10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (347/347) efter sträcka 2 (2008-04-27 13:37:41)

    1     17 Pavlo Ushkvarok          Stora Tuna OK 1              1:07:04  2:18:19     0:00
    2    120 Kristian Algers          OK Alehof 1                  1:09:12  2:20:31     2:12
    3     14 Markus Lindeqvist        Paimion Rasti 1              1:08:58  2:20:40     2:21
    4     46 Göran Thimberg           Söders SOL-Tyresö 1          1:06:14  2:20:44     2:25
    5     20 Öystein Kristiansen      MS Parma 1                   1:09:14  2:20:49     2:30
    6     16 Timo Saarinen            Tampereen Pyrintö 1          1:09:35  2:20:53     2:34
    7     12 Sebastian Hägler         IFK Moras OK 1               1:11:12  2:20:55     2:36
    8     64 Esa Huttunen             OK Orient 1                  1:09:45  2:21:00     2:41
    9     72 Sindre Østhagen          Fredrikstads SK 1            1:09:56  2:21:08     2:49
   10      3 Tommi Tölkkö             Kalevan Rasti 1              1:08:58  2:21:10     2:51
   11     24 Mikko Hölsö              Rasti-Kurikka 1              1:08:56  2:21:14     2:55
   12      4 Jens Molin               Södertälje-Nykvarn 1         1:09:36  2:21:16     2:57
   13     19 Mattias Ericsson         OK Denseln 1                 1:10:00  2:21:17     2:58
   14     18 Jakob Svensson           OK PAN-Kristianstad 1        1:11:56  2:21:19     3:00
   14     38 Robbin Kantarp           OK Hällen 1                  1:11:46  2:21:19     3:00
   16     58 Tommy Andersson          Vänersborgs SK 1             1:07:34  2:21:22     3:03
   17     32 Rickard Gunnarsson       OK Orion 1                   1:11:47  2:21:24     3:05
   18     52 Risto Haikonen           Anttolan Urheilijat 1        1:10:02  2:21:31     3:12
   19     13 Hans Olof Amblie         Bækkelaget SK 1              1:10:28  2:21:33     3:14
   20      8 Marko Närvä              Vehkalahden Veikot 1         1:08:50  2:21:35     3:16
   21     94 Ilkka Leppävuori         Tampereen Pyrintö 2          1:07:12  2:21:43     3:24
   22    200 Mikael Östlund           Domnarvet/Kvarnsv. 1         1:10:05  2:21:47     3:28
   23      2 Timo Joensuu             Vaajakosken Terä 1           1:12:04  2:21:53     3:34
   24     22 Mikael Eliasson          Göteborg-Majorna 1           1:08:53  2:22:42     4:23
   25    347 Lauri Sild               OK Triangeln 1               1:11:33  2:22:43     4:24
   26    165 Ulf Forseth Indgaard     Frol IL 1                    1:06:26  2:22:45     4:26
   27     39 Anders Österlund         Västerås SOK 1               1:07:16  2:22:47     4:28
   28      7 Marko Väisänen           Rajamäen Rykmentti 1         1:10:41  2:22:52     4:33
   29     25 Jarl Magnus Berge        Turun Metsänkävijät 1        1:11:02  2:22:53     4:34
   30     79 Kalvis Mihailovs         Turun Metsänkävijät 2        1:06:38  2:22:57     4:38
   31     27 Pelle Engstrand          Rehns BK 1                   1:11:39  2:22:58     4:39
   32     80 Vesa Taanila             Ikaalisten NV 1              1:06:37  2:22:59     4:40
   33    168 Robert Karlsson          Bredaryds SOK 1              1:10:19  2:23:01     4:42
   34      9 Mikael Andersson         IK Hakarpspojkarna 1         1:11:31  2:23:03     4:44
   35      1 Sindre Saksæhter         Halden Skiklubb 1            1:13:32  2:23:04     4:45
   35    122 Dimitry Masnyy           Arboga OK 1                  1:11:43  2:23:04     4:45
   37     43 Hannu-Pekka Pukema       Kalevan Rasti 2              1:06:53  2:23:06     4:47
   38      5 Jörgen Ohlin             OK Linné 1                   1:07:06  2:23:07     4:48
   39     51 Pekka Hyvönen            Turun Suunnistajat 1         1:10:59  2:23:09     4:50
   40    121 Petter Eriksson          OK Rodhen 1                  1:11:44  2:23:10     4:51
   41      6 Vesa Mäkinen             Angelniemen Ankkuri 1        1:06:07  2:23:12     4:53
   42     28 Greger Tysk              Leksands OK 1                1:06:42  2:23:13     4:54
   43     21 Arild Nomeland           Kristiansand OK 1            1:11:01  2:23:15     4:56
   44     23 Stephen Palmer           Malungs OK 1                 1:11:42  2:23:16     4:57
   45     11 Anders Hedman            IFK Lidingö SOK 1            1:11:06  2:23:17     4:58
   46     86 Bjørn Ekeberg            IL Tyrving 1                 1:13:34  2:23:20     5:01
   47     62 Johan Håkansson          Ronneby OK 1                 1:11:36  2:23:21     5:02
   48     84 Rain Eensaar             OK Roslagen 1                1:11:39  2:23:23     5:04
   49     29 Aleksi Leskinen          LYNX 1                       1:11:32  2:23:24     5:05
   50     61 Patrik Svedberg          IFK Umeå 1                   1:12:26  2:23:44     5:25
   51    152 Jonas Nordström          OK Älvsjö Örby 1             1:12:17  2:23:56     5:37
   52     35 Flemming Jørgensen       OK Pan Århus 1               1:12:58  2:24:01     5:42
   53    158 Martin Hederskog         Malungs OK 2                 1:12:20  2:24:03     5:44
   53    205 Lauri Laine              Mäntsälän Urheilijat 1       1:12:16  2:24:03     5:44
   55     56 Hans Trøan               Nydalens Skiklub 1           1:12:20  2:24:27     6:08
   56     98 Esa Orava                Rastivarsat 1                1:14:39  2:26:28     8:09
   57    114 Håvard Lucasen           Ås-UMB Orientering 1         1:08:35  2:27:50     9:31
   58     33 Matthias Niggli          Ulricehamns OK 1             1:12:13  2:28:02     9:43
   59     78 Vincent Coupat           Nyköpings OK 1               1:11:48  2:28:16     9:57
   60     30 Johan Runesson           OK Tisaren 1                 1:11:04  2:28:17     9:58
   61     42 Rune Monrad              FarumTisvilde SpringCup 1    1:11:46  2:28:20    10:01
   62     44 Jari Sillman             IF Sibbo-Vargarna 1          1:11:52  2:28:21    10:02
   63     10 Martin Larsson           IFK Göteborg 1               1:11:34  2:28:24    10:05
   64     47 Mikko Sipilä             Kangasala SK 1               1:12:18  2:28:27    10:08
   65     82 Erik Groth               KFUM Örebro OK 1             1:11:19  2:28:28    10:09
   66    133 Daniel Kaipe             Leksands OK 2                1:12:15  2:28:30    10:11
   67     67 Rune Strandberg          NTNUI 1                      1:12:08  2:28:32    10:13
   68    105 Svajunas Ambrazas        Soik Hellas 1                1:12:47  2:28:37    10:18
   69     69 Juha Tolonen             Rajamäen Rykmentti 2         1:12:09  2:28:41    10:22
   70     31 Dan Wester               Järla IF OK 1                1:12:31  2:28:44    10:25
   71    131 Anders Carlsson          Halmstad OK 1                1:12:42  2:29:05    10:46
   72     91 Robin Bäckström          IF Femman 1                  1:12:40  2:29:07    10:48
   73    225 Vesa Aaltonen            IF Brahe/Malax IF 1          1:12:54  2:29:14    10:55
   74     37 Timo Mikkola             Hiisirasti 1                 1:12:44  2:29:16    10:57
   75    311 Per Lenander             Växjö OK 1                   1:17:57  2:29:25    11:06
   76    108 Richard Sjöholm          OK PAN-Kristianstad 2        1:17:23  2:29:52    11:33
   77    113 Maciej Grabowski         Kalmar OK 1                  1:18:58  2:30:36    12:17
   78    151 Erik Knudsen             OK Pan Århus 2               1:18:42  2:30:41    12:22
   79    112 Oscar Stensson-Bohman    Nybro OK 1                   1:19:10  2:30:46    12:27
   80     50 Andreas Olesen           FarumTisvilde SpringCup 2    1:14:13  2:30:49    12:30
   81    299 Mårten Martinsson        OK Kolmården 1               1:14:22  2:30:52    12:33
   82    340 Markus Adolfsson         Linköpings OK 1              1:18:18  2:30:58    12:39
   83    262 Håvard Berget            Trøsken/Sarpsborg 1          1:21:33  2:31:09    12:50
   84     75 Olav Lundanes            Østmarka OK 1                1:10:47  2:31:10    12:51
   85     83 Olli-Markus Taivainen    Pellon Ponsi 1               1:13:54  2:31:17    12:58
   86     15 Petri Noponen            DELTA 1                      1:09:31  2:31:22    13:03
   87    124 Benno Schuler            Paimion Rasti 2              1:14:29  2:32:03    13:44
   88     34 Daniel Blom              Norbergs OK 1                1:15:13  2:32:05    13:46
   89     40 Mats Fröberg             OK Linné 2                   1:14:51  2:32:14    13:55
   90     57 Anatolijs Tarasovs       Ärla IF 1                    1:13:24  2:32:16    13:57
   91     65 Mathias Jansson          Hagaby GoIF 1                1:14:23  2:32:18    13:59
   92    248 Mika Venho               Maarian Mahti 1              1:17:42  2:32:19    14:00
   93    109 Mathias Wilhelmsson      IF Thor 1                    1:15:33  2:32:20    14:01
   94    203 Nicholas Morgan          Kristiansand OK 2            1:16:49  2:32:21    14:02
   95     81 Johan Lindahl            Täby Ok 1                    1:13:27  2:32:23    14:04
   96     96 Anders Håkansson         Dalaportens OL 1             1:21:57  2:32:47    14:28
   96    123 Hallvard Nordbrøden      Halden Skiklubb 2            1:21:14  2:32:47    14:28
   98     85 Henrik Persson           Tullinge SK 1                1:16:47  2:32:51    14:32
   99    296 Anders Frisk             Attunda OK 1                 1:21:35  2:33:06    14:47
  100    243 Kjell Nilsson            Gotlands Bro/Visborg 1       1:21:55  2:33:29    15:10
  101    143 Heikki Istolahti         Ylistaron Kilpa-Veljet 1     1:16:18  2:33:43    15:24
  101    181 Lasse Kautto             Vaajakosken Terä 2           1:16:35  2:33:43    15:24
  103    127 Vegard Ruttenborg        Løten o-lag 1                1:16:53  2:33:44    15:25
  104     49 Ville Sabel              Hämeenlinnan Suunnist. 1     1:16:41  2:33:45    15:26
  105    146 Alexander Westberg       OK Tranan 1                  1:16:48  2:33:49    15:30
  106    310 Emil Fager               OK Orion 2                   1:15:10  2:33:53    15:34
  107    272 Olof Krantz              IK Gandvik 1                 1:21:52  2:33:54    15:35
  108     87 Lars-Håkan Bengtsson     Gävle OK 1                   1:14:57  2:33:55    15:36
  108    103 Erik Ivarsson Sandberg   OK Denseln 2                 1:16:40  2:33:55    15:36
  110    137 Magnus Rajan             IFK Lidingö SOK 3            1:16:08  2:34:00    15:41
  111    341 Marcus Lundagårds        Linköpings OK 2              1:16:16  2:34:03    15:44
  112    287 Fredrik Rosen            Jönköpings OK 1              1:15:05  2:34:04    15:45
  113     26 Harri Pajula             Lapuan Virkiä 1              1:16:18  2:34:07    15:48
  114     93 Jaani Lantela            Vehkalahden Veikot 2         1:16:50  2:34:09    15:50
  115    192 Petteri Lauronen         LYNX 2                       1:16:27  2:34:10    15:51
  116     48 Tapio Haarlaa            Helsingin Suunnist. 1        1:17:01  2:34:12    15:53
  117     41 Martin Jönsson           FK Friskus-Varberg 1         1:17:22  2:34:13    15:54
  118    129 Mattias Argårds          IFK Moras OK 2               1:15:32  2:34:14    15:55
  119     63 Håkan Öhlund             IK Hakarpspojkarna 2         1:16:58  2:34:20    16:01
  120     53 Erkka Mehtälä            DELTA 2                      1:15:22  2:34:23    16:04
  121     60 Mattias Larsson          IFK Göteborg 2               1:17:20  2:34:30    16:11
  122     73 Magnus Cederlöf          Järfälla OK 1                1:14:32  2:35:56    17:37
  123    283 Martin Lindeberg         Skåneslättens OL 1           1:17:18  2:35:59    17:40
  124    207 Olli Saavalainen         Siilin Rasti 1               1:19:05  2:36:02    17:43
  125     95 Johan Karlsson           OK Kåre 1                    1:18:49  2:36:03    17:44
  126     45 Kalle Rantala            Jämsän Retki-Veikot 1        1:18:38  2:36:05    17:46
  126    175 Fajer Wennerberg         OK Klyftamo 1                1:18:58  2:36:05    17:46
  128     66 Olli Mattila             MS Parma 2                   1:19:27  2:36:17    17:58
  129     54 Fredrik Bergström        Pargas IF 1                  1:18:52  2:36:38    18:19
  130     59 Johan Levin              Sävedalens AIK 1             1:16:13  2:37:39    19:20
  131    107 Ronnie Samor             Tjällmo-Godegård 1           1:18:59  2:37:47    19:28
  132    190 Gunnar Lindberg          Bromma-Vällingby 1           1:20:48  2:37:54    19:35
  133     77 Vetle R Bråten           Raumar O-lag 1               1:21:49  2:38:25    20:06
  134    304 Henrik Johnsson          OK Tor 1                     1:21:29  2:38:45    20:26
  135    130 Stig Alvestad            Wing OK 1                    1:11:17  2:39:12    20:53
  136    157 Petter Thoresen          Halden Skiklubb 98           1:22:20  2:39:20    21:01
  137    101 Anders Axelsson          Södertälje-Nykvarn 2         1:18:07  2:39:21    21:02
  138    307 Jonas Juveli             Lillomarka O-lag 1           1:16:08  2:39:29    21:10
  139    118 Bartosz Pawlak           Polish Junior Team 1         1:22:08  2:39:34    21:15
  140     74 Henrik Sundqvist         Stora Tuna OK 2              1:16:40  2:39:50    21:31
  141    111 Olle Karlsson            Tullinge SK 2                1:21:20  2:39:57    21:38
  142    333 Tommi Peltonen           Veikon Pamaus 1              1:23:30  2:40:03    21:44
  143     88 Johan Eklöv              Tumba-Mälarhöjden 1          1:11:53  2:40:08    21:49
  144     99 Max Karle                OK Skogshjortarna 1          1:17:16  2:40:14    21:55
  145    221 Jaako Liukkala           Hauhon Sisu 1                1:23:05  2:40:16    21:57
  146    106 Kalle Tiitinen           Lappeen Riento 1             1:22:33  2:40:17    21:58
  147     97 Andreas S Johansson      Göteborg-Majorna 2           1:17:21  2:40:20    22:01
  148    139 Jurgis Krastins          Pihkaniskat 1                1:22:37  2:40:24    22:05
  149    267 Richard Ohlsson          Haninge SOK 1                1:18:21  2:40:25    22:06
  150    257 Martin Sundström         Söderhamns OK 1              1:22:54  2:40:27    22:08
  151    186 Jonas Byström            Skogslöparna 1               1:18:53  2:40:34    22:15
  152    232 Johan Winterås           Västerbergslagen 1           1:22:47  2:40:35    22:16
  153    293 Mikael Lundqvist         Falkenbergs OK 1             1:21:24  2:40:41    22:22
  154    193 Tore Reikvam             BSI Orientering 1            1:23:30  2:40:48    22:29
  155    209 Henrik Ruud              NTNUI 3                      1:23:05  2:40:50    22:31
  156    275 Ulf Lindkvist            Östersunds OK 1              1:23:48  2:41:19    23:00
  157    295 Anders Lind              Tjällmo-Godegård 2           1:23:45  2:41:25    23:06
  158     89 Mikael Pihel             OK Tisaren 2                 1:25:25  2:42:32    24:13
  159    197 Pär Olofsson             Rehns BK/Alfta-Ösa 1         1:18:37  2:42:35    24:16
  160     92 Eino Kattilakoski        Kokkolan Suunnist. 1         1:23:03  2:42:36    24:17
  161    291 Sebastian Edlund         IK Ymer/Bredared 1           1:25:24  2:42:49    24:30
  162    160 Jesper Wassblad          Vänersborgs SK 2             1:21:15  2:42:53    24:34
  163    135 Sven Granfors            Sävedalens AIK 2             1:23:59  2:42:56    24:37
  163    318 Anders Påhlman           Istrums SK 1                 1:15:00  2:42:56    24:37
  165    178 Anders Bredesen          Fossum IF 1                  1:24:17  2:42:58    24:39
  166    145 Anders Gustafsson        Uddevalla OK 1               1:23:46  2:43:02    24:43
  166    159 Johan Otterström         Göteborg-Majorna 3           1:20:50  2:43:02    24:43
  168    217 Arto Ranki               MS Parma 3                   1:21:10  2:43:03    24:44
  169    223 Michal Glowacki          Oppsal Orientering 1         1:21:12  2:43:04    24:45
  170    263 Jan Näslund              OK Nolaskogsarna 1           1:23:57  2:43:11    24:52
  171    306 Magnus Jönsson           OK Kontinent 1               1:26:05  2:43:13    24:54
  172    185 Per Johansson            Motala AIF-OL 1              1:25:27  2:43:14    24:55
  173    148 Magnus Larsson           FK Göingarna 1               1:26:22  2:43:20    25:01
  174    183 Nils Spetz               Ulricehamns OK 2             1:25:46  2:43:22    25:03
  175    338 Trond Cato Martinsen     Modum 1                      1:24:17  2:43:23    25:04
  176    321 Mats Granstedt           IK Hakarpspojkarna 3         1:21:48  2:43:25    25:06
  177    144 Andreas Davidsson        OK Klemmingen 1              1:27:02  2:43:26    25:07
  178    162 Andreas Ekbladh          SOL Tranås 1                 1:21:00  2:43:29    25:10
  179    344 Björn Ljunggren          OK Hammaren 1                1:20:48  2:43:30    25:11
  180    147 Magnus Svensson          Hjärnarps GH OL 1            1:21:48  2:43:34    25:15
  181    269 Ulf Eriksson             Stora Tuna OK 3              1:24:25  2:43:40    25:21
  182    201 Fredrik Lindström        Tumba-Mälarhöjden 2          1:27:32  2:43:57    25:38
  183    104 Jan Hilding              Hestra IF 1                  1:16:08  2:44:02    25:43
  184    141 Isac Jakobsson           Hjobyg./Hagen/Tibro 1        1:20:53  2:44:39    26:20
  185    134 Eivind Resser            Kongsberg O-lag 1            1:28:11  2:44:49    26:30
  186    305 Joel Ahlqvist            Skarpnäcks OL 1              1:25:58  2:45:02    26:43
  187    102 Kai Pasonen              Valkeakosken Haka 1          1:27:26  2:45:06    26:47
  188    188 Joacim Tingstorp         Hammarby IF OF 1             1:23:11  2:45:08    26:49
  189     71 Jarkko Kaplas            Joutsenon Kullervo 1         1:23:42  2:45:31    27:12
  190    125 Joakim Antonsson         OK Löftan 1                  1:26:47  2:46:01    27:42
  191    281 Victor Axbom             OK Landehof 1                1:26:47  2:46:08    27:49
  192     90 Petter Reinemo           NTNUI 2                      1:30:10  2:46:19    28:00
  193    119 Jakob Bengtsson          Stigmännen Karlshamn 1       1:23:38  2:46:24    28:05
  194    222 Mikael Axin              Hagaby GoIF 2                1:24:25  2:46:35    28:16
  195    116 Henrik Marmelid          OK Roxen 1                   1:19:20  2:46:37    28:18
  196    191 Mats Liwell              Södertälje-Nykvarn 3         1:25:21  2:47:02    28:43
  197    128 Tapani Partanen          Hyvinkään Rasti 1            1:29:50  2:47:05    28:46
  198    298 Juha Lassila             Vetelin Urheilijat 1         1:30:01  2:47:08    28:49
  199     70 Christian Wartbichler    OK Tyr 1                     1:19:06  2:47:10    28:51
  200    302 Magnus Yngvesson         Umeå/Robertsf./Högåker 1     1:30:37  2:47:14    28:55
  201    154 Henrik Peterson          OK Denseln 3                 1:25:17  2:47:21    29:02
  202    126 Martin Julin             Västerås SOK 2               1:29:46  2:47:22    29:03
  203    150 Timo Sirola              Keravan Urheilijat 1         1:30:23  2:47:29    29:10
  203    261 Asgeir Lium              OSI Orientering 1            1:28:06  2:47:29    29:10
  205    312 Conny Källman            OK Kullingshof 1             1:26:33  2:48:18    29:59
  206    285 Henrik Erlandsson        OK Södertörn 1               1:26:13  2:48:22    30:03
  207    208 Torkil E Solstad         IL Tyrving 2                 1:30:57  2:48:48    30:29
  207    228 Jonny Bergman            OK Ravinen 2                 1:24:53  2:48:48    30:29
  209    245 Jonas Fryksten           Härnösands OK 1              1:29:12  2:48:59    30:40
  210    142 Anders Alderud           Nyköpings OK 2               1:28:22  2:50:16    31:57
  211    138 Viktor Antonsson         Eksjö SOK 1                  1:33:15  2:50:24    32:05
  212    300 Niklas Jönsson           Lunds OK 1                   1:27:35  2:51:31    33:12
  213    230 Daniel Eklund            Strängnäs-Malmby 1           1:27:03  2:51:32    33:13
  214    236 Erik Mattsson            Järla IF OK 3                1:27:48  2:51:33    33:14
  215     76 Roger Hugosson           Sundsvalls OK 1              1:27:27  2:51:35    33:16
  216    136 Jonas Nyman              Snättringe SK 1              1:29:54  2:51:40    33:21
  217    254 Fredrik Hedin            IFK Enskede 1                1:29:54  2:51:43    33:24
  218    280 Gunnar Tenge             Ås-UMB Orientering 2         1:29:37  2:51:45    33:26
  219    238 Robert Elverö            Väsby OK 1                   1:30:35  2:52:18    33:59
  220    258 Johan Lövsund            OK Botnia 1                  1:30:27  2:52:22    34:03
  221    277 Simen Haugerud           Indre Östfold OK 1           1:34:30  2:52:23    34:04
  221    314 Mattias Sandqvist        Vallentuna-Össeby 1          1:28:20  2:52:23    34:04
  223     55 Fredrik Smedberg         OK Skogsfalken 1             1:25:59  2:53:10    34:51
  224    167 Jorma Hirvensalo         Saarijärven Pullistus 1      1:29:34  2:54:39    36:20
  225    328 Andreas Lundblad         IK Trenne/OK Nackhe 1        1:26:32  2:54:43    36:24
  226    132 Calle Olsson             KFUM Örebro OK 2             1:25:23  2:54:46    36:27
  227    289 Peter Zetterström        Söders SOL-Tyresö 2          1:33:22  2:55:09    36:50
  228    342 Christian Eriksson       Linköpings OK 3              1:35:47  2:55:10    36:51
  229    244 Jan Sjödin               OK Tisaren 3                 1:35:48  2:55:20    37:01
  230    199 Markus Hellström         Forsa OK 1                   1:36:10  2:55:39    37:20
  231    240 Simon Larsson            Markbygdens OK 1             1:34:30  2:56:09    37:50
  232    140 Jonas Vikström           Köping-Kolsva OK 1           1:32:00  2:56:24    38:05
  233    164 Arto Lilja               Hyvinkään Rasti 2            1:33:35  2:56:37    38:18
  234    235 Axel Mattson             Järla IF OK 2                1:40:09  2:56:51    38:32
  235    110 Magnus Solbjørg          Nydalens Skiklub 2           1:25:58  2:56:54    38:35
  236    153 Magnus Ohlin             Rånäs OK 1                   1:39:51  2:58:01    39:42
  237    332 Jan Johansson            Målilla/Björkfors/Hultsfred  1:30:17  3:00:15    41:56
  238    319 Calle Andersson          OK Skogsstjärnan 1           1:27:47  3:00:26    42:07
  239    149 Ville Pietilä            Hämeenlinnan Suunnist. 2     1:26:34  3:00:45    42:26
  240    253 Markku Mäkelä            Rastikarhut 1                1:37:31  3:01:03    42:44
  241    198 Erik Alnervik            Helsingborgs SOK 1           1:29:24  3:01:15    42:56
  241    237 Tomas Petersson          IFK Göteborg 3               1:29:07  3:01:15    42:56
  243    169 Anders Löfgren           Järfälla OK 2                1:38:56  3:01:18    42:59
  244    322 Håkan Johansson          IK Hakarpspojkarna 4         1:39:22  3:01:21    43:02
  245    278 Mikael Kindborn          OK Hällen 2                  1:33:08  3:01:32    43:13
  246    182 Kuokkanen Andrey         Kuzmolovo 110% 1             1:29:13  3:01:36    43:17
  247    266 Janne Liuko              Akilles OK 1                 1:29:59  3:01:44    43:25
  248    276 Tom Hollowell            OK Tyr 2                     1:29:31  3:02:00    43:41
  249    247 Mattias Olofsson         OK Enen/Tierps SOK 1         1:29:20  3:02:03    43:44
  250    155 Petter Næss Bjørgul      Halden Skiklubb 3            1:34:01  3:02:08    43:49
  251    288 Mats Johansson           Jönköpings OK 2              1:34:04  3:02:14    43:55
  252    161 Lars-Erik Carlsson       Norbergs OK 2                1:40:49  3:02:37    44:18
  253    324 Øyvind Bakken Rognstad   Lillehammer OK 1             1:41:48  3:03:40    45:21
  254    211 Dennis Ducro             NTNUI 5                      1:27:04  3:03:42    45:23
  255    260 Lars Kandell             Leksands OK 3                1:36:31  3:03:53    45:34
  256    250 Thomas Persson           OK Måsen 1                   1:40:00  3:04:06    45:47
  257    224 Jocke Wiklund            OK Grip 1                    1:41:15  3:04:27    46:08
  258    292 Erik Classon             OK Orinto 1                  1:43:05  3:05:51    47:32
  259    259 Fredrik Örnlid           Täby Ok 2                    1:44:20  3:06:33    48:14
  260    220 Henrik Lindblad          OK Djerf 1                   1:42:27  3:07:05    48:46
  261    309 Jens Andersson           OK Roslagen 2                1:41:32  3:07:09    48:50
  262    315 Jan Bjerketvedt          OK Moss 1                    1:35:06  3:07:47    49:28
  263    334 Tobias Johansson         Falköpings AIK OK 1          1:22:19  3:08:09    49:50
  264    173 Björn Axelsson           Tullinge SK 3                1:32:18  3:08:35    50:16
  265    233 Larssa Magnell           Katrineholms OK 1            1:40:58  3:08:48    50:29
  266    204 Petter Marki Erichsen    Kristiansand OK 3            1:41:48  3:08:50    50:31
  267    323 Martin Niklas Olsen      Larvik/POL 1                 1:36:19  3:08:52    50:33
  268    189 Kjell Klaar              Säterbygdens OK 1            1:28:47  3:08:58    50:39
  269    170 Jon Marsden              Jesus Orienteering 1         1:46:14  3:09:07    50:48
  270    317 Knut Aas                 Ringerike o-lag 1            1:47:25  3:09:08    50:49
  271    271 Christian Svensson       Ankarsrum/Gamleby/Västervik  1:44:48  3:09:10    50:51
  272    337 Axel Berlin              Konnerud I.L. 1              1:47:30  3:09:18    50:59
  273    227 Antti Knuuti             Turun Metsänkävijät 3        1:39:51  3:09:27    51:08
  274    316 Mattias Vangbo           IF Thor 2                    1:41:20  3:10:29    52:10
  275    330 Idar Brekke              Bækkelaget SK 2              1:37:39  3:11:39    53:20
  276    297 Anders Enoksson          Attunda OK 2                 1:39:35  3:11:45    53:26
  277    335 Anders Lövgärd           OK Alehof 2                  1:49:17  3:12:06    53:47
  278    117 Conny Strandberg         Gustavsbergs OK 1            1:38:29  3:12:08    53:49
  279    327 Jonas Karlsson           OK Tylöskog 1                1:40:19  3:12:22    54:03
  280    249 Anders Erlandsson        Sundsvalls OK 2              1:31:52  3:12:43    54:24
  281    282 Bror Backe               Reilut Miehet Havumetsien 1  1:28:22  3:13:53    55:34
  282    210 Arno Grønhovd            NTNUI 4                      1:51:03  3:13:57    55:38
  283    345 Juha Leonberg            Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar  1:34:42  3:15:36    57:17
  284    194 Jan-Olov Bogren          Sundbybergs IK 1             1:43:07  3:15:41    57:22
  285    252 Peter Enoksson           OK Österåker 1               1:41:36  3:15:45    57:26
  286    326 Anders Enmark            Gävle OK 2                   1:51:01  3:16:25    58:06
  287    214 Katja Ekroll Jahren      NTNUI 8                      1:48:13  3:16:26    58:07
  288    229 Lars Klasson             OK Ravinen 3                 1:45:14  3:17:22    59:03
  289    343 Mart Ostra               Jüriöö 1                     1:58:41  3:17:58    59:39
  290    274 Håkan Palm               FK Boken 1                   1:35:07  3:17:59    59:40
  291    268 Andreas Edlund           IFK Lidingö SOK 4            1:37:44  3:18:21  1:00:02
  292    166 Bo Johansson             Västerås SOK 3               1:47:00  3:18:53  1:00:34
  293    251 Kalle Ingvarsson         OK Vilse - 87 1              1:36:11  3:19:06  1:00:47
  294    273 Erik Hellsvik            IK Gandvik 2                 1:39:15  3:19:32  1:01:13
  295    163 Matthias Mahr            Cambridge Sports 1           1:48:05  3:19:51  1:01:32
  296    264 Per-Arne Wahlgren        Kungälv/Stenungs./Sjövalla   1:47:34  3:20:53  1:02:34
  297    241 Stefan Seo               Soik Hellas 2                1:51:20  3:22:57  1:04:38
  298    234 Ulf Johnsson             Skogspojkarnas OK 1          1:55:26  3:23:25  1:05:06
  299    176 Gunnar Kindlundh         Trosabygdens OK 1            1:45:49  3:29:03  1:10:44
  300    308 Joel Berling             Centrum OK 1                 1:49:51  3:29:55  1:11:36
  301    270 Lars-Åke Dickfors        Hedemora/Avesta/Säterbygden  1:47:18  3:30:27  1:12:08
  302    286 Björn Löfroth            Eskilstuna OL 1              1:57:25  3:30:35  1:12:16
  303    172 Fredrik Steiwer          Østmarka OK 3                2:08:50  3:30:41  1:12:22
  304    100 Andreas Blomgren         Kils OK/Västvärmland 1       1:51:32  3:32:07  1:13:48
  305    255 Andreas Sjöholm          Ok Raseborg 1                1:46:59  3:32:10  1:13:51
  306    206 Håkan Träff              NAIS OK 1                    1:50:28  3:32:15  1:13:56
  307    284 Ari-Pekka Koivisto       Tio rättens män 1            1:59:25  3:32:29  1:14:10
  308    331 Joonas Savola            Ylivieskan Kuula 1           2:02:16  3:34:07  1:15:48
  309    246 Juha Huhtanen            Jalasjärven Jalas 1          1:53:22  3:37:07  1:18:48
  310    290 Stefan Eriksson          OK Älgen 1                   2:03:14  3:39:37  1:21:18
  311    174 Finn Henry Lillestrand   Sarpsborg OL 1               1:59:27  3:39:53  1:21:34
  312    231 Joel Sanderi             Lidköpings VSK 1             1:49:54  3:41:37  1:23:18
  313    279 Mikael Andersson         Fjärås AIK/IF Rigor 1        1:50:30  3:41:57  1:23:38
  314    212 Erik Sælen               NTNUI 6                      1:47:08  3:52:38  1:34:19
  315    213 Jostein Bø Fløystad      NTNUI 7                      2:07:58  3:53:48  1:35:29
  316    187 Olof Sundin              Skogslöparna 2               2:14:08  3:54:35  1:36:16
  317    202 Gustav Melander          Tumba-Mälarhöjden 3          2:10:18  3:56:12  1:37:53
  318    265 Anders Sjöberg           OK Reftele 1                 2:14:07  3:59:51  1:41:32
  319    303 Erik Erlandsson          Boxholm-Mjölby OL 1          2:14:33  4:00:26  1:42:07
  320    218 Riitta Siltanen          Turun NMKY 1                 2:16:37  4:03:49  1:45:30
  321    256 Asger Nielsen            FarumTisvilde SpringCup 3    2:19:11  4:05:39  1:47:20
  322    226 Marcus Andersson         K3 IF 1                      2:07:55  4:05:40  1:47:21
  323    219 Jan Vidar Nielsen        Kongsberg O-lag 2            2:16:09  4:14:08  1:55:49
  324    216 Mathilde Korvald Skaare  NTNUI 10                     2:12:34  4:14:51  1:56:32
  325    196  N.N.                    Korven Honka 1               2:12:53  4:14:56  1:56:37
  326    294 Peter Badenfelt          Falkenbergs OK 2             2:34:48  4:15:10  1:56:51
  327    239 Emme Darling             LiTHe Vilse 1                2:24:59  4:22:43  2:04:24
  328    301 Anders Freij             Lunds OK 2                   2:21:01  4:25:00  2:06:41
  329    195 Magnus Asplund           Sundbybergs IK 2             2:38:31  4:25:12  2:06:53
  330    313 Magnus Fransson          Ärla IF 2                    2:14:54  4:28:30  2:10:11
  331    180 M Áhlen                  Hærens Officersskole 2       2:45:57  5:17:57  2:59:38
  332    179 M Højlund                Hærens Officersskole 1       3:36:10  5:21:58  3:03:39

---  Ej godkända lag ---

          68 Martin Larbo             IFK Lidingö SOK 2                Dsq      Dsq
         177 Anders Älvegran          Dalaportens OL 2                 Dsq      Dsq
         215 Jorge Miguel             NTNUI 9                          Dsq      Dsq
         325 Fredrik Westergaard      Svaide Roma SOK 1                Dsq      Dsq
         339 Roman Patscheider        Iitin Pyrintö 1                  Dsq      Dsq
          36 Per Åke Olsson           OK Ravinen 1                 1:10:04      Dsq
         115 Mikko Laakso             Helsingin Suunnist. 2            Dns      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Frode Bakkehøi           Østmarka OK 2                2:02:35      Dsq
         184 Olof Nilsson             Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Trond Gjelstad           OTO/Sandefjord 1             1:34:41      Dsq
         329 Marko Miettinen          Espoon Suunta 1              1:37:28      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.