         
   45     30 Henrik Jansson           OK Tisaren 1                 4:47:03    12:34         
   46     47 Petteri Laitinen         Kangasala SK 1               4:47:04    12:35         
   47     33 Oskar Svärd              Ulricehamns OK 1             4:47:06    12:36         
   48     42 Peter Horstmann          FarumTisvilde SpringCup 1    4:47:06    12:37         
   49     44 Jani Virta               IF Sibbo-Vargarna 1          4:47:09    12:40         
   50     61 Joel Sjölander           IFK Umeå 1                   4:47:12    12:43         
   51    158 Jimmy Larsson            Malungs OK 2                 4:47:17    12:48         
   52    120 Robert Westman           OK Alehof 1                  4:47:26    12:57         
   53     86 Torbjørn Sagberg         IL Tyrving 1                 4:49:47    15:18         
   54    114 Ola Marius Pedersen      Ås-UMB Orientering 1         4:49:48    15:19         
   55     43 Petteri Väänänen         Kalevan Rasti 2              4:49:50    15:21         
   56     52 Eero Jäppinen            Anttolan Urheilijat 1        4:49:52    15:22         
   57    123 Søren Bobach             Halden Skiklubb 2            4:52:06    17:37         
   58    243 Peter Skalberg           Gotlands Bro/Visborg 1       4:52:08    17:39         
   59     75 Istvan Zsebehazy         Østmarka OK 1                4:52:13    17:44         
   60     63 David Lingfors           IK Hakarpspojkarna 2         4:52:15    17:46         
   61    103 Emil Folino Nielsen      OK Denseln 2                 4:52:17    17:48         
   62     87 Markus Martinelle        Gävle OK 1                   4:52:18    17:49         
   63    311 Mattias Karlsson         Växjö OK 1                   4:52:18    17:49         
   64     40 Marcus Persson           OK Linné 2                   4:52:20    17:51         
   65    105 Mantas Rimkus            Soik Hellas 1                4:52:24    17:55         
   66    340 Peter Aronsson           Linköpings OK 1              4:52:29    18:00         
   67     94 Martin Vana              Tampereen Pyrintö 2          4:52:34    18:04         
   68     62 Christian Håkansson      Ronneby OK 1                 4:52:37    18:08         
   69    165 Johan Asphjell Bjørnaas  Frol IL 1                    4:52:45    18:15         
   70     37 Erik Fabritius           Hiisirasti 1                 4:53:10    18:41         
   71     67 Espen Fiskum             NTNUI 1                      4:55:36    21:06         
   72     57 Emil Andersson           Ärla IF 1                    4:55:38    21:08         
   73     85 Johan Ställberg          Tullinge SK 1                4:55:39    21:10         
   74     26 Petri Saari              Lapuan Virkiä 1              4:55:40    21:11         
   75     41 Jan Mrázek               FK Friskus-Varberg 1         4:55:42    21:12         
   76     78 Oskar Carlborg           Nyköpings OK 1               4:55:42    21:13         
   77    347 Jürgen Einpaul           OK Triangeln 1               4:55:43    21:14         
   78    168 Fredrik Johansson        Bredaryds SOK 1              4:55:44    21:15         
   79     48 Martin Piják             Helsingin Suunnist. 1        4:55:45    21:16         
   80     82 Per Jonhed               KFUM Örebro OK 1             4:55:46    21:17         
   81    113 Slawomir Wozniak         Kalmar OK 1                  4:55:48    21:18         
   82    200 Tobias Åslund            Domnarvet/Kvarnsv. 1         4:56:01    21:32         
   83    299 Mats Röjgård             OK Kolmården 1               5:01:01    26:31         
   84     69 Mate Kerenyi             Rajamäen Rykmentti 2         5:01:44    27:15         
   85    151 Rasmus Oscar             OK Pan Århus 2               5:02:15    27:46         
   86    127 Even Skårholen           Løten o-lag 1                5:02:19    27:49         
   87     60 Per-Anders Eggertsen     IFK Göteborg 2               5:02:21    27:52         
   88    181 Timo Sivill              Vaajakosken Terä 2           5:02:25    27:56         
   89    310 David Engström           OK Orion 2                   5:02:27    27:57         
   90    108 Erik Lundh               OK PAN-Kristianstad 2        5:02:31    28:02         
   91     81 Anders Jansson           Täby Ok 1                    5:02:37    28:07         
   92    122 Henrik Törnqvist         Arboga OK 1                  5:02:54    28:24         
   93    341 Per Magnusson            Linköpings OK 2              5:03:03    28:34         
   94    205 Lauri Sorsa              Mäntsälän Urheilijat 1       5:03:05    28:36         
   95     98 Tuukka Tuomala           Rastivarsat 1                5:05:09    30:40         
   96     83 Seppo Mäkinen            Pellon Ponsi 1               5:05:12    30:43         
   97     34 Mårten Ohlsson           Norbergs OK 1                5:05:18    30:49         
   98    203 Öystein Pettersen        Kristiansand OK 2            5:08:21    33:51         
   99     88 Mattias Allared          Tumba-Mälarhöjden 1          5:08:27    33:58         
  100    207 Markku Siponen           Siilin Rasti 1               5:08:28    33:59         
  101    307 Jansi Edstrøm            Lillomarka O-lag 1           5:08:30    34:01         
  102     89 Ivan Forsgren            OK Tisaren 2                 5:08:34    34:04         
  103     95 Per Vestling             OK Kåre 1                    5:08:36    34:06         
  104    129 Joakim Engström          IFK Moras OK 2               5:08:38    34:09         
  105     45 Magnus Johansson         Jämsän Retki-Veikot 1        5:08:39    34:10         
  106    133 Beat Roth                Leksands OK 2                5:08:41    34:12         
  107     96 Emil Backlund            Dalaportens OL 1             5:08:41    34:12         
  108    225 Fredric Portin           IF Brahe/Malax IF 1          5:08:44    34:15         
  109    146 Christian Olsson         OK Tranan 1                  5:08:44    34:15         
  110     53 Jarkko Saarinen          DELTA 2                      5:08:46    34:17         
  111     49 Alexander Kharchenko     Hämeenlinnan Suunnist. 1     5:08:48    34:18         
  112    175 Stefan Jonsson           OK Klyftamo 1                5:08:49    34:20         
  113    304 Pontus Ahonen            OK Tor 1                     5:08:52    34:23         
  114     66 Veli-Matti Rintala       MS Parma 2                   5:08:54    34:25         
  115     54 Robin Fröberg            Pargas IF 1                  5:08:55    34:26         
  116     73 Jonathan Alm             Järfälla OK 1                5:08:57    34:28         
  117     91 Anders Bäckström         IF Femman 1                  5:08:58    34:29         
  118     93 Aapo Laiho               Vehkalahden Veikot 2         5:09:02    34:32         
  119    272 Andreas Phersson         IK Gandvik 1                 5:09:04    34:35         
  120    192 Niklas Saramäki          LYNX 2                       5:09:06    34:36         
  121    107 Linus Åberg              Tjällmo-Godegård 1           5:09:13    34:43         
  122    124 Oskari Heiskanen         Paimion Rasti 2              5:09:21    34:52         
  123    112 Kamil Wlodarczyk         Nybro OK 1                   5:10:38    36:08         
  124    143 Jaakko Istolahti         Ylistaron Kilpa-Veljet 1     5:10:38    36:09         
  125    262 Lars Øyvind Amundsen     Trøsken/Sarpsborg 1          5:10:38    36:09         
  126     77 Eirik K Hovind           Raumar O-lag 1               5:10:41    36:12         
  127     74 Ivaylo Kamenarov         Stora Tuna OK 2              5:10:42    36:12         
  128     97 Duncan Archer            Göteborg-Majorna 2           5:10:45    36:16         
  129    157 Joacim Carlsson          Halden Skiklubb 98           5:10:46    36:17         
  130    104 Rikard Pentonen          Hestra IF 1                  5:10:47    36:18         
  131    106 Simo Mertanen            Lappeen Riento 1             5:10:49    36:19         
  132    160 Richard Tengström        Vänersborgs SK 2             5:10:50    36:21         
  133    287 Niklas Alveus            Jönköpings OK 1              5:10:52    36:23         
  134    130 Ola Berger               Wing OK 1                    5:10:53    36:24         
  135    186 Stefan Sjölund           Skogslöparna 1               5:10:54    36:25         
  136     59 Fredrik Weihard          Sävedalens AIK 1             5:10:55    36:26         
  137    333 Heikki Kettunen          Veikon Pamaus 1              5:10:57    36:28         
  138     92 Juha Fränti              Kokkolan Suunnist. 1         5:11:02    36:33         
  139     70 Anders Lindberg          OK Tyr 1                     5:11:08    36:38         
  140    267 Kent Ohlsson             Haninge SOK 1                5:11:09    36:40         
  141    111 Sune Södergrann          Tullinge SK 2                5:11:10    36:41         
  142    137 Nils Malm                IFK Lidingö SOK 3            5:11:14    36:44         
  143    296 Andreas Fredriksson      Attunda OK 1                 5:11:16    36:47         
  144    283 Nicklas Olsson           Skåneslättens OL 1           5:11:18    36:49         
  145    190 Henrik Wiklund           Bromma-Vällingby 1           5:11:21    36:52         
  146    109 Ola Lind                 IF Thor 1                    5:11:24    36:55         
  147    248 Mikko Lehto              Maarian Mahti 1              5:12:21    37:51         
  148    102 Jouni Heinonen           Valkeakosken Haka 1          5:21:13    46:44         
  149     90 Knut Sveinung Rekaa      NTNUI 2                      5:21:14    46:44         
  150    144 Andis Laveikis           OK Klemmingen 1              5:21:15    46:46         
  151    338 Erik S Molenaar          Modum 1                      5:21:17    46:48         
  152     71 Antti Kiljunen           Joutsenon Kullervo 1         5:21:20    46:50         
  153    152 Magnus Nordström         OK Älvsjö Örby 1             5:21:28    46:59         
  154    185 Fredrik Jönsson          Motala AIF-OL 1              5:21:42    47:13         
  155    291 Oskar Eklöf              IK Ymer/Bredared 1           5:22:18    47:48         
  156    178 Kristian Bredesen        Fossum IF 1                  5:22:23    47:54         
  157    209 Anders Henriksson        NTNUI 3                      5:22:38    48:09         
  158    318 Tony Larsson             Istrums SK 1                 5:24:51    50:22         
  159    221 Aki Ylitalo              Hauhon Sisu 1                5:25:00    50:31         
  160     99 Erik Tholén              OK Skogshjortarna 1          5:25:46    51:17         
  161     50 Tim Falck Weber          FarumTisvilde SpringCup 2    5:26:10    51:40         
  162    118 Dawid Stefanski          Polish Junior Team 1         5:26:31    52:02         
  163    197 Maciej Jasinski          Rehns BK/Alfta-Ösa 1         5:26:35    52:06         
  164    148 Linus Larsson            FK Göingarna 1               5:27:36    53:06         
  165    147 Sebastian Ljungdahl      Hjärnarps GH OL 1            5:27:37    53:07         
  166    135 Henrik Sandén            Sävedalens AIK 2             5:27:39    53:10         
  167    293 Daniel Johansson         Falkenbergs OK 1             5:27:46    53:16         
  168     76 Olov Vikström            Sundsvalls OK 1              5:29:47    55:18         
  169    344 Lars Karlsson            OK Hammaren 1                5:29:50    55:20         
  170    305 Bengt Langels            Skarpnäcks OL 1              5:29:56    55:27         
  171    128 Sampo Sillanpää          Hyvinkään Rasti 1            5:29:57    55:28         
  172    116 Erik Helander            OK Roxen 1                   5:30:27    55:57         
  173    238 Torgny Rundlöf           Väsby OK 1                   5:30:57    56:28         
  174     55 Johan Persson            OK Skogsfalken 1             5:31:08    56:39         
  175    134 Harri Luchsinger         Kongsberg O-lag 1            5:31:21    56:52         
  176    281 Hampus Olesund           OK Landehof 1                5:31:54    57:25         
  177    263 Stefan Forsgren          OK Nolaskogsarna 1           5:31:56    57:27         
  178    285 John Svanberg            OK Södertörn 1               5:31:57    57:27         
  179    222 Jonas Pettersson         Hagaby GoIF 2                5:32:00    57:31         
  180    295 Petter Irewall           Tjällmo-Godegård 2           5:32:29    58:00         
  181    321 Fredrik Lindgren         IK Hakarpspojkarna 3         5:32:54    58:24         
  182    232 Per Lovang               Västerbergslagen 1           5:33:15    58:46         
  183    289 Stephan Dlabaja          Söders SOL-Tyresö 2          5:36:33  1:02:04         
  184    136 Johan Hasselmark         Snättringe SK 1              5:36:36  1:02:07         
  185    150 Markus Airila            Keravan Urheilijat 1         5:37:12  1:02:43         
  186    193 Erlend Moster Knudsen    BSI Orientering 1            5:38:05  1:03:36         
  187    159 Jonas Lundberg           Göteborg-Majorna 3           5:38:18  1:03:49         
  188    188 Lars Gustavsson          Hammarby IF OF 1             5:38:29  1:04:00         
  189    275 Carl-Henrik Rost         Östersunds OK 1              5:38:44  1:04:14         
  190    261 Tom Bergan               OSI Orientering 1            5:39:21  1:04:52         
  191    228 Zdenek Mazal             OK Ravinen 2                 5:39:26  1:04:57         
  192    208 Ove Sætra                IL Tyrving 2                 5:40:23  1:05:54         
  193    235 Dan Engberg              Järla IF OK 2                5:40:29  1:06:00         
  194    162 Carl Axelsson            SOL Tranås 1                 5:42:33  1:08:03         
  195    126 Stefan Olofsson          Västerås SOK 2               5:42:36  1:08:06         
  196    300 Rasmus Grönlund          Lunds OK 1                   5:42:39  1:08:10         
  197    191 Sven-Anders Melin        Södertälje-Nykvarn 3         5:42:41  1:08:12         
  198    141 Lars Axelsson            Hjobyg./Hagen/Tibro 1        5:42:44  1:08:15         
  199    230 Mats Sundbüe             Strängnäs-Malmby 1           5:42:51  1:08:21         
  200    154 Thomas Lilja             OK Denseln 3                 5:42:52  1:08:23         
  201    277 Thomas Bedin             Indre Östfold OK 1           5:43:01  1:08:32         
  202    312 Marcus Johnsson          OK Kullingshof 1             5:45:44  1:11:15         
  203    110 Gaute Stavik             Nydalens Skiklub 2           5:45:48  1:11:19         
  204    258 Pasi Pesola              OK Botnia 1                  5:45:53  1:11:24         
  205    306 Per Aspegren             OK Kontinent 1               5:45:59  1:11:30         
  206    276 Erik Råberg              OK Tyr 2                     5:46:18  1:11:48         
  207    314 Kent Lundvall            Vallentuna-Össeby 1          5:50:10  1:15:41         
  208    236 Anders Platt             Järla IF OK 3                5:50:41  1:16:11         
  209    220 Per Jansson              OK Djerf 1                   5:55:57  1:21:28         
  210    323 Bjørn Tore Mathisen      Larvik/POL 1                 5:55:59  1:21:29         
  211    167 Tero Leppämäki           Saarijärven Pullistus 1      5:55:59  1:21:30         
  212    132 Stefan Aronsson          KFUM Örebro OK 2             5:56:16  1:21:47         
  213    254 Pär Hedlund              IFK Enskede 1                5:56:22  1:21:53         
  214    253 Timo Jukkola             Rastikarhut 1                5:56:24  1:21:55         
  215    269 Andreas Nordfors         Stora Tuna OK 3              5:56:30  1:22:01         
  216    328 Mattias Carlsson         IK Trenne/OK Nackhe 1        5:56:32  1:22:02         
  217    138 Ingemar Neuhauser        Eksjö SOK 1                  5:56:32  1:22:03         
  218    302 Andreas Eriksson         Umeå/Robertsf./Högåker 1     5:56:36  1:22:07         
  219    278 Tomas Johansson          OK Hällen 2                  5:56:38  1:22:09         
  220    153 Sonny Pettersson         Rånäs OK 1                   5:56:39  1:22:09         
  221    201 Martin Margold           Tumba-Mälarhöjden 2          5:56:41  1:22:12         
  222    140 John Hedlund             Köping-Kolsva OK 1           5:57:17  1:22:48         
  223    217 Mikko Heikelä            MS Parma 3                   5:57:19  1:22:50         
  224    139 Niko Olin                Pihkaniskat 1                5:57:21  1:22:52         
  225    319 Fredrik Johansson        OK Skogsstjärnan 1           5:57:30  1:23:00         
  226    199 Rikard Larsson           Forsa OK 1                   5:58:14  1:23:44         
  227    259 Carl Persson             Täby Ok 2                    6:00:53  1:26:24         
  228    244 Magnus Hallblom          OK Tisaren 3                 6:01:23  1:26:54         
  229    125 Christian Nilsson        OK Löftan 1                  6:01:30  1:27:01         
  230    237 Christer Casselsjö       IFK Göteborg 3               6:01:51  1:27:21         
  231    119 Åke Larsson              Stigmännen Karlshamn 1       6:03:19  1:28:49         
  232    332 Emil Svalbring           Målilla/Björkfors/Hultsfred  6:03:20  1:28:50         
  233    240 Johan Knubbe             Markbygdens OK 1             6:04:30  1:30:00         
  234    183 Lennart Cedervärn        Ulricehamns OK 2             6:04:32  1:30:02         
  235    342 Tomas Boman              Linköpings OK 3              6:05:33  1:31:04         
  236    223 Stoyan Tsarski           Oppsal Orientering 1         6:05:52  1:31:22         
  237    145 Franz Andersson          Uddevalla OK 1               6:06:55  1:32:26         
  238    257 Jonas Sundberg           Söderhamns OK 1              6:07:01  1:32:32         
  239    251 Johan Svensson           OK Vilse - 87 1              6:08:31  1:34:02         
  240    271 Michael Hertin           Ankarsrum/Gamleby/Västervik  6:08:40  1:34:11         
  241    334 Erik Johansson           Falköpings AIK OK 1          6:08:42  1:34:13         
  242    337 Hans Christian Skogholt  Konnerud I.L. 1              6:08:43  1:34:14         
  243    173 Kenneth Jönsson          Tullinge SK 3                6:08:46  1:34:17         
  244    324 Steinar Bakken           Lillehammer OK 1             6:08:58  1:34:29         
  245    260 Olle Axelsson            Leksands OK 3                6:14:02  1:39:33         
  246    189 Anders Westberg          Säterbygdens OK 1            6:15:19  1:40:50         
  247    264 Anders Johansson         Kungälv/Stenungs./Sjövalla   6:18:53  1:44:24         
  248    250 Erik Åhlin               OK Måsen 1                   6:18:56  1:44:27         
  249    117 Martin Bellander         Gustavsbergs OK 1            6:18:56  1:44:27         
  250    211 Erik Fristad Drageset    NTNUI 5                      6:19:17  1:44:47         
  251    182 Shein Alexander          Kuzmolovo 110% 1             6:19:22  1:44:53         
  252    292 Björn Karlsson           OK Orinto 1                  6:20:57  1:46:28         
  253    317 Geir Orderud             Ringerike o-lag 1            6:21:51  1:47:22         
  254    163 Boris Granovskiy         Cambridge Sports 1           6:21:55  1:47:26         
  255    330 Arne Vilberg             Bækkelaget SK 2              6:24:08  1:49:38         
  256    326 Jan Moberg               Gävle OK 2                   6:26:19  1:51:50         
  257    297 Björn Carlheim           Attunda OK 2                 6:26:25  1:51:56         
  258    245 Per Edström              Härnösands OK 1              6:26:29  1:52:00         
  259    249 Lars Henriksson          Sundsvalls OK 2              6:26:51  1:52:21         
  260    298 Ari-Pekka Lassila        Vetelin Urheilijat 1         6:27:08  1:52:39         
  261    315 Per Øyvind Steffensen    OK Moss 1                    6:27:46  1:53:17         
  262    280 Håvard Steinsholt        Ås-UMB Orientering 2         6:28:45  1:54:16         
  263    194 Anders Lindqvist         Sundbybergs IK 1             6:28:48  1:54:18         
  264    161 Ulf Eriksson             Norbergs OK 2                6:30:26  1:55:57         
  265    100 Eivind Lande             Kils OK/Västvärmland 1       6:32:29  1:57:59         
  266    286 Urban Risberg            Eskilstuna OL 1              6:32:31  1:58:02         
  267    255 Jörgen Nyman             Ok Raseborg 1                6:32:34  1:58:05         
  268    268 Magnus Johansson         IFK Lidingö SOK 4            6:32:38  1:58:09         
  269    166 Henrik Ortman            Västerås SOK 3               6:32:43  1:58:13         
  270    252 Pontus Bergström         OK Österåker 1               6:32:45  1:58:15         
  271    204 Håvard B. Stormoen       Kristiansand OK 3            6:32:45  1:58:16         
  272    274 Robert Lövdahl           FK Boken 1                   6:32:56  1:58:27         
  273    322 Göran Randau             IK Hakarpspojkarna 4         6:32:58  1:58:28         
  274    335 Markus Ullman            OK Alehof 2                  6:32:59  1:58:30         
  275    316 Daniel Andersson Olm     IF Thor 2                    6:33:36  1:59:07         
  276    273 Erik Sand                IK Gandvik 2                 6:33:45  1:59:16         
  277    224 Peter Fors               OK Grip 1                    6:34:25  1:59:55         
  278    343 Peep Otstavel            Jüriöö 1                     6:34:26  1:59:56         
  279    142 Emil Blomberg            Nyköpings OK 2               6:35:52  2:01:22         
  280    169 Magnus Sneitz            Järfälla OK 2                6:37:01  2:02:32         
  281    227 Hannu Arki               Turun Metsänkävijät 3        6:40:06  2:05:36         
  282    231 Simon Sanderi            Lidköpings VSK 1             6:43:30  2:09:01         
  283    229 Stefan Berg              OK Ravinen 3                 6:43:43  2:09:14         
  284    234 Olle Kalered             Skogspojkarnas OK 1          6:43:46  2:09:17         
  285    290 Fredrik Nordström        OK Älgen 1                   6:43:48  2:09:19         
  286    331 Markku Isokoski          Ylivieskan Kuula 1           6:43:50  2:09:21         
  287    155 Steinar Holt             Halden Skiklubb 3            6:47:10  2:12:40         
  288    288 Jan Erik Ceder           Jönköpings OK 2              6:47:25  2:12:56         
  289    241 Sergej Osipov            Soik Hellas 2                6:48:29  2:14:00         
  290    270 Marcus Mattsson          Hedemora/Avesta/Säterbygden  6:49:55  2:15:25         
  291    210 Martin Hoset             NTNUI 4                      6:50:06  2:15:36         
  292    246 Jussi Laurila            Jalasjärven Jalas 1          6:54:12  2:19:43         
  293    284 Jussi Leskinen           Tio rättens män 1            6:55:15  2:20:45         
  294    282 Bob Hill                 Reilut Miehet Havumetsien 1  6:55:21  2:20:52         
  295    279 Roger Ivarsson           Fjärås AIK/IF Rigor 1        6:56:13  2:21:44         
  296    176 Johan Wänström           Trosabygdens OK 1            7:00:24  2:25:54         
  297    327 Bo Gustavsson            OK Tylöskog 1                7:00:25  2:25:56         
  298    170 Ian Cumpstey             Jesus Orienteering 1         7:01:12  2:26:43         
  299    308 Peter Enander            Centrum OK 1                 7:04:22  2:29:52         
  300    233 Henrik Flordal           Katrineholms OK 1            7:05:12  2:30:43         
  301    206 Thomas Pettersson        NAIS OK 1                    7:07:33  2:33:03         
  302    303 Torbjörn Karlsson        Boxholm-Mjölby OL 1          7:15:49  2:41:20         
  303    256 Johan Holkmann Jakobsen  FarumTisvilde SpringCup 3    7:26:02  2:51:33         
  304    187 Stefan Ivarsson          Skogslöparna 2               7:26:25  2:51:56         
  305    172 Dag Haugland             Østmarka OK 3                7:27:00  2:52:30         
  306    265 Andreas Samuelsson       OK Reftele 1                 7:30:59  2:56:30         
  307    196  N.N.                    Korven Honka 1               7:31:49  2:57:20         
  308    218 Antti Puro               Turun NMKY 1                 7:39:25  3:04:56         
  309    195 Peter Ehrlin             Sundbybergs IK 2             7:41:51  3:07:22         
  310    216 Eivind Bjørhei           NTNUI 10                     7:44:38  3:10:09         
  311    219 Espen Løe                Kongsberg O-lag 2            7:44:43  3:10:14         
  312    301 Samuel Tranemyr          Lunds OK 2                   7:44:50  3:10:21         
  313    226 Daniel Andersson         K3 IF 1                      7:48:04  3:13:35         
  314    345 Kristian Lundgren        Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar  7:57:51  3:23:22         
  315    213 Ida Hjort                NTNUI 7                      8:01:03  3:26:34         
  316    239 Honkie Darling           LiTHe Vilse 1                8:02:57  3:28:27         
  317    214 Ørjan Fossmark Lohne     NTNUI 8                      8:03:05  3:28:35         
  318    174 Thormod Jensen           Sarpsborg OL 1               8:18:16  3:43:47         
  319    294 Anders Bengtsson         Falkenbergs OK 2             8:18:20  3:43:50         
  320    212 Lars Fjøra Fjærvold      NTNUI 6                      8:50:22  4:15:53         

---  Ej godkända lag ---

         164 Kim Näs                  Hyvinkään Rasti 2                Dsq      Dsq
         180 P-H V Broch              Hærens Officersskole 2      10:42:28      Dsq
         247 Torbjörn Norén           OK Enen/Tierps SOK 1         6:26:32      Dsq
         266 Jan Aldén                Akilles OK 1                 6:44:34      Dsq
         309 Christer Holm            OK Roslagen 2                6:26:32      Dsq
         149 Mikko Pirilä             Hämeenlinnan Suunnist. 2     6:28:22      Dsq
         198 Ulf Bering               Helsingborgs SOK 1           5:56:46      Dsq
         202 Conny Axelsson           Tumba-Mälarhöjden 3          8:50:21      Dsq
         313 Clas Caspar              Ärla IF 2                    8:11:50      Dsq
          68 Andrew Quin              IFK Lidingö SOK 2                Dsq      Dsq
         177 Per Wiréhn               Dalaportens OL 2             6:50:02      Dsq
         215 Christoph Eichert        NTNUI 9                     10:42:21      Dsq
         325 Jerker Loré              Svaide Roma SOK 1            6:38:51      Dsq
         339 Niila Ahokas             Iitin Pyrintö 1              6:09:05      Dsq
          36 Nick Barrable            OK Ravinen 1                 5:10:42      Dsq
         115 Mikko Savelainen         Helsingin Suunnist. 2            Dsq      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Rein Ole Jørgensen       Østmarka OK 2                6:55:31      Dsq
         184 Jacob Svensson           Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Magne Lund Hansen        OTO/Sandefjord 1             5:56:02      Dsq
         329 Panu Haaramo             Espoon Suunta 1              6:00:16      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.