10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (346/347) sträcka 5 - Radio 4 (2008-04-27 13:37:42)

    1      4 Isak Bergman             Södertälje-Nykvarn 1         5:13:03     0:00         
    2     28 Kalle Dalin              Leksands OK 1                5:13:07     0:03         
    3      5 Johan Höij               OK Linné 1                   5:13:08     0:04         
    4     21 Ivar Haugen              Kristiansand OK 1            5:13:12     0:09         
    5     18 Erik Modig               OK PAN-Kristianstad 1        5:13:16     0:12         
    6     11 Casper Giding            IFK Lidingö SOK 1            5:14:07     1:03         
    7     16 Hannu Saarijärvi         Tampereen Pyrintö 1          5:14:09     1:05         
    8     17 Rassmus Andersson        Stora Tuna OK 1              5:15:37     2:33         
    9      1 Øyvind Helgerud          Halden Skiklubb 1            5:15:47     2:43         
   10     58 Jonas Gustafsson         Vänersborgs SK 1             5:15:49     2:45         
   11     25 Harri Poutiainen         Turun Metsänkävijät 1        5:15:50     2:47         
   12     29 Ville Sundberg           LYNX 1                       5:15:52     2:48         
   13      7 Aapo Summanen            Rajamäen Rykmentti 1         5:15:54     2:50         
   14      8 Jarno Käyhkö             Vehkalahden Veikot 1         5:15:55     2:51         
   15      9 Peter Jacobsson          IK Hakarpspojkarna 1         5:15:56     2:52         
   16      6 J-P Andelmaa             Angelniemen Ankkuri 1        5:15:57     2:54         
   17     22 Karl Tiselius            Göteborg-Majorna 1           5:16:54     3:50         
   18     80 Juho-Veikko Hytönen      Ikaalisten NV 1              5:16:56     3:53         
   19     12 Björn Wrahme             IFK Moras OK 1               5:17:05     4:01         
   20      2 Juha-Matti Huhtanen      Vaajakosken Terä 1           5:19:59     6:55         
   21     19 Stefan Karlsson          OK Denseln 1                 5:20:02     6:58         
   22     32 Martin Hogedal           OK Orion 1                   5:20:05     7:01         
   23     46 Peter Juthberg           Söders SOL-Tyresö 1          5:20:07     7:03         
   24     23 Lars Åkerman             Malungs OK 1                 5:20:08     7:04         
   25     64 Lars-Johan Ahlqvist      OK Orient 1                  5:20:18     7:14         
   26     79 Petri Rintala            Turun Metsänkävijät 2        5:20:37     7:33         
   27     24 Esa Kurki                Rasti-Kurikka 1              5:20:39     7:35         
   28      3 Anders Åkerman           Kalevan Rasti 1              5:21:14     8:10         
   29     14 Tero Heikkilä            Paimion Rasti 1              5:21:17     8:13         
   30     38 Charly Boichut           OK Hällen 1                  5:21:34     8:31         
   31     20 Tomi Mattila             MS Parma 1                   5:22:27     9:23         
   32     13 Ulf Brenna               Bækkelaget SK 1              5:22:31     9:27         
   33     56 Thomas Jakobsen          Nydalens Skiklub 1           5:24:02    10:58         
   34     27 Olle Olofsson            Rehns BK 1                   5:26:41    13:37         
   35     35 Henrik Markvardsen       OK Pan Århus 1               5:27:34    14:30         
   36     51 Ville Glad               Turun Suunnistajat 1         5:27:44    14:40         
   37     15 Marko Loukkalahti        DELTA 1                      5:30:03    17:00         
   38     84 Torbjörn Lännevall       OK Roslagen 1                5:30:07    17:03         
   39     44 Stefan Karlsson          IF Sibbo-Vargarna 1          5:30:09    17:05         
   40     31 Erik Wiberg              Järla IF OK 1                5:30:10    17:06         
   41     10 Johan G Larsson          IFK Göteborg 1               5:30:12    17:08         
   42     33 Peter Arnesson           Ulricehamns OK 1             5:31:50    18:46         
   43     72 Petter Skedsmo           Fredrikstads SK 1            5:32:56    19:53         
   44     47 Kari Jussila             Kangasala SK 1               5:34:23    21:20         
   45     63 Fridolf Eskilsson        IK Hakarpspojkarna 2         5:36:27    23:23         
   46     37 Jussi Uusitalo           Hiisirasti 1                 5:36:29    23:25         
   47     43 Akseli Ahtiainen         Kalevan Rasti 2              5:36:38    23:34         
   48    103 Thomas Persson           OK Denseln 2                 5:36:39    23:36         
   49     61 Jan Johansson            IFK Umeå 1                   5:36:41    23:38         
   50    340 Sören Nilsson Påledal    Linköpings OK 1              5:36:44    23:40         
   51    123 Bård Hauan Andersen      Halden Skiklubb 2            5:36:45    23:41         
   52     87 Erik Sisell              Gävle OK 1                   5:36:47    23:43         
   53     40 Kalle Larsson            OK Linné 2                   5:36:48    23:44         
   54    120 Oscar Svalin             OK Alehof 1                  5:36:50    23:46         
   55     39 Jonas Lundin             Västerås SOK 1               5:37:14    24:11         
   56     52 Tero Junttila            Anttolan Urheilijat 1        5:37:17    24:14         
   57     65 David Eriksson           Hagaby GoIF 1                5:37:36    24:32         
   58     42 Lars Lindstrøm           FarumTisvilde SpringCup 1    5:38:04    25:00         
   59     85 Johan Kärrström          Tullinge SK 1                5:40:16    27:12         
   60     67 Sindre Jansson Haversta  NTNUI 1                      5:40:23    27:20         
   61     75 Kristian Ruud            Østmarka OK 1                5:41:13    28:09         
   62     57 Edgars Sparans           Ärla IF 1                    5:41:14    28:11         
   63     62 Torgny Lindström         Ronneby OK 1                 5:41:15    28:12         
   64     41 Jonas Hansson            FK Friskus-Varberg 1         5:41:18    28:14         
   65     86 Henning Spjelkavik       IL Tyrving 1                 5:41:18    28:14         
   66    243 Ulf Nilsson              Gotlands Bro/Visborg 1       5:41:29    28:25         
   67    121 Åke Torstensson          OK Rodhen 1                  5:41:34    28:30         
   68     30 Mattias Andersson        OK Tisaren 1                 5:42:43    29:39         
   69     82 Albin Arlebo             KFUM Örebro OK 1             5:42:53    29:50         
   70    114 Vegard Blomseth Johnsen  Ås-UMB Orientering 1         5:43:34    30:30         
   71     26 Jaakko Sorvisto          Lapuan Virkiä 1              5:45:02    31:59         
   72     48 Joonas Pääkkönen         Helsingin Suunnist. 1        5:48:00    34:56         
   73     78 Mats Edengren            Nyköpings OK 1               5:48:18    35:14         
   74    158 Tomas Alfredsson         Malungs OK 2                 5:48:47    35:43         
   75    105 Mikael Nyberg            Soik Hellas 1                5:49:49    36:45         
   76    113 Anders Thor              Kalmar OK 1                  5:50:26    37:22         
   77    165 Arne Grevskott           Frol IL 1                    5:50:44    37:40         
   78    108 Peder Kock               OK PAN-Kristianstad 2        5:50:59    37:55         
   79    311 David Viberg             Växjö OK 1                   5:51:01    37:58         
   80     60 Kristjan Laas            IFK Göteborg 2               5:51:03    37:59         
   81     81 Sebastian Wiman          Täby Ok 1                    5:51:07    38:03         
   82    127 Sigurd Daehli            Løten o-lag 1                5:51:12    38:08         
   83    310 Emil Berger              OK Orion 2                   5:51:24    38:20         
   84    168 Peter Thelin             Bredaryds SOK 1              5:51:25    38:21         
   85     94 Lauri Kahila             Tampereen Pyrintö 2          5:51:44    38:40         
   86    181 Petteri Huikko           Vaajakosken Terä 2           5:52:28    39:24         
   87    101 Martin Lampinen          Södertälje-Nykvarn 2         5:52:42    39:38         
   88     34 Johan Häll               Norbergs OK 1                5:52:55    39:51         
   89    341 Johan Eriksson           Linköpings OK 2              5:52:58    39:54         
   90    299 Patrik Bengtsson         OK Kolmården 1               5:53:01    39:57         
   91     53 Sami Levijoki            DELTA 2                      5:53:43    40:39         
   92     66 Mikko Laavainen          MS Parma 2                   5:53:47    40:43         
   93    133 Jens Ståbi               Leksands OK 2                5:53:50    40:46         
   94     83 Teemu Sipilä             Pellon Ponsi 1               5:53:53    40:49         
   95    122 Henrik Wickström         Arboga OK 1                  5:55:39    42:35         
   96    157 Sigurd Berger            Halden Skiklubb 98           5:55:40    42:36         
   97     92 Esa Hongell              Kokkolan Suunnist. 1         5:55:44    42:40         
   98    130 Antti Rusanen            Wing OK 1                    5:55:46    42:42         
   99    287 Oscar Gustafsson         Jönköpings OK 1              5:55:51    42:47         
  100     73 Gustav Larson            Järfälla OK 1                5:56:03    42:59         
  101     70 Erik Forsgren            OK Tyr 1                     5:56:04    43:00         
  102     88 Ulrik Englund            Tumba-Mälarhöjden 1          5:56:08    43:05         
  103     96 Ola Jernström            Dalaportens OL 1             5:56:11    43:08         
  104     45 Teemu Remonen            Jämsän Retki-Veikot 1        5:56:12    43:09         
  105    307 Jan Sverre Edstrøm       Lillomarka O-lag 1           5:56:14    43:11         
  106     89 Dan Larsson              OK Tisaren 2                 5:56:15    43:11         
  107     91 Ove Haldin               IF Femman 1                  5:56:18    43:14         
  108    112 Jakob Jakobsson          Nybro OK 1                   5:56:25    43:21         
  109    111 Jonas Kärrström          Tullinge SK 2                5:56:33    43:29         
  110     69 Oliver Breiling          Rajamäen Rykmentti 2         5:56:35    43:31         
  111    262 Magnus Ruud              Trøsken/Sarpsborg 1          5:57:52    44:49         
  112    203 Jon Björgum              Kristiansand OK 2            5:57:57    44:54         
  113    304 Örjan Gustavsson         OK Tor 1                     5:57:59    44:55         
  114     54 Tobias Henriksson        Pargas IF 1                  5:57:59    44:55         
  115    106 Ville Taussi             Lappeen Riento 1             5:58:01    44:58         
  116     95 Peter Ejdemo             OK Kåre 1                    5:58:06    45:02         
  117    175 Albin Evertsson          OK Klyftamo 1                5:58:18    45:14         
  118     59 Henrik Lundgren          Sävedalens AIK 1             5:58:21    45:17         
  119     98 Kristian Leppänen        Rastivarsat 1                5:58:27    45:23         
  120    107 Erik Karlsson            Tjällmo-Godegård 1           5:59:09    46:05         
  121     97 Per-Åke Bligård          Göteborg-Majorna 2           5:59:16    46:12         
  122    200 Erik Stigsmark           Domnarvet/Kvarnsv. 1         5:59:22    46:18         
  123    192 Tuomas Metsälä           LYNX 2                       6:00:02    46:58         
  124    248 Pekka Stenholm           Maarian Mahti 1              6:00:12    47:09         
  125     74 Jonas Lundgren           Stora Tuna OK 2              6:00:17    47:14         
  126    143 Tapio Kujala             Ylistaron Kilpa-Veljet 1     6:00:32    47:29         
  127    160 Niclas Sahlin            Vänersborgs SK 2             6:00:35    47:31         
  128     93 Erno Pakkala             Vehkalahden Veikot 2         6:02:05    49:01         
  129     49 Timo Savonen             Hämeenlinnan Suunnist. 1     6:02:39    49:35         
  130    109 Mats Jonsell             IF Thor 1                    6:02:41    49:37         
  131    104 Christian JP Holmqvist   Hestra IF 1                  6:03:01    49:57         
  132    207 Raimo Kankkunen          Siilin Rasti 1               6:04:18    51:14         
  133    347 Patrik Hellblom          OK Triangeln 1               6:05:10    52:06         
  134    296 Linus Norrbom            Attunda OK 1                 6:05:35    52:31         
  135     77 Øystein Rapp             Raumar O-lag 1               6:05:56    52:52         
  136    225 Daniel Stenlund          IF Brahe/Malax IF 1          6:06:19    53:16         
  137     90 Simen Bjøringsøy         NTNUI 2                      6:07:15    54:12         
  138     71 Tomi Kurhinen            Joutsenon Kullervo 1         6:07:17    54:13         
  139    151 Patrick McGrail          OK Pan Århus 2               6:08:10    55:06         
  140    267 P-O Ivarsson             Haninge SOK 1                6:08:29    55:25         
  141    146 Peter Nilsson            OK Tranan 1                  6:08:32    55:28         
  142    102 Jari Tunturi             Valkeakosken Haka 1          6:08:38    55:34         
  143    129 Mattias Göthberg         IFK Moras OK 2               6:10:43    57:40         
  144    186 Daniel Persson           Skogslöparna 1               6:11:27    58:23         
  145    272 Magnus Lund              IK Gandvik 1                 6:12:32    59:28         
  146    338 Jens Kristian Kopland    Modum 1                      6:13:50  1:00:46         
  147    333 Teemu Vuorenpää          Veikon Pamaus 1              6:13:54  1:00:51         
  148    124 Tuomo Reinivuo           Paimion Rasti 2              6:14:00  1:00:56         
  149    283 Hugo Mattsson            Skåneslättens OL 1           6:15:12  1:02:08         
  150    185 Erik Melén               Motala AIF-OL 1              6:15:34  1:02:30         
  151     99 Calle Stenberg           OK Skogshjortarna 1          6:15:55  1:02:51         
  152    137 Anders Storbråten        IFK Lidingö SOK 3            6:16:22  1:03:18         
  153    144 Edvard Davidsson         OK Klemmingen 1              6:18:16  1:05:12         
  154     76 Peter Lore               Sundsvalls OK 1              6:18:44  1:05:41         
  155    190 Anders Berg              Bromma-Vällingby 1           6:18:51  1:05:48         
  156     50 Kasper Fjellerup         FarumTisvilde SpringCup 2    6:19:09  1:06:05         
  157    147 Mats Svensson            Hjärnarps GH OL 1            6:19:30  1:06:26         
  158    178 Ivar Mølnvik             Fossum IF 1                  6:19:32  1:06:29         
  159    118 Michal Olejnik           Polish Junior Team 1         6:22:17  1:09:14         
  160    197 Jonas Westbom            Rehns BK/Alfta-Ösa 1         6:22:48  1:09:44         
  161    152 Tomas Westerström        OK Älvsjö Örby 1             6:22:49  1:09:45         
  162    321 Andreas Källming         IK Hakarpspojkarna 3         6:24:32  1:11:29         
  163    285 Mattias Nylund           OK Södertörn 1               6:24:34  1:11:30         
  164    128 Janne Salomäki           Hyvinkään Rasti 1            6:24:36  1:11:33         
  165    238 Anders Enström           Väsby OK 1                   6:24:39  1:11:35         
  166    305 Gunnar Langs             Skarpnäcks OL 1              6:24:41  1:11:38         
  167    209 Frank Aasgård            NTNUI 3                      6:24:43  1:11:40         
  168     55 Ola Söderberg            OK Skogsfalken 1             6:25:49  1:12:45         
  169    293 Albin Andersson          Falkenbergs OK 1             6:26:22  1:13:19         
  170    148 Henrik Larsson           FK Göingarna 1               6:27:18  1:14:14         
  171    289 Peter Andersson          Söders SOL-Tyresö 2          6:27:54  1:14:51         
  172    281 Anders Wadsten           OK Landehof 1                6:28:02  1:14:58         
  173    344 Henrik Björk             OK Hammaren 1                6:28:05  1:15:01         
  174    116 Anders Lillieström       OK Roxen 1                   6:28:07  1:15:03         
  175    235 Jonas Sandström          Järla IF OK 2                6:28:12  1:15:08         
  176    222 Johan Peterson           Hagaby GoIF 2                6:28:37  1:15:34         
  177    318 Joachim Friberg          Istrums SK 1                 6:28:55  1:15:51         
  178    263 Daniel Edlund            OK Nolaskogsarna 1           6:29:55  1:16:51         
  179    188 Stefan Carlsson          Hammarby IF OF 1             6:30:01  1:16:57         
  180    208 Thomas Furuheim          IL Tyrving 2                 6:30:25  1:17:21         
  181    275 Jörgen Ingvarsson        Östersunds OK 1              6:31:24  1:18:20         
  182    221 Tero Salonen             Hauhon Sisu 1                6:32:54  1:19:50         
  183    191 Niklas Henriksson        Södertälje-Nykvarn 3         6:33:53  1:20:50         
  184    141 Lars Jakobsson           Hjobyg./Hagen/Tibro 1        6:33:58  1:20:54         
  185    261 Øyvind Haugland          OSI Orientering 1            6:34:01  1:20:58         
  186    300 Henrik Håkansson         Lunds OK 1                   6:34:03  1:21:00         
  187    159 Christer Borg            Göteborg-Majorna 3           6:34:30  1:21:26         
  188    291 Niklas Österlund         IK Ymer/Bredared 1           6:34:40  1:21:36         
  189    295 Thorbjörn Gustavsson     Tjällmo-Godegård 2           6:37:20  1:24:16         
  190    136 Anders Karlsson          Snättringe SK 1              6:38:24  1:25:20         
  191    232 Mikko Rankinen           Västerbergslagen 1           6:40:24  1:27:21         
  192    277 Ole Anders Vister        Indre Östfold OK 1           6:40:37  1:27:33         
  193    230 Pontus Eriksson          Strängnäs-Malmby 1           6:40:44  1:27:40         
  194    126 Per Sundström            Västerås SOK 2               6:40:46  1:27:42         
  195    150 Jyrki Muukkonen          Keravan Urheilijat 1         6:40:49  1:27:45         
  196    228 Stefan Jonsson           OK Ravinen 2                 6:40:49  1:27:45         
  197    110 Anders Øksenholt         Nydalens Skiklub 2           6:42:50  1:29:46         
  198    162 Tommy Pap                SOL Tranås 1                 6:43:36  1:30:32         
  199    220 Håkan Pettersson         OK Djerf 1                   6:44:30  1:31:26         
  200    154 Erik Johansson           OK Denseln 3                 6:46:00  1:32:57         
  201    323 Per Olav Guldbrandsen    Larvik/POL 1                 6:46:28  1:33:24         
  202    258 Fredrik Hagström         OK Botnia 1                  6:47:05  1:34:02         
  203    306 Emil Westesson           OK Kontinent 1               6:47:37  1:34:34         
  204    236 Rolf Karlsson            Järla IF OK 3                6:47:58  1:34:54         
  205    138 Stefan Kollberg          Eksjö SOK 1                  6:47:59  1:34:56         
  206    312 Tommy Bäck               OK Kullingshof 1             6:48:13  1:35:10         
  207    269 Thomas Norgren           Stora Tuna OK 3              6:49:59  1:36:56         
  208    193 Agnete Nummedal          BSI Orientering 1            6:50:04  1:37:01         
  209    201 Mats Käll                Tumba-Mälarhöjden 2          6:50:18  1:37:14         
  210    153 Anders Ohlin             Rånäs OK 1                   6:50:26  1:37:22         
  211    253 Tapio Jakobsson          Rastikarhut 1                6:50:37  1:37:33         
  212    276 Henric Brohede           OK Tyr 2                     6:53:02  1:39:58         
  213    278 Tommy Söderberg          OK Hällen 2                  6:54:20  1:41:16         
  214    132 Anders Kallin            KFUM Örebro OK 2             6:54:28  1:41:25         
  215    125 Torkel Davidsson         OK Löftan 1                  6:54:30  1:41:26         
  216    314 Mats Ekman               Vallentuna-Össeby 1          6:54:31  1:41:27         
  217    337 Nicholas Oskarsson       Konnerud I.L. 1              6:56:22  1:43:19         
  218    254 Fredrik Hedin            IFK Enskede 1                6:57:08  1:44:05         
  219    324 Sigurd Ravnan            Lillehammer OK 1             6:57:23  1:44:19         
  220    328 Erik Gustafsson          IK Trenne/OK Nackhe 1        6:57:48  1:44:44         
  221    145 Christoffer Ohlsson      Uddevalla OK 1               6:57:50  1:44:47         
  222    167 Timo Kulmala             Saarijärven Pullistus 1      6:58:01  1:44:58         
  223    332 Gunnar Karlsson          Målilla/Björkfors/Hultsfred  6:58:11  1:45:07         
  224    302 Mats Wållberg            Umeå/Robertsf./Högåker 1     6:58:18  1:45:14         
  225    199 Dan Persson              Forsa OK 1                   6:58:36  1:45:32         
  226    259 Ola Grankvist            Täby Ok 2                    6:58:38  1:45:34         
  227    342 Erik Moqvist             Linköpings OK 3              6:59:23  1:46:19         
  228    139 Miika Kekkinen           Pihkaniskat 1                6:59:28  1:46:24         
  229    237 Odd Wallander            IFK Göteborg 3               6:59:35  1:46:31         
  230    173 Per-Arne Forsberg        Tullinge SK 3                7:00:32  1:47:28         
  231    244 Reinert Hallor           OK Tisaren 3                 7:00:51  1:47:47         
  232    140 Ola Carlsson             Köping-Kolsva OK 1           7:01:45  1:48:41         
  233    319 Lars Karlsson            OK Skogsstjärnan 1           7:01:53  1:48:49         
  234    251 Thomas Henmyr            OK Vilse - 87 1              7:03:53  1:50:49         
  235    240 Anton Udd                Markbygdens OK 1             7:04:15  1:51:12         
  236    183 Per Andersson            Ulricehamns OK 2             7:06:03  1:53:00         
  237    271 Kent Granqvist           Ankarsrum/Gamleby/Västervik  7:06:55  1:53:51         
  238    217 Aleksi Salonen           MS Parma 3                   7:07:46  1:54:42         
  239    334 Roger Gunnarsson         Falköpings AIK OK 1          7:09:20  1:56:16         
  240    257 Svante Persson           Söderhamns OK 1              7:09:22  1:56:19         
  241    326 Jan Sjöhed               Gävle OK 2                   7:12:40  1:59:36         
  242    330 Marte Balchen            Bækkelaget SK 2              7:13:17  2:00:13         
  243    189 Magnus Backlund          Säterbygdens OK 1            7:15:20  2:02:16         
  244    182 Barkalov Andrey          Kuzmolovo 110% 1             7:16:55  2:03:51         
  245    163 Greg Walker              Cambridge Sports 1           7:17:06  2:04:02         
  246    250 Stefan Westlin           OK Måsen 1                   7:18:21  2:05:18         
  247    117 Thomas Wester            Gustavsbergs OK 1            7:18:24  2:05:20         
  248    317 Kristian Kihle           Ringerike o-lag 1            7:18:52  2:05:48         
  249    260 Adam Haglund             Leksands OK 3                7:18:59  2:05:56         
  250    264 Leif Einarsson           Kungälv/Stenungs./Sjövalla   7:19:43  2:06:39         
  251    255 Erik Haajanen            Ok Raseborg 1                7:19:50  2:06:46         
  252    119 Anders Rosén             Stigmännen Karlshamn 1       7:20:52  2:07:48         
  253    194 Ronny Nordgren           Sundbybergs IK 1             7:22:20  2:09:16         
  254    280 Ivar Maalen              Ås-UMB Orientering 2         7:22:59  2:09:55         
  255    245 Erik Pallin              Härnösands OK 1              7:23:22  2:10:18         
  256    223 Lars Klyve               Oppsal Orientering 1         7:23:45  2:10:41         
  257    249 Johan Agås               Sundsvalls OK 2              7:23:48  2:10:45         
  258    292 Bengt Classon            OK Orinto 1                  7:24:03  2:10:59         
  259    211 Robert Fredriksen        NTNUI 5                      7:24:20  2:11:16         
  260    297 Stefan Redtzer           Attunda OK 2                 7:24:51  2:11:47         
  261    252 Håkan Dahlbäck           OK Österåker 1               7:25:59  2:12:56         
  262    268 Mikael Tarandi           IFK Lidingö SOK 4            7:26:10  2:13:07         
  263    322 Peter Carlsson           IK Hakarpspojkarna 4         7:26:27  2:13:23         
  264    298 Jyri Myllymäki           Vetelin Urheilijat 1         7:27:54  2:14:51         
  265    274 Peter Larsson            FK Boken 1                   7:29:02  2:15:58         
  266    286 Gustav Sparr             Eskilstuna OL 1              7:29:05  2:16:01         
  267    169 Anders Lundh             Järfälla OK 2                7:29:28  2:16:24         
  268    335 Ulf Karlsson             OK Alehof 2                  7:29:42  2:16:38         
  269    161 Mats Bergman             Norbergs OK 2                7:30:00  2:16:57         
  270    100 Thomas Gabrielsson       Kils OK/Västvärmland 1       7:31:25  2:18:22         
  271    204 Rune Skogerbö            Kristiansand OK 3            7:31:36  2:18:32         
  272    142 Bengt Pettersson         Nyköpings OK 2               7:31:42  2:18:38         
  273    343 Mait Tõnisson            Jüriöö 1                     7:32:21  2:19:17         
  274    224 Klas Eriksson            OK Grip 1                    7:32:43  2:19:39         
  275    166 Daniel Björnberg         Västerås SOK 3               7:32:52  2:19:49         
  276    227 Markku Mänty             Turun Metsänkävijät 3        7:33:18  2:20:15         
  277    273 Uno Sand                 IK Gandvik 2                 7:33:42  2:20:38         
  278    315 Henning Carlsen          OK Moss 1                    7:33:58  2:20:54         
  279    331 Jukka Nissilä            Ylivieskan Kuula 1           7:36:07  2:23:04         
  280    229 Mikael Nyström           OK Ravinen 3                 7:40:05  2:27:01         
  281    316 Mattias Linell           IF Thor 2                    7:40:46  2:27:42         
  282    290 Mikael Tallberg          OK Älgen 1                   7:42:40  2:29:37         
  283    234 Magnus Nygren            Skogspojkarnas OK 1          7:44:35  2:31:31         
  284    155 Knut Gustavsen           Halden Skiklubb 3            7:44:55  2:31:51         
  285    288 Björn Nilsson            Jönköpings OK 2              7:51:13  2:38:09         
  286    231 Martin Hallberg          Lidköpings VSK 1             7:51:18  2:38:14         
  287    233 Håkan Palmfjord          Katrineholms OK 1            7:53:40  2:40:36         
  288    246 Antti Mansikkaviita      Jalasjärven Jalas 1          7:55:54  2:42:50         
  289    284 Harri Lukander           Tio rättens män 1            7:56:00  2:42:57         
  290    327 Göran Andersson          OK Tylöskog 1                7:59:13  2:46:09         
  291    270 Robert Östlund           Hedemora/Avesta/Säterbygden  8:00:02  2:46:58         
  292    279 Per Hentze               Fjärås AIK/IF Rigor 1        8:03:32  2:50:28         
  293    210 Asbjørn Bjørgum          NTNUI 4                      8:06:51  2:53:47         
  294    282 Anders Högmo             Reilut Miehet Havumetsien 1  8:08:36  2:55:32         
  295    170 Scott Collier            Jesus Orienteering 1         8:12:30  2:59:27         
  296    303 Sara Larsson             Boxholm-Mjölby OL 1          8:14:19  3:01:16         
  297    206 Anders Johansson         NAIS OK 1                    8:15:43  3:02:39         
  298    176 Rasmus Bäck              Trosabygdens OK 1            8:16:24  3:03:20         
  299    196 Kari Tolonen             Korven Honka 1               8:28:33  3:15:29         
  300    218 Jussi Jääoja             Turun NMKY 1                 8:36:16  3:23:12         
  301    256 Frank Rasmussen          FarumTisvilde SpringCup 3    8:37:31  3:24:27         
  302    195 Per Schölin              Sundbybergs IK 2             8:40:40  3:27:36         
  303    308 Fredrik Holmström        Centrum OK 1                 8:42:53  3:29:50         
  304    187 Eero Niemi               Skogslöparna 2               8:44:20  3:31:16         
  305    301 Fredrik Månsson          Lunds OK 2                   8:45:28  3:32:24         
  306    226 Jonas Pålsson            K3 IF 1                      8:53:47  3:40:43         
  307    239 Lena Darling             LiTHe Vilse 1                8:59:11  3:46:07         
  308    345 Mats Fanell              Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar  9:00:09  3:47:06         
  309    172 Jesper Ivarsson          Østmarka OK 3                9:05:14  3:52:10         
  310    265 Linda Skog               OK Reftele 1                 9:14:32  4:01:28         
  311    219 Odd Resser               Kongsberg O-lag 2            9:14:35  4:01:32         
  312    294 Eva Gustavsson           Falkenbergs OK 2             9:20:34  4:07:31         
  313    216 Ivar Marthinusse N.N.    NTNUI 10                     9:23:41  4:10:37         
  314    214 Knut Erik Snilsberg      NTNUI 8                      9:39:57  4:26:54         
  315    212 Øystein Bakken           NTNUI 6                      9:48:44  4:35:40         
  316    174 Stian Jensen             Sarpsborg OL 1               9:50:26  4:37:22         
  317    179 R Ø Jensen               Hærens Officersskole 1      11:20:17  6:07:13         

---  Ej godkända lag ---

         134 Audun Resser             Kongsberg O-lag 1            6:23:48      Dsq
         135 Joakim Millegård         Sävedalens AIK 2             6:27:57      Dsq
         205 Jouni Vidqvist           Mäntsälän Urheilijat 1       5:58:16      Dsq
         213 Ken Roger Ervik          NTNUI 7                          Dsq      Dsq
         241 Sverker Tirén            Soik Hellas 2                7:47:37      Dsq
         164 Janus Karchewitz         Hyvinkään Rasti 2           13:45:13      Dsq
         180 M Juncher                Hærens Officersskole 2      13:33:02      Dsq
         247 Tage Nordberg            OK Enen/Tierps SOK 1         7:23:21      Dsq
         266 Peter Tallberg           Akilles OK 1                 7:46:30      Dsq
         309 Patrik Smedmark          OK Roslagen 2                7:23:38      Dsq
         149 Mika Ternola             Hämeenlinnan Suunnist. 2     7:19:57      Dsq
         198 Mats Nilsson             Helsingborgs SOK 1           6:48:09      Dsq
         202 Fredrik Huldt            Tumba-Mälarhöjden 3              Dsq      Dsq
         313 Tomas Ljungkvist         Ärla IF 2                    9:10:07      Dsq
          68 Mårten Frendelius        IFK Lidingö SOK 2            5:58:08      Dsq
         177 Olov Gohde               Dalaportens OL 2             7:51:25      Dsq
         215 Michael Helmecke         NTNUI 9                     13:18:02      Dsq
         325 Jens Tiricke             Svaide Roma SOK 1            7:33:26      Dsq
         339 Asko Karjalainen         Iitin Pyrintö 1              7:21:08      Dsq
          36 Magnus Johansson         OK Ravinen 1                 5:58:33      Dsq
         115 Matti Raula              Helsingin Suunnist. 2       13:38:03      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Helge Bakkehøi           Østmarka OK 2                7:19:18      Dsq
         184 Olof Hedberg             Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Marius Martinsen         OTO/Sandefjord 1             7:14:33      Dsq
         329 Eero Vesterinen          Espoon Suunta 1              7:00:16      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.