10MILA Online

Öppen/Open

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3
Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3
     
Öppen (124/125) sträcka 2 - Radio 1 (2008-04-27 13:37:41)

    1   1004 Anders Jönsson           Finspångs SOK 1                42:33     0:00         
    2   1008 Olof Hedberg             Ronneby OK 1                   42:39     0:06         
    3   1024 Simeoni Nylund           OK Nylund 1                    43:28     0:55         
    4   1027 Johan Carlenstam         Väsby OK 3                     44:39     2:06         
    5   1026 Per-Åke Carlenstam       Väsby OK 2                     44:47     2:14         
    6   1089 Göran Carnander          HKV 2                          44:50     2:17         
    7   1033 Peter Hammarström        Alftaprodukter AB 1            44:54     2:21         
    8   1075 Malin Widén              Synsam Lysekil 1               45:08     2:35         
    9   1096 Jyrki Saarivaara         Vaajakosken Terä 1             45:25     2:52         
   10   1043 Ylva Grape Andersson     Orienteringsskytte 1           45:31     2:58         
   11   1088 Gerhard Liljestierna     HKV 1                          47:10     4:37         
   12   1021 Robert Larsson           Hagaby GoIF 1                  47:22     4:49         
   13   1116 Erik Kristiansson        LFV/AER/ATCC 1                 47:35     5:02         
   14   1013 Mikael Brostedt          Arboga OK 2                    47:37     5:04         
   15   1092 Jan Eric Goth            SOFT kansli 1                  47:49     5:16         
   16   1104 Andreas Andersson        Socialjouren Nordväst 1        47:52     5:18         
   17   1049 Leif Kling               Cerveza OL 1                   47:56     5:23         
   18   1038 Harri Peltola            Rastikarhut 1                  48:37     6:03         
   19   1077 Hanna Wedin              Almby IK 2                     48:41     6:08         
   20   1035 Anders Berg              IS Kullen 1                    48:46     6:13         
   21   1115 Fredrik Karlsson         Dream Team 13                  48:52     6:19         
   22   1094 Lill-Toumas Nylund       OK Nylund 2                    49:00     6:27         
   23   1045 Fredrik Onbinder         MHS Karlberg 1                 49:14     6:41         
   24   1019 Bernt Johansson          Häverödals SK 1                49:24     6:51         
   25   1071 Torbjörn Eriksson        Köping-Kolsva OK 2             49:28     6:55         
   26   1061 Marcus Olsson            Skarpnäcks OL 2                49:29     6:56         
   27   1056 Johan Karlsten           Solna OK 3                     49:34     7:01         
   28   1095 Rudi Olsen               Lillomarka O-lag 1             49:41     7:08         
   29   1041 Jan Åhlund               OK Nolaskogsarna 1             51:03     8:30         
   30   1025 Fredrik Kempe            Väsby OK 1                     51:08     8:35         
   31   1093 Wictor Svensson          Helsingborgs SOK 1             51:11     8:38         
   32   1086 Sten-Åke Holmberg        Sala OK 2                      51:34     9:01         
   33   1016 Gunnar Bramsten          Sundbybergs IK 1               51:36     9:03         
   34   1037 Ellinor Ivarsson         Hässleby SOK 1                 51:42     9:09         
   35   1058 Kerstin Amnell           Solna OK 5                     51:43     9:10         
   36   1068 Svante Lindgren          Sigtuna OK 1                   51:53     9:20         
   37   1018 Anna Arvidsson           Kalmar OK 1                    51:55     9:22         
   38   1002 Gunilla Hogeldal         Vänersborgs SK 1               52:19     9:46         
   39   1063 Anders Wetterling        Stigmännen Karlshamn 1         52:41    10:08         
   40   1028 Leif Wallenbro           Väsby OK 4                     52:42    10:09         
   41   1009 Karin Edström            Skogsluffarnas OK 1            52:49    10:16         
   42   1015 Håkan Söderqvist         Arboga OK 4                    52:54    10:21         
   43   1012 Oskar Johansson          Arboga OK 1                    52:56    10:23         
   44   1050 Kaj Hoof                 Cerveza OL 2                   53:05    10:31         
   45   1076 Malin Lundberg           Almby IK 1                     53:07    10:34         
   46   1074 Live Ytrehus             Ringerike o-lag 1              53:16    10:43         
   47   1082 Elise Johansson          Falköpings AIK OK 1            53:33    11:00         
   48   1006 Benny Sandmo             SEB IF 2                       53:35    11:02         
   49   1080 Karin Johansson          Hallstahammars OK 1            53:43    11:10         
   50   1070 Owe Eek                  Köping-Kolsva OK 1             54:00    11:27         
   51   1039 Peter Kokken Stendevad   FarumTisvilde SpringCup 1      54:08    11:35         
   52   1034 Johan Claesson           IFK Moras OK 1                 54:12    11:39         
   53   1048 Jarmo Viskari            Raja-Karjalan Suunnist. 1      54:16    11:43         
   54   1017 Margaretha Ahlqvist      Sundbybergs IK 2               54:17    11:44         
   55   1067 Bo Svensson              OK Kontinent 4                 54:23    11:50         
   56   1031 Lukas Olsson             Väsby OK 7                     54:24    11:50         
   57   1090 Robert Engström          HKV 3                          54:31    11:58         
   58   1003 Lars-Erik Rask           Västerås SOK 1                 54:38    12:05         
   59   1032 Bengt Törnqvist          Väsby OK 8                     55:12    12:39         
   60   1023 Anders OK Vildhussen De  Ex-OLs 1                       55:47    13:14         
   61   1022 Sixten Westerlund        OK Grip 1                      56:04    13:31         
   62   1014 Peder Wickström          Arboga OK 3                    56:23    13:50         
   63   1046 Christina Moline         Gustavsbergs OK 1              56:29    13:56         
   64   1005 Sten Svensson            SEB IF 1                       56:32    13:59         
   65   1066 Lotta Hansson            OK Kontinent 3                 57:02    14:29         
   66   1064 Emelie Sandberg          OK Kontinent 1                 57:06    14:33         
   67   1057 Monica Darland           Solna OK 4                     57:13    14:40         
   68   1042 Karin Walltin            Östersunds OK 1                57:21    14:48         
   69   1007 Eric DEMANGE             ASOPE 1                        57:54    15:21         
   70   1081 Elisabeth Stödeman       Hallstahammars OK 2            59:47    17:13         
   71   1010 Per Westerlund           Skogsluffarnas OK 2          1:01:05    18:32         
   72   1054 Håkan Grrunder           Solna OK 1                   1:01:13    18:40         
   73   1107 Patrik Söderberg         Sandströms Elfirma 3         1:02:08    19:35         
   74   1047 Margareta Haraldsson     Gustavsbergs OK 2            1:02:15    19:42         
   75   1044 Caroline Näslund         OK Landehof 1                1:02:25    19:52         
   76   1036 Maja Arborelius          IS Kullen 2                  1:02:39    20:06         
   77   1051 Kerstin Larsson          IF Hagen 1                   1:02:43    20:10         
   78   1111 Anne Eklund              DHL Global Forwarding 1      1:02:51    20:17         
   79   1117 Lars Nilsson             Helt planlöst 1              1:03:07    20:33         
   80   1069 Sandra Andrei            IF Hansa-Hoburg 1            1:03:12    20:39         
   81   1119 Michael Andersson        Märsta Förenade Åkerif. 1    1:03:25    20:51         
   82   1001 Margareta Wadin          OK Älvsjö Örby 1             1:03:25    20:52         
   83   1020 Roine Mattsson           Häverödals SK 2              1:03:40    21:07         
   84   1053 Rikard Strinning Berg    Attunda OK 1                 1:03:44    21:10         
   85   1030 Ulla Gummesson           Väsby OK 6                   1:03:47    21:14         
   86   1059 Thomas Sjöberg           Solna OK 6                   1:03:52    21:19         
   87   1055 Michel Humla             Solna OK 2                   1:05:41    23:08         
   88   1072 Annie Holmsen            OK Moss 1                    1:05:58    23:24         
   89   1084 Anna Thornell            Surahammars SOK 1            1:06:00    23:27         
   90   1029 Annika Berntsson         Väsby OK 5                   1:07:34    25:01         
   91   1110 Stefan Stenbäck          LFV-Data 1                   1:07:41    25:07         
   92   1060 Måns Söder               Skarpnäcks OL 1              1:07:42    25:09         
   93   1105 Ebba Sandström           Sandströms Elfirma 1         1:23:50    41:17         
   94   1085 Fredrik Bengtsson        Sala OK 1                    1:23:52    41:19         
   95   1106 Anders Nyström           Sandströms Elfirma 2         1:24:01    41:28         
   96   1065 Gunilla Sandberg         OK Kontinent 2               1:29:27    46:54         
   97   1127 Petter Eriksson          Vallby HVB 6                 1:31:43    49:10         
   98   1109 Aila Andersson           Lennart Andersson Åkeri 1    1:31:45    49:12         
   99   1101 Birgit Gadde             KLK-expressen 1              1:49:59  1:07:26         
  100   1062 Nils Karanta             Skarpnäcks OL 3              1:55:25  1:12:52         
  101   1118 Birk Bergman             BergmanHuset.se 1            1:57:57  1:15:24         

---  Ej godkända lag ---

        1113 Anita Svensson           Arlandagymnasiet 1           1:12:51      Dsq
        1120 Katarina Lallo           Räddningsverket 1            1:02:06      Dsq
        1011  N.N.                    Skogsluffarnas OK 3              Dns      Dns
        1040 Kristin Sagberg          OSI Orientering 1                Dns      Dns
        1052 Styrbjörn Jansson        IF Hagen 2                     51:33      Dsq
        1078 Christina Levin          Almby IK 3                       Dns      Dns
        1079  N.N.                    Almby IK 4                       Dns      Dns
        1083  N.N.                    Falköpings AIK OK 2              Dns      Dns
        1087 Monica Olsson            FMIF 1                           Dns      Dns
        1091  N.N.                    HKV 4                            Dns      Dns
        1102 Magnus Wranning          Sigtunabygden 1              1:05:58      Dsq
        1103 Lisa Eriksson            SBKs bombmurklor 1               Dns      Dns
        1108 Sanna Bergström          Dreamteam 1                  1:50:04      Dsq
        1112 Algot Olsen              Hotell Kristina 1                Dsq      Dsq
        1114  N.N.                    10MILA 2008 1                    Dns      Dns
        1121 Lasse Centervik          Räddningsverket 2            1:41:54      Dsq
        1122  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns
        1123  N.N.                    Vakant 2                         Dns      Dns
        1124  N.N.                    Vakant 3                         Dns      Dns
        1125  N.N.                    Vakant 4                         Dns      Dns
        1126  N.N.                    Vakant 5                         Dns      Dns
        1128  N.N.                    Vakant 7                         Dns      Dns
        1129  N.N.                    Vakant 9                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.