10MILA Online

Öppen/Open

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3
Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3
     
Öppen (124/125) sträcka 2 - Radio 2 (2008-04-27 13:37:41)

    1   1004 Anders Jönsson           Finspångs SOK 1                51:41     0:00         
    2   1008 Olof Hedberg             Ronneby OK 1                   51:42     0:01         
    3   1096 Jyrki Saarivaara         Vaajakosken Terä 1             54:29     2:48         
    4   1024 Simeoni Nylund           OK Nylund 1                    54:51     3:10         
    5   1027 Johan Carlenstam         Väsby OK 3                     54:59     3:18         
    6   1033 Peter Hammarström        Alftaprodukter AB 1            55:06     3:25         
    7   1089 Göran Carnander          HKV 2                          55:12     3:31         
    8   1075 Malin Widén              Synsam Lysekil 1               55:16     3:35         
    9   1026 Per-Åke Carlenstam       Väsby OK 2                     55:29     3:48         
   10   1043 Ylva Grape Andersson     Orienteringsskytte 1           55:51     4:10         
   11   1038 Harri Peltola            Rastikarhut 1                  58:20     6:39         
   12   1013 Mikael Brostedt          Arboga OK 2                    58:21     6:40         
   13   1035 Anders Berg              IS Kullen 1                    58:33     6:52         
   14   1094 Lill-Toumas Nylund       OK Nylund 2                    59:06     7:25         
   15   1021 Robert Larsson           Hagaby GoIF 1                  59:06     7:25         
   16   1045 Fredrik Onbinder         MHS Karlberg 1                 59:08     7:27         
   17   1104 Andreas Andersson        Socialjouren Nordväst 1        59:09     7:28         
   18   1019 Bernt Johansson          Häverödals SK 1                59:18     7:37         
   19   1095 Rudi Olsen               Lillomarka O-lag 1             59:30     7:49         
   20   1116 Erik Kristiansson        LFV/AER/ATCC 1                 59:36     7:55         
   21   1088 Gerhard Liljestierna     HKV 1                          59:42     8:01         
   22   1061 Marcus Olsson            Skarpnäcks OL 2                59:47     8:06         
   23   1092 Jan Eric Goth            SOFT kansli 1                  59:54     8:13         
   24   1071 Torbjörn Eriksson        Köping-Kolsva OK 2           1:00:24     8:43         
   25   1049 Leif Kling               Cerveza OL 1                 1:00:49     9:08         
   26   1016 Gunnar Bramsten          Sundbybergs IK 1             1:03:01    11:20         
   27   1056 Johan Karlsten           Solna OK 3                   1:03:04    11:23         
   28   1018 Anna Arvidsson           Kalmar OK 1                  1:03:06    11:25         
   29   1041 Jan Åhlund               OK Nolaskogsarna 1           1:03:10    11:29         
   30   1086 Sten-Åke Holmberg        Sala OK 2                    1:03:25    11:44         
   31   1063 Anders Wetterling        Stigmännen Karlshamn 1       1:03:44    12:03         
   32   1050 Kaj Hoof                 Cerveza OL 2                 1:03:54    12:13         
   33   1070 Owe Eek                  Köping-Kolsva OK 1           1:04:08    12:27         
   34   1012 Oskar Johansson          Arboga OK 1                  1:04:13    12:32         
   35   1028 Leif Wallenbro           Väsby OK 4                   1:04:16    12:35         
   36   1077 Hanna Wedin              Almby IK 2                   1:04:19    12:38         
   37   1015 Håkan Söderqvist         Arboga OK 4                  1:04:21    12:40         
   38   1058 Kerstin Amnell           Solna OK 5                   1:04:26    12:45         
   39   1115 Fredrik Karlsson         Dream Team 13                1:04:42    13:01         
   40   1090 Robert Engström          HKV 3                        1:04:47    13:06         
   41   1025 Fredrik Kempe            Väsby OK 1                   1:04:54    13:13         
   42   1002 Gunilla Hogeldal         Vänersborgs SK 1             1:05:01    13:20         
   43   1093 Wictor Svensson          Helsingborgs SOK 1           1:05:01    13:20         
   44   1006 Benny Sandmo             SEB IF 2                     1:05:03    13:22         
   45   1082 Elise Johansson          Falköpings AIK OK 1          1:05:08    13:27         
   46   1017 Margaretha Ahlqvist      Sundbybergs IK 2             1:05:09    13:28         
   47   1009 Karin Edström            Skogsluffarnas OK 1          1:05:10    13:29         
   48   1048 Jarmo Viskari            Raja-Karjalan Suunnist. 1    1:05:12    13:31         
   49   1003 Lars-Erik Rask           Västerås SOK 1               1:05:15    13:34         
   50   1034 Johan Claesson           IFK Moras OK 1               1:05:21    13:40         
   51   1037 Ellinor Ivarsson         Hässleby SOK 1               1:05:32    13:51         
   52   1076 Malin Lundberg           Almby IK 1                   1:06:18    14:37         
   53   1074 Live Ytrehus             Ringerike o-lag 1            1:06:31    14:50         
   54   1068 Svante Lindgren          Sigtuna OK 1                 1:06:37    14:56         
   55   1067 Bo Svensson              OK Kontinent 4               1:06:41    15:00         
   56   1007 Eric DEMANGE             ASOPE 1                      1:08:06    16:25         
   57   1032 Bengt Törnqvist          Väsby OK 8                   1:08:15    16:34         
   58   1014 Peder Wickström          Arboga OK 3                  1:08:33    16:52         
   59   1039 Peter Kokken Stendevad   FarumTisvilde SpringCup 1    1:08:47    17:06         
   60   1080 Karin Johansson          Hallstahammars OK 1          1:08:52    17:11         
   61   1031 Lukas Olsson             Väsby OK 7                   1:08:55    17:14         
   62   1046 Christina Moline         Gustavsbergs OK 1            1:09:19    17:38         
   63   1057 Monica Darland           Solna OK 4                   1:09:39    17:58         
   64   1023 Anders OK Vildhussen De  Ex-OLs 1                     1:09:47    18:06         
   65   1022 Sixten Westerlund        OK Grip 1                    1:10:02    18:21         
   66   1064 Emelie Sandberg          OK Kontinent 1               1:10:53    19:12         
   67   1066 Lotta Hansson            OK Kontinent 3               1:14:02    22:21         
   68   1005 Sten Svensson            SEB IF 1                     1:14:09    22:28         
   69   1044 Caroline Näslund         OK Landehof 1                1:15:13    23:32         
   70   1036 Maja Arborelius          IS Kullen 2                  1:16:02    24:21         
   71   1107 Patrik Söderberg         Sandströms Elfirma 3         1:16:15    24:34         
   72   1117 Lars Nilsson             Helt planlöst 1              1:16:26    24:45         
   73   1047 Margareta Haraldsson     Gustavsbergs OK 2            1:16:27    24:46         
   74   1119 Michael Andersson        Märsta Förenade Åkerif. 1    1:16:35    24:54         
   75   1001 Margareta Wadin          OK Älvsjö Örby 1             1:16:47    25:06         
   76   1030 Ulla Gummesson           Väsby OK 6                   1:17:02    25:21         
   77   1051 Kerstin Larsson          IF Hagen 1                   1:17:16    25:35         
   78   1053 Rikard Strinning Berg    Attunda OK 1                 1:17:23    25:42         
   79   1081 Elisabeth Stödeman       Hallstahammars OK 2          1:17:26    25:45         
   80   1020 Roine Mattsson           Häverödals SK 2              1:17:33    25:52         
   81   1054 Håkan Grrunder           Solna OK 1                   1:18:38    26:57         
   82   1042 Karin Walltin            Östersunds OK 1              1:18:48    27:07         
   83   1010 Per Westerlund           Skogsluffarnas OK 2          1:19:03    27:22         
   84   1111 Anne Eklund              DHL Global Forwarding 1      1:19:25    27:44         
   85   1069 Sandra Andrei            IF Hansa-Hoburg 1            1:19:31    27:50         
   86   1110 Stefan Stenbäck          LFV-Data 1                   1:22:23    30:42         
   87   1055 Michel Humla             Solna OK 2                   1:23:16    31:35         
   88   1059 Thomas Sjöberg           Solna OK 6                   1:23:45    32:04         
   89   1029 Annika Berntsson         Väsby OK 5                   1:24:29    32:48         
   90   1072 Annie Holmsen            OK Moss 1                    1:24:43    33:02         
   91   1060 Måns Söder               Skarpnäcks OL 1              1:24:45    33:04         
   92   1084 Anna Thornell            Surahammars SOK 1            1:30:47    39:06         
   93   1085 Fredrik Bengtsson        Sala OK 1                    1:44:43    53:02         
   94   1105 Ebba Sandström           Sandströms Elfirma 1         1:45:10    53:29         
   95   1106 Anders Nyström           Sandströms Elfirma 2         1:45:13    53:32         
   96   1065 Gunilla Sandberg         OK Kontinent 2               1:50:26    58:45         
   97   1127 Petter Eriksson          Vallby HVB 6                 1:57:47  1:06:06         
   98   1109 Aila Andersson           Lennart Andersson Åkeri 1    1:57:53  1:06:12         
   99   1062 Nils Karanta             Skarpnäcks OL 3              2:12:01  1:20:20         
  100   1101 Birgit Gadde             KLK-expressen 1              2:14:17  1:22:36         
  101   1118 Birk Bergman             BergmanHuset.se 1            2:22:07  1:30:26         

---  Ej godkända lag ---

        1113 Anita Svensson           Arlandagymnasiet 1           1:43:13      Dsq
        1120 Katarina Lallo           Räddningsverket 1            1:23:41      Dsq
        1011  N.N.                    Skogsluffarnas OK 3              Dns      Dns
        1040 Kristin Sagberg          OSI Orientering 1                Dns      Dns
        1052 Styrbjörn Jansson        IF Hagen 2                   1:03:52      Dsq
        1078 Christina Levin          Almby IK 3                       Dns      Dns
        1079  N.N.                    Almby IK 4                       Dns      Dns
        1083  N.N.                    Falköpings AIK OK 2              Dns      Dns
        1087 Monica Olsson            FMIF 1                           Dns      Dns
        1091  N.N.                    HKV 4                            Dns      Dns
        1102 Magnus Wranning          Sigtunabygden 1              1:30:42      Dsq
        1103 Lisa Eriksson            SBKs bombmurklor 1               Dns      Dns
        1108 Sanna Bergström          Dreamteam 1                  2:14:29      Dsq
        1112 Algot Olsen              Hotell Kristina 1                Dsq      Dsq
        1114  N.N.                    10MILA 2008 1                    Dns      Dns
        1121 Lasse Centervik          Räddningsverket 2            2:04:15      Dsq
        1122  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns
        1123  N.N.                    Vakant 2                         Dns      Dns
        1124  N.N.                    Vakant 3                         Dns      Dns
        1125  N.N.                    Vakant 4                         Dns      Dns
        1126  N.N.                    Vakant 5                         Dns      Dns
        1128  N.N.                    Vakant 7                         Dns      Dns
        1129  N.N.                    Vakant 9                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.