10MILA Online

Öppen/Open

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3
Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3
     
Öppen (122/125) tid på sträcka 3 (2008-04-27 13:37:41)

    1   1076 Per Håstlund             Almby IK 1                     29:21     0:00  1:42:33
    2   1037 Anders Ivarsson          Hässleby SOK 1                 29:48     0:27  1:41:30
    3   1104 Per Lindh                Socialjouren Nordväst 1        29:55     0:34  1:33:33
    4   1067 N N                      OK Kontinent 4                 29:57     0:36  1:42:44
    5   1049 Lars Lindgren            Cerveza OL 1                   30:06     0:45  1:37:21
    6   1033 Stefan Carlsson          Alftaprodukter AB 1            30:20     0:59  1:29:56
    7   1024 Juhani Nylund            OK Nylund 1                    31:12     1:51  1:31:00
    8   1090 Peter Tengbrand          HKV 3                          31:14     1:53  1:41:11
    9   1047 Ronnie Dahlgren          Gustavsbergs OK 2              31:57     2:36  1:54:09
   10   1075 Håkan Flingmark          Synsam Lysekil 1               32:00     2:39  1:31:52
   11   1092 Sven Bergström           SOFT kansli 1                  32:20     2:59  1:36:58
   12   1038 Jukka Koivuniemi         Rastikarhut 1                  32:24     3:03  1:35:49
   12   1093 Andreas Eckhoff          Helsingborgs SOK 1             32:24     3:03  1:42:50
   14   1002 Lasse Hogedal            Vänersborgs SK 1               32:35     3:14  1:43:11
   15   1027 Bengt Eriksson           Väsby OK 3                     32:52     3:31  1:32:24
   15   1071 Thomas Törnkvist         Köping-Kolsva OK 2             32:52     3:31  1:39:03
   17   1005 Jan Viklund              SEB IF 1                       32:58     3:37  1:54:30
   18   1008 Björn Edvinsson          Ronneby OK 1                   32:59     3:38  1:28:32
   19   1094 Eero Nylund              OK Nylund 2                    33:46     4:25  1:37:17
   20   1045 Peder Sunna/ Oscar Pete  MHS Karlberg 1                 33:55     4:34  1:37:27
   21   1013 Alena Chukareva          Arboga OK 2                    34:01     4:40  1:37:23
   22   1026 Lars Boudrie             Väsby OK 2                     34:02     4:41  1:34:06
   23   1095 Alexander Blom           Lillomarka O-lag 1             34:05     4:44  1:38:20
   24   1039 Freddy Smash             FarumTisvilde SpringCup 1      34:38     5:17  1:49:57
   25   1021 Göran Forsberg           Hagaby GoIF 1                  34:54     5:33  1:39:19
   26   1070 Kenneth Larsson          Köping-Kolsva OK 1             34:58     5:37  1:44:13
   27   1028 Benny Pettersson         Väsby OK 4                     35:11     5:50  1:44:40
   28   1018 Kent Lindblad            Kalmar OK 1                    35:18     5:57  1:43:29
   29   1086 Göran Larsson            Sala OK 2                      35:20     5:59  1:43:09
   30   1031 Jan Larsson              Väsby OK 7                     35:27     6:06  1:50:18
   31   1074 Leif Roger Hultgreen     Ringerike o-lag 1              35:38     6:17  1:48:13
   32   1063 Owe Nilsson              Stigmännen Karlshamn 1         35:44     6:23  1:44:09
   33   1048 Pasi Kortelainen         Raja-Karjalan Suunnist. 1      36:09     6:48  1:46:18
   34   1052 Karl-Evert Svensson      IF Hagen 2                     36:21     7:00      Dsq
   35   1055 Jacob Tengvald           Solna OK 2                     36:22     7:01  2:07:06
   36   1077 Per-Åke Hull             Almby IK 2                     36:52     7:31  1:46:40
   37   1025 Joakim Olsson            Väsby OK 1                     36:54     7:33  1:47:19
   38   1082 Tommy Roos               Falköpings AIK OK 1            37:21     8:00  1:47:39
   39   1046 Leif Jonsson             Gustavsbergs OK 1              37:40     8:19  1:52:22
   40   1050 Håkan Sturesson          Cerveza OL 2                   38:00     8:39  1:47:05
   41   1043 Per Andrén               Orienteringsskytte 1           38:11     8:50  1:39:49
   42   1014 Danne Höök               Arboga OK 3                    38:23     9:02  1:52:36
   43   1072 Morten Johansen          OK Moss 1                      39:17     9:56  2:12:28
   44   1007 Mattias KARLSSON         ASOPE 1                        39:58    10:37  1:53:01
   45   1042 Lars-Eric Gahlin         Östersunds OK 1                40:11    10:50  2:07:33
   46   1088 Carl-Arne Malmberg       HKV 1                          40:33    11:12  1:45:21
   47   1004 Björn Ohlsson            Finspångs SOK 1                40:43    11:22  1:36:20
   48   1051 Maria Widmark            IF Hagen 1                     40:49    11:28  2:04:25
   49   1019 Jan Åsberg               Häverödals SK 1                41:05    11:44  1:44:51
   50   1035 Jesper Ståhl             IS Kullen 1                    41:07    11:46  1:44:18
   51   1068 Agnes Bäfverfeldt        Sigtuna OK 1                   41:28    12:07  1:54:01
   52   1066 Anna Thorell-Jönsson     OK Kontinent 3                 41:30    12:09  2:01:52
   53   1081 Peter Kraft              Hallstahammars OK 2            41:56    12:35  2:06:03
   54   1060 Klas Langels N.N.        Skarpnäcks OL 1                42:15    12:54  2:15:08
   55   1116 Maria Holmström          LFV/AER/ATCC 1                 42:42    13:21  1:47:24
   56   1034 Anna Gunnars             IFK Moras OK 1                 42:59    13:38  1:53:17
   57   1111 Richard Glimmerud        DHL Global Forwarding 1        43:08    13:47  2:09:07
   58   1009 Lars Mongård             Skogsluffarnas OK 1            43:12    13:51  1:53:53
   59   1056 Lars Nordin              Solna OK 3                     44:13    14:52  1:52:44
   60   1061 Stig Johansson           Skarpnäcks OL 2                44:23    15:02  1:48:28
   61   1121 Per-Anders Bertlin       Räddningsverket 2              44:29    15:08      Dsq
   62   1041 Tore Ström               OK Nolaskogsarna 1             45:04    15:43  1:53:14
   63   1006 Claes Landqvist          SEB IF 2                       45:39    16:18  1:55:52
   64   1036 Jens Arborelius          IS Kullen 2                    46:17    16:56  2:07:41
   65   1059 Calle Darland            Solna OK 6                     46:19    16:58  2:18:54
   66   1057 Annika Svensson          Solna OK 4                     46:22    17:01  2:01:55
   67   1022 Lennart Karlsson         OK Grip 1                      46:23    17:02  2:02:34
   68   1010 Tommy Ljusenius          Skogsluffarnas OK 2            46:26    17:05  2:11:23
   69   1003 Hans Andersson           Västerås SOK 1                 47:04    17:43  1:57:14
   70   1080 Anders Welén             Hallstahammars OK 1            47:05    17:44  2:02:49
   71   1020 Åke Karlsson             Häverödals SK 2                47:22    18:01  2:11:28
   72   1127 Anki Pousette            Vallby HVB 6                   47:41    18:20  2:53:00
   73   1058 Elisabeth Byberger       Solna OK 5                     47:50    18:29  1:57:43
   73   1102 Henrik Ahl               Sigtunabygden 1                47:50    18:29      Dsq
   75   1015 Pelle Jacobsson          Arboga OK 4                    47:55    18:34  1:57:33
   76   1032 Annika Lundström         Väsby OK 8                     48:07    18:46  2:02:24
   77   1065 Anders Hansson           OK Kontinent 2                 48:25    19:04  2:45:09
   78   1064 Lars Brodin              OK Kontinent 1                 48:34    19:13  2:07:10
   78   1118 Torbjörn Bergman         BergmanHuset.se 1              48:34    19:13  3:17:00
   80   1044 Tina Rundström           OK Landehof 1                  48:44    19:23  2:09:13
   81   1030 Tomas Byström            Väsby OK 6                     50:05    20:44  2:12:52
   82   1096 Eino Havas               Vaajakosken Terä 1             50:26    21:05  1:49:18
   83   1012 L-O Pettersson           Arboga OK 1                    50:50    21:29  2:00:07
   84   1115 Stefan Wänglund          Dream Team 13                  51:12    21:51  2:01:35
   85   1017 Jörgen Ahlqvist          Sundbybergs IK 2               51:34    22:13  2:01:50
   86   1001 Ivar Nordberg            OK Älvsjö Örby 1               51:52    22:31  2:14:21
   87   1023 Tomas Järfälla OK Svart  Ex-OLs 1                       55:26    26:05  2:10:53
   88   1119 Marcusörn Andersson      Märsta Förenade Åkerif. 1      57:04    27:43  2:19:12
   89   1069 Maj-Britt Gardelius      IF Hansa-Hoburg 1              57:21    28:00  2:23:57
   90   1120 Josefin Barck            Räddningsverket 1              57:52    28:31      Dsq
   91   1084 Helen Eriksson           Surahammars SOK 1              58:32    29:11  2:36:47
   92   1029 Susanne Lindholm         Väsby OK 5                   1:01:01    31:40  2:34:02
   93   1054 Christer Grunder         Solna OK 1                   1:05:57    36:36  2:35:18
   94   1062 Katarina Sahlsten        Skarpnäcks OL 3              1:06:17    36:56  3:25:48
   95   1106 Fredrik Nilsson          Sandströms Elfirma 2         1:06:58    37:37  2:58:42
   96   1105 Magnus Sandström         Sandströms Elfirma 1         1:07:08    37:47  2:58:43
   97   1053 Gunilla Andersson Strin  Attunda OK 1                 1:09:59    40:38  2:33:03
   98   1110 Mats Boberg              LFV-Data 1                   1:11:20    41:59  2:40:54
   99   1085 Josefin Bengtsson        Sala OK 1                    1:13:28    44:07  3:04:09
  100   1113 Yvonne Ström-Rapp        Arlandagymnasiet 1           1:17:16    47:55      Dsq
  101   1109 Stefan Andersson         Lennart Andersson Åkeri 1    1:21:48    52:27  3:27:23
  102   1108 Camilla Zedendahl        Dreamteam 1                  1:56:24  1:27:03      Dsq
  103   1112 Tomas Einarsson          Hotell Kristina 1           13:13:00 12:43:39      Dsq

---  Ej godkända lag ---

        1011  N.N.                    Skogsluffarnas OK 3          Started      Dns
        1016 Åke Linderoth            Sundbybergs IK 1                 Dsq      Dsq
        1040 Lillo Marken             OSI Orientering 1            Started      Dns
        1078 Håkan Svensson           Almby IK 3                   Started      Dns
        1079  N.N.                    Almby IK 4                   Started      Dns
        1083  N.N.                    Falköpings AIK OK 2          Started      Dns
        1087 Jan-Henrik Bäck          FMIF 1                       Started      Dns
        1091  N.N.                    HKV 4                        Started      Dns
        1103 Michael Eriksson         SBKs bombmurklor 1           Started      Dns
        1107 Dennis Eriksson          Sandströms Elfirma 3             Dsq      Dsq
        1114  N.N.                    10MILA 2008 1                Started      Dns
        1117 Michael Eriksson         Helt planlöst 1                  Dsq      Dsq
        1122  N.N.                    Vakant 1                     Started      Dns
        1123  N.N.                    Vakant 2                     Started      Dns
        1124  N.N.                    Vakant 3                     Started      Dns
        1125  N.N.                    Vakant 4                     Started      Dns
        1126  N.N.                    Vakant 5                     Started      Dns
        1128  N.N.                    Vakant 7                     Started      Dns
        1129  N.N.                    Vakant 9                     Started      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.