10MILA Online

Öppen/Open

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3
Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3
     
Öppen (125/125) tid på sträcka 1 (2008-04-27 13:37:41)

    1   1033 Stefan Hedlund           Alftaprodukter AB 1            29:02     0:00    29:02
    2   1115 Olof Borell              Dream Team 13                  29:12     0:10    29:12
    3   1075 Göran Olsson             Synsam Lysekil 1               29:16     0:14    29:16
    4   1026 Robin Grankvist          Väsby OK 2                     29:20     0:18    29:20
    5   1024 Aapo Nylund              OK Nylund 1                    29:27     0:25    29:27
    6   1027 Kristofer Thorslund      Väsby OK 3                     29:37     0:35    29:37
    7   1043 Roine Schölin            Orienteringsskytte 1           29:45     0:43    29:45
    8   1077 Anders Lindkvist         Almby IK 2                     29:50     0:48    29:50
    9   1008 Jacob Svensson           Ronneby OK 1                   30:00     0:58    30:00
   10   1004 Per Svensson             Finspångs SOK 1                30:07     1:05    30:07
   11   1049 Ola Persson              Cerveza OL 1                   30:14     1:12    30:14
   12   1089 Sven Giselsson           HKV 2                          30:19     1:17    30:19
   12   1116 Tomas Ulander            LFV/AER/ATCC 1                 30:19     1:17    30:19
   14   1068 Daniel Lindgren          Sigtuna OK 1                   32:02     3:00    32:02
   15   1025 Henrik Hammas            Väsby OK 1                     32:08     3:06    32:08
   16   1037 Tommy Ivarsson           Hässleby SOK 1                 32:09     3:07    32:09
   17   1093 Björn Svensson           Helsingborgs SOK 1             32:11     3:09    32:11
   18   1096 Jarmo Heiskanen          Vaajakosken Terä 1             32:15     3:13    32:15
   19   1088 Rutger Simonsson         HKV 1                          32:18     3:16    32:18
   20   1021 Anders Dahlgren          Hagaby GoIF 1                  32:22     3:20    32:22
   21   1013 Jesper Ericsson          Arboga OK 2                    32:26     3:24    32:26
   22   1080 Stefan Bjurstedt         Hallstahammars OK 1            32:28     3:26    32:28
   23   1092 Kent Olsson              SOFT kansli 1                  32:29     3:27    32:29
   24   1005 Mattias Skeppling        SEB IF 1                       32:37     3:35    32:37
   25   1071 Alf Lindberg             Köping-Kolsva OK 2             32:41     3:39    32:41
   26   1038 Marko Sandroos           Rastikarhut 1                  33:41     4:39    33:41
   27   1104 Anders Dahlén            Socialjouren Nordväst 1        33:43     4:41    33:43
   28   1056 Henric Karlsson          Solna OK 3                     33:48     4:46    33:48
   29   1035 Martin Bengtsson         IS Kullen 1                    33:53     4:51    33:53
   30   1039 Jens Bjørnefar Behrend   FarumTisvilde SpringCup 1      33:54     4:52    33:54
   31   1076 Thomas Johansson         Almby IK 1                     33:55     4:53    33:55
   32   1074 Torbjørn Nørbech         Ringerike o-lag 1              33:57     4:55    33:57
   33   1058 Håkan Sjunnestrand       Solna OK 5                     33:59     4:57    33:59
   34   1002 Leif Moberg              Vänersborgs SK 1               34:00     4:58    34:00
   35   1009 Ulf Malmborg             Skogsluffarnas OK 1            34:06     5:04    34:06
   36   1016 Rune Carlsson            Sundbybergs IK 1               34:08     5:06    34:08
   37   1061 Leif Carlsson            Skarpnäcks OL 2                34:10     5:08    34:10
   38   1094 Lauri Nylund             OK Nylund 2                    34:40     5:38    34:40
   39   1045 Patrik Råberg            MHS Karlberg 1                 34:41     5:39    34:41
   40   1019 Jan Pettersson           Häverödals SK 1                34:53     5:51    34:53
   41   1095 Einar Løhne Iversen      Lillomarka O-lag 1             35:38     6:36    35:38
   42   1031 Nigel Cole               Väsby OK 7                     35:51     6:49    35:51
   43   1041 Ingmar Andersson         OK Nolaskogsarna 1             35:55     6:53    35:55
   44   1073  N.N.                    SK Pohjantähti - Oulu 1        36:02     7:00    36:02
   45   1032 Per Dahlkar              Väsby OK 8                     36:05     7:03    36:05
   46   1067 Linus Nilsson            OK Kontinent 4                 36:06     7:04    36:06
   47   1082 Roland Nilsson           Falköpings AIK OK 1            36:07     7:05    36:07
   48   1063 Per Nilsson              Stigmännen Karlshamn 1         36:15     7:13    36:15
   49   1081 Mikael Persson           Hallstahammars OK 2            36:16     7:14    36:16
   50   1028 Håkan Lindberg           Väsby OK 4                     36:18     7:16    36:18
   51   1018 Jörgen Nilsson           Kalmar OK 1                    36:19     7:17    36:19
   52   1022 Leif Thorsson            OK Grip 1                      36:22     7:20    36:22
   53   1042 Tom Brantheim            Östersunds OK 1                36:25     7:23    36:25
   54   1015 Mats Leppelampi          Arboga OK 4                    36:27     7:25    36:27
   55   1006 Eddie Bjärrenholt        SEB IF 2                       36:42     7:40    36:42
   56   1086 Jörgen Dalén             Sala OK 2                      37:02     8:00    37:02
   57   1059 Victor Davidsson         Solna OK 6                     37:13     8:11    37:13
   58   1034 Jonatan Höjlind          IFK Moras OK 1                 37:34     8:32    37:34
   59   1048 Petri Nurmela            Raja-Karjalan Suunnist. 1      37:40     8:38    37:40
   60   1054 Andreas Grunder          Solna OK 1                     37:43     8:41    37:43
   61   1017 Börje Wahlgren           Sundbybergs IK 2               37:45     8:43    37:45
   62   1120 Peter Schöön             Räddningsverket 1              37:47     8:45    37:47
   63   1012 Titti Pettersson         Arboga OK 1                    37:52     8:50    37:52
   64   1066 Alf Westesson            OK Kontinent 3                 38:19     9:17    38:19
   65   1050 Nisse Johansson          Cerveza OL 2                   38:40     9:38    38:40
   66   1046 Lotta Valentin           Gustavsbergs OK 1              38:49     9:47    38:49
   67   1014 Jan Grann                Arboga OK 3                    38:50     9:48    38:50
   67   1057 Sigrid Lundin            Solna OK 4                     38:50     9:48    38:50
   69   1064 Håkan Jönsson            OK Kontinent 1                 38:52     9:50    38:52
   69   1070 Pelle Höök               Köping-Kolsva OK 1             38:52     9:50    38:52
   71   1023 Anders Västerås OK Berk  Ex-OLs 1                       38:54     9:52    38:54
   72   1003 Göran Andersson          Västerås SOK 1                 38:59     9:57    38:59
   73   1090 Tomas Lund               HKV 3                          39:15    10:13    39:15
   74   1010 Reine Borgström          Skogsluffarnas OK 2            39:24    10:22    39:24
   75   1053 Hans Andersson Strinnin  Attunda OK 1                   40:49    11:47    40:49
   76   1069 Lennart Gardelius        IF Hansa-Hoburg 1              41:16    12:14    41:16
   77   1111 Marica Tynell            DHL Global Forwarding 1        41:35    12:33    41:35
   78   1119 Matthias Andersson       Märsta Förenade Åkerif. 1      41:52    12:50    41:52
   79   1047 Anneili Lindqvist        Gustavsbergs OK 2              42:03    13:01    42:03
   80   1051 Ann Nyström              IF Hagen 1                     42:08    13:06    42:08
   81   1007 André HALLOUARD          ASOPE 1                        42:11    13:09    42:11
   82   1055 Thomas Grunder           Solna OK 2                     43:12    14:10    43:12
   83   1036 Tove Ståhl               IS Kullen 2                    43:39    14:37    43:39
   84   1084 Petra Gustafsson         Surahammars SOK 1              43:46    14:44    43:46
   85   1020 Uno Karlsson             Häverödals SK 2                44:18    15:16    44:18
   86   1001 Elin Johansson           OK Älvsjö Örby 1               44:19    15:17    44:19
   87   1060 Calle Söder              Skarpnäcks OL 1                44:20    15:18    44:20
   88   1072 Monica Meum Johansen     OK Moss 1                      44:22    15:20    44:22
   89   1113 Jonas Klingberg          Arlandagymnasiet 1             44:24    15:22    44:24
   90   1107 Calle Sandström          Sandströms Elfirma 3           44:29    15:27    44:29
   91   1101 Tommy Uvhagen            KLK-expressen 1                44:36    15:34    44:36
   92   1030 Andres Veide             Väsby OK 6                     44:42    15:40    44:42
   93   1044 Kerstin Olesund          OK Landehof 1                  44:53    15:51    44:53
   94   1117 Tom Karlsson             Helt planlöst 1                44:54    15:52    44:54
   95   1029 Pia Johansson            Väsby OK 5                     45:22    16:20    45:22
   96   1109 Tomas Eklund             Lennart Andersson Åkeri 1      45:27    16:25    45:27
   97   1110 Anders Dahlgren          LFV-Data 1                     46:06    17:04    46:06
   98   1085 Pernilla Bengtsson       Sala OK 1                      56:39    27:37    56:39
   99   1105 Fredrik Nyström          Sandströms Elfirma 1           56:53    27:51    56:53
   99   1106 Jimmy Nyström            Sandströms Elfirma 2           56:53    27:51    56:53
  101   1065 Håkan Nyberg             OK Kontinent 2               1:09:10    40:08  1:09:10
  102   1127 Jonas Backlund           Vallby HVB 6                 1:09:27    40:25  1:09:27
  103   1118 Ronja Bergman            BergmanHuset.se 1            1:21:47    52:45  1:21:47
  104   1062 Anders Friström          Skarpnäcks OL 3              1:36:20  1:07:18  1:36:20

---  Ej godkända lag ---

        1011  N.N.                    Skogsluffarnas OK 3              Dns      Dns
        1040 Tord Skyrud              OSI Orientering 1                Dns      Dns
        1052 Tomas Nyström            IF Hagen 2                       Dsq      Dsq
        1078 Anders Robertsson        Almby IK 3                       Dns      Dns
        1079  N.N.                    Almby IK 4                       Dns      Dns
        1083  N.N.                    Falköpings AIK OK 2              Dns      Dns
        1087 Johan Salén              FMIF 1                           Dns      Dns
        1091  N.N.                    HKV 4                            Dns      Dns
        1102 Anton Forsberg           Sigtunabygden 1                  Dsq      Dsq
        1103 Tom Karlsson             SBKs bombmurklor 1               Dns      Dns
        1108 Christer Wikström        Dreamteam 1                      Dsq      Dsq
        1112 Andreas Olsen            Hotell Kristina 1                Dsq      Dsq
        1114  N.N.                    10MILA 2008 1                    Dns      Dns
        1121 Lars-Olof Andersson      Räddningsverket 2                Dsq      Dsq
        1122  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns
        1123  N.N.                    Vakant 2                         Dns      Dns
        1124  N.N.                    Vakant 3                         Dns      Dns
        1125  N.N.                    Vakant 4                         Dns      Dns
        1126  N.N.                    Vakant 5                         Dns      Dns
        1128  N.N.                    Vakant 7                         Dns      Dns
        1129  N.N.                    Vakant 9                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.