10MILA Online

Öppen/Open

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3
Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3
     
Öppen (124/125) tid på sträcka 2 (2008-04-27 13:37:41)

    1   1004 Anders Jönsson           Finspångs SOK 1                25:30     0:00    55:37
    2   1008 Olof Hedberg             Ronneby OK 1                   25:33     0:03    55:33
    3   1096 Jyrki Saarivaara         Vaajakosken Terä 1             26:37     1:07    58:52
    4   1095 Rudi Olsen               Lillomarka O-lag 1             28:37     3:07  1:04:15
    5   1045 Fredrik Onbinder         MHS Karlberg 1                 28:51     3:21  1:03:32
    5   1094 Lill-Toumas Nylund       OK Nylund 2                    28:51     3:21  1:03:31
    7   1019 Bernt Johansson          Häverödals SK 1                28:53     3:23  1:03:46
    8   1035 Anders Berg              IS Kullen 1                    29:18     3:48  1:03:11
    9   1089 Göran Carnander          HKV 2                          29:37     4:07    59:56
   10   1038 Harri Peltola            Rastikarhut 1                  29:44     4:14  1:03:25
   11   1027 Johan Carlenstam         Väsby OK 3                     29:55     4:25    59:32
   11   1061 Marcus Olsson            Skarpnäcks OL 2                29:55     4:25  1:04:05
   11   1104 Andreas Andersson        Socialjouren Nordväst 1        29:55     4:25  1:03:38
   14   1024 Simeoni Nylund           OK Nylund 1                    30:21     4:51    59:48
   15   1070 Owe Eek                  Köping-Kolsva OK 1             30:23     4:53  1:09:15
   16   1050 Kaj Hoof                 Cerveza OL 2                   30:25     4:55  1:09:05
   17   1033 Peter Hammarström        Alftaprodukter AB 1            30:34     5:04    59:36
   18   1075 Malin Widén              Synsam Lysekil 1               30:36     5:06    59:52
   19   1090 Robert Engström          HKV 3                          30:42     5:12  1:09:57
   20   1026 Per-Åke Carlenstam       Väsby OK 2                     30:44     5:14  1:00:04
   21   1086 Sten-Åke Holmberg        Sala OK 2                      30:47     5:17  1:07:49
   22   1007 Eric DEMANGE             ASOPE 1                        30:52     5:22  1:13:03
   23   1013 Mikael Brostedt          Arboga OK 2                    30:56     5:26  1:03:22
   24   1003 Lars-Erik Rask           Västerås SOK 1                 31:11     5:41  1:10:10
   25   1012 Oskar Johansson          Arboga OK 1                    31:25     5:55  1:09:17
   26   1018 Anna Arvidsson           Kalmar OK 1                    31:52     6:22  1:08:11
   27   1043 Ylva Grape Andersson     Orienteringsskytte 1           31:53     6:23  1:01:38
   28   1021 Robert Larsson           Hagaby GoIF 1                  32:03     6:33  1:04:25
   29   1092 Jan Eric Goth            SOFT kansli 1                  32:09     6:39  1:04:38
   30   1063 Anders Wetterling        Stigmännen Karlshamn 1         32:10     6:40  1:08:25
   31   1041 Jan Åhlund               OK Nolaskogsarna 1             32:15     6:45  1:08:10
   32   1048 Jarmo Viskari            Raja-Karjalan Suunnist. 1      32:29     6:59  1:10:09
   33   1088 Gerhard Liljestierna     HKV 1                          32:30     7:00  1:04:48
   34   1017 Margaretha Ahlqvist      Sundbybergs IK 2               32:31     7:01  1:10:16
   35   1034 Johan Claesson           IFK Moras OK 1                 32:44     7:14  1:10:18
   36   1052 Styrbjörn Jansson        IF Hagen 2                     32:49     7:19      Dsq
   37   1015 Håkan Söderqvist         Arboga OK 4                    33:11     7:41  1:09:38
   37   1028 Leif Wallenbro           Väsby OK 4                     33:11     7:41  1:09:29
   39   1071 Torbjörn Eriksson        Köping-Kolsva OK 2             33:30     8:00  1:06:11
   40   1006 Benny Sandmo             SEB IF 2                       33:31     8:01  1:10:13
   41   1082 Elise Johansson          Falköpings AIK OK 1            34:11     8:41  1:10:18
   42   1116 Erik Kristiansson        LFV/AER/ATCC 1                 34:23     8:53  1:04:42
   43   1056 Johan Karlsten           Solna OK 3                     34:43     9:13  1:08:31
   44   1016 Gunnar Bramsten          Sundbybergs IK 1               35:12     9:42  1:09:20
   45   1014 Peder Wickström          Arboga OK 3                    35:23     9:53  1:14:13
   46   1044 Caroline Näslund         OK Landehof 1                  35:36    10:06  1:20:29
   47   1046 Christina Moline         Gustavsbergs OK 1              35:53    10:23  1:14:42
   48   1058 Kerstin Amnell           Solna OK 5                     35:54    10:24  1:09:53
   49   1023 Anders OK Vildhussen De  Ex-OLs 1                       36:33    11:03  1:15:27
   50   1009 Karin Edström            Skogsluffarnas OK 1            36:35    11:05  1:10:41
   51   1002 Gunilla Hogeldal         Vänersborgs SK 1               36:36    11:06  1:10:36
   52   1067 Bo Svensson              OK Kontinent 4                 36:41    11:11  1:12:47
   53   1057 Monica Darland           Solna OK 4                     36:43    11:13  1:15:33
   54   1107 Patrik Söderberg         Sandströms Elfirma 3           36:44    11:14  1:21:13
   55   1049 Leif Kling               Cerveza OL 1                   37:01    11:31  1:07:15
   56   1117 Lars Nilsson             Helt planlöst 1                37:05    11:35  1:21:59
   57   1036 Maja Arborelius          IS Kullen 2                    37:45    12:15  1:21:24
   58   1030 Ulla Gummesson           Väsby OK 6                     38:05    12:35  1:22:47
   59   1001 Margareta Wadin          OK Älvsjö Örby 1               38:10    12:40  1:22:29
   60   1032 Bengt Törnqvist          Väsby OK 8                     38:12    12:42  1:14:17
   61   1093 Wictor Svensson          Helsingborgs SOK 1             38:15    12:45  1:10:26
   62   1025 Fredrik Kempe            Väsby OK 1                     38:17    12:47  1:10:25
   63   1074 Live Ytrehus             Ringerike o-lag 1              38:38    13:08  1:12:35
   64   1031 Lukas Olsson             Väsby OK 7                     39:00    13:30  1:14:51
   65   1076 Malin Lundberg           Almby IK 1                     39:17    13:47  1:13:12
   66   1037 Ellinor Ivarsson         Hässleby SOK 1                 39:33    14:03  1:11:42
   67   1064 Emelie Sandberg          OK Kontinent 1                 39:44    14:14  1:18:36
   68   1020 Roine Mattsson           Häverödals SK 2                39:48    14:18  1:24:06
   69   1022 Sixten Westerlund        OK Grip 1                      39:49    14:19  1:16:11
   70   1077 Hanna Wedin              Almby IK 2                     39:58    14:28  1:09:48
   71   1047 Margareta Haraldsson     Gustavsbergs OK 2              40:09    14:39  1:22:12
   72   1119 Michael Andersson        Märsta Förenade Åkerif. 1      40:16    14:46  1:22:08
   73   1068 Svante Lindgren          Sigtuna OK 1                   40:31    15:01  1:12:33
   74   1115 Fredrik Karlsson         Dream Team 13                  41:11    15:41  1:10:23
   75   1039 Peter Kokken Stendevad   FarumTisvilde SpringCup 1      41:25    15:55  1:15:19
   76   1051 Kerstin Larsson          IF Hagen 1                     41:28    15:58  1:23:36
   77   1066 Lotta Hansson            OK Kontinent 3                 42:03    16:33  1:20:22
   78   1053 Rikard Strinning Berg    Attunda OK 1                   42:15    16:45  1:23:04
   79   1062 Nils Karanta             Skarpnäcks OL 3                43:11    17:41  2:19:31
   80   1080 Karin Johansson          Hallstahammars OK 1            43:16    17:46  1:15:44
   81   1110 Stefan Stenbäck          LFV-Data 1                     43:28    17:58  1:29:34
   82   1111 Anne Eklund              DHL Global Forwarding 1        44:24    18:54  1:25:59
   83   1069 Sandra Andrei            IF Hansa-Hoburg 1              45:20    19:50  1:26:36
   84   1010 Per Westerlund           Skogsluffarnas OK 2            45:33    20:03  1:24:57
   85   1055 Michel Humla             Solna OK 2                     47:32    22:02  1:30:44
   86   1065 Gunilla Sandberg         OK Kontinent 2                 47:34    22:04  1:56:44
   87   1029 Annika Berntsson         Väsby OK 5                     47:39    22:09  1:33:01
   88   1081 Elisabeth Stödeman       Hallstahammars OK 2            47:51    22:21  1:24:07
   89   1060 Måns Söder               Skarpnäcks OL 1                48:33    23:03  1:32:53
   90   1072 Annie Holmsen            OK Moss 1                      48:49    23:19  1:33:11
   91   1005 Sten Svensson            SEB IF 1                       48:55    23:25  1:21:32
   92   1042 Karin Walltin            Östersunds OK 1                50:57    25:27  1:27:22
   93   1054 Håkan Grrunder           Solna OK 1                     51:38    26:08  1:29:21
   94   1102 Magnus Wranning          Sigtunabygden 1                53:12    27:42      Dsq
   95   1085 Fredrik Bengtsson        Sala OK 1                      54:02    28:32  1:50:41
   96   1084 Anna Thornell            Surahammars SOK 1              54:29    28:59  1:38:15
   97   1105 Ebba Sandström           Sandströms Elfirma 1           54:42    29:12  1:51:35
   98   1106 Anders Nyström           Sandströms Elfirma 2           54:51    29:21  1:51:44
   99   1121 Lasse Centervik          Räddningsverket 2              55:14    29:44      Dsq
  100   1059 Thomas Sjöberg           Solna OK 6                     55:22    29:52  1:32:35
  101   1127 Petter Eriksson          Vallby HVB 6                   55:52    30:22  2:05:19
  102   1118 Birk Bergman             BergmanHuset.se 1            1:06:39    41:09  2:28:26
  103   1108 Sanna Bergström          Dreamteam 1                  1:10:02    44:32      Dsq
  104   1109 Aila Andersson           Lennart Andersson Åkeri 1    1:20:08    54:38  2:05:35
  105   1101 Birgit Gadde             KLK-expressen 1              1:40:13  1:14:43  2:24:49

---  Ej godkända lag ---

        1011  N.N.                    Skogsluffarnas OK 3          Started      Dns
        1040 Kristin Sagberg          OSI Orientering 1            Started      Dns
        1078 Christina Levin          Almby IK 3                   Started      Dns
        1079  N.N.                    Almby IK 4                   Started      Dns
        1083  N.N.                    Falköpings AIK OK 2          Started      Dns
        1087 Monica Olsson            FMIF 1                       Started      Dns
        1091  N.N.                    HKV 4                        Started      Dns
        1103 Lisa Eriksson            SBKs bombmurklor 1           Started      Dns
        1112 Algot Olsen              Hotell Kristina 1            Started      Dsq
        1113 Anita Svensson           Arlandagymnasiet 1               Dsq      Dsq
        1114  N.N.                    10MILA 2008 1                Started      Dns
        1120 Katarina Lallo           Räddningsverket 1                Dsq      Dsq
        1122  N.N.                    Vakant 1                     Started      Dns
        1123  N.N.                    Vakant 2                     Started      Dns
        1124  N.N.                    Vakant 3                     Started      Dns
        1125  N.N.                    Vakant 4                     Started      Dns
        1126  N.N.                    Vakant 5                     Started      Dns
        1128  N.N.                    Vakant 7                     Started      Dns
        1129  N.N.                    Vakant 9                     Started      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.