10MILA Online

Öppen/Open

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3
Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3
     
Öppen (122/125) sträcka 3 - Radio 1 (2008-04-27 13:37:41)

    1   1008 Björn Edvinsson          Ronneby OK 1                 1:10:34     0:00         
    2   1004 Björn Ohlsson            Finspångs SOK 1              1:12:49     2:14         
    3   1033 Stefan Carlsson          Alftaprodukter AB 1          1:12:57     2:23         
    4   1027 Bengt Eriksson           Väsby OK 3                   1:13:47     3:13         
    5   1075 Håkan Flingmark          Synsam Lysekil 1             1:13:49     3:14         
    6   1024 Juhani Nylund            OK Nylund 1                  1:13:53     3:19         
    7   1026 Lars Boudrie             Väsby OK 2                   1:15:42     5:08         
    8   1104 Per Lindh                Socialjouren Nordväst 1      1:17:30     6:55         
    9   1013 Alena Chukareva          Arboga OK 2                  1:17:35     7:00         
   10   1038 Jukka Koivuniemi         Rastikarhut 1                1:17:37     7:02         
   11   1043 Per Andrén               Orienteringsskytte 1         1:18:19     7:44         
   12   1094 Eero Nylund              OK Nylund 2                  1:18:48     8:14         
   13   1045 Peder Sunna/ Oscar Pete  MHS Karlberg 1               1:18:58     8:23         
   14   1095 Alexander Blom           Lillomarka O-lag 1           1:19:04     8:29         
   15   1092 Sven Bergström           SOFT kansli 1                1:19:05     8:31         
   16   1019 Jan Åsberg               Häverödals SK 1              1:19:34     9:00         
   17   1021 Göran Forsberg           Hagaby GoIF 1                1:19:37     9:03         
   18   1035 Jesper Ståhl             IS Kullen 1                  1:20:16     9:41         
   19   1071 Thomas Törnkvist         Köping-Kolsva OK 2           1:20:40    10:06         
   20   1116 Maria Holmström          LFV/AER/ATCC 1               1:21:13    10:38         
   21   1049 Lars Lindgren            Cerveza OL 1                 1:21:14    10:39         
   22   1088 Carl-Arne Malmberg       HKV 1                        1:21:36    11:02         
   23   1096 Eino Havas               Vaajakosken Terä 1           1:22:04    11:30         
   24   1090 Peter Tengbrand          HKV 3                        1:24:00    13:26         
   25   1048 Pasi Kortelainen         Raja-Karjalan Suunnist. 1    1:24:13    13:38         
   26   1086 Göran Larsson            Sala OK 2                    1:24:20    13:46         
   27   1061 Stig Johansson           Skarpnäcks OL 2              1:24:24    13:50         
   28   1018 Kent Lindblad            Kalmar OK 1                  1:24:38    14:04         
   29   1070 Kenneth Larsson          Köping-Kolsva OK 1           1:25:09    14:35         
   30   1037 Anders Ivarsson          Hässleby SOK 1               1:25:16    14:42         
   31   1002 Lasse Hogedal            Vänersborgs SK 1             1:25:21    14:47         
   32   1028 Benny Pettersson         Väsby OK 4                   1:25:33    14:59         
   33   1077 Per-Åke Hull             Almby IK 2                   1:25:49    15:15         
   34   1093 Andreas Eckhoff          Helsingborgs SOK 1           1:25:54    15:20         
   35   1063 Owe Nilsson              Stigmännen Karlshamn 1       1:25:56    15:21         
   36   1050 Håkan Sturesson          Cerveza OL 2                 1:26:01    15:27         
   37   1025 Joakim Olsson            Väsby OK 1                   1:26:16    15:41         
   38   1067 N N                      OK Kontinent 4               1:26:39    16:05         
   39   1076 Per Håstlund             Almby IK 1                   1:27:00    16:26         
   40   1082 Tommy Roos               Falköpings AIK OK 1          1:27:22    16:47         
   41   1115 Stefan Wänglund          Dream Team 13                1:27:45    17:10         
   42   1034 Anna Gunnars             IFK Moras OK 1               1:27:57    17:23         
   43   1058 Elisabeth Byberger       Solna OK 5                   1:28:11    17:37         
   44   1074 Leif Roger Hultgreen     Ringerike o-lag 1            1:28:13    17:39         
   45   1056 Lars Nordin              Solna OK 3                   1:28:16    17:42         
   46   1041 Tore Ström               OK Nolaskogsarna 1           1:28:24    17:49         
   47   1015 Pelle Jacobsson          Arboga OK 4                  1:28:51    18:16         
   48   1039 Freddy Smash             FarumTisvilde SpringCup 1    1:29:40    19:06         
   49   1031 Jan Larsson              Väsby OK 7                   1:29:51    19:16         
   50   1007 Mattias KARLSSON         ASOPE 1                      1:29:54    19:19         
   51   1068 Agnes Bäfverfeldt        Sigtuna OK 1                 1:29:56    19:21         
   52   1006 Claes Landqvist          SEB IF 2                     1:30:04    19:30         
   53   1009 Lars Mongård             Skogsluffarnas OK 1          1:30:28    19:53         
   54   1046 Leif Jonsson             Gustavsbergs OK 1            1:30:45    20:10         
   55   1012 L-O Pettersson           Arboga OK 1                  1:31:54    21:19         
   56   1017 Jörgen Ahlqvist          Sundbybergs IK 2             1:32:04    21:30         
   57   1014 Danne Höök               Arboga OK 3                  1:32:11    21:36         
   58   1080 Anders Welén             Hallstahammars OK 1          1:34:34    23:59         
   59   1023 Tomas Järfälla OK Svart  Ex-OLs 1                     1:34:40    24:06         
   60   1057 Annika Svensson          Solna OK 4                   1:34:56    24:21         
   61   1003 Hans Andersson           Västerås SOK 1               1:35:36    25:02         
   62   1047 Ronnie Dahlgren          Gustavsbergs OK 2            1:36:29    25:55         
   63   1005 Jan Viklund              SEB IF 1                     1:36:37    26:02         
   64   1032 Annika Lundström         Väsby OK 8                   1:37:02    26:28         
   65   1066 Anna Thorell-Jönsson     OK Kontinent 3               1:38:38    28:04         
   66   1022 Lennart Karlsson         OK Grip 1                    1:38:44    28:09         
   67   1064 Lars Brodin              OK Kontinent 1               1:39:06    28:31         
   68   1051 Maria Widmark            IF Hagen 1                   1:41:37    31:02         
   69   1081 Peter Kraft              Hallstahammars OK 2          1:42:02    31:27         
   70   1044 Tina Rundström           OK Landehof 1                1:42:14    31:39         
   71   1036 Jens Arborelius          IS Kullen 2                  1:42:15    31:40         
   72   1001 Ivar Nordberg            OK Älvsjö Örby 1             1:44:47    34:13         
   73   1030 Tomas Byström            Väsby OK 6                   1:44:52    34:17         
   74   1010 Tommy Ljusenius          Skogsluffarnas OK 2          1:45:10    34:36         
   75   1111 Richard Glimmerud        DHL Global Forwarding 1      1:45:21    34:46         
   76   1020 Åke Karlsson             Häverödals SK 2              1:45:50    35:15         
   77   1042 Lars-Eric Gahlin         Östersunds OK 1              1:46:01    35:26         
   78   1055 Jacob Tengvald           Solna OK 2                   1:46:43    36:08         
   79   1119 Marcusörn Andersson      Märsta Förenade Åkerif. 1    1:49:05    38:30         
   80   1069 Maj-Britt Gardelius      IF Hansa-Hoburg 1            1:49:45    39:11         
   81   1059 Calle Darland            Solna OK 6                   1:50:02    39:28         
   82   1060 Klas Langels N.N.        Skarpnäcks OL 1              1:50:25    39:51         
   83   1072 Morten Johansen          OK Moss 1                    1:50:35    40:00         
   84   1053 Gunilla Andersson Strin  Attunda OK 1                 1:50:41    40:07         
   85   1054 Christer Grunder         Solna OK 1                   1:58:13    47:38         
   86   1029 Susanne Lindholm         Väsby OK 5                   1:59:39    49:04         
   87   1084 Helen Eriksson           Surahammars SOK 1            2:01:49    51:14         
   88   1110 Mats Boberg              LFV-Data 1                   2:03:18    52:43         
   89   1065 Anders Hansson           OK Kontinent 2               2:15:40  1:05:06         
   90   1105 Magnus Sandström         Sandströms Elfirma 1         2:16:14  1:05:40         
   91   1085 Josefin Bengtsson        Sala OK 1                    2:16:47  1:06:13         
   92   1106 Fredrik Nilsson          Sandströms Elfirma 2         2:18:13  1:07:39         
   93   1127 Anki Pousette            Vallby HVB 6                 2:26:56  1:16:22         
   94   1109 Stefan Andersson         Lennart Andersson Åkeri 1    2:34:57  1:24:23         
   95   1062 Katarina Sahlsten        Skarpnäcks OL 3              2:52:56  1:42:21         
   96   1118 Torbjörn Bergman         BergmanHuset.se 1            2:56:16  1:45:42         

---  Ej godkända lag ---

        1016 Åke Linderoth            Sundbybergs IK 1             1:28:22      Dsq
        1107 Dennis Eriksson          Sandströms Elfirma 3             Dsq      Dsq
        1117 Michael Eriksson         Helt planlöst 1              1:41:37      Dsq
        1113 Yvonne Ström-Rapp        Arlandagymnasiet 1           2:16:00      Dsq
        1120 Josefin Barck            Räddningsverket 1            2:01:03      Dsq
        1011  N.N.                    Skogsluffarnas OK 3              Dns      Dns
        1040 Lillo Marken             OSI Orientering 1                Dns      Dns
        1052 Karl-Evert Svensson      IF Hagen 2                   1:24:29      Dsq
        1078 Håkan Svensson           Almby IK 3                       Dns      Dns
        1079  N.N.                    Almby IK 4                       Dns      Dns
        1083  N.N.                    Falköpings AIK OK 2              Dns      Dns
        1087 Jan-Henrik Bäck          FMIF 1                           Dns      Dns
        1091  N.N.                    HKV 4                            Dns      Dns
        1102 Henrik Ahl               Sigtunabygden 1              2:02:00      Dsq
        1103 Michael Eriksson         SBKs bombmurklor 1               Dns      Dns
        1108 Camilla Zedendahl        Dreamteam 1                  3:28:33      Dsq
        1112 Tomas Einarsson          Hotell Kristina 1            1:57:54      Dsq
        1114  N.N.                    10MILA 2008 1                    Dns      Dns
        1121 Per-Anders Bertlin       Räddningsverket 2            2:30:41      Dsq
        1122  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns
        1123  N.N.                    Vakant 2                         Dns      Dns
        1124  N.N.                    Vakant 3                         Dns      Dns
        1125  N.N.                    Vakant 4                         Dns      Dns
        1126  N.N.                    Vakant 5                         Dns      Dns
        1128  N.N.                    Vakant 7                         Dns      Dns
        1129  N.N.                    Vakant 9                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.