10MILA Online

Öppen/Open

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3
Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3
     
Öppen (125/125) efter sträcka 1 (2008-04-27 13:37:41)

    1   1033 Stefan Hedlund           Alftaprodukter AB 1            29:02    29:02     0:00
    2   1115 Olof Borell              Dream Team 13                  29:12    29:12     0:10
    3   1075 Göran Olsson             Synsam Lysekil 1               29:16    29:16     0:14
    4   1026 Robin Grankvist          Väsby OK 2                     29:20    29:20     0:18
    5   1024 Aapo Nylund              OK Nylund 1                    29:27    29:27     0:25
    6   1027 Kristofer Thorslund      Väsby OK 3                     29:37    29:37     0:35
    7   1043 Roine Schölin            Orienteringsskytte 1           29:45    29:45     0:43
    8   1077 Anders Lindkvist         Almby IK 2                     29:50    29:50     0:48
    9   1008 Jacob Svensson           Ronneby OK 1                   30:00    30:00     0:58
   10   1004 Per Svensson             Finspångs SOK 1                30:07    30:07     1:05
   11   1049 Ola Persson              Cerveza OL 1                   30:14    30:14     1:12
   12   1089 Sven Giselsson           HKV 2                          30:19    30:19     1:17
   12   1116 Tomas Ulander            LFV/AER/ATCC 1                 30:19    30:19     1:17
   14   1068 Daniel Lindgren          Sigtuna OK 1                   32:02    32:02     3:00
   15   1025 Henrik Hammas            Väsby OK 1                     32:08    32:08     3:06
   16   1037 Tommy Ivarsson           Hässleby SOK 1                 32:09    32:09     3:07
   17   1093 Björn Svensson           Helsingborgs SOK 1             32:11    32:11     3:09
   18   1096 Jarmo Heiskanen          Vaajakosken Terä 1             32:15    32:15     3:13
   19   1088 Rutger Simonsson         HKV 1                          32:18    32:18     3:16
   20   1021 Anders Dahlgren          Hagaby GoIF 1                  32:22    32:22     3:20
   21   1013 Jesper Ericsson          Arboga OK 2                    32:26    32:26     3:24
   22   1080 Stefan Bjurstedt         Hallstahammars OK 1            32:28    32:28     3:26
   23   1092 Kent Olsson              SOFT kansli 1                  32:29    32:29     3:27
   24   1005 Mattias Skeppling        SEB IF 1                       32:37    32:37     3:35
   25   1071 Alf Lindberg             Köping-Kolsva OK 2             32:41    32:41     3:39
   26   1038 Marko Sandroos           Rastikarhut 1                  33:41    33:41     4:39
   27   1104 Anders Dahlén            Socialjouren Nordväst 1        33:43    33:43     4:41
   28   1056 Henric Karlsson          Solna OK 3                     33:48    33:48     4:46
   29   1035 Martin Bengtsson         IS Kullen 1                    33:53    33:53     4:51
   30   1039 Jens Bjørnefar Behrend   FarumTisvilde SpringCup 1      33:54    33:54     4:52
   31   1076 Thomas Johansson         Almby IK 1                     33:55    33:55     4:53
   32   1074 Torbjørn Nørbech         Ringerike o-lag 1              33:57    33:57     4:55
   33   1058 Håkan Sjunnestrand       Solna OK 5                     33:59    33:59     4:57
   34   1002 Leif Moberg              Vänersborgs SK 1               34:00    34:00     4:58
   35   1009 Ulf Malmborg             Skogsluffarnas OK 1            34:06    34:06     5:04
   36   1016 Rune Carlsson            Sundbybergs IK 1               34:08    34:08     5:06
   37   1061 Leif Carlsson            Skarpnäcks OL 2                34:10    34:10     5:08
   38   1094 Lauri Nylund             OK Nylund 2                    34:40    34:40     5:38
   39   1045 Patrik Råberg            MHS Karlberg 1                 34:41    34:41     5:39
   40   1019 Jan Pettersson           Häverödals SK 1                34:53    34:53     5:51
   41   1095 Einar Løhne Iversen      Lillomarka O-lag 1             35:38    35:38     6:36
   42   1031 Nigel Cole               Väsby OK 7                     35:51    35:51     6:49
   43   1041 Ingmar Andersson         OK Nolaskogsarna 1             35:55    35:55     6:53
   44   1073  N.N.                    SK Pohjantähti - Oulu 1        36:02    36:02     7:00
   45   1032 Per Dahlkar              Väsby OK 8                     36:05    36:05     7:03
   46   1067 Linus Nilsson            OK Kontinent 4                 36:06    36:06     7:04
   47   1082 Roland Nilsson           Falköpings AIK OK 1            36:07    36:07     7:05
   48   1063 Per Nilsson              Stigmännen Karlshamn 1         36:15    36:15     7:13
   49   1081 Mikael Persson           Hallstahammars OK 2            36:16    36:16     7:14
   50   1028 Håkan Lindberg           Väsby OK 4                     36:18    36:18     7:16
   51   1018 Jörgen Nilsson           Kalmar OK 1                    36:19    36:19     7:17
   52   1022 Leif Thorsson            OK Grip 1                      36:22    36:22     7:20
   53   1042 Tom Brantheim            Östersunds OK 1                36:25    36:25     7:23
   54   1015 Mats Leppelampi          Arboga OK 4                    36:27    36:27     7:25
   55   1006 Eddie Bjärrenholt        SEB IF 2                       36:42    36:42     7:40
   56   1086 Jörgen Dalén             Sala OK 2                      37:02    37:02     8:00
   57   1059 Victor Davidsson         Solna OK 6                     37:13    37:13     8:11
   58   1034 Jonatan Höjlind          IFK Moras OK 1                 37:34    37:34     8:32
   59   1048 Petri Nurmela            Raja-Karjalan Suunnist. 1      37:40    37:40     8:38
   60   1054 Andreas Grunder          Solna OK 1                     37:43    37:43     8:41
   61   1017 Börje Wahlgren           Sundbybergs IK 2               37:45    37:45     8:43
   62   1120 Peter Schöön             Räddningsverket 1              37:47    37:47     8:45
   63   1012 Titti Pettersson         Arboga OK 1                    37:52    37:52     8:50
   64   1066 Alf Westesson            OK Kontinent 3                 38:19    38:19     9:17
   65   1050 Nisse Johansson          Cerveza OL 2                   38:40    38:40     9:38
   66   1046 Lotta Valentin           Gustavsbergs OK 1              38:49    38:49     9:47
   67   1014 Jan Grann                Arboga OK 3                    38:50    38:50     9:48
   67   1057 Sigrid Lundin            Solna OK 4                     38:50    38:50     9:48
   69   1064 Håkan Jönsson            OK Kontinent 1                 38:52    38:52     9:50
   69   1070 Pelle Höök               Köping-Kolsva OK 1             38:52    38:52     9:50
   71   1023 Anders Västerås OK Berk  Ex-OLs 1                       38:54    38:54     9:52
   72   1003 Göran Andersson          Västerås SOK 1                 38:59    38:59     9:57
   73   1090 Tomas Lund               HKV 3                          39:15    39:15    10:13
   74   1010 Reine Borgström          Skogsluffarnas OK 2            39:24    39:24    10:22
   75   1053 Hans Andersson Strinnin  Attunda OK 1                   40:49    40:49    11:47
   76   1069 Lennart Gardelius        IF Hansa-Hoburg 1              41:16    41:16    12:14
   77   1111 Marica Tynell            DHL Global Forwarding 1        41:35    41:35    12:33
   78   1119 Matthias Andersson       Märsta Förenade Åkerif. 1      41:52    41:52    12:50
   79   1047 Anneili Lindqvist        Gustavsbergs OK 2              42:03    42:03    13:01
   80   1051 Ann Nyström              IF Hagen 1                     42:08    42:08    13:06
   81   1007 André HALLOUARD          ASOPE 1                        42:11    42:11    13:09
   82   1055 Thomas Grunder           Solna OK 2                     43:12    43:12    14:10
   83   1036 Tove Ståhl               IS Kullen 2                    43:39    43:39    14:37
   84   1084 Petra Gustafsson         Surahammars SOK 1              43:46    43:46    14:44
   85   1020 Uno Karlsson             Häverödals SK 2                44:18    44:18    15:16
   86   1001 Elin Johansson           OK Älvsjö Örby 1               44:19    44:19    15:17
   87   1060 Calle Söder              Skarpnäcks OL 1                44:20    44:20    15:18
   88   1072 Monica Meum Johansen     OK Moss 1                      44:22    44:22    15:20
   89   1113 Jonas Klingberg          Arlandagymnasiet 1             44:24    44:24    15:22
   90   1107 Calle Sandström          Sandströms Elfirma 3           44:29    44:29    15:27
   91   1101 Tommy Uvhagen            KLK-expressen 1                44:36    44:36    15:34
   92   1030 Andres Veide             Väsby OK 6                     44:42    44:42    15:40
   93   1044 Kerstin Olesund          OK Landehof 1                  44:53    44:53    15:51
   94   1117 Tom Karlsson             Helt planlöst 1                44:54    44:54    15:52
   95   1029 Pia Johansson            Väsby OK 5                     45:22    45:22    16:20
   96   1109 Tomas Eklund             Lennart Andersson Åkeri 1      45:27    45:27    16:25
   97   1110 Anders Dahlgren          LFV-Data 1                     46:06    46:06    17:04
   98   1085 Pernilla Bengtsson       Sala OK 1                      56:39    56:39    27:37
   99   1105 Fredrik Nyström          Sandströms Elfirma 1           56:53    56:53    27:51
   99   1106 Jimmy Nyström            Sandströms Elfirma 2           56:53    56:53    27:51
  101   1065 Håkan Nyberg             OK Kontinent 2               1:09:10  1:09:10    40:08
  102   1127 Jonas Backlund           Vallby HVB 6                 1:09:27  1:09:27    40:25
  103   1118 Ronja Bergman            BergmanHuset.se 1            1:21:47  1:21:47    52:45
  104   1062 Anders Friström          Skarpnäcks OL 3              1:36:20  1:36:20  1:07:18

---  Ej godkända lag ---

        1011  N.N.                    Skogsluffarnas OK 3              Dns      Dns
        1040 Tord Skyrud              OSI Orientering 1                Dns      Dns
        1052 Tomas Nyström            IF Hagen 2                       Dsq      Dsq
        1078 Anders Robertsson        Almby IK 3                       Dns      Dns
        1079  N.N.                    Almby IK 4                       Dns      Dns
        1083  N.N.                    Falköpings AIK OK 2              Dns      Dns
        1087 Johan Salén              FMIF 1                           Dns      Dns
        1091  N.N.                    HKV 4                            Dns      Dns
        1102 Anton Forsberg           Sigtunabygden 1                  Dsq      Dsq
        1103 Tom Karlsson             SBKs bombmurklor 1               Dns      Dns
        1108 Christer Wikström        Dreamteam 1                      Dsq      Dsq
        1112 Andreas Olsen            Hotell Kristina 1                Dsq      Dsq
        1114  N.N.                    10MILA 2008 1                    Dns      Dns
        1121 Lars-Olof Andersson      Räddningsverket 2                Dsq      Dsq
        1122  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns
        1123  N.N.                    Vakant 2                         Dns      Dns
        1124  N.N.                    Vakant 3                         Dns      Dns
        1125  N.N.                    Vakant 4                         Dns      Dns
        1126  N.N.                    Vakant 5                         Dns      Dns
        1128  N.N.                    Vakant 7                         Dns      Dns
        1129  N.N.                    Vakant 9                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.