10MILA Online

Öppen/Open

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3
Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3
     
Öppen        125

Plac      Lagnr   Lag/Löpare                    Strtid  Strpl  Bana Banpl    Måltid Plac

       1    1008  Ronneby OK 1                                              01:28:32
                  Jacob Svensson                 30:00       9    D      2  00:30:00    9
                  Olof Hedberg                   25:33       2    A      2  00:55:33    1
                  Björn Edvinsson                32:59      18    A      5  01:28:32    1

       2    1033  Alftaprodukter AB 1                                       01:29:56
                  Stefan Hedlund                 29:02       1    A      1  00:29:02    1
                  Peter Hammarström              30:34      17    A     17  00:59:36    5
                  Stefan Carlsson                30:20       6    D      3  01:29:56    2

       3    1024  OK Nylund 1                                               01:31:00
                  Aapo Nylund                    29:27       5    D      1  00:29:27    5
                  Simeoni Nylund                 30:21      14    A     14  00:59:48    6
                  Juhani Nylund                  31:12       7    A      3  01:31:00    3

       4    1075  Synsam Lysekil 1                                          01:31:52
                  Göran Olsson                   29:16       3    C      2  00:29:16    3
                  Malin Widén                    30:36      18    A     18  00:59:52    7
                  Håkan Flingmark                32:00      10    B      3  01:31:52    4

       5    1027  Väsby OK 3                                                01:32:24
                  Kristofer Thorslund            29:37       6    C      3  00:29:37    6
                  Johan Carlenstam               29:55      11    A     11  00:59:32    4
                  Bengt Eriksson                 32:52      15    B      4  01:32:24    5

       6    1104  Socialjouren Nordväst 1                                   01:33:33
                  Anders Dahlén                  33:43      27    D     10  00:33:43   27
                  Andreas Andersson              29:55      11    A     11  01:03:38   16
                  Per Lindh                      29:55       3    A      2  01:33:33    6

       7    1026  Väsby OK 2                                                01:34:06
                  Robin Grankvist                29:20       4    B      1  00:29:20    4
                  Per-Åke Carlenstam             30:44      20    A     20  01:00:04    9
                  Lars Boudrie                   34:02      22    C      5  01:34:06    7

       8    1038  Rastikarhut 1                                             01:35:49
                  Marko Sandroos                 33:41      26    B      2  00:33:41   26
                  Harri Peltola                  29:44      10    A     10  01:03:25   13
                  Jukka Koivuniemi               32:24      12    C      2  01:35:49    8

       9    1004  Finspångs SOK 1                                           01:36:20
                  Per Svensson                   30:07      10    D      3  00:30:07   10
                  Anders Jönsson                 25:30       1    A      1  00:55:37    2
                  Björn Ohlsson                  40:43      47    A     11  01:36:20    9

      10    1092  SOFT kansli 1                                             01:36:58
                  Kent Olsson                    32:29      23    D      9  00:32:29   23
                  Jan Eric Goth                  32:09      29    A     29  01:04:38   21
                  Sven Bergström                 32:20      11    A      4  01:36:58   10

      11    1094  OK Nylund 2                                               01:37:17
                  Lauri Nylund                   34:40      38    B      6  00:34:40   38
                  Lill-Toumas Nylund             28:51       5    A      5  01:03:31   14
                  Eero Nylund                    33:46      19    C      4  01:37:17   11

      12    1049  Cerveza OL 1                                              01:37:21
                  Ola Persson                    30:14      11    A      3  00:30:14   11
                  Leif Kling                     37:01      55    A     55  01:07:15   25
                  Lars Lindgren                  30:06       5    D      2  01:37:21   12

      13    1013  Arboga OK 2                                               01:37:23
                  Jesper Ericsson                32:26      21    A      9  00:32:26   21
                  Mikael Brostedt                30:56      23    A     23  01:03:22   12
                  Alena Chukareva                34:01      21    D      7  01:37:23   13

      14    1045  MHS Karlberg 1                                            01:37:27
                  Patrik Råberg                  34:41      39    A     13  00:34:41   39
                  Fredrik Onbinder               28:51       5    A      5  01:03:32   15
                  Peder Sunna/ Oscar Petersson   33:55      20    D      6  01:37:27   14

      15    1095  Lillomarka O-lag 1                                        01:38:20
                  Einar Løhne Iversen            35:38      41    C      9  00:35:38   41
                  Rudi Olsen                     28:37       4    A      4  01:04:15   19
                  Alexander Blom                 34:05      23    B      6  01:38:20   15

      16    1071  Köping-Kolsva OK 2                                        01:39:03
                  Alf Lindberg                   32:41      25    C      5  00:32:41   25
                  Torbjörn Eriksson              33:29      39    A     39  01:06:11   24
                  Thomas Törnkvist               32:52      15    B      4  01:39:03   16

      17    1021  Hagaby GoIF 1                                             01:39:19
                  Anders Dahlgren                32:22      20    A      8  00:32:22   20
                  Robert Larsson                 32:03      28    A     28  01:04:25   20
                  Göran Forsberg                 34:54      25    D      8  01:39:19   17

      18    1043  Orienteringsskytte 1                                      01:39:49
                  Roine Schölin                  29:45       7    C      4  00:29:45    7
                  Ylva Grape Andersson           31:53      27    A     27  01:01:38   10
                  Per Andrén                     38:11      41    B     11  01:39:49   18

      19    1090  HKV 3                                                     01:41:11
                  Tomas Lund                     39:15      73    B     20  00:39:15   73
                  Robert Engström                30:42      19    A     19  01:09:57   39
                  Peter Tengbrand                31:14       8    C      1  01:41:11   19

      20    1037  Hässleby SOK 1                                            01:41:30
                  Tommy Ivarsson                 32:09      16    A      6  00:32:09   16
                  Ellinor Ivarsson               39:33      66    A     66  01:11:42   51
                  Anders Ivarsson                29:48       2    D      1  01:41:30   20

      21    1076  Almby IK 1                                                01:42:33
                  Thomas Johansson               33:55      31    D     12  00:33:55   31
                  Malin Lundberg                 39:17      65    A     65  01:13:12   56
                  Per Håstlund                   29:21       1    A      1  01:42:33   21

      22    1067  OK Kontinent 4                                            01:42:44
                  Linus Nilsson                  36:06      46    C     11  00:36:06   46
                  Bo Svensson                    36:41      52    A     52  01:12:47   54
                  N N                            29:57       4    B      1  01:42:44   22

      23    1093  Helsingborgs SOK 1                                        01:42:50
                  Björn Svensson                 32:11      17    A      7  00:32:11   17
                  Wictor Svensson                38:14      61    A     61  01:10:26   48
                  Andreas Eckhoff                32:24      13    D      4  01:42:50   23

      24    1086  Sala OK 2                                                 01:43:09
                  Jörgen Dalén                   37:02      56    B     12  00:37:02   56
                  Sten-Åke Holmberg              30:47      21    A     21  01:07:49   26
                  Göran Larsson                  35:20      29    C      8  01:43:09   24

      25    1002  Vänersborgs SK 1                                          01:43:11
                  Leif Moberg                    34:00      34    B      5  00:34:00   34
                  Gunilla Hogeldal               36:36      51    A     51  01:10:36   49
                  Lasse Hogedal                  32:35      14    C      3  01:43:11   25

      26    1018  Kalmar OK 1                                               01:43:29
                  Jörgen Nilsson                 36:19      51    B      8  00:36:19   51
                  Anna Arvidsson                 31:52      26    A     26  01:08:11   28
                  Kent Lindblad                  35:18      28    C      7  01:43:29   26

      27    1063  Stigmännen Karlshamn 1                                    01:44:09
                  Per Nilsson                    36:15      48    C     12  00:36:15   48
                  Anders Wetterling              32:10      30    A     30  01:08:25   29
                  Owe Nilsson                    35:44      32    B      9  01:44:09   27

      28    1070  Köping-Kolsva OK 1                                        01:44:13
                  Pelle Höök                     38:52      70    B     19  00:38:52   70
                  Owe Eek                        30:22      15    A     15  01:09:15   32
                  Kenneth Larsson                34:58      26    C      6  01:44:13   28

      29    1035  IS Kullen 1                                               01:44:18
                  Martin Bengtsson               33:53      29    C      6  00:33:53   29
                  Anders Berg                    29:17       8    A      8  01:03:11   11
                  Jesper Ståhl                   41:07      50    B     15  01:44:18   29

      30    1028  Väsby OK 4                                                01:44:40
                  Håkan Lindberg                 36:18      50    D     15  00:36:18   50
                  Leif Wallenbro                 33:11      37    A     37  01:09:29   35
                  Benny Pettersson               35:11      27    A      6  01:44:40   30

      31    1019  Häverödals SK 1                                           01:44:51
                  Jan Pettersson                 34:53      40    C      8  00:34:53   40
                  Bernt Johansson                28:53       7    A      7  01:03:46   17
                  Jan Åsberg                     41:05      49    B     14  01:44:51   31

      32    1088  HKV 1                                                     01:45:21
                  Rutger Simonsson               32:18      19    D      7  00:32:18   19
                  Gerhard Liljestierna           32:30      33    A     33  01:04:48   23
                  Carl-Arne Malmberg             40:33      46    A     10  01:45:21   32

      33    1048  Raja-Karjalan Suunnist. 1                                 01:46:18
                  Petri Nurmela                  37:40      59    D     16  00:37:40   59
                  Jarmo Viskari                  32:29      32    A     32  01:10:09   40
                  Pasi Kortelainen               36:09      33    A      7  01:46:18   33

      34    1077  Almby IK 2                                                01:46:40
                  Anders Lindkvist               29:50       8    A      2  00:29:50    8
                  Hanna Wedin                    39:58      70    A     70  01:09:48   37
                  Per-Åke Hull                   36:52      36    D      9  01:46:40   34

      35    1050  Cerveza OL 2                                              01:47:05
                  Nisse Johansson                38:40      65    B     16  00:38:40   65
                  Kaj Hoof                       30:24      16    A     16  01:09:05   31
                  Håkan Sturesson                37:59      40    C     12  01:47:05   35

      36    1025  Väsby OK 1                                                01:47:19
                  Henrik Hammas                  32:08      15    A      5  00:32:08   15
                  Fredrik Kempe                  38:17      62    A     62  01:10:25   47
                  Joakim Olsson                  36:54      37    D     10  01:47:19   36

      37    1116  LFV/AER/ATCC 1                                            01:47:24
                  Tomas Ulander                  30:19      12    D      4  00:30:19   12
                  Erik Kristiansson              34:23      42    A     42  01:04:42   22
                  Maria Holmström                42:42      55    A     14  01:47:24   37

      38    1082  Falköpings AIK OK 1                                       01:47:39
                  Roland Nilsson                 36:07      47    B      7  00:36:07   47
                  Elise Johansson                34:11      41    A     41  01:10:18   44
                  Tommy Roos                     37:21      38    C     10  01:47:39   38

      39    1074  Ringerike o-lag 1                                         01:48:13
                  Torbjørn Nørbech               33:57      32    B      3  00:33:57   32
                  Live Ytrehus                   38:38      63    A     63  01:12:35   53
                  Leif Roger Hultgreen           35:38      31    C      9  01:48:13   39

      40    1061  Skarpnäcks OL 2                                           01:48:28
                  Leif Carlsson                  34:10      37    A     12  00:34:10   37
                  Marcus Olsson                  29:55      11    A     11  01:04:05   18
                  Stig Johansson                 44:23      60    D     13  01:48:28   40

      41    1096  Vaajakosken Terä 1                                        01:49:18
                  Jarmo Heiskanen                32:15      18    D      6  00:32:15   18
                  Jyrki Saarivaara               26:37       3    A      3  00:58:52    3
                  Eino Havas                     50:26      82    A     22  01:49:18   41

      42    1039  FarumTisvilde SpringCup 1                                 01:49:57
                  Jens Bjørnefar Behrend         33:54      30    C      7  00:33:54   30
                  Peter Kokken Stendevad         41:24      75    A     75  01:15:19   61
                  Freddy Smash                   34:38      24    B      7  01:49:57   42

      43    1031  Väsby OK 7                                                01:50:18
                  Nigel Cole                     35:51      42    C     10  00:35:51   42
                  Lukas Olsson                   39:00      64    A     64  01:14:51   60
                  Jan Larsson                    35:27      30    B      8  01:50:18   43

      44    1046  Gustavsbergs OK 1                                         01:52:22
                  Lotta Valentin                 38:49      66    B     17  00:38:49   66
                  Christina Moline               35:53      47    A     47  01:14:42   59
                  Leif Jonsson                   37:40      39    C     11  01:52:22   44

      45    1014  Arboga OK 3                                               01:52:36
                  Jan Grann                      38:50      67    B     18  00:38:50   67
                  Peder Wickström                35:23      45    A     45  01:14:13   57
                  Danne Höök                     38:23      42    C     13  01:52:36   45

      46    1056  Solna OK 3                                                01:52:44
                  Henric Karlsson                33:48      28    D     11  00:33:48   28
                  Johan Karlsten                 34:43      43    A     43  01:08:31   30
                  Lars Nordin                    44:13      59    A     15  01:52:44   46

      47    1007  ASOPE 1                                                   01:53:01
                  André HALLOUARD                42:11      81    C     21  00:42:11   81
                  Eric DEMANGE                   30:52      22    A     22  01:13:03   55
                  Mattias KARLSSON               39:58      44    B     12  01:53:01   47

      48    1041  OK Nolaskogsarna 1                                        01:53:14
                  Ingmar Andersson               35:55      43    A     14  00:35:55   43
                  Jan Åhlund                     32:15      31    A     31  01:08:10   27
                  Tore Ström                     45:04      62    D     15  01:53:14   48

      49    1034  IFK Moras OK 1                                            01:53:17
                  Jonatan Höjlind                37:34      58    B     13  00:37:34   58
                  Johan Claesson                 32:44      35    A     35  01:10:18   44
                  Anna Gunnars                   42:59      56    C     16  01:53:17   49

      50    1009  Skogsluffarnas OK 1                                       01:53:53
                  Ulf Malmborg                   34:06      35    A     11  00:34:06   35
                  Karin Edström                  36:35      50    A     50  01:10:41   50
                  Lars Mongård                   43:12      58    D     12  01:53:53   50

      51    1068  Sigtuna OK 1                                              01:54:01
                  Daniel Lindgren                32:02      14    D      5  00:32:02   14
                  Svante Lindgren                40:30      73    A     73  01:12:33   52
                  Agnes Bäfverfeldt              41:28      51    A     12  01:54:01   51

      52    1047  Gustavsbergs OK 2                                         01:54:09
                  Anneili Lindqvist              42:03      79    C     19  00:42:03   79
                  Margareta Haraldsson           40:09      71    A     71  01:22:12   74
                  Ronnie Dahlgren                31:57       9    B      2  01:54:09   52

      53    1005  SEB IF 1                                                  01:54:30
                  Mattias Skeppling              32:37      24    A     10  00:32:37   24
                  Sten Svensson                  48:55      91    A     91  01:21:32   71
                  Jan Viklund                    32:58      17    D      5  01:54:30   53

      54    1006  SEB IF 2                                                  01:55:52
                  Eddie Bjärrenholt              36:42      55    B     11  00:36:42   55
                  Benny Sandmo                   33:31      40    A     40  01:10:13   42
                  Claes Landqvist                45:39      63    C     17  01:55:52   54

      55    1003  Västerås SOK 1                                            01:57:14
                  Göran Andersson                38:59      72    C     16  00:38:59   72
                  Lars-Erik Rask                 31:11      24    A     24  01:10:10   41
                  Hans Andersson                 47:04      69    B     18  01:57:14   55

      56    1015  Arboga OK 4                                               01:57:33
                  Mats Leppelampi                36:27      54    C     13  00:36:27   54
                  Håkan Söderqvist               33:11      37    A     37  01:09:38   36
                  Pelle Jacobsson                47:55      75    B     20  01:57:33   56

      57    1058  Solna OK 5                                                01:57:43
                  Håkan Sjunnestrand             33:59      33    B      4  00:33:59   33
                  Kerstin Amnell                 35:54      48    A     48  01:09:53   38
                  Elisabeth Byberger             47:50      73    C     20  01:57:43   57

      58    1012  Arboga OK 1                                               02:00:07
                  Titti Pettersson               37:52      63    D     18  00:37:52   63
                  Oskar Johansson                31:25      25    A     25  01:09:17   33
                  L-O Pettersson                 50:50      83    A     23  02:00:07   58

      59    1115  Dream Team 13                                             02:01:35
                  Olof Borell                    29:12       2    C      1  00:29:12    2
                  Fredrik Karlsson               41:11      74    A     74  01:10:23   46
                  Stefan Wänglund                51:12      84    B     21  02:01:35   59

      60    1017  Sundbybergs IK 2                                          02:01:50
                  Börje Wahlgren                 37:45      61    A     17  00:37:45   61
                  Margaretha Ahlqvist            32:31      34    A     34  01:10:16   43
                  Jörgen Ahlqvist                51:34      85    D     18  02:01:50   60

      61    1066  OK Kontinent 3                                            02:01:52
                  Alf Westesson                  38:19      64    B     15  00:38:19   64
                  Lotta Hansson                  42:02      77    A     77  01:20:22   67
                  Anna Thorell-Jönsson           41:30      52    C     15  02:01:52   61

      62    1057  Solna OK 4                                                02:01:55
                  Sigrid Lundin                  38:50      67    A     18  00:38:50   67
                  Monica Darland                 36:43      53    A     53  01:15:33   63
                  Annika Svensson                46:22      66    D     16  02:01:55   62

      63    1032  Väsby OK 8                                                02:02:24
                  Per Dahlkar                    36:05      45    D     14  00:36:05   45
                  Bengt Törnqvist                38:12      60    A     60  01:14:17   58
                  Annika Lundström               48:07      76    A     19  02:02:24   63

      64    1022  OK Grip 1                                                 02:02:34
                  Leif Thorsson                  36:22      52    B      9  00:36:22   52
                  Sixten Westerlund              39:49      69    A     69  01:16:11   65
                  Lennart Karlsson               46:23      67    C     18  02:02:34   64

      65    1080  Hallstahammars OK 1                                       02:02:49
                  Stefan Bjurstedt               32:28      22    D      8  00:32:28   22
                  Karin Johansson                43:16      80    A     80  01:15:44   64
                  Anders Welén                   47:05      70    A     17  02:02:49   65

      66    1051  IF Hagen 1                                                02:04:25
                  Ann Nyström                    42:08      80    C     20  00:42:08   80
                  Kerstin Larsson                41:28      76    A     76  01:23:36   78
                  Maria Widmark                  40:49      48    B     13  02:04:25   66

      67    1081  Hallstahammars OK 2                                       02:06:03
                  Mikael Persson                 36:16      49    A     16  00:36:16   49
                  Elisabeth Stödeman             47:51      88    A     88  01:24:07   80
                  Peter Kraft                    41:56      53    D     11  02:06:03   67

      68    1055  Solna OK 2                                                02:07:06
                  Thomas Grunder                 43:12      82    C     22  00:43:12   82
                  Michel Humla                   47:32      85    A     85  01:30:44   87
                  Jacob Tengvald                 36:22      35    B     10  02:07:06   68

      69    1064  OK Kontinent 1                                            02:07:10
                  Håkan Jönsson                  38:52      69    D     19  00:38:52   69
                  Emelie Sandberg                39:44      67    A     67  01:18:36   66
                  Lars Brodin                    48:34      78    A     20  02:07:10   69

      70    1042  Östersunds OK 1                                           02:07:33
                  Tom Brantheim                  36:25      53    B     10  00:36:25   53
                  Karin Walltin                  50:57      92    A     92  01:27:22   84
                  Lars-Eric Gahlin               40:11      45    C     14  02:07:33   70

      71    1036  IS Kullen 2                                               02:07:41
                  Tove Ståhl                     43:39      83    D     20  00:43:39   83
                  Maja Arborelius                37:45      57    A     57  01:21:24   70
                  Jens Arborelius                46:17      64    A     16  02:07:41   71

      72    1111  DHL Global Forwarding 1                                   02:09:07
                  Marica Tynell                  41:35      77    C     17  00:41:35   77
                  Anne Eklund                    44:24      82    A     82  01:25:59   82
                  Richard Glimmerud              43:08      57    B     16  02:09:07   72

      73    1044  OK Landehof 1                                             02:09:13
                  Kerstin Olesund                44:53      93    D     25  00:44:53   93
                  Caroline Näslund               35:36      46    A     46  01:20:29   68
                  Tina Rundström                 48:44      80    A     21  02:09:13   73

      74    1023  Ex-OLs 1                                                  02:10:53
                  Anders Västerås OK Berkelund   38:54      71    C     15  00:38:54   71
                  Anders OK Vildhussen Degseliu  36:33      49    A     49  01:15:27   62
                  Tomas Järfälla OK Svartling    55:26      87    B     22  02:10:53   74

      75    1010  Skogsluffarnas OK 2                                       02:11:23
                  Reine Borgström                39:24      74    B     21  00:39:24   74
                  Per Westerlund                 45:33      84    A     84  01:24:57   81
                  Tommy Ljusenius                46:26      68    C     19  02:11:23   75

      76    1020  Häverödals SK 2                                           02:11:28
                  Uno Karlsson                   44:18      85    D     22  00:44:18   85
                  Roine Mattsson                 39:48      68    A     68  01:24:06   79
                  Åke Karlsson                   47:22      71    A     18  02:11:28   76

      77    1072  OK Moss 1                                                 02:12:28
                  Monica Meum Johansen           44:22      88    D     24  00:44:22   88
                  Annie Holmsen                  48:49      90    A     90  01:33:11   91
                  Morten Johansen                39:17      43    A      9  02:12:28   77

      78    1030  Väsby OK 6                                                02:12:52
                  Andres Veide                   44:42      92    B     22  00:44:42   92
                  Ulla Gummesson                 38:05      58    A     58  01:22:47   76
                  Tomas Byström                  50:05      81    C     23  02:12:52   78

      79    1001  OK Älvsjö Örby 1                                          02:14:21
                  Elin Johansson                 44:19      86    A     21  00:44:19   86
                  Margareta Wadin                38:10      59    A     59  01:22:29   75
                  Ivar Nordberg                  51:52      86    D     19  02:14:21   79

      80    1060  Skarpnäcks OL 1                                           02:15:08
                  Calle Söder                    44:20      87    D     23  00:44:20   87
                  Måns Söder                     48:33      89    A     89  01:32:53   89
                  Klas Langels N.N.              42:15      54    A     13  02:15:08   80

      81    1059  Solna OK 6                                                02:18:54
                  Victor Davidsson               37:13      57    C     14  00:37:13   57
                  Thomas Sjöberg                 55:22     100    A    100  01:32:35   88
                  Calle Darland                  46:19      65    B     17  02:18:54   81

      82    1119  Märsta Förenade Åkerif. 1                                 02:19:12
                  Matthias Andersson             41:52      78    C     18  00:41:52   78
                  Michael Andersson              40:16      72    A     72  01:22:08   73
                  Marcusörn Andersson            57:04      88    B     23  02:19:12   82

      83    1069  IF Hansa-Hoburg 1                                         02:23:57
                  Lennart Gardelius              41:16      76    A     20  00:41:16   76
                  Sandra Andrei                  45:20      83    A     83  01:26:36   83
                  Maj-Britt Gardelius            57:21      89    D     20  02:23:57   83

      84    1053  Attunda OK 1                                              02:33:03
                  Hans Andersson Strinning       40:49      75    A     19  00:40:49   75
                  Rikard Strinning Berg          42:14      78    A     78  01:23:04   77
                  Gunilla Andersson Strinning  1:09:59      97    D     23  02:33:03   84

      85    1029  Väsby OK 5                                                02:34:02
                  Pia Johansson                  45:22      95    A     25  00:45:22   95
                  Annika Berntsson               47:39      87    A     87  01:33:01   90
                  Susanne Lindholm             1:01:01      92    D     21  02:34:02   85

      86    1054  Solna OK 1                                                02:35:18
                  Andreas Grunder                37:43      60    B     14  00:37:43   60
                  Håkan Grrunder                 51:38      93    A     93  01:29:21   85
                  Christer Grunder             1:05:57      93    C     24  02:35:18   86

      87    1084  Surahammars SOK 1                                         02:36:47
                  Petra Gustafsson               43:46      84    D     21  00:43:46   84
                  Anna Thornell                  54:29      96    A     96  01:38:15   92
                  Helen Eriksson                 58:32      91    A     25  02:36:47   87

      88    1110  LFV-Data 1                                                02:40:54
                  Anders Dahlgren                46:06      97    B     23  00:46:06   97
                  Stefan Stenbäck                43:28      81    A     81  01:29:34   86
                  Mats Boberg                  1:11:20      98    C     27  02:40:54   88

      89    1065  OK Kontinent 2                                            02:45:09
                  Håkan Nyberg                 1:09:10     101    A     29  01:09:10  101
                  Gunilla Sandberg               47:33      86    A     86  01:56:44   96
                  Anders Hansson                 48:25      77    D     17  02:45:09   89

      90    1127  Vallby HVB 6                                              02:53:00
                  Jonas Backlund               1:09:27     102    C     24  01:09:27  102
                  Petter Eriksson                55:52     101    A    101  02:05:19   97
                  Anki Pousette                  47:41      72    B     19  02:53:00   90

      91    1106  Sandströms Elfirma 2                                      02:58:42
                  Jimmy Nyström                  56:53      99    B     24  00:56:53   99
                  Anders Nyström                 54:51      98    A     98  01:51:44   95
                  Fredrik Nilsson              1:06:58      95    C     26  02:58:42   91

      92    1105  Sandströms Elfirma 1                                      02:58:43
                  Fredrik Nyström                56:53      99    A     28  00:56:53   99
                  Ebba Sandström                 54:42      97    A     97  01:51:35   94
                  Magnus Sandström             1:07:08      96    D     22  02:58:43   92

      93    1085  Sala OK 1                                                 03:04:09
                  Pernilla Bengtsson             56:39      98    A     27  00:56:39   98
                  Fredrik Bengtsson              54:02      95    A     95  01:50:41   93
                  Josefin Bengtsson            1:13:28      99    D     24  03:04:09   93

      94    1118  BergmanHuset.se 1                                         03:17:00
                  Ronja Bergman                1:21:47     103    B     25  01:21:47  103
                  Birk Bergman                 1:06:39     102    A    102  02:28:26  101
                  Torbjörn Bergman               48:34      78    C     22  03:17:00   94

      95    1062  Skarpnäcks OL 3                                           03:25:48
                  Anders Friström              1:36:20     104    B     26  01:36:20  104
                  Nils Karanta                   43:11      79    A     79  02:19:31   99
                  Katarina Sahlsten            1:06:17      94    C     25  03:25:48   95

      96    1109  Lennart Andersson Åkeri 1                                 03:27:23
                  Tomas Eklund                   45:27      96    A     26  00:45:27   96
                  Aila Andersson               1:20:08     104    A    104  02:05:35   98
                  Stefan Andersson             1:21:48     101    D     26  03:27:23   96

            1052  IF Hagen 2                                              Ej godkänd
                  Tomas Nyström                Ej godkänd         D       Ej godkänd
                  Styrbjörn Jansson              32:49      36    A     36Ej godkänd
                  Karl-Evert Svensson            36:21      34    A      8Ej godkänd

            1102  Sigtunabygden 1                                         Ej godkänd
                  Anton Forsberg               Ej godkänd         B       Ej godkänd
                  Magnus Wranning                53:12      94    A     94Ej godkänd
                  Henrik Ahl                     47:50      73    C     20Ej godkänd

            1108  Dreamteam 1                                             Ej godkänd
                  Christer Wikström            Ej godkänd         D       Ej godkänd
                  Sanna Bergström              1:10:02     103    A    103Ej godkänd
                  Camilla Zedendahl            1:56:24     102    A     26Ej godkänd

            1112  Hotell Kristina 1                                       Ej godkänd
                  Andreas Olsen                Ej godkänd         D       Ej godkänd
                  Algot Olsen                    Okänd            A       Ej godkänd
                  Tomas Einarsson              Ej start           A       Ej godkänd

            1121  Räddningsverket 2                                       Ej godkänd
                  Lars-Olof Andersson          Ej godkänd         A       Ej godkänd
                  Lasse Centervik                55:14      99    A     99Ej godkänd
                  Per-Anders Bertlin             44:29      61    D     14Ej godkänd

            1120  Räddningsverket 1                                       Ej godkänd
                  Peter Schöön                   37:47      62    D     17  00:37:47   62
                  Katarina Lallo               Ej godkänd         A       Ej godkänd
                  Josefin Barck                  57:52      90    A     24Ej godkänd

            1113  Arlandagymnasiet 1                                      Ej godkänd
                  Jonas Klingberg                44:24      89    A     22  00:44:24   89
                  Anita Svensson               Ej godkänd         A       Ej godkänd
                  Yvonne Ström-Rapp            1:17:16     100    D     25Ej godkänd

            1016  Sundbybergs IK 1                                        Ej godkänd
                  Rune Carlsson                  34:08      36    D     13  00:34:08   36
                  Gunnar Bramsten                35:12      44    A     44  01:09:20   34
                  Åke Linderoth                Ej godkänd         A       Ej godkänd

            1107  Sandströms Elfirma 3                                    Ej godkänd
                  Calle Sandström                44:29      90    C     23  00:44:29   90
                  Patrik Söderberg               36:44      54    A     54  01:21:13   69
                  Dennis Eriksson              Ej godkänd         B       Ej godkänd

            1117  Helt planlöst 1                                         Ej godkänd
                  Tom Karlsson                   44:54      94    A     24  00:44:54   94
                  Lars Nilsson                   37:05      56    A     56  01:21:59   72
                  Michael Eriksson             Ej godkänd         D       Ej godkänd

            1011  Skogsluffarnas OK 3                                      Ej start
                   N.N.                        Ej start           C        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           B        Ej start

            1040  OSI Orientering 1                                        Ej start
                  Tord Skyrud                  Ej start           D        Ej start
                  Kristin Sagberg              Ej start           A        Ej start
                  Lillo Marken                 Ej start           A        Ej start

            1078  Almby IK 3                                               Ej start
                  Anders Robertsson            Ej start           B        Ej start
                  Christina Levin              Ej start           A        Ej start
                  Håkan Svensson               Ej start           C        Ej start

            1079  Almby IK 4                                               Ej start
                   N.N.                        Ej start           C        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           B        Ej start

            1083  Falköpings AIK OK 2                                      Ej start
                   N.N.                        Ej start           C        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           B        Ej start

            1087  FMIF 1                                                   Ej start
                  Johan Salén                  Ej start           C        Ej start
                  Monica Olsson                Ej start           A        Ej start
                  Jan-Henrik Bäck              Ej start           B        Ej start

            1091  HKV 4                                                    Ej start
                   N.N.                        Ej start           C        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           B        Ej start

            1103  SBKs bombmurklor 1                                       Ej start
                  Tom Karlsson                 Ej start           C        Ej start
                  Lisa Eriksson                Ej start           A        Ej start
                  Michael Eriksson             Ej start           B        Ej start

            1114  10MILA 2008 1                                            Ej start
                   N.N.                        Ej start           B        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           C        Ej start

            1122  Vakant 1                                                 Ej start
                   N.N.                        Ej start           B        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           C        Ej start

            1123  Vakant 2                                                 Ej start
                   N.N.                        Ej start           C        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           B        Ej start

            1124  Vakant 3                                                 Ej start
                   N.N.                        Ej start           D        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start

            1125  Vakant 4                                                 Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           D        Ej start

            1126  Vakant 5                                                 Ej start
                   N.N.                        Ej start           B        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           C        Ej start

            1128  Vakant 7                                                 Ej start
                   N.N.                        Ej start           D        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start

            1129  Vakant 9                                                 Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           D        Ej start

            1073  SK Pohjantähti - Oulu 1                                  Ej start
                   N.N.                          36:02      44    A     15  00:36:02   44
                   N.N.                        Ej start           A        Ej start
                   N.N.                        Ej start           D        Ej start

            1089  HKV 2                                                    Ej start
                  Sven Giselsson                 30:19      12    A      4  00:30:19   12
                  Göran Carnander                29:37       9    A      9  00:59:56    8
                  Clas Wickbom                 Ej start           D        Ej start

            1101  KLK-expressen 1                                          Ej start
                  Tommy Uvhagen                  44:36      91    A     23  00:44:36   91
                  Birgit Gadde                 1:40:13     105    A    105  02:24:49  100
                  Greger Svensson              Ej start           D        Ej start

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.