10MILA Online

Öppen/Open

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3
Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3
     
Öppen (122/125) sträcka 3 - Radio 2 (2008-04-27 13:37:41)

    1   1008 Björn Edvinsson          Ronneby OK 1                 1:24:05     0:00         
    2   1033 Stefan Carlsson          Alftaprodukter AB 1          1:25:20     1:15         
    3   1024 Juhani Nylund            OK Nylund 1                  1:26:15     2:09         
    4   1075 Håkan Flingmark          Synsam Lysekil 1             1:27:28     3:22         
    5   1027 Bengt Eriksson           Väsby OK 3                   1:27:37     3:31         
    6   1026 Lars Boudrie             Väsby OK 2                   1:29:05     5:00         
    7   1004 Björn Ohlsson            Finspångs SOK 1              1:29:15     5:09         
    8   1104 Per Lindh                Socialjouren Nordväst 1      1:29:18     5:12         
    9   1038 Jukka Koivuniemi         Rastikarhut 1                1:30:52     6:47         
   10   1094 Eero Nylund              OK Nylund 2                  1:32:54     8:48         
   11   1092 Sven Bergström           SOFT kansli 1                1:33:04     8:58         
   12   1049 Lars Lindgren            Cerveza OL 1                 1:33:18     9:13         
   13   1013 Alena Chukareva          Arboga OK 2                  1:33:26     9:21         
   14   1045 Peder Sunna/ Oscar Pete  MHS Karlberg 1               1:33:31     9:25         
   15   1095 Alexander Blom           Lillomarka O-lag 1           1:33:48     9:43         
   16   1071 Thomas Törnkvist         Köping-Kolsva OK 2           1:34:43    10:38         
   17   1043 Per Andrén               Orienteringsskytte 1         1:34:47    10:42         
   18   1021 Göran Forsberg           Hagaby GoIF 1                1:34:50    10:44         
   19   1090 Peter Tengbrand          HKV 3                        1:36:50    12:44         
   20   1019 Jan Åsberg               Häverödals SK 1              1:37:06    13:00         
   21   1037 Anders Ivarsson          Hässleby SOK 1               1:37:24    13:18         
   22   1076 Per Håstlund             Almby IK 1                   1:38:29    14:24         
   23   1002 Lasse Hogedal            Vänersborgs SK 1             1:38:37    14:31         
   24   1086 Göran Larsson            Sala OK 2                    1:38:55    14:49         
   25   1018 Kent Lindblad            Kalmar OK 1                  1:38:59    14:54         
   26   1093 Andreas Eckhoff          Helsingborgs SOK 1           1:39:05    15:00         
   27   1035 Jesper Ståhl             IS Kullen 1                  1:39:09    15:04         
   28   1067 N N                      OK Kontinent 4               1:39:15    15:09         
   29   1063 Owe Nilsson              Stigmännen Karlshamn 1       1:39:50    15:44         
   30   1070 Kenneth Larsson          Köping-Kolsva OK 1           1:39:51    15:45         
   31   1028 Benny Pettersson         Väsby OK 4                   1:39:56    15:50         
   32   1088 Carl-Arne Malmberg       HKV 1                        1:40:31    16:25         
   33   1077 Per-Åke Hull             Almby IK 2                   1:41:04    16:58         
   34   1096 Eino Havas               Vaajakosken Terä 1           1:41:16    17:10         
   35   1050 Håkan Sturesson          Cerveza OL 2                 1:41:23    17:18         
   36   1116 Maria Holmström          LFV/AER/ATCC 1               1:42:03    17:57         
   37   1048 Pasi Kortelainen         Raja-Karjalan Suunnist. 1    1:42:06    18:01         
   38   1025 Joakim Olsson            Väsby OK 1                   1:42:07    18:02         
   39   1082 Tommy Roos               Falköpings AIK OK 1          1:42:20    18:14         
   40   1061 Stig Johansson           Skarpnäcks OL 2              1:42:31    18:25         
   41   1074 Leif Roger Hultgreen     Ringerike o-lag 1            1:42:54    18:48         
   42   1039 Freddy Smash             FarumTisvilde SpringCup 1    1:44:39    20:33         
   43   1031 Jan Larsson              Väsby OK 7                   1:44:52    20:46         
   44   1115 Stefan Wänglund          Dream Team 13                1:46:05    21:59         
   45   1014 Danne Höök               Arboga OK 3                  1:46:38    22:32         
   46   1046 Leif Jonsson             Gustavsbergs OK 1            1:46:50    22:45         
   47   1056 Lars Nordin              Solna OK 3                   1:47:03    22:57         
   48   1041 Tore Ström               OK Nolaskogsarna 1           1:47:22    23:16         
   49   1058 Elisabeth Byberger       Solna OK 5                   1:47:41    23:35         
   50   1007 Mattias KARLSSON         ASOPE 1                      1:47:46    23:40         
   51   1034 Anna Gunnars             IFK Moras OK 1               1:48:17    24:11         
   52   1009 Lars Mongård             Skogsluffarnas OK 1          1:48:23    24:17         
   53   1068 Agnes Bäfverfeldt        Sigtuna OK 1                 1:48:54    24:49         
   54   1006 Claes Landqvist          SEB IF 2                     1:49:14    25:08         
   55   1047 Ronnie Dahlgren          Gustavsbergs OK 2            1:49:33    25:28         
   56   1005 Jan Viklund              SEB IF 1                     1:50:23    26:18         
   57   1003 Hans Andersson           Västerås SOK 1               1:52:09    28:03         
   58   1015 Pelle Jacobsson          Arboga OK 4                  1:52:11    28:06         
   59   1080 Anders Welén             Hallstahammars OK 1          1:53:23    29:17         
   60   1012 L-O Pettersson           Arboga OK 1                  1:53:45    29:39         
   61   1057 Annika Svensson          Solna OK 4                   1:56:01    31:56         
   62   1066 Anna Thorell-Jönsson     OK Kontinent 3               1:56:13    32:07         
   63   1022 Lennart Karlsson         OK Grip 1                    1:56:21    32:15         
   64   1032 Annika Lundström         Väsby OK 8                   1:56:25    32:19         
   65   1017 Jörgen Ahlqvist          Sundbybergs IK 2             1:56:29    32:24         
   66   1051 Maria Widmark            IF Hagen 1                   1:58:56    34:50         
   67   1064 Lars Brodin              OK Kontinent 1               1:59:23    35:17         
   68   1081 Peter Kraft              Hallstahammars OK 2          2:00:23    36:18         
   69   1042 Lars-Eric Gahlin         Östersunds OK 1              2:02:02    37:57         
   70   1055 Jacob Tengvald           Solna OK 2                   2:02:18    38:12         
   71   1036 Jens Arborelius          IS Kullen 2                  2:02:24    38:18         
   72   1044 Tina Rundström           OK Landehof 1                2:02:45    38:39         
   73   1111 Richard Glimmerud        DHL Global Forwarding 1      2:03:56    39:50         
   74   1010 Tommy Ljusenius          Skogsluffarnas OK 2          2:04:40    40:35         
   75   1023 Tomas Järfälla OK Svart  Ex-OLs 1                     2:04:42    40:37         
   76   1020 Åke Karlsson             Häverödals SK 2              2:04:47    40:41         
   77   1030 Tomas Byström            Väsby OK 6                   2:06:28    42:22         
   78   1072 Morten Johansen          OK Moss 1                    2:06:33    42:27         
   79   1001 Ivar Nordberg            OK Älvsjö Örby 1             2:07:04    42:58         
   80   1119 Marcusörn Andersson      Märsta Förenade Åkerif. 1    2:08:53    44:47         
   81   1060 Klas Langels N.N.        Skarpnäcks OL 1              2:09:14    45:09         
   82   1059 Calle Darland            Solna OK 6                   2:13:23    49:17         
   83   1069 Maj-Britt Gardelius      IF Hansa-Hoburg 1            2:14:35    50:30         
   84   1053 Gunilla Andersson Strin  Attunda OK 1                 2:25:33  1:01:28         
   85   1054 Christer Grunder         Solna OK 1                   2:25:40  1:01:34         
   86   1029 Susanne Lindholm         Väsby OK 5                   2:26:39  1:02:33         
   87   1084 Helen Eriksson           Surahammars SOK 1            2:30:41  1:06:36         
   88   1110 Mats Boberg              LFV-Data 1                   2:34:01  1:09:56         
   89   1065 Anders Hansson           OK Kontinent 2               2:39:28  1:15:22         
   90   1127 Anki Pousette            Vallby HVB 6                 2:47:02  1:22:56         
   91   1105 Magnus Sandström         Sandströms Elfirma 1         2:52:27  1:28:21         
   92   1106 Fredrik Nilsson          Sandströms Elfirma 2         2:52:30  1:28:24         
   93   1085 Josefin Bengtsson        Sala OK 1                    2:54:58  1:30:52         
   94   1118 Torbjörn Bergman         BergmanHuset.se 1            3:11:17  1:47:12         
   95   1109 Stefan Andersson         Lennart Andersson Åkeri 1    3:14:32  1:50:26         
   96   1062 Katarina Sahlsten        Skarpnäcks OL 3              3:18:31  1:54:25         

---  Ej godkända lag ---

        1016 Åke Linderoth            Sundbybergs IK 1             1:41:16      Dsq
        1107 Dennis Eriksson          Sandströms Elfirma 3         1:58:39      Dsq
        1117 Michael Eriksson         Helt planlöst 1              2:02:29      Dsq
        1113 Yvonne Ström-Rapp        Arlandagymnasiet 1           3:00:30      Dsq
        1120 Josefin Barck            Räddningsverket 1            2:23:24      Dsq
        1011  N.N.                    Skogsluffarnas OK 3              Dns      Dns
        1040 Lillo Marken             OSI Orientering 1                Dns      Dns
        1052 Karl-Evert Svensson      IF Hagen 2                   1:38:42      Dsq
        1078 Håkan Svensson           Almby IK 3                       Dns      Dns
        1079  N.N.                    Almby IK 4                       Dns      Dns
        1083  N.N.                    Falköpings AIK OK 2              Dns      Dns
        1087 Jan-Henrik Bäck          FMIF 1                           Dns      Dns
        1091  N.N.                    HKV 4                            Dns      Dns
        1102 Henrik Ahl               Sigtunabygden 1              2:20:17      Dsq
        1103 Michael Eriksson         SBKs bombmurklor 1               Dns      Dns
        1108 Camilla Zedendahl        Dreamteam 1                  4:11:55      Dsq
        1112 Tomas Einarsson          Hotell Kristina 1            2:21:54      Dsq
        1114  N.N.                    10MILA 2008 1                    Dns      Dns
        1121 Per-Anders Bertlin       Räddningsverket 2            2:49:47      Dsq
        1122  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns
        1123  N.N.                    Vakant 2                         Dns      Dns
        1124  N.N.                    Vakant 3                         Dns      Dns
        1125  N.N.                    Vakant 4                         Dns      Dns
        1126  N.N.                    Vakant 5                         Dns      Dns
        1128  N.N.                    Vakant 7                         Dns      Dns
        1129  N.N.                    Vakant 9                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.