10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (346/347) sträcka 6 - Radio 3 (2008-04-27 13:37:42)

    1      5 Mats Troeng              OK Linné 1                   6:08:02     0:00         
    2     21 Jostein Andersen         Kristiansand OK 1            6:08:04     0:01         
    3     28 Johan Nordlund           Leksands OK 1                6:09:27     1:25         
    4      4 John Fredriksson         Södertälje-Nykvarn 1         6:09:28     1:26         
    5     18 Alexandr Minakov         OK PAN-Kristianstad 1        6:09:30     1:28         
    6      1 Erik Axelsson            Halden Skiklubb 1            6:11:20     3:18         
    7     25 Olexandr Kratov          Turun Metsänkävijät 1        6:11:33     3:31         
    8      6 Jussi Suna               Angelniemen Ankkuri 1        6:12:32     4:30         
    9      8 Janne Weckman            Vehkalahden Veikot 1         6:12:34     4:32         
   10     29 Ville Koponen            LYNX 1                       6:12:35     4:33         
   11     11 Linus Kaisajuntti        IFK Lidingö SOK 1            6:13:13     5:11         
   12     16 Elmeri Vähänen           Tampereen Pyrintö 1          6:13:17     5:15         
   13      7 Raino Pesu               Rajamäen Rykmentti 1         6:14:17     6:14         
   14     12 Alexei Bortnik           IFK Moras OK 1               6:14:36     6:34         
   15      9 Johan Ivarsson           IK Hakarpspojkarna 1         6:15:43     7:41         
   16     17 Johan Israelsson         Stora Tuna OK 1              6:15:45     7:43         
   17      2 Jani Lakanen             Vaajakosken Terä 1           6:16:28     8:26         
   18     22 Ola Martner              Göteborg-Majorna 1           6:17:20     9:18         
   19     38 Peter Öberg              OK Hällen 1                  6:17:35     9:33         
   20     46 Niklas Wrane             Söders SOL-Tyresö 1          6:17:36     9:34         
   21     19 Erik Andersson           OK Denseln 1                 6:17:55     9:53         
   22     32 Daniel Nilsson           OK Orion 1                   6:18:01     9:59         
   23     80 Marius Mazulis           Ikaalisten NV 1              6:18:25    10:23         
   24     23 Thomas Carlsson          Malungs OK 1                 6:18:26    10:24         
   25     14 Janne Virtanen           Paimion Rasti 1              6:20:51    12:49         
   26     20 Juha Peltola             MS Parma 1                   6:23:18    15:16         
   27     13 Martin Soukup            Bækkelaget SK 1              6:23:37    15:35         
   28     79 Mika Hämälistö           Turun Metsänkävijät 2        6:23:45    15:43         
   29      3 Simo Martomaa            Kalevan Rasti 1              6:24:47    16:45         
   30     58 Emil Tengvall            Vänersborgs SK 1             6:24:51    16:49         
   31     56 Ola Lindqvist            Nydalens Skiklub 1           6:26:53    18:51         
   32     24 Ville Uitto              Rasti-Kurikka 1              6:26:54    18:51         
   33     64 Mikael Salo              OK Orient 1                  6:26:55    18:52         
   34     10 Tobias Noborn            IFK Göteborg 1               6:30:28    22:26         
   35     44 Sören Sundblom           IF Sibbo-Vargarna 1          6:33:08    25:06         
   36     15 Janne Heikka             DELTA 1                      6:33:58    25:56         
   37     72 Henrik Ottesen           Fredrikstads SK 1            6:34:00    25:58         
   38     33 Dominik Koch             Ulricehamns OK 1             6:35:02    27:00         
   39     27 Jerker Lysell            Rehns BK 1                   6:38:52    30:50         
   40     31 Olle Boström             Järla IF OK 1                6:38:57    30:55         
   41     84 Ola Hultin               OK Roslagen 1                6:39:27    31:25         
   42     35 Nicolai Nielsen          OK Pan Århus 1               6:40:37    32:35         
   43     87 Dan Norin                Gävle OK 1                   6:41:15    33:12         
   44     42 Philip G. Lund           FarumTisvilde SpringCup 1    6:41:18    33:16         
   45     37 Saku Asikainen           Hiisirasti 1                 6:41:25    33:23         
   46     61 Jakob Nilsson            IFK Umeå 1                   6:41:26    33:24         
   47     51 Antero Ranki             Turun Suunnistajat 1         6:41:54    33:52         
   48     52 Jere Pajunen             Anttolan Urheilijat 1        6:42:20    34:18         
   49     65 Andreas Peterson         Hagaby GoIF 1                6:42:25    34:23         
   50    340 Mikael Andersson         Linköpings OK 1              6:42:25    34:23         
   51     39 Andreas Eriksson         Västerås SOK 1               6:42:27    34:24         
   52    103 Björn Karlsson           OK Denseln 2                 6:43:15    35:12         
   53    120 Johnny Hålsjö            OK Alehof 1                  6:43:38    35:36         
   54     85 Anders Johansson         Tullinge SK 1                6:44:23    36:21         
   55     47 Mikko Hölli              Kangasala SK 1               6:44:24    36:22         
   56    123 Magnus Hov               Halden Skiklubb 2            6:44:39    36:36         
   57     43 Lauri Kontkanen          Kalevan Rasti 2              6:44:46    36:44         
   58     82 Jan Johansson            KFUM Örebro OK 1             6:47:16    39:14         
   59     26 Toni Närvä               Lapuan Virkiä 1              6:47:35    39:33         
   60     63 Karlis Dislers           IK Hakarpspojkarna 2         6:48:30    40:27         
   61     67 Felix Breitschädel       NTNUI 1                      6:48:36    40:34         
   62     75 Boye Bøhlerengen         Østmarka OK 1                6:48:48    40:46         
   63     30 Johan Aronsson           OK Tisaren 1                 6:49:29    41:26         
   64     40 Anders Boström           OK Linné 2                   6:49:31    41:29         
   65     41 Johan Ingmarsson         FK Friskus-Varberg 1         6:49:37    41:35         
   66     86 Espen H Weltzien         IL Tyrving 1                 6:51:52    43:50         
   67    168 Håkan Svensson           Bredaryds SOK 1              6:51:57    43:55         
   68     62 Gustav Näsman            Ronneby OK 1                 6:52:11    44:09         
   69    121 Erik Engsten             OK Rodhen 1                  6:53:56    45:53         
   70    130 Erik Thorsson            Wing OK 1                    6:54:40    46:38         
   71     66 Aleksi Mattila           MS Parma 2                   6:54:41    46:38         
   72     34 Viktor Funcke            Norbergs OK 1                6:54:42    46:40         
   73    310 Magnus Saager            OK Orion 2                   6:54:49    46:47         
   74    127 Yngve Volden             Løten o-lag 1                6:54:58    46:56         
   75     48 Mikko Lassila            Helsingin Suunnist. 1        6:55:06    47:04         
   76    165 Jorgen Fiskum            Frol IL 1                    6:55:09    47:06         
   77    101 Anders Axling            Södertälje-Nykvarn 2         6:55:44    47:42         
   78    105 Paulius Kudriavcevas     Soik Hellas 1                6:55:49    47:47         
   79    181 Jarmo Puttonen           Vaajakosken Terä 2           6:55:56    47:54         
   80     57 Niklas Olofsson-Bierfel  Ärla IF 1                    6:56:14    48:12         
   81     60 Andreas Johansson        IFK Göteborg 2               6:56:32    48:30         
   82     59 Osvald Kozác             Sävedalens AIK 1             6:58:34    50:31         
   83     78 Grzegorz Wroblesky       Nyköpings OK 1               6:58:54    50:52         
   84     91 Staffan Tunis            IF Femman 1                  6:59:21    51:18         
   85    341 Fredrik Wallin           Linköpings OK 2              6:59:23    51:21         
   86     81 Peter Nordström          Täby Ok 1                    6:59:36    51:34         
   87    311 Jonathan Svensson        Växjö OK 1                   6:59:53    51:51         
   88     45 Jani Sompi               Jämsän Retki-Veikot 1        6:59:58    51:56         
   89     69 Pyry Niemi               Rajamäen Rykmentti 2         7:00:39    52:37         
   90     83 Antti Ekonoja            Pellon Ponsi 1               7:01:14    53:12         
   91    307 Mathias Benjaminsen      Lillomarka O-lag 1           7:01:15    53:13         
   92    203 Jörgen Rostrup           Kristiansand OK 2            7:01:16    53:14         
   93    157 Bernt Bjørnsgård         Halden Skiklubb 98           7:01:24    53:22         
   94     53 Harri Räty               DELTA 2                      7:01:28    53:26         
   95     70 Sixten Westlund          OK Tyr 1                     7:01:38    53:36         
   96    108 Richard Johansson        OK PAN-Kristianstad 2        7:02:05    54:03         
   97    112 Mattias Jonsson          Nybro OK 1                   7:02:11    54:09         
   98     74 Sven Lundbäck            Stora Tuna OK 2              7:02:27    54:25         
   98     92 Jaakko Kattilakoski      Kokkolan Suunnist. 1         7:02:27    54:25         
  100     88 Daniel Lind              Tumba-Mälarhöjden 1          7:03:24    55:22         
  101     89 Emil Johansson           OK Tisaren 2                 7:04:15    56:13         
  102    122 Jan Sidla                Arboga OK 1                  7:04:18    56:16         
  103    243 Andreas Liljegren        Gotlands Bro/Visborg 1       7:04:45    56:43         
  104     97 Fredrik Sturesson        Göteborg-Majorna 2           7:05:25    57:23         
  105     96 Jonas Karlsson           Dalaportens OL 1             7:05:27    57:25         
  106    200 Anders Dahlin            Domnarvet/Kvarnsv. 1         7:05:56    57:54         
  107    109 Erik Lärfars             IF Thor 1                    7:05:58    57:55         
  108    287 Staffan Åkerlund         Jönköpings OK 1              7:05:59    57:57         
  109    175 Peter Markendahl         OK Klyftamo 1                7:06:07    58:05         
  110    299 Peter Holgersson         OK Kolmården 1               7:06:08    58:06         
  111     77 Simen Rustad             Raumar O-lag 1               7:06:15    58:12         
  112     71 Armo Hiie                Joutsenon Kullervo 1         7:06:40    58:38         
  113     93 Jarkko Alanissi          Vehkalahden Veikot 2         7:06:45    58:43         
  114     49 Tero Viljanen            Hämeenlinnan Suunnist. 1     7:06:51    58:49         
  115     73 Tomas Jonsson            Järfälla OK 1                7:07:01    58:59         
  116    158 Hans Daniels             Malungs OK 2                 7:08:36  1:00:34         
  117    160 Jesper Stenström         Vänersborgs SK 2             7:09:09  1:01:07         
  118    113 Rasmus Westergren        Kalmar OK 1                  7:09:14  1:01:12         
  119     54 Henrik Öhrnberg          Pargas IF 1                  7:09:34  1:01:32         
  120    107 Johan Sjögren            Tjällmo-Godegård 1           7:09:39  1:01:37         
  121    106 Aaro Nurmiainen          Lappeen Riento 1             7:09:45  1:01:43         
  122     98 Jari Lehtonen            Rastivarsat 1                7:10:03  1:02:01         
  123    111 Andreas Olofsson         Tullinge SK 2                7:11:07  1:03:05         
  124    207 Pasi Oravainen           Siilin Rasti 1               7:11:12  1:03:10         
  125     94 Mikko Haikonen           Tampereen Pyrintö 2          7:11:16  1:03:14         
  126    248 Miikka Wigelius          Maarian Mahti 1              7:11:22  1:03:20         
  127     95 Fredrik Granath          OK Kåre 1                    7:11:26  1:03:23         
  128     90 Øystein Jaren Samuelsen  NTNUI 2                      7:11:37  1:03:35         
  129    272 Anton Broberg-Holm       IK Gandvik 1                 7:12:39  1:04:37         
  130    104 Conny Rantzow            Hestra IF 1                  7:13:22  1:05:20         
  131    347 Anders Jönsson           OK Triangeln 1               7:15:10  1:07:08         
  132    304 Håkan Melin              OK Tor 1                     7:15:42  1:07:40         
  133    192 Pasi Pohjola             LYNX 2                       7:18:40  1:10:38         
  134    102 Matti Sappinen           Valkeakosken Haka 1          7:19:06  1:11:04         
  135    146 Thomas Andersson         OK Tranan 1                  7:19:12  1:11:10         
  136    151 Troels Christiansen      OK Pan Århus 2               7:19:55  1:11:53         
  137    262 Håkon Vingerhagen        Trøsken/Sarpsborg 1          7:21:45  1:13:43         
  138    124 Antti Ryynänen           Paimion Rasti 2              7:22:14  1:14:12         
  139     76 Erik Widegren            Sundsvalls OK 1              7:22:25  1:14:23         
  140    267 Ola Svärd                Haninge SOK 1                7:22:48  1:14:45         
  141    118 Maciej Hewelt            Polish Junior Team 1         7:24:08  1:16:06         
  142    137 Anders Tarandi           IFK Lidingö SOK 3            7:24:27  1:16:25         
  143    338 Karsten Kopland          Modum 1                      7:24:34  1:16:32         
  144    283 Johan Kristensson        Skåneslättens OL 1           7:24:37  1:16:35         
  145    186 Hans Persson             Skogslöparna 1               7:27:01  1:18:59         
  146    333 Juha Taini               Veikon Pamaus 1              7:27:04  1:19:02         
  147    296 Fredrik Sone             Attunda OK 1                 7:29:11  1:21:09         
  148    225 Tomas Porthin            IF Brahe/Malax IF 1          7:29:15  1:21:13         
  149    185 Fredrik Korall           Motala AIF-OL 1              7:29:40  1:21:37         
  150    344 Fredrik Mäkinen          OK Hammaren 1                7:29:59  1:21:57         
  151    197 Arthurs Paulins          Rehns BK/Alfta-Ösa 1         7:30:09  1:22:07         
  152    235 Thomas Boril             Järla IF OK 2                7:30:10  1:22:07         
  153    289 Christer Ivarsson        Söders SOL-Tyresö 2          7:30:13  1:22:11         
  154     99 Gustav Stenberg          OK Skogshjortarna 1          7:30:44  1:22:42         
  155    190 Ola Eriksson             Bromma-Vällingby 1           7:30:56  1:22:54         
  156     50 Andreas Boesen           FarumTisvilde SpringCup 2    7:31:57  1:23:55         
  157    129 Kristian Dahlström       IFK Moras OK 2               7:32:38  1:24:36         
  158    285 Johan Markstedt          OK Södertörn 1               7:32:40  1:24:38         
  159    222 Anton Blomgren           Hagaby GoIF 2                7:32:41  1:24:39         
  160    128 Kimmo Niemi              Hyvinkään Rasti 1            7:32:51  1:24:48         
  161    148 Magnus Granqvist         FK Göingarna 1               7:33:23  1:25:21         
  162    147 Emil Svensson            Hjärnarps GH OL 1            7:33:28  1:25:26         
  163    144 Jonas Svensson           OK Klemmingen 1              7:35:24  1:27:22         
  164    221 Markus Salo              Hauhon Sisu 1                7:35:58  1:27:56         
  165    116 Stefan Karlsson          OK Roxen 1                   7:36:11  1:28:09         
  166    133 Fredrik Norman           Leksands OK 2                7:36:15  1:28:13         
  167     55 Jens Nilsson             OK Skogsfalken 1             7:37:53  1:29:51         
  168    141 Niclas Westerberg        Hjobyg./Hagen/Tibro 1        7:39:21  1:31:19         
  169    152 Karl Mårtensson          OK Älvsjö Örby 1             7:39:24  1:31:22         
  170    300 Andreas Eriksson         Lunds OK 1                   7:39:27  1:31:24         
  171    191 Lars Bygden              Södertälje-Nykvarn 3         7:39:49  1:31:47         
  172    318 Jan-Ove Wiking           Istrums SK 1                 7:40:47  1:32:45         
  173    275 Olle Näslund             Östersunds OK 1              7:41:07  1:33:05         
  174    188 Mikael Wilhelmsson       Hammarby IF OF 1             7:41:25  1:33:23         
  175    281 Oskar Strand             OK Landehof 1                7:41:55  1:33:53         
  176    110 Christian Vogelsang      Nydalens Skiklub 2           7:43:31  1:35:29         
  177    209 Anders Beyer Brattli     NTNUI 3                      7:44:50  1:36:48         
  178    293 Kjell-Ove Arvidsson      Falkenbergs OK 1             7:44:55  1:36:53         
  179    321 Erik Siebers             IK Hakarpspojkarna 3         7:45:05  1:37:03         
  180    263 Fredrik Forsgren         OK Nolaskogsarna 1           7:46:35  1:38:33         
  181    159 Joakim Hermansson        Göteborg-Majorna 3           7:47:54  1:39:52         
  182    150 Pauli Juutilainen        Keravan Urheilijat 1         7:48:09  1:40:07         
  183    277 Pål Tveter               Indre Östfold OK 1           7:49:39  1:41:37         
  184    208 Bjørn Thomas Vee         IL Tyrving 2                 7:49:49  1:41:47         
  185    295 Johan Allard             Tjällmo-Godegård 2           7:50:40  1:42:38         
  186    138 Sören Olsen              Eksjö SOK 1                  7:51:07  1:43:05         
  187    230 Marcus Ramström          Strängnäs-Malmby 1           7:53:17  1:45:15         
  188    228 Håkan Söderqvist         OK Ravinen 2                 7:54:08  1:46:05         
  189    178 Finn Eivind Eskøy        Fossum IF 1                  7:54:24  1:46:22         
  190    261 Kjetil Kjernsmo          OSI Orientering 1            7:55:45  1:47:43         
  191    291 Peder Hallberg           IK Ymer/Bredared 1           7:56:25  1:48:23         
  192    126 Terje Lund               Västerås SOK 2               7:56:38  1:48:36         
  193    269 Peo Svensk               Stora Tuna OK 3              7:57:18  1:49:16         
  194    323 Lars Fremstad            Larvik/POL 1                 7:58:25  1:50:23         
  195    201 Björn Nilsson            Tumba-Mälarhöjden 2          7:58:38  1:50:36         
  196    220 Håkan Almqvist           OK Djerf 1                   7:59:09  1:51:07         
  197    258 Kenneth Lassila          OK Botnia 1                  7:59:19  1:51:16         
  198    306 Johan Aspegren           OK Kontinent 1               7:59:20  1:51:18         
  199    136 Peter Granath            Snättringe SK 1              7:59:49  1:51:46         
  200    238 Björn Jansson            Väsby OK 1                   8:01:01  1:52:59         
  201    125 Lars Hanning             OK Löftan 1                  8:01:11  1:53:09         
  202    276 Jens Öström              OK Tyr 2                     8:01:23  1:53:21         
  203    132 Björn Norman             KFUM Örebro OK 2             8:01:33  1:53:31         
  204    232 Carl Heyman              Västerbergslagen 1           8:02:10  1:54:08         
  205    254 Ove Hedlund              IFK Enskede 1                8:03:08  1:55:06         
  206    153 Roine Andersson          Rånäs OK 1                   8:03:42  1:55:40         
  207    324 Tore Rud Johansen        Lillehammer OK 1             8:05:31  1:57:29         
  208    167 Jaakko Kulmala           Saarijärven Pullistus 1      8:06:18  1:58:16         
  209    337 Sindre Gåsvik            Konnerud I.L. 1              8:06:22  1:58:20         
  210    199 Jonas Gustavsson         Forsa OK 1                   8:06:36  1:58:34         
  211    312 Andreas Claesson         OK Kullingshof 1             8:06:56  1:58:54         
  212    193 Einar Engtrø             BSI Orientering 1            8:06:56  1:58:54         
  213    328 Anders Johansson         IK Trenne/OK Nackhe 1        8:07:11  1:59:09         
  214    259 Nicklas Bergström        Täby Ok 2                    8:08:32  2:00:29         
  215    237 Peter Dellming           IFK Göteborg 3               8:08:36  2:00:34         
  216    240 Nicklas Ek               Markbygdens OK 1             8:08:40  2:00:38         
  217    278 Adam Hellstadius         OK Hällen 2                  8:09:03  2:01:01         
  218    140 Eric Englöf              Köping-Kolsva OK 1           8:09:16  2:01:14         
  219    253 Jari Saarinen            Rastikarhut 1                8:09:26  2:01:24         
  220    314 Pelle Carlberg           Vallentuna-Össeby 1          8:10:14  2:02:12         
  221    251 Emil Ingvarsson          OK Vilse - 87 1              8:10:54  2:02:52         
  222    244 Fritz Aebi               OK Tisaren 3                 8:11:45  2:03:43         
  223    139 Nike Ahokainen           Pihkaniskat 1                8:11:45  2:03:43         
  224    145 Andreas Wikström         Uddevalla OK 1               8:12:14  2:04:12         
  225    302 Clas Fries               Umeå/Robertsf./Högåker 1     8:12:37  2:04:34         
  226    154 Peter Lindebring         OK Denseln 3                 8:13:28  2:05:25         
  227    342 Henrik Tosteberg         Linköpings OK 3              8:13:55  2:05:53         
  228    332 Anders Svalbring         Målilla/Björkfors/Hultsfred  8:16:05  2:08:03         
  229    173 Mikael Åhgren            Tullinge SK 3                8:16:09  2:08:07         
  230    236 Tapani Mattus            Järla IF OK 3                8:17:40  2:09:38         
  231    183 Henrik Svensson          Ulricehamns OK 2             8:21:52  2:13:49         
  232    319 David Fors               OK Skogsstjärnan 1           8:23:00  2:14:58         
  233    163 Ken Walker, Jr.          Cambridge Sports 1           8:23:32  2:15:30         
  234    326 Simon Sjöhed             Gävle OK 2                   8:23:49  2:15:47         
  235    260 Peter Junevik            Leksands OK 3                8:27:19  2:19:17         
  236    117 Ulf Burman               Gustavsbergs OK 1            8:27:22  2:19:20         
  237    334 Niclas Eriksson          Falköpings AIK OK 1          8:27:23  2:19:20         
  238    280 Przemek Patejko          Ås-UMB Orientering 2         8:28:07  2:20:05         
  239    271 Rikard Ingesson          Ankarsrum/Gamleby/Västervik  8:29:24  2:21:22         
  240    297 Anders Carlheim          Attunda OK 2                 8:29:51  2:21:49         
  241    223 Lars Granum              Oppsal Orientering 1         8:30:09  2:22:06         
  242    257 Andreas Calleberg        Söderhamns OK 1              8:30:22  2:22:20         
  243    292 Lotta Saetre             OK Orinto 1                  8:30:30  2:22:28         
  244    250 Johan Hammarström        OK Måsen 1                   8:31:30  2:23:28         
  245    194 Hans Olsén               Sundbybergs IK 1             8:31:31  2:23:29         
  246    162 Simon Hellström          SOL Tranås 1                 8:33:08  2:25:05         
  247    255 Benny Forsström          Ok Raseborg 1                8:33:14  2:25:11         
  248    169 Christoffer Winander-Sc  Järfälla OK 2                8:33:17  2:25:15         
  249    182 Gorev Kirill             Kuzmolovo 110% 1             8:33:22  2:25:19         
  250    217 Olli Suonpää             MS Parma 3                   8:33:28  2:25:26         
  251    189 Anton Backlund           Säterbygdens OK 1            8:35:11  2:27:09         
  252    286 Emil Hyttinen            Eskilstuna OL 1              8:35:20  2:27:17         
  253    268 Martin Terry             IFK Lidingö SOK 4            8:35:33  2:27:31         
  254    322 Henrik Sandahl           IK Hakarpspojkarna 4         8:36:57  2:28:55         
  255    330 Fredrik Rosenberg        Bækkelaget SK 2              8:38:14  2:30:12         
  256    317 Juha Viena               Ringerike o-lag 1            8:38:19  2:30:17         
  257    252 Gunnar Åhlen             OK Österåker 1               8:40:06  2:32:04         
  258    249 Magnus Jonsson           Sundsvalls OK 2              8:41:29  2:33:27         
  259    100 Erik Kvarnström          Kils OK/Västvärmland 1       8:41:42  2:33:40         
  260    166 Mats Thulin              Västerås SOK 3               8:43:43  2:35:41         
  261    245 John Gahlin              Härnösands OK 1              8:44:12  2:36:10         
  262    119 Niclas Lindblom          Stigmännen Karlshamn 1       8:44:35  2:36:33         
  263    142 Niclas Karlsson          Nyköpings OK 2               8:44:54  2:36:52         
  264    264 Stefan Johansson         Kungälv/Stenungs./Sjövalla   8:45:27  2:37:24         
  265    315 Erik Sandbæk             OK Moss 1                    8:46:11  2:38:09         
  266    227 Marko Orell              Turun Metsänkävijät 3        8:47:50  2:39:47         
  267    274 Anton Österblad          FK Boken 1                   8:47:50  2:39:48         
  268    331 Janne Runtti             Ylivieskan Kuula 1           8:47:58  2:39:56         
  269    335 Björn Pehrsson           OK Alehof 2                  8:49:27  2:41:25         
  270    161 Tatsuro Kobayashi        Norbergs OK 2                8:52:17  2:44:14         
  271    229 Erik Forsberg            OK Ravinen 3                 8:54:49  2:46:47         
  272    298 Toni Kalliokoski         Vetelin Urheilijat 1         8:54:54  2:46:52         
  273    246 Vesa Hakkarainen         Jalasjärven Jalas 1          8:56:33  2:48:31         
  274    316 Michael Holmgren         IF Thor 2                    8:57:38  2:49:36         
  275    343 Arthur Raichmann         Jüriöö 1                     8:57:59  2:49:57         
  276    224 Fredrik Tarberg          OK Grip 1                    8:59:21  2:51:19         
  277    273 Rof-Arne Bornebratt      IK Gandvik 2                 9:00:23  2:52:21         
  278    290 Jan-Olof Andersson       OK Älgen 1                   9:05:24  2:57:21         
  279    270 Stefan Nyberg            Hedemora/Avesta/Säterbygden  9:06:24  2:58:22         
  280    204 Espen Storenes           Kristiansand OK 3            9:08:54  3:00:51         
  281    284 Jarkko Jaatela           Tio rättens män 1            9:10:32  3:02:30         
  282    288 Morgan Tiderman          Jönköpings OK 2              9:10:53  3:02:51         
  283    155 Eirik Nordbrøden         Halden Skiklubb 3            9:12:48  3:04:46         
  284    211 Einar Hjortås            NTNUI 5                      9:15:09  3:07:06         
  285    231 Martin Karlsson          Lidköpings VSK 1             9:26:39  3:18:37         
  286    170 Ali Crocker              Jesus Orienteering 1         9:29:56  3:21:54         
  287    234 Carina Kakred            Skogspojkarnas OK 1          9:29:58  3:21:56         
  288    327 Åke Algotson             OK Tylöskog 1                9:30:30  3:22:28         
  289    233 Gustav Karlsson          Katrineholms OK 1            9:31:41  3:23:39         
  290    279 Erik Schultz             Fjärås AIK/IF Rigor 1        9:32:43  3:24:40         
  291    206 Vesa Jusila              NAIS OK 1                    9:34:07  3:26:05         
  292    282 Markku Lehtimäki         Reilut Miehet Havumetsien 1  9:36:26  3:28:24         
  293    176 Tomas Bäck               Trosabygdens OK 1            9:41:44  3:33:42         
  294    303 Jonna Samuelsson         Boxholm-Mjölby OL 1          9:45:33  3:37:31         
  295    196  N.N.                    Korven Honka 1               9:50:17  3:42:15         
  296    256 Micael Kreiberg          FarumTisvilde SpringCup 3    9:54:30  3:46:27         
  297    210 Tor Inge Birkenes        NTNUI 4                      9:55:19  3:47:17         
  298    218 Joonas Raumansalo        Turun NMKY 1                 9:57:55  3:49:53         
  299    301 Mats Hildingsson         Lunds OK 2                   9:58:27  3:50:25         
  300    308 Peter Hemmingsson        Centrum OK 1                10:01:33  3:53:31         
  301    195 Jonas Lundin             Sundbybergs IK 2            10:11:48  4:03:46         
  302    226 Pelle Järhed             K3 IF 1                     10:13:42  4:05:39         
  303    187 Per Sundin               Skogslöparna 2              10:25:49  4:17:47         
  304    265 Ulf Lunnhed              OK Reftele 1                10:29:19  4:21:17         
  305    239 Strecket Darling         LiTHe Vilse 1               10:30:29  4:22:27         
  306    345 Conny Ekstrand           Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar 10:34:33  4:26:31         
  307    219 Jørn Kløvstad            Kongsberg O-lag 2           10:36:58  4:28:55         
  308    172 Per Stedje               Østmarka OK 3               10:45:11  4:37:09         
  309    294 Sven Axelsson            Falkenbergs OK 2            10:45:58  4:37:56         
  310    174 Thor Olaf Klemsdal       Sarpsborg OL 1              11:18:54  5:10:52         
  311    216  N.N.                    NTNUI 10                    11:23:07  5:15:05         
  312    212 Kristian Muggerud        NTNUI 6                     11:45:53  5:37:51         
  313    214 Kristoffer Vikne Moen    NTNUI 8                     12:07:05  5:59:03         
  314    179 J Theilmann              Hærens Officersskole 1      13:32:04  7:24:02         

---  Ej godkända lag ---

         114 Sveinung Syversen        Ås-UMB Orientering 1         7:06:54      Dsq
         143 Matti Mäki-Torkko        Ylistaron Kilpa-Veljet 1     7:32:45      Dsq
         305 Mikael Zetterström       Skarpnäcks OL 1              7:37:51      Dsq
         134 Øyvind Enger             Kongsberg O-lag 1            7:33:36      Dsq
         135 Vidar Faxén              Sävedalens AIK 2             7:39:26      Dsq
         205 Tapani Mäkinen           Mäntsälän Urheilijat 1       7:14:33      Dsq
         213 Audun Bugge              NTNUI 7                     11:45:48      Dsq
         241 Håkan Tärnrot            Soik Hellas 2                9:31:33      Dsq
         164 Janne Jokivuori          Hyvinkään Rasti 2                Dsq      Dsq
         180 T Nielsen                Hærens Officersskole 2           Dsq      Dsq
         247 Martins Lismanis         OK Enen/Tierps SOK 1         8:38:18      Dsq
         266 Filip Johansson          Akilles OK 1                 9:05:38      Dsq
         309 Joakim Sköld             OK Roslagen 2                8:38:22      Dsq
         149 Tero Mamia               Hämeenlinnan Suunnist. 2     8:23:38      Dsq
         198 Magnus Johannesson       Helsingborgs SOK 1           7:57:36      Dsq
         202 Thomas Eriksson          Tumba-Mälarhöjden 3         11:18:27      Dsq
         313 Carl-Johan Almerén       Ärla IF 2                   10:30:06      Dsq
          68 Henric Carlsson          IFK Lidingö SOK 2                Dsq      Dsq
         177 Anders Silvemark         Dalaportens OL 2             9:05:42      Dsq
         215 Simon Kratochwill        NTNUI 9                          Dsq      Dsq
         325 Greger Westerlund        Svaide Roma SOK 1            9:12:44      Dsq
         339 Ville Tuomala            Iitin Pyrintö 1              8:43:47      Dsq
          36 Hans Mård                OK Ravinen 1                     Dsq      Dsq
         115 Hannu Saviharju          Helsingin Suunnist. 2       13:47:40      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Martin Bråthen           Østmarka OK 2                8:55:05      Dsq
         184 Lukas Petersson          Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Magnus Buodd             OTO/Sandefjord 1             8:30:25      Dsq
         329 Henrik Palmen            Espoon Suunta 1              8:05:38      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.