10MILA Online

Öppen/Open

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3
Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3
     
Öppen (125/125) sträcka 1 - Radio 2 (2008-04-27 13:37:41)

    1   1033 Stefan Hedlund           Alftaprodukter AB 1            25:18     0:00         
    2   1075 Göran Olsson             Synsam Lysekil 1               25:21     0:03         
    3   1115 Olof Borell              Dream Team 13                  25:22     0:04         
    4   1024 Aapo Nylund              OK Nylund 1                    25:28     0:10         
    5   1026 Robin Grankvist          Väsby OK 2                     25:30     0:11         
    6   1027 Kristofer Thorslund      Väsby OK 3                     25:44     0:26         
    7   1077 Anders Lindkvist         Almby IK 2                     25:46     0:28         
    8   1043 Roine Schölin            Orienteringsskytte 1           25:51     0:33         
    9   1049 Ola Persson              Cerveza OL 1                   26:02     0:44         
   10   1089 Sven Giselsson           HKV 2                          26:13     0:55         
   11   1004 Per Svensson             Finspångs SOK 1                26:15     0:57         
   12   1008 Jacob Svensson           Ronneby OK 1                   26:19     1:01         
   13   1116 Tomas Ulander            LFV/AER/ATCC 1                 26:31     1:12         
   14   1096 Jarmo Heiskanen          Vaajakosken Terä 1             27:31     2:12         
   15   1025 Henrik Hammas            Väsby OK 1                     27:34     2:16         
   16   1037 Tommy Ivarsson           Hässleby SOK 1                 27:43     2:24         
   17   1088 Rutger Simonsson         HKV 1                          27:46     2:28         
   18   1093 Björn Svensson           Helsingborgs SOK 1             27:48     2:29         
   19   1021 Anders Dahlgren          Hagaby GoIF 1                  27:49     2:31         
   20   1080 Stefan Bjurstedt         Hallstahammars OK 1            27:50     2:32         
   21   1092 Kent Olsson              SOFT kansli 1                  27:56     2:38         
   22   1013 Jesper Ericsson          Arboga OK 2                    28:04     2:46         
   23   1071 Alf Lindberg             Köping-Kolsva OK 2             28:08     2:49         
   24   1005 Mattias Skeppling        SEB IF 1                       28:14     2:56         
   25   1068 Daniel Lindgren          Sigtuna OK 1                   28:20     3:01         
   26   1035 Martin Bengtsson         IS Kullen 1                    28:39     3:21         
   27   1074 Torbjørn Nørbech         Ringerike o-lag 1              28:43     3:25         
   28   1056 Henric Karlsson          Solna OK 3                     28:48     3:30         
   29   1009 Ulf Malmborg             Skogsluffarnas OK 1            28:50     3:32         
   30   1038 Marko Sandroos           Rastikarhut 1                  28:51     3:32         
   31   1061 Leif Carlsson            Skarpnäcks OL 2                28:55     3:36         
   32   1058 Håkan Sjunnestrand       Solna OK 5                     28:56     3:37         
   33   1002 Leif Moberg              Vänersborgs SK 1               28:57     3:39         
   34   1076 Thomas Johansson         Almby IK 1                     29:00     3:41         
   35   1039 Jens Bjørnefar Behrend   FarumTisvilde SpringCup 1      29:02     3:43         
   36   1016 Rune Carlsson            Sundbybergs IK 1               29:06     3:47         
   37   1104 Anders Dahlén            Socialjouren Nordväst 1        29:08     3:50         
   38   1019 Jan Pettersson           Häverödals SK 1                29:33     4:15         
   39   1045 Patrik Råberg            MHS Karlberg 1                 29:52     4:33         
   40   1094 Lauri Nylund             OK Nylund 2                    29:56     4:38         
   41   1095 Einar Løhne Iversen      Lillomarka O-lag 1             30:26     5:08         
   42   1041 Ingmar Andersson         OK Nolaskogsarna 1             30:34     5:16         
   43   1031 Nigel Cole               Väsby OK 7                     30:35     5:17         
   44   1067 Linus Nilsson            OK Kontinent 4                 30:50     5:31         
   45   1063 Per Nilsson              Stigmännen Karlshamn 1         30:53     5:34         
   46   1073  N.N.                    SK Pohjantähti - Oulu 1        30:55     5:37         
   47   1081 Mikael Persson           Hallstahammars OK 2            31:16     5:58         
   48   1082 Roland Nilsson           Falköpings AIK OK 1            31:18     6:00         
   49   1028 Håkan Lindberg           Väsby OK 4                     31:23     6:04         
   50   1006 Eddie Bjärrenholt        SEB IF 2                       31:31     6:13         
   51   1018 Jörgen Nilsson           Kalmar OK 1                    31:33     6:15         
   52   1022 Leif Thorsson            OK Grip 1                      31:36     6:17         
   53   1032 Per Dahlkar              Väsby OK 8                     31:42     6:24         
   54   1042 Tom Brantheim            Östersunds OK 1                31:43     6:25         
   55   1015 Mats Leppelampi          Arboga OK 4                    31:47     6:29         
   56   1086 Jörgen Dalén             Sala OK 2                      31:58     6:40         
   57   1017 Börje Wahlgren           Sundbybergs IK 2               32:20     7:01         
   58   1034 Jonatan Höjlind          IFK Moras OK 1                 32:22     7:03         
   59   1059 Victor Davidsson         Solna OK 6                     32:25     7:06         
   60   1012 Titti Pettersson         Arboga OK 1                    32:28     7:10         
   61   1054 Andreas Grunder          Solna OK 1                     32:28     7:10         
   62   1048 Petri Nurmela            Raja-Karjalan Suunnist. 1      32:44     7:26         
   63   1023 Anders Västerås OK Berk  Ex-OLs 1                       33:18     7:59         
   64   1066 Alf Westesson            OK Kontinent 3                 33:20     8:02         
   65   1120 Peter Schöön             Räddningsverket 1              33:27     8:09         
   66   1064 Håkan Jönsson            OK Kontinent 1                 33:37     8:19         
   67   1070 Pelle Höök               Köping-Kolsva OK 1             33:43     8:25         
   68   1014 Jan Grann                Arboga OK 3                    33:49     8:30         
   69   1003 Göran Andersson          Västerås SOK 1                 33:49     8:30         
   70   1050 Nisse Johansson          Cerveza OL 2                   33:50     8:32         
   71   1057 Sigrid Lundin            Solna OK 4                     33:51     8:33         
   72   1046 Lotta Valentin           Gustavsbergs OK 1              34:07     8:49         
   73   1090 Tomas Lund               HKV 3                          34:15     8:56         
   74   1010 Reine Borgström          Skogsluffarnas OK 2            34:20     9:02         
   75   1053 Hans Andersson Strinnin  Attunda OK 1                   35:11     9:53         
   76   1069 Lennart Gardelius        IF Hansa-Hoburg 1              35:36    10:18         
   77   1055 Thomas Grunder           Solna OK 2                     35:48    10:30         
   78   1047 Anneili Lindqvist        Gustavsbergs OK 2              36:03    10:45         
   79   1007 André HALLOUARD          ASOPE 1                        36:05    10:46         
   80   1119 Matthias Andersson       Märsta Förenade Åkerif. 1      36:08    10:50         
   81   1051 Ann Nyström              IF Hagen 1                     36:14    10:56         
   82   1111 Marica Tynell            DHL Global Forwarding 1        36:18    11:00         
   83   1029 Pia Johansson            Väsby OK 5                     37:51    12:33         
   84   1101 Tommy Uvhagen            KLK-expressen 1                37:54    12:36         
   85   1036 Tove Ståhl               IS Kullen 2                    37:55    12:36         
   86   1084 Petra Gustafsson         Surahammars SOK 1              37:57    12:39         
   87   1072 Monica Meum Johansen     OK Moss 1                      37:58    12:40         
   88   1001 Elin Johansson           OK Älvsjö Örby 1               38:33    13:15         
   89   1060 Calle Söder              Skarpnäcks OL 1                38:39    13:21         
   90   1020 Uno Karlsson             Häverödals SK 2                38:40    13:21         
   91   1117 Tom Karlsson             Helt planlöst 1                38:41    13:22         
   92   1044 Kerstin Olesund          OK Landehof 1                  38:51    13:32         
   93   1113 Jonas Klingberg          Arlandagymnasiet 1             38:53    13:35         
   94   1107 Calle Sandström          Sandströms Elfirma 3           39:03    13:45         
   95   1030 Andres Veide             Väsby OK 6                     39:12    13:53         
   96   1109 Tomas Eklund             Lennart Andersson Åkeri 1      39:18    14:00         
   97   1110 Anders Dahlgren          LFV-Data 1                     40:10    14:52         
   98   1105 Fredrik Nyström          Sandströms Elfirma 1           50:34    25:16         
   99   1106 Jimmy Nyström            Sandströms Elfirma 2           50:35    25:17         
  100   1085 Pernilla Bengtsson       Sala OK 1                      51:00    25:41         
  101   1127 Jonas Backlund           Vallby HVB 6                 1:03:12    37:54         
  102   1065 Håkan Nyberg             OK Kontinent 2               1:03:20    38:01         
  103   1118 Ronja Bergman            BergmanHuset.se 1            1:14:03    48:44         
  104   1062 Anders Friström          Skarpnäcks OL 3              1:27:29  1:02:11         

---  Ej godkända lag ---

        1011  N.N.                    Skogsluffarnas OK 3              Dns      Dns
        1040 Tord Skyrud              OSI Orientering 1                Dns      Dns
        1052 Tomas Nyström            IF Hagen 2                     31:28      Dsq
        1078 Anders Robertsson        Almby IK 3                       Dns      Dns
        1079  N.N.                    Almby IK 4                       Dns      Dns
        1083  N.N.                    Falköpings AIK OK 2              Dns      Dns
        1087 Johan Salén              FMIF 1                           Dns      Dns
        1091  N.N.                    HKV 4                            Dns      Dns
        1102 Anton Forsberg           Sigtunabygden 1                  Dsq      Dsq
        1103 Tom Karlsson             SBKs bombmurklor 1               Dns      Dns
        1108 Christer Wikström        Dreamteam 1                  1:08:15      Dsq
        1112 Andreas Olsen            Hotell Kristina 1            1:08:10      Dsq
        1114  N.N.                    10MILA 2008 1                    Dns      Dns
        1121 Lars-Olof Andersson      Räddningsverket 2                Dsq      Dsq
        1122  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns
        1123  N.N.                    Vakant 2                         Dns      Dns
        1124  N.N.                    Vakant 3                         Dns      Dns
        1125  N.N.                    Vakant 4                         Dns      Dns
        1126  N.N.                    Vakant 5                         Dns      Dns
        1128  N.N.                    Vakant 7                         Dns      Dns
        1129  N.N.                    Vakant 9                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.