10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (346/347) sträcka 9 - Radio 1 (2008-04-27 13:37:42)

    1     21 Damien Renard            Kristiansand OK 1            7:50:15     0:00         
    2      1 Mattias Karlsson         Halden Skiklubb 1            7:50:16     0:01         
    3      4 Anders Skarholt          Södertälje-Nykvarn 1         7:50:18     0:03         
    4     28 Robert Wallsten          Leksands OK 1                7:56:18     6:02         
    5      5 Ulf Troeng               OK Linné 1                   7:56:25     6:09         
    6     12 Simonas Krepsta          IFK Moras OK 1               7:58:47     8:31         
    7     11 Graham Gristwood         IFK Lidingö SOK 1            7:58:50     8:35         
    8     25 Pentti Iso-Markku        Turun Metsänkävijät 1        7:58:54     8:38         
    9     18 Michael Sörensen         OK PAN-Kristianstad 1        7:59:14     8:58         
   10      7 Matti Liukkonen          Rajamäen Rykmentti 1         8:00:20    10:05         
   11      8 Jonne Lehto              Vehkalahden Veikot 1         8:01:30    11:15         
   12      2 Juha Sorvisto            Vaajakosken Terä 1           8:01:54    11:39         
   13      6 Tuomo Mäkelä             Angelniemen Ankkuri 1        8:03:38    13:23         
   14     32 Michal Krajcik           OK Orion 1                   8:03:41    13:25         
   15     17 Kiril Nikolov            Stora Tuna OK 1              8:04:29    14:14         
   16     16 Pekka Itävvo             Tampereen Pyrintö 1          8:06:24    16:09         
   17      9 Tobias Wahlgren          IK Hakarpspojkarna 1         8:06:31    16:16         
   18     80 Igor Gorbatenkov         Ikaalisten NV 1              8:06:35    16:20         
   19     19 Johan Lindberg           OK Denseln 1                 8:08:21    18:05         
   20     29 Aapo Leskinen            LYNX 1                       8:08:26    18:11         
   21     14 Kim Fagerudd             Paimion Rasti 1              8:11:29    21:14         
   22     20 Samuli Salmenoja         MS Parma 1                   8:13:29    23:14         
   23     23 Håkan Eriksson           Malungs OK 1                 8:13:38    23:23         
   24     46 Martin Norling           Söders SOL-Tyresö 1          8:14:18    24:03         
   25     10 Christian Nielsen        IFK Göteborg 1               8:19:48    29:32         
   26     13 Tor Brenna               Bækkelaget SK 1              8:23:00    32:45         
   27     58 Jonas Wallin             Vänersborgs SK 1             8:23:04    32:49         
   28     15 Heikki Toivio            DELTA 1                      8:25:28    35:13         
   29     38 Christoffer Ekman        OK Hällen 1                  8:25:35    35:19         
   30     37 Johannes Pohjala         Hiisirasti 1                 8:27:57    37:42         
   31     24 Antti Iivari             Rasti-Kurikka 1              8:28:19    38:04         
   32     79 Sami Kääriäinen          Turun Metsänkävijät 2        8:28:23    38:08         
   33     31 Jakob Jansson            Järla IF OK 1                8:29:11    38:56         
   34     27 Edvard Smehlik           Rehns BK 1                   8:32:21    42:06         
   35     44 Victor Mansner           IF Sibbo-Vargarna 1          8:33:53    43:38         
   36     56 Øystein Nesse            Nydalens Skiklub 1           8:33:55    43:40         
   37     35 Morten Fenger-Grøn       OK Pan Århus 1               8:33:57    43:42         
   38     39 Håkan Andersson          Västerås SOK 1               8:35:43    45:28         
   39     33 Marcus Kvarndal          Ulricehamns OK 1             8:35:44    45:29         
   40    103 Christer Lilja           OK Denseln 2                 8:37:31    47:16         
   41     64 Kleo Ketonen             OK Orient 1                  8:40:29    50:14         
   42     51 Esa Viitanen             Turun Suunnistajat 1         8:40:35    50:20         
   43     87 Brent Godman             Gävle OK 1                   8:40:37    50:22         
   44     72 Øystein Ruud             Fredrikstads SK 1            8:40:42    50:27         
   45     67 Carl Waaler Kaas         NTNUI 1                      8:41:43    51:28         
   46     30 Daniel Attås             OK Tisaren 1                 8:42:03    51:47         
   47    340 Erik Martinsson          Linköpings OK 1              8:42:13    51:58         
   48     65 Olof Dahlgren            Hagaby GoIF 1                8:42:23    52:07         
   49     52 Olli Viljakainen         Anttolan Urheilijat 1        8:43:03    52:47         
   50     82 Patrik Eklund            KFUM Örebro OK 1             8:43:21    53:06         
   51     85 Andreas Olofsson         Tullinge SK 1                8:43:36    53:21         
   52     84 Pontus Gille             OK Roslagen 1                8:44:01    53:46         
   53     42 Rasmus Nielsen           FarumTisvilde SpringCup 1    8:45:12    54:56         
   54     59 Yury Tambasov            Sävedalens AIK 1             8:45:18    55:02         
   55     61 Kristofer Sidenvall      IFK Umeå 1                   8:45:30    55:15         
   56     48 Jussi Ernamo             Helsingin Suunnist. 1        8:46:23    56:08         
   57     63 Karlis Dislers           IK Hakarpspojkarna 2         8:46:31    56:16         
   58     26 Juha Luoma               Lapuan Virkiä 1              8:48:36    58:21         
   59     86 Geir Hoff                IL Tyrving 1                 8:49:21    59:05         
   60    101 Thomas Werme             Södertälje-Nykvarn 2         8:49:52    59:36         
   61    123 Jan Granstedt            Halden Skiklubb 2            8:51:09  1:00:54         
   62     40 Mattias Nilsson          OK Linné 2                   8:53:16  1:03:01         
   63     34 Thomas Gustafsson        Norbergs OK 1                8:54:20  1:04:04         
   64    120 Anders Johansson         OK Alehof 1                  8:55:19  1:05:04         
   65     43 Ville Maksimainen        Kalevan Rasti 2              8:56:23  1:06:08         
   66     81 Oskar Sjöberg            Täby Ok 1                    8:57:06  1:06:51         
   67    203 Anders Birkenes          Kristiansand OK 2            8:57:06  1:06:51         
   68     60 Espen Jacobsen           IFK Göteborg 2               8:57:14  1:06:58         
   69     66 Jesse Martelius          MS Parma 2                   8:57:14  1:06:59         
   70    130 Jostein Kvakland         Wing OK 1                    8:57:19  1:07:04         
   71     70 Johannes Svensson        OK Tyr 1                     8:57:30  1:07:15         
   72     78 Henning Hall             Nyköpings OK 1               8:58:06  1:07:51         
   73     47 Martti Siikaluoma        Kangasala SK 1               8:58:11  1:07:56         
   74    105 Max Ryabkin              Soik Hellas 1                8:59:28  1:09:13         
   75     53 Ville Luoma              DELTA 2                      8:59:52  1:09:37         
   76    307 Christian Grønvold       Lillomarka O-lag 1           9:00:30  1:10:15         
   77    121 Bo Fransson              OK Rodhen 1                  9:01:01  1:10:45         
   78    310 Tom Olavsson             OK Orion 2                   9:01:48  1:11:33         
   79    108 Alexey Zobov             OK PAN-Kristianstad 2        9:02:18  1:12:03         
   80     41 Bengt Johansson          FK Friskus-Varberg 1         9:02:19  1:12:04         
   81    168 Jakob Andersson          Bredaryds SOK 1              9:02:21  1:12:06         
   82     45 Simo Lindgren            Jämsän Retki-Veikot 1        9:02:38  1:12:23         
   83     69 Marko Heiskanen          Rajamäen Rykmentti 2         9:03:44  1:13:28         
   84     97 Egil Edvardsen           Göteborg-Majorna 2           9:05:13  1:14:58         
   85     88 Lars Strid               Tumba-Mälarhöjden 1          9:05:17  1:15:01         
   86    127 Marius Öie               Løten o-lag 1                9:05:40  1:15:25         
   87     74 Jonas Lång               Stora Tuna OK 2              9:05:48  1:15:33         
   88     57 Håkan Olofsson-Bierfeld  Ärla IF 1                    9:05:49  1:15:33         
   89    181 Jani Heikkinen           Vaajakosken Terä 2           9:06:00  1:15:45         
   90    112 David Runemalm           Nybro OK 1                   9:06:13  1:15:58         
   91     49 Jussi-Pekka Kauppi       Hämeenlinnan Suunnist. 1     9:06:43  1:16:28         
   92     71 Atte Seppänen            Joutsenon Kullervo 1         9:07:16  1:17:00         
   93     77 Stein Arne Alnæs         Raumar O-lag 1               9:07:39  1:17:24         
   94     91 Otto Sund                IF Femman 1                  9:07:42  1:17:27         
   95    299 Erik Engvall             OK Kolmården 1               9:07:46  1:17:31         
   96    341 Erik Backetman           Linköpings OK 2              9:07:51  1:17:35         
   97     89 Anders Holm              OK Tisaren 2                 9:07:59  1:17:44         
   98     73 Oskar Nordmark           Järfälla OK 1                9:08:04  1:17:49         
   99    111 Markus Fredlund          Tullinge SK 2                9:08:09  1:17:54         
  100    122 Arne Hägg                Arboga OK 1                  9:08:28  1:18:13         
  101    200 Magnus Eliasson          Domnarvet/Kvarnsv. 1         9:09:28  1:19:13         
  102     62 Ingemar Ericsson         Ronneby OK 1                 9:11:03  1:20:47         
  103     90 Vegard Brun Saga         NTNUI 2                      9:11:48  1:21:33         
  104     83 Jari Sipilä              Pellon Ponsi 1               9:13:46  1:23:31         
  105    287 Klas Friborg             Jönköpings OK 1              9:15:46  1:25:31         
  106    157 Torgeir Snilsberg        Halden Skiklubb 98           9:17:04  1:26:48         
  107     96 Johan Silvermark         Dalaportens OL 1             9:18:07  1:27:52         
  108    107 Kent Landoff             Tjällmo-Godegård 1           9:18:43  1:28:27         
  109    311 Anders Persson           Växjö OK 1                   9:18:43  1:28:28         
  110     98 Arttu Munukka            Rastivarsat 1                9:19:34  1:29:19         
  111    243 Christoffer Nilsson      Gotlands Bro/Visborg 1       9:21:35  1:31:20         
  112    158 Markus Hederskog         Malungs OK 2                 9:22:52  1:32:36         
  113     95 Henrik Thomsson          OK Kåre 1                    9:24:38  1:34:23         
  114    175 Joacim Gustafsson        OK Klyftamo 1                9:24:46  1:34:30         
  115    106 Tero Väisänen            Lappeen Riento 1             9:25:57  1:35:42         
  116    272 Magnus Sundmark          IK Gandvik 1                 9:26:01  1:35:45         
  117    104 Carl-Johan Fredman       Hestra IF 1                  9:26:09  1:35:54         
  118    347 Lars Almqvist            OK Triangeln 1               9:27:17  1:37:02         
  119    109 Magnus Wallenborg        IF Thor 1                    9:27:23  1:37:08         
  120    160 Tomas Johansson          Vänersborgs SK 2             9:27:24  1:37:09         
  121    113 Mats Söderberg           Kalmar OK 1                  9:29:05  1:38:50         
  122    137 Anders Stjerndahl        IFK Lidingö SOK 3            9:29:55  1:39:40         
  123     76 Tom Quale                Sundsvalls OK 1              9:30:00  1:39:45         
  124    165 Magnhild Forseth         Frol IL 1                    9:30:36  1:40:21         
  125     93 Ville Töyrylä            Vehkalahden Veikot 2         9:30:43  1:40:28         
  126    235 Micke Refors             Järla IF OK 2                9:32:35  1:42:20         
  127    248 Kari Silokangas          Maarian Mahti 1              9:33:34  1:43:19         
  128     92 Antti Ojajärvi           Kokkolan Suunnist. 1         9:34:20  1:44:05         
  129    207 Pekka Torvinen           Siilin Rasti 1               9:35:33  1:45:18         
  130    102 Matti Takala             Valkeakosken Haka 1          9:35:40  1:45:24         
  131     94 Keijo Viilo              Tampereen Pyrintö 2          9:36:28  1:46:12         
  132    304 Eric Börjeskog           OK Tor 1                     9:37:07  1:46:52         
  133    333 Juho Mäntylä             Veikon Pamaus 1              9:37:49  1:47:34         
  134     50 Casper Wilken            FarumTisvilde SpringCup 2    9:38:30  1:48:14         
  135    192 Niklas Paganus           LYNX 2                       9:38:47  1:48:32         
  136    124 Henri Kalve              Paimion Rasti 2              9:38:54  1:48:39         
  137    129 Peter Fredriksson        IFK Moras OK 2               9:40:30  1:50:15         
  138    133 Christoffer Westblad     Leksands OK 2                9:40:41  1:50:26         
  139    148 Anders Selin             FK Göingarna 1               9:40:55  1:50:40         
  140    262 Magne Nordli             Trøsken/Sarpsborg 1          9:41:19  1:51:03         
  141    146 Martin Skoglund          OK Tranan 1                  9:41:40  1:51:25         
  142    186 Anders Sundin            Skogslöparna 1               9:43:22  1:53:07         
  143     55 Ulf Jungstrand           OK Skogsfalken 1             9:45:36  1:55:21         
  144    151 Martin Christensen       OK Pan Århus 2               9:46:05  1:55:50         
  145    118 Bartosz Kaszuba          Polish Junior Team 1         9:46:06  1:55:51         
  146    197 Kjell Winblad            Rehns BK/Alfta-Ösa 1         9:47:45  1:57:30         
  147    222 Daniel Persson           Hagaby GoIF 2                9:49:54  1:59:39         
  148    116 Mattias Zackrisson       OK Roxen 1                   9:52:01  2:01:46         
  149     54 Martin Norrgård          Pargas IF 1                  9:52:05  2:01:50         
  150    185 Daniel Hasselström       Motala AIF-OL 1              9:52:41  2:02:25         
  151    267 Joel Ericsson            Haninge SOK 1                9:53:16  2:03:01         
  152    344 Håkan Olsson             OK Hammaren 1                9:53:43  2:03:27         
  153    285 Patrik Bliderfalk        OK Södertörn 1               9:54:56  2:04:41         
  154    209 Erik Lien Johnsen        NTNUI 3                      9:55:31  2:05:15         
  155    190 Sven Hunhammar           Bromma-Vällingby 1           9:55:35  2:05:20         
  156    225 Joakim Lindell           IF Brahe/Malax IF 1          9:55:39  2:05:23         
  157    128 Janne Karri              Hyvinkään Rasti 1            9:56:56  2:06:41         
  158    338 Aleksej Aleksejonok      Modum 1                      9:58:32  2:08:17         
  159    228 Henrik Sandström         OK Ravinen 2                10:01:00  2:10:45         
  160    191 Niklas Wedin             Södertälje-Nykvarn 3        10:01:10  2:10:55         
  161    300 Lars Harrie              Lunds OK 1                  10:01:17  2:11:02         
  162    296 Lars Gerhardsson         Attunda OK 1                10:02:19  2:12:04         
  163    230 Christoffer Ramström     Strängnäs-Malmby 1          10:04:08  2:13:53         
  164    147 Jan Ackesjö              Hjärnarps GH OL 1           10:04:12  2:13:56         
  165     99 Markus Krona             OK Skogshjortarna 1         10:04:43  2:14:28         
  166    125 Björn Johannesson        OK Löftan 1                 10:07:11  2:16:56         
  167    188 Tobias Spång             Hammarby IF OF 1            10:08:25  2:18:10         
  168    281 Johan Carlström          OK Landehof 1               10:08:31  2:18:16         
  169    318 Jonas Sundberg           Istrums SK 1                10:08:32  2:18:17         
  170    110 Håkon Hultgren           Nydalens Skiklub 2          10:10:07  2:19:52         
  171    144 Stefan Carlsson          OK Klemmingen 1             10:10:15  2:19:59         
  172    283 Jakob Segerslätt         Skåneslättens OL 1          10:11:15  2:21:00         
  173    275 Lennart Hamberg          Östersunds OK 1             10:14:45  2:24:30         
  174    293 Jesper Nelsén            Falkenbergs OK 1            10:14:51  2:24:35         
  175    295 Martin Carlsson          Tjällmo-Godegård 2          10:14:57  2:24:42         
  176    321 Göran Carnander          IK Hakarpspojkarna 3        10:16:01  2:25:46         
  177    138 Anders Reimertz          Eksjö SOK 1                 10:16:04  2:25:49         
  178    159 Måns Östman              Göteborg-Majorna 3          10:16:11  2:25:56         
  179    126 Daniel Johannesson       Västerås SOK 2              10:19:09  2:28:54         
  180    153 Roger Andersson          Rånäs OK 1                  10:19:46  2:29:30         
  181    277 Stian Overskeid          Indre Östfold OK 1          10:21:46  2:31:30         
  182    199 Lars Rask                Forsa OK 1                  10:22:19  2:32:04         
  183    238 Hans Enström             Väsby OK 1                  10:22:59  2:32:44         
  184    276 David Erikson            OK Tyr 2                    10:23:10  2:32:55         
  185    141 Fredrik Schmiterlöw      Hjobyg./Hagen/Tibro 1       10:25:29  2:35:13         
  186    261 Magne Vollen             OSI Orientering 1           10:27:05  2:36:49         
  187    132 Johan Ericsson           KFUM Örebro OK 2            10:29:37  2:39:21         
  188    291 Linda Gustavsson         IK Ymer/Bredared 1          10:29:47  2:39:31         
  189    263 Markus Westerlind        OK Nolaskogsarna 1          10:29:55  2:39:40         
  190    323 Harald Kvisli            Larvik/POL 1                10:30:57  2:40:41         
  191    306 Victor Jensen            OK Kontinent 1              10:31:34  2:41:19         
  192    240 Jonas Karlsson           Markbygdens OK 1            10:32:06  2:41:51         
  193    152 Anders Mattsson          OK Älvsjö Örby 1            10:33:26  2:43:11         
  194    201 Anders Karlsson          Tumba-Mälarhöjden 2         10:33:35  2:43:20         
  195    178 Jan Arild Johnsen        Fossum IF 1                 10:33:41  2:43:25         
  196    208 Frode Konst              IL Tyrving 2                10:33:44  2:43:29         
  197    140 Johan Englöf             Köping-Kolsva OK 1          10:37:41  2:47:26         
  198    145 David Nilsson            Uddevalla OK 1              10:38:15  2:47:59         
  199    220 Mats Welander            OK Djerf 1                  10:38:27  2:48:12         
  200    136 Björn Salomonsson        Snättringe SK 1             10:39:13  2:48:58         
  201    312 Joakim Ljunglide         OK Kullingshof 1            10:39:48  2:49:32         
  202    173 Mats Fryxell             Tullinge SK 3               10:39:50  2:49:34         
  203    258 Joel Sågfors             OK Botnia 1                 10:40:42  2:50:27         
  204    183 Christer Mannfolk        Ulricehamns OK 2            10:41:44  2:51:29         
  205    150 Anton Rusainen           Keravan Urheilijat 1        10:42:34  2:52:19         
  206    278 Martin Hultman           OK Hällen 2                 10:43:49  2:53:33         
  207    260 Svante Allmungs          Leksands OK 3               10:43:51  2:53:36         
  208    342 Jerk Rönnols             Linköpings OK 3             10:44:34  2:54:19         
  209    332 Johan Billing            Målilla/Björkfors/Hultsfred 10:44:52  2:54:36         
  210    221 Jukka Pohjola            Hauhon Sisu 1               10:46:10  2:55:54         
  211    337 Andreas Bendiktsen       Konnerud I.L. 1             10:46:11  2:55:56         
  212    244 Johan Larsson            OK Tisaren 3                10:47:34  2:57:19         
  213    302 Håkan Eriksson           Umeå/Robertsf./Högåker 1    10:48:16  2:58:01         
  213    326 Daniel Knutsen           Gävle OK 2                  10:48:16  2:58:01         
  215    280 Arve Opheim              Ås-UMB Orientering 2        10:48:40  2:58:24         
  216    319 Anders Nilsson           OK Skogsstjärnan 1          10:49:04  2:58:49         
  217    232 Emil Brynfors            Västerbergslagen 1          10:51:23  3:01:07         
  218    253 Riku Koivusalo           Rastikarhut 1               10:52:05  3:01:50         
  219    314 Christer Arksand         Vallentuna-Össeby 1         10:52:53  3:02:37         
  220    259 Anders Nilsson           Täby Ok 2                   10:55:06  3:04:50         
  221    324 Dag Veastad              Lillehammer OK 1            10:56:13  3:05:58         
  222    268 Arvid Eriksson           IFK Lidingö SOK 4           10:56:54  3:06:38         
  223    252 Elias Johansson          OK Österåker 1              11:01:31  3:11:16         
  224    193 Stian Almeland Kreken    BSI Orientering 1           11:01:39  3:11:24         
  225    139 Teemu Lindfors           Pihkaniskat 1               11:01:42  3:11:27         
  226    163 Ken Walker, Sr.          Cambridge Sports 1          11:03:00  3:12:44         
  227    334 Jonas Niklasson          Falköpings AIK OK 1         11:04:05  3:13:50         
  228    271 Karl-Fredrik Olsson      Ankarsrum/Gamleby/Västervik 11:04:29  3:14:13         
  229    330 Arne Torgersen           Bækkelaget SK 2             11:04:29  3:14:14         
  230    328 Per Skyggeson            IK Trenne/OK Nackhe 1       11:07:47  3:17:32         
  231    237 Stefan Gustavsson        IFK Göteborg 3              11:07:49  3:17:34         
  232    250 Peter Rasmussen          OK Måsen 1                  11:07:51  3:17:36         
  233    194 Torbjörn Olsson          Sundbybergs IK 1            11:08:21  3:18:05         
  234    162 Emil Lindström           SOL Tranås 1                11:09:59  3:19:44         
  235    117 Per Öhlund               Gustavsbergs OK 1           11:11:28  3:21:12         
  236    166 Fredrik Urby             Västerås SOK 3              11:14:40  3:24:25         
  237    292 Jackob Lund              OK Orinto 1                 11:15:57  3:25:41         
  238    189 Per Sandberg             Säterbygdens OK 1           11:16:37  3:26:22         
  239    322 Martina Karlsson         IK Hakarpspojkarna 4        11:19:34  3:29:19         
  240    297 Göran Frisk              Attunda OK 2                11:19:59  3:29:43         
  241    182 Golubev Maxim            Kuzmolovo 110% 1            11:20:19  3:30:03         
  242    331 Teemu Raudaskoski        Ylivieskan Kuula 1          11:20:42  3:30:26         
  243    229 Emil Kretz               OK Ravinen 3                11:23:50  3:33:35         
  244    317 Morten Hoffmann          Ringerike o-lag 1           11:23:53  3:33:38         
  245    257 Daniel Ekengren          Söderhamns OK 1             11:24:44  3:34:28         
  246    255 Janne Nyberg             Ok Raseborg 1               11:27:07  3:36:52         
  247    154 Elias Andersson          OK Denseln 3                11:27:12  3:36:56         
  248    343 Raul Hindov              Jüriöö 1                    11:27:29  3:37:14         
  249    100 Jonas Uller              Kils OK/Västvärmland 1      11:28:37  3:38:22         
  250    249 Tomas Johnsson           Sundsvalls OK 2             11:31:14  3:40:58         
  251    227 Antti Karhunen           Turun Metsänkävijät 3       11:34:27  3:44:11         
  252    119 Alexander Lindblom       Stigmännen Karlshamn 1      11:35:36  3:45:20         
  253    245 Johan Wickenberg         Härnösands OK 1             11:36:10  3:45:55         
  254    274 Leif-Åke Andersson       FK Boken 1                  11:42:36  3:52:21         
  255    223 Gudmund Toverud Høglund  Oppsal Orientering 1        11:43:27  3:53:12         
  256    273 Niklas Brag-Jonsson      IK Gandvik 2                11:47:34  3:57:18         
  257    161 Lasse Nordström          Norbergs OK 2               11:48:35  3:58:20         
  258    217 Mikko Määttä             MS Parma 3                  11:54:14  4:03:59         
  259    288 Per Anders Görebrant     Jönköpings OK 2             11:56:54  4:06:38         
  260    270 Kristoffer Markfjärd     Hedemora/Avesta/Säterbygden 11:57:23  4:07:08         
  261    315 Vetle Paulsen            OK Moss 1                   12:01:15  4:11:00         
  262    298 Hannu Pöyhönen           Vetelin Urheilijat 1        12:01:21  4:11:05         
  263    284 Jussi Ojala              Tio rättens män 1           12:01:35  4:11:19         
  264    290 Henrik Dowsson           OK Älgen 1                  12:06:40  4:16:25         
  265    335 Johan Blick              OK Alehof 2                 12:07:03  4:16:48         
  266    204 Jack Björnsen            Kristiansand OK 3           12:08:32  4:18:16         
  267    224 Johan Karlsson           OK Grip 1                   12:13:22  4:23:06         
  268    282 Hannu Nikkola            Reilut Miehet Havumetsien 1 12:14:56  4:24:41         
  269    206 Lars-Åke Classon         NAIS OK 1                   12:15:12  4:24:57         
  270    155 Gjermund Holm            Halden Skiklubb 3           12:22:10  4:31:55         
  271    233 Torgny Jepsson           Katrineholms OK 1           12:25:02  4:34:46         
  272    327 Per-Ola Thuresson        OK Tylöskog 1               12:36:50  4:46:34         
  273    216 Siri Ulvestad            NTNUI 10                    12:50:38  5:00:22         
  274    234 Peter Ettling            Skogspojkarnas OK 1         12:51:06  5:00:50         
  275    195 Lukas Funk               Sundbybergs IK 2            12:51:07  5:00:52         
  276    246 Valtteri Anttila         Jalasjärven Jalas 1         12:51:21  5:01:06         
  277    279 Sanna Eriksson           Fjärås AIK/IF Rigor 1       12:51:45  5:01:30         
  278    218 Rainer Helkkula          Turun NMKY 1                12:52:33  5:02:18         
  279    196  N.N.                    Korven Honka 1              12:52:51  5:02:36         
  280    210 Tore Aarhus Guldbrandse  NTNUI 4                     12:53:02  5:02:47         
  281    170 Tim Smith                Jesus Orienteering 1        12:53:07  5:02:51         
  282    303 Sven Norén               Boxholm-Mjölby OL 1         12:53:08  5:02:53         
  283    172 Olav Kåsa                Østmarka OK 3               12:53:12  5:02:57         
  284    308 Anders Berg              Centrum OK 1                12:53:24  5:03:08         
  285    294 Jonas Ledel              Falkenbergs OK 2            12:53:30  5:03:15         
  286    219 Terje Sæbø               Kongsberg O-lag 2           12:55:43  5:05:27         
  287    187 Roland Karlsson          Skogslöparna 2              12:56:31  5:06:15         
  288    174 Oddbjørn Krage           Sarpsborg OL 1              12:57:11  5:06:55         
  289    176 Sebastian Runander       Trosabygdens OK 1           12:57:39  5:07:23         
  290    265 Jörgen Magnusson         OK Reftele 1                12:58:07  5:07:52         
  291    345 Olof Hansson             Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar 12:58:24  5:08:09         
  292    301 Peter Hedberg            Lunds OK 2                  13:01:56  5:11:40         
  293    211 Knut Inge Engelbreth     NTNUI 5                     13:05:13  5:14:58         
  294    226 Torbjörn Gillsparr       K3 IF 1                     13:05:42  5:15:27         

---  Ej godkända lag ---

          75 Håkon Håversen           Østmarka OK 1                8:46:27      Dsq
         142 Lea Vercelotti           Nyköpings OK 2              11:28:06      Dsq
         236 Erik Brand Horst         Järla IF OK 3               10:48:04      Dsq
         254 Christopher Lindqvist    IFK Enskede 1                    Dsq      Dsq
         269 Klas Löfstedt            Stora Tuna OK 3             10:21:31      Dsq
         316 Pontus Lamberg           IF Thor 2                   12:00:34      Dsq
         169 David Stridfeldt         Järfälla OK 2               11:01:45      Dsq
         231 Karl-Mikael Svensson     Lidköpings VSK 1            13:12:09      Dsq
         239 Fantasy Darling          LiTHe Vilse 1               12:55:52      Dsq
         251 Henrik Svenningsson      OK Vilse - 87 1             10:31:48      Dsq
         264 Ulf Pettersson           Kungälv/Stenungs./Sjövalla  11:15:15      Dsq
         289 Magnus Glännefors        Söders SOL-Tyresö 2          9:45:34      Dsq
  307    212 Emile Simen Augu Rusten  NTNUI 6                     13:05:18  5:15:02         
           3 Fabian Hertner           Kalevan Rasti 1              8:14:11      Dsq
          22 Thibaut Magne            Göteborg-Majorna 1           8:06:30      Dsq
         167 Timo Ålgars              Saarijärven Pullistus 1     10:33:01      Dsq
         256 Jakob Ødum               FarumTisvilde SpringCup 3   12:49:34      Dsq
         286 Alexander Sparr          Eskilstuna OL 1                  Dsq      Dsq
  313    214 Patrik Alknes            NTNUI 8                     13:05:25  5:15:10         
  314    179 C Fugleholm              Hærens Officersskole 1      13:13:56  5:23:41         
         114 Murray Scown             Ås-UMB Orientering 1         9:19:05      Dsq
         143 Paavo Istolahti          Ylistaron Kilpa-Veljet 1     9:52:17      Dsq
         305 Edvin Lindmark           Skarpnäcks OL 1             10:16:08      Dsq
         134 Simen Teigen Søgård      Kongsberg O-lag 1            9:40:38      Dsq
         135 Erik Österlin            Sävedalens AIK 2             9:56:01      Dsq
         205 Markku Laine             Mäntsälän Urheilijat 1       9:40:58      Dsq
         213 Thor Christian Hobæk     NTNUI 7                     13:05:22      Dsq
         241 Hans Eriksson            Soik Hellas 2                    Dsq      Dsq
         164 Jude Loponen             Hyvinkään Rasti 2           12:48:48      Dsq
         180 C Højriis                Hærens Officersskole 2      13:33:52      Dsq
         247 Anders Gustavsson        OK Enen/Tierps SOK 1        11:17:18      Dsq
         266 Tom Roselius             Akilles OK 1                11:53:42      Dsq
         309 Mats Lundman             OK Roslagen 2               11:04:24      Dsq
         149 Vili Virkki              Hämeenlinnan Suunnist. 2    11:00:27      Dsq
         198 Lennart Carlsen          Helsingborgs SOK 1          10:38:23      Dsq
         202 Joakim Jörgensen         Tumba-Mälarhöjden 3         12:51:14      Dsq
         313 Ellinor Fransson         Ärla IF 2                   12:57:55      Dsq
          68 Greger Berglund          IFK Lidingö SOK 2            8:44:11      Dsq
         177 Gustav Norstedt          Dalaportens OL 2            11:40:56      Dsq
         215 0 N.N.                   NTNUI 9                     12:50:38      Dsq
         325 Hjalmar Sköldefors       Svaide Roma SOK 1           12:06:55      Dsq
         339 Erik Sihvola             Iitin Pyrintö 1             11:03:47      Dsq
          36 Martin Lindskog          OK Ravinen 1                     Dsq      Dsq
         115 Matt Bircher             Helsingin Suunnist. 2       12:52:54      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Rune Teigland            Østmarka OK 2               11:39:42      Dsq
         184 Björn Edvinsson          Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Arthur Olafsen           OTO/Sandefjord 1            11:26:58      Dsq
         329 Akseli Galkin            Espoon Suunta 1             10:26:56      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.