10MILA Online

Öppen/Open

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3
Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3
     
Öppen (122/125) sträcka 3 - Radio 3 (2008-04-27 13:37:41)

    1   1008 Björn Edvinsson          Ronneby OK 1                 1:26:19     0:00         
    2   1033 Stefan Carlsson          Alftaprodukter AB 1          1:27:24     1:04         
    3   1024 Juhani Nylund            OK Nylund 1                  1:28:41     2:21         
    4   1075 Håkan Flingmark          Synsam Lysekil 1             1:29:42     3:22         
    5   1027 Bengt Eriksson           Väsby OK 3                   1:29:48     3:28         
    6   1104 Per Lindh                Socialjouren Nordväst 1      1:31:27     5:08         
    7   1026 Lars Boudrie             Väsby OK 2                   1:31:34     5:14         
    8   1038 Jukka Koivuniemi         Rastikarhut 1                1:33:26     7:06         
    9   1004 Björn Ohlsson            Finspångs SOK 1              1:33:35     7:15         
   10   1092 Sven Bergström           SOFT kansli 1                1:34:48     8:29         
   11   1094 Eero Nylund              OK Nylund 2                  1:34:51     8:32         
   12   1049 Lars Lindgren            Cerveza OL 1                 1:35:05     8:45         
   13   1013 Alena Chukareva          Arboga OK 2                  1:35:13     8:53         
   14   1045 Peder Sunna/ Oscar Pete  MHS Karlberg 1               1:35:19     8:59         
   15   1095 Alexander Blom           Lillomarka O-lag 1           1:36:16     9:57         
   16   1071 Thomas Törnkvist         Köping-Kolsva OK 2           1:36:50    10:30         
   17   1021 Göran Forsberg           Hagaby GoIF 1                1:36:55    10:35         
   18   1043 Per Andrén               Orienteringsskytte 1         1:37:05    10:45         
   19   1090 Peter Tengbrand          HKV 3                        1:39:07    12:48         
   20   1037 Anders Ivarsson          Hässleby SOK 1               1:39:12    12:53         
   21   1076 Per Håstlund             Almby IK 1                   1:40:29    14:09         
   22   1002 Lasse Hogedal            Vänersborgs SK 1             1:40:45    14:25         
   23   1086 Göran Larsson            Sala OK 2                    1:40:54    14:34         
   24   1067 N N                      OK Kontinent 4               1:40:57    14:37         
   25   1093 Andreas Eckhoff          Helsingborgs SOK 1           1:40:58    14:38         
   26   1018 Kent Lindblad            Kalmar OK 1                  1:40:58    14:38         
   27   1063 Owe Nilsson              Stigmännen Karlshamn 1       1:41:41    15:21         
   28   1035 Jesper Ståhl             IS Kullen 1                  1:41:47    15:27         
   29   1070 Kenneth Larsson          Köping-Kolsva OK 1           1:41:54    15:34         
   30   1028 Benny Pettersson         Väsby OK 4                   1:41:58    15:39         
   31   1019 Jan Åsberg               Häverödals SK 1              1:42:20    16:00         
   32   1088 Carl-Arne Malmberg       HKV 1                        1:42:49    16:29         
   33   1077 Per-Åke Hull             Almby IK 2                   1:44:00    17:40         
   34   1048 Pasi Kortelainen         Raja-Karjalan Suunnist. 1    1:44:23    18:03         
   35   1050 Håkan Sturesson          Cerveza OL 2                 1:44:26    18:06         
   36   1096 Eino Havas               Vaajakosken Terä 1           1:44:34    18:14         
   37   1025 Joakim Olsson            Väsby OK 1                   1:44:50    18:30         
   38   1116 Maria Holmström          LFV/AER/ATCC 1               1:44:58    18:38         
   39   1082 Tommy Roos               Falköpings AIK OK 1          1:45:05    18:46         
   40   1061 Stig Johansson           Skarpnäcks OL 2              1:45:27    19:08         
   41   1074 Leif Roger Hultgreen     Ringerike o-lag 1            1:45:32    19:12         
   42   1039 Freddy Smash             FarumTisvilde SpringCup 1    1:47:33    21:13         
   43   1031 Jan Larsson              Väsby OK 7                   1:47:45    21:25         
   44   1046 Leif Jonsson             Gustavsbergs OK 1            1:49:37    23:17         
   45   1056 Lars Nordin              Solna OK 3                   1:49:48    23:28         
   46   1014 Danne Höök               Arboga OK 3                  1:49:55    23:35         
   47   1041 Tore Ström               OK Nolaskogsarna 1           1:50:24    24:05         
   48   1007 Mattias KARLSSON         ASOPE 1                      1:50:38    24:19         
   49   1034 Anna Gunnars             IFK Moras OK 1               1:50:51    24:31         
   50   1009 Lars Mongård             Skogsluffarnas OK 1          1:51:25    25:05         
   51   1068 Agnes Bäfverfeldt        Sigtuna OK 1                 1:51:37    25:17         
   52   1047 Ronnie Dahlgren          Gustavsbergs OK 2            1:51:44    25:24         
   53   1006 Claes Landqvist          SEB IF 2                     1:52:23    26:03         
   54   1005 Jan Viklund              SEB IF 1                     1:52:26    26:06         
   55   1058 Elisabeth Byberger       Solna OK 5                   1:53:03    26:44         
   56   1003 Hans Andersson           Västerås SOK 1               1:54:32    28:12         
   57   1015 Pelle Jacobsson          Arboga OK 4                  1:54:40    28:20         
   58   1012 L-O Pettersson           Arboga OK 1                  1:56:49    30:29         
   59   1115 Stefan Wänglund          Dream Team 13                1:58:50    32:30         
   60   1066 Anna Thorell-Jönsson     OK Kontinent 3               1:59:16    32:57         
   61   1032 Annika Lundström         Väsby OK 8                   1:59:18    32:58         
   62   1017 Jörgen Ahlqvist          Sundbybergs IK 2             1:59:19    32:59         
   63   1057 Annika Svensson          Solna OK 4                   1:59:25    33:05         
   64   1022 Lennart Karlsson         OK Grip 1                    1:59:25    33:06         
   65   1080 Anders Welén             Hallstahammars OK 1          1:59:47    33:27         
   66   1051 Maria Widmark            IF Hagen 1                   2:01:30    35:11         
   67   1081 Peter Kraft              Hallstahammars OK 2          2:03:32    37:12         
   68   1064 Lars Brodin              OK Kontinent 1               2:04:05    37:45         
   69   1042 Lars-Eric Gahlin         Östersunds OK 1              2:04:48    38:29         
   70   1055 Jacob Tengvald           Solna OK 2                   2:05:00    38:40         
   71   1036 Jens Arborelius          IS Kullen 2                  2:05:16    38:56         
   72   1044 Tina Rundström           OK Landehof 1                2:06:19    39:59         
   73   1111 Richard Glimmerud        DHL Global Forwarding 1      2:06:30    40:10         
   74   1020 Åke Karlsson             Häverödals SK 2              2:08:02    41:42         
   75   1023 Tomas Järfälla OK Svart  Ex-OLs 1                     2:08:03    41:43         
   76   1010 Tommy Ljusenius          Skogsluffarnas OK 2          2:08:07    41:48         
   77   1072 Morten Johansen          OK Moss 1                    2:09:39    43:19         
   78   1030 Tomas Byström            Väsby OK 6                   2:10:00    43:40         
   79   1001 Ivar Nordberg            OK Älvsjö Örby 1             2:11:02    44:42         
   80   1060 Klas Langels N.N.        Skarpnäcks OL 1              2:12:31    46:11         
   81   1059 Calle Darland            Solna OK 6                   2:16:19    49:59         
   82   1119 Marcusörn Andersson      Märsta Förenade Åkerif. 1    2:17:08    50:48         
   83   1069 Maj-Britt Gardelius      IF Hansa-Hoburg 1            2:20:06    53:46         
   84   1053 Gunilla Andersson Strin  Attunda OK 1                 2:29:54  1:03:35         
   85   1029 Susanne Lindholm         Väsby OK 5                   2:29:57  1:03:37         
   86   1054 Christer Grunder         Solna OK 1                   2:30:18  1:03:58         
   87   1084 Helen Eriksson           Surahammars SOK 1            2:33:47  1:07:27         
   88   1110 Mats Boberg              LFV-Data 1                   2:37:31  1:11:11         
   89   1065 Anders Hansson           OK Kontinent 2               2:42:21  1:16:01         
   90   1127 Anki Pousette            Vallby HVB 6                 2:50:12  1:23:52         
   91   1106 Fredrik Nilsson          Sandströms Elfirma 2         2:56:01  1:29:42         
   92   1105 Magnus Sandström         Sandströms Elfirma 1         2:56:02  1:29:42         
   93   1085 Josefin Bengtsson        Sala OK 1                    3:00:58  1:34:38         
   94   1118 Torbjörn Bergman         BergmanHuset.se 1            3:14:44  1:48:24         
   95   1062 Katarina Sahlsten        Skarpnäcks OL 3              3:22:14  1:55:54         
   96   1109 Stefan Andersson         Lennart Andersson Åkeri 1    3:22:55  1:56:35         

---  Ej godkända lag ---

        1016 Åke Linderoth            Sundbybergs IK 1             1:44:32      Dsq
        1107 Dennis Eriksson          Sandströms Elfirma 3         2:01:37      Dsq
        1117 Michael Eriksson         Helt planlöst 1              2:07:30      Dsq
        1113 Yvonne Ström-Rapp        Arlandagymnasiet 1           3:04:48      Dsq
        1120 Josefin Barck            Räddningsverket 1            2:28:44      Dsq
        1011  N.N.                    Skogsluffarnas OK 3              Dns      Dns
        1040 Lillo Marken             OSI Orientering 1                Dns      Dns
        1052 Karl-Evert Svensson      IF Hagen 2                   1:42:27      Dsq
        1078 Håkan Svensson           Almby IK 3                       Dns      Dns
        1079  N.N.                    Almby IK 4                       Dns      Dns
        1083  N.N.                    Falköpings AIK OK 2              Dns      Dns
        1087 Jan-Henrik Bäck          FMIF 1                           Dns      Dns
        1091  N.N.                    HKV 4                            Dns      Dns
        1102 Henrik Ahl               Sigtunabygden 1              2:23:30      Dsq
        1103 Michael Eriksson         SBKs bombmurklor 1               Dns      Dns
        1108 Camilla Zedendahl        Dreamteam 1                  4:18:08      Dsq
        1112 Tomas Einarsson          Hotell Kristina 1            2:25:36      Dsq
        1114  N.N.                    10MILA 2008 1                    Dns      Dns
        1121 Per-Anders Bertlin       Räddningsverket 2            2:52:09      Dsq
        1122  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns
        1123  N.N.                    Vakant 2                         Dns      Dns
        1124  N.N.                    Vakant 3                         Dns      Dns
        1125  N.N.                    Vakant 4                         Dns      Dns
        1126  N.N.                    Vakant 5                         Dns      Dns
        1128  N.N.                    Vakant 7                         Dns      Dns
        1129  N.N.                    Vakant 9                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.