10MILA Online

Öppen/Open

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3
Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3
     
Öppen (125/125) sträcka 1 - Radio 1 (2008-04-27 13:37:41)

    1   1068 Daniel Lindgren          Sigtuna OK 1                   13:13     0:00         
    2   1104 Anders Dahlén            Socialjouren Nordväst 1        13:15     0:02         
    3   1004 Per Svensson             Finspångs SOK 1                13:26     0:12         
    4   1008 Jacob Svensson           Ronneby OK 1                   13:29     0:15         
    5   1116 Tomas Ulander            LFV/AER/ATCC 1                 13:34     0:20         
    6   1026 Robin Grankvist          Väsby OK 2                     13:40     0:26         
    7   1024 Aapo Nylund              OK Nylund 1                    13:41     0:27         
    8   1075 Göran Olsson             Synsam Lysekil 1               13:44     0:31         
    9   1115 Olof Borell              Dream Team 13                  13:46     0:32         
   10   1027 Kristofer Thorslund      Väsby OK 3                     14:02     0:49         
   11   1033 Stefan Hedlund           Alftaprodukter AB 1            14:02     0:49         
   12   1077 Anders Lindkvist         Almby IK 2                     14:11     0:58         
   13   1089 Sven Giselsson           HKV 2                          14:21     1:08         
   14   1049 Ola Persson              Cerveza OL 1                   14:28     1:15         
   15   1080 Stefan Bjurstedt         Hallstahammars OK 1            14:41     1:27         
   16   1096 Jarmo Heiskanen          Vaajakosken Terä 1             14:43     1:30         
   17   1088 Rutger Simonsson         HKV 1                          14:45     1:32         
   18   1025 Henrik Hammas            Väsby OK 1                     14:46     1:33         
   19   1056 Henric Karlsson          Solna OK 3                     14:48     1:35         
   20   1035 Martin Bengtsson         IS Kullen 1                    14:55     1:42         
   21   1043 Roine Schölin            Orienteringsskytte 1           14:55     1:42         
   22   1037 Tommy Ivarsson           Hässleby SOK 1                 14:56     1:43         
   23   1002 Leif Moberg              Vänersborgs SK 1               14:58     1:44         
   24   1074 Torbjørn Nørbech         Ringerike o-lag 1              15:06     1:53         
   25   1058 Håkan Sjunnestrand       Solna OK 5                     15:11     1:58         
   26   1092 Kent Olsson              SOFT kansli 1                  15:12     1:58         
   27   1093 Björn Svensson           Helsingborgs SOK 1             15:14     2:01         
   28   1071 Alf Lindberg             Köping-Kolsva OK 2             15:15     2:02         
   29   1094 Lauri Nylund             OK Nylund 2                    15:16     2:03         
   30   1076 Thomas Johansson         Almby IK 1                     15:17     2:04         
   31   1021 Anders Dahlgren          Hagaby GoIF 1                  15:18     2:05         
   32   1013 Jesper Ericsson          Arboga OK 2                    15:18     2:05         
   33   1005 Mattias Skeppling        SEB IF 1                       15:23     2:10         
   34   1009 Ulf Malmborg             Skogsluffarnas OK 1            15:26     2:12         
   35   1038 Marko Sandroos           Rastikarhut 1                  15:28     2:14         
   36   1019 Jan Pettersson           Häverödals SK 1                15:30     2:17         
   37   1045 Patrik Råberg            MHS Karlberg 1                 15:31     2:17         
   38   1061 Leif Carlsson            Skarpnäcks OL 2                15:34     2:21         
   39   1016 Rune Carlsson            Sundbybergs IK 1               15:36     2:23         
   40   1039 Jens Bjørnefar Behrend   FarumTisvilde SpringCup 1      15:38     2:24         
   41   1095 Einar Løhne Iversen      Lillomarka O-lag 1             15:57     2:44         
   42   1066 Alf Westesson            OK Kontinent 3                 16:19     3:06         
   43   1120 Peter Schöön             Räddningsverket 1              16:22     3:09         
   44   1041 Ingmar Andersson         OK Nolaskogsarna 1             16:24     3:10         
   45   1054 Andreas Grunder          Solna OK 1                     16:27     3:14         
   46   1031 Nigel Cole               Väsby OK 7                     16:37     3:24         
   47   1050 Nisse Johansson          Cerveza OL 2                   16:38     3:25         
   48   1028 Håkan Lindberg           Väsby OK 4                     16:40     3:27         
   49   1032 Per Dahlkar              Väsby OK 8                     16:42     3:29         
   50   1067 Linus Nilsson            OK Kontinent 4                 16:42     3:29         
   51   1057 Sigrid Lundin            Solna OK 4                     16:44     3:30         
   52   1073  N.N.                    SK Pohjantähti - Oulu 1        16:46     3:33         
   53   1082 Roland Nilsson           Falköpings AIK OK 1            16:47     3:34         
   54   1022 Leif Thorsson            OK Grip 1                      16:50     3:37         
   55   1015 Mats Leppelampi          Arboga OK 4                    16:51     3:37         
   56   1081 Mikael Persson           Hallstahammars OK 2            16:53     3:39         
   57   1063 Per Nilsson              Stigmännen Karlshamn 1         16:53     3:40         
   58   1018 Jörgen Nilsson           Kalmar OK 1                    16:58     3:45         
   59   1006 Eddie Bjärrenholt        SEB IF 2                       16:59     3:46         
   60   1023 Anders Västerås OK Berk  Ex-OLs 1                       17:02     3:49         
   61   1086 Jörgen Dalén             Sala OK 2                      17:04     3:50         
   62   1059 Victor Davidsson         Solna OK 6                     17:07     3:54         
   63   1034 Jonatan Höjlind          IFK Moras OK 1                 17:07     3:54         
   64   1064 Håkan Jönsson            OK Kontinent 1                 17:17     4:03         
   65   1012 Titti Pettersson         Arboga OK 1                    17:20     4:06         
   66   1017 Börje Wahlgren           Sundbybergs IK 2               17:24     4:11         
   67   1042 Tom Brantheim            Östersunds OK 1                17:28     4:15         
   68   1007 André HALLOUARD          ASOPE 1                        17:30     4:17         
   69   1090 Tomas Lund               HKV 3                          18:07     4:53         
   70   1003 Göran Andersson          Västerås SOK 1                 18:08     4:55         
   71   1048 Petri Nurmela            Raja-Karjalan Suunnist. 1      18:12     4:58         
   72   1010 Reine Borgström          Skogsluffarnas OK 2            18:15     5:02         
   73   1055 Thomas Grunder           Solna OK 2                     18:23     5:10         
   74   1014 Jan Grann                Arboga OK 3                    18:30     5:16         
   75   1070 Pelle Höök               Köping-Kolsva OK 1             18:38     5:25         
   76   1046 Lotta Valentin           Gustavsbergs OK 1              18:38     5:25         
   77   1084 Petra Gustafsson         Surahammars SOK 1              18:41     5:28         
   78   1069 Lennart Gardelius        IF Hansa-Hoburg 1              18:50     5:37         
   79   1047 Anneili Lindqvist        Gustavsbergs OK 2              18:54     5:41         
   80   1051 Ann Nyström              IF Hagen 1                     19:04     5:51         
   81   1036 Tove Ståhl               IS Kullen 2                    19:15     6:02         
   82   1053 Hans Andersson Strinnin  Attunda OK 1                   19:16     6:03         
   83   1119 Matthias Andersson       Märsta Förenade Åkerif. 1      19:20     6:07         
   84   1030 Andres Veide             Väsby OK 6                     19:26     6:13         
   85   1060 Calle Söder              Skarpnäcks OL 1                19:30     6:17         
   86   1072 Monica Meum Johansen     OK Moss 1                      19:34     6:21         
   87   1117 Tom Karlsson             Helt planlöst 1                19:35     6:22         
   88   1113 Jonas Klingberg          Arlandagymnasiet 1             19:38     6:25         
   89   1020 Uno Karlsson             Häverödals SK 2                19:41     6:27         
   90   1111 Marica Tynell            DHL Global Forwarding 1        19:50     6:37         
   91   1101 Tommy Uvhagen            KLK-expressen 1                20:11     6:57         
   92   1107 Calle Sandström          Sandströms Elfirma 3           20:12     6:58         
   93   1109 Tomas Eklund             Lennart Andersson Åkeri 1      20:18     7:04         
   94   1044 Kerstin Olesund          OK Landehof 1                  20:19     7:06         
   95   1110 Anders Dahlgren          LFV-Data 1                     20:38     7:25         
   96   1029 Pia Johansson            Väsby OK 5                     20:49     7:36         
   97   1001 Elin Johansson           OK Älvsjö Örby 1               20:57     7:44         
   98   1105 Fredrik Nyström          Sandströms Elfirma 1           20:57     7:44         
   99   1106 Jimmy Nyström            Sandströms Elfirma 2           20:59     7:45         
  100   1065 Håkan Nyberg             OK Kontinent 2                 23:54    10:40         
  101   1118 Ronja Bergman            BergmanHuset.se 1              25:09    11:55         
  102   1085 Pernilla Bengtsson       Sala OK 1                      26:05    12:52         
  103   1127 Jonas Backlund           Vallby HVB 6                   26:19    13:05         
  104   1062 Anders Friström          Skarpnäcks OL 3                29:23    16:10         

---  Ej godkända lag ---

        1011  N.N.                    Skogsluffarnas OK 3              Dns      Dns
        1040 Tord Skyrud              OSI Orientering 1                Dns      Dns
        1052 Tomas Nyström            IF Hagen 2                     16:25      Dsq
        1078 Anders Robertsson        Almby IK 3                       Dns      Dns
        1079  N.N.                    Almby IK 4                       Dns      Dns
        1083  N.N.                    Falköpings AIK OK 2              Dns      Dns
        1087 Johan Salén              FMIF 1                           Dns      Dns
        1091  N.N.                    HKV 4                            Dns      Dns
        1102 Anton Forsberg           Sigtunabygden 1                19:13      Dsq
        1103 Tom Karlsson             SBKs bombmurklor 1               Dns      Dns
        1108 Christer Wikström        Dreamteam 1                    32:26      Dsq
        1112 Andreas Olsen            Hotell Kristina 1              32:24      Dsq
        1114  N.N.                    10MILA 2008 1                    Dns      Dns
        1121 Lars-Olof Andersson      Räddningsverket 2                Dsq      Dsq
        1122  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns
        1123  N.N.                    Vakant 2                         Dns      Dns
        1124  N.N.                    Vakant 3                         Dns      Dns
        1125  N.N.                    Vakant 4                         Dns      Dns
        1126  N.N.                    Vakant 5                         Dns      Dns
        1128  N.N.                    Vakant 7                         Dns      Dns
        1129  N.N.                    Vakant 9                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.