10MILA Online

Öppen/Open

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3
Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3
     
Öppen (124/125) sträcka 2 - Radio 3 (2008-04-27 13:37:41)

    1   1004 Anders Jönsson           Finspångs SOK 1                53:39     0:00         
    2   1008 Olof Hedberg             Ronneby OK 1                   53:40     0:00         
    3   1096 Jyrki Saarivaara         Vaajakosken Terä 1             56:33     2:54         
    4   1027 Johan Carlenstam         Väsby OK 3                     57:00     3:20         
    5   1033 Peter Hammarström        Alftaprodukter AB 1            57:06     3:27         
    6   1024 Simeoni Nylund           OK Nylund 1                    57:10     3:30         
    7   1089 Göran Carnander          HKV 2                          57:21     3:41         
    8   1075 Malin Widén              Synsam Lysekil 1               57:24     3:44         
    9   1026 Per-Åke Carlenstam       Väsby OK 2                     57:29     3:49         
   10   1043 Ylva Grape Andersson     Orienteringsskytte 1           58:42     5:02         
   11   1038 Harri Peltola            Rastikarhut 1                1:00:53     7:14         
   12   1013 Mikael Brostedt          Arboga OK 2                  1:00:56     7:16         
   13   1035 Anders Berg              IS Kullen 1                  1:00:57     7:18         
   14   1045 Fredrik Onbinder         MHS Karlberg 1               1:01:23     7:44         
   15   1019 Bernt Johansson          Häverödals SK 1              1:01:27     7:47         
   16   1094 Lill-Toumas Nylund       OK Nylund 2                  1:01:38     7:58         
   17   1104 Andreas Andersson        Socialjouren Nordväst 1      1:01:39     8:00         
   18   1021 Robert Larsson           Hagaby GoIF 1                1:01:44     8:04         
   19   1095 Rudi Olsen               Lillomarka O-lag 1           1:01:50     8:10         
   20   1116 Erik Kristiansson        LFV/AER/ATCC 1               1:02:05     8:25         
   21   1088 Gerhard Liljestierna     HKV 1                        1:02:06     8:26         
   22   1061 Marcus Olsson            Skarpnäcks OL 2              1:02:07     8:27         
   23   1092 Jan Eric Goth            SOFT kansli 1                1:02:12     8:32         
   24   1071 Torbjörn Eriksson        Köping-Kolsva OK 2           1:03:12     9:32         
   25   1049 Leif Kling               Cerveza OL 1                 1:03:39    10:00         
   26   1041 Jan Åhlund               OK Nolaskogsarna 1           1:05:24    11:45         
   27   1086 Sten-Åke Holmberg        Sala OK 2                    1:05:26    11:46         
   28   1018 Anna Arvidsson           Kalmar OK 1                  1:05:37    11:57         
   29   1056 Johan Karlsten           Solna OK 3                   1:05:49    12:09         
   30   1063 Anders Wetterling        Stigmännen Karlshamn 1       1:05:56    12:16         
   31   1050 Kaj Hoof                 Cerveza OL 2                 1:06:05    12:25         
   32   1070 Owe Eek                  Köping-Kolsva OK 1           1:06:16    12:36         
   33   1016 Gunnar Bramsten          Sundbybergs IK 1             1:06:17    12:37         
   34   1012 Oskar Johansson          Arboga OK 1                  1:06:31    12:51         
   35   1028 Leif Wallenbro           Väsby OK 4                   1:06:31    12:51         
   36   1015 Håkan Söderqvist         Arboga OK 4                  1:06:47    13:07         
   37   1077 Hanna Wedin              Almby IK 2                   1:06:50    13:11         
   38   1058 Kerstin Amnell           Solna OK 5                   1:06:55    13:15         
   39   1090 Robert Engström          HKV 3                        1:07:09    13:30         
   40   1002 Gunilla Hogeldal         Vänersborgs SK 1             1:07:37    13:57         
   41   1048 Jarmo Viskari            Raja-Karjalan Suunnist. 1    1:07:37    13:57         
   42   1082 Elise Johansson          Falköpings AIK OK 1          1:07:38    13:58         
   43   1003 Lars-Erik Rask           Västerås SOK 1               1:07:39    13:59         
   44   1006 Benny Sandmo             SEB IF 2                     1:07:41    14:01         
   45   1017 Margaretha Ahlqvist      Sundbybergs IK 2             1:07:41    14:01         
   46   1115 Fredrik Karlsson         Dream Team 13                1:07:44    14:04         
   47   1093 Wictor Svensson          Helsingborgs SOK 1           1:07:49    14:09         
   48   1025 Fredrik Kempe            Väsby OK 1                   1:07:54    14:14         
   49   1034 Johan Claesson           IFK Moras OK 1               1:07:55    14:15         
   50   1009 Karin Edström            Skogsluffarnas OK 1          1:07:56    14:16         
   51   1037 Ellinor Ivarsson         Hässleby SOK 1               1:08:25    14:45         
   52   1067 Bo Svensson              OK Kontinent 4               1:09:46    16:06         
   53   1074 Live Ytrehus             Ringerike o-lag 1            1:09:49    16:09         
   54   1068 Svante Lindgren          Sigtuna OK 1                 1:09:54    16:14         
   55   1076 Malin Lundberg           Almby IK 1                   1:09:54    16:14         
   56   1007 Eric DEMANGE             ASOPE 1                      1:10:35    16:55         
   57   1032 Bengt Törnqvist          Väsby OK 8                   1:11:17    17:37         
   58   1014 Peder Wickström          Arboga OK 3                  1:11:26    17:47         
   59   1039 Peter Kokken Stendevad   FarumTisvilde SpringCup 1    1:11:47    18:07         
   60   1046 Christina Moline         Gustavsbergs OK 1            1:11:48    18:08         
   61   1031 Lukas Olsson             Väsby OK 7                   1:11:50    18:10         
   62   1080 Karin Johansson          Hallstahammars OK 1          1:12:16    18:36         
   63   1023 Anders OK Vildhussen De  Ex-OLs 1                     1:12:29    18:49         
   64   1057 Monica Darland           Solna OK 4                   1:12:32    18:52         
   65   1022 Sixten Westerlund        OK Grip 1                    1:12:38    18:58         
   66   1064 Emelie Sandberg          OK Kontinent 1               1:16:00    22:20         
   67   1066 Lotta Hansson            OK Kontinent 3               1:17:22    23:43         
   68   1044 Caroline Näslund         OK Landehof 1                1:18:03    24:23         
   69   1005 Sten Svensson            SEB IF 1                     1:18:22    24:42         
   70   1036 Maja Arborelius          IS Kullen 2                  1:18:58    25:18         
   71   1107 Patrik Söderberg         Sandströms Elfirma 3         1:19:02    25:22         
   72   1047 Margareta Haraldsson     Gustavsbergs OK 2            1:19:14    25:35         
   73   1119 Michael Andersson        Märsta Förenade Åkerif. 1    1:19:23    25:44         
   74   1001 Margareta Wadin          OK Älvsjö Örby 1             1:19:28    25:48         
   75   1117 Lars Nilsson             Helt planlöst 1              1:19:33    25:53         
   76   1030 Ulla Gummesson           Väsby OK 6                   1:19:39    25:59         
   77   1020 Roine Mattsson           Häverödals SK 2              1:20:36    26:56         
   78   1081 Elisabeth Stödeman       Hallstahammars OK 2          1:20:38    26:58         
   79   1051 Kerstin Larsson          IF Hagen 1                   1:20:40    27:00         
   80   1053 Rikard Strinning Berg    Attunda OK 1                 1:20:41    27:01         
   81   1010 Per Westerlund           Skogsluffarnas OK 2          1:22:29    28:49         
   82   1111 Anne Eklund              DHL Global Forwarding 1      1:23:03    29:24         
   83   1069 Sandra Andrei            IF Hansa-Hoburg 1            1:23:04    29:24         
   84   1042 Karin Walltin            Östersunds OK 1              1:23:13    29:33         
   85   1110 Stefan Stenbäck          LFV-Data 1                   1:25:59    32:19         
   86   1054 Håkan Grrunder           Solna OK 1                   1:26:02    32:22         
   87   1055 Michel Humla             Solna OK 2                   1:28:00    34:20         
   88   1059 Thomas Sjöberg           Solna OK 6                   1:28:08    34:28         
   89   1072 Annie Holmsen            OK Moss 1                    1:29:56    36:17         
   90   1029 Annika Berntsson         Väsby OK 5                   1:30:01    36:21         
   91   1060 Måns Söder               Skarpnäcks OL 1              1:30:07    36:27         
   92   1084 Anna Thornell            Surahammars SOK 1            1:34:52    41:12         
   93   1085 Fredrik Bengtsson        Sala OK 1                    1:48:19    54:40         
   94   1105 Ebba Sandström           Sandströms Elfirma 1         1:48:34    54:54         
   95   1106 Anders Nyström           Sandströms Elfirma 2         1:48:35    54:55         
   96   1065 Gunilla Sandberg         OK Kontinent 2               1:54:10  1:00:30         
   97   1127 Petter Eriksson          Vallby HVB 6                 2:02:25  1:08:45         
   98   1109 Aila Andersson           Lennart Andersson Åkeri 1    2:02:26  1:08:46         
   99   1062 Nils Karanta             Skarpnäcks OL 3              2:17:07  1:23:27         
  100   1101 Birgit Gadde             KLK-expressen 1              2:20:34  1:26:54         
  101   1118 Birk Bergman             BergmanHuset.se 1            2:25:34  1:31:54         

---  Ej godkända lag ---

        1113 Anita Svensson           Arlandagymnasiet 1               Dsq      Dsq
        1120 Katarina Lallo           Räddningsverket 1            1:30:54      Dsq
        1011  N.N.                    Skogsluffarnas OK 3              Dns      Dns
        1040 Kristin Sagberg          OSI Orientering 1                Dns      Dns
        1052 Styrbjörn Jansson        IF Hagen 2                   1:06:00      Dsq
        1078 Christina Levin          Almby IK 3                       Dns      Dns
        1079  N.N.                    Almby IK 4                       Dns      Dns
        1083  N.N.                    Falköpings AIK OK 2              Dns      Dns
        1087 Monica Olsson            FMIF 1                           Dns      Dns
        1091  N.N.                    HKV 4                            Dns      Dns
        1102 Magnus Wranning          Sigtunabygden 1              1:34:51      Dsq
        1103 Lisa Eriksson            SBKs bombmurklor 1               Dns      Dns
        1108 Sanna Bergström          Dreamteam 1                  2:20:36      Dsq
        1112 Algot Olsen              Hotell Kristina 1                Dsq      Dsq
        1114  N.N.                    10MILA 2008 1                    Dns      Dns
        1121 Lasse Centervik          Räddningsverket 2            2:07:48      Dsq
        1122  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns
        1123  N.N.                    Vakant 2                         Dns      Dns
        1124  N.N.                    Vakant 3                         Dns      Dns
        1125  N.N.                    Vakant 4                         Dns      Dns
        1126  N.N.                    Vakant 5                         Dns      Dns
        1128  N.N.                    Vakant 7                         Dns      Dns
        1129  N.N.                    Vakant 9                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.