10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (346/347) sträcka 6 - Radio 4 (2008-04-27 13:37:42)

    1      5 Mats Troeng              OK Linné 1                   6:09:09     0:00         
    2     21 Jostein Andersen         Kristiansand OK 1            6:09:10     0:01         
    3     28 Johan Nordlund           Leksands OK 1                6:10:36     1:26         
    4      4 John Fredriksson         Södertälje-Nykvarn 1         6:10:37     1:28         
    5     18 Alexandr Minakov         OK PAN-Kristianstad 1        6:10:39     1:29         
    6      1 Erik Axelsson            Halden Skiklubb 1            6:12:35     3:26         
    7     25 Olexandr Kratov          Turun Metsänkävijät 1        6:12:43     3:34         
    8      6 Jussi Suna               Angelniemen Ankkuri 1        6:13:43     4:33         
    9      8 Janne Weckman            Vehkalahden Veikot 1         6:13:45     4:36         
   10     29 Ville Koponen            LYNX 1                       6:13:48     4:39         
   11     11 Linus Kaisajuntti        IFK Lidingö SOK 1            6:14:28     5:19         
   12     16 Elmeri Vähänen           Tampereen Pyrintö 1          6:14:29     5:20         
   13      7 Raino Pesu               Rajamäen Rykmentti 1         6:15:36     6:27         
   14     12 Alexei Bortnik           IFK Moras OK 1               6:15:52     6:42         
   15      9 Johan Ivarsson           IK Hakarpspojkarna 1         6:16:56     7:46         
   16     17 Johan Israelsson         Stora Tuna OK 1              6:16:58     7:49         
   17      2 Jani Lakanen             Vaajakosken Terä 1           6:17:40     8:31         
   18     22 Ola Martner              Göteborg-Majorna 1           6:18:52     9:43         
   19     38 Peter Öberg              OK Hällen 1                  6:18:55     9:45         
   20     46 Niklas Wrane             Söders SOL-Tyresö 1          6:18:56     9:47         
   21     19 Erik Andersson           OK Denseln 1                 6:19:05     9:55         
   22     32 Daniel Nilsson           OK Orion 1                   6:19:23    10:14         
   23     80 Marius Mazulis           Ikaalisten NV 1              6:19:40    10:30         
   24     23 Thomas Carlsson          Malungs OK 1                 6:19:41    10:31         
   25     14 Janne Virtanen           Paimion Rasti 1              6:22:08    12:59         
   26     20 Juha Peltola             MS Parma 1                   6:24:35    15:26         
   27     13 Martin Soukup            Bækkelaget SK 1              6:24:53    15:44         
   28     79 Mika Hämälistö           Turun Metsänkävijät 2        6:25:01    15:52         
   29      3 Simo Martomaa            Kalevan Rasti 1              6:26:03    16:53         
   30     58 Emil Tengvall            Vänersborgs SK 1             6:26:14    17:04         
   31     56 Ola Lindqvist            Nydalens Skiklub 1           6:28:08    18:58         
   32     24 Ville Uitto              Rasti-Kurikka 1              6:28:10    19:01         
   33     64 Mikael Salo              OK Orient 1                  6:28:11    19:02         
   34     10 Tobias Noborn            IFK Göteborg 1               6:31:39    22:30         
   35     44 Sören Sundblom           IF Sibbo-Vargarna 1          6:34:23    25:14         
   36     15 Janne Heikka             DELTA 1                      6:35:06    25:57         
   37     72 Henrik Ottesen           Fredrikstads SK 1            6:35:11    26:01         
   38     33 Dominik Koch             Ulricehamns OK 1             6:36:13    27:04         
   39     27 Jerker Lysell            Rehns BK 1                   6:40:02    30:53         
   40     31 Olle Boström             Järla IF OK 1                6:40:12    31:03         
   41     84 Ola Hultin               OK Roslagen 1                6:40:50    31:40         
   42     35 Nicolai Nielsen          OK Pan Århus 1               6:41:54    32:45         
   43     87 Dan Norin                Gävle OK 1                   6:42:33    33:24         
   44     42 Philip G. Lund           FarumTisvilde SpringCup 1    6:42:36    33:26         
   45     37 Saku Asikainen           Hiisirasti 1                 6:42:45    33:35         
   46     61 Jakob Nilsson            IFK Umeå 1                   6:42:51    33:42         
   47     51 Antero Ranki             Turun Suunnistajat 1         6:43:25    34:16         
   48     52 Jere Pajunen             Anttolan Urheilijat 1        6:43:32    34:23         
   49    340 Mikael Andersson         Linköpings OK 1              6:43:39    34:29         
   50     65 Andreas Peterson         Hagaby GoIF 1                6:43:41    34:31         
   51     39 Andreas Eriksson         Västerås SOK 1               6:43:48    34:38         
   52    103 Björn Karlsson           OK Denseln 2                 6:44:44    35:35         
   53    120 Johnny Hålsjö            OK Alehof 1                  6:45:06    35:56         
   54     85 Anders Johansson         Tullinge SK 1                6:45:42    36:33         
   55     47 Mikko Hölli              Kangasala SK 1               6:45:54    36:45         
   56    123 Magnus Hov               Halden Skiklubb 2            6:46:03    36:53         
   57     43 Lauri Kontkanen          Kalevan Rasti 2              6:46:13    37:03         
   58     82 Jan Johansson            KFUM Örebro OK 1             6:48:40    39:31         
   59     26 Toni Närvä               Lapuan Virkiä 1              6:49:00    39:51         
   60     63 Karlis Dislers           IK Hakarpspojkarna 2         6:49:52    40:43         
   61     67 Felix Breitschädel       NTNUI 1                      6:49:53    40:43         
   62     75 Boye Bøhlerengen         Østmarka OK 1                6:50:07    40:57         
   63     30 Johan Aronsson           OK Tisaren 1                 6:50:51    41:42         
   64     41 Johan Ingmarsson         FK Friskus-Varberg 1         6:50:56    41:47         
   65     40 Anders Boström           OK Linné 2                   6:51:01    41:51         
   66     86 Espen H Weltzien         IL Tyrving 1                 6:52:52    43:42         
   67    168 Håkan Svensson           Bredaryds SOK 1              6:53:08    43:59         
   68     62 Gustav Näsman            Ronneby OK 1                 6:53:50    44:40         
   69    121 Erik Engsten             OK Rodhen 1                  6:55:20    46:10         
   70    130 Erik Thorsson            Wing OK 1                    6:55:50    46:41         
   71     66 Aleksi Mattila           MS Parma 2                   6:55:52    46:43         
   72     34 Viktor Funcke            Norbergs OK 1                6:55:54    46:45         
   73    310 Magnus Saager            OK Orion 2                   6:56:09    46:59         
   74    127 Yngve Volden             Løten o-lag 1                6:56:13    47:04         
   75     48 Mikko Lassila            Helsingin Suunnist. 1        6:56:29    47:20         
   76    165 Jorgen Fiskum            Frol IL 1                    6:56:34    47:25         
   77    105 Paulius Kudriavcevas     Soik Hellas 1                6:57:06    47:57         
   78    101 Anders Axling            Södertälje-Nykvarn 2         6:57:08    47:59         
   79    181 Jarmo Puttonen           Vaajakosken Terä 2           6:57:17    48:08         
   80     57 Niklas Olofsson-Bierfel  Ärla IF 1                    6:57:37    48:28         
   81     60 Andreas Johansson        IFK Göteborg 2               6:57:56    48:47         
   82     59 Osvald Kozác             Sävedalens AIK 1             6:59:46    50:36         
   83     78 Grzegorz Wroblesky       Nyköpings OK 1               7:00:04    50:55         
   84     91 Staffan Tunis            IF Femman 1                  7:00:38    51:29         
   85    341 Fredrik Wallin           Linköpings OK 2              7:00:41    51:31         
   86     81 Peter Nordström          Täby Ok 1                    7:01:08    51:58         
   87     45 Jani Sompi               Jämsän Retki-Veikot 1        7:01:14    52:05         
   88    311 Jonathan Svensson        Växjö OK 1                   7:01:20    52:10         
   89     69 Pyry Niemi               Rajamäen Rykmentti 2         7:01:53    52:43         
   90     83 Antti Ekonoja            Pellon Ponsi 1               7:02:28    53:19         
   91    203 Jörgen Rostrup           Kristiansand OK 2            7:02:34    53:24         
   92    307 Mathias Benjaminsen      Lillomarka O-lag 1           7:02:35    53:25         
   93    157 Bernt Bjørnsgård         Halden Skiklubb 98           7:02:43    53:34         
   94     53 Harri Räty               DELTA 2                      7:02:51    53:41         
   95     70 Sixten Westlund          OK Tyr 1                     7:02:53    53:44         
   96    108 Richard Johansson        OK PAN-Kristianstad 2        7:03:32    54:23         
   97    112 Mattias Jonsson          Nybro OK 1                   7:03:35    54:25         
   98     92 Jaakko Kattilakoski      Kokkolan Suunnist. 1         7:03:54    54:45         
   99     74 Sven Lundbäck            Stora Tuna OK 2              7:03:55    54:45         
  100     88 Daniel Lind              Tumba-Mälarhöjden 1          7:04:43    55:33         
  101     89 Emil Johansson           OK Tisaren 2                 7:05:38    56:29         
  102    122 Jan Sidla                Arboga OK 1                  7:05:40    56:30         
  103    243 Andreas Liljegren        Gotlands Bro/Visborg 1       7:06:16    57:07         
  104     97 Fredrik Sturesson        Göteborg-Majorna 2           7:06:38    57:28         
  105     96 Jonas Karlsson           Dalaportens OL 1             7:06:44    57:34         
  106    109 Erik Lärfars             IF Thor 1                    7:07:09    58:00         
  107    200 Anders Dahlin            Domnarvet/Kvarnsv. 1         7:07:11    58:01         
  108    287 Staffan Åkerlund         Jönköpings OK 1              7:07:26    58:17         
  109    175 Peter Markendahl         OK Klyftamo 1                7:07:27    58:18         
  110     77 Simen Rustad             Raumar O-lag 1               7:07:29    58:19         
  111    299 Peter Holgersson         OK Kolmården 1               7:07:32    58:23         
  112     71 Armo Hiie                Joutsenon Kullervo 1         7:08:00    58:51         
  113     49 Tero Viljanen            Hämeenlinnan Suunnist. 1     7:08:05    58:55         
  114     93 Jarkko Alanissi          Vehkalahden Veikot 2         7:08:07    58:58         
  115     73 Tomas Jonsson            Järfälla OK 1                7:08:29    59:20         
  116    158 Hans Daniels             Malungs OK 2                 7:10:08  1:00:58         
  117    160 Jesper Stenström         Vänersborgs SK 2             7:10:34  1:01:25         
  118    113 Rasmus Westergren        Kalmar OK 1                  7:10:45  1:01:36         
  119    107 Johan Sjögren            Tjällmo-Godegård 1           7:11:04  1:01:55         
  120     54 Henrik Öhrnberg          Pargas IF 1                  7:11:05  1:01:56         
  121    106 Aaro Nurmiainen          Lappeen Riento 1             7:11:16  1:02:07         
  122     98 Jari Lehtonen            Rastivarsat 1                7:11:48  1:02:39         
  123    207 Pasi Oravainen           Siilin Rasti 1               7:12:38  1:03:29         
  124    111 Andreas Olofsson         Tullinge SK 2                7:12:42  1:03:33         
  125     94 Mikko Haikonen           Tampereen Pyrintö 2          7:12:45  1:03:36         
  126    248 Miikka Wigelius          Maarian Mahti 1              7:12:48  1:03:39         
  127     95 Fredrik Granath          OK Kåre 1                    7:12:52  1:03:43         
  128     90 Øystein Jaren Samuelsen  NTNUI 2                      7:12:55  1:03:46         
  129    272 Anton Broberg-Holm       IK Gandvik 1                 7:13:52  1:04:43         
  130    104 Conny Rantzow            Hestra IF 1                  7:14:39  1:05:30         
  131    347 Anders Jönsson           OK Triangeln 1               7:16:37  1:07:27         
  132    304 Håkan Melin              OK Tor 1                     7:17:24  1:08:14         
  133    192 Pasi Pohjola             LYNX 2                       7:20:22  1:11:12         
  134    102 Matti Sappinen           Valkeakosken Haka 1          7:20:32  1:11:23         
  135    146 Thomas Andersson         OK Tranan 1                  7:20:38  1:11:28         
  136    151 Troels Christiansen      OK Pan Århus 2               7:21:23  1:12:14         
  137    262 Håkon Vingerhagen        Trøsken/Sarpsborg 1          7:23:28  1:14:19         
  138    124 Antti Ryynänen           Paimion Rasti 2              7:23:38  1:14:29         
  139     76 Erik Widegren            Sundsvalls OK 1              7:23:43  1:14:34         
  140    267 Ola Svärd                Haninge SOK 1                7:24:25  1:15:16         
  141    118 Maciej Hewelt            Polish Junior Team 1         7:25:27  1:16:18         
  142    137 Anders Tarandi           IFK Lidingö SOK 3            7:25:50  1:16:41         
  143    338 Karsten Kopland          Modum 1                      7:26:01  1:16:51         
  144    283 Johan Kristensson        Skåneslättens OL 1           7:26:07  1:16:57         
  145    186 Hans Persson             Skogslöparna 1               7:28:28  1:19:18         
  146    333 Juha Taini               Veikon Pamaus 1              7:28:35  1:19:25         
  147    225 Tomas Porthin            IF Brahe/Malax IF 1          7:30:55  1:21:46         
  148    296 Fredrik Sone             Attunda OK 1                 7:30:58  1:21:48         
  149    185 Fredrik Korall           Motala AIF-OL 1              7:31:14  1:22:05         
  150    344 Fredrik Mäkinen          OK Hammaren 1                7:31:17  1:22:08         
  151    197 Arthurs Paulins          Rehns BK/Alfta-Ösa 1         7:31:23  1:22:13         
  152    235 Thomas Boril             Järla IF OK 2                7:31:26  1:22:17         
  153    289 Christer Ivarsson        Söders SOL-Tyresö 2          7:31:29  1:22:20         
  154     99 Gustav Stenberg          OK Skogshjortarna 1          7:32:23  1:23:14         
  155    190 Ola Eriksson             Bromma-Vällingby 1           7:32:24  1:23:14         
  156     50 Andreas Boesen           FarumTisvilde SpringCup 2    7:33:28  1:24:18         
  157    129 Kristian Dahlström       IFK Moras OK 2               7:34:00  1:24:51         
  158    285 Johan Markstedt          OK Södertörn 1               7:34:01  1:24:52         
  159    222 Anton Blomgren           Hagaby GoIF 2                7:34:03  1:24:53         
  160    128 Kimmo Niemi              Hyvinkään Rasti 1            7:34:27  1:25:18         
  161    148 Magnus Granqvist         FK Göingarna 1               7:34:47  1:25:38         
  162    147 Emil Svensson            Hjärnarps GH OL 1            7:34:50  1:25:41         
  163    144 Jonas Svensson           OK Klemmingen 1              7:37:01  1:27:51         
  164    221 Markus Salo              Hauhon Sisu 1                7:37:15  1:28:06         
  165    116 Stefan Karlsson          OK Roxen 1                   7:37:41  1:28:31         
  166    133 Fredrik Norman           Leksands OK 2                7:37:47  1:28:38         
  167     55 Jens Nilsson             OK Skogsfalken 1             7:39:24  1:30:15         
  168    141 Niclas Westerberg        Hjobyg./Hagen/Tibro 1        7:40:38  1:31:28         
  169    152 Karl Mårtensson          OK Älvsjö Örby 1             7:40:45  1:31:36         
  170    300 Andreas Eriksson         Lunds OK 1                   7:40:58  1:31:48         
  171    191 Lars Bygden              Södertälje-Nykvarn 3         7:41:31  1:32:22         
  172    318 Jan-Ove Wiking           Istrums SK 1                 7:42:14  1:33:05         
  173    275 Olle Näslund             Östersunds OK 1              7:42:31  1:33:22         
  174    188 Mikael Wilhelmsson       Hammarby IF OF 1             7:43:09  1:33:59         
  175    281 Oskar Strand             OK Landehof 1                7:43:25  1:34:16         
  176    110 Christian Vogelsang      Nydalens Skiklub 2           7:44:51  1:35:41         
  177    209 Anders Beyer Brattli     NTNUI 3                      7:46:14  1:37:05         
  178    293 Kjell-Ove Arvidsson      Falkenbergs OK 1             7:46:30  1:37:21         
  179    321 Erik Siebers             IK Hakarpspojkarna 3         7:46:48  1:37:39         
  180    263 Fredrik Forsgren         OK Nolaskogsarna 1           7:48:20  1:39:11         
  181    159 Joakim Hermansson        Göteborg-Majorna 3           7:49:32  1:40:23         
  182    150 Pauli Juutilainen        Keravan Urheilijat 1         7:49:32  1:40:23         
  183    277 Pål Tveter               Indre Östfold OK 1           7:51:06  1:41:57         
  184    208 Bjørn Thomas Vee         IL Tyrving 2                 7:51:24  1:42:15         
  185    295 Johan Allard             Tjällmo-Godegård 2           7:52:24  1:43:14         
  186    138 Sören Olsen              Eksjö SOK 1                  7:52:35  1:43:25         
  187    230 Marcus Ramström          Strängnäs-Malmby 1           7:54:38  1:45:29         
  188    228 Håkan Söderqvist         OK Ravinen 2                 7:55:40  1:46:31         
  189    178 Finn Eivind Eskøy        Fossum IF 1                  7:55:54  1:46:44         
  190    261 Kjetil Kjernsmo          OSI Orientering 1            7:57:15  1:48:05         
  191    291 Peder Hallberg           IK Ymer/Bredared 1           7:58:00  1:48:51         
  192    126 Terje Lund               Västerås SOK 2               7:58:19  1:49:10         
  193    269 Peo Svensk               Stora Tuna OK 3              7:58:48  1:49:38         
  194    323 Lars Fremstad            Larvik/POL 1                 7:59:51  1:50:42         
  195    201 Björn Nilsson            Tumba-Mälarhöjden 2          8:00:10  1:51:00         
  196    220 Håkan Almqvist           OK Djerf 1                   8:00:39  1:51:30         
  197    258 Kenneth Lassila          OK Botnia 1                  8:00:48  1:51:39         
  198    306 Johan Aspegren           OK Kontinent 1               8:00:50  1:51:41         
  199    136 Peter Granath            Snättringe SK 1              8:01:33  1:52:24         
  200    125 Lars Hanning             OK Löftan 1                  8:02:34  1:53:24         
  201    276 Jens Öström              OK Tyr 2                     8:02:53  1:53:44         
  202    132 Björn Norman             KFUM Örebro OK 2             8:02:54  1:53:45         
  203    238 Björn Jansson            Väsby OK 1                   8:03:02  1:53:53         
  204    232 Carl Heyman              Västerbergslagen 1           8:03:56  1:54:47         
  205    254 Ove Hedlund              IFK Enskede 1                8:04:32  1:55:23         
  206    153 Roine Andersson          Rånäs OK 1                   8:05:17  1:56:07         
  207    324 Tore Rud Johansen        Lillehammer OK 1             8:06:53  1:57:44         
  208    337 Sindre Gåsvik            Konnerud I.L. 1              8:07:39  1:58:30         
  209    167 Jaakko Kulmala           Saarijärven Pullistus 1      8:07:40  1:58:31         
  210    199 Jonas Gustavsson         Forsa OK 1                   8:07:59  1:58:50         
  211    312 Andreas Claesson         OK Kullingshof 1             8:08:23  1:59:14         
  212    193 Einar Engtrø             BSI Orientering 1            8:08:28  1:59:19         
  213    328 Anders Johansson         IK Trenne/OK Nackhe 1        8:08:46  1:59:37         
  214    259 Nicklas Bergström        Täby Ok 2                    8:09:58  2:00:49         
  215    240 Nicklas Ek               Markbygdens OK 1             8:10:04  2:00:55         
  216    237 Peter Dellming           IFK Göteborg 3               8:10:05  2:00:56         
  217    278 Adam Hellstadius         OK Hällen 2                  8:10:28  2:01:18         
  218    140 Eric Englöf              Köping-Kolsva OK 1           8:10:42  2:01:32         
  219    253 Jari Saarinen            Rastikarhut 1                8:11:07  2:01:58         
  220    314 Pelle Carlberg           Vallentuna-Össeby 1          8:11:52  2:02:42         
  221    251 Emil Ingvarsson          OK Vilse - 87 1              8:12:23  2:03:13         
  222    244 Fritz Aebi               OK Tisaren 3                 8:13:09  2:04:00         
  223    139 Nike Ahokainen           Pihkaniskat 1                8:13:26  2:04:17         
  224    145 Andreas Wikström         Uddevalla OK 1               8:13:37  2:04:27         
  225    302 Clas Fries               Umeå/Robertsf./Högåker 1     8:14:07  2:04:57         
  226    154 Peter Lindebring         OK Denseln 3                 8:15:21  2:06:11         
  227    342 Henrik Tosteberg         Linköpings OK 3              8:15:34  2:06:24         
  228    332 Anders Svalbring         Målilla/Björkfors/Hultsfred  8:17:38  2:08:29         
  229    173 Mikael Åhgren            Tullinge SK 3                8:17:55  2:08:45         
  230    236 Tapani Mattus            Järla IF OK 3                8:19:22  2:10:13         
  231    183 Henrik Svensson          Ulricehamns OK 2             8:23:26  2:14:16         
  232    319 David Fors               OK Skogsstjärnan 1           8:24:28  2:15:19         
  233    163 Ken Walker, Jr.          Cambridge Sports 1           8:24:54  2:15:45         
  234    326 Simon Sjöhed             Gävle OK 2                   8:25:02  2:15:52         
  235    260 Peter Junevik            Leksands OK 3                8:28:47  2:19:38         
  236    334 Niclas Eriksson          Falköpings AIK OK 1          8:28:50  2:19:40         
  237    117 Ulf Burman               Gustavsbergs OK 1            8:28:52  2:19:42         
  238    280 Przemek Patejko          Ås-UMB Orientering 2         8:29:23  2:20:14         
  239    271 Rikard Ingesson          Ankarsrum/Gamleby/Västervik  8:31:07  2:21:58         
  240    297 Anders Carlheim          Attunda OK 2                 8:31:10  2:22:01         
  241    223 Lars Granum              Oppsal Orientering 1         8:31:35  2:22:25         
  242    292 Lotta Saetre             OK Orinto 1                  8:31:59  2:22:50         
  243    257 Andreas Calleberg        Söderhamns OK 1              8:32:06  2:22:57         
  244    250 Johan Hammarström        OK Måsen 1                   8:32:57  2:23:48         
  245    194 Hans Olsén               Sundbybergs IK 1             8:33:00  2:23:51         
  246    169 Christoffer Winander-Sc  Järfälla OK 2                8:34:34  2:25:25         
  247    255 Benny Forsström          Ok Raseborg 1                8:34:39  2:25:29         
  248    182 Gorev Kirill             Kuzmolovo 110% 1             8:34:49  2:25:40         
  249    217 Olli Suonpää             MS Parma 3                   8:35:08  2:25:59         
  250    162 Simon Hellström          SOL Tranås 1                 8:35:40  2:26:31         
  251    286 Emil Hyttinen            Eskilstuna OL 1              8:36:46  2:27:36         
  252    189 Anton Backlund           Säterbygdens OK 1            8:36:50  2:27:41         
  253    268 Martin Terry             IFK Lidingö SOK 4            8:37:06  2:27:57         
  254    322 Henrik Sandahl           IK Hakarpspojkarna 4         8:38:23  2:29:14         
  255    330 Fredrik Rosenberg        Bækkelaget SK 2              8:39:38  2:30:29         
  256    317 Juha Viena               Ringerike o-lag 1            8:39:45  2:30:36         
  257    252 Gunnar Åhlen             OK Österåker 1               8:41:31  2:32:22         
  258    249 Magnus Jonsson           Sundsvalls OK 2              8:43:06  2:33:57         
  259    100 Erik Kvarnström          Kils OK/Västvärmland 1       8:43:27  2:34:18         
  260    166 Mats Thulin              Västerås SOK 3               8:45:12  2:36:02         
  261    245 John Gahlin              Härnösands OK 1              8:45:40  2:36:31         
  262    119 Niclas Lindblom          Stigmännen Karlshamn 1       8:46:14  2:37:05         
  263    142 Niclas Karlsson          Nyköpings OK 2               8:46:18  2:37:08         
  264    264 Stefan Johansson         Kungälv/Stenungs./Sjövalla   8:47:32  2:38:22         
  265    315 Erik Sandbæk             OK Moss 1                    8:47:50  2:38:41         
  266    227 Marko Orell              Turun Metsänkävijät 3        8:49:15  2:40:05         
  267    274 Anton Österblad          FK Boken 1                   8:49:24  2:40:14         
  268    331 Janne Runtti             Ylivieskan Kuula 1           8:49:25  2:40:16         
  269    335 Björn Pehrsson           OK Alehof 2                  8:50:51  2:41:42         
  270    161 Tatsuro Kobayashi        Norbergs OK 2                8:53:44  2:44:34         
  271    229 Erik Forsberg            OK Ravinen 3                 8:56:27  2:47:18         
  272    298 Toni Kalliokoski         Vetelin Urheilijat 1         8:56:31  2:47:22         
  273    246 Vesa Hakkarainen         Jalasjärven Jalas 1          8:57:45  2:48:35         
  274    316 Michael Holmgren         IF Thor 2                    8:59:05  2:49:55         
  275    343 Arthur Raichmann         Jüriöö 1                     8:59:49  2:50:40         
  276    224 Fredrik Tarberg          OK Grip 1                    9:01:05  2:51:55         
  277    273 Rof-Arne Bornebratt      IK Gandvik 2                 9:02:17  2:53:08         
  278    290 Jan-Olof Andersson       OK Älgen 1                   9:06:57  2:57:48         
  279    270 Stefan Nyberg            Hedemora/Avesta/Säterbygden  9:07:52  2:58:43         
  280    204 Espen Storenes           Kristiansand OK 3            9:10:22  3:01:13         
  281    284 Jarkko Jaatela           Tio rättens män 1            9:11:54  3:02:45         
  282    288 Morgan Tiderman          Jönköpings OK 2              9:12:20  3:03:10         
  283    155 Eirik Nordbrøden         Halden Skiklubb 3            9:14:07  3:04:58         
  284    211 Einar Hjortås            NTNUI 5                      9:16:36  3:07:27         
  285    231 Martin Karlsson          Lidköpings VSK 1             9:28:24  3:19:15         
  286    170 Ali Crocker              Jesus Orienteering 1         9:31:25  3:22:15         
  287    234 Carina Kakred            Skogspojkarnas OK 1          9:31:40  3:22:30         
  288    327 Åke Algotson             OK Tylöskog 1                9:32:00  3:22:50         
  289    233 Gustav Karlsson          Katrineholms OK 1            9:33:15  3:24:06         
  290    279 Erik Schultz             Fjärås AIK/IF Rigor 1        9:34:13  3:25:03         
  291    206 Vesa Jusila              NAIS OK 1                    9:35:49  3:26:40         
  292    282 Markku Lehtimäki         Reilut Miehet Havumetsien 1  9:38:16  3:29:07         
  293    176 Tomas Bäck               Trosabygdens OK 1            9:43:17  3:34:08         
  294    303 Jonna Samuelsson         Boxholm-Mjölby OL 1          9:47:27  3:38:18         
  295    196  N.N.                    Korven Honka 1               9:51:56  3:42:47         
  296    301 Mats Hildingsson         Lunds OK 2                  10:00:04  3:50:54         
  297    308 Peter Hemmingsson        Centrum OK 1                10:02:59  3:53:49         
  298    195 Jonas Lundin             Sundbybergs IK 2            10:13:24  4:04:14         
  299    226 Pelle Järhed             K3 IF 1                     10:15:22  4:06:12         
  300    187 Per Sundin               Skogslöparna 2              10:28:12  4:19:03         
  301    265 Ulf Lunnhed              OK Reftele 1                10:30:41  4:21:32         
  302    239 Strecket Darling         LiTHe Vilse 1               10:32:15  4:23:05         
  303    345 Conny Ekstrand           Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar 10:36:33  4:27:23         
  304    219 Jørn Kløvstad            Kongsberg O-lag 2           10:38:23  4:29:14         
  305    294 Sven Axelsson            Falkenbergs OK 2            10:47:29  4:38:20         
  306    172 Per Stedje               Østmarka OK 3               10:47:31  4:38:22         
  307    174 Thor Olaf Klemsdal       Sarpsborg OL 1              11:20:35  5:11:26         
  308    216  N.N.                    NTNUI 10                    11:25:02  5:15:53         
  309    212 Kristian Muggerud        NTNUI 6                     11:47:46  5:38:36         
  310    214 Kristoffer Vikne Moen    NTNUI 8                     12:09:00  5:59:50         
  311    179 J Theilmann              Hærens Officersskole 1      13:33:42  7:24:33         

---  Ej godkända lag ---

         114 Sveinung Syversen        Ås-UMB Orientering 1         7:08:11      Dsq
         143 Matti Mäki-Torkko        Ylistaron Kilpa-Veljet 1     7:34:15      Dsq
         305 Mikael Zetterström       Skarpnäcks OL 1              7:39:22      Dsq
         134 Øyvind Enger             Kongsberg O-lag 1            7:34:57      Dsq
         135 Vidar Faxén              Sävedalens AIK 2             7:40:49      Dsq
         205 Tapani Mäkinen           Mäntsälän Urheilijat 1       7:16:03      Dsq
         213 Audun Bugge              NTNUI 7                     11:47:41      Dsq
         241 Håkan Tärnrot            Soik Hellas 2                9:33:10      Dsq
         164 Janne Jokivuori          Hyvinkään Rasti 2                Dsq      Dsq
         180 T Nielsen                Hærens Officersskole 2           Dsq      Dsq
         247 Martins Lismanis         OK Enen/Tierps SOK 1         8:39:44      Dsq
         266 Filip Johansson          Akilles OK 1                 9:07:05      Dsq
         309 Joakim Sköld             OK Roslagen 2                8:39:51      Dsq
         149 Tero Mamia               Hämeenlinnan Suunnist. 2     8:25:11      Dsq
         198 Magnus Johannesson       Helsingborgs SOK 1           7:59:09      Dsq
         202 Thomas Eriksson          Tumba-Mälarhöjden 3         11:20:08      Dsq
         313 Carl-Johan Almerén       Ärla IF 2                   10:31:37      Dsq
          68 Henric Carlsson          IFK Lidingö SOK 2                Dsq      Dsq
         177 Anders Silvemark         Dalaportens OL 2             9:07:10      Dsq
         215 Simon Kratochwill        NTNUI 9                          Dsq      Dsq
         325 Greger Westerlund        Svaide Roma SOK 1            9:14:26      Dsq
         339 Ville Tuomala            Iitin Pyrintö 1              8:45:15      Dsq
          36 Hans Mård                OK Ravinen 1                     Dsq      Dsq
         115 Hannu Saviharju          Helsingin Suunnist. 2       13:49:59      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Martin Bråthen           Østmarka OK 2                8:56:42      Dsq
         184 Lukas Petersson          Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Magnus Buodd             OTO/Sandefjord 1             8:31:57      Dsq
         329 Henrik Palmen            Espoon Suunta 1              8:07:04      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.