10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (343/347) sträcka 7 - Radio 3 (2008-04-27 13:37:42)

    1     21 Baptiste Rollier         Kristiansand OK 1            7:01:04     0:00         
    2      1 Anders Nordberg          Halden Skiklubb 1            7:03:03     1:59         
    3      4 Pål Skogtjärn            Södertälje-Nykvarn 1         7:03:27     2:23         
    4     25 Martins Sirmais          Turun Metsänkävijät 1        7:04:51     3:47         
    5      5 Mattias Millinger        OK Linné 1                   7:04:53     3:49         
    6     18 Johan Modig              OK PAN-Kristianstad 1        7:04:56     3:52         
    7     28 Andreas Ruedlinger       Leksands OK 1                7:05:34     4:30         
    8     12 Martin Johansson         IFK Moras OK 1               7:07:30     6:25         
    9     11 Fredrik Löwegren         IFK Lidingö SOK 1            7:07:51     6:47         
   10      7 Tuomas Tervo             Rajamäen Rykmentti 1         7:08:24     7:20         
   11      6 Sasha Tcherbakov         Angelniemen Ankkuri 1        7:09:43     8:39         
   12     17 Jan Prochazka            Stora Tuna OK 1              7:10:28     9:24         
   13      8 Simo-Pekka Fincke        Vehkalahden Veikot 1         7:11:05    10:01         
   14     46 Jonas Vytautas Gvildys   Söders SOL-Tyresö 1          7:12:07    11:02         
   15      2 Pasi Ikonen              Vaajakosken Terä 1           7:12:09    11:05         
   16     29 Juuso Kujanpää           LYNX 1                       7:12:29    11:25         
   17     32 Yuri Omelchenko          OK Orion 1                   7:12:47    11:43         
   18     80 Andreas Kraas            Ikaalisten NV 1              7:13:13    12:09         
   19     19 Anders Kleist            OK Denseln 1                 7:13:18    12:14         
   20     16 Michal Jedlicka          Tampereen Pyrintö 1          7:13:24    12:20         
   21      9 Rene Rokkjaer            IK Hakarpspojkarna 1         7:13:25    12:21         
   22     20 Jani Myllärinen          MS Parma 1                   7:19:31    18:27         
   23     14 Mats Dahlen              Paimion Rasti 1              7:19:34    18:30         
   24     23 Julian Dent              Malungs OK 1                 7:19:36    18:32         
   25     38 Tobias Kjell             OK Hällen 1                  7:22:04    21:00         
   26     13 Tue Lassen               Bækkelaget SK 1              7:22:44    21:40         
   27     10 Håkan Petersson          IFK Göteborg 1               7:26:20    25:15         
   28     79 Kjell Erik Röisland      Turun Metsänkävijät 2        7:26:35    25:31         
   29     24 Esko Ylikangas           Rasti-Kurikka 1              7:27:56    26:52         
   30     58 David Bejbom             Vänersborgs SK 1             7:27:59    26:54         
   31     15 Oskari Liukkonen         DELTA 1                      7:30:33    29:29         
   32     31 Anders Holmberg          Järla IF OK 1                7:33:15    32:11         
   33     56 Roy Kristiansen          Nydalens Skiklub 1           7:33:26    32:22         
   34     37 Roman Efimov             Hiisirasti 1                 7:34:09    33:05         
   35     33 Andreas Müller           Ulricehamns OK 1             7:34:49    33:45         
   36     27 Jan Benes                Rehns BK 1                   7:37:33    36:28         
   37     44 Markus Ståhl             IF Sibbo-Vargarna 1          7:37:35    36:31         
   38     35 Rico Hejlskov Mogensen   OK Pan Århus 1               7:39:17    38:13         
   39    103 Nicolas Girsch           OK Denseln 2                 7:39:25    38:21         
   40     51 Robert Hezcko            Turun Suunnistajat 1         7:39:28    38:23         
   41     39 Rickard Svensson         Västerås SOK 1               7:39:28    38:24         
   42     72 Olav Sikkeland Hansen    Fredrikstads SK 1            7:39:34    38:30         
   43     64 Mårten Bäckman           OK Orient 1                  7:39:41    38:37         
   44     52 Olli-Pekka Koistinen     Anttolan Urheilijat 1        7:40:07    39:02         
   45     65 Anders Lindeus           Hagaby GoIF 1                7:40:21    39:17         
   46     84 Johan Jakobsson          OK Roslagen 1                7:43:35    42:31         
   47    340 Christian Enberg         Linköpings OK 1              7:43:40    42:36         
   48     61 Markus Andersson         IFK Umeå 1                   7:43:42    42:38         
   49     43 Matti Karvonen           Kalevan Rasti 2              7:44:01    42:57         
   50     87 Martin Sundlöf           Gävle OK 1                   7:44:40    43:36         
   51     85 Lars Sjöberg             Tullinge SK 1                7:46:50    45:46         
   52     42 Anders Konring Olesen    FarumTisvilde SpringCup 1    7:48:06    47:02         
   53     82 Oskar Axelsson           KFUM Örebro OK 1             7:48:08    47:04         
   54     30 Matthew Speake           OK Tisaren 1                 7:48:49    47:45         
   55    101 Mats Hellstadius         Södertälje-Nykvarn 2         7:49:09    48:05         
   56    120 Stefan Dahl              OK Alehof 1                  7:49:22    48:18         
   57    123 Christian Schive         Halden Skiklubb 2            7:50:10    49:06         
   58     26 Teemu Rantala            Lapuan Virkiä 1              7:50:15    49:11         
   59     48 Markus Lang              Helsingin Suunnist. 1        7:50:58    49:53         
   60     63 Markus Karlsson dy       IK Hakarpspojkarna 2         7:50:59    49:54         
   61     67 Erik Jonsson             NTNUI 1                      7:51:00    49:56         
   62     40 Björn Olovsson           OK Linné 2                   7:51:30    50:26         
   63     47 Tuomas Fjällström        Kangasala SK 1               7:51:38    50:34         
   64     86 Thomas Hodel             IL Tyrving 1                 7:51:44    50:39         
   65     75 Steinar Låg              Østmarka OK 1                7:51:47    50:43         
   66     59 Dmitry Mihalkin          Sävedalens AIK 1             7:53:09    52:05         
   67    130 Tore Bjørseth Berdal     Wing OK 1                    7:53:49    52:45         
   68     34 Martin Moberg            Norbergs OK 1                7:53:52    52:48         
   69     78 Per Ek                   Nyköpings OK 1               7:54:54    53:50         
   70     60 Magnus Arvidsson         IFK Göteborg 2               7:55:49    54:45         
   71    310 Erik Blomdahl            OK Orion 2                   7:55:58    54:53         
   72     69 Kimmo Vilska             Rajamäen Rykmentti 2         7:56:24    55:20         
   73    121 Simon Wegmüller          OK Rodhen 1                  7:56:31    55:27         
   74     41 Magnus Sandberg          FK Friskus-Varberg 1         7:58:03    56:59         
   75    127 Sondre Sande Gullord     Løten o-lag 1                7:58:34    57:30         
   76     62 Oskar Håkansson          Ronneby OK 1                 7:58:35    57:31         
   77     53 Tuomo Laine              DELTA 2                      8:00:29    59:25         
   78     83 Taneli Pantsar           Pellon Ponsi 1               8:00:31    59:27         
   79    181 Mikko Mäki-Ullakko       Vaajakosken Terä 2           8:00:54    59:50         
   80    112 Jacek Kowalczyk          Nybro OK 1                   8:00:55    59:51         
   81    105 Donatas Stulgys          Soik Hellas 1                8:00:56    59:52         
   82    168 Fredrik Eriksson         Bredaryds SOK 1              8:01:08  1:00:03         
   83     66 Asgeir Mjösund           MS Parma 2                   8:01:11  1:00:07         
   84     45 Tero Myllymäki           Jämsän Retki-Veikot 1        8:02:30  1:01:26         
   85    122 Kalle Björkman           Arboga OK 1                  8:02:38  1:01:34         
   86    341 Mati Tiit                Linköpings OK 2              8:02:47  1:01:42         
   87    307 Ole Kjell Langmyren      Lillomarka O-lag 1           8:02:47  1:01:43         
   88    203 Arne Bujordet            Kristiansand OK 2            8:02:48  1:01:44         
   89    108 Jonathan Gunnarsson      OK PAN-Kristianstad 2        8:02:50  1:01:46         
   90     81 Niklas Olsson            Täby Ok 1                    8:02:55  1:01:51         
   91     70 Duncan Coombs            OK Tyr 1                     8:03:23  1:02:19         
   92     57 Andris Kivlenieks        Ärla IF 1                    8:03:34  1:02:29         
   93    157 Tore Sandvik             Halden Skiklubb 98           8:04:25  1:03:21         
   94     97 Raffael Huber            Göteborg-Majorna 2           8:04:28  1:03:24         
   95     91 Mathias Hall             IF Femman 1                  8:04:35  1:03:30         
   96     93 Jarkko Liuha             Vehkalahden Veikot 2         8:04:56  1:03:52         
   97     71 Ivan Egorov              Joutsenon Kullervo 1         8:06:01  1:04:57         
   98     73 Eric Roller              Järfälla OK 1                8:06:01  1:04:57         
   99     49 Saku Kolkkala            Hämeenlinnan Suunnist. 1     8:06:02  1:04:58         
  100     96 Tönis Vaiksaar           Dalaportens OL 1             8:06:06  1:05:02         
  101    200 Gustaf Goth              Domnarvet/Kvarnsv. 1         8:06:07  1:05:03         
  102     89 Nick Simonin             OK Tisaren 2                 8:06:18  1:05:14         
  103     88 Pavel Kosarek            Tumba-Mälarhöjden 1          8:06:23  1:05:19         
  104    311 John Eriksson            Växjö OK 1                   8:06:30  1:05:26         
  105    165 Gunnar Vatn              Frol IL 1                    8:06:58  1:05:54         
  106    299 Mikael Westerberg        OK Kolmården 1               8:07:29  1:06:25         
  107     74 Niklas Aldin             Stora Tuna OK 2              8:07:33  1:06:29         
  108    287 Fredric Gustafsson       Jönköpings OK 1              8:08:31  1:07:27         
  109     77 Ståle Sønsterudbråten    Raumar O-lag 1               8:08:36  1:07:32         
  110    175 David Jonsson            OK Klyftamo 1                8:08:37  1:07:33         
  111    243 Ronny Liljegren          Gotlands Bro/Visborg 1       8:08:46  1:07:42         
  112    111 Lars Lönnkvist           Tullinge SK 2                8:13:08  1:12:04         
  113     90 Trond Strandberg         NTNUI 2                      8:13:08  1:12:04         
  114     98 Hannu Laiho              Rastivarsat 1                8:13:21  1:12:17         
  115    107 Håkan Samor              Tjällmo-Godegård 1           8:17:01  1:15:57         
  116    158 Alf Nordanbro            Malungs OK 2                 8:17:03  1:15:59         
  117    160 Daniel Larsson           Vänersborgs SK 2             8:17:35  1:16:31         
  118    109 Erik Wallin              IF Thor 1                    8:18:45  1:17:41         
  119     95 Martin Persson           OK Kåre 1                    8:20:02  1:18:58         
  120    272 Erik Andersson           IK Gandvik 1                 8:20:04  1:18:59         
  121    347 Sixten Sild              OK Triangeln 1               8:20:04  1:19:00         
  122    113 Anders Mårtensson        Kalmar OK 1                  8:20:08  1:19:04         
  123    104 Joakim Albrektsson       Hestra IF 1                  8:20:35  1:19:31         
  124    248 Juha Kurppa              Maarian Mahti 1              8:22:09  1:21:05         
  125     94 Eki Munukka              Tampereen Pyrintö 2          8:22:25  1:21:21         
  126     76 Martin Lundgren          Sundsvalls OK 1              8:23:36  1:22:32         
  127    137 Kjell Oberger            IFK Lidingö SOK 3            8:23:40  1:22:35         
  128    106 Pekka Tolonen            Lappeen Riento 1             8:23:43  1:22:39         
  129     92 Tuomas Hongell           Kokkolan Suunnist. 1         8:24:15  1:23:10         
  130    207 Antti Kivivuori          Siilin Rasti 1               8:25:08  1:24:03         
  131    124 Biel Rafols              Paimion Rasti 2              8:27:19  1:26:15         
  132    304 Fredrik Landstorp        OK Tor 1                     8:30:04  1:29:00         
  133    192 Tommi Pajala             LYNX 2                       8:30:31  1:29:27         
  134    262 Tormod Jensen            Trøsken/Sarpsborg 1          8:30:34  1:29:30         
  135    235 Jakob Zimmerman          Järla IF OK 2                8:31:18  1:30:14         
  136    146 Roger Carlsson           OK Tranan 1                  8:31:32  1:30:28         
  137    102 Jarkko Suokas            Valkeakosken Haka 1          8:31:50  1:30:46         
  138     54 Max Laurén               Pargas IF 1                  8:31:50  1:30:46         
  139     50 Ulrik Nielsen            FarumTisvilde SpringCup 2    8:33:12  1:32:08         
  140    333 Markus Kettunen          Veikon Pamaus 1              8:33:18  1:32:14         
  141    118 Mateusz Hoffman          Polish Junior Team 1         8:33:29  1:32:25         
  142    267 Daniel Steen             Haninge SOK 1                8:35:24  1:34:20         
  143    225 Mika Pensas              IF Brahe/Malax IF 1          8:37:14  1:36:10         
  144    186 Per-Johan Josefsson      Skogslöparna 1               8:37:14  1:36:10         
  145    148 Marcus Svensson          FK Göingarna 1               8:38:09  1:37:05         
  146    151 Per Hjerrild             OK Pan Århus 2               8:39:00  1:37:56         
  147    129 Calle Grape              IFK Moras OK 2               8:39:07  1:38:03         
  148    133 Thomas Höjsgaard         Leksands OK 2                8:39:10  1:38:06         
  149    344 Fredrik Persson          OK Hammaren 1                8:39:59  1:38:55         
  150    289 Johan Hedman             Söders SOL-Tyresö 2          8:40:34  1:39:30         
  151    222 Adam Karlsson            Hagaby GoIF 2                8:41:25  1:40:21         
  152    185 Mats R Johansson         Motala AIF-OL 1              8:41:33  1:40:29         
  153    338 Eirik Jelstad            Modum 1                      8:42:43  1:41:39         
  154    190 Johan Malmström          Bromma-Vällingby 1           8:43:52  1:42:48         
  155    285 Erik Andersson           OK Södertörn 1               8:43:52  1:42:48         
  156    283 Bengt-Åke Berndtsson     Skåneslättens OL 1           8:43:56  1:42:52         
  157    197 Olov Ericson             Rehns BK/Alfta-Ösa 1         8:44:00  1:42:56         
  158     55 Felix Larsson            OK Skogsfalken 1             8:44:20  1:43:16         
  159    116 Erik Sandh               OK Roxen 1                   8:44:25  1:43:21         
  160    296 Roger Lindén             Attunda OK 1                 8:47:47  1:46:43         
  161    209 Stian Grann              NTNUI 3                      8:49:07  1:48:02         
  162    300 Mikael Pihl              Lunds OK 1                   8:49:13  1:48:09         
  163    128 Timo Mikkonen            Hyvinkään Rasti 1            8:49:23  1:48:19         
  164     99 Lars Strömqvist          OK Skogshjortarna 1          8:50:22  1:49:18         
  165    147 Fredrik Ståhl            Hjärnarps GH OL 1            8:52:29  1:51:25         
  166    191 Daniel Tjernberg         Södertälje-Nykvarn 3         8:52:48  1:51:44         
  167    188 Mattias Berggrund        Hammarby IF OF 1             8:54:24  1:53:20         
  168    318 Tony Gustavsen           Istrums SK 1                 8:54:52  1:53:48         
  169    110 Terje Dengerud           Nydalens Skiklub 2           8:55:21  1:54:17         
  170    281 Lars Magnusson           OK Landehof 1                8:57:05  1:56:01         
  171    144 Joel Hellsten            OK Klemmingen 1              8:57:35  1:56:31         
  172    230 Alf Jernberg             Strängnäs-Malmby 1           8:59:52  1:58:48         
  173    228 Anders Bögevig           OK Ravinen 2                 9:00:15  1:59:11         
  174    295 Joel Francén             Tjällmo-Godegård 2           9:00:36  1:59:32         
  175    321 David Siebers            IK Hakarpspojkarna 3         9:02:07  2:01:03         
  176    125 Magnus Johansson         OK Löftan 1                  9:03:15  2:02:11         
  177    138 Lars-Gunnar Nilsson      Eksjö SOK 1                  9:03:18  2:02:14         
  178    159 Mathias Spallinger       Göteborg-Majorna 3           9:03:53  2:02:49         
  179    141 Jens Nyström             Hjobyg./Hagen/Tibro 1        9:04:23  2:03:19         
  180    277 Sigmund Vister           Indre Östfold OK 1           9:04:24  2:03:20         
  181    275 Marcus Amrén             Östersunds OK 1              9:05:34  2:04:30         
  182    276 Leif Helgman             OK Tyr 2                     9:07:47  2:06:43         
  183    306 Joel Bergqvist           OK Kontinent 1               9:07:47  2:06:43         
  184    152 Henrik Almkvist          OK Älvsjö Örby 1             9:07:49  2:06:45         
  185    293 Ronnie Andersson         Falkenbergs OK 1             9:09:14  2:08:10         
  186    291 Mikael Nordh             IK Ymer/Bredared 1           9:09:17  2:08:13         
  187    269 Björn Arvidsson          Stora Tuna OK 3              9:09:18  2:08:14         
  188    254 Ulf Persson              IFK Enskede 1                9:09:35  2:08:31         
  189    199 Anders Trolin            Forsa OK 1                   9:09:46  2:08:42         
  190    153 Andreas Pousette         Rånäs OK 1                   9:09:51  2:08:47         
  191    261 Kyrre Gran               OSI Orientering 1            9:10:33  2:09:29         
  192    150 Perttu Sainio            Keravan Urheilijat 1         9:10:47  2:09:43         
  193    126 Jens Andertoft           Västerås SOK 2               9:10:57  2:09:53         
  194    132 Marcus Hardt             KFUM Örebro OK 2             9:12:45  2:11:41         
  195    263 Axel Torshage            OK Nolaskogsarna 1           9:12:57  2:11:53         
  196    323 Kjell Westin             Larvik/POL 1                 9:15:11  2:14:07         
  197    238 Mikael Grudd             Väsby OK 1                   9:17:35  2:16:31         
  198    337 Martin Hals              Konnerud I.L. 1              9:17:39  2:16:34         
  199    302 Johan Fries              Umeå/Robertsf./Högåker 1     9:18:50  2:17:46         
  200    278 Emil Hammarström         OK Hällen 2                  9:19:12  2:18:08         
  201    251 Perola Olsson            OK Vilse - 87 1              9:19:27  2:18:23         
  202    232 Magnus Lindström         Västerbergslagen 1           9:19:35  2:18:31         
  203    240 Niclas Andersson         Markbygdens OK 1             9:19:38  2:18:34         
  204    136 Fredrik Holgersson       Snättringe SK 1              9:19:42  2:18:38         
  205    208 Niklas J Sommerstad      IL Tyrving 2                 9:20:51  2:19:46         
  206    178 Tom Erik Lundamo         Fossum IF 1                  9:20:54  2:19:49         
  207    201 Patrik Adebrant          Tumba-Mälarhöjden 2          9:22:02  2:20:58         
  208    312 Hans Svensson            OK Kullingshof 1             9:22:04  2:21:00         
  209    193 Olav Erik Kreken         BSI Orientering 1            9:25:09  2:24:05         
  210    342 Lars Bohlin              Linköpings OK 3              9:27:01  2:25:57         
  211    140 Cristian Larsson         Köping-Kolsva OK 1           9:27:44  2:26:40         
  212    145 Jonas Zackariasson       Uddevalla OK 1               9:27:56  2:26:51         
  213    221 Mikko Heikkilä           Hauhon Sisu 1                9:28:22  2:27:17         
  214    173 Anders Skog              Tullinge SK 3                9:28:23  2:27:19         
  215    253 Jukka-Pekka Seppänen     Rastikarhut 1                9:29:03  2:27:59         
  216    324 Brynjar Larssen Bakken   Lillehammer OK 1             9:30:16  2:29:12         
  217    258 Kenth Sågfors            OK Botnia 1                  9:30:47  2:29:42         
  218    220 Lars-Olov Ericson        OK Djerf 1                   9:31:27  2:30:23         
  219    183 Linus Falk               Ulricehamns OK 2             9:32:33  2:31:29         
  220    332 Jonas Bengtsson          Målilla/Björkfors/Hultsfred  9:32:35  2:31:31         
  221    244 Jonas Pettersson         OK Tisaren 3                 9:33:51  2:32:47         
  222    314 Mats Javehed             Vallentuna-Össeby 1          9:35:00  2:33:55         
  223    260 Anders Hellman           Leksands OK 3                9:35:34  2:34:30         
  224    319 Albin Pettersson         OK Skogsstjärnan 1           9:35:45  2:34:41         
  225    280 Per Henning Bjerva       Ås-UMB Orientering 2         9:35:48  2:34:44         
  226    236 Oskar Hektor             Järla IF OK 3                9:36:06  2:35:02         
  227    259 Robin Westerlund         Täby Ok 2                    9:36:08  2:35:03         
  228    139 Aki Nalli                Pihkaniskat 1                9:39:49  2:38:45         
  229    326 Tommy Berger             Gävle OK 2                   9:40:17  2:39:13         
  230    163 Mikkel Conradi           Cambridge Sports 1           9:40:22  2:39:18         
  231    268 Andrea Bruno             IFK Lidingö SOK 4            9:41:43  2:40:39         
  232    162 Mats Johansson           SOL Tranås 1                 9:43:34  2:42:30         
  233    169 Mikael Byström           Järfälla OK 2                9:43:43  2:42:39         
  234    334 Anders Sträng            Falköpings AIK OK 1          9:45:24  2:44:19         
  235    154 Pontus Andersson         OK Denseln 3                 9:45:38  2:44:34         
  236    237 Daniel Hägerstrand       IFK Göteborg 3               9:46:08  2:45:04         
  237    194 Anders Kolmskog          Sundbybergs IK 1             9:46:11  2:45:07         
  238    252 Alexander Svensson       OK Österåker 1               9:48:46  2:47:42         
  239    189 Erik Fernlund            Säterbygdens OK 1            9:48:57  2:47:53         
  240    271 Andreas Johansson        Ankarsrum/Gamleby/Västervik  9:50:13  2:49:09         
  241    328 Markus Nilsson           IK Trenne/OK Nackhe 1        9:52:07  2:51:03         
  242    223 Anders Fjogstad          Oppsal Orientering 1         9:54:15  2:53:11         
  243    297 Fredrik Bolske           Attunda OK 2                 9:54:17  2:53:13         
  244    292 Johan Andersson          OK Orinto 1                  9:54:20  2:53:16         
  245    330 Øyvind Teigen            Bækkelaget SK 2              9:54:35  2:53:31         
  246    331 Matti Yliniemi           Ylivieskan Kuula 1           9:54:45  2:53:41         
  247    117 Kalle Andreasson         Gustavsbergs OK 1            9:55:58  2:54:54         
  248    264 Ulf Wallin               Kungälv/Stenungs./Sjövalla   9:57:17  2:56:13         
  249    182 Eltsov Demis             Kuzmolovo 110% 1             9:57:49  2:56:45         
  250    166 Oskar Mikaelsson         Västerås SOK 3               9:58:10  2:57:06         
  251    317 Frode Løset              Ringerike o-lag 1            9:58:33  2:57:29         
  252    257 Per-Erik Modig           Söderhamns OK 1              9:59:30  2:58:26         
  253    250 Kristoffer Jansson       OK Måsen 1                  10:00:58  2:59:54         
  254    274 Magnus Larsen            FK Boken 1                  10:04:10  3:03:06         
  255    119 Johan Nilsson            Stigmännen Karlshamn 1      10:04:56  3:03:52         
  256    142 Henrik Haugness          Nyköpings OK 2              10:05:00  3:03:56         
  257    100 Johannes Norqvist        Kils OK/Västvärmland 1      10:07:16  3:06:11         
  258    322 Göran Siebers            IK Hakarpspojkarna 4        10:08:41  3:07:37         
  259    227 Toni Rannikko            Turun Metsänkävijät 3       10:10:54  3:09:50         
  260    255 Peter Söderström         Ok Raseborg 1               10:13:21  3:12:17         
  261    273 Mattias Andersson        IK Gandvik 2                10:13:29  3:12:25         
  262    245 Linnéa Olofsson          Härnösands OK 1             10:13:42  3:12:38         
  263    343 Lauri Olli               Jüriöö 1                    10:13:44  3:12:40         
  264    229 Torbjörn Kölzow          OK Ravinen 3                10:14:29  3:13:25         
  265    315 Niklas Olsen             OK Moss 1                   10:14:32  3:13:28         
  266    249 Mikael Lundstedt         Sundsvalls OK 2             10:15:48  3:14:44         
  267    288 Lennart Larsson          Jönköpings OK 2             10:21:33  3:20:28         
  268    284 Jouko Nurminen           Tio rättens män 1           10:25:23  3:24:19         
  269    298 Elias Ali-Haapala        Vetelin Urheilijat 1        10:30:12  3:29:08         
  270    270 Per Hökpers              Hedemora/Avesta/Säterbygden 10:30:21  3:29:17         
  271    161 Niklas Olsson            Norbergs OK 2               10:32:13  3:31:09         
  272    316 Niclas Reinholdsson      IF Thor 2                   10:33:53  3:32:48         
  273    217 Vesa Heikkilä            MS Parma 3                  10:34:51  3:33:47         
  274    335 Lars Kullman             OK Alehof 2                 10:44:00  3:42:56         
  275    204 Leif Aril Westberg       Kristiansand OK 3           10:47:26  3:46:22         
  276    290 Alexander Westberg       OK Älgen 1                  10:47:29  3:46:25         
  277    224 Per Westerberg           OK Grip 1                   10:47:48  3:46:43         
  278    282 Harri Lehtimäki          Reilut Miehet Havumetsien 1 10:49:22  3:48:17         
  279    246 Niko Latva               Jalasjärven Jalas 1         10:53:19  3:52:14         
  280    206 Marcus Adolfsson         NAIS OK 1                   10:56:53  3:55:49         
  281    327 Christer Gustavsson      OK Tylöskog 1               10:57:15  3:56:11         
  282    155 Bjørn Axel Gran          Halden Skiklubb 3           11:00:04  3:59:00         
  283    279 Torbjörn Halvarsson      Fjärås AIK/IF Rigor 1       11:02:35  4:01:31         
  284    234 Simon Svenman            Skogspojkarnas OK 1         11:02:39  4:01:35         
  285    233 Rikard Borg              Katrineholms OK 1           11:03:15  4:02:11         
  286    211 Simen Graff              NTNUI 5                     11:06:17  4:05:13         
  287    170 John Embrey              Jesus Orienteering 1        11:10:22  4:09:18         
  288    176 Jan Ring                 Trosabygdens OK 1           11:10:43  4:09:39         
  289    231 John Jonsson             Lidköpings VSK 1            11:15:07  4:14:03         
  290    196  N.N.                    Korven Honka 1              11:18:41  4:17:37         
  291    210 Kristian Wollen Steen    NTNUI 4                     11:24:36  4:23:31         
  292    303 Oskar Larsson            Boxholm-Mjölby OL 1         11:25:58  4:24:54         
  293    308 Mattias Bratt            Centrum OK 1                11:35:25  4:34:21         
  294    195 Simon Melin              Sundbybergs IK 2            11:37:24  4:36:20         
  295    301 Andreas Ivarsson         Lunds OK 2                  11:41:59  4:40:55         
  296    226 Christoffer Stockman     K3 IF 1                     11:42:30  4:41:26         
  297    218 Kari Vainio              Turun NMKY 1                11:43:35  4:42:31         
  298    239 Stigen Darling           LiTHe Vilse 1               12:05:23  5:04:19         
  299    345 Christer Nordström       Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar 12:07:02  5:05:58         
  300    187 Morgan Näslund           Skogslöparna 2              12:07:09  5:06:05         
  301    265 Gunnar Gustavsson        OK Reftele 1                12:17:29  5:16:25         
  302    219 Arild Finstad            Kongsberg O-lag 2           12:18:22  5:17:17         
  303    294 Christer Håkansson       Falkenbergs OK 2            12:36:19  5:35:15         
  304    172 Per Dehli                Østmarka OK 3               12:37:09  5:36:04         
  305    216  N.N.                    NTNUI 10                    12:44:25  5:43:21         
  306    174 Knut H. Ramtvedt         Sarpsborg OL 1              13:19:31  6:18:27         

---  Ej godkända lag ---

           3 Hannu Airila             Kalevan Rasti 1              7:24:53      Dsq
          22 Andreas J Johansson      Göteborg-Majorna 1           7:14:28      Dsq
         167 Janne Valkonen           Saarijärven Pullistus 1          Dsq      Dsq
         256 Steen Stausholm          FarumTisvilde SpringCup 3   11:38:11      Dsq
         286 Robert Hagström          Eskilstuna OL 1                  Dsq      Dsq
         114 Hans Kristian Andreasen  Ås-UMB Orientering 1         8:13:13      Dsq
         143 Mikko Viitamäki          Ylistaron Kilpa-Veljet 1     8:43:37      Dsq
         305 Johan Tallhage           Skarpnäcks OL 1              9:05:35      Dsq
         134 Steinar Øvreås           Kongsberg O-lag 1            8:41:31      Dsq
         135 Benjamin Lepoutre        Sävedalens AIK 2             8:45:31      Dsq
         205 Sauli Saarinen           Mäntsälän Urheilijat 1       8:29:57      Dsq
         213 Vidar Fauske             NTNUI 7                     13:35:37      Dsq
         241 Peter Nyberg             Soik Hellas 2               11:25:08      Dsq
         164 Henrik Järnsjö           Hyvinkään Rasti 2                Dsq      Dsq
         180 A Alstrup-Nielsen        Hærens Officersskole 2           Dsq      Dsq
         247 Oskar Wallén             OK Enen/Tierps SOK 1         9:52:36      Dsq
         266 Jari Vesterbacka         Akilles OK 1                10:31:41      Dsq
         309 Anders Söderbärg         OK Roslagen 2                9:52:11      Dsq
         149 Mikko Sabel              Hämeenlinnan Suunnist. 2     9:41:49      Dsq
         198 Anton Marmelid           Helsingborgs SOK 1           9:30:00      Dsq
         202 Patrik Axelsson          Tumba-Mälarhöjden 3         12:44:28      Dsq
         313 Carl Carlsson            Ärla IF 2                   12:17:26      Dsq
          68 Mikael Jansson           IFK Lidingö SOK 2                Dsq      Dsq
         177 Henrik Nyström           Dalaportens OL 2            10:18:34      Dsq
         215 Jungim You               NTNUI 9                          Dsq      Dsq
         325 Olof Persson             Svaide Roma SOK 1           10:38:55      Dsq
         339 Juho Matikainen          Iitin Pyrintö 1              9:41:20      Dsq
          36 Allan Mogensen           OK Ravinen 1                13:18:02      Dsq
         115 Timo Salin               Helsingin Suunnist. 2            Dsq      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4           13:49:02      Dns
         171 Andreas Bratlie          Østmarka OK 2               10:13:17      Dsq
         184 Håkan Fransson           Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Fredrik Steinsvik        OTO/Sandefjord 1            10:01:24      Dsq
         329 Sami Lovekari            Espoon Suunta 1              9:15:15      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.