10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (344/347) sträcka 7 - Radio 1 (2008-04-27 13:37:42)

    1     21 Baptiste Rollier         Kristiansand OK 1            6:43:54     0:00         
    2     25 Martins Sirmais          Turun Metsänkävijät 1        6:45:41     1:46         
    3      1 Anders Nordberg          Halden Skiklubb 1            6:45:51     1:56         
    4      4 Pål Skogtjärn            Södertälje-Nykvarn 1         6:45:52     1:58         
    5     18 Johan Modig              OK PAN-Kristianstad 1        6:45:59     2:05         
    6      5 Mattias Millinger        OK Linné 1                   6:46:03     2:09         
    7     28 Andreas Ruedlinger       Leksands OK 1                6:46:08     2:14         
    8     12 Martin Johansson         IFK Moras OK 1               6:50:14     6:19         
    9     11 Fredrik Löwegren         IFK Lidingö SOK 1            6:50:32     6:37         
   10      7 Tuomas Tervo             Rajamäen Rykmentti 1         6:51:06     7:12         
   11      6 Sasha Tcherbakov         Angelniemen Ankkuri 1        6:51:13     7:18         
   12     29 Juuso Kujanpää           LYNX 1                       6:51:22     7:27         
   13      8 Simo-Pekka Fincke        Vehkalahden Veikot 1         6:52:04     8:10         
   14      2 Pasi Ikonen              Vaajakosken Terä 1           6:52:47     8:53         
   15     17 Jan Prochazka            Stora Tuna OK 1              6:52:53     8:59         
   16     46 Jonas Vytautas Gvildys   Söders SOL-Tyresö 1          6:54:41    10:47         
   17     32 Yuri Omelchenko          OK Orion 1                   6:55:36    11:42         
   18     16 Michal Jedlicka          Tampereen Pyrintö 1          6:55:38    11:44         
   19      9 Rene Rokkjaer            IK Hakarpspojkarna 1         6:55:39    11:45         
   20     80 Andreas Kraas            Ikaalisten NV 1              6:55:40    11:46         
   21     19 Anders Kleist            OK Denseln 1                 6:55:42    11:47         
   22     23 Julian Dent              Malungs OK 1                 7:00:10    16:16         
   23     38 Tobias Kjell             OK Hällen 1                  7:00:16    16:21         
   24     14 Mats Dahlen              Paimion Rasti 1              7:00:21    16:26         
   25     20 Jani Myllärinen          MS Parma 1                   7:01:34    17:40         
   26     13 Tue Lassen               Bækkelaget SK 1              7:03:26    19:31         
   27     10 Håkan Petersson          IFK Göteborg 1               7:07:37    23:42         
   28     79 Kjell Erik Röisland      Turun Metsänkävijät 2        7:07:40    23:46         
   29     24 Esko Ylikangas           Rasti-Kurikka 1              7:07:46    23:51         
   30     58 David Bejbom             Vänersborgs SK 1             7:08:49    24:54         
   31     64 Mårten Bäckman           OK Orient 1                  7:10:35    26:40         
   32     56 Roy Kristiansen          Nydalens Skiklub 1           7:10:50    26:56         
   33     15 Oskari Liukkonen         DELTA 1                      7:11:28    27:34         
   34     72 Olav Sikkeland Hansen    Fredrikstads SK 1            7:12:11    28:17         
   35     31 Anders Holmberg          Järla IF OK 1                7:15:29    31:35         
   36     37 Roman Efimov             Hiisirasti 1                 7:16:43    32:48         
   37     33 Andreas Müller           Ulricehamns OK 1             7:16:58    33:03         
   38     44 Markus Ståhl             IF Sibbo-Vargarna 1          7:17:20    33:26         
   39     27 Jan Benes                Rehns BK 1                   7:18:13    34:18         
   40     35 Rico Hejlskov Mogensen   OK Pan Århus 1               7:19:19    35:24         
   41    103 Nicolas Girsch           OK Denseln 2                 7:20:51    36:57         
   42     39 Rickard Svensson         Västerås SOK 1               7:20:54    37:00         
   43     51 Robert Hezcko            Turun Suunnistajat 1         7:20:55    37:00         
   44     65 Anders Lindeus           Hagaby GoIF 1                7:21:01    37:07         
   45     52 Olli-Pekka Koistinen     Anttolan Urheilijat 1        7:21:26    37:31         
   46     84 Johan Jakobsson          OK Roslagen 1                7:22:14    38:20         
   47    340 Christian Enberg         Linköpings OK 1              7:22:27    38:32         
   48     61 Markus Andersson         IFK Umeå 1                   7:22:43    38:48         
   49     87 Martin Sundlöf           Gävle OK 1                   7:23:48    39:53         
   50     43 Matti Karvonen           Kalevan Rasti 2              7:24:34    40:40         
   51    123 Christian Schive         Halden Skiklubb 2            7:26:22    42:28         
   52     85 Lars Sjöberg             Tullinge SK 1                7:26:27    42:33         
   53     42 Anders Konring Olesen    FarumTisvilde SpringCup 1    7:27:05    43:11         
   54     26 Teemu Rantala            Lapuan Virkiä 1              7:27:34    43:40         
   55     82 Oskar Axelsson           KFUM Örebro OK 1             7:27:36    43:42         
   56    120 Stefan Dahl              OK Alehof 1                  7:27:39    43:45         
   57     47 Tuomas Fjällström        Kangasala SK 1               7:29:15    45:21         
   58     30 Matthew Speake           OK Tisaren 1                 7:30:53    46:59         
   59     63 Markus Karlsson dy       IK Hakarpspojkarna 2         7:31:05    47:10         
   60     40 Björn Olovsson           OK Linné 2                   7:31:18    47:24         
   61    101 Mats Hellstadius         Södertälje-Nykvarn 2         7:31:25    47:30         
   62     75 Steinar Låg              Østmarka OK 1                7:31:29    47:35         
   63     48 Markus Lang              Helsingin Suunnist. 1        7:31:57    48:02         
   64     86 Thomas Hodel             IL Tyrving 1                 7:32:08    48:14         
   65     34 Martin Moberg            Norbergs OK 1                7:32:57    49:03         
   66    130 Tore Bjørseth Berdal     Wing OK 1                    7:32:58    49:03         
   67     67 Erik Jonsson             NTNUI 1                      7:32:58    49:04         
   68     62 Oskar Håkansson          Ronneby OK 1                 7:34:31    50:36         
   69     41 Magnus Sandberg          FK Friskus-Varberg 1         7:34:53    50:58         
   70    310 Erik Blomdahl            OK Orion 2                   7:34:55    51:00         
   71     59 Dmitry Mihalkin          Sävedalens AIK 1             7:35:24    51:29         
   72     78 Per Ek                   Nyköpings OK 1               7:35:31    51:36         
   73     60 Magnus Arvidsson         IFK Göteborg 2               7:35:38    51:43         
   74    127 Sondre Sande Gullord     Løten o-lag 1                7:36:02    52:08         
   75    168 Fredrik Eriksson         Bredaryds SOK 1              7:37:22    53:28         
   76     66 Asgeir Mjösund           MS Parma 2                   7:37:25    53:30         
   77     69 Kimmo Vilska             Rajamäen Rykmentti 2         7:37:38    53:44         
   78    121 Simon Wegmüller          OK Rodhen 1                  7:37:41    53:46         
   79    181 Mikko Mäki-Ullakko       Vaajakosken Terä 2           7:39:05    55:10         
   80    105 Donatas Stulgys          Soik Hellas 1                7:41:01    57:06         
   81     53 Tuomo Laine              DELTA 2                      7:41:06    57:11         
   82     83 Taneli Pantsar           Pellon Ponsi 1               7:41:13    57:18         
   83     57 Andris Kivlenieks        Ärla IF 1                    7:41:14    57:19         
   84     45 Tero Myllymäki           Jämsän Retki-Veikot 1        7:41:18    57:23         
   85    112 Jacek Kowalczyk          Nybro OK 1                   7:41:21    57:26         
   86    307 Ole Kjell Langmyren      Lillomarka O-lag 1           7:41:21    57:26         
   87     70 Duncan Coombs            OK Tyr 1                     7:42:43    58:48         
   88     91 Mathias Hall             IF Femman 1                  7:42:54    59:00         
   89    203 Arne Bujordet            Kristiansand OK 2            7:43:11    59:16         
   90     81 Niklas Olsson            Täby Ok 1                    7:43:16    59:22         
   91    108 Jonathan Gunnarsson      OK PAN-Kristianstad 2        7:43:17    59:23         
   92    157 Tore Sandvik             Halden Skiklubb 98           7:43:25    59:30         
   93    165 Gunnar Vatn              Frol IL 1                    7:43:40    59:46         
   94    122 Kalle Björkman           Arboga OK 1                  7:43:46    59:51         
   95    341 Mati Tiit                Linköpings OK 2              7:43:49    59:55         
   96    311 John Eriksson            Växjö OK 1                   7:44:20  1:00:26         
   97     93 Jarkko Liuha             Vehkalahden Veikot 2         7:45:11  1:01:17         
   98     73 Eric Roller              Järfälla OK 1                7:45:36  1:01:41         
   99     97 Raffael Huber            Göteborg-Majorna 2           7:45:37  1:01:42         
  100     88 Pavel Kosarek            Tumba-Mälarhöjden 1          7:45:38  1:01:43         
  101     96 Tönis Vaiksaar           Dalaportens OL 1             7:45:39  1:01:45         
  102     49 Saku Kolkkala            Hämeenlinnan Suunnist. 1     7:45:42  1:01:48         
  103     89 Nick Simonin             OK Tisaren 2                 7:45:49  1:01:55         
  104     71 Ivan Egorov              Joutsenon Kullervo 1         7:45:51  1:01:56         
  105    200 Gustaf Goth              Domnarvet/Kvarnsv. 1         7:45:55  1:02:01         
  106     74 Niklas Aldin             Stora Tuna OK 2              7:46:11  1:02:17         
  107    299 Mikael Westerberg        OK Kolmården 1               7:46:52  1:02:58         
  108    175 David Jonsson            OK Klyftamo 1                7:46:54  1:03:00         
  109     77 Ståle Sønsterudbråten    Raumar O-lag 1               7:47:04  1:03:10         
  110    287 Fredric Gustafsson       Jönköpings OK 1              7:47:08  1:03:13         
  111    243 Ronny Liljegren          Gotlands Bro/Visborg 1       7:47:24  1:03:29         
  112    111 Lars Lönnkvist           Tullinge SK 2                7:52:45  1:08:50         
  113     98 Hannu Laiho              Rastivarsat 1                7:52:47  1:08:53         
  114     90 Trond Strandberg         NTNUI 2                      7:52:52  1:08:58         
  115    107 Håkan Samor              Tjällmo-Godegård 1           7:54:47  1:10:52         
  116    158 Alf Nordanbro            Malungs OK 2                 7:54:50  1:10:55         
  117    109 Erik Wallin              IF Thor 1                    7:54:53  1:10:58         
  118    160 Daniel Larsson           Vänersborgs SK 2             7:54:57  1:11:03         
  119     95 Martin Persson           OK Kåre 1                    7:57:21  1:13:26         
  120    104 Joakim Albrektsson       Hestra IF 1                  7:57:26  1:13:31         
  121    272 Erik Andersson           IK Gandvik 1                 7:58:53  1:14:58         
  122    347 Sixten Sild              OK Triangeln 1               7:58:55  1:15:00         
  123    113 Anders Mårtensson        Kalmar OK 1                  7:58:59  1:15:04         
  124    248 Juha Kurppa              Maarian Mahti 1              7:59:00  1:15:05         
  125     94 Eki Munukka              Tampereen Pyrintö 2          8:00:04  1:16:10         
  126     92 Tuomas Hongell           Kokkolan Suunnist. 1         8:01:24  1:17:30         
  127    106 Pekka Tolonen            Lappeen Riento 1             8:01:35  1:17:41         
  128    304 Fredrik Landstorp        OK Tor 1                     8:01:38  1:17:44         
  129    207 Antti Kivivuori          Siilin Rasti 1               8:01:41  1:17:46         
  130    137 Kjell Oberger            IFK Lidingö SOK 3            8:04:01  1:20:06         
  131     76 Martin Lundgren          Sundsvalls OK 1              8:04:06  1:20:11         
  132    124 Biel Rafols              Paimion Rasti 2              8:04:30  1:20:36         
  133    192 Tommi Pajala             LYNX 2                       8:07:10  1:23:15         
  134     54 Max Laurén               Pargas IF 1                  8:07:25  1:23:31         
  135    102 Jarkko Suokas            Valkeakosken Haka 1          8:07:33  1:23:38         
  136    262 Tormod Jensen            Trøsken/Sarpsborg 1          8:08:19  1:24:24         
  137    146 Roger Carlsson           OK Tranan 1                  8:08:27  1:24:32         
  138    267 Daniel Steen             Haninge SOK 1                8:11:04  1:27:10         
  139     50 Ulrik Nielsen            FarumTisvilde SpringCup 2    8:12:02  1:28:08         
  140    235 Jakob Zimmerman          Järla IF OK 2                8:12:06  1:28:12         
  141    118 Mateusz Hoffman          Polish Junior Team 1         8:12:09  1:28:15         
  142    333 Markus Kettunen          Veikon Pamaus 1              8:12:11  1:28:16         
  143    151 Per Hjerrild             OK Pan Århus 2               8:13:05  1:29:11         
  144    338 Eirik Jelstad            Modum 1                      8:13:09  1:29:14         
  145    186 Per-Johan Josefsson      Skogslöparna 1               8:13:12  1:29:18         
  146    344 Fredrik Persson          OK Hammaren 1                8:15:01  1:31:07         
  147    225 Mika Pensas              IF Brahe/Malax IF 1          8:15:05  1:31:11         
  148    148 Marcus Svensson          FK Göingarna 1               8:16:03  1:32:08         
  149    129 Calle Grape              IFK Moras OK 2               8:16:38  1:32:43         
  150    289 Johan Hedman             Söders SOL-Tyresö 2          8:17:06  1:33:11         
  151    222 Adam Karlsson            Hagaby GoIF 2                8:18:25  1:34:31         
  152    133 Thomas Höjsgaard         Leksands OK 2                8:18:30  1:34:36         
  153    197 Olov Ericson             Rehns BK/Alfta-Ösa 1         8:19:13  1:35:19         
  154    185 Mats R Johansson         Motala AIF-OL 1              8:19:18  1:35:23         
  155    285 Erik Andersson           OK Södertörn 1               8:20:00  1:36:06         
  156    283 Bengt-Åke Berndtsson     Skåneslättens OL 1           8:20:17  1:36:22         
  157    190 Johan Malmström          Bromma-Vällingby 1           8:20:28  1:36:33         
  158    116 Erik Sandh               OK Roxen 1                   8:20:43  1:36:48         
  159    296 Roger Lindén             Attunda OK 1                 8:21:39  1:37:45         
  160     55 Felix Larsson            OK Skogsfalken 1             8:22:13  1:38:19         
  161     99 Lars Strömqvist          OK Skogshjortarna 1          8:24:04  1:40:09         
  162    128 Timo Mikkonen            Hyvinkään Rasti 1            8:25:53  1:41:58         
  163    300 Mikael Pihl              Lunds OK 1                   8:26:28  1:42:34         
  164    191 Daniel Tjernberg         Södertälje-Nykvarn 3         8:27:27  1:43:32         
  165    209 Stian Grann              NTNUI 3                      8:27:44  1:43:49         
  166    147 Fredrik Ståhl            Hjärnarps GH OL 1            8:28:16  1:44:21         
  167    188 Mattias Berggrund        Hammarby IF OF 1             8:28:18  1:44:23         
  168    318 Tony Gustavsen           Istrums SK 1                 8:30:18  1:46:24         
  169    110 Terje Dengerud           Nydalens Skiklub 2           8:31:13  1:47:18         
  170    144 Joel Hellsten            OK Klemmingen 1              8:31:27  1:47:33         
  171    141 Jens Nyström             Hjobyg./Hagen/Tibro 1        8:33:44  1:49:50         
  172    281 Lars Magnusson           OK Landehof 1                8:33:46  1:49:51         
  173    321 David Siebers            IK Hakarpspojkarna 3         8:35:28  1:51:33         
  174    228 Anders Bögevig           OK Ravinen 2                 8:37:24  1:53:29         
  175    295 Joel Francén             Tjällmo-Godegård 2           8:37:26  1:53:31         
  176    230 Alf Jernberg             Strängnäs-Malmby 1           8:37:28  1:53:33         
  177    159 Mathias Spallinger       Göteborg-Majorna 3           8:39:06  1:55:11         
  178    293 Ronnie Andersson         Falkenbergs OK 1             8:40:19  1:56:24         
  179    277 Sigmund Vister           Indre Östfold OK 1           8:40:23  1:56:28         
  180    138 Lars-Gunnar Nilsson      Eksjö SOK 1                  8:41:10  1:57:15         
  181    125 Magnus Johansson         OK Löftan 1                  8:41:49  1:57:54         
  182    275 Marcus Amrén             Östersunds OK 1              8:42:03  1:58:09         
  183    152 Henrik Almkvist          OK Älvsjö Örby 1             8:42:27  1:58:32         
  184    150 Perttu Sainio            Keravan Urheilijat 1         8:44:47  2:00:53         
  185    306 Joel Bergqvist           OK Kontinent 1               8:45:13  2:01:19         
  186    291 Mikael Nordh             IK Ymer/Bredared 1           8:45:18  2:01:24         
  187    276 Leif Helgman             OK Tyr 2                     8:45:19  2:01:25         
  188    261 Kyrre Gran               OSI Orientering 1            8:45:23  2:01:28         
  189    269 Björn Arvidsson          Stora Tuna OK 3              8:45:26  2:01:32         
  190    263 Axel Torshage            OK Nolaskogsarna 1           8:47:38  2:03:43         
  191    132 Marcus Hardt             KFUM Örebro OK 2             8:48:14  2:04:20         
  192    153 Andreas Pousette         Rånäs OK 1                   8:48:15  2:04:20         
  193    126 Jens Andertoft           Västerås SOK 2               8:48:40  2:04:46         
  194    199 Anders Trolin            Forsa OK 1                   8:48:57  2:05:02         
  195    254 Ulf Persson              IFK Enskede 1                8:50:07  2:06:12         
  196    136 Fredrik Holgersson       Snättringe SK 1              8:51:09  2:07:14         
  197    178 Tom Erik Lundamo         Fossum IF 1                  8:51:20  2:07:25         
  198    323 Kjell Westin             Larvik/POL 1                 8:51:25  2:07:31         
  199    337 Martin Hals              Konnerud I.L. 1              8:52:59  2:09:04         
  200    208 Niklas J Sommerstad      IL Tyrving 2                 8:53:13  2:09:18         
  201    232 Magnus Lindström         Västerbergslagen 1           8:53:52  2:09:57         
  202    201 Patrik Adebrant          Tumba-Mälarhöjden 2          8:54:41  2:10:47         
  203    238 Mikael Grudd             Väsby OK 1                   8:55:05  2:11:10         
  204    251 Perola Olsson            OK Vilse - 87 1              8:55:14  2:11:19         
  205    278 Emil Hammarström         OK Hällen 2                  8:55:14  2:11:20         
  206    312 Hans Svensson            OK Kullingshof 1             8:56:01  2:12:06         
  207    240 Niclas Andersson         Markbygdens OK 1             8:56:25  2:12:31         
  208    302 Johan Fries              Umeå/Robertsf./Högåker 1     8:57:32  2:13:37         
  209    221 Mikko Heikkilä           Hauhon Sisu 1                8:57:48  2:13:54         
  210    258 Kenth Sågfors            OK Botnia 1                  8:58:12  2:14:17         
  211    193 Olav Erik Kreken         BSI Orientering 1            8:58:14  2:14:19         
  212    220 Lars-Olov Ericson        OK Djerf 1                   8:58:18  2:14:23         
  213    324 Brynjar Larssen Bakken   Lillehammer OK 1             8:58:25  2:14:31         
  214    342 Lars Bohlin              Linköpings OK 3              9:01:12  2:17:17         
  215    253 Jukka-Pekka Seppänen     Rastikarhut 1                9:01:23  2:17:28         
  216    140 Cristian Larsson         Köping-Kolsva OK 1           9:01:54  2:18:00         
  217    173 Anders Skog              Tullinge SK 3                9:05:11  2:21:17         
  218    145 Jonas Zackariasson       Uddevalla OK 1               9:05:27  2:21:32         
  219    332 Jonas Bengtsson          Målilla/Björkfors/Hultsfred  9:06:24  2:22:29         
  220    314 Mats Javehed             Vallentuna-Össeby 1          9:07:54  2:24:00         
  221    244 Jonas Pettersson         OK Tisaren 3                 9:07:57  2:24:02         
  222    183 Linus Falk               Ulricehamns OK 2             9:08:50  2:24:56         
  223    236 Oskar Hektor             Järla IF OK 3                9:09:34  2:25:40         
  224    259 Robin Westerlund         Täby Ok 2                    9:11:20  2:27:25         
  225    280 Per Henning Bjerva       Ås-UMB Orientering 2         9:11:23  2:27:28         
  226    139 Aki Nalli                Pihkaniskat 1                9:11:50  2:27:56         
  227    260 Anders Hellman           Leksands OK 3                9:11:52  2:27:58         
  228    319 Albin Pettersson         OK Skogsstjärnan 1           9:12:20  2:28:25         
  229    163 Mikkel Conradi           Cambridge Sports 1           9:14:56  2:31:02         
  230    154 Pontus Andersson         OK Denseln 3                 9:15:34  2:31:40         
  231    326 Tommy Berger             Gävle OK 2                   9:15:51  2:31:57         
  232    334 Anders Sträng            Falköpings AIK OK 1          9:18:41  2:34:46         
  233    268 Andrea Bruno             IFK Lidingö SOK 4            9:18:57  2:35:03         
  234    169 Mikael Byström           Järfälla OK 2                9:19:22  2:35:27         
  235    162 Mats Johansson           SOL Tranås 1                 9:19:56  2:36:02         
  236    237 Daniel Hägerstrand       IFK Göteborg 3               9:20:28  2:36:34         
  237    194 Anders Kolmskog          Sundbybergs IK 1             9:20:31  2:36:37         
  238    189 Erik Fernlund            Säterbygdens OK 1            9:24:05  2:40:10         
  239    117 Kalle Andreasson         Gustavsbergs OK 1            9:24:10  2:40:15         
  240    252 Alexander Svensson       OK Österåker 1               9:24:23  2:40:29         
  241    271 Andreas Johansson        Ankarsrum/Gamleby/Västervik  9:24:46  2:40:51         
  242    297 Fredrik Bolske           Attunda OK 2                 9:25:01  2:41:06         
  243    223 Anders Fjogstad          Oppsal Orientering 1         9:25:05  2:41:11         
  244    328 Markus Nilsson           IK Trenne/OK Nackhe 1        9:27:05  2:43:10         
  245    292 Johan Andersson          OK Orinto 1                  9:27:33  2:43:39         
  246    250 Kristoffer Jansson       OK Måsen 1                   9:28:11  2:44:17         
  247    330 Øyvind Teigen            Bækkelaget SK 2              9:30:18  2:46:24         
  248    182 Eltsov Demis             Kuzmolovo 110% 1             9:31:01  2:47:07         
  249    257 Per-Erik Modig           Söderhamns OK 1              9:32:30  2:48:35         
  250    166 Oskar Mikaelsson         Västerås SOK 3               9:32:43  2:48:49         
  251    331 Matti Yliniemi           Ylivieskan Kuula 1           9:32:48  2:48:53         
  252    317 Frode Løset              Ringerike o-lag 1            9:33:05  2:49:11         
  253    264 Ulf Wallin               Kungälv/Stenungs./Sjövalla   9:33:38  2:49:44         
  254    100 Johannes Norqvist        Kils OK/Västvärmland 1       9:33:44  2:49:49         
  255    274 Magnus Larsen            FK Boken 1                   9:36:25  2:52:30         
  256    322 Göran Siebers            IK Hakarpspojkarna 4         9:38:10  2:54:15         
  257    142 Henrik Haugness          Nyköpings OK 2               9:39:14  2:55:19         
  258    119 Johan Nilsson            Stigmännen Karlshamn 1       9:39:15  2:55:21         
  259    217 Vesa Heikkilä            MS Parma 3                   9:39:33  2:55:38         
  260    227 Toni Rannikko            Turun Metsänkävijät 3        9:44:12  3:00:17         
  261    245 Linnéa Olofsson          Härnösands OK 1              9:44:37  3:00:43         
  262    255 Peter Söderström         Ok Raseborg 1                9:46:03  3:02:09         
  263    249 Mikael Lundstedt         Sundsvalls OK 2              9:48:48  3:04:53         
  264    229 Torbjörn Kölzow          OK Ravinen 3                 9:49:16  3:05:22         
  265    273 Mattias Andersson        IK Gandvik 2                 9:49:19  3:05:24         
  266    315 Niklas Olsen             OK Moss 1                    9:49:20  3:05:25         
  267    343 Lauri Olli               Jüriöö 1                     9:49:20  3:05:26         
  268    298 Elias Ali-Haapala        Vetelin Urheilijat 1         9:55:15  3:11:20         
  269    288 Lennart Larsson          Jönköpings OK 2              9:57:49  3:13:54         
  270    316 Niclas Reinholdsson      IF Thor 2                    9:59:46  3:15:51         
  271    284 Jouko Nurminen           Tio rättens män 1           10:00:11  3:16:17         
  272    161 Niklas Olsson            Norbergs OK 2               10:01:06  3:17:12         
  273    270 Per Hökpers              Hedemora/Avesta/Säterbygden 10:01:32  3:17:38         
  274    335 Lars Kullman             OK Alehof 2                 10:03:09  3:19:15         
  275    224 Per Westerberg           OK Grip 1                   10:06:16  3:22:21         
  276    246 Niko Latva               Jalasjärven Jalas 1         10:15:32  3:31:38         
  277    155 Bjørn Axel Gran          Halden Skiklubb 3           10:15:44  3:31:49         
  278    290 Alexander Westberg       OK Älgen 1                  10:15:45  3:31:51         
  279    204 Leif Aril Westberg       Kristiansand OK 3           10:15:47  3:31:52         
  280    282 Harri Lehtimäki          Reilut Miehet Havumetsien 1 10:26:07  3:42:12         
  281    206 Marcus Adolfsson         NAIS OK 1                   10:26:24  3:42:30         
  282    327 Christer Gustavsson      OK Tylöskog 1               10:28:22  3:44:27         
  283    234 Simon Svenman            Skogspojkarnas OK 1         10:32:58  3:49:03         
  284    279 Torbjörn Halvarsson      Fjärås AIK/IF Rigor 1       10:33:30  3:49:36         
  285    233 Rikard Borg              Katrineholms OK 1           10:33:41  3:49:47         
  286    211 Simen Graff              NTNUI 5                     10:35:22  3:51:28         
  287    176 Jan Ring                 Trosabygdens OK 1           10:38:46  3:54:51         
  288    170 John Embrey              Jesus Orienteering 1        10:39:46  3:55:52         
  289    231 John Jonsson             Lidköpings VSK 1            10:42:31  3:58:37         
  290    196  N.N.                    Korven Honka 1              10:49:12  4:05:17         
  291    303 Oskar Larsson            Boxholm-Mjölby OL 1         10:51:35  4:07:40         
  292    210 Kristian Wollen Steen    NTNUI 4                     11:00:48  4:16:54         
  293    308 Mattias Bratt            Centrum OK 1                11:01:04  4:17:10         
  294    301 Andreas Ivarsson         Lunds OK 2                  11:06:26  4:22:32         
  295    218 Kari Vainio              Turun NMKY 1                11:07:57  4:24:03         
  296    195 Simon Melin              Sundbybergs IK 2            11:09:26  4:25:31         
  297    226 Christoffer Stockman     K3 IF 1                     11:11:35  4:27:40         
  298    187 Morgan Näslund           Skogslöparna 2              11:29:41  4:45:47         
  299    239 Stigen Darling           LiTHe Vilse 1               11:29:51  4:45:56         
  300    265 Gunnar Gustavsson        OK Reftele 1                11:30:16  4:46:21         
  301    345 Christer Nordström       Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar 11:38:08  4:54:13         
  302    219 Arild Finstad            Kongsberg O-lag 2           11:47:32  5:03:37         
  303    172 Per Dehli                Østmarka OK 3               11:48:45  5:04:50         
  304    294 Christer Håkansson       Falkenbergs OK 2            11:57:29  5:13:34         
  305    216  N.N.                    NTNUI 10                    12:17:23  5:33:28         
  306    174 Knut H. Ramtvedt         Sarpsborg OL 1              12:42:47  5:58:52         
  307    212 Tommy Henriksen          NTNUI 6                     13:42:34  6:58:39         

---  Ej godkända lag ---

           3 Hannu Airila             Kalevan Rasti 1              7:06:55      Dsq
          22 Andreas J Johansson      Göteborg-Majorna 1           6:55:42      Dsq
         167 Janne Valkonen           Saarijärven Pullistus 1      8:57:10      Dsq
         256 Steen Stausholm          FarumTisvilde SpringCup 3   11:31:22      Dsq
         286 Robert Hagström          Eskilstuna OL 1              9:35:24      Dsq
         114 Hans Kristian Andreasen  Ås-UMB Orientering 1         7:52:55      Dsq
         143 Mikko Viitamäki          Ylistaron Kilpa-Veljet 1     8:19:52      Dsq
         305 Johan Tallhage           Skarpnäcks OL 1              8:42:09      Dsq
         134 Steinar Øvreås           Kongsberg O-lag 1            8:19:10      Dsq
         135 Benjamin Lepoutre        Sävedalens AIK 2             8:24:14      Dsq
         205 Sauli Saarinen           Mäntsälän Urheilijat 1       8:04:24      Dsq
         213 Vidar Fauske             NTNUI 7                     12:58:33      Dsq
         241 Peter Nyberg             Soik Hellas 2               10:50:34      Dsq
         164 Henrik Järnsjö           Hyvinkään Rasti 2                Dsq      Dsq
         180 A Alstrup-Nielsen        Hærens Officersskole 2           Dsq      Dsq
         247 Oskar Wallén             OK Enen/Tierps SOK 1         9:28:16      Dsq
         266 Jari Vesterbacka         Akilles OK 1                10:03:16      Dsq
         309 Anders Söderbärg         OK Roslagen 2                9:27:47      Dsq
         149 Mikko Sabel              Hämeenlinnan Suunnist. 2     9:14:32      Dsq
         198 Anton Marmelid           Helsingborgs SOK 1           9:05:26      Dsq
         202 Patrik Axelsson          Tumba-Mälarhöjden 3         12:18:12      Dsq
         313 Carl Carlsson            Ärla IF 2                   11:47:12      Dsq
          68 Mikael Jansson           IFK Lidingö SOK 2                Dsq      Dsq
         177 Henrik Nyström           Dalaportens OL 2             9:53:48      Dsq
         215 Jungim You               NTNUI 9                          Dsq      Dsq
         325 Olof Persson             Svaide Roma SOK 1           10:10:05      Dsq
         339 Juho Matikainen          Iitin Pyrintö 1              9:22:02      Dsq
          36 Allan Mogensen           OK Ravinen 1                13:00:05      Dsq
         115 Timo Salin               Helsingin Suunnist. 2            Dsq      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4           13:20:41      Dns
         171 Andreas Bratlie          Østmarka OK 2                9:48:50      Dsq
         184 Håkan Fransson           Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Fredrik Steinsvik        OTO/Sandefjord 1             9:35:24      Dsq
         329 Sami Lovekari            Espoon Suunta 1              8:51:19      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.